Hoe Ruby Miss Minimode werd SG maakt bezwaar tegen bezuinigingen 1 Geen inspraak in Schienoko Opnieuw Zen cursussen in Schiedam Jong talent bespeelt orgel Grote Kerk netr-iCD K- „Bouwen voor de buurt" gaat niet op 24 UUR PER DAG PARAAT Gewond bij oversteken vwo; Voorselektie „de Stoof" Motor Teer punt Glamour 734629 GEBIT STUK Bei eurotax 151122 Lezers schrijven Bezuinigen? 010 - 260199 i SCHIEDAM Het is voor Ruby Ketting Olivier (19) niet de eerste keer dat ze gekozen wordt tot mooiste op een miss-verkiezing. Op haar der tiende jaar werd ze al uitgeroepen tot Miss Nieuw - land van de scholengemeenschap. En tussen haar dertiende en negentiende jaar behaalde ze nog di verse keren de eerste plaats op een soorrtgelijk ge beuren. g- J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 15 SEPTEMBER 1982 PAGINA 3 Niet blond, toch nummer Eén Toch is ze, verkozen tot Miss Minimode Nederland, nog weer wat nerveus na alle spanningen. In haar ouderlijk huis aan de Jan Oudegeeststraat in Schie dam doet zij verslag van het opwindende gebeuren in Amsterdam. De fraaie Ruby heeft zich voor de fotograaf gestoken in het winnende tenue, dat Miss Apple uit het Zwaanshals in Rotter dam beschikbaar stelde. Het is een wit, soepel vallend minijurkje met goudkleurige biesjes, en dat contrasteert prachtig met Ruby's licht ge bruinde huid. Zij is vier maanden in Beni- dorm geweest, zo vertelt ze, waar ze modeshows liep op free lance basis, en waar ze en passant meedeed aan een miss verkiezing, die zij won! Als miss Benidorm kwam ze te rug naar Nederland waar haar vaste fotograaf Tjitte Francois direkt klaar stond om haar te attenderen op de komende miss minimode-verkiezing. „Maar ik was drie kilo aangeko men, en voelde er eigenlijk wei nig voor om deel te nemen", be kent Ruby. Ruby's moeder die haar met raad en daad terzijde staat, wist gedaan te krijgen dat Ruby zich toch in liet schrijven. „Sjef van Oekel was de presen tator", vertelt Ruby, „en hij deed dat heel leuk". „Het werd gehouden in het Hil- tonhotel, en er waren een hele boel mooie meisjes bij. Als je aankomt is er eerst een voorse lektie. Als je daar doorkomt zit je in de finale, met 12 meisjes. Mijn vriendin uit Rotterdam was er ock bij en we kwamen alle twee door de voorronde". Toen de jury klaar was, hield Sjef van Oekel iedereen in spanning. Hij begon bij de be kendmaking met nummer 3; toen kwam mijn vriendin, die was nummer 2 geworden. Toen dacht ik dat mijn kansen verke ken waren want 2 en 3 waren beide brunettes, meestal is dan een blondje nummer 1. „Maar laat ik het nu zijn! Ik was reuze blij. Iemand van de jury zei: je liep het mooiste, je bent Smalle Havenatraal 19-21, Vlaardingen centrum bij Grote Kerk telefoon 010-342115 of 350221 DEENSE HOUTKACHELS (ALLESBRANDER) met HOOG RENDEMENT Dealers o.a. Dana, Europa, Munke, DSA, ABC, Tasso, der Buddenbrook, Nero Scan, TUV gekeurd, diverse ac cessoires, 5 jaar garantie, gratis geplaatst, ook voor schoorsteen, advies en bouw SHOWROOM GEOPEND vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Overige dagen na telefoni sche afspraak, desgewenst ook 's avonds. Nieuwe Stadsblad 'N RANDSTAD EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDEH: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. j. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven -KvK. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter grilfie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979. 1-7-82 de mooiste en je hebt de mooiste kleding". Ruby's moeder zit tevreden te knikken' zij is minstens even blij als haar dochter. „Ik ben al tijd de motor achter haar", zegt zij. „Ik doe haar haar, leg alles voor haar klaar, en ik stimuleer haar om dit door te zetten zo lang zij jong is. En geloof maar gerust dat ik nog zenuwachtiger ben dan Ruby als het erop aan komt". De mini-mode, die niet stor menderhand teruggekomen is in het modebeeld, geeft in huize Ketting Olivier in elk geval wèl de toon aan. Zowel de moeder, het jongere zusje en het aan staand schoonzusje van Ruby hebben zich in minirok gesto ken. Ruby draagt ook veel mini, en verder ook hotpants en spij kerbroeken, zegt ze. Wat