Liselore Gerritsen verzorgt haar Klein Concert" Afscheid bij Gemeentewerken gwst**' Hoge score voor Harmonie WF en Harpe Davids m ZAKEN-(S) VIZIER De Lange, in wijn NAAILESSEN 2INKE Artieste sluit seizoen In de Teerstoof I^aaSehding Marsepein bij bakkerij 't Westen Op de fiets naar de Noordkaap (5) Collecte geslaagd Sparen bij Rabobank Kethel 11 Gebit stuk I GEI 010 - 260199 JAPON A. de Jager J. VERINGMEIER Programma Onze krant mikt vandaag op: imax. 4 cursisten per les Zeltmaakmode ook kinderkleding geen patroontekenen Jozef Oreliosingel 209, Schiedam-Groenoord telefoon (010) 710690 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 27 OKTOBER 1982 PAGINA 15 SCHIEDAM Vrijdag 29 oktober en zaterdag 30 okto ber zijn voor cultuurmin-, nend Schiedam voorlopig de laatste data waarop zij Lise lore Gerritsen kunnen zien en horen in haar eigen thea terprogramma „Klein Con cert". In het afgelopen seizoen speelde zij de vierde editie van het programma, dat zij in de jaren 1972 tot en met 1978 met steeds wisselende muzi kanten maar met constant succes in de Nederlandse en Belgische theaters bracht. In het komend seizoen 1982- 1983 zal zij slechts in september SCHIEDAM De dienst Ge meentewerken zal op vrijdag 29 oktober 1982 afscheid gaan nemen van twee funktiona- rissen die van de VUT ge bruik maken. De eerste funktionaris is A. de Jager. De heer de Jager zal zijn werkzaamheden bij de afdeling bestrating, na een dienstver band van ruim 33 jaar beëindi gen. Hij is destijds begonnen als grondwerker, is later chauffeur geworden en heeft de laatste ja ren gewerkt als machinist op een laadschop. Een laadschop is een machine waarmee de straatstenen uit de straat kan worden gereden. De tweede funktionaris is L. Winter. De heer Winter, werk zaam bij de afdeling plantsoe nen, verlaat de gemeentedienst na een dienstverband van ruim 18 jaar. Voordat hij in dienst trad was hij jarenlang voorman bij Wil ton Fijenoord. Hij heeft zijn'pe riode bij de gemeente altijd op de sportcomplexen doorge bracht. Buiten zijn ambtelijke carrière was de heer Winter ook op de sportvelden te vinden. Hij heeft namelijk als scheidsrechter vele jaren geleden rode kaarten op de voetbalvelden getrokken. Daarnaast was hij ook aktief als trainer bezig. Belangstellenden kunnen van de gelegenheid gebruik maken om de scheidende funktionarissen de hand te drpkken en wel op vrijdag 29 oktober 1982 vanaf 16.15 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. sÉÉÉÉfe*. L. Winter SCHIEDAM Op zaterdag 23 oktober heeft de Harmonie Wilton-Fijenoord deel geno men aan een concours te Zeist. Dit concours werd georgani seerd door de Kon. Zeister Harmonie muziekgezelschap, en stond onder de regelemen- ten van de K.N.F. In totaal hadden er tien vere nigingen ingeschreven. Deze werden beoordeeld door een jury welke bestond uit P.C. Stalmeier - J.P Laro en B. Joosen. De Harmonie Wilton-Fije noord had als verplicht werk: Cowboy Rhapsody comp: M. Gould Het keuze werk was: The Seafarer comp: Haydn - Wood De uitslag was voor het eerste werk 154 1/2 punt, en voor het tweede werk 149 1/2 punt. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 WCC MAAKT 'M WEER ALS NIEUW en u krjjgt 'n gratis leenauto mee. Woermeyer Cajr Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A f I Schiedam i A lit LID -FOCWA In het totaal 304 punten, he- gaan een fraaie eerste prijs be tekende. Door dit resultaat heeft de Harmonie Wilton-Fij enoord bewezen, dat zij haar plaats in de Vaandelafdeling van de K.N.F. waardig is. Dit sukses is te danken aan de deskundige leiding van diri gent J. Gruter en de totale in zet van alle leden. Op zaterdag 23 oktober heeft het tamboerskorps