1 Sportief duel ondanks slecht weer I 1 Twintig jaar V. V. Thurlede v Serie-concours vissen om Stadsbladbokaal Beloofd is beloofd: WALDO J. ORANJE Ww ptijtlmmt! Km Dim! CITROËN Aanrijding door drugs RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Supportersbus Nico Mout stopt Nico Mout stopt als voor zitter van GSS Dammen Tafeltennis Volleybal SCHIEDAM Het voor het eerst in de KNVB zaterdag eerste klas spelende PPSC trok zich za terdag in sportpark Thurlede niets aan van de re putatie van Noor dwijk dat met negen punten uit vijf wedstrijden de kop van de ranglijst aan voerde. PPSC trainer Arie Kurver:„We hebben het niet echt gemaakt, maar voor ons doen hebben we toch goed gespeeld". Slecht weer Moeilijke periode Lachend betreden achtereenvolgens Coen Winkelman, Ruud Spierings en Ron Carli de drassige grasmat. Opstellingen Jan 't Hoen was ook zaterdag weer sterk aan de bal, maar had toch enige moeite met het gladde veld. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN lig 8§ i "V Tijdens de in september gehouden tentoonstelling was een miniatuur te bewonderen van 10 jaar „Thurlede". SPAANSEPOLDER U koopt banden,Waldo loopt tegelijk uw auto na. (gratis) HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 27 OKTOBER 1982 PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad Van de landelijke jeugd van de tafeltennisvereniging de Korenbeurs kwam afgelopen zaterdag alleen het eerste meisjesteam in aktie. In de Koopmansbeurs was twenty- one Up uit Rotterdam de tegenstander; 'n team waar eerder in dit seizoen met 6-4 van gewonnen was. Deze thuiswedstrijd verliep echter heel wat minder voorspoedig voor de Korenbeurs-meisjes. Na drie wedstrijden was de stand al 3-0 in het voordeel van twenty-one up. Het dub bel Pascale Barkey/Mandy Besteman bracht daarna via 'n in drie games gewonnen partij de achterstand terug tot 3-1. Twenty-one up vergrootte de voorsprong echter weer tot 5- I door winstpartijen van Fas- cotte en Rijsdijk. Hierna kon Pascale Barkey nog eenmaal tegenscoren voor de Schiedamse meisjes door winst in drie games op v.d. Heyden. De volgende drie partijen gin gen alle verloren zodat de eindstand 8-2 in het voordeel van Twenty-one Up werd. Door dit resultaat is het team van de Korenbeurs op de laatste plaats in de poule beland. In de resterende vier wedstrijden zul len daarom alle zeilen bijgezet moeten worden om deze be narde positie te verlaten. De supportersbus „Vrienden van SVV" gaat zaterdag weer met een touringcar naar Eind hoven om de wedstrijd Eindho venSVV bij te wonen. De wedstrijd begint om half acht en het vertrek van de bus is om vijf uur vanaf het terrein in sportpark Harga. Leden van de supportersvereni ging betalen 17,50 en niet -le den vijf gulden meer. Opgeven voor donderdagavond bij de voorzitter van de suppor tersvereniging John van der Heiden- telefoon 730943. Op woensdag 10 november houdt de voetbalvereniging GSS de jaarlijkse algemene le denvergadering in het clubhuis in sportpark Harga. Aanvang acht uur. Na de gebruikelijke notulen en diverse verslagen staat als punt II op de agenda de bestuursver kiezing. Aftredend voor het be stuur zijn N. Mout, A. Kerkhof, en L. Marcus. Kerkhof en Mar cus hebben zich weer herkies baar gesteld, maar Nico Mout houdt het dit jaar voor gezien als voorzitter. Voor zijn opvolger heeft het be stuur kandidaat gesteld T. Mas tenbroek. Tevens moet H. Abramsen nog als bestuurslid gekozen worden. Het gaat uitstekend met het eerste team van Damclub Schiedam. Met het vertoonde