Schiedam schaakt „Disco sluiten geen oplossing voor jeugdcriminaliteit5 Krappe 1-0 winst in Bijdorp iPiw» CARROSSERIE Wm Km Thml Cartouche wil praten met Boterstraat RANDSTAD EDITIES ORANJE SMANSCPOLDER Gebit stuk Politie rapport Q RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILIOEN. Wielrennen Supportersbus Jan Mieloohokaal Nico Bisschop, de nieuwe penningmeester van SVV. Nieuwe penningmeester Hond vastgebonden Korfbal B P uit de beker De selectie van WK, die ook dit seizoen met shirtreclame zal spelen. SCHIEDAM „Dit was tot nu toe de slechtste partij voetbal die we in deze nog jonge competitie hebben gespeeld", was de eerste reactie van WK trainer Aad Bloot na afloop van het duel tegen Zinkwegse Boys die de Kethelse ploeg een krappe 1-0 winst opleverde. Shirtreclame J. VERINGMEIER Angstvallig Opstelling Mt I NftuWE STADSBLAD - WOENSDAG - 29 SEPTEMBER 1982 PAGINA 17 Nieuwe Stadsblad AJQ9 CONTROLE Preventief onderhoud van de carros serie en tijdig herstellen van kleine reparaties verlengen de levensduur van uw auto. Maak nog deze week een af spraak voor een GRATIS carrosserie controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. 3MB DRIES autorichtspecialist Bokelweg 100, .1125 AD Schiedam j Tel. OIO - 154540. SCHIEDAM „Sluiting van onze zaak is geen oplossing voor de jeugdcriminaliteit", zegt Joop Koogje, eigenaar van discotheek Cartouche in de Boterstraat, in een reactie op het artikel in Het Nieuwe Stadsblad van 17 september. Bewoners van de Boterstraat beklaagden zich in dat verhaal over het schandelijk gedrag van groepen jongeren die na hun avondje uit vernielingen aan- al uit en met 15-7 was de 3-0 ne derlaag een feit. Al met al een leerzame weds trijd, waarbij als meest positieve punt van B P zijde de goede pass was waarin met name Jil- les Degeling en Gerard den Boer uitblonken. Hopelijk hebben de Both Partners heren toch aan klan tenbinding gedaan en kunnen ze zaterdagmiddag om drie uur weer vele volleyballiefhebbers in de sporthal Margriet ver wachten. De eerste wedstrijd van de competitie is tegen Su- dosa uit Assen, een team dat evenals de Schiedammers met veel aspiraties start. De dames van Both Partners haalden wel de volgende ronde in de bekercompetitie. Zij won nen in een slechte wedstrijd toch nog gemakkelijk met 3-0 van Schovocomca uit Capelle en bereikten aldus de laatste vier. Zaterdagavond on zeven uur openen de dames van B P het seizoen met een thuisweds trijd tegen TOP uit Brielle. richten in de Boterstraat, het „loopje" tussen twee drukbe zochte disco's. Koogje, die tentijde van deze publikatie op vakantie was, is geschokt door de klachten, maar heeft geen pasklaar mid del om een einde te maken aan het vandalisme. Zijn commentaar komt groten deels overeen met de opmer kingen van René Salari, de ex ploitant van 't Gynpie op de Grote Markt: „Ik kan mijn klanten tot aan de deur begeleiden, verder niet. Criminaliteit hoort niet speciaal bij café's, ga zondags maar eens naar het voetballen, hele trei nen worden er dan vernield". Ook de klacht dat veel jonge be zoekers aangeschoten huiswa arts kere. en in die alkoholische nevel eens over de schreef wil len gaan, legt Koogje een beetje moedeloos naast zich neer: „Ik schenk niet aan onder de zestien. Maar een meisje van veertien dat van mij geen Se- ven-up met bessen krijgt, vraagt gewoon aan haar oudere vriendin of die niet even een glaasje voor haar wil bestellen." Van goede wil is de disco-ex ploitant wel: affiches bij de in gang zullen de bezoekers in het vervolg manen, zich op straat netjes te gedragen. Of dat helpt is een tweede. „Want ik kan ze niet stuk voor stuk naar huis brengen, dat begrijp je". Joop Koogje vindt die vernie lingen „geenspecifiek kaste- lijnsprobleem". Desondanks is hij van harte bereid met de be woners van de Boterstraat rond de tafel te gaan zitten. „Laat ze maar naar me toeko