Tweede nederlaag Both Partners Patiëntenvereniging houdt spreekuur voortaan aan huis WALDO Foto's nabestellen Van der Laan, makelaardij Tweemaal ongeluk op één kruising Weggespeeld Gebit stuk Over 5 minuten staat uw huurauto klaar bij Waldo Sparta instuif Waterpolo Scheidsrechters- commissie Tafeltennis Najaars vergadering Ton Verweij ere-lid Rolstoelbasketbal ZAKEN-(3) VIZIER X RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. SCHIEDAM Het herenteam van de vol leybalvereniging Both Partners is er ook in de tweede wedstrijd niet in geslaagd de eerste punten binnen te halen. In de sporthal Margriet werd tegen Reflex uit Kampen een 3-0 nederlaag geleden. J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 20 OKTOBER 1982 PAGINA 13 iiW:':;;:.': Nieuwe Stadsblad Een actie uit de volleybalwedstrijd Both Partners tegen Reflex uit Kampen. Onze krant mikt vandaag Sinds begin oktober is Schie dam een makelaardij in on roerende goederen rijker. Nico van der Laan opende namelijk zijn „huizenwin- kel" op de Vlaardingerdijk 251. Juist in deze tijd van stagne rende huizenverkoop blijkt er, volgens Van der Laan, be hoefte te bestaan aan deskun digheid op onroerend goed ge bied. De hele materie rond het ver kopen van een pand is erg in gewikkeld geworden. Van der Laan is goed op de hoogte met de Schiedamse markt. Hij heeft hiervoor 5 jaar bij een ander gerenom meerd makelaarskantoor ge werkt. Eind vorig jaar is hij door de rechtbank tot makelaar beë digd en nu heeft hij een eigen kantoor in Schiedam. Voor alle facetten op onroe rend goed gebied kunt u bij hem terecht, of het nu taxa ties, woningbeheer of bemid deling bij aan- of verkoop be treft. Maar bel wel eerst even voor een afspraak (010- 734734). Dit was voor het eerst in de mist organisatievermogen SCHIEDAM De Patiënten Belangen Vereniging Schie dam (PBVS) gaat haar spreekuur voortaan houden bij de mensen thuis. Vanaf maandag 23 oktober kan iedereen met vragen of pro blemen op het gebied van de gezondheidszorg, bellen voor telefonische informatie öf voor een persoonlijke afs praak. Dan komt een lid van de ver eniging langs om het probleem te bepraten. Van maandag tot en met vrijdag is de vereniging 's avonds van 7 tot 8 uur te be reiken via telefoonnummer 738114 (bij geen gehoor: 704074 of 266128). Het spreekuur in het gebouwtje van de woningbouwvereniging Eendracht aan de Havendijk komt voorlopig te vervallen. De ongunstige ligging bleek voor veel mensen een belemmering te vormen. Toch is in het jaar dat de PBVS spreekuur heeft gehouden, een flink aantal vragen en klachten binnengekomen. Zo bleken sommige mensen van huisarts of specialist onvoldoende infor matie te hebben gekregen over de medicijnen die zij gebruik ten. „Wat slik ik nu eigenlijk" was dan de vraag. Anderen wilden weten of zij van huisarts moch ten veranderen en hoe dat gaat. Ook de fusie van de twee Schiedamse ziekenhuizen bracht onduidelijkheden met zich mee. De Patiënten Belan gen Vereniging Schiedam verstrekte niet alleen infor matie, maar nam zo nodig kontakt op met ziekenhuizen, artsen en andere werkers of instellingen in de gezond heidszorg. Voor meer informatie: J. J. van Ewijk, voorzitter PBVS, tel. 010-268458. vier jaar dat het een neder laag zonder enige setwinst werd. De 3-0 uitslag gaf wel een vertekend beeld van de wedstrijd. Zelfs dreigden de Schiedam mers in de beginfase wegge speeld te worden. Via 8-1 bracht Reflex in no-time een 13-1 stand op het scorebord' en leek de setwinst