BOVA VANDAAG in deze krant Groot aantal aktiviteiten opstapel Het Nieuwe iiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Mlllllllllllimillllllr#lM 37% aantal raadsleden Afscheid van natuurlijk naar Groeneveld. Stadsblad "de ketel" heeft er een slager bij! Jongeren in verzet Eerste competitiewinst Expositie van overleden Wout van Heusden Erica Mess opent nieuw fitness centrum Penning-Monza LEDEREN KLEDING gfjcfc V.d. jfhUHiSSL.,^ 10°' Voor contactlenzen Houdt Groeneveld voor ogen Aktiviteiten Lentefeest Biblotheek weer open Akties Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren VERHUIZEN OP Z'N ZUINIGST Vele mogelijkheden volksdanscursussen SCHIEDAM Deze maand heeft comité „Schie dam tegen kernbewapening" een groot aantal ak tiviteiten op het programma staan. In het begin van deze maand staat er een grootscheepse de monstratie gepland en cp 7 september is er een le zing. Op 15 september is er een fakkeloptocht en op het eind van de maand gaan de ^aktie voerders een fietstocht houden. A utomaterialen T.V. DEFEKT? Verse nasi of bami met kip SLUIS Schiedam, Hoogstraat 73 u Doel Winkelcentrum de Kethel Borodinlaan 64 Zie voor de openingsaanbiedingen pag.2 Onze nieuwe kollektie is binnen. Kom vrijblijvend kijken P.J. Troelstralaan 85 Schiedam, tel. 708415 Openingstijden: Dinsdag t/m zaterdag 10.00-18.00 uur Donderdag koopavond van 10.00-21.00 uur SCHIEDAM Met de verkie zingen in het vooruitzicht orga niseren linkse jongeren op zon dag 5 september een aktieve culturele manifestatie onder de naam Jongeren in verzet. Op deze dag heeft iedereen de gelegenheid om aktief bezig te zijn met oa. zeefdrukken, foto graferen, theater, muziek en af fiches maken, die bv. te maken hebben met de verkiezingen. Verder treden er groepen op en vertellen kunstenaars over hun werk. Het begint om 13.00 uur en vindt plaats in het Nivon-cen trum, Dirksmitstraat 76, Rotter dam. Voor verdere informatie kun je terecht bij Annet: 010- 122971. vlaardingen rotterdam 010-349082 010-253746 Schiedammers deze maand aktief tegen kernbewapening Dam 26 Schiedam-centrum telefoon 262001-266817 m etf Botterdam Orot* VliierUitraat S5A, tal. 010-187377 Qrote teollaktie lederen konfektie, ook naar maat en evt. algen ontwerp! Reparatie en modernisering van alle lederen kleding. Eigen ontwerpateller. Wij helpen direktü! RADIO ABA Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. 1 kilo slechts 9 O O Uw poeliervakman die weet er toch het meeste van Alleen St. Llduinastraat 50, telefoon 269884 Gratis kruiden Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk'Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1982 - NR. 68 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Het initiatiefcomité dat is sa- nengesteld uit afgevaardig den van oa. het IKV, de PvdA, D'66, CDJA, CPN, PSP, de kerken en tal van andere groeperingen roepen de bevolking op zich bij de akties aan te sluiten. Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. V/ij kunnen u alles over contactlenzen vertellen. Of het nu harde, zachte of zuurstofdoorlatende Z-flex-lenzen zijn. Bovendien hebben wij een aanbod in zachte contactlenzen voor f 400.-. 1 OpOet Glide J De Groeneveld opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde v" Het initiatiefcomité „Schiedam tegen kernbewapening" werd in 1981 als plaatselijke organisa tie opgericht voor de 21 novem ber demonstratie in Amster dam Het doel is vrede te bewerkstel ligen, waarbij men zich dan vooral afvraagt of de plaatsing van kernwapens daarvoor de aangewezen weg is. De discussies zijn vooral verhe vigd door de vraag aan onze re gering toe te staan Ameri kaanse kruisrakketten op ons grondgebied te plaatsen. Anderzijds geeft de weten schap, dat Russische SS-20 ra ketten op ons staan gericht minstens even veel reden tot grote bezorgdheid. In het najaar van 1981 leidden deze feiten tot grote demonstra ties in vele Europese steden. De 21 november demonstratie