Nieuwe VANDAAG 1in deze krant Onduidelijkheid over emancipatiewerkster I Twee maahdejjjkse voorschotten 3M tetdwijhen inde loop van 1983 Wethouder Zijdeveld opent Bouwfonds-Woon-Expo Nita Edwards komt naar Schiedam Bingo bij Rietzeilers S1TTON ter zijde Hoek Loos viert 75 jarig jubileum Competitie Rijnmond van start HEDEN BOWLING MUSIS Stadsblad Kwart eeuw pupillen voetbal wfWfttff de Stoof" Brieven V*rth& andstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Gebak 24 elftallen in de strijd SCHIEDAM In de gemeente Schiedam zijn een aantal vrouwen boos. In een ingezonden brief naar onze krant van het Schiedams Vrouwen Overleg (S.V.O.) spreken de vrou wen hun verontwaardiging uit over de 'lij densweg' rond de aanstelling van een emanci patiewerkster. Terwijl in augustus 1980 in de gemeenteraad al is besloten dat er een derge lijk iemand moest worden aangesteld, is deze post nog altijd niet ingenomen. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Optiek „Argus" Voor alle soorten KONTAKTLENZEN *4 Pa.nar iMalam AHflV Rotterdam Inschrijven nieuwe leden DE VOLVO EN DAF SPECIALIST INSCHRIJVINGEN OLEN "4 J Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1982 - NR. 68 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Het is toch maar geweldig, dat je je als Nederlander nooit ge heel alleen behoeft te voelen. Want altijd zie je wel landge noten, Rome liep er ook weer vol van. Zo had er op het ter rasje van café San Pietro een uitbundige begroeting plaats tussen twee echtparen, die el kaar in eigen land koel voorbij gelopen zouden zijn, maar die daar in Rome zulk een vader landse eendracht voelden, dat het scheen alsof ze al jaren met elkaar omgingen. „Dat kameraadschappelijke hé", zei de dikke, roodge bloemde vrouw, „daar hou ik van. Ik ben niet zo'n mens van voor-mij-de-hele-wereld. En als je dan zo vlak bij de Sint Pieter ineens je eigen taal hoort spreken, dan doet het dat toch wat". Het was een spraakzame vrouw, die al gauw alles zo be redderde, dat men kon spre ken ven een knus kringetje. „Die Sint Pieter, die trekt toch voor ons katholieken, vindt u niet?" wilde ze weten. Maar omdat ze te vernemen kreeg, dat die andere vaderlandse toeristen niet katholiek waren, gooide ze het babbeltje ge zwind op de oecumenische toer, en begon ze op hinderlij ke wijze haar eigen geloof te relativeren, die vandaag de dag voor modern gehouden wordt. Gelukkig daalde het gesprek spoedig af naar aard ser onderwerpen. De rood-ge- bloemde vrouw was namelijk óók eens naar Rimini geweest. „Ja ziet u", verklaarde ze, „ik ben een gemakkelijk mens hoor, schik me overal in, niet Karei? Maar ik ben ook echt een watermens, begrijp u wel? Ik wil alle dagen zwemmen en dan moet je aan 't strand we zen. Nou, niet dat ik een strandmens ben hoor, dat mag ik niet zeggen. Dat gelég in de zon, daar hou ik niet van. Ik wil zwemmen. Bij alle weer, zogezegd, want een warmwa ter-zwemster ben ik niet hoor". Opzienbarend, zoveel als je, door even je oor te luis teren te leggen, te weten kunt komen over je medemensen. Van deze vrouw kon ik al een heel dossier aanleggen: corpu lent, felle kleurentype, groot- bloemig, kameraadschappelijk, niet dat voor-mij-de-hele-we- reldtype, oecumenisch, gemak kelijk, watermens, geen strandmens, geen warm-wa- ter-zwemster. Een bruikbaar signalement, zou je zo zeggen, want