men, dan zullen we samen be kijken wat we er aan kunnen doen. Dan kan ik meteen die beschuldiging uit de wereld helpen dat er bij mij hasjiesj wordt verkocht. Als ik ergens de pest aanheb, dan is 't wel aan van die vieze luchtjes". SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 De beide eerste jeugdteams van de tafeltennisvereniging de Korenbeurs speelden afge lopen zaterdag hun eerste thuiswedstrijd. Het jongens- team: dat vorige week nog met 8-2 geklopt was, won nu met dezelfde cijfers van de Salamanders uit Den Haag. Het meisjesteam verloor wat onfortuinlijk met 6-4 van Do- cos. Na 5 wedstrijden stond het jon gensteam al op 'n comfotabele 5-0 voorsprong en deze werd in het verdere verloop van de wedstrijd verder uitgebreid tot de 8-2 eindstand. Grote man van de wedstrijd was Patrick Barkey, die drie maal tot winst kwam. Hans Meijer en Hans Zuyderwijk lieten beiden 'n steekje vallen tegen respec tievelijk de Boer en van Wezel. Het Schiedamse dubbel, Meijer/Barkey, zorgde voor het achtste winstpunt. Het meisjesteam verspeelde in het dubbelspel; bij 'n 2-1 achter stand, de kans op 'n gelijkspel. Het dubbel Pascale Barkey/- Mandy Besteman verloor namelijk met 22-24 de derde game, waardoor Docos op 'n 3-1 voorsprong kwam. Deze voors prong werd in het vervolg van de wedstrijd verder uitgebouwd tot 6-2 waarna de Korenbeurs nog tweemaal tegen scoorde zo dat de eindstand tenslotte 6-4 in het voordeel van Docos werd. Voor de Korenbeurs behaalde Mandy Besteman 2 overwin ningen; Pascale Barkey en Ma rie-José de Beer kwamen beide eenmaal tot winst. De rennersclub Schiedam- Harga-Frans van Thienen had zondag de organisatie van het landelijk jeugd-toernooi wiel rennen. In de 's Gravelandse- polder was een parcours uitge zet waar ruim 300 jeugdige wielrenners in de leeftijd van acht tot en met veertien jaar fel om de prijzen hebben gestre den. De series zijn in elf wedstrijden verreden en om beurten werd het startschot gelost door Arie Verlinde, Luud Snel, Henk Breur, Frans van Thienen, H. Verspeek en H. Rietkerken. Genoemde heren namen ook bij toerbeurt de prijsuitreiking voor hun rekening. De uitslagen waren: 8-jarigen. 1. Ronald Rozenveld van RC De Hoekse Renners, 2. Raymond Slagter van Barrhopoort, 3. Wilco van der Giessen van Van Arckel. 9-jarigen. 1. Marco van Teylin- gen van De Kampioen, 2. Se- bastiaan van Duyn van Ahoy, 3. Jeroen van Hoorn van Ahoy. 10-jarigen. 1. Johnny van Cad- zand van WV Zeeuws Vlaande ren, 2. Mark Kooijman van PRC Delta, 3. Eugene Toussaint van Ahoy. 11-jarigen eerste serie. 1. Mar- garetha Groen van De Mol. 2. Michael van de Wolf van Ahoy, 3. Nathalie Zanoli van Uit- hoornse WTC. 11-jarigen tweede serie. 1. Kees Scheer van PRC Delta, 2. Mi chel de Ruiter van De Kam pioen, 3. Remco de Groot van Ahoy. 12-jarigen eerste serie. 1. John Visser van HRC Excelsior, 2. Aijan de Ridder van De Hoekse Renners, 3. Frans Peter Schaar van Delta. 12-jarigen tweede serie. 1. Hen- nie de Rooy van Ahoy, 2. John Schilder van HRC Excelsior, 3. Michel Spaans van De Kam pioen. 13-jarigen eerste serie. 1. Marcel Hermes van Ahoy, 2. Pearl Lisser van De Kampioen, 3. Marco Gooijer van BRC Kenne- merland. 13-jarigen tweede serie. 1. Ro nald Wissekerke van Barrho poort, 2. Martin Sjoukes van PRC Delta, 3. Erik van de Kruit van Bataaf. 14-jarigen eerste serie. 1. Step- han van Teylingen van De Kampioen, 2. Louis de Koning van PRC Delta, 3. Patrick Giessen van De Hoekse Ren tiers. 14-jarigen tweede serie. 