Recreatiesport wordt volwassen V: Sport te leen Intermezzo „Toffe Tony" Sportagenda voor minder dan de halve prijs bezichtiging NOVOTEL RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. SCHIEDAM sportief bekeken Trial-toernooi Open huis Boys-toto Schoolkorf- baltoernooi Volleybal Barend van Eijk gehuldigd Clubmiddag Zwembad Zuid gesloten SCHIEDAM Vier ja ren is de sport- en spe- linstuif, die onder auspiciën van de sport raad voor de gemeente Schiedam staat, aan de gang, en nag deze zich verheugen op een steeds grotere schare deelnemers (sters). Lage kosten Tennis Dames Buitentrimmen Voetbal zaterdag Voetbal zondag Zaalvoetbal maandag Volleybal zaterdag Basketbal zaterdag Korfbal zaterdag Korfbal zondag Tafeltennis zaterdag Waterpolo zaterdag Biljarten GEBIT STUK J. VERINGMEIER in opdracht van incassobureau van 246 Perzische en Oosterse tapijten zaterdag 16 oktober v.a. U.oo uurverkoop tot s middags 16.00 uur. Hargalaan 2, Schiedam Inlichtingen: 02245-592 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 15 OKTOBER 1982 PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad A Dit jaar bestaat de Konink lijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelin gen (KNBRD) 65 jaar. Sinds 1927 is de Schiedamse Vrij willige Brigade daarbij aan gesloten. Ze is één van de 150 verenigingen die bij deze bond staat ingeschreven. In verband met de grote uit breiding van de waterrecreatie is reddend zwemmen geen overbodige luxe. Met nog altijd een honderdtal verdrinkingen per jaar kan worden geconsta teerd dat een dergelijke oplei ding van redders en bewaking dringend nodig is en uitbrei ding behoeft. Geinteresseerden kunnen in lichtingen hierover verkrijgen bij de Schiedamse Reddings Brigade telefoon 736649. Verder kan men voor inlichtingen ook terecht tijdens de lesuren op de woensdagavond in het Sport- fondsenbad aan de Burgemees ter Knappertlaan van 18.00 tot 22.00 uur en op de vrijdagavond in Zwembad Zuid aan de West- frankelandsedijk van 17.30 tot 19.00 uur. Als laatste voorbereiding op de zaalhandbalconpetitie organi seert de handbalvereniging UVG zondag een Trial-toernooi in de sporthal Margriet van twaalf tot zes uur. Voor het da mesteam zijn uitgenodigd HVS en WIK en voor de heren Groene Ster en Ancora. Zaterdag houdt de korfbalver eniging SSC Harga weer het jaarlijkse open huis. Op deze dag kan iedereen meedoen aan vaardigheidswedstrijden waar mee leuke prijsjes te verdienen zijn. Tussen tien en twee uur kan men op het terrein hiervoor te recht dat is gelegen aan de Sportlaan in sportpark Harga. Verder zullen er op deze dag de laatste schooltrainingen zijn en als klap op de vuurpijl is er 's a- vonds in het clubhuis van half acht tot half elf een disco met discjockey Ton van Kints. Deze disco is speciaal voor de jeugd, aspiranten en pupillen. In de weekbrief van de voet balvereniging Schiedamse Boys is een nieuwe rubriek gestart waarin duidelijk moet worden of de Boys-leden werkelijk ver stand van voetbal hebben. Iedere week wordt er door de redaktie een keuze gemaakt uit wedstrijden uit het betaalde voetbal, waaraan de wedstrij den van de elftallen van Schie damse Boys worden toege voegd. Het is de bedoeling deze toto wekelijks te laten verschijnen en er wordt steeds door twee le den tegen elkaar gespeeld. We zullen eens zien wie er aan het einde van het seizoen aan spraak kan maken op de titel „Voetbalkenner van het jaar". Interessant voor de leden van Schiedamse Boys zou het mis schien zijn als achter de weds trijden van clubgenoten de tijd vermeld kan worden. Misschien gaat men dan ook wel eens naar een ander elftal kijken. Op woensdag 20 en donderdag 21 oktober wordt in de sporthal Margriet weer het jaarlijkse mi- kro-schoolkorfbal-toernooi ge houden. De organisatie is in handen van de sportraad voor de gemeente Schiedam en de wedstrijdleiding berust bij de drie Schiedamse korfbalvereni gingen SSC Harga, Succes en