Kamer van Koophandel: „Grondprijs verlagen" Bij Humanistisch Verbond Zes gespreksavonden WALDO TE HUU 495,- 1395.- Nieuwe kalender Pro Juventute Carousel groter :20% Windmolen in aanbouw C.KOK YEMEN NERTSDELEN ZAKEN- VIZIER Geef! Om 'n ander. Doen!! Sluraerliike bont kortinfl Laatste ujecktot 20 sepk Heren leren koken Xoi^er Chris Coppens Slaapcomfort SCHIEDAM De Schiedamse nota „Op de bres voor werkgelegenheid" is nogal vaag en onvol doende onderbouwd. Dat vindt de Kamer van Koophandel voor Rotterdam en Beneden Maas van het werkstuk dat ex-wethouder Reinier Scheeres en zijn topambtenaren daags voor de raadsverkiezingen in juni publiceerden. Grondprijs Nieuwbrief zinloos Over 5 minuten staat uw huurauto klaar bij Waldo normaal 795 normaal 2295 Jll i^ll! I— KLACHTEN BEZORGING HET NIEUWE STADSBLAD HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 17 SEPTEMBER 1982 PAGINA 9 Schiedamse nota over werkgelegenheid vaag en onzorgvuldig Bedoeling van deze nota was, een duidelijk beeld te krijgen van zwakke en sterke punten in de Schie damse economie, en het beantwoorden van de vraag hoe de stad in de toekomst het huidige aantal arbeids plaatsen kan uitbreiden of tenminste op het zelfde peil handhaven. Volgens de Kamer van Koop handel is de Schiedamse over heid daar hooguit ten dele in geslaagd. De kamer vindt dat Schiedam zich te zeer be schouwt als een economisch eiland, dus geen rekening houdt met de overige econo mische aktiviteiten in de om trek, en bovendien onzorgvul dig is omgesprongen met cij fers en gegevens. Andere kritiek van de Kamer: de nota is zwak in zijn analyses en laat op tal van punten ondui delijkheden bestaan. Zo wordt de vraag, wat Schiedam in de nabije toekomst daadwerkelijk gaat doen, nauwelijks beant woord. De Kamer is ook van mening dat in de nota een te grote na druk is gelegd op de ontwikke ling van het aantal arbeids plaatsen, zonder dat wordt in gegaan op de oorzaken van de inkrimpende werkgelegenheid. Schiedam zou er beter aan ge daan hebben, ook in beschou wing te nemen waarom het het plaatselijk bedrijfsleven de laatste jaren bepaald niet voor de wind.is gegaan. Komen er in Scheeres' werk stuk cijfers aan de orde, dan blijken die niet altijd even juist. Zo schrijft de nota dat er in de periode 1977-1980 in totaal 138 bedrijven (750 arbeidsplaatsen) de stad verlieten, terwijl dit er in werkelijkheid 26 waren, waarbij het overigens om voor namelijk de grotere onderne mingen gaat. Als Schiedam inderdaad van mening is dat er nog slechts weinig ruimte over is voor het huisvesten van nieuwe bedrij ven, dan zou men -er goed aan doen die gelegenheid wat meer uit te breiden (zo spoedig moge lijk in gebruik némen van het industrieterrein 's Graveland Noord), en de vestiging van be drijven makkelijker moeten maken door de hoge grondprijs te verlagen. Schiedam zou met dat laatste middel zijn concurrentiepositie ten opzichte van andere steden kunnen verbeteren, aldus de Kamer van Koophandel. Volgens de kamer stelt Schie dam trouwens de verkeerde maatregelen voor als het gaat om het aantrekken van nieuwe bedrijven. Het aanstellen van een consulent voor het midden- en kleinbedrijf bijvoorbeeld is niet de aangewezen weg, omdat ondernemersorganisaties als KNOV en NCOV zich daar al mee bezig houden. Even weinig zinvol is het uitge ven van een Nieuwsbrief voor ondernemers. De kamer wijst er op dat zij zelf eenmaal per maand een informatief nieuws blad onder het regionale be drijfsleven verspreidt. Een typisch Schiedams stok paardje als het uitbreiden van de kantoorvoorzieningen (in de vorm van complexen als Kla verstede aan de 's Gravelandse- weg) kan misschien een moge lijkheid zijn om de werkgele genheid inderdaad te stimule ren, maar de kamer vraagt zich af waarom de nota dan zo uiter mate vaag blijft over de prakti sche uitwerking van dit voor nemen. Overigens beperkt de Kamer van Koophandel zich niet tot kritiek alleen. De reactie gaat vergezeld van een nogal grondige analyse van de be- drijfsresul&taten per sektor in de afgelopen twee jaar, en geeft ook op andere terreinen waar Scheeres en zijn ambte naren een steekje lieten val len een op cijfers gebaseerd overzicht. BELOOFD: Telefoon 010 - 263705 (makkelijk nummer!). Nu even bellen, dan staat over 5 minuten elke wagen, van comfortabele middenklasser tot ruime bestel (BE rijbewijs), tot in de puntjes opgepoetst voor u gereed. Asbakjes leeg. Kleedjes geborsteld. Tank vol. Ramen gezeemd. Vraag onze prijslijst met alle typen huurauto's eens aan (even bellen!). Ook dat wordt een plezierige verrassing. