Amateurtoneel behandelt boeiende thema's Intermezzo in de zorgen WALDO In 't kort Met goud bekroonde dahlia's in Schieland ziekenhuis Slijters 10 jaar op wijnpad Geo band in Q.T. CITROËIM Spreekuren Rechtshulp gewijzigd Strippenkaart weer duurder FEESTJE DIT WEEK-END? EUROTAX eurotax S151122 nJ£ Stadsblad RET verspreidt nieuwe dienstregeling U koopt een accu, Waldo loopt uw auto na. (gratis) Fancy-fair Driemaasstede: 4500 gulden ingezameld HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 24 SEPTEMBER 1982 PAGINA 3 SCHIEDAM Zaterdag 25 september wordt de dag van het Schiedamse Amateurtoneel, met het accent op de herdenking van het le lustrum van het jaarlijkse Eenakter Festival. Dit alles gebeurt onder de koepel van de Afdeling Toneel van de Stichting Schiedamse Gemeenschap. De toneelgroep Intermezzo is een van de deelnemers aan het Eenakterfestival in de Passage op zaterdagavond. G. PET afwezig tot 12 oktober tel. 206611 PRIJSBREKERS VAN NOVOTEL zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 24.50 p.p. novotel WEET JE WEL 'N RANDSTAD EDITIE Vier verenigingen brengen gezamenlijk een avond vullend programma op het podium van het Passage Theater. Geheel nieuw is een middagvoorstelling voor de jeugd, aanvang 15.00 uur (toegangsprijs ƒ4,-). Klavertje vier SCHIEDAM De Dah liavereniging „Schiedam", ontstaan in de plaatselijke afdeling K.M.T.P., krijgt we derom de beschikking over de hal van het Schielandzie- kenhuis aan de B.K.-Laan voor het inrichten van de jaarlijkse tentoonstelling. NIEUWE <►010 - 260199 1 LID FOCWA GEBIT STUK Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak J. VERINGMEIER Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Altijd handig te weten dat de taxi centrale van Eurotax 24 uur per dag bereikbaar is. Vooral als het 's laat wordt! Noteer 't nummer: Eenakter Festival f viert eerste lustrum arts Waarnemende doktoren: P. v. Santbrink, J. v. Zut- phenstr. 2; C. Kortekaas, Swammerdamsingel 7; A. Klomp, Jul. v. Stolbergstr. 3. Boodschappen voor 09.00 uur en spoedgevallen boodschappendienst Hoofdgerechten voor Irl.tfD inclusief drie dagverse groenten, gebakken aardappelen en of frites en gemengde salade. Scholfilet Picasso stukjes Ossehaas met stroganoffsaus Duitse biefstuk Kipfilet Hawai Chili Con Came Gefrituurde scholfilets met remouladesaus Forel au papillote Attentie: Vrijdag en zaterdag onbeperkt mosselen eten voor inclusief een kopje een ijsje toe Hargalaan 2. Schiedam, telefoon 010-713322 KANTOOH: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807 18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op hel kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 190222, ingeschreven KvK. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979 1-7-82 SCHIEDAM/ROTTERDAM Ter gelegenheid van de winter- dienstregeling 1982/1983, die op maandag 20 september ingaat, heeft de RET een nieuwe lij- nennetplattegrond uitgegeven. Omdat er dit keer nogal veel verandert, is bovendien een speciale editie van het RET- nieuwsbulletin „NieuwskRE- Ten" gepubliceerd. Dit blad wordt als plukfolder in alle trams en bussen opgehangen. Er wordt aandacht in besteed aan o.a. de netswijzigingen per 20 september, de nieuwe tarie ven per 1 oktober en het nieuwe instapsysteem voor de bus. De nieuwe lijnennetplattegrond „NieuwskRETen" en dienstre gelingbladen van alle RET-lij- nen zijn gratis verkrijgbaar in de informatieposten op het Sta tionsplein en het Zuidplein (ZWN-gebouw) en