zijn Ruby's plannen voor de nabije toekonst? Gaat ze nu meedoen met de Miss Holland verkiezingen? Dat blijkt een teer punt. „Voor de Miss Hol land verkiezingen kom ik niet in aanmerking", zegt ze een beetje sip. Ruby, die in Soera- baya geboren is heeft weliswaar Nederlanders en Duitsers in haar voorgeslacht maar haar trekken zijn toch overwegend Indonesisch. „Toch ben ik Ne derlandse", zegt ze, „en dan zou je mee moeten kunnen strijden om de titel Miss Holland. Maar daarvoor moetje blond zijn". Ruby's moeder heeft een uitge sproken mening over deze uits luiting: „Mijn jongens moeten toch ook in dienst? Wij zijn toch Neder landse staatsburgers? Waarom worden mijn meisjes dan gedis crimineerd? Men moet naar de kwaliteit oordelen en niet naar de huidskleur", zegt ze zeer be slist. „Dat dit gebeurt, dat krenkt mij wel". Ruby zelf tilt er niet zó zwaar aan, zij staat al weer in de start blokken voor de Miss Hoofdstad verkiezing. Zij heeft de smaak helemaal te pakken, en vooral van de prijzen die verbonden zijn aan het als eerste uit de bus komen. Verschillende reisjes naar Londen en Parijs heeft zij al achter de rug, en met haar prijs voor de Miss Minimode is ze ook dolgelukkig, een Morris Mini, die op 9 oktober uitge reikt wordt, glundertze. „En als ze nu toevallig een keer geen prijs wint? „Dan is er ook niets aan de hand", zegt Ruby. „Je kan niet altijd winnen. Daar ga ik ook niet van uit. Ik zal niemand haar eerste prijs misgunnen",. In dit glamourwereldje is er no gal wat haat en nijd, dat weet Ruby ook wel. Zelf kan ze de zon best in het water zien schij nen, en van andere aardige meisjes het uiterlijk schoon be wonderen. Dat er in feministische kringen nogal wat smalend gedaan wordt over miss-verkiezingen deert haar niet. „Dat kom ik wel eens tegen, ja. Maar ik wil dit nou toevallig. Ik vind het zelf ook leuk, naar mensen kijken. Voor de rest be moei ik me niet zoveel met die mensen, dat is een heel ander slag." „Die feministen zouden zelf ook wel zo iets willen, maar dat kunnen ze niet" is de mening van Tjitte Francois. „Er is te veel negatieve publiciteit over miss-verkiezingen", vindt hij. Voor Ruby betekent het Miss- fenomeen de schakel naar roem en naar een carrière in show bizz, film of zang. Ze heeft al een plaatsje gemaakt dat veel gedraaid wordt op de radio. Get yourself together, heet het. Nu, daar is de schone Schiedamse hard mee bezig. SCHIEDAM De Schie damse Gemeenschap heeft vorige week bij burgemees ter en wethouders een bezwaarschrift ingediend te gen een bezuiniging van 100.000 gulden die het ge meentebestuur aan deze cul turele organisatie heeft op- gelegd.aSLl Al in juli kreeg de SG te horen dat er voor 1982 ruim 25.000 gulden bespaard moest worden. Het resterende bedrag van driekwart ton moet over het volgende begrotingsjaar ver werkt worden, een besnoeiing die volgens de SG voor een groot deel ten laste zal komen van culturele aktiviteiten als zang en toneel. De SG vindt deze voorstellen „onvoldoende gemotiveerd". Daardoor zou de gemeenteraad niet in staat zijn geweest een weloverwogen oordeel te ge ven. Het ontbreken van een duide lijk waarom is volgens de SG trouwens in strijd met de alge mene subsidieverordening van de gemeente Schiedam. Bij de Schiedamse Gemeen schap leeft heel sterk het ver moeden dat het bezuinigingsbe- sluit niet tot stand is gekomen op basis van enig beleid, maar gewoon voortvloeide uit de noodzaak tot drastisch besparen bij de gemeente. In de afwezig advertentie van 25-8 j.l. A. J. Mosk tandarts stond een foutief telefoonnummer vermeld. Het juiste nummer is Ruby heeft aan haar verkiezingen tot Miss diverse herinneringen, zoals deze bokaal en sjerp. SCHIEDAM Bij de eerste fase van de stadsvernieu wing in het Schienokoge- bied (Schie, Noordvest, Korte Haven) wil de ge meente iedere vorm van in spraak uitsluiten. In tegenstelling tot andere stadsvernieuwingsgebieden in Schiedam Oost, West en Zuid, zal de gemeente geen projektteam instellen en geen onafhankelijk deskun dige aantrekken die moet be middelen tussen bewoners en overheid. Het gebruikelijke motto „bou wen voor de buurt" is volgens burgemeester en wethouders