ze was niet te vergeten nog katholiek ook en dat in Rome... Maar het gesprek was inmid dels doorgegaan, en ik ving nog op, dat ze zich ook het type noemde, dat goed in talen is. „Kijk", legde ze uit, „som mige mensen kunnen zich niet verstaanbaar maken, da's las tig hoor. Ik red me altijd", en ten bewijze daarvan wenkte ze de ober. Met een bevallige, zuidelijke klank in haar stem zei ze: „Signor, ego due..., due..., due gebak, s'il vous plaït". Een polyglottisch zinne tje. Maar de andere dame in het kringetje zei wél fijntjes, dat „ik" in het Italiaans niet „ego", maar zoiets als „io" is. De grootbloemige, geestdriftig wijzend naar de inmiddels met de bestelling naderende ober, zei: Nou ja, op die kleine woordjes let ik niet. Maar dat gebak heeft-ie verstaan, waar of niet?" Dat bleek inderdaad het geval al scheen het, dat de ober ge bakverstaan, maar „taart" begrepen had. De dames beten er lustig in, bouwend aan hun volgende ponden. Schiedamse vrouwen boos over landurige procedure lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,„nn,,! mm# V WBiÉ Alvorens er echter tot de aan stelling kon worden overge gaan moest het S.V.O. overleg plegen met de afdeling Cul tuur Sport en Jeugdzaken (C.S.J.) van de gemeente. Hierbij moest dan besproken worden over het diensverband en de exacte taakomschrijving van de part-time emancipatie werkster. De onderhandelingen duurden twee jaar, tot op 15 februari uiteindelijk een compromis was bereikt. Er werd een brief gezonden aan wethouder Posthoorn met het vezoek verder te praten over de sollicitatieprocedure. Op deze brief kregen de vrou- IIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII N.S. gaat iedere maand afrekenen SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven Schiedam (O.N.S.) gaan in de loop van 1983 maandelijkse termijn nota's, ook wel voorschotno ta's genoemd, invoeren, tweemaandelijkse komt daarmede te len. De nota verval- UITDEUKEN SPUITEN is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting De C.N.S. komen hierdoor te gemoet aan de wens van vele verbruikers de kosten van energie, drinkwater en andere op de nota in rekening ge brachte lasten in kleinere be dragen af te rekenen. Even eens gaan de O.N.S. in 1983 een nieuwe jaarlijkse afre- kingsnota introduceren. In voering hiervan gaat in 1983 geleidelijk aan plaatsvinden. De energiekosten e.d. zijn de laatste tijd behoorlijk gestegen. Hierdoor zijn de gezinsbudget ten onder druk komen te staan. Sommige verbruikers kwamen daardoor in beta lingsmoeilijkheden. In overleg met de O.N.S. werd meestal een oplossing gevonden. Door het invoeren van een maandelijkse termijnnota is het mogelijk de gezinsbudget ten enigszins te ontlasten door deze spreiding toe te passen. De termijnnota's verdelen de jaarlijkse energie-, drinkwa ter- en Cai lasten. Reinigings belasting en verontreinigings heffing verhoudingsgewijs in kleinere bedragen. Schiedamse verbruikers zijn gewend om 5 maal per (ver- bruiks) jaar een termijnnota te ontvangen. De zesde nota be vatte de afrekening van gehele verbruiksjaar en nieuwe vastgestelde termijnbe drag. Voortaan, in de loop van 1983, krijgen de verbruikers de afrekening van het afgelo pen verbruiksjaar en het nieuw vastgestelde termijnbe drag. het het Tot nu toe incasseerden de O.N.S. eveneens de bedragen van Reinigingsbelasting