bij de eigen verkooppunten van de RET (Stationsplein, Zuidplein, Beijerlandselaan, metrostation Slinge, metrostation Hoogvliet, Koemarkt in Schiedam en het RET-hoofdkantoor aan de Klei weg). Ook de landelijke tarievenfol- der van het openbaar vervoer ligt daar voor het meenemen. De toneelgroep van de Stichting Apollo brengt hiervoor de peda gogische fantasie „De Grote Groezel" door Wim Burkink. Liedjesmakers zijn Dick Bij kerk en An Heblij. De regie is in handen van Hans van Hech ten. Het gegeven is ook bijzon der geschikt voor volwassenen. Het avondprogramma bestaat uit een toneelmatig „Klavertje Vier" dat er interessant uitziet te oordelen naar de te behande len gegevens die van zeer uiteenlopende aard zijn. De Toneelvereniging „Bijdorp" krijgt de vuurproef op het „Grote toneel" de doorstaan. Onder regie van Nancy Mac Gillavry wordt opgevoerd „Si- siphus en de dood" van Robert Merle in een vertaling van Wim Burkink. De auteur maakte van het gege ven een satire met een verwij zing naar „de Mythe de Sisip- hus" van de Franse existentia list Albert Camus. Onder de titel „Aardbeiden met Slagroom" (door Bruce Frisk) levert ook de Toneelvereniging Intermezzo een bijdrage aan het festival. De vertaling is van Bep de Beer: de regie voert Piet de Kaper. Het gegeven is bijzonder actueel te noemen; het is gebasseerd op een heersende tendens, name lijk het ontduiken van de fiscus. Utile Dulci op de planken met een monoloog van Anton P. Tsjechow met als titel: „Over de Schadelijkheid van Tabak". De vrouwelijke overheersing kreeg in Tjechow's tijd blijkbaar reeds gestalte als men deze eenakter mag geloven. Vierde en laatste van het kla verblad is de presentatie van T.V. Othello met de opvoering van „Bedden", een onderdeel van een serie geschreven door Dimitri prenkel Frank, onder regie van Koos Huijbers. Als een huwelijk dreigt stuk te lopen kan het „bed" hiervan een der oorzaken zijn. Ander zijds kan de „slaapkoets" een belangrijke rol voor de verzoe ning vervullen... Deze uiteenlopende gegevens die in het Festival aan de orde komen kunnen leiden tot een boeiende toneelavond die om 8.15 uur begint. De toe gangsprijs is ƒ7,50. Kaarten zijn aan de kassa van het Theater verkrijgbaar en aan de balie van de S.G./V.V.V. op de Buitenhavenweg, hoek Koemarkt. W.B. SCHIEDAM De Toneelvereni ging Intermezzo zit momenteel in zak en as. Voor zaterdag 30 oktober staat een toneelavond geprogram meerd in zaal Arcade. Dit zalencomplex van de Stichting R. K. Volksbond was niet rendabel meer, wat deels te wijten is aan het beheersbeleid, en zou moeten slui ten mits de gemeeiite zou bijsprin gen om een verdere exploitatie mogelijk te maken. Het resultaat van de besprekingen tussen stichting en verenigin gen/organisaties voor wie het za lencomplex onmisbaar blijkt te zijn, is dat werd besloten tot een drin gende renovatie van vooral de grote zaal en toneelaccommodatie. Eind oktober, zo lag in de bedoeling zou het gebouw weer voor gebruik beschikbaar zijn. Tot grote schrik vernam ook het be stuur van Intermezzo dat deze streefdatum niet haalbaar was. De toneelavond is niet terug te draaien. Waar moet dan gespeeld worden? Het Passage Theater is op die datum verhuurd. In hoge nood heeft het bestuur zich daarom gewend tot Scholengemeenschap Spierings- hoek, Huize Frankeland en Scho lengemeenschap Nieuwland. Alle drie beschikken over grote recrea tiezalen met een toneelaccommoda tie, geschikt om de avond van Inter mezzo alsnog te