spel kan men terecht conclude ren dat de degradatie van vorig jaar op een vergissing berustte. Zaterdag traden zij aan tegen Denk en Zet uit Hardinxveld' die tot dat moment op een ver rassende tweede plaats stond met slechts een punt achter stand. Een spannende strijd mocht verwacht worden, Niets was minder waar. Een oppermach tig Schiedam speelde in vier uur tijd haar tegenstanders van het bord. Mocht Dick van Schaik de score openen met een puntenverde ling maar daarna werd het een waar puntenfestival. Achtereenvolgens wonnen Wim Vrijland, Ron Heusdens, Aad Prins en Tiny Mous op vrij eenvoudige maar verdiende wijze. Toen ook Piet Bastiaanse zijn tegenstander tot opgave dwong was de totaalwinst ver zekerd. De overige spelers na men daarop wat gas terug, zodat het nog „slechts" een 14-6 over winning werd. Met dit resultaat hebben de Schiedammers een ruime afs tand genomen op de overige deelnemers. Met nog 4 ronden te gaan hebben zij reeds een comfortabele voorsprong van 3 punten, omdat ook de naaste concurrenten op verlies werden gezet. Volgende week staat het belangrijke duel met Middel burg op het programma. Indien ook deze klip omzeild kan worden lijkt niet meer in de weg te staan om zich op te maken voor het kampioen schap. De tafeltennissers van de Schie damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars zitten in de hoek waar de slagen vallen. In een thuiswedstrijd, tegen Twenty one Up 8, kregen zij met 2-8 klop. Slechts Ria Zwa- nenvelt en Wout Peeman kwa men tot één overwinning, ter wijl Mare Chomette alles verlo ren zag gaan. In de derde klas, waarin de Schiedammers spelen, komen ze duidelijk routine te kort. Dit bleek ook uit diverse partijen, waarin zij in de verlengingen de overwinning, toch uit han den gaven. Toch startten De Ooievaars veelbelovend. In twee games rekende Wout Peeman met v. Hamwijk af. Helaas waren hierna Ria Zwa- nenvelt en Mare Chomette niet bij machte om hun derde gane, tegen Mulder en Korver, win nend af te sluiten. Beide games werden nu met 18- 21 verloren. Het dubbel, Wout Peeman en Mare Chomette, had tegen Mulder en Korver niets in te brengen, en verloor in twee games. Wel deed Ria Zwa- nenvelt nog van haar spreken door winst, tweemaal 21-12 op v. Hamwijk, maar de resterende wedstrijden gingen allemaal na twee games verlies, de mist in. De zonder trainer zittende Ooievaars zullen er in de reste rende wedstrijden hard tegen dienen aan te gaan, want anders is degradatie niet te ontlopen. Na twee nederlagen is de eerste overwinning voor de heren van de volleybalvereniging Both Partners een feit, zij het dat het een zeer nipte was en er geen drie maar twee winstpunten werden behaald door de 3-2 uitslag. Tegenstander was Sudosa uit Assen, dat enkele weken gele den te laat was verschenen en nu nogmaals in de Margriethal mocht aantreden. Het begin was geheel voor de Schiedamse heren, Sudosa kwam er nauwe lijks aan te pas en via een vlek keloze pass kon naar hartelust worden gescoord, te meer daar het Sudosablok in deze fase nog weinig om het lijf had. Vooral de buitenaanvallers Jil- les Degeling en Gerard den Boer zorgden voor veel punten. De 15-7 setwinst was dan ook volkomen verdiend. In de tweede set ebde er wat van het enthousiasme van het Both team weg, maar kwalita tief bleef men beter dan Sudosa, dat nog tot 9-8 kon bijblijven. Een fraaie serviceserie van Per- rie van den Blink, gesteund door een goed blokkerende Frank Tilman tilden de stand naar 15-12. Toch werd het spel steeds onverzorgder, gemakkelijke