Niet te helpen... voorwerpen' karnen Verder Scheepsverlenging bij Wilton Fijenoord luraerliike |tan(^__ Wie wordt bruid van de maand? KLACHTEN BEZORGING STADSBLAD Het Nieuwe Stadsblad gemeentewapens konden completeren. Voor 't autootje Sparen Van 's morgens tien tot 's middags vijf uur beman den medewerkers van de IJssel- en Lekstreek, óók een Randstad-Editie, een stand waar bezitters van het album de verzameling In het fraaie wijkcentrum „De Trefterp" in Capelle aan den IJssel hield Randstad-Edities, ook „uitgeefster" van het Provincie-Verza- melalbum „Zuid-Holland in 144 facetten", de laatse grote regio-ruilbeurs van de stickers met gemeentewapens. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 27 OKTOBER 1982 PAGINA 19 kon worden gevaren, waarna vervolgens het voorschip weer kon worden ingedokt. Intussen waren in de scheeps- bouwloods van Wilton-Fije- noord al geruime tijd de werk zaamheden op gang m.b.t. de bouw van de kraanfundaties. Want Wilton-Fijenoord plaatst op ieder schip twee 36 tons dek- kranen, terwijl de bestaande la dingsystemen zullen worden gemoderniseerd. De bestaande containerruimten zullen met 26,4 meter worden verlengd, waardoor de schepen van 165 meter toenemen tot een lengte van 191,4 meter. Op het bovendek komen aan sluitingen in verband met het vervoer van koelcontainers. Het gaat om 26 aansluitingen. De ladingscapaciteit zal toene men van 11.500 ton tot onge veer 16.500 ton. Een interessante aangelegen heid is, dat de verbouwingstijd wel zeer kort zal zijn, namelijk ongeveer 35 dagen per schip na een voorbereidingsperiode voor de constructie van het contai- nerruim van ongeveer acht maanden. Onder zijn ene arm had hij een oranje bromfietshelm geklemd en om zijn rech ter broekspijp zat ter hoog te van zijn enkel nog een postelastiek. Uit het in wendige van zijn kraken de leren jas toverde hij een plastic tasje te voorschijn, waaruit hij het Provincie- Verzamelalbum „Zuid- Holland in 144 facetten" haalde. ,,'k Kom stickers ruilen" zei hij op de sombere toon van iemand die al wist dat het toch niks zou worden. Met eén routine die be wees dat hij het meer ge daan had, sloeg hij bladzij de 105 van het album op en wees op de fraaie groen en goud gekleurde sticker bij Zevenhuizen. 'k Wil een goeie, dit is de verkeerde, kijk maar" en een dikke, door tabaks dampen gekleurde vinger wees naar de tekst onder aan de bladzijde. We lazen mee, „De leeuwen in het wapen van Zevenhuizen zijn ontleend aan die van het wapen van Leiden en we zagen geen leeuw. „En hier moet ik ook een an dere voor". Razendsnel bladerde hij naar bladzij 53 terug en dezelfde vin ger wees weer: „Het wa pen van Leiden heeft op oude zegels één sleutel, waarschijnlijk is de tweede sleutel erbij gekomen na de wijding van de Leidse hoofdkerk. Na het Leids beleg werd het wapen voorzien van de spreuk Dit terwille van de vrij heid". Schuldbewust dat dit zo maar kon gebeuren en on wetend waar de niet-aan- wezige leeuwen van Ze venhuizen dan wél van daan kwamen, mompel den we iets van „een fout je, kan gebeuren". „Heb ie er echt geeneen van Ze venhuizen, mét leeuwen probeerde hij nog eens, maar hij was alweer bezig het album in het plastic te doen en in zijn jas op te bergen. En terwijl hij het riempje van zijn helm vastmaakte zei hij nog, ,,'t barst van de leeuwen in dat boekie van jullie, maar m'n vrouw blijft maar em meren over die leeuwen van Zevenhuizen, 'k Ga wel eens een keer met 'r naar de dierentuin". GEBOREN Jolanda M., d.v. Vermeulen- Bakker Nathanja, d.v. Sprong-Porsius Laura A.F., d.v. Waterlander- Freeling Renate, d.v. den Tuinder-de Koning Fleur H., d.v. Mulder-de Geus Dennis, z.v, Kapper-Braak Bart, z.v. Klos-Brouwer Michel, z.v. Boelens-van Schijndel Roselie E.G., d.v. Huis in 't Veld-Braat Sabrina S., d.v. Lasten-de Mee Danny, z.v. Jalink-Drop Melek, d.v. Ogur-Yildirim Noureddine, z.v. Bouhanouch- E1 Jafoufi Albertine, d.v. Bosveld-Ver schuur i Judith, d.v. Pover-Kok Jonathan