1-0 nederlaag in spannende wedstrijd te Record aantal deelnemers bij Irene schaaktoernooi Lokaal weer uit de lucht Stadsblad Gebit stuk RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILIOEN. Kort vergaderd Prijsvraag Verloting J aarvergadering Indeling Onderlinge wedstrijden Klaverjassen Schiedam aangekleed Succes aan de kop Winst Ooievaars SCHIEDAM Het heeft Hermes DVS in de thuiswedstrijd tegen Wilhelmus niet mee ge zeten. Vooral in de tweede helft speelde de ploeg van trainer Jan van der Velden volko men op karakter. Hermes DVS trainer Jan van der Velden: „Ik vond het slap van de scheids rechter om mij uit de dug out te sturen. Ik heb ook mijn emoties". Sterke start Andere ploegf Na de rust was het druk in het strafschopgebied van Wilhelmus. Maar de gelijkmaker kwam niet. Waterpolo Winnaars ralley Tafeltennis De selectie van Hermes DVS die in sportpark Harga met een 1-0 nederlaag genoegen moest nemen. Opstellingen Co Goudriaan: „Op z'n minst hadden we toch wel een gelijkspel verdiend". J. VERINGMEIER SCHIEDAM Afgelopen zaterdag is in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven weer het traditionele Irene schaaktoernooi gehouden. Het was dit jaar al weer de vierde keer dat dit toernooi in deze vorm door de schaakvereniging Schiedam, in samenwerking met het zalencentrum Irene, georganiseerd werd. Daan 't Hart (L) neemt de wisselbokaal in ontvangst uit handen van Rob Lutz beheerder van zalencentrum Irene. Prijswinnaars Jeugd. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 6 OKTOBER 1982 PAGINA 17 Nieuwe De Rennersclub Schiedam- Harga-Frans van Thienen heeft deelgenomen aan de tweedaagse wielerwedstrijd in Rijswijk. Manus Brink man, Gerrit Baas, Nol Ket en Jan Schouten hadden inge schreven voor de individuele tijdrit over drie en een halve kilometer, ploegentijdrit over twaalf kilometer en de criteriums over 50 en 60 kilo meter. Er werd deelgenomen door vijftien nationale vere.i- gingen en de Schiedammers slaagden er in om in het ploe- genklassement een derde plaats te behalen. De algemene jaarlijkse leden vergadering van de voetbalver eniging SFC heeft slechts 65 minuten geduurd. Dit was mede te danken aan de goede voorbe reiding en het vlot afhandelen van de punten door voorzitter Jan van Buytenen. Het bestuur werd als volgt sa- nengesteld: J. van Buytenen (voorzitter), K. Zuidema (secre taris), L. Rijntalder (penning meester) en de leden, H. F. Jung, A. van Dijk, H. Offenberg en H. J. Post. In het clubblad van SFC begint A. van Tiggelen net een prijs vraag. De vraag die beantwoord moet worden luidt: „welke oud eerste elftalspeler van SFC heeft in dit prille seizoen al drie maal een penalty gemist". Uit de goede oplossingen wordt één winnaar getrokken die de eerstvolgende Europa cupweds trijd van SVV gratis mag bijwo nen. De uitslag van de verloting van de bouwcommissie van SVV is: eerste prijs nummer 609, tweede prijs nummer 847 en de derde prijs 1988. De bezitters van deze nummers kunnen zich in ver binding stellen met het lid van de bouwcommissie Henk de Vries. De jaarvergadering van de handbalvereniging Kethel is vastgesteld op woensdag 10 no vember. De leden worden aan geraden nu al uit te zien naar een nieuwe voorzitter omdat Piet Over de Vest zich niet meer beschikbaar stelt. De waterpoloploeg van de Schiedamse Zwem Club is inge deeld in de tweede klas B sa men met Breda, BZPC, EZPC, Katwijk, Laga, SVH, Vivax, Walvisch, WIK en ZPB/Unico. De gymnastiekvereniging TMOR (Tot Heil Onzer Ribben kast) houdt op zaterdag 9 okto ber haar onderlinge wedstrij den in de sporthal Margriet. Na de opening door de voorzitter Cor van Oudheusden begint om één uur de wedstrijd voor de kleuters en meisjes van zeven tot