1. Wal ter Butter van de Viking, 2. John van de Ameele van WV Zeeuws Vlaanderen, 3. Richard Assenberg van De Hoekse Ren ners. De jury bestond uit jeugdleiders van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie en de mi- crofonist was niemand minder dan de bekende Mels de Kie- vith. Voor de eerste wedstrijd van de tweede periodetitel reist SVV zaterdag naar Arnhem voor de wedstrijd tegen Vitesse. Om vier uur vertrekt de supporters bus van „De Vrienden van Overheersend WK kon het spel maken niet SVV" vanaf het clubhuis van SVV in sportpark Harga. Opgeven voor deze voetbaltrip kan men zich voor donderdag avond bij John van der Heyden telefoon 730943. Leden van de supportersvereniging betalen vijftien gulden en niet-leden twintig gulden. Ook dit seizoen wordt er bij Ex- celsior'20 weer een klaverkjas- nederlaagserie gehouden om de Jan Mieloobokaal. Vrijdag avond is de eerste wedstrijd en dan komt de klaverjasafdeling van het tuinencomplex De Vijfsluizen op bezoek. Aanvang acht uur. Op de jaarvergadering van de voetbalvereniging SVV is Nico Bisschop gekozen tot de nieuwe penningmeester. Bisschop zat al enige jaren in het bestuur als voorzitter van de jeugdmissie. Deze taak is nu overgenomen door Joost Timmermans. De afgetreden penningmeester Ben Zoetmulder heeft wegens drukke privé werkzaamheden zijn funktie beschikbaar moe ten stellen. Zoetmulder heeft zes jaar deel uitgemaakt van het bestuur, waarvan twee jaar als penningmeester, twee jaar als 2e penningmeester en de eerste twee jaar als jeugdvoorzitter. Voordat Ben Zoetmulder in het hoofdbestuur kwam is hij ook nog zes jaar actief geweest in het jeugdbestuur. SCHIEDAM Een treffend voorbeeld van dierenliefde werd vrijdagmiddag, omstreeks half zes gevonden in het Ster renbos, waar voorbijgangers een aan een boom vastgebon den hond ontdekten. Het dier was daar vermoedelijk achtergelaten door zijn baas of bazin die een vakantiereisje ging maken, aldus de politie, die het beest, een bastaard reu van vier of vijf jaar oud en bruin wit van kleur, overbracht naar die renasiel de Hargahoeve. SCHIEDAM Vier jongens die zondagavond probeerden een auto in het water van de Noord- vestsingel te duwen, zijn door de politie aangehouden. Naar verluidt zou „dollerig- heid" de drijfveer zijn geweest van dit jeugdige kwartet dat tussen de 14 en 21 jaar oud is. Ook een groepje jongeren dat zondagavond een wegbebake- ningslamp stal bij een afzetting op de Broersvest, werd later op de avond aangehouden. De dader, die op het Oude Kerkhof was gesignaleerd, bleek 13 jaar oud te zijn. In de korfbalcompetitie speelde zaterdag koploper Succes tegen het op de onderste plaats staande team van ZKV. Het klasseverschil was in de eerste fase van de wedstrijd niet merkbaar. Het duurde zelfs een half uur voordat de Schiedamse ploeg op 2-0 kon komën. Bij de rust was de stand 3-0. In de tweede helft zakte het verzet van ZKV en bouwde Succes regelmatig een 7-0 voorsprong op. De teugels wer den toen iets gevierd zodat ZKV nog tot 7-3 naderbij kon komen. Toch was het weer Suc ces dat het laatste doelpunt scoorde en verdiend aan een 8-3 overwinning kwam. De doel puntenmakers waren: Paula de Geus, Cees Jonkman, Uvonne Maczolleck, Jolanda van de Kuil, Ed de Jong, Kees Gouwe leeuw en Hilly Huigen. Succes is met deze overwinning nog steeds ongeslagen. In de bekerwedstrijd tegen Del- talloyd zijn de heren van de volleybalclub Both Partners duidelijk met hun neus op de feiten gedrukt. Waar vooraf nog enig optimisme te bespeu ren viel en hier en daar zelfs over een mogelijke verrassing werd gesproken, bleek na af loop niets anders over dan te constateren dat de top van de ere-divisie nog wel ver verwij derd is van het B P team. Koel en efficiënt legde Deltal- loyd de zwakke plekken bij de Schiedammers bloot, en ge nadeloos werd iedere fout afge straft. Toch was de wedstrijd het aan zien ten volle waard en kon het 300 man tellende publiek genie ten van een stukje echte tops port. Juist door de sfeer gaf het B P team zich niet gemakkelijk over. Alleen het spel maken te gen de lange en sterke Amster dammers bleek een onmoge lijke opgave. Vanaf het begin dicteerde Deltalloyd het spel en slechts af en toe konden de Schiedammers het blok omzei len. Juist op dit onderdeel faalden