ODI. Op beide dagen wordt om negen uur begonnen. Zaterdagmiddag krijgt het vol leybalteam van Both Part ners Reflex uit Kampen op be zoek. Deze ploeg heeft vorig sei zoen dicht bij promotie naar de ere-divisie gestaan en is vast van plan dit seizoen het kam pioenschap wel binnen te halen. B P daarintegen heeft echter nog wat goed te maken na de nederlaag van vorige week. Coach Paul Eikelenboom heeft deze week hard met zijn ploeg getraind en is er van overtuigd dat een overwinning een haal bare kaart meet zijn. Peter van der Gugten is voorlopig met een blessure uitgeschakeld, een grote aderlating voor de ploeg. De wedstrijd wordt zaterdag middag in de sporthal Margriet gespeeld en begint om drie uur. de trend van deze tijd Milieu vriendelijk, schoon en veilig". Dinsdag heeft de voetbalver eniging PPSC de algemene le denvergadering gehouden in het clubhuis in sportpark Thur- lede. Tijdens deze geanimeerde en goed bezochte vergadering werd Barend van Eijk gehul digd voor zijn 40-jarig bestuurs lidmaatschap. Als blijk van waardering voor het vele werk dat deze nestor van het bestuur heeft verricht is hem met ere lidmaatschap verleend. Tevens werd hem de gouden verenigingsspeld aangeboden en werd hij danig in de bloemen gezet. Op het agendapunt bestuurs verkiezing werd Arie Bel geko zen als voorzitter (sinds 1 ja nuari was hij al waarnemend) en werd Frans Brand als be stuurslid benoemd. Aftredend waren Edu Wape naar en Wim Meijboom. Eén vakature bleef nog onvervuld maar het bestuur hoopt daar spoedig een kandidaat voor te vinden. Een opmerkelijk punt was dat de penningmeester tijdens zijn verslag geen voorstel tot contri butieverhoging behoefde te doen, omdat hij het afgelopen boekjaar met een positief saldo kon afsluiten. Het één en ander was het gevolg van het feit dat in het afgelopen seizoen veel door zelfwerkzaamheid was verricht. Om half elf sloot de voorzitter de vergadering waarna men ju bilaris van Eijk tijdens een ge zellig samenzijn kon feliciteren. Vanaf donderdag 21 oktober kunnen oudere Hermes DVS leden van één uur tot half vijf terecht in het clubhuis in sport park Harga voor een gezellige kaart en/of praatmiddag. Op deze manier hoopt men met die groep het contact te herstel len of te verbeteren.aSLl In verband met werkzaamhe den is Zwembad Xuid gesloten vanaf maandag 18 oktober tot en met zondag 24 oktober. Gedurende genoemde periode (herfstvakantie) worden in hel bad diverse werkzaamheden verricht aan de installatie in de machinekamer en aan het ge bouw. Er wordt namelijk overgegaan op het chlorinsitu-systeem. Hei principe van dit systeem is een voudig. In elke kubieke metei zwemwater wordt anderhalf a twee kilogram gewoon keuken zout opgelost. Geen zwemmei die het proeft. Met de chlorinsitu-electrolyse cel, die in de watercirculatielei- ding wordt gebouwd, wordt het opgeloste zout door middel van electriciteit ontleed in actief chloor in het zwemwater. Deze eenvoudige desinfectie- methode biedt grote voordelen ten opzichte van vroeger, namelijk: grote veiligheid, af wezigheid van chloorirritatie en geen chloorlucht meer in het bad. Met andere woorden, dit is geheel in overeenstemming met piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiifiiiiiiiiiii Sport- en spelinstui ven niet meer weg te denken Deze instuif wordt gehouden in het winterseizoen van september tot en met maart in de sporthal Margriet, 's Woensdagsavonds van ne gen tot elf uur kan er in deze ruimte volop gesport wor den. Waren er in het eerste win terseizoen (404 deelnemers, in het afgelopen wintersei zoen van september 1981 tot en met maart 1982 was het bezoekersaantal reeds opge lopen tot 1789 deelnemers. Als het bezoekersaantal zich zo voortzet (gemiddeld 100 deelne mers per avond) dan wordt de halve hal die nu in gebruik is voor de instuif veel te klein en zal voor volgende winter (1982- 1983) de hele hal op deze avond noodzakelijk zijn. De succesformule