EDDY'S AUTOSHOP karnen Verder Henk van Ulsen opent Teerstoof-seizoen Covinet, dranken service TIPS MET GOUD BEKROOND! SINKE Traditioneel festival drukker dan ooit ZAKEN- VIZIER Met fakkel en fiets tegen de atoombom Kleuterschool onder water Huzarenstukje Showgirls Klassering jeugdklasse: Wie wordt bruid van de maand? Exposities Een prachtig voorbeeld uit een goed doordachte mantelkollektie Uniek auto-alarmsysteem met ultra-sonor ***1 titiPf ,^"£Ua% SCHIEDAM Het fraaie nazomerse weertje heeft veel bijge dragen aan het welsla gen van „Fanfare 82" ofwel het 24e Drum- Majorette-Festival, georganiseerd door de S.G., afdeling mu- ziek.zSLl KLACHTEN BEZORGING HET NIEUWE STADSBLAD 'friodehuis HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 15 SEPTEMBER 1982 PAGINA 19 U slaapt een stuk rustiger! zorgen voor kleur en Gustoweg 55, Rotterdam, tel 010-260092 268391 i Terrein Sintmaartensdijk i Raam 26, Schiedam, tel. 010 265555. Dagelgks geopend, Zaterdag tot 16 00 uur Donderdag koopavond. Ondanks het voor de zater dag vroege uur was de pu blieke belangstelling voor de drumbandpresentaties op het Plein Eendracht groter dan andere jaren. Die voor het kijkfeest voor het plan tagepodium: het optreden SCHIEDAM Op donderdag 16 september houdt de Schie- damse Vrouwenraad een open bare vergadering in diensten centrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan, aanvang half tien 's morgens. Op donderdag 16 september wordt ook weer de maande lijkse ruilbeurs gehouden in wijkgebouw De Blauwe Brug in Groenoord. Daar kan van alles' geruild worden vanaf zeven uur, tegen één gulden entree. •De Blauwe Brug start op zon dag 19 september weer met de maandelijkse koffieconcerten. De rij wordt geopend door het Gemengd Zangkoor Senectute die tussen half één en twee uur gratis optreden. Het Nederl. Rode Kruis - af deling Schiedam start op dins dag 5 oktober 1982, de nieuwe basisopleiding voor Helpster en Helper. Deze basisopleiding be staat in twee gedeelten: 1. Het behalen van het diploma Eerste Hulp bij Ongelukken, na een succesvol examen. 2. Opleiding van helpster en helper bij het Rode Kruis Korps. De kosten van deze opleiding, incl.: benodigde lesboekjes en examengeld is gesteld op 65,Als u reeds in het bezit bent van een geldig E.H.B.O.- diploma, kunt u zich ook aan melden voor het 2e gedeelte van de opleiding. De gestelde leeftijdsgrens is vanaf 18 jaar t/m 50 jaar. De opleidingsavond is elke dinsdag van 19.45 tpt 21.45 uur, in het Rode Kruisge- bouw -Warande 95 Schiedam. Adressen van aanmelding: A. J. van Dijk, v. Smaleveldstraat 4a, Schiedam telefoon 266123; C. Aleman, Warande 17b, Schie dam telefoon 267975, of schriftelijk: Ned. Rode Kruis - Warande 95, Schiedam. Bij de Stichting Lentefeest aan de Broersvest 101 wordt donderdag 16 september een soosdag gehouden vanaf tien uur. Vrijdag 17 september: mi- nimarkt van tien tot vier, met tussen de middag soep. De markt wordt voortgezet op zaterdag in verband met de winkeliersfestiviteiten op de Broersvest. Op dinsdagavond 21 september wordt er bij Lente feest bingo gespeeld, aanvang acht uur. 1 Op zaterdag 18 september viert de bewonersvereniging van Oud Mathenesse en het Witte Dorp een dubbel feest. Om half twee wordt het nieuwe onderkomen aan de Bulgaarse- straat geopend en om twee uur wordt het startsein gegeven van de manifestatie „Oud, laat 't fijn zijn". In het Stedelijk Museumm aan de Hoogstraat wordt op vrijdag 17 september de ze vende aflevering van de exposi tiereeks Schiedamse ateliers geopend. Werk wordt getoond van Cees Bouw, Ad van Otter- loo en Willy Reppel. Tijdens de opening, die om kwart over acht plaats vindt, geeft de popgroep Paper Plane een optreden. De expositie is te bezichtigen