elf jaar. Deze zullen afgewisseld worden met demonstraties paard-mini- tramp-springen en een demons tratie touw oefening door de da mes. Daarna zal de prijsuitreiking plaatsvinden en wordt om drie uur begonnen met de tweede wedstrijdronde, waar de jeugd van de oudere groepen aan bod komt. Ook deze wedstrijden worden afgewisseld net de monstraties van o.a. jazz-gym- nastiek, kastminitramp-sprin- gen en dames brug ongelijk. De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging gaat donderdag avond klaverjassen bij de voet balvereniging SFC in het sport park Thurlede. Vooraf trainen de arbiters ook in het sportpark Thurlede en om half negen wordt met kaarten begonnen. Vrijdagavond vond de uitrei king plaats van de door de Bondsspaarbank Schiedam aan het eerste voetbalelftal van SV HV Schiedam geschonken nieuwe trainingspakken en sporttassen. In het bijzijn van de selectiespe lers en enkele bestuursleden overhandigde Klaas van der Geest, directielid van de Bondsspaarbank, één exem plaar hiervan aan de aanvoer der Jaap van der Nol. De relatie Bondsspaarbank- Schiedam is van duurzame aard. Dit moge onder andere blijken uit het feit, dat op deze avond tevens bekend gemaakt kon worden dat zeer binnen kort de shirts getooid zullen zijn met het beeldmerk van de Bondsspaarbank. In dit verband dient vermeld te worden dat de af te sluiten overeenkomst (duidelijk wordt niet gesproken over sponsoring) naast de shirtreclame tevens be helst het plaatsen van een re clamebord en het voeren van de vlag van de Bondsspaarbank bij wedstrijden en andere even ementen, levering van reserve outfits enz. In de korfbalcompetitie heeft Succes de zesde overwinning in successie behaald. HPV moest er ook aan geloven en werd met een 7-1 nederlaag naar huis ge stuurd. Nadat Succes al in de eerste mi nuut de score had geopend, stokte het even en bij de rust was de stand 3-1. HPV speelde een redelijke partij korfbal en dat hadden de Schiedammers niet verwacht. In de tweede helft werd Succes agressiever en liep regelmatig uit naar een 7-1 overwinning. Door dit resultaat heeft Succes nu twaalf punten uit zes weds trijden en staat vier punten voor op de achtervolgers Ter Gouw, USV en De Kapellen. Het rolstoelbasketbalteam van SIS De Ooievaars heeft in de eerste wedstrijd van de compe titie een denderende 71-14 overwinning behaald op het team van Den Bosch. Na negen minuten hadden de Schiedammers al een 20-4 voorsprong genomen. Geleide lijk werd deze uitgebreid en met de rust was de stand al 36- 10. In de tweede helft kwamen de Bosschenaren er helemaal niet meer aan te pas en De Ooie vaars hadden volkomen het heft in handen. Het spel verslapte niet en de op dracht was om zoveel mogelijk punten te vergaren. De 71-14 einduitslag heeft de ploeg een enorme kick gegeven en vol vertrouwen vertrekt het team zaterdag naar een sterk bezet toernooi in Enschede. Her mes DVS had minstens een gelijkspel verdiend „We hebben alles gepro beerd na de 1-0 achterstand bij de rust. Hebben zelfs de grootste helft na de thee met liefst vijf spitsen gespeeld, maar ja als de bal niet tussen de palen wil houdt alles op", was de eerste reactie van een toch wel teleurgestelde Hermes DVS trainer. „We begonnen ook erg sterk. Het eerste kwartier hadden wij het heft toch helemaal in handen. Dat we in de tweede helft veel risoco's moesten ne men was begrijpelijk, maar het wilde maar niet lukken. Wilhelmus is na de rust hoege naamd niet meer van hun helft afgeweest en dan toch nog ver liezen is toch wel sneu voor de ploeg", aldus Jan van der Vel den. Ook de oudste speler van de ploeg, maar nog werkend als een terrier in de verdediging, Co Goudriaan, kon zijn onvrede over de nederlaag maar nauwe lijks