van de chr. muziekvereniging „Harpe Da vids" meegedaan aan het na tional finale-concours van de N.F.C.M., dat gehouden werd in sporthal de „Kamphal" te Wezep. Voor dit concours waren die verenigingen uitgenodigd die in 1982 op concoursen dikke eerste prijzen hebben behaald. Dat hierdoor de concurrentie én de beoordeling zeer zwaar zouden zijn, werd van te voren reeds verwacht. H.D. behaalde met de loop mars „Amico's" en het stil staande werk „Trois piéces pour des tambours" een totaal aantal punten van 263 (gemid deld meer dan 7.3) in de twee de divisie. Dit puntenaantal was ruim voldoende voor een tweede prijs en dat is, mede in aanmerking' genomen dat aan een dergelijk concours voor de eerste maal kon worden mee gedaan, geen gek resultaat. SCHIEDAM Twee mannen zijn maandagavond gearres teerd toen zij een inbraak wil den plegen in een winkel in elektrische apparaten aan de Hof van Spaland. De politie be trapte een 18-jarige en een 22- jarige Rotterdammer op heter daad. Diezelfde avond werden een 36- jarige Rotterdammer en een 28- jarige Schiedammer aangehou den in lijn 1 van de RET. Zij hadden even tevoren een wasemkap gestolen uit een wo ning aan de Burg. Stuhlemeijer- laan. oktober en november met „Klein Concert 4" optreden. Daarna gaat zij deelnemen aan het programma „Muziek om ook naar te kijken". Haar vierde Klein Concert is geschapen na een periode van betrekkelijke rust, althans naar buiten toe. Liselore's plek in de Nederlandse theaters was even onbezet gebleven. Liselore had daar zo haar eigen redenen voor. „Als ik niets te melden heb, treed ik niet op", zegt zijzelf. Li selore Gerritsen: een intrige rend wezen met een heel eigen gevoels- en gedachtenwereld, die zij veelzijdig weet te formu leren in de door haarzelf gevon den en daardoor unieke vorm van het „Klein Concert" waarin humor, poëzie, naar het theater vertaalde eigen ervarin gen, verhalen en vooral muziek op oorspronkelijke wijze zijn vervlochten. Twee musici maken zoals gew oonlijk een wezenlijk bestand deel uit van de show en spelen een uiterst belangrijke rol. Dit maal: Ben van der Linden, die een grote variëteit aan toets-in- Liselore Gerritsen treedt alleen op als zij iets te zeggen heeft. strumenten bespeelt en Martijn Alsters als fluitist. Vrijdag 29 en zaterdag 30 okto ber 1982: Liselore Gerritsen: „Klein concert" Toegangsprijs: f 15,—, CJP/Pas 65 plus 12,50. Zaterdagmiddag 30 oktober: Poppentheater Poppendrecht met het kinderprogramma toe gangsprijs: 3,50. Volgende week vrijdag- en za terdagavond: Dimitri van To- Aanvang avondvoorstelling: 21.00 uur, foyer open: 20.00 uur, middagvoorstelling: 14.30 uur, zaal open: 14.00 uur. Reserveringen via het VVV (op kantooruren) tel. 733000, vrijdagavond en zaterdag middag via het theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455. SCHIEDAM Nu ook de banketbakkers zich voorbe reiden op de komst van Sin terklaas speelt banketbakke rij 't Westen in de St. Liduina- straat hierop in! Op een originele wijze, over igens. Men vestigt de aan dacht op het marsepein, een van de voornaanste (naast boterletter) lekkerinijez lek kernij tijdens de viering van het feest van geven en ont vangen op 5 december. De naam marsepein valt af te leiden van het woord „marci- panis" (brood van Marcus) met als basis zoete en bittere amandelen. Als gebak kreeg het als afwerking een suiker gelei. De banketbakkers weten er allerlei figuren van de boetse ren. Eigenaar van 't Westen, de heer C. J. M. van der Velde, stelde maandagavond een groep dames-afneemsters in de gelegenheid iets meer van dit marsepein aan de weet te komen. Hij deed dit in een inleidend praatje. Hierop volgde een demonstratie gegeven