in Amsterdam ligt velen nog vers in het geheugen! En nu, bijna een jaar later? Veel is er nog niet veranderd. Beslissin gen zijn uitgesteld en worden naar 1983 verschoven. Maar de bezorgdheid van vele mensen, uit alle lagen van onze samenleving, is er - gelukkig - niet minder om geworden. In tegendeel! De groep, die in kernbewapening - zowel de be staande als in ontwikkeling zijnde systemen - een heilloze manier zien om de vrede te handhaven, is groter geworden. De komeride maanden zullen het bewijs weer leveren. In Schiedam, maar ook in Rotter dam, Maassluis en Vlaardingen, staat zo het een en ander te ge beuren! Zo zullen er deze maand weer tal van akties worden gehou den. 4 september, vlak voor en ge richt op de verkiezingen, wordt een grote demonstratie tegen kernwapens gehouden in Rot terdam. Vertrek 13 u. op het Churchillplein bij het beeld van Zadkine, waarna rond 15 u. een manifestatie wordt gehouden in het Kralingsebos. Dringend ad vies: ga met het openbaar ver voer. Het comité heeft zich van harte aangesloten bij dit spontane in itiatief. 7 september belegt de kern groep van het IKV Schiedam haar jaarlijkse avond met Mientje-Jan Faber als spreker. U bent welkom in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg in Kethel (vlak bij zwembad GroenoorH) De demonstratie in Amsterdam verleden jaar. Voor deze tief-comité „Schiedam tegen kernbewapening". 11 september staat het comité met een kraam op de Hoog straat, in de buurt van het mu seum. U kunt daar alle infor matie krijgen over het werk en allerlei materiaal kopen, zoals buttons, tassen, boekjes, vredès- kranten, enz. 16 september vertrekken rond half acht vanaf het Henaplein de deelnemers aan ue iakkeiop- tocht, eveneens een demonstra tie tegen kernbewapening. Eindpunt is de Grote Markt. Fakkels a 2,50 zijn bij de ge luidswagen te koop. Voor deze, door het comité georganiseerde, stille tocht verwacht men weer vele honderden deelnemers. 25 september start vanuit Maassluis een demonstratieve demonstratie werd het initia- fietstocht voor vrede zonder kernwapens. Einddoel is Xot- terdam, maar onderweg zullen demonstranten uit Vlaardingen en Schiedam er een enorme stoet van maken! De voorberei dingen voor deze tocht zijn nog in volle gang; nadere informatie krijgt u op 11 september aan de kraam en via de kranten. SCHIEDAM Bij de Stichting Lentefeest in Schiedam zijn er ook deze week weer diverse ak tiviteiten. Donderdag 2 september wordt er vanaf 10.Ou uur een ouder wetse soosdag gehouden en op vrijdag 3 september is er een uitgebreide boeken- en rom melmarkt. Het adres is: Broersvest 101. Het Nieuwe SCHIEDAM Aan het slot van de maandelijkse raads vergadering hebben maan dagavond 13 van de 35 ge meenteraadsleden afscheid genomen. Zij keren niet terug in de nieuwe gemeenteraad voor de zittingsperiode september 1982 - september 1986. De nieuwe ge meenteraad wordt dinsdag avond 7 september geïnstal leerd. Het aantal vertrekkende ge- neenteraadsleden (37%) noemde burgemeestér John te Loo bij het afscheid bepaald niet gering. „Er zijn vertrekkende raadsle den die andere accenten gaan leggen en een aantal die graag gebleven hadden, maar die als gevolg van politieke beslissin gen moeten vertrekken." Uit de gemeenteraad vertrek ken de heren Simons, de Vos, Dielemans, Konings, de Ruyter, van Loenen, mevr. Boonstra en P. van der Lubbe leden van de PvdA, de CDA'ers Sonneveld, Rosman en mevr. Taverne en de twee zittende D'66 raadsle den mevr. Peterhans en Rob Heymans. Zij kregen allemaal uit handen van de heer Te Loo een boek over Toeristisch Nederland. SCHIEDAM Met ingang van vandaag is de Centrale Bibliot heek aan de Lange Haven weer voor het publiek geopend. Na een maand van druk verbou wen en sjouwen, waarbij zowel de mensen van de Dienst Ge meentewerken als van de Bi bliotheek zelf zich enorm heb ben ingespannen, is alles op tijd gereedgekomen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1