tot 18 oktober. van majorette- en minirette- groepen was massaal te noe men. Niet minder tijdens het traditio nele défilé in de Lange Nieuw - straat waarvan enkele duizen den kijkers gesproken kan wor den. Eén grote pierenpot was het voor het Plantagepodium tij dens de bekendmaking van de resultaten en het uitreiken van de wisselbekers en overige cate gorie-prijzen. Volop sfeer dus rond dit muzikale- en showge- beuren, niet meer weg te den ken als een feestelijke afsluiting van de vakanties en het over gaan tot de orde van de (werk- )dag! Primus Inter paris van het festival was wederom de Rijnmondband die voor de zoveelste achtereenvolgende keer beslag legde op drie prij zen, de wisselbeker in de Top klasse met daarbij de maitre- en defileerprijs. De band kreeg van de jury 92.82 pun ten toegekend; 8.5 pnt. voor de maitre en 9 voor de wijzen van een stram defileren. Ook de jeugdband leverde dit huzarenstukje met de resp. cij fers: 84.88, 8 en 8. De wisselbe ker voor de senioren is in roula tie gebracht door de S.G.; een fraai bekermassief en een waar kunstwerk op het gebied van trofee-aanmaak. Op de tweede plaats in de topklasse eindigde het Tamboer-Lyrakorps, De Harmonie uit Ede, 72.08 punten. Folklore Het was dit korps dat een stukje folklore aan het festival toe voegde door zich in Gelderse klederdracht aan het publiek te presenteren. Nummer drie met 66.17 punten was de Showbrass band Drumfanfare Thalita uit Vlaardingen. In de jeugdklasse kreeg het Jeugdkorps O.B.K. 72.58 pnt., goed voor een 11e categorie. Een 111e categorie bereikte Jeugddrumband Marconi uit Rotterdam met 60.83 pnt. In de normaalklasse ging de wisselbeker naar de Drumfan fare: Het Wapen van Maassluis, een prolongatie van vorig jaar, met 91.25 pnt. bereikt met daar naast de maitreprijs. Een le ca tegorie kreeg eveneens toege kend Het Tamboerkorps PTT, Rotterdam met 80.25 pnt. Voor het Tamboerkorps van Harmonie Wilton Fijenoord eindigde het optreden in een plaatsing van 11e categorie na het scoren van 79.17 pnt. In de 111e categorie kwamen: Harpe Davids; 68.75; Ambrosius 69.33 en Ommoord R'dam met 68.33 pnt. Prijswinnaarö middenklasse: Bekerwinnaar Tamb. Trompet terkorps Dockyard, R'dam met resp. 83.92 en 8 pnt. Een 11e ca tegorie met 71.42 pnt. voor Showkorps O.B.K. Schiedam alsmede voor Showkorps Over- schie met 77.92 pnt. en Tamb. Trompetterkorps Juliana uit 's Gravendeel met 75.08. Het onderdeel minirette- en majorette optreden wordt steeds meer de blikvanger van derge lijke kijk- en luisterevenemen ten. Het wedstrijdelement is in feite bijzaak; hoofdzaak is het gadeslaan van de optredens met veel kleur en vooral charme! De jury die de showuitvoerin gen krijgt te beoordelen let on dermeer op toegepaste choreo grafie in het bijzonder op de synchronisatie ten opzichte van de bijbehorende muziek. Om dit te combineren met het wringlen vraagt van de meisjes veel concentratie. Het peil is voor dit onderdeel geleidelijk omhoog gegaan. Om top-klasser te worden komt heel wat kij ken. Graadmeter van kwaliteit was het aantal toegekende pun ten. Bijna perfectie in de top-klasse was het optreden van de Majo- rettegroep Helicon uit Berkel Rodenrijs. De jury kende hier voor 90.77 punten toe, goed voor de wisselbeker en veel ap plaus van het publiek. De groep Kolibri uit Den Haag werd tweede met 63.63 pnt. met toe voeging van de defileerprijs. In vol ornaat tijdens het defile over de Lange Nieuwstraat wordt 2x per week huis aan huis bezorgd in een oplage van 37.500 ex. in Schiedam en oud-Mathenesse. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om HET NIEUWE STADSBLAD zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u onze krant niet hebt ontvangen. Bij zo'n oplage kan dit voorkomen; daar zult u begrip voor hebben. Vriendelijk verzoek van ons: BEL UW KLACHTEN ALLEEN DOOR OP MAANDAG EN VRIJDAG TUSSEN 10.00 EN 12.00 UUR TELEFOON 267368 Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Minirettes: wisselbeker en defi leerprijs voor Kolibri, Den Haag en categorie I voor Wapen van Maassluis. De mini's van Harpe Davids kregen een Ille categorie toegekend. Majorettes: wisselbeker en defi leerprijs voor Kolibri, Den Haag. Ie categorie: Helicon. 11e categorie Mirabella, Pijnacker en O.B.K. 111e categorie: Mar- conie R'dam en Piet Hein, Rot terdam. Normaalklasse: 111e categorie voor Ambrosius, Overschie en Wapen van Maassluis. Middenklasse: 11 Ier categorien voor Kolibri, Den Haag, Om moord R'dam: Mirabella, Pij nacker, Piet Hein R'dam; Silver Wings, Dordrecht en O.B.K. Schiedan. Majorettes, altijd goed voor veel bekijks. Aanstaande bruidsparen - - A (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) AmK kunnen hun trouwkaart Het Nieuwe Stadsblad „Samen Verder" W „-..SI Postbus257, 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis- - schien op de speciale bruids- pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 250,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adver teerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM Theater „De Teerstoof", ofwel het oude dia coniehuis aan de Nieuwstraat vervult nu tien jaar een speciale rol in het culturele leven van Schiedam. In 1972 werd de zol der verbouwd tot klein theater, toen iets nieuws. Een groep vrijwilligers zette een idéaal door, tegen de verdrukking en de sceptische houding in van het toenmalig stadsbestuur. Met gemiddeld zestig voorstel lingen per seizoen heeft dit theatertje een naam opge bouwd, die garant staat voor dingen als kwaliteit, sfeer, durf en altijd lekkere koffie. Enkele jaren geleden is het woord „Zoldertheater" gesch- SCHIEDAM Kleuterschool De Zevensprong aan de Fah- renheitstraat heeft een groot deel van het weekeinde onder water gestaan. In de nacht van zaterdag op zondag draaiden onbekenden alle kranen open. De afvoeren van de fonteinen werden met stoppen afgesloten, zodat na verloop van tijd alle vloeren blank kwamen te staan. De schade die dit grapje heeft veroorzaakt is nog niet bekend. De ravage werd zondag door gemeentewerken opgeruimd. rapt in de naam. Iedereen had het toch al gewoon over „De Teerstoof". Niemand heeft er ook ooit aan gedacht om in het pand een supermarkt te maken, om maar iets te noemen. In het weekend van 15 en 16 oktober viert de Teerstoof feest. En voor een klein theater zelfs een groot feest. De groep vrij willigers, voor een groot ge deelte nog gevormd door de zelfde mensen, vindt dat er best wel wat te vieren valt. Over het programma wordt binnenkort meer bekend gemaakt. Henk van Ülsen opent het nieuwe seizoen met een nieuw programma: „Moeder geef mij de zon". Met een lach en een traan wordt in dit literair klein- kunstprogramma „de moeder" getoond: in liefde en haat be zongen, verguisd, verheerlijkt, betreurd, herkend en erkend in gedichten, proza en liederen. Vrijdag 17-9 en zaterdag 18-9. Prijs 12,50. CJP/Pas 65/ 10,—. Aanvang: 21.00 uur, foyer open: 20.00 uur. Reserveringen: via het VVV, tel. 733000 (op werk tijden) vrij-avond en zat. mid dag via het theater, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455. (re serveringen vervallen 15 minu ten voor aanvang van de voors telling). Teerstoof, starten weer de ten toonstellingen in het foyer, Ca rol Timmers en Daniel Van- meerhaeghe bijten dit seizoen de spits af. Carol Timmers werkte als deco- ratrice van Delfts blauw aarde werk bij de „Porceleyne Fles" en beheerst ook de techniek van het aquarel. Haar expositie is