kansen werden door persoon lijke fouten gemist en Sudosa greep de kans en via de lengte van Rob Lammers kwam men na een 12-8 achterstand toch nog terug tot 12-12. Een spannende fase volgde, maar het was Sudosa dat door passfouten aan Both kant en een in het blok geslagen bal de setwinst pakte. Both Partners verwerkte de teleurstelling matig en stond in de vierde set al snel met 6-2 achter, zelfs dreigde men volle dig uit de wedstrijd gespeeld te worden, maar doordat ook Su dosa veel fouten maakte bleef men goed bij, de achterstand kon echter niet meer worden goedgemaakt, zodat het met 15- 12 weer gelijk stond en een be slissende vijfde set nodig was. In deze set toonde de Both Partners heren toch weer ka rakter, want hoewel men aan vankelijk nog achterstond, kon men mede door de brede basis het uitgebluste Sudosa met 15- 12 kloppen. Meest positieve zaak voor het B P team was het weer meespelen van aan voerder van der Gugten, die weer lijn in het team wist te brengen. Zaterdag gaat men op bezoek bij Zwovok in Zwolle, een ploeg die evenals Both Partners zich aan het herstellen is van een zwakke seizoenstart. meer tegen (koploper) Noordwijk De Schiedammers stonden met drie punten uit evenzo veel wedstrijden in de on derste regionen, maar na met enige nederlagen gestart te zijn, kwam er vorige week de winst tegen Barendrecht en dan nu het gelijke spel te gen Noordwijk. PPSC trainer Arie Kurver was in ieder geval dik tevre den met deze verdeling der punten. „Uit de laatste twee wedstrijden drie punten bin nen halen, en dat nog wel te gen ploegen als Barendrecht en Noordwijk, dat is toch prachtig? Het harde werken op de trai ningen moest er toch een keer uitkomen en dat is nu gebeurd. Het is gelukt om nu punten te pakken. Noordwijk had al 16 doelpunten gemaakt en tegen ons maken ze er geen één, dat is toch zeker een goede prestatie van de ploeg. Wij hebben het niet echt gemaakt, maar voor ons doen hebben we toch goed gespeeld", zegt Arie Kurver. „Voor veel jongens is het ver schil tussen de eerste en de tweede klas nog te groot, maar ze komen er steeds be ter in en ze hebben van mij dan ook vandaag allemaal een dikke voldoende be haald". Onder zeer slechte weersoms tandigheden, het regende de hele wedstrijd or, hadden de Schiedammers /do/ een goede start en werd Noordwijk wel duidelijk gemaakt dat het ernst was en dat zij zich niets aan trokken van de reputatie die deze ploeg al jaren in het zater dagvoetbal heeft. De wedstrijd was nog maar vier minuten oud, toen Ron de Bruyn al voor enige opschud ding zorgde. Uit een vrije schop van aanvoerder Coen Winkel man moest Noordwijk doelman Dirk Dortmundt de bal wegs- tompen. Deze kwam terecht voor de voeten van De Bruyn. Hij haalde ineens uit en met een snelle reactie kon Dortmundt de bal weer in zijn bezit krijgen. Tien minuten later moest Ron de Bruyn met een blessure tijdelijk het veld verlaten. Ver zorger Leen Butter kon hem weer zover oplappen dat hij de wedstrijd mocht voortzetten. Na een half uur kwam Jan Wil lem Bogers alleen voor het doel van Ruud Spierings. Ongeïnte resseerd schoot hij de bal nog naast ook. Noordwijk trainer P. Buter ging het niet naar wens en daarom wisselde hij Klaas Vink in voor Jan Welling. Het mocht alle maal niet baten. PPSC bleef sterker en had al menige kans gehad. Dat kon van Noordwijk niet gezegd worden. In de derde minuut van de tweede helft kreeg PPSC weer een mogelijkheid. Na een goede actie van Ron Carlj was het Jan van de Marei die maar op een haar na