Nieuwe VANDAAG Voor een plasje naar het Passagetheater? Toch taken voor burgemeester Bruggen afgesloten i Wintertijd in deze krant otal Look 1 uw 1 herfstmode-blad j Stadsblad Een man Voleybal van niveau Eenakterfestival beleeft eerste lustrum Schiedam Centrum op de plaat Gouden dahlia's in ziekenhuis ^010-268220 Vfcrth& TOTAL LOOK I TOTAL LOOK I voor mode die u aans reekt Bromfietser in botsing met autoportier VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN w T.V. DEFEKT? RADIO ABA Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren SCHIEDAM Dames zowel als heren die ergens in de Schiedamse dreven geheel onverwacht door Hoge Nood overvallen worden, moeten bij gebrek andere voorzieningen, voortaan maar het aan dichtstbijzijnde Openbare Gebouw binnensnellen om gehoor te geven aan hun Natuurlijke Aan drang. appelmarkt 2a schiedam Burgemeester Te Loo: voorlichting en mediabeleid belangrijkste portefeuilles. Ongelijkheid DE VOLVO EN DAF SPECIALIST Aito't-Gaogc - Rckrcotlc Een herfst-modeblad in deze krant. Dat kunt u volgende week verwachten met 1 De speciale uitgave van Randstad Edities vol aktuele p I informatie voor een komplete kijk op mode. Voor u, voor jou. De nieuwe mode is al volop in het beeld, over een 1 week bekijkt u al die nieuwe lijnen en kleuren thuis, 1 in deze krant met: iiiiiiiiimiif Dames niet, heren wel? Onrechtvaardige toestand! Maar als alle openbare toiletten wor den afgebroken kan noch het ene, noch het andere geslacht ergens terecht... Machine De Jacobabrug in Kethel gaat tijdelijk dicht voor het gemotoriseerde verkeer. (Brom fietsers kunnen gebruik maken van een noodbrug LIDA.N.V.C. Wij helpen direktü! Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1982 - NR. 76 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG x. s,. f r Al schijnt de zon op de derde dinsdag in september ook zo progressief en radicaal, ik ben op die dag steeds weer in een morose stemming. Van mij hoeft het allemaal niet. Ik ben altijd weer verheugd als dat staatskundige voorbij is, al dat parlementaire weer geleden is door een gewoon staatsburger en ze op het Binnenhof weer beginnen na de eerste klap van de voorzittershamer. Intussen zijn ze op een depar tement al weer doende aan mijn belastingbiljet, nou ja, Jelle zal later dan wel zien. Toch ben ik ook zo'n dag geenszins rancuneus. Waarom zou ik? Ik heb mijn portie van het leven wel gehad. En mij is altijd voorgehouden, dat ik het onderste niet uit de kan mag. Ik ben ook deze derde dinsdag van de maand niet thuis geble ven. Er worden me ook dan geen belemmeringen in de weg gelegd, als ik me maar houd aan de spelregels die gel den. Ik was met de bus in de stad gekomen, en beroepshalve ben ik nog altijd gespitst op ge beurtenissen, die wat uitzon derlijk zijn. En wat zag ik gis teren. De deur van een café stond open, het was immers mooi weer en ik zag, binnen kijkend, aan een tafeltje een viertal nog vrij jonge mannen zitten, die een kaartje legden. Dat was niets bijzonders, maar toen ik even toekeek, zag ik dat één van die jongemannen maar twee armstompjes had. Handen en onderarmen waren tot boven de elleboog geampu teerd. En ik zit nu nog in ademloze bewondering achter mijn schrijfmachine, want hoe die vent het klaarspeelde, snap ik nog niet, maar met die stompjes, met zijn mond en met mij nog altijd duistere handelingen speelde hij het klaar zijn kaarten te leggen als zijn partners, die helemaal gaaf van lijf en leden waren. Ik ben gewoon neergestreken om een kop koffie te drinken om dat allemaal eens nader te bekijken. Wat wordt een ge handicapte vindingrijk, wat kan ie veel en wat kan ie er met goede wil en oefening nog een show van maken, die de ander verbaast. En toen ik weer thuis was en hoorde van de troonrede en de begroting, zag ik die man weer voor me en ik overdacht: eigenlijk zijn we als volk in deze jaren ook zo gehandicapt. We hebben