van deze in stuif is dat de gezelligheid een groot aandeel heeft. De leiding speelt goed in op vraag en aanbod. „Niets moet, alles mag" is het motto. Allerlei sport- en spelvormen kunnen beoefend worden, zoals volley bal, badminton, basketbal, zaal hockey, tafeltennis en korfbal. Daarnaast kan men in eigen tempo een conditiecircuitje vol gen en zich moe maken op di verse trimtoestellen zoals ho metrainer, róeiapparaat, mus- culette enz. Vaste prik op de avond is dat er gezamenlijk of gescheiden naar geoefendheid een half uurtje indoortraining wordt ingelast. Als men daar geen zin in heeft dan mag men rustig „uitstap pen" en uitblazen. Voor het geld hoeft men het niet te laten. De kosten zijn twee gulden vijftig voor twee uur ontspanning, zonder ver dere contributie of zonder voor een bepaalde sport verplichte sportkleding. Vanwege de delicate vloer is het dragen van sportschoeisel wel verplicht. Kleed- en dou chegelegenheid is er in ruime mate aanwezig, en na afloop kan er ook een drankje of een hapje genuttigd worden. Frappant is dat vooral veel jongeren deze avonden bezoe ken. De leeftijdsgrens is va naf achttien jaar. Algemeen coördinator Ferdinand van Helden: „Er is een vaste ploeg die wekelijks terugkomt, maar ook zie je wekelijks nieuwe gezichten". „Het leuke is ook dat je hele maal vrij bent in je doen en la ten. Als je er even mee stopt, kijkt niemand je daar veront waardigd over aan, en dat is nu juist het fijne van de instuif". Ferdinand van Helden (36) is sinds 1 april van dit jaar werk zaam op het sportbureau als ambtenaar recreatiesport. Hij is de coördinator over diverse in stuiven. Op elke instuif is een hoofdleider en 's woensdagsa vonds in de sporthal is dat Jan Tjassens die samen met Henk van Zanten, Carla Enthoven en Clema Veerman als recreaties- portleiders(sters) fungeren. Ferdinand van Helden is geen onbekende in de sport. Hij heeft jarenlang als zelfstandige les ge geven in zwemmen, conditie training en huisvrouwengym- nastiek. Ook is hij ruim 14 jaar tennisleraar geweest. Omdat de kennismakingscursus tennis het afgelopen zomersei zoen een enorm succes was en ongeveer 70 mensen, zowel kin deren als ouderen in aanraking kwamen met het tennisspel, wordt deze winter weer een kennismakingscursus tennis ge geven. Nu niet buiten op het tennispark Kethelhaghe, maar in de sporthal Margriet. - «■■1 ■Sxsissv.- ''Ws Een overzicht van de sport- griet. Onder deskundige leiding leert men de eerste beginselen en handelingen van deze sport. Na tien weken is er geen vervolg. De cursisten krijgen na afloop van de cursus een informatie avond waar uitleg wordt gege ven over de verdere speel- en lesnogelijkheden bij tennispar ken en tennisclubs in Schie dam. Deze wintercursus is al vol. Er wordt op twee banen tegelijk les gegeven met één leraar zo dat er voldoende ruimte is om te spelen en te oefenen. Ballen en spelinstuif op woensdagavond in de sporthal Mar en rackets worden gratis ter be schikking gesteld. Nieuw dit seizoen is de sport en spelinstuif voor dames. Misschien dat deze instuif wat lucht geeft aan de woens dagavond. Er was in ieder ge val veel vraag naar een ge scheiden instuif voor dames met zijn specifieke vormen van bewegen, zoals bewegen op muziek en ritmische gym nastiek. Het gaat in ieder ge val wat minder fanatiek, wat speelser en rustiger. Sinds vorige week is er gratis oppas, zodat dedames ontspan nen kunnen sporten. Deze dins dagmorgen, van negen uur tot half elf in de sporthal Margriet verschilt met de woensdaga- vondinstuif. De diverse sport en spelvormen worden metho disch onder leiding aangeboden zodat men niet alleen de sport en spelvorm beoefent maar ook de basisprincipes leert. Ook voor deze instuif bedragen de kosten 2,50. De start op 5 oktober was goed te noemen, 20 deelnemers. De tweede week waren er al 31 en naar het zich laat aanzien kan ook dit een goede en gezellige instuif worden. De deelname