miste. PPSC bleef gevaarlijk. Vooral Ron Carli stichtte dikwijls ver warring in de verdediging. Oud-betaald voetballer Anton Marijt had dan ook de grootste moeite om de kleine aanvaller in bedwang te houden. Na een kwartier in de tweede helft werd Noordwijk pas echt gevaarlijk. De verdedi ging van PPSC, met aanvoer der Coen Winkelman als grote steunpilaar, ging wat wankelen en Martin de Rouw moest in paniek een hoek schop weggeven. Deze werd ingekopt door invaller Wel ling, maar van de doellijn ge haald door Coen Winkelman. Kort daarna zette Jan Welling weer goed voor. De kopbal van Andries Wendt scheerde maar net over de bovenlat. PPSC had het een periode erg moeilijk maar raakte geenzins in paniek. Integendeel, de ploeg bleef aan vallen. Halverwege de tweede helft kreeg Jan 't Hoen een ideale kans. Op een droog veld zou hij geen enkel probleem hebben gehad om uit zo'n situa tie een doelpunt te maken, maar op het gladde veld kon hij maar moeilijk uit de voeten. Hij moest nu de bal aan zijn directe tegenstander laten. Tien minuten voor tijd zag Ron de Bruyn zijn schot van richting veranderen. Ook- deze kans le verde dus niets op. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd was er dan toch nog enige sensatie. Scheids rechter H. Plijter uit Zutphen liet voor de laatste maal het fluitsignaal horen. Tegelij kertijd schoot Anton Marijt r in. Heftige protesten van de Noordwijk spelers leverden niets op. Terecht bleef de scheidsrechter bij zijn be slissing: tijd is tijd. Enkele Noordwijk suppor ters waren het duidelijk niet eens met de scheidsrechter en vertelden hem dat ook duide lijk bij het verlaten van het veld. De arbiter uit Zutphen lachte er maar eens om en in de 0-0 stand kwam hierdoor toch echt geen wijziging meer. De wedstrijd had een uiterst sportief karakter. De beide ploegen verdienden een com pliment om in zulke weersoms tandigheden en op zo'n zwaar veld toch nog kans zagen om er een behoorlijke wedstrijd van te maken. PPSC. Ruud Spierings, Coen Winkelman, Lodewijk Wester- veld, Martin de Rouw, Rob de Nijs, Jan van de Marei, Ron de Bruyn, Eric de Nijs (Ron van de Eijkel), Eric van Harmeien, Jan 't Hoen en Ron Carli. Noordwijk. Dirk Dortmundt, Anton Marijt, Andries Wendt, Sjaak Sluys, Siem van Beveren, John Marijt, Jos Smits, Timo Gerlof, Klaas Vink (Jan Wel ling), Jan Willem Bogers en Gert Jan Bakker. De stand in de eerste klas is: Noordwijk 6 10 Rijnsburgse Boys 6 9 Quick Boys 6 9 Kozakken Boys 6 7 SSS6 7 Barendrecht 6 7 Heerjansdam 6 7 NSW 6 6 Spijkenisse 6 6 RCL6 5 PPSC 6 4 Nieuw Lekkerland 6 4 Zwart Wit'28 6 2 Vitesse D 6 2 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 SCHIEDAM Op 14 novem- werd opgericht, vernoemd Aanvankelijk met 150 tuinen, ber is het twintig jaar geleden naar het tuinencomplex dat later uitgebreid met nog eens dat de Schiedamse Volkstuin- gelijktijdig in gebruik werd 100 tuinen, is het complex ge- dersvereniging „Thurlede" genomen. situeerd oostelijk van de Laan r H) i AUTOSCHADE Bij schade aan uw auto sporen wij elke, soms onzichtbare, vervorming op, deuken vakkundig uit en spuiten de juiste kleur met de beste autolak. Desgewenst halen wij uw auto op en 'regelen de schade met uw verzekering. F0CWA AUTOSCHADE REPARATIE BEDRIJF DRIES Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam j Tel. 010- 154540. van Thurlede. De aanleg van het totale com plex was een gevolg van het verloren gaan van volkstuin tjes wegens de aanleg van Rijksweg 20. Nu, na twintig jaar, is het com plex niet alleen een