Nieuwe VANDAAG deze krant Eindelijk een stadsbestuur! vu niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiij ■WêhSêêêBê\ Bus 59 door naar Spangen Stadsblad Collecte vap Nierstichting opent centrum wmm in Slaags om bord patat Houdt Groeneveld voor ogen Al te behulpzaam Nieuwe 1 Gusto tekort gedaan Roeien om wisselbeker fitness Noorduin Brandweerman gewond aan Linkeroog Vers van de groothandel tegen bodemprijzen !^ndper LEDEREN KLEDING ^Fd^LOTMSPECIAIJST Koopavond geopend Stadsgids verschijnt in november Zojuist gearriveerd bij Groeneveld. KÖ." Randsfad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Auto over de kop VERHUIZEN OP Z'N ZUINIGST Politie vecht net messentrekkers Broersvest en de tram Standwerkers in aktie"! SCHIEDAM/ROTTERDAM De bewoners organisatie van Oud Mathenesse en Het Witte Dorp heeft maandagmiddag aktie gevoerd voor het verleggen van de RET-zonegrens van het tunneltje bij Spangen naar de halte Franselaan-Italiaansestraat. Doel van deze aktie was het goedkoper maken van het openbaar vervooer (buslijn 38). Wijkbewoners die nu in de Italiaanse- straat op de bus naar Rot terdam stappen, moeten voor slechts één halte tot de zonegrens een extra strip afstempelen. Komt de grens midden in de wijk te liggen, dan zijn de passagiers voor taan voor een ritje naar zowel Rotterdam als Schiedam Centrum slechts twee strippen (één zone) kwijt. Om het publiek op deze situatie te wijzen werd bij de Italiaansestraat een witte streep over het weg dek getrokken en kregen voorbijganger een folder in handen geduwd. Tij dens de aktie werden ook bussen van lijn 38 aange houden. Volgens een woordvoor ster van de bewonersorga nisatie wil het Ver r re Westen vooral bereiken dat de gemeente en Rijk in overleg met de RET nu serieus gaan werken aan een betere zone-indeling voor dit stukje Rotterdam dat zo nauw is verbonden met Schiedam. De aktie werd geleid van uit het nieuwe onderko men van de bewonersor- s Vrijdags van 15.00 - 18.00 uur s Zaterdags van 9.00 - 12.00 uur 1uit ganisatie aan de Bulgaar - sestraat. De wijk staat deze week bol van aktivi- teiten. Zo loopt sinds zaterdag 18 september de aktie voor bejaarden „Oud, laat 't fijn zijn". Óp dinsdag 21 september werd een bij eenkomst belegd waar wederom vergaderd werd over de noodzaak van een eigen dienstencentrum, een voorziening waar men nu al tien jaar voor op de bres staat. Als vervolg hierop werd woensdag 22 september aktie gevoerd bij het dien stencentrum in Spangen, dat de gemeente Rotter dam in twee helften wil zagen. Oud Mathenesse en Het Witte Dorp protester den daartegen onder het mot to: we hebben een heel dienstencentrum nodig, geen half! Beeld van de aktie op maandag. Bus 38 werd door bewoners van Het Verre Westen tot stilstand gebracht. Op het wegdek de nieuwe zonegrens. T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Nederlaag Schiedam, Hoogstraat 73 Cor van Tilborg: goedge vulde portefeuille. Kater Luub Hafkamp, nieuw man op sport en cultuur SCHIEDAM/ VLAAR DINGEN RET bu slijn 59, die momenteel de verbinding onder houdt tussen het station Vlaardingen centrum, het centrum gedeelte van Vlaardingen, het centrum gedeelte van Schiedam en het station Schiedam Rotterdam west, wordt met ingang van de RET winter- dienst, die op 1 novem ber ingaat, doorgetrok ken naar de Sparta- straat vlak voor de hoofdingang van het kasteel Spangen het thuisveld van de eredi visie vereniging Sparta, doorgetrokken. ■Oi Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1982 - NR. 75 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG SCHIEDAM Een 19-jarige inwoner