in Schienoko niet van toepassing omdat de wijk nauwelijks wordt bewoond. Bovendien is volgens de ge meente snelheid geboden bij het bouwen in Schienoko, omdat Schiedam gebonden is aan een strakke tijdslimiet. Dit besluit heeft de verontwaar diging gewekt van de Werk groep Schienoko, die de ge meente al in juli had verzocht om regels betreffende de in spraak. Volgens deze werkgroep gaat de gemeente inderhaast ^n ge makshalve voorbij aan een aan- o _j_ !L or^ nj co oj -■ <S> U bent van harte welkom op de opening van de tentoonstelling SCHIEDAMSE ATELIERS 7 op vrijdag 17 september 1982 om 20.15 uur, waarin werk wordt .getoond van CEES BOUW AD VAN OTTERLOO WILLY REPPEL Tijdens de opening zal optreden de popgroep Paper Plane. De tentoonstelling duurt tot 18 oktober 1982 Toegang gratis. tal punten die wel degelijk aan dacht verdienen. Zo wil men graag weten hoe veel geld CRM beschikbaar heeft gesteld voor het opknap pen van enkele monumenten in het Schienokogebied. Verder wijst de werkgroep op het bestaan van ongeveer 120 gezinnen in de buurt, die toch enig recht van medebeslissen zouden moeten krijgen. In een tweede brief aan het stadsbestuur spreekt de werk groep het vermoeden uit dat een projektteam te duur wordt gevonden, een reden die men overigens van de hand wijst omdat de gemeente om een subsidie vaji 500 gulden per wo ning kan aanvragen als zo'n projektteam wordt ingesteld. „Daarmee laat Schiedam als progressieve gemeente een goede kans voorbij gaan om iets aan de werkloosheid te doen; er kan bijvoorbeeld een werkloze TH-er tijdelijk aan een baan geholpen worden", aldus de werkgroep. Om deze ongenoegens te be spreken heeft de werkgroep nu een onderhoud aangevraagd net het gemeentebestuur. Dat wil op dit verzoek wel in gaan hoewel, zo stellen b en w, „er op dit moment slechts wei nig aanleiding toe bestaat". Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Bellen is rijden!* Rolstoel vervoer: een specialisme van Eurotax. Eén telefoontje, ongeacht welk uur van de dag en Eurotax staat voor u klaar. Begeleider rijdt gratis mee. 's-Gravelandseweg 408, 3125 BK Schiedam SCHIEDAM In Schiedam worden de Zen-lessen vervolgd in de dépendance van het Schieland-ziekenhuis, op het adres Juliana van Stolberg straat 7. Bij voldoende belangs telling zullen 3 groepen worden gevormd: een nieuwe begin- nersgroep op donderdagmiddag om de 14 dagen; twee gevorder den groepen op donderdagmid dag en -avond om de 14 dagen. Beginnersgroep: Naast voorbereidende oefenin gen (ontspanning, lichaamsbe- wustmaking, houdingscorrectie, adem en zintuigoefeningen) wordt men ingeleid in het za- zen, d.i. zitten in meditatie, en in de achtergronden van deze methode, die zich baseert op het Japanse Soto-Zen, zoals dit door K. Graf Dückhein e.a. is ver taald voor de westerse mens. Iedereen kan ongeacht levens beschouwelijke of religieuze achtergrond, Zen in zijn dage lijkse levenspraktijk opnemen. Zen brengt ons in verbinding met degeen, die we eigenlijk vergaten. Het is een weg van inkeer, waarbij het contact met het „gewone" dagelijkse leven behouden blijft: Zen is géén vlucht uit het leven. Het beïn vloedt ons leven in de richting van een herstel van evenwicht. Plaats: Juliana van Stolberg straat 7, Schiedam. Tijd: 2 series van elk 9 donderdagmiddagen, vrijwel steeds om de 2 weken. Data: 23 sept., 7, 21 okt., 4, 18 nov.. 2, 16 dec. '82, 6, 20 jan '83 (eerste serie) en 3, 17 febr., 10, 24 mrt., 7, 28 april, 12, 26 mei, 9 juni '83 (tweede serie). Kosten: afhankelijk van het aantal deel nemers tussen f 60,en ƒ90, voor de eerste serie lessen. Mi nimum aantal deelnemers 10. Meebrengen: plaid om op te lig gen, warm vest en dikke sok ken. Tijdens één van de eerste lessen wordt gesproken over kussen of bankje voor zazen. Kleding: loszittende pantalon of maillot, z.m. blote voeten, geen foundations of strakke broeks banden. Leiding: Nora Hout man-de Graaf, adres Spoorlaan 46, 3721 PC Bilthoven, telefoon 030-783369, alwaar inlichtingen te verkrijgen. Opgave: liefst schriftelijk aan mw. A. van de Brand, p.a. Schielandzieken- huis, Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 010-733733 