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-263705 Men schrijft ons: „Evenals vorige jaren organi seert de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk in samenwer king met de Stichting Huis houdelijke Voorlichting een kookkursus voor oudere heren. Het komt nogal eens voor dat mannen ineens voor het feit ko men te staan dat ze voor zich zelf moeten zorgen. Hun vrouw kan ziek worden, of ze komen alleen te staan. Er zijn ook man nen die nooit in de gelegenheid geweest zijn om te leren koken en dat nu gewoon leuk vinden om te leren. Vorig seizoen lukte het niet om de cursus vol te krijgen, maar nu hopen we dat het in dit sei zoen wel lukt. Degenen die zich al opgegeven hadden krijgen dan bericht. Er wordt veel aandacht besteed aan het koken van complete maaltijden met de groente van het seizoen. Er wordt begonnen bij het begin van gas aansteken en aardappelen schillen tot vlees braden en toetjes maken. Naast de kookkennis en kookervaring die opgedaan wordt is het ook een erg gezellig „gedoe" al die kokende man- Bij voldoende deelname wordt de cursus op dinsdagmorgen ge geven in de Technische School „Schieland" aan de Nieuwe Damlaan. (Tegenover Diensten centrum „De Vier Molens"). Er zijn twaalf lessen; de kosten zijn f 85,plus ingrediënten-geld. U kunt zich opgeven bij Diens tencentrum „De Vier Molens' Nieuwe Damlaan in kamer drie. Dit kan ook telefonisch: 705500." Hoogachtend, Leiding Dienstencentrum SCHIEDAM Het ligt in de bedoeling van het Humanisti sch Verbond zes gespreksavon den te organiseren als vervolg van de cursus, „Buitenkerkelijk hoeft niet niets te zijn". Deze avonden zijn speciaal be stemd voor degenen, die al enige kennis hebben van het moderne humanisme en zich daarin wat meer willen verdie pen. De avonden zullen worden geleid door Trudy Tieken en worden gehouden op de don derdagavonden: 30 september, 14 en 28 oktober, 11 en 25 no vember en 9 december, begin nen om acht uur in het zaaltje van Stricklede aan de Burg. Stulemeyerlaan 101-107, le etage. De kosten bedragen voor leden van het Hum. Verbond 25, voor niet-leden 30,daarbij komt voor iedereen nog maxi- naal 10,materiaalkosten. Opgeven: bij het secretariaat van de werkgroep Schiedam: Piet en Alida Tijsen, Nieuwe Damlaan 539, tel. 703811 of bij gespreksleidster Trudy Tieken, Ged. Baansloot 34, tel. 262083. Geboren: Jeroen A. z.v. de Moor van Houdt Dick H. z.v. Jansen Lou- rens Koenraad H. z.v. Kranenborg Korteweg Edgar S. z.v. Heinze de Jongh Nancy d.v. van Zomeren van Hagen Leonie A. A. d.v. Vis de Reuver Remco z.v. Roobol Grim- merink Eyüp d.v. Geng Altindag Sibel d.v. Ulkened Keskin Michel z.v. Leliveld van Heusden Jeroen S. z.v. Tournier Jonkman Kimm d.v. van Berkel Lou- rens Mariska d.v. Broeren Schip pers Marloes d.v. Poldervaart Grimmerink Sander S. z.v. van Waas Scholten Overleden: S. L.. van Putten vr. geh. gew. m: J. B. Bijtenhoorn 82 VERGELIJK DE PRIJS 1 EN DE KWALITEIT BIJ ONZE GEACHTE COLLEGA'S! A 00K NA DE VERKOOP STAAN WIJ GARANT VOOR UW ie KWALITEIT BONTMANTEL L. van Hoffe man 76 J. P. van Vonderen vr. geh. gew. m: A. W. G. de Leede 78 A. Slot man 72 M. van Eijk vr. geh. gew. m: C. A. Jongste 58 C. Brand man 62 A. Dirksen vr. e.v. M. Rink 70 A. Douw vr. geh. gew. m: J. van Dijk 91 W. van der Laan man 62 A. Brand man 68 ii, SCHIEDAM De nieuwe ka lender van Pro Juventute is uit. De kalender is verschenen ten bate van de jeugd in moeilijkhe den; onder het motto; geef de jeugd een kans. De Stichting Pro Juventute Be neden-Maas is een algemene in stelling voor jeugdwelzijn. Het