is geheel vrij en men behoeft zich niet van te voren op te geven. De kinderen behoeven zich op zaterdag niet te vervelen. Dan is er in de gymzaal aan het Bachplein een gratis sport- en spelinstuif voor kinderen van tien tot en met zeventien jaar. De afgelopen week waren er al 35 deelnemers, een duidelijk bewijs dat ook dit in zijn be hoefte voorziet. De instuif is voor zowel jongens als meisjes. Van 11.00 tot 12.30 uur voor 10 tot en met 13 jaar en van 12.30 tot 14.00 uur voor 14 tot en met 17 jaar. Ook hier natuurlijk weer ent housiaste leiding en voldoende sport- en spelmateriaal. Mocht er belangstelling voor bestaan dan kunnen er ook incidenteel anderen dingen worden ge daan, bijvoorbeeld net z'n allen gaan zwemmen. Mogelijk dat deze instuif een aanzet vormt tot een wat zinni ger tijdverdrijf wijk. in deze grote Voor doorgewinterde trim mers en sporters is de gele genheid geschapen om in de buitenlucht en onder alle weersomstandigheden sport en spel te beoefenen. Deze stoere hap is elke dinsdag avond welkom op de wieler baan in sportpark Harga. Mannen en vrouwen vanaf achttien jaar kunnen van acht uur tot half negen voor 2,50 deelnemen aan allerlei sport- en spelvormen. Ook hier is natuurlijk weer vol doende en deskundige leiding aanwezig. Kleed- en wasgele genheid is er ook, en na af loop kan er een drankje ge nuttigd worden in de kantine. Ferdinand van Helden: „Het leuke bij de sport- en spelinstuif is dat je helemaal vrij bent in je doen en laten IMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIjjlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllll Zwanensingel. GOZ—GSS OFBGTB VVK-RSM, 14.00 22.00 uur, BarendrechtPPSC De ZwerverZwaluwen VlaardingenHoekse 14.30 uur, Broekpolder BolnesTSB VVOR—DVO'32 ZBVH—Satelliet HBSSMelissant, 14.30 sportpark Harga DSS'26Hernandad, 14.30 uur, Marathonweg. HVOSchoonhoven, 14.30 uur, iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Boys, uur, SCHIEDAM De Pro vinciale Sportraad Zuid- Holland heeft in Zuid- Holland een netwerk van zestien sport-o-theken op gezet. Dat zijn uitleencen tra voor spel- en sportma- teriaal. De provinciale sport-o-theek is onderge bracht bij de Provinciale Sportraad in Den Haag. Voor de regio Schiedam en Vlaardingen is de sport-o-theek onderge bracht bij de Sportraad voor de gemeente Schie dam. Bij de sport-o-the ken kan iedere organisa tie tegen een geringe ver goeding spel- en sportma- terialen lenen. De sport-o-theken zijn in eerste instantie bedoeld voor spel- en sportleiders, maar ook instanties of verenigingen die iets wil len organiseren op het ge bied van de rekreaties- port en de sportieve re- kreatie kunnen van de uitleenmogelijkheden ge bruik maken. Het materiaal van de re gionale sport-o-theken bestaat hoofdzakelijk uit eenvoudige sportartike len, zoals verschillende ballen, tennisrackets, honkbalknuppels, meet linten, springtouwen, stopwatches en dergelijke. De provinciale sport-o- theek in' Den Haag be schikt naast deze eenvou dige artikelen ook nog over groter materiaal zoals sjoelbakken, kom- plete honkbalsets, een luchtmatras, een opblaas baar zwembad en diverse geluidsinstallaties. Ook is bij de provinciale sport-o-theek speciaal materiaal te leen voor ge handicapten. Tot dit ma teriaal behoren onder neer tandems, diverse ko- gelspelen, polo-kano's en pijl-en-bogen. Als voorwaarde voor het lenen van materiaal uit de sport-o-theken geldt dat het materiaal gehaald en teruggebracht moet wor den. De aanvrager van het ma teriaal moet naast de ge ringe vergoeding een waarborgsom betalen, die bij inlevering van het ge leende materiaal wordt terugbetaald minus een klein percentage van de borgsom, als zijnde een vergoeding voor gebruik en vervangingskosten. Om CEén en ander duide lijk te maken en tegelij kertijd kennis te laten ne men van de materialen, nodigt de sportraad voor de gemeente Schiedam belangstellenden uit op woensdag 27 oktober om acht