binnen. Een blessure van Reflex speler Hans Steijn had echter voor het spelverloop belangrijke gevol gen, want even zat het Kam- pense team vast. Gerard den Boer en Paul Dekker konden rustig scoren. Bij 15-14 stond B P zelfs op setwinst, maar het missen van enkele kansen voor open doel en wat netfouten brachten met 18-16 toch de eerste set naar Re flex. Trainer/coach van Both Partners Paul Eikelenboom over de enerverende slotminu ten van de eerste veertig minu ten: „Juist op dat monent mis ten wij de inbreng van Van der Gugten. Niemand wist de juiste voortzetting te vinden en met name het aantal netfouten wees op de onrust die op zulke mo menten in het team sluipt. Het was duidelijk dat we daar de wedstrijd lieten liggen". Het leek wel of de spelers dat ook aanvoelden, want men startte weinig gemotiveerd in de tweede set. Na een snelle 3-0 achterstand, die nog tot 6-7 kon worden ingelopen, ging het snel bergafwaarts en zagen de toe schouwers een met zichzelf worstelend B P team. Reflex greep die kans met beide han den en won gemakkelijk met 15-8. Inmiddels was Jilles Degeling, die tot één van de beste Schie dammers uitgroeide, Frank Til- man komen vervangen en kwa men in de derde set zowel Erik Wonnink en Pier Brijder bin nen de lijnen. Zij zorgden voor nieuw elan in de ploeg en bouwden met op portunistisch volleybal een 10-5 voorsprong op. Toch leek het Reflex nauwelijks te deren, want in één servicebeurt kwam men terug tot 10-9. Juist in deze fase leek het blok keren een zwak onderdeel aan B P zijde, waardoor ondanks een goede veldverdediging de bal te gemakkelijk op het Schie damse speelveld kon worden geslagen. Via 11-11 werd ook de derde set verloren met 15-11. Eikelenboom weer: „Het zal zaak zijn nu juist op karakter en enthousiasme te spelen. We krijgen steeds lof van de tegenstanders over onze speelwijze, maar daar haal je geen punten mee. Wel ben ik er van overtuigd dat we nu de sterkste twee ploegen hebben gehad en dat we op deze ma nier spelend wel snel tot suc ces zullen komen". Zaterdag aanstaande is daartoe de gelegenheid als Sudosa uit Assen op bezoek komt in de sporthal Margriet aanvang half zes. De opstelling van Both Part ners was: Jilles Degeling, Ge rard den Boer, Perry van der Blink, Bert van Delden, Paul Dekker, Frank Tilman, Erik Wonnink, Ron van Lubeck en Piet Brijder. SCHIEDAM Tot tweemaal toe heeft zich dit weekeinde op de kruising van de Burg. Hon- herlaghe Gretelaan en de Jan van Zutphenstraat een aanrij ding voorgedaan. Vrijdagmiddag omstreeks half drie kwam een 17-jarige brom fietser op dit punt met een auto in botsing. De bromfietser, die geen voorrang verleende, moest zich in het ziekenhuis laten verbinden aan enkele kleine verwondingen. Zaterdagmorgen werd een 80- jarige fietser slachtoffer van een soortgelijk ongeluk. De man viel en liep een beenbreuk en een hoofdwond op. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 GEBOREN Maaike, d.v. Alleblas-Wester- beke. Petronella G. d.v. Verzijden- Alblas. Rondald D. z.v. Sluijter-Lu- kassen. Kenny, z.v. "Ham-van Schijn- del Armand, z.v. Meijboom-Leen- tjes. Anja M.M. d.v. van Pappelen- dam-van Geene. Elisabeth G. d.v. Peters-den Hond. Cheryl N. d.v. Doekhie-Balgo- bind. Nicole, d.v. van der Linden-de Vette. Erik, z.v. Roosken-Pedersen. Johan B. z.v. Kostwinder-van Alphen. Atilla, z.v. Sisman-fteis. Patrick, z.v. Hagman-Rouwet. Annebrechtje J. d.v. La Lau- van Zelm. Sandra, d.v. Willebrands-Boer. Fatima, d.v. Oazza-Ajarray. Robert