van Spijkenisse is vrijdagmorgen licht gewond geraakt bij een ongeluk op rijksweg 19. De man die een VW Buggy be stuurde haalde kort voor het Kethelplein een Duitse truck met oplegger in. Tijdens deze manoeuvre verloor de truck een groot brok ijzer dat op het wegdek belandde. Om het te ontwijken gaf de au tomobilist een ruk aan het stuur. Hij sloeg over de kop en be landde in de sloot langs de weg. De 16-jarige bestuurder van een bromfiets en zijn 17-jarige duo passagier zijn vrijdag in het zie kenhuis opgenomen nadat zij op de Lorentzlaan in botsing wa ren gekomen met een auto die juist een parkeerhaven wilde verlaten. Het meisje kon na behandeling van een schaafwond weer naar huis, de jongen moest in het zie kenhuis blijven met wat kneu zingen en een scheurtje in zijn schouder. i Op de Schiedamseweg is zon dagavond een 9-jarig meisje aangereden door een motor fietser. Het meisje deed nogal lang over de oversteek van de Nieuwe Damlaan. Toen het verkeerslicht op groen sprong wilde een auto het kind gelegenheid geven tot overste ken. Een 25-jarige motorfietser uit Schiedam kon hierdoor niet tijdig reageren. Bij de botsing verbrijzelde zijn rechterpink. Het meisje liep een hersen schudding en een beenbreuk op. vlaardingen rotterdam 010-349082 010-253746 SCHIEDAM Het ontwape nen van twee van messen voor ziene jongens van 18 en 19 jaar heeft de politie zondagmiddag nogal wat spierkracht gekost. Twee agenten die het duo op de Parkweg gewaar werden, slaag den er aanvankelijk niet in de messen in beslag te nemen. De gewapende wandelaars verzet ten zich hevig. 'Eén schopte een agent tegen het achterhoofd, de tweede bracht diens collega enkele kleine snij- wonden toe. De aanhouding lukte pas toen de agenten assis tentie kregen die via de mobilo foon was aangevraagd. De arre stanten worden nog vastgehou den wegens overtreding van de wapenwet en openlijke geweld pleging. SCHIEDAM In ons ver slag van „Fanfare '82" hebben wij, zonder enige opzet, het Tamb.-Trompetterkorps Gusto tekort gedaan. In het uitslagenlijstje komen de door het korps geleverde pre staties niet voor. Alsnog die nen deze prestaties te worden vermeld. In de middenklasse werd door de jury een categorie II toegekend nu de score 72.92 bedroeg. In deze klasse legde het korps bovendien beslag op de defileerprijs waarvoor 8 punten werden toegekend. SCHIEDAM De Nierstich ting Nederland collecteert deze en komende weken in het Rijn mondgebied. Wegens gebrek aan collectanten zal de inzame ling in Schiedam giraal gebeu ren. Wie een gift wil afstaan aan deze instelling met een ideeel doel, kan dat doen op gironum mer 388000. Het contactadres voor Schie dam is mevrouw A. W. Schef- fers-Dijkers, telefoon 706090. Verre Westen in aktie voor andere zonegrens SCHIEDAM Een Schie- Jamse brandweerman is zon dagavond ijlings naar het Rot terdamse oogziekenhuis ge transporteerd. Bij het inslaan van een ruit om beter een on schuldig brandje in het Slacht huis te kunnen bestrijden, kreeg de man enkele glassplin ters in het linkeroog. De brand in de stal werd waar schijnlijk veroorzaakt door vuurwerk. In het hok lag naar schatting acht kubieke meter zeer brandbaar stro. Ten tijde van de brand waren er geen dieren aanwezig. i f inznt m «y/* t RotterdamGrote Visserijstraat SSA, tel. 010-187377 Orote kollektie lederen konfektie, ook naar maat en evt. eigen ontwerp! Reparatie en modernisering van alle lederen kleding. Ei^p ontwerpatelier. |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii£ SCHIEDAM Schiedam E krijgt, na ongeveer drie jaar, E E een nieuwe stadsgids. Het in- E E