echter gewijd aan tekeningen in houtskool gecombineerd met pastelkrijt. Daniel Vanmeerhaeghe wordt stilaan een bekende in de Teerstoof, en hij exposeert zoals gewoonlijk zijn laatste surrea listische schilderijen aangevuld met enkele portretopdrachten. De tentoonstelling is te bezichti gen bij elke voorstelling van het theater en dit van 17 september t/m 13 november 1982. Gelijk met de opening van het nieuwe theaterseizoen van de Onze krant mikt vandaag op: SCHIEDAM Einde vorige week is de slijterij/Dran kenservice Covinet in Schie- dam-Oost verplaatst van het pand 's Gravenzandestraat 25 naar de overzijde hoek New- tonstraat. In 1970 begonnen onder de naam Slijterij Dolfijn, ging het bedrijf deel uitmaken van het grote verband Covinet dat snel bekendheid verwierf in dit stadsgedeelte. De overstap naar het huidige veel ruimere pand geeft de vestiging meer ontplooiings mogelijkheid. De inrichting tot een semi- zelfbediening is hiervan wel het voornaamste. In talrijke muurschappen kan alles op het gebied van dranken over zichtelijk worden opgesteld. Allereerst valt de verschei denheid aan merkgedistil- leerd op en de nodige soorten bier en wijnen in alle prijs klassen. Covinet heeft ook ingespeeld op de toenemende vraag van Creams door eigen merken in de handel te brengen. De soorten Willwood en Irish- koffie werden onlangs in Engeland - de bakermat van de Creams - respektievelijk met goud en zilver bekroond. De sterke omzetgroei van dit filiaalbedrijf heeft veel te maken met het leveren tegen scherpe prijzen en de grote keuze die nu in meer dan vroeger volledig tot uitdruk king komt. Bedrijfvoerster is vanaf het begin mevr. M. H. v.d. Windt die dezer dagen heel wat com plimentjes in ontvangst kreeg met de vernieuwing van de slijterij! SCHIEDAM In en rond de Vredesweek, die duurt van 19 tot 26 september, wordt de Schiedamse bevolking een aantal mogelijkheden gebo den hun bezorgdheid te uiten over de voortgaande atoom bewapening. Op donderdag 16 september start .om half acht 's avonds de jaarlijkse stille tocht vanaf het Hemaplein aan de Broersvest. De tocht duurt ongeveer een uur, zodat deze rond half negen, na een korte toespraak, wordt besloten. Eindpunt is het oude stadhuis op de Grote Markt. Deelnemers kunnen een fakkel kopen bij de geluidswagen, kos ten één rijksdaalder. De fakkeloptocht wordt georga niseerd door het comité „Schie dam tegen kernbewapening." Ook op 25 september kunnen demonstranten hun ongenoe gens uiten. Op de zaterdagmorgen sluiten Schiedamse deelnemers zich aan bij de in Maassluis en Vlaardingen gestarte fietstocht tegen de atoomwapens. Doel is Rotterdam. Vertrekplaats in Schiedam: het Emmaplein, om kwart over elf. Herenhorloge quartz LCD Alarm-chronograph Kristalglas, edelstalen- band en kast Adviesprijs 75- Nu zolang de voorraad strekt Dames quartz horloge LCD Witte wijzerplaat en band Meturen- minuten-seconden- maand en datum Ultra plat. Nu zolang de voorraad strekt 14 Karaats gouden letterhanger in geelgoud Met twee echte briljantjes gezet in witgoud Kompleet met 14 karaats gouden collier van 38 cm., Venetiaan- se schakel Nu bij Evatoom samen Echt zilveren enkel bandje Met tussengelaste 'zweet- voetjes' Adviesprijs 30 - Nu zolang de voorraad I strekt DELFT: Binnenwatersloot 24-28 Winkelcentrum ,,ln de Veste" HILLEGERSBERG: Weissenbruchlaan 104 SCHIEDAM-KETHEL: Winkelcentrum „Spaland" LEIDSCHENDAM: Winkelcentrum „Leidsenhage" (naast Paagman) Dit nieuwe alarmsysteem werkt via geluidsgolven en beveiligt electronisch het gehele compartiment,ramen,motor en kofferdeksel. Kompleet gemonteerd voor een prijs waarvan u niet wakker hoeft te liggen. Tijdelijk slechts

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 19