ei genlijk geen handen en onder armen, maar kijk nou eens wat zo'n man als gehandicapte er van maakt. Ik zie het tafereel steeds weer voor me. Ik had gewild dat ik toevallig met een cameraploeg onderweg geweest was. Ik zou die man toestemming hebben gevraagd dit alles te mogen fil men. Het hele tv-publiek zou 's avonds de ogen hebben uit gekeken en in extatische be wondering zijn uitgebarsten. En dit alles niet uit sensatie, maar uit respect voor mense lijk doorzettingsvermogen en op het leven veroverde capaci teit. „Afbreken openbare toiletten is verkeerde manier van emancipatie" a la carte restaurant gespecialiseerd in vis-, vlees-, en grill-gerechten geopend: di. t/m vr. v.a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur SCHIEDAM Burgemees ter John te Loo krijgt de ko- nende vier jaar toch meer politieke taken dan het zich eind vorige week liet aan zien. Tijdens de eerste vergadering van het nieuwe college van b en w afgelopen dinsdag werd besloten de burgemeester zelfs meer portefeuilles toe te bedelen dan hij tijdens de rit van het vorige college in be heer had. Niet alleen is, vermoedelijk om dat de WD en PvdA wethou ders onder zware druk zijn ge zet, de portefeuille voorlichting die eerst door Van Tilborg was opgeëist, weer terug bij Te Loo: hij krijgt nu ook zaken te be hartigen als het mediabeleid (lokale radio en mogelijk tv) en de toeristische ontwikkeling, inclusief de VVV. Dat de burgemeester bij nader inzien toch mag meedraaien als volwaardig lid van het college blijkt verder uit het beheer van zaken als het archief en de beleidscoördinatie aangaande de culturele minderheden. Verder behoudt Te Loo ambts halve de verantwoordelijkheid over brandweer en politie. Chris Zijdeveld behoudt zijn oorspronkelijke portefeuille (stadsontwikkeling, verkeer en vervoer, woningbouw etc.) mi nus de stadsvernieuwing in de vier ISR gebieden Oost, West, Zuid en Schienoko, waarvoor Van Tilborg de verantwoorde lijkheid gaat dragen. Deze liberaal krijgt verder de supervisie over de gemeente lijke financiën en de beleids planning. Reinier Scheeres (PvdA) leverde deze taken in; hij gaat zich voortaan bemoeien met het personeelsbeleid, de au tomatisering en de sociale werkvoorziening (BSG Schie- mond). Scheeres' portefeuille bestaat verder uit de Nutsbedrijven, het slachthuis, het grondbedrijf, economische aangelegenheden en de werkgelegenheid. De bestuursveteraan Herman Posthoorn, ook PvdA, heeft praktisch zijn gehele porte feuille overgedragen aan Luub Hafkamp (VVD). Posthoorn behoudt onderwijs en cultuur (inclusief museum en bibliotheek) en krijgt als nieuwe taak de sociale zorg en maatschappelijke aangelegen heden, een beleidsterrein dat naar verwachting de komende vier jaar heel wat visie en vin dingrijkheid zal verlangen. Luub Hafkamp tenslotte gaat zich bezighouden met volksge zondheid, samenlevingsop bouw, jeugdzaken, bejaarden- werk, sport en recreatie, wij- kaangelegenheden en het emancipatiebeleid, zaken die tot veler verbijstering door de PvdA zonder slag of stoot uit handen zijn gegeven aan deze liberale nieuwkomer. Dat vinden de socialistische raadsleden Hans van Kleef en Arie Verlinde, die in hun functie als volksvertegen woordiger meermaals ge confronteerd worden met de zeer ter zake doende vraag: waar kunnen wij ons op zo'n lastig moment even afzonde ren? Deze op zich kleine, maar diep menselijke klacht heeft de beide raadsleden er toe ge bracht, de alarmklok te lui den op de burelen van burge meester en wethouders. Hun schriftelijke vragen heb ben zij aangevuld met de sugge stie dat gebouwen als het Passage Theater, het stadskan toor, de Blauwe Brug en het museum de voorbijgangers in het vervolg maar moeten op vangen, waar het personeel dan op discrete wijze de weg naar het toilet kan wijzen. Een beroep doen op de sanitaire voorzieningen van deze gebou wen lijkt Van Kleef en Ver linde de