en Vuilwaterheffing", het laatste voor het Hoogheemraadschap Delfland, en eventueel geiser- huur via de tweemaandelijkse nota. De verschuldigde bedra gen waren afzonderlijk op de termijnnota's vermeld. In de loop van 1983 worden genoem de heffingen en huur opgeno men in het termijnbedrag. Dit betekent dat alleen op de jaar- afrekennota, nieuwe stijl, de afrekening van de bedragen zal plaatsvinden. Voorbeeld berekening maan delijks termijnbedrag: Oude termijnbedrag 250,-, Reini gingsbelasting 11,60, Vuilwa- terheffing 17,40, totaalbedrag 279,- is 140,- per maand (af gerond). De berekening en de vaststel ling van een termijnnota voor het komende verbruiksjaar, geschiedt na afrekening van het (oude) verbruiksjaar. Door mogelijke prijswijzigingen en meerverbruik of minderver- bruik kan het nieuwe maande lijkse termijnbedrag hierop aangepast worden. In dit geval zou ht genoemde maandbe drag in het rekenvoorbeeld (wat) hoger of lager uit kun nen vallen. In 1983 gaan de O.N.S. even eens een nieuwe jaarlijkse af- rekennota introduceren. Deze nieuwe nota is in overleg met landelijke consumentenorgani saties ontworpen. Factoren zo en als kleur, leesbaarheid vormgeving hebben bij de uit eindelijke totstandkoming er van een rol gespeeld. De nieu we jaarnota geeft ook meer in formatie dan voorheen. Verge lijkende verbruikcijfers kun nen op de nieuwe nota opge nomen worden. Een speciaal computerprogramma is hier voor gemaakt. In het daarop volgende verbruiksjaar is het dan mogelijk de vergelijkende eindcijfers van het verbruik op de nieuwe jaarnota zicht baar te maken. Oranjestraat Koopcentrum 19-21 „Koningshoek" Schiedam Maassluis Tel. 266431 Tel. 01899-19039 Lid A.N. V.C. Donderdag. 2 spnfpmhpr nm lactontrDrlorfonrlo I. Donderdag, 2 september, om 16.15 uur zal de heer ir Chr. Zijdeveld, wethouder voor ruimtelijke ordening in Schiedam, de 'Bouwfonds- Woon-Expo Schiedam' offi cieel openen. De Woon-Expo geeft een com pleet beeld van het Bouw fonds-plan in Schiedam- Woudhoek Noord, deelplan 2C. Dit plan bestaat uit totaal 194 woningen in een 5-tal wo ningtypen, waaronder eenge zinswoningen met tuin of ter ras, geschakelde eengezinswo ningen en patio-bungalows. Veel aandacht wordt besteed aan een solide bouw, een zorg vuldige afwerking en -woon- lastenverlagende- warmte-iso- latie. De woningen vallen alle binnen de premie-A-regeling. Dat betekent dat een zeer hoge subsidie mogelijk is. In eerste instantie zal uit het project van 194 woningen een deelplan van 86 in de verkoop worden genomen. Op de Woon-Expo worden be langstellenden compleet gein- formeerd over de huizen, de woonomgeving, de subsidie, de Bouwfonds Rente-Rust-Hypo- theek en de Woon-Waarborg. De 'Woon-Expo Schiedam' wordt gehouden in wijkcen trum 'De Blauwe Brug', Bach- plein 590, Schiedam. De Expo duurt van donderdag, 2 sep tember, tot en met zaterdag, 4 september; hij is op donderdag en vrijdag geopend van 16.