B P volkomen, waardoor men wel vaak de service terugpakte, maar nauwelijks aan het scoren van punten toekwam. Al direct na het eerste fluitsig naal gaf Deltalloyd zijn visite kaartje af en smoorden de aan vallen van Gerard den Boer in het blok van Ruud de Wit. Na een 6-0 achterstand kwam men via uitblinker Peter van der Gugten nog terug tot 6-5 maar veel foute serves brachten het initiatief en de punten steeds weer bij de Amsterdam mers, die gemakkelijk tot 15-7 uitliepen. In de tweede set wisselde het beeld nauwelijks. Een sterker Deltalloyd maakte weinig fou ten en verdedigde sterk. Both Partners bleef bij tot 6-4, maar een lek blok en een dito veld- verdediging bracht het score bord zelfs op 13-4. Een servicebeurt van Perry van den Blink gaf de stand een wat draaglijker aanzien, maar twee harde smashes van Kees Koomen beslisten de set met 15- 9. In de derde set mocht Paul Dekker nog proberen de aanval nieuwe impulsen te geven, maar de echte spirit was er toen Het schaken, voor de leek nog altijd omgeven met een zeke re mystiek en middeleeuwse romantiek, mag zich de laatste jaren in een vrij constante populariteit verheugen. Ten eers te bezit Nederland enkele spelers van internationale of zelfs wereldklasse. Op het ogenblik bezit de Kon. Nederlandse Schaakbond (KNSB) meer dan 33.000 leden. Het ligt niet in de bedoeling om schaakgebeurtenissen op landelijk en inter nationaal niveau te verslaan. Het plaatselijke schaak zal de hoofdmoot van deze rubriek vormen. Ook daarover valt ge noeg te vertellen. U komt in deze krant regelmatig wed strijdverslagen van schaakwedstrijden tegen. Die zullen hier niet gekopieerd worden. Wel zal ik ingaan op de achter gronden van wedstrijden op partijen. Een schets van de spe lers, een partijfragment, kortom een stukje dramatiek. Ook grappige voorvallen of incidentjes zullen niet onvermeld blijven. Voor ik echter over de schaakgebeurtenissen in Schiedam ga schrijven, zult u eerst iets willen weten over de plaatselij ke schaakverenigingen. Welnu, Schiedam is maar liefst drie schaakverenigingen rijk: „Groenoord", „Schiedam" en „Het Zwarte Paard". Alle drie komen zij met enkele teams in de regionale competitie uit, in dit geval de Rotterdamse Schaakbond (RSB). Deze competitie bestaat uit poules van acht teams, die per jaar eenmaal tegen elkaar uitkomen. De opbouw van deze poules is pyramidaal, d.w.z. er is een promotieklasse, twee le klassen, vier 2e klassen, etc. Ieder jaar promoveert nr. 1 en degraderen de nrs. 7 en 8. Het eerste tiental van „Groenoord" speelde jaren lang in de promotieklasse, de springplank naar de landelijke competi tie, maar moest een jaar geleden toch wat terrein prijsgeven. Dit jaar komt „Groenoord 1" uit in klasse 1 A. In de paral lelklasse 1 B speelt Schiedam 1, ook eens een sterke promo- tieklasser die zelfs een landelijk bekende schaker, John van Baarle, ooit in de gelederen had. De verwachting is dat zo wel Groenoord als Schiedam het dit seizoen moeilijk gaan krijgen. Vorig jaar kon namelijk degradatie maar net voor komen worden. Precies andersom is de situatie bij de derde vereniging „Het Zwarte Paard". Hier probeert men al jarenlang uit de 2e klasse te promoveren. Vorig jaar werd de promotié op een haar na gemist. Als de geruchten juist zijn is het eerste dit jaar dermate versterkt dat het eerste klasserschap nu toch eindelijk moet worden gerealiseerd. In iedere aflevering van deze rubriek wordt besloten met een schaakprobleem. Onder de goede oplossingen wordt een waardebon van 25 gulden verloot. Om te beginnen wat overzichtelijke kost. U zult dit pro bleem nooit zijn tegengekomen, want het is uit een partij die ik recentelijk speelde. Na de 23e zet van wit was de volgen de stand ontstaan: Diagram Ik vervolgde met zwart spelend hier met 23..., Tf8-c8? Er was op dit moment echter een geforceerde matcombinatie mogejijk (die ik wel