uur in de bovenzaal van de sporthal Margriet in Schiedam. uur, sport park Bijdorp DSS^ö-^Berkel (dames), 11.00 uur, Marathonweg v VlaardingenLeonidas 2 (da mes), 11.00 uur Broekpolder. SC Heerenveen 2SVV2 WestlandiaHermes DVS DHSSVW, 14.00 uur, sport park Kethel ODSFortuna VFCZwijndrecht, 14.30 uur, Sportlaan Texas DHBSchiedam ON AExcelsior'20 MartinitZwervers, 14.30 uur, sportpark Thurlede. EDS—Fluks, 14.30 uur, Thurle- deweg De HollandiaanVDL, 14.30 uur, 't Nieuwelant. FIOSRKWIK 's GravendeelFCN'66 SFCFC Zuiderster, 14.30 uur, sportpark Thurlede DRCDemos OlympusProgress, 14.00 uur, sportpark Bijdorp UrsusDRZ, 14.30 uur, Paral lelweg SVDPWMetro, 14.30 uur, sportpark Harga Schied. BoysRDM, 14.30 uur, sportpark Harga Spartaan'20Demos (dames) Hermes DVS 2—Schiedam (da mes), 12.00 uur, sportpark Harga VIFCN'66, 19.00 uur, sporthal Pr. Alexander. SVDPWUrsus, 19.00 uur, sporthal Margriet. SFCWCR, 19.45 uur, sporthal Margriet. OlympusDCMR, 20.30 uur, sporthal Margriet. GTBDRZ, 21.15 uur, sporthal Margriet. GSSExcelsior'20, 22.00 uur, sporthal Margriet. Schied. BoysSPSV, 19.45 uur, sporthal Margriet. OACN BoysDemos, 20.30 uur, sporthal Margriet. SchiedamWK, sporthal Margriet. RKWIK—GAS, 20.40 uur, Oude Lijnbaan. RotterdamBKB, 19.45 uur, sporthal Hoogvliet. SC HoogenboomSVV, 20.30 uur, sporthal Hellevoetsluis. SmitshoekDRZ (dames), 19.00 uur, sporthal De Maas. heren Broleco 4Holy, 16.15 uur, sporthal Westwijk heren Both PartnersRe flex, 15.00 uur, sporthal Mar griet. dames BrolecoSchippers/Ber- kel, 15.45 uur, sporthal West- wijk. MarathonDe Ooievaars heren JuventusAchilles, 21.30 uur, sporthal Margriet, dames JuventusLUSV, 20.00 uur, sporthal Margriet. Geert SpiritBolnes, 15.30 uur, Grootelaan. SuccesDe Kapellen, 15.30 uur, Mgr. Nolenslaan. Olympia 2ODI OlympiaOranje Nassau VlaardingenOverkanters, 14.00 uur, Willem de Zwijger laan Hou StandSSC Harga Radio Molenaar't Zand 2, 13.30 uur, Lijnbaanhal SZC—ZPB/Unico, 19.25 uur, zwembad West. Finale vijfde klas libre, Biljart centrum De Griffioen, vrijdag 19.30 uur, zaterdag 13.00 uur, zondag 13.00 uur. IIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIjilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM De Toneelver eniging Intermezzo geniet voor de première van het blijspel „Toffe Tony" door James Breamly, gastvrijheid in de aula van Scholengemeenschap „Spieringshoek" op zaterdag 30 oktober. Dit is een voortvloeisel van het (mogelijk tijdelijk) weg vallen van gebouw Arcade. Over het voortbestaan van dit zalencentrum bestaat nog steeds geen zekerheid. Het belooft voor de bezoekers overigens een vrolijke toneel avond te worden. Het stuk heeft een actueel gegeven. Als moeder het huis verlaat, dansen de muizen niet op tafel. In tegendeel, het manvolk richt een club op, genaamd „Toffe Tony'' en hierin geeft men blijk dat alles ook zonder moeder gesmeerd kan gaan in het huis houden. Het happy end bestaat uit veel vreugde. Onder regie van Piet de Kaper bestaat de rolverde lingen uit: de dames Anneke Philipp, Petra Troos, Gonny Schot, Yvonne Winter, Joke Bijtenhoorn en Hanny Elvers. De herenrollen worden ver tolkt door: Wout Pols, Aad Meerburg, Rob Mastwijk en Hans de Schrijver. De uitvoering begint on 20.00 uur. Kaarten ad ƒ6,zijn vooraf verkrijgbaar bij Els van Raak J.C. van Marken straat 68, tel. 735611 en 'sa- vonds aan de zaal. Recreatiesportleider Jan Tjassens geeft hier uitleg van het zaalhockey. SCHIEDAM De jaarlijkse SISO bazar, vorige week ge houden in de Magnalia Dei Kerk, heeft ruim 19.000 gul den opgebracht. Het bestuur van de SISO clubs is enorm in zijn nopjes met dit overweldi gende resultaat, dat alle ver wachtingen verre overtreft. Bij mevrouw Plaisier-Soeters kunnen nog worden afge haald de prijzen van de lote rij. Adres: Rotterdamsedijk 243c. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 spoed verkoop CWmi—i—mCW

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13