laten doorgaan. In alle drie de gevallen toonde men zich bereid hiervoor gastvrijheid te verlenen. De uiteindelijke beslissing moet echter op bestuursniveau worden genomen. Met spanning wacht men bij Intermezzo op het verlossende bericht. Afspraak: Accu dood? Dan kan er méér loos zijn. Dus bij Waldo lopen wij in zo'n geval meteen uw hele auto na. Gratis! Banden, schok- brekers, licht, electriciteit, alles. Vreemde zaak? Welnee. Van accu's weten wij ook alles af. Die zijn dus ook bij ons voordelig. Maar als Citroën-dealer wil je je graag helemaal waar maken. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 24 30 SCHIEDAM Op zondagmid dag 26 september geeft het Haags blaasensemble Oktopus o.l.v. Bastiaan Blomhert een concert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat, aanvang half drie. Het concert wordt georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Museum. Het Oktopus Blaasensemble werd in het voorjaar van 1979 opgericht door een groep jonge blazers uit Den Haag en omge ving. De basisbezetting vormt het z.g. blaasoktet (2 hobo's, 2 klarinetten, 2 hoorns, 2 fagot ten, vaak met extra contrabas, waarvoor sedert 1770 een uitge breid repertoire bestaat. Vanaf vrijdagavond 1 oktober 20 uur en vervolgens de daarop volgende zaterdag en zondag valt hier een ékpositie te be wonderen van bloemwerken van veelkleurige schoonheid. Zestien soorten, voornamelijk grootbloemige dahlia's worden hiervoor gebruikt. Hierbij zijn met goud bekroonde bloemen van de keuringstentoonstelling op de Flevohof, georganiseerd door de Nederlandse Dahlia Verenigingen. Onder de leden bevinden zich zowel Nederlandse beroepsk wekers als amateurs. In de sec tor „amateurs" eindigde de stand van de D.V.„Schiedam" op de le plaats. Zij veroverde hiermee „groot goud". Op de grote Internationale Dahliatentoonstelling, gehou den op de Floriade in Amster dam, vertegenwoordigde het lid J. v.d. Have D.V.„Schiedam" met een persoonlijke inzending dahlia's. De keurmeesters hono reerde zijn bloemen met „Groot Goud" en kende hem de „Prins Bernhard-Wisselbeker" toe als zijnde de beste stand van de sec tor amateurkweker. Eerste prijzen verdiende hij voor de prijsvraag: 3 rassen met de soorten Vulkan, Miriac en o.m. Einzi. Door v.d. Have de laatste vier jaar ontwikkelde nieuwe soorten dahlia's waar onder Helma Rost en Heljo Sig nal, kregen eveneens een le prijs toegekend. In het totale puntenklassement eindigde hij op een eervolle derde plaats, slechts vooraf ge gaan door inzendingen uit het buitenland. Deze internationale dahlia-show werd door 60.000 mensen bezocht. Bloemen die V.d. Have zo'n groot succes bezorgden worden ook in de composities van de tentoonstelling in „Schieland" (verwerkt. Voor de patiënten is de show weer een attractie, evenals trouwens voor de be zoekers. Voor, de eerder gehouden dah liatentoonstelling bestond ook grote belangstelling. Wederom verwacht het bestuur dat velen een kijkje komen nemen naar wat eigen arrangeurs zoal weten te presteren. SCHIEDAM Met ingang van 1 oktober worden de spreek uurtijden van het Buro voor Rechtshulp te Schiedam gewij zigd. Het spreekuur van dins dagmiddag komt te vervallen. Hiervoor in de plaats is het mogelijk om telefonisch een afspraak te maken, telefoon no. 737433. Voor die Turken die slecht de Nederlandse taal spreken is het mogelijk op dinsdagmiddag een afspraak te maken voor een spreekuur waarbij een Turkse tolk aanwezig is, op telefoon no. 737433. De openingstijden