werkgebied is Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland. Pro Juventute verleent hulp aan jongeren, kinderen en ou ders bij problemen in verband met opvoeding en volwassen worden. Pro Juventute heeft twee afde lingen: Het Adviesbureau voor Jonge ren en Ouders. Hier kunnen jongeren en ouders terecht net een verzoek om hulp. Deze hulp wordt geheel op basis van vrij willigheid geboden. De gezinsvoogdij. De hulpverle ning vindt hier plaats met be hulp van de maatregel van on dertoezichtstelling van een minderjarige, door de kinder rechter uitgesproken. Het adres van het bureau te Vlaardingen is: Schiedamseweg 169/ Postbus 273, 3130 AG Vlaardingen, tel. 348899. Het is dagelijks geopend van 09.00- 12.30 uur en 13.30-17.00 uur. De kalender is verkrijgbaar op het bureau te Vlaardingen, Schiedamseweg 169, Postbus 273, tel. 348899, postgiro 664581; en op talrijke andere adressen. De prijs isf 9,bezorgingskos- ten 3,extra. Al een paar jaar draait Kinder mode Carousel nu vrolijk aan de Hoogstraat in Schiedam. Maar kleine kinderen worden groot. Dat hebben ze bij Carousel ook gemerkt, en daarom is er een aparte teener-afdeling gecre ëerd. Onder het ludieke pand van Carousel is een achterruimte, met de ingang aan de Lom- bardsteeg, voor dit doel inge richt. Eigenaars Theo en Marlène Brouns hebben deze nieuwe aanwinst Scooter gedoopt. Een halve scooter aan de pui boven de toegangsdeur maakt missen praktisch onmogelijk. Voor jongens en meisjes tot 16 jaar is in Scooter een leuke col lectie vrijetijds- en schoolkle ding van Barbara Farber, Club de France, Ping Pong en di verse andere merken bijeenge bracht. Behalve op de maandag wan neer Carousel en Scooter geslo ten zijn kan de jeugd daar dage lijks naar hartelust kiezen uit jonge mode, speciaal voor hen. B. Bouwman Rotterdam Lijnbaan 75, Tel.: 010-119310 Onze krant mikt vandaag op: SCHIEDAM Sinds kort kan iedereen zich in het be drijf Chris Coppens, Hoog straat 40-48, komen oriënte ren over alles wat te maken heeft met goed en gezond sla pen. Een ruimte van plm. 300 m2 show- en verkoopruimte, steunend op een ervaring van meer dan 15 jaar, rechtvaar digt het voeren van het woord „slaapcomfort" volko men. Een novum voor Schiedam is de linnenshop waarin alles is te vinden, onontbeerlijk, bij het inrichten van een mooie slaapkamer, annex badgele genheid. Aan complete slaapkamers bevat de showroom zowel het moderne als klassieke genre, dit laatste met houtsoorten en vormgeving uit grootmoe ders tijd. Aan kindet- en tie nerkamers kan men regelma tig nieuwe elementen toevoe gen, alles uitgevoerd in blank hout. Bijzondere aandacht vraagt Chris Coppens voor wat hij noemt de slaapstudio in het souterrain. Alle types ma trassen en complete systemen waaronder gericht op leeftijd en gezondheid, staan hier ter demonstratie opgesteld. Mensen met rugklachten of zij die dit willen voorkomen kunnen alles even proberen alvorens een keuze te maken. Orthopedische voorlichting is schriftelijk aanwezig met be trekking tot rugklachten, de oorzaken en wat er tegen te doen valt. Het uitgestrekte gevelfront van Coppens Slaapcomfort is een ware blikvanger voor de Hoog straat in z'n huidige vorm midden in het centrum van Schiedam. Er wordt al zo vaak gekollekteerd en er zijn zo veel goede doe len", is een weieens door de kollektanten van de Nier Stichting Nederland gehoorde verzuchting. Zullen ze dit ook horen, als ze straks bij aankloppen? Dat zou een ramp zijn, want zonder u kan de Nierstichting haar werk niet doen. Onder het motto: „Geef! Om 'n ander. Doen!" wordt van 20-26 september a.s. weer de Nationale Kollekte van de Nier Stichting Nederland gehouden. We vertrouwen erop dat u zich door deze bewogen oproep voelt aangesproken. Want deze kollekte is de grote bron van inkomsten voor de Nier Stichting die géén subsi die van het Rijk krijgt en dus afhankelijk is van uw gift als parti- kulier. En dat op de Nierstichting in de komende jaren een steeds groter beroep zal worden gedaan behoeft geen betoog. - Er zijn circa 1800 nierpatiënten die dankzij