Gallo-Romeins handwerk uit Franse zusterstad Cabaret Nar: Man vermist" Rockmis in Passage wUitde 1 Ffands kguken Menu van déAvëëk wamimummimimimimsmni, RANDSTAD EDITIES u kunt hen helpen gevierd met premieplaten en gala- avond karnen Verder L Voor 2e week in De Teer stoof ff nationale kollekte»,;/ geestelijk gehandkapten yy MEVO-bazar okf giro II22 22 2 (2x1. 5x2) utrecht bank 707070333 (3x70,3x3) Wie wordt bruid van de maand? SCHIEDAM Burgemeester Te Loo heeft op vrijdag 1 ok- totx. een nieuwe expositie geopend in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. De titel vertelt meteen alles over het on derwerp: Gallo-Roneins handwerk uit Vienne. Vienne is de Franse zusterstad van Schiedan. KLACHTEN BEZORGING HET NIEUWE STADSBLAD inniliummui Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad Postbus 257, 3100 AG Schiedam Steun Avro Warm aanbevolen Ondanks deze attrakties zullen de platen het toch moeten „doen". Vandaar dat er twee premieplaten beschikbaar zijn. Onder de titel „Warm aanbe volen 2" treft men een selec- HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 6 OKTOBER 1982 PAGINA 11 Deze tentoonstelling werd voorbereid door Roger Lauxe- rois, conservator van de Ge meentelijke Musea van Vienne. Vienne, de pranse zusterstad van Schiedam, gelegen aan de oevers van de Rhone, was eens een belangrijke Romeinse ne derzetting, „Colonia Julia Au gusta Florentia Vienna". Recente opgravingen (1978) hebben een groot aantal voor werpen aan het licht gebracht, die nu, dankzij de welwillende medewerking van de Compag nie Nationale du Rhone, voor het eerst in Nederland getoond kunnen worden. De tentoonstelling omvat: pro- dukten van de pottenbakke rijen te Saint-Romain-en-Gal, voorwerpen uit het dagelijks le ven van metaal en been, zoals messen, lepels, vorken, haars pelden, schrijfstiften, zwaardk noppen, dobbelstenen, gespen en onderdelen van meubilair. Voorts loden draineerbuizen en allerlei gereedschap o.a. voor de houtbewerking, de leerbewer- king, de landbouw, de textiel verwerking en het beensnijden en medaillons van terracotta en mozaïeken. Al deze voorwerpen roepen net elkaar een levendig beeld op van het welvarende centrum van koopmanshuizen, winkels, opslagplaatsen en bedrijven, dat Vienne was in de tijd van kei zer Augustus. Deze tentoonstelling, die bege leid wordt door een handig gidsje met veel gegevens, is gra tis toegankelijk, tot 25 oktober. Openingstijden: dagelijks 10-17 uur, zondags 12.30-17 uur. SCHIEDAM Voor de tweede (en laatste) week in Theater De Teerstoof: Caba ret Nar met de voorstelling „Man Vermist", een eigen tijds drama dat te zien is op vrijdag 8 en zaterdag 9 okto ber. Volgens het politiebericht wordt de zesentwintigjarige Jo- han van Breukelen sinds veer tien dagen vermist. De man, ge speeld door Youp van 't Hek, werd voor het laatst gesigna leerd in een café in de binnens tad. Toen de heer van Breukelen drie dagen achtereen niet op zijn werk was verschenen alar meerde zijn werkgever familie leden en politie. Zijn hospita heeft inmiddels verklaard dat hij sinds de avond van zijn mys terieuze verdwijning niet meer op zijn kamer is geweest. Voor de kinderen haalt Clown Woudi zaterdagmid dag nieuwe capriolen uit. Volgende week viert De Teers toof haar tienjarig bestaan met een speciaal programma. Vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober: Cabaret Nar: „Man Vermist". Toegang: 12,50 CJP/Pas 65 plus f 10, Aanvang: 21.00 uur, foyer open: 20.00 uur. Zaterdagmiddag 9 oktober: Clown Wóudi. Toegang: 3,50. Aanvang: 14.30 uur, zaal open: 14.00 uur. Reserveringen: kantooruren via het VVV, 733000, vrij.avond