zijn met in gang van 1 oktober dus als volgt: maandagmiddag 14-16 uur; donderdagavond 17-19 uur. Telefonische afspraken op tele foon no. 737433. Voor een afs praak waarbij een Turkse tolk aanwezig is middag tele i bellen op d 'f£n$?7433. dinsdag- SCHIEDAM Voor de derde keer sinds de invoering zo'n anderhalf a twee jaar gele den, wordt de nationale strip penkaart per 1 oktober in prijs verhoogd. Vanaf die datum gaat een al leen in bus en tram verkrijg bare 6-strippenkaart 4 gulden kosten (nu 3,55). De kaart met 10 strippen kost in de wagen vanaf 1 oktober ƒ6,50 (nu ƒ5,90). Het goedkoopst blijft de strip penkaart in de voorverkoop. In de winkel kost de kaart voor taan ƒ6,30 (nu 6 gulden), voor 15 strippen. De kaart met gereduceerd tarief (15 strippen) voor kinderen tot en met 9 jaar, houders van Pas 65 en honden krijgt als nieuwe prijs van 3,15. Enige voordeel van deze nieuwe regeling: de kaarten in de voorverkoop zijn aanzienlijk voordeliger dan de kaarten die op tram en bus worden ver kocht. Naar verwachting zal de ver koop op de wagen daardoor sterk teruglopen en zullen meer passagiers hun kaarten voor taan in de voorverkoop aan schaffen. Ook de sterabonnenenten ont komen niet aan deze jaarlijkse prijsverhoging. Gebruikers van het openbaar vervoer kunnen volgend jaar nog een forse prijsverhoging verwachten. In de troonrede is aangekondigd dat bus, trein en tram vanaf 1 april tien procent duurder worden. Voor het tiende achtereenvol gende jaar zullen de slijters/- wijnhandelaren van oktober een echte Wijnmaand maken. In 1973 koos de slijterij-wijn- handel in ons land met over tuiging voor de wijn. Door middel van onderlinge proeverijen als die van de Vini- tiers de la Tass'Armee, waarbij een Gouden Wijn kollektie werd gekozen, de opleiding tot Vinoloog aan de Wijnacademie en bedrijfseconomische cursussen werd hard gewerkt aan een vergroting van de vak kennis en een verbetering van het ondernemerschap. De slijterij-wijnhandel koos zich ook een eigen „gezicht" via een jaarlijks nieuwe Wijnam bassadrice. Een funktie die in middels werd waargenomen door de dames An Philipse (Brielle), Joke Remmen (Hee- sch), Iet Jacobs (Nijmegen), Truus Hooft (Bussum), Diny Goossens (Oosterbeek), Tru- deke Lijfering (Bedum), Jo- hanne Poutsma (Mildam), Ria van Schie (Wateringen) en El len Koers (Amstelveen). Met ingang van dit najaar zal deze representatieve funktie worden waargenomen door Evelyn Melchers uit Schiedam. Van de voormalige Wijnam bassadrices heeft mevrouw Truus Hooft enkele jaren gele den de leiding van de Wijnaca demie op zich genomen. Dit in stituut leverde tot op heden zo'n 500 Vinologen af. Een later ge starte leergang leidt op tot Li- quorist. Nog heel pril in het cursuspak ket van het Bedrijfschap voor de Detailhandel in Alcoholhou dende Dranken is een 2-daagse Biercursus. Een jaarlijks weerkerende tra ditie is de uitreiking van de Slij- terswijnring aan een journa liste) die zich onderscheidde bij het geven van voorlichting over wijn en de aankoop en het ge bruik daarvan. Onderscheiden werden tot op heden: Wina Born, Hubrecht Duijker, Fred Steneker, Jaap Balk, Lia Jong bloed-van Nuys, Karei Koolho ven, Robert Leenaers en Theo Jagers. Dat de Nederlanders in de (ro mantische) ban van de wijn zijn geraakt blijkt niet alleen uit de geweldige belangstelling voor de wijnboeken waarmede ons land is overstroomd, maar ook uit de gestegen wijnconsumptie die in de periode '73-'82 opliep van 8 1. tot ca. 