K. X. z.v. Krijger-Brus- sé. Ricardo, z.v. Scheepbouwer- Moerer. Rianne A. d.v. Weergang-van der Vlist. Lisette, d.v. Kropff-Rutz. Olivier, z.v. Kropff-Rutz. Chantal, d.v. Pérez Vera-Ren- dón Marino. Marinda A. C. M. d.v. Eiff- Riedijk. Steven, z.v. Smeelen-Croes. Saskia, d.v. Tijmes-van Zome ren. Wendy, d.v. Spee-Boer. Mark A. zrv. Trooster-Verhoe ven. Dennis J. z.v. Trooster-Ver hoeven. Mikel J. z.v. Deiman-var Veen. Kevin A. z.v. Deiman-van Veen. ONDERTROUWD H. Kiela, 24 jr. en M. L. Plai- sier, 24 jr.; M. F. Marinus, 35 jr. en L. C. Comvalius, 20 jr.; B. Norder, 26 jr. en D. M. Re- hermann, 26 jr.; L. F. Velaz quez, 44 jr. en G. E. Coretti, 47 jr.; R. E. Verkerk, 23 jr. en H. M. van den Berg, 21 jr. GETROUWD R. Strörmann, 27 jr. en B. van Gog, 25 jr.; T. M. de Kort, 40 jr. en F. Meijer, 22 jr.; W. F. van den Berg, 26 jr. en G. F. Maag denberg, 33 jr.; C. L. H. Bos, 25 jr. en B. Versprille, 21 jr.; G. Groothuis, 23 jr. en S. B. Wis- sema, 24 jr.; A. Onstenk, 25 jr. en A. J. van Sliedrecht, 21 jr.; E. J. van der Horst, 28 jr. en P. E. M. de Bruijn, 23 jr.; M. van der Waal, 24 jr. en E. H. van Roon, 20 jr.; P. T. A. Vogel, 22 jr. en J. G. Over de Vest, 21-jr.; T. Holthuijsen, 28 jr. en M. J. M. Bonefaas, 21 jr. OVERLEDEN J. W. J. van der Knaap, man, 74 jr.; F. H. Carree, man, 75 jr.; F. P. Doornebos, man 89 jr.; G. van Ham, man, 81 jr.; A. van Leeuwen, vr., geh. gew. m: H. N. Groeneweg, 78 jr.; M. A. Aalberse, vr„ e.v. P. M. Bak, 77 jr.; L. winter, man, 86 jr.; D. J. H. Leerentveld, Man 77 jr.; P. van der Zeeuw, Man, 62 jr.; A. G. Kuiper, vr., geh. gew. m: J. Klasens, 80 jr.; M. Baum, vr., e.v. Pasztjerik J„ 77 jr.; H. de Goede man, 75 jr.; J. W. van der Kruit, vr., geh. gew. m: K. Hamelink, 75 jr.; Y. A. van der Zee, vr., geh. gew. m: A. Bezemer, 73 jr.; M. J. Ger ritsen, vr., e.v. J. J. W. Krei- scher, 61 jr.; C. Croese, vr., e.v. W. Nesse; J. Sadowski, vr., e.v. P. de Beukelaar; G. C. Vasen- na, man, 76 jr. Een foto gezien in dit blad, die u best zou willen heb ben? Voor 9,75 kan die foto de uwe worden. Ten minste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen fotografen wat in negen van de tien gevallen op gaat. Voor het nabestellen van de foto's (op formaat 18x24 cm.) knipt u de be wuste foto uit dit blad, no teert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar Randstad Fo todienst, postbus 5825, postcode 2280 HV, Rijs wijk. U mag uw schriftelijke bestelling natuurlijk ook afgeven op één van onze bijkantoren (zie colofon). Voor uw en ons gemak ontvangen wij gaarne een betaalcheque of girobe taalkaart (bedrag en hand tekening), die bij de ver zending van de bestelling pas van uw saldo wordt af geschreven. Opdrachten waarbij geen betaalcheque of girobe taalkaart is ingesloten, kunnen niet in behandeling worden genomen. Na on geveer drie weken kunt u de bestelde foto's portovrij (en weer met uw knipsel) thuis verwachten. Op deze manier verkregen foto's mogen niet voor publikatie worden gebruikt. Voor nadere informatie over de nabestellingen kunt u terecht bij de cen trale fotoredaktie, tel. 070- 190282, wanneer uw vraag op het financiële vlak ligt, tel. 070-190257. BELOOFD: Telefoon 010- 263705 (makkelijk nummer!). Nu even bellen, dan staat over 5 minuten elke wagen, van comfortabele middenklasser tot ruime bestel (BE rijbewijs), tot in de puntjes opgepoetst voor u gereed. Asbakjes leeg. Kleedjes geborsteld. Tank vol. Ramen gezeemd. Vraag onze prijslijst met alle typen huurauto's eens aan (even bellen!). Ook dat wordt een plezierige verrassing. 