en zat.middag via Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455 (geldig tot een kwartier voor aanvang). Thijs van Leer: zegen van de Paus. SCHIEDAM Op 16 oktober geeft Thijs van Leer in het Passage Theater een voorstel ling van zijn rockmis „Dona Nobis Pacem". Sinds kort maakt Thijs van Leer deel uit van de groep „Pe dal Point", bestaande uit de Chilenen Tato Gomez en Mario Argandona, de Japanner Paul Shigihara en hijzelf, die een dubbelelpee maakten van de Heilige Mis op Muziek van Thijs en die het de titel Dona Nobis Pacem gaven. Tot hun verbazing en diepe vreugde kregen zij hiervoor de zegen van de Paus! Thijs hier over: „Wij beschouwen dit werk als een voorzichtige, doch dringende boodschap van vrede, aangezien wij menen dat die broodnodig is in de wereld van vandaag. Ikzelf ben dank baar met muzikanten te werken, die niet alleen op het geniale af musiceren, maar ook overtuigd zijn op religieus of humanitair vlak, hetgeen onze muziek verdiept". De kaartjes voor de Schiedamse voorstelling kosten 22 gulden, 20 gulden en 15 gulden. tuiliHllllllllllllll^'jjUlllllllltllllllllllllllllllllllHlIIIIIIIII^ Kaas en andere zuivelprodukten zijn uitstekende vervan gingsmiddelen van vlees en leveren bovendien het voor ons lichaam noodzakelijke eiwit, vandaar dat ze vaak in de vegetarische keuken worden gebruikt. RAM (21 maart20 april) Deze week moet u zich voorhouden dat de meeste van uw plannen voltooid zijn. U moet dus niet toegeven aan een neiging tot opjutten, waardoor u uzelf en uw omgeving nodeloos moe maakt. U ondervindt veel praktische hulp van een Leeuwtype en voor de rest moet u nu maar eens fijn ont spannen. STIER (21 april—20 mei) Uw plannen vinden een goed onthaal op hoog niveau. Maar iemand uit uw naaste omgeving wordt daar kriebelig van. Neem dat maar met humor op. Sommige mensen willen nu eenmaal bij alles voorlopen. U zult deze week ook heel wat heen en weer moeten sjouwen, maar dat ligt u wel. Oppassen voor kou. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Af en toe heeft u weer eens de neiging om aan sommige dingen te zwaar te tillen. Moet dat nu echt of speelt uw stemming u parten? Prettig en interessant bezoek in het vooruitzicht en een succes in het persoonlijke vlak. Zet uw beste beentje voor en toon u niet geprikkeld als u een goede kans ziet. KREEFT (21 juni—20 juli) U voelt de neiging om toe te geven aan emotionele invallen die een ongewenste impulsiviteit teweeg kunnen brengen. Zet deze week de belangrijke dingen liever op een zacht pitje en forceer niets. U helpt een zieke uit de put en dat verbetert meteen uw eigen humeur. Belangrijke brief op komst. LEEUW (21 juli—20 augustus) Probeer deze week eens af te rekenen met een paar dingen die u allang dwars zitten. Een Tweeling kan u daarbij helpen en de omstandigheden zijn gunstig. Een gewoonte om meer dere dingen tegelijk te willen doen maakt u nodeloos moe. Bijt u nu eens niet vast in allerlei taken, maar maak schoon schip. MAAGD (21 augustus20 september) Om onduidelijke redenen voelt u zich bijzonder geïrriteerd en heeft u het gevoel dat niets erg vlot loopt. Vermoedelijk bent u onder invloed van iemand die zelf in de knoop zit en bovendien een moeilijk karakter heeft. Laat uw week niet bederven door bijkomstigheden, maar praat het uit en maak uw eigen opinie kenbaar. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Ga deze week niet te spontaan over tot de aankoop van kostbare dingen, ook al betekent schoonheid heel veel voor u. U heeft andere verplichtingen en uw gezin gaat voor. Laat u in uw werk niet als ombudsman gebruiken, tenzij men zich eerlijk aan uw beslissingen houdt. Neem bijtijds rust, dan breekt het lijntje niet. SCHORPIOEN (21 oktober—20 november) U heeft verschillende van uw plannen naar uw zin zien ver lopen en deze week kunt u nieuwe op stapel zetten omdat u een paar zeer goede invallen krijgt. Ook op ander terrein heeft u de wind mee, soms op heel onverwachte momenten. Voorkom misverstanden met Stiertypen, vooral als die over gevoelig zijn voor scherts. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Deze week kan uw fantasie u parten spelen, ook als het om belangrijke dingen gaat. Geen overhaaste besiissingen - geen risico's! Wees voorzichtig met de Vissen, want het zit erin dat het uitdraait op scherpe woorden. Interessant nieuws mogelijk inzake onroerend goed. STEENBOK (21 december20 januari) Een week waarin een paar praktische besluiten genomen moeten worden. Niet teveel mijmeren dus, maar doorzetten. Een onverwacht bezoek doet u veel genoegen en u heeft een interessant en verhelderend gesprek. Laat u niet tot al te grote inspanning drijven, want dat kunt u nu niet hebben. WATERMAN (21 januari—20 februari) Hoewel u goede plannen heeft, moet u die deze week niet met alle macht trachten door te drijven. De weerstand die u ondervindt kan ze doen verschralen en dat zou jammer zijn. Houdt u maar wat op de vlakte totdat u definitieve mede werking krijgt. Die ziet u er nog niet in. VISSEN (21 februari20 maart) Door uw drukke werkzaamheden heeft u de neiging om uw relaties te verwaarlozen. Dit kan vooral op gevoelsterrein onplezierige consequenties voor u hebben! Uw partner en uw gezin verwachten meer warmte en medeleven. Ook uw collega's zien graag eens een glimlach. U heeft groot succes met een bepaalde maatregel. Zondag: grapefruitcocktail met sour cream, kipfilet, snijbonen, aardappelen, roomijs met vruchten en slagroom. Maandag: spaghetti met gehaktsaus, sla, chocola- .devla met geraspte cocos. Dinsdag: kippesoep, ge bakken kaasplak, stamp pot rauwe andijvie, fruit. Woensdag: gevulde papri ka's, gebakken aardappe len, kwarksoufflé. Donderdag: runderlapje, gestoofde andijvie, aard appelen, pruimenrijst. Vrijdag: jachtschotel, ge mengde salade, yoghurt met rozijnen. Zaterdag: maissoep, vol- korenkaasbroodjes. GEVULDE PAPRIKA'S Een ui, 20 gram boter, 100 gram rijst, een theelepel gistextract, zout, peper, 2Vz dl. water, 100 gram hanekammen of champig nons, 3 eetlepels gare doperwtjes, 150 gram be legen kaas, marjolein, bieslook, tijm, aromazout, vier groene paprika's. Smoor de fijngesneden ui in de boter tot hij glazig is. Voeg de rijst, het gistext- raxt, zout, peper en het water toe en laat de rijst 10 minuten zachtjes ko ken. Roer er de gewassen uitgelekte kleingesneden hanekammen of champig nons, erwtjes en in dob belsteentjes gesneden kaas door en maak de rijst met de kruiderij op smaak af. Snijd van de gewassen paprika's een kapje af, verwijder zaad en zaadlij sten en kook de paprika's en de kapjes 3 minuten in water met iets zout. Vul ze met de rijstmassa en zet ze in een beboterde oven vaste schotel. Giet er iets van het kookvocht bij en zet ze 30-40 minuten in een op 175°C voorver warmde oven. Zet voor het opdoen de kapjes er weer op. MAÏSSOEP Een rode of groene papri ka, twee eetlepels boter, mespunt kerriepoeder, twee eetlepels volkoren- meel, halve liter melk, hal ve liter bouillon (van 2 eet lepels gistextract), half li terblik mais, zout, peper, aromazout, 50 gram ge raspte kaas. Smoor de in stukjes ge sneden, gewassen paprika in de gesmolten boter met de kerrie. Voeg het volko- renmeel toe en schenk onder voortdurend roeren beetje bij beetje de melk en de