verwerken. „Onbegrijpelijk dat we van zo'n ploeg moeten verliezen. Op z'n minst hadden we toch recht op een gelijkspel gehad. In de tweede helft heb ik meer lopen aanvallen dan verdedigen. Nu hadden wij natuurlijk ook de pech dat Wilhelmus een vrese lijk goede doelman had. Ook het pechduiveltje speelde bij ons parten, maar daar is het uiteindelijk voetbal voor, dat hoort er nu eenmaal bij", zegt Co Goudriaan. Hermes DVS startte erg sterk. De kleine duizend toeschou wers gingen er eens lekker recht voor zitten. Al in de vijfde minuut was het Rob van der Tuyn die uit een goede aanval liet zien dat hij er wel zin in had. Doelman Cor van der Hulst van Wilhelmus gaf echter al gauw zijn visitekaartje af en pakte de bal meteen goed. Vier minuten later plukte hij ook keurig een kopbal van Leo van Hagen en de vrije schop die Bart Kreft daarna losliet was voor deze uitstekende doelman een fluitje van een cent. De verdediging van Wilhel mus moest in de beginfase vele malen aan de noodrem trekken, maar scheidsrechter W. van 't Ent uit Zaandam kende daarvoor terecht Her mes DVS vele vrije schoppen toe. Na een kwartier kwam de ploeg uit Voorburg voor het eerst aan een aanval, maar wat ze daarna lieten zien was een staaltje van grote klasse. Jan Hevel had echter voor Wilhelmus geen ge luk, want tot driemaal toe miste hij een opgelegde kans om zijn ploeg aan een voorsprong te helpen. Bij een ingestudeerde vrije schop zag hij zelfs kans om he lemaal vrij voor doelaman Hans Jonker hoog over te schieten. Eerlijkheidshalve moet gezegd worden dat Hermes DVS in deze fase niet te klagen had. Voor hetzelfde geld hadden zij een 3-0 achterstand gehad. Ook John van Berkel had geen geluk toen Ben Lansbergen in de fout ging. Ongemeen hard schoot deze naast het doel. Uit een verwarrende situatie voor het Hermes doel zag Toine Lin- ders zijn schot tegen de boven lat verdwijnen en weer kwa men de Schiedammers goed weg. Op de rand van het rustsignaal kwam Wilhelmus toen toch aan de wel verdiende voorsprong. Het schot van Toine Linders werd in eerste instantie wel ge stopt door doelman Jonker maar in de rebound schoot Lin ders toch raak en dat betekende 1-0. In de tweede helft leek het er op of er een ander Hermes in Zaterdag is de nieuwe conpeti- tie van start gegaan voor de wa terpoloploeg van SZC met een thuiswedstrijd tegen De Walvi sch uit Groningen. Na vorig jaar net niet gepromo veerd te zijn, hoopt men dit jaar opnieuw hoge ogen te gooien. Met nagenoeg dezelfde spelers lukte dit in het begin van de wedstrijd niet erg. Een beter pressend Walvisch I wist vele aanvallen van SZC te ontgrendelen en nam na twee speldelen een 2-1 voorsprong. Toen door SZC in het begin van de derde periode enkele malen een man-meer situatie gemist was en de Groningers op een 3- 1 voorsprong kwamen, zag het er slecht voor de Schiedammers uit. Via een grote inzet en vechtlust werden de Gronin gers uit de wedstrijd gespeeld. Vijf puntgave doelpunten wa ren er nodig om aan het einde van de wedstrijd een moeizame doch verdiende 6-3 overwin ning te behalen. Aan de TOV ralley die in Schiedam Noord is gehouden hebben ruim honderd wande laars deelgenomen. Winnaar is geworden Wanda de Pauw met op de tweede plaats Jardy Mid delbosch en derde Eric Edelen- bosch. Na afloop van de ralley werden in het Schepphuis achter de dorpskerk allerlei oud-Hol landse spelletjes gedaan. De eerste jeugdteams van de ta feltennisvereniging de Koren beurs leden dit weekend 'n ne derlaag. In de uitwedstrijd van het eerste meisjesteam tegen Hotak'68 in Hoogerheide werd het 6-4 voor de thuisploeg. Voor de Schiedamse meisjes scoorde Pascale Barkey tweemaal; Mandy Besteman en Marie-José de Beer wonnen elk een