5,-Tïr, Donderdag 21 oktober houdt de pupillenafdeling van Sparta va naf één uur op Nieuw Vreelust een instuif voor jongens van zes tot en met acht jaar die nog niet bij een club voetballen. De trai ners op deze middag zijn René Eijer en Gerrie Heale. De waterpoloploeg van SCZ heeft zaterdag een verdienste lijke overwinning behaald op ZPB/Unico uit Barendrecht. De Schiedammers moesten het karwei klaren zonder Gé Koe dijk. In de eerste periode heeft SZC door goed verdedigen twee maal een man minder over leefd, maar de derde maal nam ZPB de leiding. Direct hierna bracht Paul Gast uit een straf- worp de stand op 1-1. In de tweede periode scoorde Willem de Jong met een afs tandschot. Hennie van Deursen De rolstoelbasketbalploeg van SIS De Ooievaars heeft de uit wedstrijd tegen Marathon in Doorn met 60-26 gewonnen. Ook de eerste wedstrijd werd met grote cijfers gewonnen zo dat de Schiedammers op de goede weg zijn in deze nieuwe competitie. De Ooievaars namen vanaf het begin van de wedstrijd het heft volkomen in handen en gaven Marathon geen kans in hun spel te komen. Regelmatig bleven de Schiedammers scoren en bij de rust was al een 35-8 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft verslapte de concentratie wat bij De Ooie- vaars en daar maakte Marathon gebruik van om de achterstand wat in te lopen. Conditioneel waren de Schie dammers stukken beter en daarom werden er in de laatste tien minuten van de wedstrijd nog vijftien punten gescoord, zonder dat Marathon er aan te pas kwam. De eindstand werd 60-26. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-263705 De sportraad voor de ge meente Schiedam start op woensdag 17 november met een kennismakingscursus ta feltennis. Deze cursus is in principe be stemd voor iedereen, maar men moet wel 18 jaar of ou der zijn. De cursus wordt ge houden in de Koopmansbeurs hoek Dam/Lange Haven, en wel op de woensdagochten den 17 en 24 november, 1-8 en 15 december, 5-12-19 en 26 ja nuari en 2 februari telkens van half tien tot elf uur. De cursus wordt onder be voegde leiding gegeven en na- terialen zoals bats, balletjes e.d. zijn bij de cursus inbegre pen. De kosten zijn 45 gulden. Men kan zich opgeven bij de sportraad, Emmastraat 1, te lefoon 260500 toestel 247. Donderdagavond komt de scheidsrechterscommissie veld- voetbal van de KNVB afdeling Rotterdam op bezoek bij de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Dit wordt, vooral voor de afdelingsscheidsrech- ters, weer een bijzondere club avond. Ook niet leden van de SSV zijn welkom in het clubgebouw van SV HV Schiedan. Na de bingoavond, 28 oktober, de on derlinge klaverjasavond op 4 november en de onderlinge spelregelavond op 11 november, kont op donderdag 18 novem ber de voorzitter van de scheidsrechterscommissie Piet Roomer een spreekbeurt hou den bij de Schiedamse Scheids rechters Vereniging. Zowel het eerste jongensteam als het eerste meisjesteam van de tafeltennisvereniging De Korenbeurs stelden het afgelo pen weekend flink teleur door beide met grote cijfers te verlie zen. Het meisjesteam verloor in Bergen op Zoom tegen 't Mar- kiezaat met 9-1. Het enige te- genpunt werd voor de Schie damse meisjes gescoord door Pascale Barkey. De stand na 5 wedstrijden in de landelijk A poule is: Avanti 1:i 5-10 Docos 1: 5-8 Hotak'681: 5-4 't Markiezaat 1: 5-4 De Korenbeurs 1: 5-2 21-Up 1: 5-2 In Vinkeveen bij Vitac deed het eerste jongensteam het nog iets