bouillon erbij. Doe de uitgelekte maïskor rels erbij en laat alles 10 minuten zachtjes kokeh. Maak de soep af met zout, peper, aromazout en de geraspte kaas. VOLKORENBROODJES (10 stuks) 200 gram volkoren meel, 150 gram geraspte kaas, halve theelepel suiker, 12 gram gist, 1 dl. melk, halve theelepel zout, half ei. Doe het meel met 100 gr. geraspte kaas in een kom en maak in het midden een kuiltje. Roer de suiker door de gist en schenk er wat van de lauwe melk bij. Doe de gist in het kuiltje in het meel en roer hem door het meel tot een glad deeg is ontstaan. Laat dit 15 minu ten op een warme plaats met een doek erover rij zen. Voeg daarna de rest van de melk, zout en het gekopte ei to (bewaar iets van het ei). Kneed het deeg en besla het zolang tot het gemakkelijk van de handen loslaat. Laat het dan weer 15 minuten narij zen. Vorm er 10 bolletjes van ongeveer 50 gr. van, die nog eens 15 minuten, moeten narijzen. Leg ze daarna op een beboterd bakblik en bak de brood jes ongeveer 25 minuten in een niet voorverwarmde oven op 225°C. Bestrijk de bovenkant met het eier- mengsel en strooi er wat geraspte kaas over. Bak de broodjes daarna nog ongeveer 5 minuten. SCHIEDAM Op 29 oktober van 7 tot 9 uur en op 30 oktober van 10 tot 4 uur vindt in een zaal van de Opstandingskerk (Burg. H. Gretelaan) de jaar lijkse MEVO bazar plaats. De bazar wordt georganiseerd door de Hervornde Gemeente in Schiedam en de opbrengst is dit jaar bestemd voor de bestrij ding van de boktorren in de Grote Kerk. Naast handwerken en allerlei andere artikelen zal er dit jaar ook gedragen (tweede hands) kleding verkocht worden. Voor dit doel kan men op zater dag 9 oktober tussen 10 en 12 uur kleding inleveren op de volgende adressen: Opstan dingskerk, Koningin Wilhelmi- naschool (Zalmstraat), de Grote Kerk en op de kruising Hogen- banweg-pranselaan waar een oplegger van de firma Hoog land klaar staat. wordt 2x per week huis aan huis bezorgd in een oplage van 37.500 ex. in Schiedam en oud-Mathenesse. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om HET NIEUWE STADSBLAD zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u onze krant niet hebt ontvangen. Bij zo'n oplage kan dit voorkomen; daar zult u begrip voor hebben. Vriendelijk verzoek van ons: BEL UW KLACHTEN ALLEEN DOOR OP MAANDAG EN VRIJDAG TUSSEN 10.00 EN 12.00 UUR TELEFOON 267368 Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. PIATEN 0DMGSE .ïïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïïiiïïnniniiiiiiiiiiiiiiininTïïiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii: (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar „Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 250,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adver teerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad Langzaam maar zeker lijkt het propagandastuntje van de platenbazen om een „Platen-tiendaagse" te hou den, zowel bij het publiek als bij de handel aan te slaan. Na de aarzelende start vorig jaar, mocht de Voorjaars-tiendaagse zich al in een stijgende belang stelling verheugen en voor de Herfst-tiendaagse - van 13 tot 23 oktober - gewagen de organisatoren van een verrassend groot aantal be stellingen van de premie platen, die zo'n beetje als graadmeter moeten dienen. Want ze willen - het is na tuurlijk geen nieuwtje - best erkennen, dat de „boom" in de grammofoonplaten-indus trie voorbij is. dat het ge woon een stuk minder gaat, zoals overal in onze economie en dat de Nederlandse bur ger, plaat en cassette, net als de overheid die hier het hoge BTW-tarief hanteert, in te genstelling bijvoorbeeld met de