formatieboekje met de gege- E E vens van plaatselijke instel- E E üngen en organisaties ver- E E schijnt in november. E De laatste uitgave (tevens de E E eerste) verscheen in 1980. De E E vernieuwde uitgave werd E E telkens uitgesteld omdat de S E advertentiewerving stag- E neerde. E De gemeente heeft nu afspra- E ken gemaakt met Wegener in E Apeldoorn. Drukkerij Steens E in Schiedam die de gids in E eerste instantie zou verzor- E E gen, neemt nu alleen het E drukwerk voor zijn reke- 1 ning E De inhoud van de gids is voor E E het grootste deel samenge- E E steld door de afdeling voor- E E lichting op het stadskantoor. E E Omdat de verse ijning tel- E E kens enkele maanden werd E E opgeschoven, heeft Voorlich- E E ting verscheidene nalen de E inhoud moeten aanpassen. E E Veel gegevens, zoals contac- E tadressen van verenigingen, E wisselen bijna met de dag. E Naar schatting veertig tot E vijftig procent van de inhoud E E van de vorige gids is hoez E E hopeloos verouderd. E De gids voor lo83 verschijnt E in een oplage van ruim 32.000 E exemplaren en wordt huis E E aan huis verspreid. Nieuwe E inwoners die zich laten in- E E schrijven bij de afdeling Bur- E E gerzaken, ontvangen een E E exemplaar aan de balie. E lïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiii^ SCHIEDAM Bij een snack bar aan het Broersveld is zon dagnacht om twee uur fel ge vochten tussen politie en een grete groep cafébezoekers. De politie probeerde een 18-ja- rige Rotterdammer te ontzetten die in de snackbar ruzie had ge kregen, waarbij hem een bord patat in het gezicht was ge duwd. Omstanders die op de stoep aan het bakkeleien waren geslagen, wilde niet dat het slachtoffer werd afgevoerd. Om de man in de auto te krijgen moest de poli tie hter en daar een rake tik uit delen. Nadat de Rotterdammer naar het bureau was gebracht ver scheen een delegatie van tien man die de zaak wilden uitpra ten. De sfeer in de Lange Nieuwstraat was zodanig dat dit spoedig lukte. Naderhand konstateerde de po litie dat het rechterportier van een surveillance auto danig was beschadigd. Vermoedelijk heeft een van de vechtenden aan het Broersveld er een deuk in ge trapt. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. SCHIEDAM Schiedam heeft een nieuw bestuur. Het col lege van burgemeester en wethouders is uitgebreid met één extra kracht. Het bestaat nu uit vijf wethouders, drie van de PvdA (Scheeres, Posthoorn en Zijdeveld) en twee van de VVD (Hafkamp en Van Tilborg). Ondanks hun numerieke minderheid (7 zetels tegen over 14 van de PvdA) hebben de liberalen een groot aantal zware taken naar zich toe weten te tëekken, zoals fi nanciën en stadsvernieuwing, en een flink aantal linkse specialiteiten als emancipa tie en minderhedenbeleid. Cor van Tilborg is met stads vernieuwing en financiën de zwaarste wethouder geworden. De PvdA stelde zich tevreden met sociale zaken, stadsontwik keling, economische zaken, on derwijs en enkele punten van ondergeschikt belang. Over details van de portefeuil leverdeling werd dinsdag ver gaderd, waarbij vooral van be lang was welke taak burge meester Te Loo toebedeeld zou krijgen. In eerste instantie moest hij de post Voorlichting afstaan aan Van Tilborg. Medio vorige week werd duide lijk dat de collegevorming deze verrassende ontknoping zou krijgen, en dat de PvdA na maanden aarzelen en draaien met de VVD in zee zou eaan Zoals bekend bleef de politieke barometer sinds de verkiezin gen in juni rond „onbestendig" schommelen, wat nog eens pijn lijk duidelijk werd tijdens de eerste vergadering van de nieuwe raad op 7 september, toen vier