minder. Maar liefst 10-0 werd het zonder dat de spelers van de Korenbeurs ook maar een mo ment de kans hadden om tegen te scoren. Door deze forse ne derlaag werd de stand in hun poule: Scylla 1: 5-10 Vitac 1: 5-6 De Treffers 1: 5-6 FVT1: 5-5 De Korenbeurs 1: 5-2 De Salamanders 1: 5-1 scoorde snel uit een man meer situatie en Paul Gast zette SZC op een riante voorsprong van 4- 1. Helaas voor de Schiedammers ontstond er vit een misverstand met een verkeerde wissel een man meer voor ZPB, deze maakte hiervan goed gebruik en bracht de stand op 4-2. Gedurende de derde periode bracht Willem Jan Looman via een solo de stand op 5-2 en werd het 8-2 door Paul Gast. Aan het einde van de derde periode werd het 6-3. In de laatste periode gebeurde er weinig spectaculairs. SZC be nutte de kansen slecht waar door ZPB tenslotte de eindstand op 6-4 kon brengen. De Schiedanmers hebben een goede partij gespeeld, maar er werden de gehele wedstrijd door toch nog te veel persoon lijke fouten gemaakt. De najaarsvergadering van de watersportvereniging De Schie is verzet naar vrijdag 12 no vember in het Musis Sacrum aan de Lange Haven, aanvang acht uur. J. den Ouden is tussentijds uit het bestuur getreden. W. Boe- kee is bereid gevonden om zijn plaats voorlopig in te nemen. Op de najaarsvergadering kan hij dan officieel worden be noemd. Op de algemene jaarlijkse le denvergadering van de SV HV Schiedam heeft Ton Ver weij de voorzittershamer over gedragen aan Leo Dirks. Ver weij heeft twaalf jaar zitting ge had in het bestuur. Zes jaar als algemeen secretaris en zes jaar als algemeen voorzitter. Op de vergadering is hij voor deze verdiensten benoend tot ere-lid. Leo Dirks was voorheen secre taris maar heeft deze functie nu over gedaan aan Yvonne van der Laar-Assenberg. Eveneens is afgetreden Cor van Dorp, zijn plaats in het bestuur wordt overgenomen door Gerard Voorwald. Van Dorp werd benoemd tot lid van verdienste. Mevrouw Sjaan Verweij, gedurende zeer vele jaren werkzaam voor de vereni ging op allerlei gebied, stopt evenals haar man met het werk voor SV HV Schiedam. Voor haar grote inzet werd zij door de vergadering als lid van ver dienste benoemd. De samenstelling van het be stuur is thans: Leo Dirks voor zitter, Yvonne Van der Laar- Assenberg scretaresse, Wim van der Touw penningmeester, Nico van Huët voorzitter afde ling voetbal, Ab Stijl voorzitter zomersporten en de leden Ge rard Voorwald, Piet Voorwald, Ada Reijmer en Kees Bol. Trainer/coach van B P Paul Eikelenboom: „Wij krij gen steeds lof van de tegen standers over onze speel wijze, maar daar haal je geen punten mee". Duidelijk is waar het bij de Both mannen aan mankeert. Individueel komt men wel tot goede prestaties, maar men mist de zo broodnodige organisator, nu aanvoerder Peter van der Gugten van wege een blessure nog nauwe lijks kan spelen. De aanvoerderG „Het zal nog wel een tijdje duren, ook want ik moet aan een meniscus geo pereerd worden". Ook treft het niet dat juist de eerste wedstrijden op eerste di visie niveau tegen potentiële kampioenskandidaten zijn. Zo ook de tegenstander van zater dag Reflex, dat een degelijk spelletje neerlegde, gebaseerd op lengte en kracht aan het net, waarop Both Partners niet het juiste antwoord kon vinden. Vooral in het midden kregen Ron van Lubeck en Frank Til man geen vat op de snel gesla gen ballen van de Kampenaren Jilte Seitsman, de beste man van de wedstrijd, en Ton Ger- brandts. 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13