gezien had, maar waarvan ik dacht dat die niet mogelijk was). Welke combinatie bedoel ik? Tot slot nog een tip. Zaterdag 2 oktober wordt in zaal Irene het Irene-schaaktoernooi gespeeld (georganiseerd door SV „Schiedam"). MARIO VAN KLEEF WK heeft nu zeven punten uit vier wedstrijden en blijft daarmee in de race om de bovenste plaats in de zater dag afdelings tweede klas. „Er is erg nerveus gespeeld dat zit er in als je bovenin de rang lijst blijft meedraaien. Maar ik zal toch trachten dat er uit te krijgen. We hebben onnodig het initiatief uit handen gegeven en te weinig geprofiteerd van de voetbalcapaciteiten die de ploeg ongetwijfeld heeft. Onze tegenstander speelde erg slecht, daar heeft de ploeg zich aan opgetrokken. In plaats van een ruime overwinning te boe ken, vorig jaar werd het thuis 5- 0, mochten we toch echt blij zijn met die ene treffer. Nee deze wedstrijd moeten we maar gauw vergeten. We heb ben twee puntjes aan ons totaal toegevoegd, maar dat is dan ook alles", zegt de wat verbitterde WK trainer. Voor de aanvang van de weds trijd, die in sportpark Bijdorp is gespeeld, mocht WK voorzit ter Ruud Kooijmans uit handen Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Peet van der Meer brengt hier WK op 1-0. van Sjef de Beer van het gelijk namige reisburo aan de Appel markt in Schiedam, symbolisch een trainingspak in ontvangst nemen. Dit seizoen speelt ook WK met shirtreclame, zowel het eerste als het tweede elftal en dit alles dankzij het genoemde reisburo. De Kethelse ploeg, die weinig wijzigingen in vergelijking met het vorige seizoen heeft, alleen Peet van der Meer die na een jaar HBSS weer op het oude nest is teruggekeerd en John van Stijn die Demos inwisselde voor VVK, begon overheersend aan de wedstrijd. De verdedi ging van Zinkwegse Boys werd al snel op de proef gesteld. Werkelijke kansen werden er achter niet gecreëerd. In de 20- ste minuut werd het dan toch eindelijk 1-0. Peet van der Meer kreeg de bal keurig aangespeeld door aanvoerder Ton Vorsten- bos. Hij lokte de keeper uit zijn doel, omspeelde deze en kon toen beheerst inschieten. Toen iedereen dacht dat ze de zenuwen nu wel kwijt waren, kwam bedrogen uit. De ploeg bleef onsamenhangend spelen en het plaatsen was er onzuiver. Ook Ton Vorstenbos, die altijd een goede spelverdeler is, voet balde te veel inplaats van zijn bekende passes uit te d^len. Te gen het einde van de eerste helft kreeg WK wel enige mo gelijkheden maar tot tweemaal achter elkaar kopte Peet van der Meer hoog over het doel. Ook in het tweede bedrijf ging alles te gehaast bij VVK en angstvallig werd er op de 1-0 voorsprong gespeeld. In de tiende minuut kreeg Peet van Mil alle gelegenheid om wat rust in de ploeg te brengen. Kij kreeg een ideale kans om de voorsprong te vergroten. Met alleen de Zinkwegse Boys doel- man voor zien plaatste hij de bal toch naar Jos van der Meer, maar die kon er niets meer mee doen. Tien minuten later werd de zo veelste kans verprutst. Peet van der Meer gaf zijn broer Jos een kans, maar deze schoot de bal nonchalant naast. Een kwartier voor tijd ging de ploeg uit Oud Beijerland ook eens wat aan de aanval doen. De VVK verdediging, die feil loos heeft gespeeld, maakte een overtreding net buiten het strafschopgebied. Scheidsrech ter Piet van Loon uit Rozen burg gaf terecht een vrije schop. De bal verdween naar de ui terste bovenhoek en met een katachtige beweging van VVK doelman Hans van Oudheusden redde deze daarmee zijn ploeg aan een gelijkspel. De opstelling van VVK was: Hans van Oudheusden, Aad de Bruin, Jos van der Meer, Peet van Mil, Nico van Puffelen, Martin de Raay, Coen Scheffer, John van Stijn, Ton Vorstenbos, Peet van der Meer en Mario Zuidgeest. VVK trainer Aad Bloot: „Er is erg nerveus gespeeld. Dat zit er in als je bovenin de ranglijst blijft meedraaien".

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17