wethouders (twee CDA, twee VVD) werden geko zen, die enkele dagen later hun benoeming afwezen. Zichtbaar moeite had het CDA met de nederlaag, Aad van Lin- gen en zijn confessionele fractie waren lange tijd doorgegaan voor de belangrijkste huwe lijkskandidaat van de PvdA. Dat de keuze tenslotte op de VVD viel lag volgens PvdA fractievoorzitter GCE Brouwer vooral aan hun duidelijke ops telling. Terwijl het CDA de namen van wethouderskandidaten in het vage hield, wist men dat de VVD Van Tilborg en Hafkamp naar voren zou schuiven, twee kundige bestuurders met „know how", de eerste afkoms tig uit het zakenleven, de tweede van het ministerie van CRM. van mening verschilt: Zestien hoven, de baatbelasting, rijks weg 19 en het woonwagen kamp. Wil de PvdA in deze zaken een progressief beleid voeren, dan zal zij de hulp in moeten roepen van „klein links" dat echter al heeft laten weten zich niet „als vloermat" te laten gebruiken. De bril voor wie de mode altijd op de voet wil volgen. Deze bril met randloos montuur en kunststof glazen is er één uit een internationale collectie die nog slechts enkele dagen in Nederland is. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde. De kleine linkse partijen heb ben een zware kater opgelopen, [n het progressieve kamp aeerst de mening dat men nooit üs serieuze kandidaat is be- ichouwd, en hoogstens als aller- aatste mogelijkheid achter de land werd gehouden. i/ier moties uit deze gelederen, leels gesteund door het CDA, verden verworpen: PvdA en VVD bezetten samen een riante 11 (van de 35) raadszetels. Onduidelijkheid bestaat nog )ver de afspraken tussen VVD an PvdA. Naar het zich laat aanzien is enkel overeenstemi- ming bereikt over de verkla ring van nunten waarover men SCHIEDAM Omdat zij dorst hadden, liet een 61-jarige bewo ner van de Lange Singelstraat zaterdagmiddag drie vrouwen in zijn woning toe. De vrouwen laafden hun dorst met een glas water, en stilden hun hebzucht met 4000 gulden contant en 6500 gulden aan sie raden. Uiteraard ontdekte het slacht offer de diefstal pas toen de dat mes al geruime tijd uit zicht wa ren verdwenen. Een 15-jarige jongeman heeft zaterdagnorgen vroeg zijn met kranten bezorgen verdiende geld noodgedwongen moeten afstaan aan twee jongens die hem op de Hoogstraat staande hielden en zijn centen opeisten. De jongen gaf zijn portemonnee zonder slag of stoot over. De po litie beschikt over een signale ment van de daders. Via het station Schiedam/- Rotterdam west rijdt de bus dari via de Franselaan, Spaanseweg, Bilderdijk- straat en Huygenstraat naar de Spartastraat. Met het ingaan vari de winter- dienst (1 november) rijdt"bus 38 van Crooswijk naar Schiedam niet verder dan het station Schiedam/Rotterdam west. Momenteel rijdt deze drukst be zette buslijn (38) van het RET net om en om door of naar het station Schiedam/Rotterdam West of naar het Schiedamse Emmaplein in het Schiedamse centrum. In 1985, wanneer de uiterste westlijn van de Rotterdamse metro eindigt op het Marconi- plein, wordt ook dit busstation door RET buslijn 59 aangedaan. De reden van deze doortrek king is gelegen in het feit dat net name uit de sterk op Schie dam en Vlaardingen gerichte wijk Oud Mathenesse het reizi gersaanbod op lijn' 38 bleef stij gen en er in deze wijk veel vraag is naar een rechtstreekse verbinding naar het centrum van Vlaardingen. Wie overigens vanaf 1 novem ber het hele traject van 59 wenst af te leggen zal daarvoor drie zones moeten afstempelen namelijk 5300 (stad Rotterdam), 5319 (oa. Schiedam) en 5329 (Vlaardingen). Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1