door bakkerij-chef van Leusen, nu in de functie als een soort beeldhouwer en boetseerder met als materiaal marsepein. Er zijn legio vormgevingen en die kregen de dames dan ook te zien. Daarna kregen ze de gelegenheid zelf aan het boetseren te slaan en moch ten ze hun creaties tegen ge- wichtprijs mee naar huis ne men. Ook de pure grondstof wds te koop, opdat de dames zelf thuis aan het werk konden gaan om hun surprises in marsepein naar eigen inspi ratie te boetseren. Vorst, wind en duisternis Albert Pieters (25), rond He melvaartsdag op zijn fiets vertrokken naar de Noord kaap, heeft na zijn afscheid van Schiedam inmiddels 11.000 kilometer afgelegd. De kou in het hoge noorden is nog net niet ondraaglijk. Hoe een solo-fietser op een beurs voor rijwielen belandt, en welke eer hem daar ten deel valt. Deel 5 van een reisverslag. „Tibro, Zweden, 18 oktober. In het uiterste noorden van Zweden bleek de winter al te zijn ingevallen (15» september). Vorst en sneeuw maakten het vrij koud en het enige dat ik op dat moment dacht was: zo snel mogelijk naar het zuiden. Na een paar flinke ritten in de richting van Haparanda bleek ik echter de vorstgrens al weer te zijn gepasseerd. De wind was gedraaid en kwam nu uit het zuiden. Dit was natuurlijk wel prettig, zij het niet dat de wind in kracht bleef toenemen. De laatste 70 km. voor Hapa randa moest ik tegen een storm in fietsen waarbij het ook nog regende. Dit was tot nu toe, op mijn verblijf op Noordkaap na, de meest barre rit tijdens deze tocht. Toen ik de avond van dinsdag 21 september vermoeid, vuil en doorweekt in Haparanda aan kwam besloot ik maar om de nacht in een jeugdherberg door te brengen. Ik had zo langza merhand ook wel weer eens zin in een warme douche. In Haparanda verwachtte ik post, maar die was nog niet gearriveerd. Ik besloot nog maar een nacht in de jeugdher berg te blijven. De wind was tot orkaankracht toegenomen. Ik denk dat mijn tent, die wind vast behoort te zijn, dit niet zou kunnen doorstaan. Tevens zou het te gevaarlijk zijn geweest omdat overal in de omgeving bomen werden ontworteld en takken door de lucht werden geslingerd. Drie nachten ben ik tenslotte in de jeugdherberg gebleven. Dit gaf me de gelegenheid om wat op verhaal te komen en de fiets een onderhoudsbeurt te geven. Maandag 27 september werd ik een slachtoffer van de zomer tijd die het voorafgaande week einde was beëindigd, 's Morgens stond ik al vroeg bij een super markt om me een ontbijt te ko pen en ik was verbaasd om de winkel nog gesloten te zien. Via de plaats Storuman ben ik naar östermund gereden van waar ik met de trein naar Stockholm reisde. Onderweg kreeg ik te horen dat er bij Stockholm een fietsenbeurs was. Onze eigen Batavus zou daar met een stand vertegen woordigd zijn, wat voor mij de aanleiding was om er een kijkje te nemen. Tot mijn verbazing (en deels vermaak) werd m'n fiets met z'n bepakking tot een deel van de stand gebombar deerd. Ik heb de trein terug naar Östermund genomen en ben weer gaan fietsen waar ik vier dagen eerder was gestopt. Het is inmiddels al oktober dus vrij laat in het fietsseizoen. De mensen die ik tegen kom kijken mij dikwijls wat vragend aan. Ze vinden het ongewoon dat ie mand in deze tijd van het jaar per fiets reist en daarnaast ook nog kampeert. Bijna allemaal komen ze dan met de vraag „of ik het niet koud heb". Nu ligt de gemiddelde temperatuur op het moment zo rond 3-5 graden C, en' ik moet zeggen dat het wel fris is. Ik heb het minste last als ik constant buiten ben, d.w.z. overdag fietsen en 's nachts kamperen. Dit heb ik opnieuw ondervon den toen ik de vorige week een paar nachten in een verwarnde kamer heb geslapen, ik was