partij. Hoewel de einduitslag: 7-3, an ders doet vermoeden was er bij de uitwedstrijd van het eerste jongensteam tegen FVT uit Rot terdam veel spanning. Dit blijkt wel uit het feit dat maar liefst 8 partijfen in drie games werden beslist. Hans Meijer wist twee partijen te winnen en wel van Storm en Lubbelinkhof; van deze laatste wist ook Patrick Barkey te win nen. Hans Zuyderwijk bleef op nul steken. het veld was gekomen. Trainer Van der Velden had echter niet gewisseld, dus dezelfde elf draafden op, maar hadden kennelijk in de rust van hun trainer de nodige opdrachten gehad om het spel te gaan ma ken. Als dit zo was, hebben ze de opdrachten wel correct uit gevoerd. Ze bleven echter zon der succes. Met kunst en vliegwerk verde digde Wilhelmus deze kleine voorsprong en Hermes DVS kreeg kans op kans. Eerst ging een kopbal van Fred Meerhof net naast. Twee inzetten van Rob van der Tuyn werden weer keurig gepakt door de Wilhel mus doelman. Toen daarna Leo van Hagen op de kruising van lat en paal schoot kon het tegendoelpunt niet lang meer uitblijven. Hermes werd steeds fanatieker en toen Rob van der Tuyn de bal met een lob over het doel heen plaatste werd het duidelijk dat de Schiedammers deze mid dag geen geluk hadden. Halverwege de tweede helft werd Ben Lansbergen vervan gen door Cock de Zwart om de voorhoede nog meer snelheid te geven. Het mocht allemaal niet baten en in de stand kwam geen verandering meer. Kort voor het einde kreeg aan voerder Jan den Tuinder nog een boeking omdat hij het niet eens was met de leidsman. Ook Jan van der Velden moest van scheidsrechter Van 't Ent ach ter de afrastering plaats nemen, omdat hij zijn dug-out was uit gekomen. De Hermes trainer daarover: „Als die grensrechter van hun eerlijk vlagt kom ik de dug-out natuurlijk niet uit. Ik vond het slap van de scheidsrechter om mij weg te sturen. Je kan toch wel be grijpen dat een trainer ook emoties heeft, maar die man voelde dat schijnbaar niet aan". De opstellingen waren: Hermes DVS. Hans Jonker, Co Gou driaan, Leo van Hagen, Jan de Tuinder, Ben Lansbergen (Cock de Zwart), Erik van der Gaag, Ruud Bakker, Bart Kreft, Rob van der Tuyn, Fred Meerhof en Hans de Roos. Wilhelmus. Cor van der Holst, Ed de Maat, Martin van de Donk, Karei Oosterlaken, Ben nie van Dam, Ton Toen, Ted van Berkel, John van Berkel, Jan Hevel, André Post en Toine Linders. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 SCHIEDAM De Schie damse piratenzender Radio Lokaal is gistermiddag op nieuw door de controledienst van de PTT en de Schiedamse politie uit de lucht gehaald. Ditmaal werd uitgezonden vanuit een pand aan de Rot- terdamsedijk. In nauwelijks één week tijd is Radio Lokaal nu drie maal het zwijgen opgelegd. Afgelopen donderdag werd Radio Lokaal twee maal door de politie in samenwerking met de controledienst van de PTT uit de lucht gepeild. Volgens een woordvoerder van Radio Lokaal is de waarde van de apparatuur, die is meegenomen, inmid dels opgelopen tot zo'n ƒ20.000. „Het lijkt wel of men ons de oorlog heeft verklaard", zei de woordvoerder nog, „maar wij laten ons het zwijgen niet opleggen. Wij komen terug". Het aantal deelnemers dat zich om half tien had verzameld was alweer groter als vorig jaar. In totaal 80 schakers(sters), waar onder 26 junioren, konden toen luisteren naar het openings woord van wethouder Luub Hafkamp, die hiermee zijn eerste daad in het openbaar verrichtte als wethouder van o.a. sport en recreatie. Hij verdedigde de veel omstre den stelling dat schaken wel degelijk een sport is, door er op te wijzen dat de hartslag van een schaker in actie door in spanning net zo hoog kan oplo pen als die van bijvoorbeeld een hardloper. Luub Hafkamp verrichtte te vens, bij