boeken, nog altijd als luxe-artikelen ziet. Als er dus bezuinigd moet worden, wordt daarnaar het eerst kritisch gekeken. Daar om werd in eendrachtige sa menwerking door de detail handel, de platenmaatschap pijen en het auteursrechten bureau Buma-Stemra de Pla ten-tiendaagse vorig jaar in het leven geroepen. Uitgangspunten was het pu bliek met premieplaten zowel in het populaire als klassieke genre naar de winkel te lokken, waar men dan zelf kan zien, dat er ook voor de smallere beurs royale keus is. Daaruit bleek even wel, dat het effect van die tientaagse. Daarom heeft men voor deze Herfst-tien daagse de opzet iets gewij zigd. Of liever, men heeft een „follow-up" bedacht: na de premieplaten tijdens de tien daagse, zal de platenconsu- ment nog een maand lang elke week zogenaamde „weektroeven" aangeboden krijgen; platen die door de maatschappijen uitverkoren zijn voor wat extra aandacht en deswege tegen een zacht prijsje in de winkels zullen liggen. Een en ander gaat gepaard JOHN DENVER LY PRESTON SYREETA MARVIN GAYE ES DUTEIl RANDY CRAWFORD THE FOUR TOPS met - zoals dat heet - een sterke media-begeleiding met liefst zeven televisiespots, waarvan er op dit moment al enkele zijn uitgezonden. De zelfde tekst zo ook zestien- maal op de radio te beluiste ren zijn, de eerste maal op maandag 11 oktober, vóór het nieuws van 12 uur op Hilver sum 3. De Avro ondersteunt dit na jaar wel zeer bijzonder de Platen-tiendaagse, met een dubbel programma op vrijdag 15 oktober. Direkt na het Journaal wordt een 40 minuten durend, reeds ingeblikt programma uitgezonden, dat geheel ge wijd. zal zijn aan de Neder landse winnaars van de Pla ten-publieksprijs. Dat zijn Anita Meijer („Shades of de sire"), André Hazes („Ge woon André), Do,e Maar („Skunk"), Wieteke van Dort (kinderplaat „Kortjakje is weer beter") en André van Duin met zijn theatershow („Er zijn nog 300.000 lachen den voor u!") Tevens wordt er deze avond, vóór het Journaal, „live" vanuit de Rotterdamse Ahoy- hal, een internationaal pla- tengala uitgezonden. Daarvoor zijn elf artiestem gecontracteerd, onder wie Yves Duteil en de Engelse „operettezangeres" Louise Tucker. Verder mogen nog verwacht worden: Randy Crawford, Linda de Suza, Bobby Vin- ton, the Four Tops, Marvin Gaye, John Denver (zo goed als zeker!) en Andreas Vol- lenweider, de bekende bespe ler van de elektrische harp. Aletta de Nes zal dit gala pre senteren. L INDA OE SUZA tie populaire melodieën aan. Deze plaat wordt gratis ter beschikking gesteld aan ie dereen die voor tenminste f 25,- aan platen of cassettes koopt. Er staan inderdaad uitsteken de nummers op, van o.a. Mi chel Sardou (inderdaad: zijn Lacs du Connemara), Jon and Vangelis („I'll find my way home"), Elton John, The Shadows, de „echte" Cham paign en de nog steeds aan bekendheid winnende Lori Spee, om maar enkele namen te noemen. In de klassieke sfeer moet men 5,- bijbetalen voor „Romantiek Plus", een plaat die eveneens „warm aanbe volen" kan worden met zijn „Traümerei" van Schumann, de Hongaarse dans nr. 1 van Brahms, een stukje Rosa- munde-ballet van Schubert, een Slavische dans van Dvo rak (nr. 5) en een deel van het vermaarde gitaarconcert van Rodrigo: „Concerto de Aranjuez". Ook een stukje barokmuziek ontbreekt niet op deze plaat, die een aardig begin kan zijn voor de aan komende klassiek-liefhebber. SlIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIimilllllllllMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIMMMIIIIIIIIIllllllllllllllllMMMIIIIIIIMIIHIHIMUIiyMIIMIHHMIIWIIIIMIHBIMMHniHinilllllllllllllllllllllliE J

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 11