nl. bij een familie uitgenodigd. Toen ik daarna weer op de fiets zat leek het plotseling veel kou der maar na enige tijd kon ik de koude al weer beter doorstaan. Belangrijk is dat ik mezelf niet te veel in het zweet moet fietsen, waardoor m'n kleren nat worden en de kou ge makkelijk tot op m'n huid kan doordringen. Weinig avontuur te vermelden want elke dag heeft vrijwel het zelfde verloop. Om nog een beetje aan m'n kilometers te ko men ben ik genoodzaakt om "s morgens al vroeg (plusminus 7.00 uur) te vertrekken want 's middags om plusminus 17.00 uur is het al te gevaarlijk op de weg, vanwege de invallende duisternis. Rest mij alleen nog te vermel den dat ik nu bijna 11.000 km. heb gefietst en 6 buitenbanden heb versleten". SCHIEDAM Enkele da gen geleden keerde wijnko per Govert de Lange weer als bedrijfdsvoerder terug in zijn Slijterij en Wijnhandel, Singel 153. Tien jaar lang was het echt paar van Dijk hier als zoda nig werkzaam, tot het mo ment dat voor hen de pensi- oenklok sloeg. In 1967 doorbrak de heer de Lange de heersende kartels in de verkoop van dranken en voerde van dien af aan een eigen prijzenpolitiek, iets wat de gebruikers de no dige voordelen opleverde. Als voordeelcentrum kreeg de zaak nu een nieuwe in richting met uiteraard een speciale wijnhoek voor de meest excelente merken. Groot is bovendien het aan bod genever met alle gang bare merken plus een soort die sterk concurrerend over komt bij het publiek. Hetzelfde geldt ook voor Hollandse- en buitenlandse likeuren en het assortiment aan bier en frisfranken. Een extra service is dat de dran ken ook zonodig aan huis worden bezorgd. Gediplomeerd Academie van Beeldende Kuneten en Rotterdamse Snijschool SCHIEDAM De Nationale Collecte voor Geestelijk Ge handicapten, gehouden tussen 11 en 16 oktober, heeft in Schiedam ,een bedrag van 18.717,88 opgeleverd, slechts 500 gulden minder dan vorig jaar. Deze grote prestatie dankt het organiserend comité aan de in zet van haar legioen hardwer kende collectanten. Onder hen bevonden zich leerlingen van het Spieringshoek Lyceum, die tijdens een koopavond in de binnenstad ruim 600 gulden op haalden. SCHIEDAM Het motto van Wereldspaardag 1982 van de Rabobank was dit keer „Tuintje binnen, Tuintje bui ten!", een echt raakpunt voor de vestiging Zwaluwlaan in Kethel, want hier leeft men nog deels in nagedachtenis over wat eens een agrarisch gebied was. Het interieur van het bankge bouw was voorzien van een op de herfst gerichte versie ring van groen en planten. Kwekerij Dick Poot en Tuin centrum Wout van Bekkum stelden hiervoor hun tuinpro- dukten beschikbaar. In een juiste kleurenharmo- nie waren fraaie plantsoent jes aangelegd en zelfs bij de ingang werden de te verwach ten jeugdspaarders met een herfstcompositie begroet. Volgens beheerder Dick v.d. Bergh sloeg dit alles goed aan bij jong en oud. De jeug dige spaarders kregen, naast het spaarkoffertje, ook een bouwplaatboekje mee naar huis. Hiervan waren twee soorten tuintjes te knippen en te kleuren. Het boekje bevatte tevens alle informatie over de in de diarama's voorko mende bloemen en planten en dieren. Zelfs de richtlijnen om zelf in tuin of op het balkon, met kans op succes, aan het tui nieren te slaan ontbrak niet. Ook deze week is de bloen versiering in het bankge bouw nog te bewonderen! mm'i miwmm I Jersey Fantasie charmante kraagverwerking 100% polyester dus makkelijk wasbaar, maten 40 t/m 48 normale prijs 198.- Sinke speciaal prijs Doe uw voordeel bij: Hillegersberg: Weissenbruchlaan 104 Schiedam-Kethel: Winkelcentrum „Spaland" Leidschendam: Winkelcentrum „Leidsenhage" (naast Paagman)

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 15