de kunstnier in leven blijven. - Zij ondergaan 2 of 3 maal per week een dialyse-behandeling van zo'n 6 uur. - 10% ondergaat de behandeling thuis, de overige moeten daar voor telkens weer naar een ziekenhuis. - Velen hopen en wachten op een dononier. Want alleen een transplantatie biedt uitzicht op weer een vrijwel normaal leven. - In 1981 werden 250 niertransplantaties verricht. Dat zouden er per jaar 400 moeten zijn, want elk jaar komen er zo'n 400 nieu we chronische nierpatiënten bij. Zij zullen alleen kunnen blijven leven als er voldoende dialyseplaatsen zijn of wanneer trans plantatie mogelijk is. Wat de Nierstichting allemaal doet met uw persoonlijke bijdra ge? Uitbreiding niertransplantatie-mogelijkheden door: het werven van donors (mensen die bereid zijn een nier af te staan na overlijden) subsidiëring transplantatie-coördinatoren financiering transplantatie-faciliteiten Uitbreiding dialyse-mogelijkheden door: financiering opleidingscentra voor thuisdialyse (spoelen aan de kunstnier thuis) voorfinanciering thuisdialyse-apparatuur financiering opleidings- en behandelingscentra voor zelfdialyse (Diatels) subsidiëring opleidingskosten Continue Ambulante Peritoneale Dialyse (CAPD) (bij CAPD werkt het buikvlies min of meer als vervanging van eigen nier of kunstnier) Bevordering wetenschappelijk onderzoek op het terrein van: niertransplantatie kunstnierbehandeling voorkomen nierziekten nieuwe behandelingsmethoden Sociaal-maatschappelijke begeleiding van de chronische nier patiënt en het gezin door: individuele financiële hulpverlening organisatie vakanties met dialyse-faciliteiten uitgifte dieetkookboek aktivering sociale aktiviteiten dialyse- en transplantatie-centra Voorlichting publiek door middel van: films en dia-serie foldermateriaal bulletin DIA stands op beurzen, braderieën etc. informatie aan scholieren van middelbaar- en beroepsonderwijs Al met al dus een omvangrijk programma. Werk waarvoor de Nier Stichting Nederland zich volledig inzet, maar dat uiteindelijk helemaal afhangt van de beslissing die tijdens de Nationale Kollekte van 20-26 september a.s. zult nemen: „GEEF! OM 'N ANDER. DOEN!,, Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Op een vlak terreingedeelte bij de Openbare Nutsbedrijven aan de Van Heekstraat wordt momenteel hard gewerkt aan de opbouw van een windmolen. Om de circa 10 ton wegende in stallatie te kunnen dragen, zijn begin september 4 betonnen heipalen van elk 23 meter lang schuin de grond in gebracht. De fundatie zorgt voor de stabili teit. De lengte van de mast is 25 me ter. Deze is uitgevoerd in de vorm van een 8-kantige stalen koker. De molenkop. die 4 ton weegt, wordt naar verwachting eind september geplaatst. Aan de molenkop wordt een 3-bladige rotor gevestigd. De generator gaat energie op wekken (met een vermogen van 55 kW) voor de gebouwen en installaties van de Nutsbe drijven. Eind oktober zal de windtur bine officieel in gebruik wor den genomen. Daarmee heeft Schiedam dan zijn eerste alter natieve energiebron. Op de naam van deze vijfde Schie damse molen wordt nog gestu deerd. Ci wordt 2x per week huis aan huis bezorgd in een oplage van 37.500 ex. in Schiedam en oud-Mathenesse. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om HET NIEUWE STADSBLAD zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u onze krant niet hebt ontvangen. Bij zo'n oplage kan dit voorkomen; daar zult u begrip voor hebben. Vriendelijk verzoek van ons: BEL UW KLACHTEN ALLEEN DOOR OP MAANDAG EN VRIJDAG TUSSEN 10.00 EN 12.00 UUR TELEFOON 267368 Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. EIKEN WANDKLOK massief eiken (bali-bruin) met tinnen gewichten en slinger, 8-daags bim-bam uurwerk. Van I 660,- Nu f 498,- EIKEN WANDKLOK massief eiken met messing gewichten en slinger, 8-daags bim-bam uurwerk. Van t 645,— Nu f 498,- EIKEN WANDKLOK massief eiken (bali-bruin) met tinnen gewichten en slinger, 8-daags bim-bam uurwerk. Van f 645,— Nu f 498,- JUWELIER broersvest 93 telef26 79 37

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 9