overdag, 's avonds telefoon 010- 739950. Ook voor nadere inlich tingen. Gevorderden groepen Tijd: 16 donderdagmiddagen of -avonden, vrijwel steeds om de 2 weken, naar keuze 15.45-17.45 uur of 19.30-21.30 uur. Data: 30 sept., 14, 28 okt., 11, 25 nov., 9 dec. '82, 13, 27 jan. 10 febr., 3, 17, 31 mrt., 21 april, 5, 19 mei, 2 juni '83. Kosten: afhankelijk van het aantal deelnemers tussen 140,— en ƒ210,voor 16 lessen van 2 uren. Minimum aantal deelnemers 10. Plaats, kleding meebrengen, leiding en opgave: zie onder „beginners". „Mij is gebleken dat op donder dag 9 september a.s. de hoofden openbare scholen een informeel samenzijn wordt aangeboden in de kelder van het Stedelijk mu seum. Aangezien de kosten van dit verzetje, naar ik begrepen heb niet zullen drukken op de por temonnee van de betrokken wethouder of op die van de aanwezige hoofden, maar op een van de zwaar belaste ge- meenteposten, krijg ik de be hoefte een kritische noot te plaatsen bij dit soort kontakten. Onderwijzend personeel dat zich bv. in Oosterhout ophoudt, hoeft niet en hoefde trouwens nooit, te rekenen op een drankje op kosten van de ge meente Schiedam, tp alle mogelijke manieren wordt ons op niet mis te ver stane wijze te kennen gegeven dat er bezuinigd dient te wor den. Indien het huidige en nu toch wel snel opdagende nieuwe be stuur mij wil overtuigen van een geloofwaardig financiëel beleid, dan kan zij dit niet beter doen dan de post representatie goeddeels te schrappen." Hans Lems, onderwijzer, Schiedam. 160I99 By WCC krjjgt u zomaar 'i) splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeiljjk kunt missen. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Schiedam LID- FOCWAI SCHIEDAM Jong talent in de Grote- of St. Janskerk te Schiedam. Onder dit motto organiseert de concertcommissie de vijfde orgelbespeling in 1982. Drie gevorderde studenten van het Rotterdamse Conserva- toriun, uit de orgelklas van André Verwoerd, zullen in de Grote- of St. Janskerk te Schiedam een orgelconcert geven op dinsdag 21 september 1982 te 20.15 uur. Kees van Dijk (24) is organist en koorleider te Rotterdam. Hij studeert naast het hoofdvak or gel ook het hoofdvak theorie en kerkmuziek. In 1983 hoopt hij zijn orgelexamen solospel te ha len. Op 21 septenber speelt hij één compositie, de symfonische fantasie over psalm 94 van de reeds op 24-jarige leeftijd ge storven Julius Reubke. Het is een grandioze compositie met veel karakterverschillen, span ningen en klankcontrasten. Reubke was leerling van Franz Liszt. Henk den Hollander (22) is can tor-organist bij de Hervormde Gemeente te Zwijndrecht. Hij combineert zijn orgelstudie met het hoofdvak piano. Dit jaar be haalde hij de akte muziekon derwijs voor orgel. Hij speelt werken van Sweelinck, Joh. Seb. Bach o.a. preludium en fuga in e, en Mozart. Mark Schaap (23) is organist van de katholieke Opstandings- kerk te Rotterdam-IJssel- monde, studeert orgel en kerk muziek. Zijn aandeel in het pro gramma bestaat uit het spelen van composities van Krebs (de bekendste leerling van J. S. Bach), Louis Marchand en de Franse organist-componist Louis Vierne (finale uit de le orgelsymfonie). Programma's, tevens bewijs van toegang a 4,'s avonds bij de ingang van de kerk. Op vertoon van C.J.P. of Pas 65 2,50. SCHIEDAM Tengevolge van twee verkeers. ongelukken zijn maandag drie Schiedammers in het ziekenhuis beland. Een 59-jarige vrouw raakte ge wond aan het hoofd toen zij 's middags op de zebra bij de Koemarkt overstak en werd ge schept door een auto. De be stuurder had de vrouw te laat opgemerkt. Op de kruising van de Nieuwe Damlaan en de Van Hogen- dorpstraat kwam een 17-jarige bromfietser in botsing met een 78-jarige voetganger. Ook hier was niet de voetgan ger de schuld. Volgens dé poli tie reed de bromfietser met te hoge snelheid, zodat hij de over stekende man niet kon ontwij ken. Zowel de bronfietser als de voetganger moesten met lichte verwondingen in het zieken huis worden opgenomen. f iU BLOESE lange mouw wit marine cream - petrol grijs prune 36/44 11 GEVOERDE CIRKEL ROK AKTUELE MADRASRUrt HEERLIJK WARM- CHINTZ-

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3