wijze van officiële ope ning, de eerste zet bij de partij 't Hart-Korver uit de eerste groep. Daarvoor had ook de voorzitter van de Rotterdanse Schaak Bond Kees Van der Waal enige woorden gesproken. Hij be dankte o.a. Rob Lutz, beheerder van gebouw Irene en in die hoedanigheid tevens sponsor van het toernooi. Daarnaast bracht hij een uits praak in herinnering van de 84- jarige mevrouw Roodzant (die overigens in dit toernooi weer meespeelde en zelfs een prijs veroverde in groep drie). Zij heeft namelijk eens gezegd: „Het leuke van schaken is datje zoveel mensen leert kennen en dat al die mensen, eenmaal ge zeten achter een schaakbord, ook gelijk zijn". Deze uitspraak die aan de schaaksport een zeker verbroe derend effect toekent, werd door Kees van der Waal van harte onderschreven. Start toernooi Na de opening barstte het toer nooi in al zijn hevigheid los. De senioren speelden vijf partijen, met een bedenktijd van 30 mi nuten afgezien van de grotere groepen waarin men 20 minu ten bedenktijd kreeg. De jeugd kreeg eveneens 20 mi nuten om na te denken, die ech ter in het enthousiasme slechts zelden ten volle werden ge bruikt. In groep één, waarin de zes sterkste deelnemers zich met el kaar moesten m.eten, ging de strijd vanaf het begin tussen de grote favoriet Gert Timmer man, die in de afgelopen maan den al vele klinkende overwin ningen behaald had en Daan 't Hart, oud kampioen van de Rotterdamse Schaak Bond. 't Hart zorgde voor een ver rassing door Timmerman in hun onderlinge partij te ver slaan, waardoor zelfs twee re mises, o.a. tegen de Schiedam mer Mario van Kleef, hem de overwinning niet meer kon ontnemen, aangezien het zoge naamde Sonneborn-Berger sys teem in zijn voordeel uitviel. Gert Timmerman werd hier door tweede en Mario van Kleef eindigde als derde. Daan 't Hart nam met zijn overwin ning de wisselbokaal over van de winnaar van van vorig jaar Coen Stehouwer, die er dit jaar niet bij was. Behalve de bokaal kreeg de winnaar een kleinere beker als persoonlijk aandenken en de hoofdprijs een gourmetstel. Jeugdwinnaar Bij de jeugd werd de eerste prijs veroverd door Edward van de Marei die alles won en daarmee Erik van de Poel en Erik Gun- newegh ruim achter zich liet. De prijzen werden om half vijf uitgereikt door beheerder Rob Lutz. Hij deed dit op zijn ge bruikelijke leuke wijze waar door hij ook nenig teleurge stelde niet prijswinnaar toch nog een lachje kon ontlokken. In zijn toespraak bedankte hij de SV Schiedam voor de orga nisatie van het toernooi en zegde hen toe, dat zij ook in de tdekonst op steun en samenwer king van zijn kant konden re kenen, om het toernooi, on danks de verslechterende eco nomische situatie, doorgang te' doen vinden. Hij eindigde met een aanspo ring aan de Schiedamse VVV om, indachtig hun leuze „Schie dam schenkt meer dan u denkt", eens na te denken over wat grootsere aanpak, mede in financiële zin, van dit jaarlijks terugkerende evenement. Groep één. 1. Daan 't Hart, 2. Gert Timmerman, 3. Mario van Kleef. Groep twee. 1. J. Dijkhuizen, 2. De Pree, 3. M. Berkhout. Groep drie. 1. F. Weyers, 2. S. van Ketel, 3. mevr. Roodzant. Groep vier. 1. P. Weitering, 2. Grooten, 3. K. de Ruiter. Groep vijf. 1. J. Bakker, 2. R. van Rijnsoever, 3. R. van Vuuren. Groep zes. 1. T. Wes tbroek, 2. Schreutelkamp, 3. A. de Bakker. Groep zeven. 1. W. Vosselman, 2. De Kimpe, 3. P. van Wet- eringe. Groep acht. 1. B. Nordin, 2. R. Droge, 3. mevr. Van de Berg. Groep één 1. Edward van de Marei, 2. Erik van de Poel, 3. Erik Gunnewegh. Groep twee. 1. Raoul van Ketel, 2. Adinda Koster, 3. Rudi Kloos. Groep drie. 1. Peter van Vuuren, 2. Paul Jan Wuister, 3. Martin Meertens.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17