enige mogelijkheid, sinds de gemeenteraad in juni besloot alle openbare urinoirs af te breken. Deze beslissing werd genomen uit een oogpunt van „volksge zondheid" (vage formulering die nooit werd verduidelijkt), en vooral om de ongelijkheid tussen mannen en vrouwen op te heffen. Immers, heren konden op di verse plaatsen in de stad even zo'n wit-grijs betonnen hokje binnenwandelen, maar dames konden zelden ergens terecht... Dat het idee ook minder eman cipatorische kantjes had werd gemakshalve maar verzwegen. In feite lagen bezuinigingsoog merken ten grondslag aan dit, alle nenselijke nood over het hoofd ziende, voorstel. Voor daadwerkelijke emanci patie, namelijk het bouwen van damestoiletten naast de voor zieningen voor heren, werd Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllë liIIIIIIII SCHIEDAM Omdat de Jaco- babrug vervangen moet worden door een nieuwe is er vanaf dindsdag september geen doorgaand verkeer meer moge lijk via de Joppelaan. Bromfietsers, fietsers en voet gangers kunnen via een nood brug deze route wel blijven ver volgen. Verkeer wat op de Kerkweg en Groeneweg moet zijn wordt geadviseerd via Groenoord en dorp Kethel te rijden. Verkeer dat op de Polderweg en Broek- kade moet zijn kan hier alleen via de Overschieseweg en de Rolbrug komen. Afhankelijk van de weersoms tandigheden zullen de werk zaamheden ongeveer 2 tot 3 maanden in beslag nemen. Door herstelwerkzaamheden zal op maandag 27 september de Beursbrug bij de Dam-Oude Sluis voor alle verkeer worden afgesloten. De werkzaamheden zullen 1 tot 2 dagen duren. door geen enkel raadslid ooit een lans gebroken ook niet door het vrouwelijke deel der pro gressieve fracties. En zo werd overeengekomen dat de 18 openbare toiletten in Schiedam gaandeweg tegen de grond zouden gaan. Vijf zijn er inmiddels al verdwenen, de rêst staat op de nominatie om bin nen afzienbare tijd dat zelfde lot te delen. Ondertussen hebben Van Kleef en Verlinde beseft dat de ophef fing van urinoirs „een ver keerde manier van gelijkstel ling van mannen en vrouwen is", zoals zij aan b en w schrij ven. Daarom vinden zij dat hier als nog een taak voor het gemeen tebestuur ligt. Ook invaliden zouden gebaat zijn bij het openstellen van de toiletten in openbare gebouwen, voegen zij nog aan hun voorstel toe. De plaatsen waar de bevolking zich kan afzonderen zou het stadsbestuur wellicht via de voorlichtingspagina in het Stadsblad bekend kunnen ma ken, suggereren Verlinde en Van Kleef tot slot. Zij vermelden niet wat een dergelijke serviceverlening kan kosten. Ook wordt in het mid den gelaten of in de toiletrijke openbare gebouwen nu een juf frouw van de retirade moet worden aangesteld. Of denkt men wellicht, gelijk in het stadskantoor, waar de kof fiejuffrouw werd vervangen door een automaat, aan een soort toiletmachine? P. de L. UITDEUKEN SPUITEN is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046. SCHIEDAM Bij een ongeluk in de Aleidastraat is woensdag avond omstreeks tien uur een 18-jarig meisje gewond geraakt. Het slachtoffer reed op haar bromfiets toen een automobilist uit zijn zojuist geparkeerde wa gen wilde stappen. Hij opende het portier op het moment dat het meisje de auto passeerde. Het slachtoffer maakte een val en moest met schaafwonden naar het zieken huis worden gebracht. Oranjestraat 19 - Schiedam Koopcentrum Koningshoek Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 IN DE NACHT van zater dag op zondag gaat de klok in bijna geheel Europa klok slag drie uur weer een uur terug. Het is dan weer "win tertijd". Om 03.00 uur is het dan in eens 02.00 uur, dus dat wordt een uurtje langer slapen. Door het steeds weer heen en weer zetten van de klok weten velen niet eens meer wat nu precies de juiste tijd is. De zomertijd is de afwij kende tijd, dus vanaf zondag gaan we weer een 'normale' tijd tegemoet. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1