14 1. per hoofd van de bevolking. Illlllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Zaterdagavond verzorgt de Geo-band het weke lijkse muziekprogramma in sociëteit QT. Het optreden van de Brinta's moest worden afgelast wegens niet tijdig voltooien van hun repertoire. Na enkele wijzigingen is de Geo band meer een jazzy formatie ge worden. Geo werkt net gitarist Tjeerd van Zanen en fluitist Egon Verhoeve aan zijn derde elpee. Omstreeks half elf begint dit live-op= treden in de Nieuwstraat 12. Leden hebben gratis toegang, bezoekers betalen vijf gulden. Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. WoermeyerTpai' Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Af f I Schiedam A 111 SCHIEDAM Tijdens de jaar lijkse fancy-fair in Driemaass tede is een bedrag van 4500 gul den ingezameld. Het geld wordt besteed aan de aanpassing van de binnentuin van dit verpleeghuis aan de Voorberghlaan. Driemaasstede vierde gelijktij dig met de fancy-fair, die grote belangstelling trok, het vijfjarig bestaan. Tijdens de open dag op 8 september werd ook een film gedraaid onder de titel „Dit is Driemaasstede". Daarnaast maken 2 fluittisten en een cellist deel uit van de vaste medewerkers, zodat een zeer flexibele programmering mogelijk is. De groep probeert werken, die door hun uitzon derlijke bezetting vaak ten on rechte weinig worden gespeeld in het repertoire op te nemen. De leiding is in handen van Bastiaan Blomhert, die tevens de musicologische research ver zorgt. Anders getinte blaasmuziek is te beluisteren in het museum op woensdag 6 oktober, wanneer van half (Eén tot één uur het Rijnmond saxofoon Kwartet concerteert. De koffie staat klaar tijdens dit lunchpauze concert. De Schiedamse Karnavalsver- eniging De Rietzeilers heeft haar serie bingo avonden weer hervat. Op dinsdag 28 septem ber wordt in zaal Irene aan de Lange Haven wederom het spel met de balletjes voor de mooie prijzen gespeeld. Aanvang acht uur, ook niet-le- den van de Rietzeilers zijn van harte welkom. Op vrijdag 1 oktober 's avonds om 8 uur zal tijdens een evange lisatie-avond in de Havenkerk, Lange Haven 70, vertoond wor den de kleurenfilm „Hudson Taylor". Deze film brengt tot uitdrukking hoe een gewone man Gods bijzondere leiding er vaart in zijn leven, vanaf de middelbare school, zijn eerste aankomst in Shanghai, tot de dood van zijn jonge vrouw Ma ria. De toegang tot deze evangelisa tie-avond van de Stichting Jo- han Maasbach Wereldzending is vrij. Een ieder is hartelijk welkom. Voor evt. inlichtingen tel. nr. 070-635929. Op zondagmiddag 3 oktober om 15.00 uur spreekt David Du Plessis uit Californië, in de Ha venkerk. David Du Plessis, ook „Mr. Pentecost" genoemd is als geen ander vertegenwoordiger van de wereldwijde Pinksterop wekking (ook wel Charismati sche Beweging genoemd). Da vid Du Plessis is onvermoeibaar in het brengen van de bood schap van Jezus Christus, de Doper met de Heilige Geest. De toegang tot deze middag- dienst is vrij. Een ieder is harte lijk welkom. Op woensdag 29 september or ganiseert de Reuma-patiën tenvereniging Nieuwe Water weg Noord een bijeenkomst in dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan, aanvang half acht. Aan deze bijeenkomst verleent mevrouw Kott haar medewer king' door middel van een dia presentatie. Wie niet zelfstandig de Vier Molens kan bereiken kan voor vervoer bellen met mevrouw Tetenburg-Brink- man, telefoon 348013.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3