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Oosterse exotische jaarmarkt met buikdanseres, modeshow, exotische produkten en gerechten enz. ,u unniHYinttrx I f VII yci CVyl IIOII Clli. 2-3-4-SEPT 1982 W J ft 2-3-4-SEPT 1982 fif geopend van: kint A-u-t-ötr i i9U£ geopend van: kinderprogramma op deze dagen DANIEL SAHULEKA 10 nn da nn Ir TREDEN OP MASSADA I4.UU-44.UU uur dansgroepen enz. GUYS& DOLLS entree: volwassenen 6.50 kinderen/65 3.50 wen echter geen antwoord. Wat er wel kwam was een mondelinge mededeling dat de afdeling Personeel en Organi satie niet akkoord wenste te gaan met het voorstel dat het S.V.O. en C.S.J. hadden be reikt. De vrouwen zijn hier woedend over en begrijpen niet hoe dit mogelijk is. Wij vroegen ech ter om opheldering bij de afde ling Personeel en Organisatie. Direkteur H. Klop hierover: „Ik ben stom verbaasd over de boze reacties van de vrouwen. Het gaat hier om een techni sche aangelegenheid- Wij moeten vóór we iemand aan gaan nemen, weten of de betreffende persoon een amb tenaar wordt of een iemand met een arbeidscontract. De sollicitatieprocedure is bij een ambtenaar tenslotte heel anders als bij het bedrijfsle ven. Dat is voor ons de enige reden geweest om de zaak op te hou den. Het Schiedamse Vrouwen Overleg en de afdeling Cul tuur Sport en Jeugdzaken moeten ons hiervoor eerst dui delijkheid geven. 99 Smalle Havenstraat 19-21, Vlaardingen centrum bij Grote Kerk telefoon 010-342115 of 350221 DEENSE HOUTKACHELS (ALLESBRANDER) met HOOG RENDEMENT Dealers o.a. Dana, Europa, Munke, DSA, ABC, Tasso, der Buddenbrook, Nero Scan, TUV gekeurd, diverse ac cessoires, 5 jaar garantie, gratis geplaatst, ook voor schoorsteen, advies en bouw SHOWROOM GEOPEND vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Overige dagen na telefoni sche afspraak, desgewenst ook 's avonds. Inmiddels zijn de vrouwen op nieuw in de pen geklommen en hebben ze in een brief om opheldering gevraagd bij bur gemeester en wethouders. Het stadskantoor reageerde hierop door te vragen of de vrouwen erover konden komen praten. De vrouwen wilden echter een schriftelijke bevestiging en uitleg over de gang van zaken. Tot op heden hebben ze die nog niet gekregen. Nu wach ten de vrouwen af wat er in de raadsvergadering van 30 au gustus over hun schrijven ge zegd wordt. Daarna willen ze zich gaan beraden wat er ver der moet gebeuren. De emancipatiewerkster heeft nu toch al een paar jaar gewacht, dan kunnen enkele weekjes er ook nog wel bij. Lange Haven 115, Schiedam telefoon 010-732422 Autot-Gcroge-Rckreotte Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken SCHIEDAM Nita Edwards uit Sri Lanka komt naar Ne derland. Zij zal hierbij ook de gemeente Schiedam bezoeken waar zij in de Havenkerk aan de Lange Haven, haar spekta- kulaire genezing zal vertonen. Voor nadere inlichtingen over de spreekbeurten van Nita Ed wards kan men bellen tel. nr. 070-635929 of schrijven naar Stichting Johan Maasbach We reldzending, Postbus 44, 2501 CA Den Haag. SCHIEDAM Op dinsdag 31 augustus starten de Rietzei lers na een korte zomerpau- ze wederom met hun twee wekelijkse bingo-avonden in zaal Irene, Nieuwe Haven 155, aanvang 20.00 uur. Naast de gebruikelijke prijzen zoals een fiets, draagbare t.v. etc. is er deze avond als extra attractie een gratis hoofdronde voor iedere deelnemer(ster) met een hoofdprijs t.w. van 250,-. De toegang tot deze bingo avonden is gratis en ook niet- Teden van de Rietzeilers zijn van harte welkom, kinderen onder de 16 jaar echter alleen onder geleide. De netto opbrengsten van deze bingo-avonden zijn bestemd voor alle Schiedamse gehandi capten. DANSLES SCHIEDAM: Lange Haven 121, tel. 266262 dagelijks van 10.00-21.00 uur (behalve zondag) Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1