oord voor recreatie-amateur-tuiniers. Het maakt tevens deel uit van de noordelijke groenstrook, gedeeltelijk aanleunend tegen het Beatrixpark met zijn regio nale betekenis. Nog maar kort geleden kreeg ook dit complex aansluiting op de riolering en het waterlei dingnet. De aanleg heeft let terlijk heel wat voeten in de aarde gekregen. Voor de tuin- houders verhoogde dit overi gens het tuingenot in belang rijke mate. Als vereniging beschikt „Thurlede" over een clubge bouw annex kantine. Boven dien is er een kampwinkel en een soort tuincentrum waar de leden zich van alles kunnen aanschaffen, nodig voor be werking en aanplant op hun stukjes tuingrond. Jaarlijkse activiteiten zijn de jaarlijks onderlinge tentoon stelling van bloemen en tuin- producten, en bijeenkomsten voor leden en gezinnen met speciale aandacht voor de jeugd. Tijdens dit seizoen is het complex een onderdeel van wandel- en fietsroutes, niet al leen vanwege het rustieke ka rakter, maar ook omdat hier van alles te zien valt op bota nisch gebied. Voor het obser veren van alle soorten vogels is Thurlede buitengewoon ge schikt. Het bestuur van de Volks tuinvereniging „Thurlede" herdenkt het 20-jarig jubile um zaterdag 13 november met een receptie in gebouw Christelijk Sociale Belangen van 14.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM Wedstrijd- vissen in stadswateren, een initiatief van de H.S.V. „De Alfer" blijkt bijzonder aan te slaan. Doel is om mensen, om welke reden dan ook uitgesloten van het arbeidsproces, tijdspassering en ontspanning te bieden. Wedstrijdleider Cok Verboom start donderdag 28 oktober met een serie-concours in het water van de Korte Haven. Naast de nodige andere prijzen vormt de „Harpoenbokaal" de inzet van dit hengelsportevenement. Er komen nog wedstrijden op 4- 11 en 18 november, telkens van 8 tot 12 uur. De vier hoogst geklasseerde deelnemers per wedstrijd ko men op 25 november op de Noordvest aan de waterkant voor de finale. De winnaar komt in het bezit van genoemde „Harpoenbokaal". Naast andere serie-wedstrijden wordt, vóór er ijs op het water komt, een serie-concours ver- vist met als hoofdprijs: „De Nieuwe Stadsbladbokaal". Drie wedstrijden met eerste op 6 november in de Noordvest; 13 november in de Korte Haven; 20 november in de Schie, nabij de spoorbrug. De finale wordt op 27 november vervist, even eens in de Schie, ter hoogte van het bedrijf Van der Bor. De vistijden zijn van 8 tot 12 uur. Inschrijfgeld per wedstrijd is 1,Aanmelden kan aan de waterkant bij Cor Verboom, te bereiken onder tel. nr. 282037. Voordelige banden vindt u niet alleen bij een banden; specialist. Kom maar eens bij Waldo kijken. Dan kijken we verder. Gratis. Naar de hele auto. Remblokjes, uitlaat, schokbrekers, alles. Bandenspecialist zijn wij ook. Maar als Citroën-dealer wil je je graag helemaal waar ^'i Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 24 30 maken. SCHIEDAM Een 21-jarige Schiedammer die onder invloed van verdovende middelen ver keerde, heeft vrijdagnacht een aanrijding veroorzaakt op de Nieuwe Haven, waarbij twee personenauto's tamelijk ernstig werden beschadigd. De man verloor tijdens zijn rit de macht over het stuur en botste op twee hem tegemoetko mende auto's. Volgens de politie was 's mans auto niet verzekerd. Tijdens een onderzoek op het hoofdbureau werd een kleine hoeveelheid heroine in de kleren van de ar restant gevonden. Hij werd in de loop van zaterdagmorgen op vrije voeten gesteld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13