T.H., z.v. Tromer- Khoe Niels, z.v. Versteegh-van der Well Dennis, z.v. Maissan-Netten- breijer ONDERTROUWD H. J. Eradus, 52 jr. en G. Nij- hof, 56 jr. P. A. Hofman, 25 jr. en J. I. Planken, 20 jr. A. D. Mulder, 25 jr. en S. Bul- sing, 22 jr. A. A. van Oort, 52 jr. en J. H. Ras, 49 jr. P. J. van de Leur, 32 jr. en M A. O. Mooren, 22 jr. A. S. M. Remmerswaal, 24 jr en M. Verschoor, 20 jr. GETROUWD A. J. Noordermeer, 30 jr. en A. J. J. van Mil, 23 jr. G. W. van Pelt, 25 jr. en M. C. J. de Ridder, 23 jr. L. P. Verbraak, 26 jr. en J. J. M. van Dijk, 19 jr. C. J. Veldkamp, 22 jr. en C. B. Marschall, 26 jr. J. W. Brouwers, 22 jr. en D. S. Huisman, 20 jr. W. M. Overheul, 34 jr. en M. C. L. de Vette, 28 jr. Z. Buconjic, 32 jr. en C. Post, 22 jr. A. Ramaker, 24 jr. en A. D. L. van der Ende, 22 jr. R. Suurland, 24 jr. en A. C. M. Heesbeen, 22 jr. OVERLEDEN H. F. Groen, vr., geh. gew. met P. J. Vrijenhoek, 71 jr. T. C. van l?ijk, vr., geh. gew. met A. Pluijm, 83 jr. H. J. Wigbers, vr., 88 jr. A. Verboom, man, 70 jr. L. van Schijndel, man, 73 jr. J. Munoz Quesada, vr., geh. gew. met J. Ciendones Man- gas, 70 jr. P. A. van der Zouwen, man, 89 jr- B. van de Wiel, man, 60 jr. C. P. M. van Winkel, vr., e.v. C. Niessen, 67 jr. H. van Bochove, man, 83 jr. C. J. de Pijper, man, 81 jr. J. Tengnagel, vr., geh. gew. met J. G. Aartsen, 89 jr. P. Hoogstad, man, 54 jr. M. J. Klaassen, vr., geh. gew. met W. C. J. de Bos, 81 jr. B. Kootje, vr., geh. gew. met M. Boomsluiter, 75 jr. wordt 2x per week huis aan huis bezorgd in een oplage van 37.500 ex. in Schiedam en oud-Mathenesse. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om HET NIEUWE STADSBLAD zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u onze krant niet hebt ontvangen. Bij zo'n oplage kan dit voorkomen; daar zult u begrip voor hebben. Vriendelijk verzoek van ons: BEL UW KLACHTEN ALLEEN DOOR OP MAANDAG EN VRIJDAG TUSSEN 10.00 EN 12.00 UUR TELEFOON 267368 Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Gevonden voorwerpen af te halen op het hoofdbureau (Lange Nieuwstraat 55); 1 gouden schakelarmband; 6 tandwielen; 1 verzekerings plaatje van een brommer; 1 bril; 1 blauw/wit etui met op schrift Marie-Claire met 1 zon nebril; 1 rood make-up tasje; 1 sleutel aan een ring; 2 sleutels in een blauw mapje; 1 sleutel; 3 sleutels aan een harig voetje met de letter „G"; 1 Honda- sleutel, 1 kleine sleutel, 1 ko- perkl. sleutel; 4 sleutel aan een ring met daarvan 1 met een geel plastic omhulsel en de an dere met een zwart omhulsel; 3 sleutels, w.c. 1 lange sleutel aan een ring; 1 sleutel met daarop nr. 7; 1 sleutel met daarop nr. 830; 1 langwerpige sleutel met daarop nr. 14 en 91; 1 langwerpige sleutel; 1 sleutel met daarop nr. 5; 1 kel dersleutel; 1 steutel met daar op nr. 5; 1 keldersleutel; 1 huissleutel; 1 cognackleurig etuitje met opschrift Texaco met daarin 2 huissleutels en 3 kleinere sleutels; 2 Silca huis sleutels en 1 kleine sleutel aan een ring; 1 Yale huissleutel aan een zwart touwtje; 1 grote ring met 7 sleutels en 1 sleutel hanger met opschrift „Eagles"; 1 ring met 3 sleutels w.o. 1 au tosleutel; 1 rood/bruin leren mapje met 4 sleutels en in een zijvakje 1 Ford-sleutel en 2 kleine sleutels; 1 ring met 1 huissleutel en 2 kleine sleutels; 1 ring met 4 sleutels w.o. 2 met een blauw en oranje plastic ringetje en een sleutelhanger in de vorm van een voet met Aanstaande bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar „Samen Verder" Postbus 257, 3100 AG Schiedam Gemeentewapens konden nog één keer worden geruild van zelf-klevers Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 250,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adver teerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad Van heinde en ver waren ze naar Capelle gekomen. Geluk kig niet al die duizenden die het album bezitten, maar wel velen van hen. Met bundeltjes dubbele stickers, met lijstjes van de ontbrekende gemeente wapens, met lijstjes van de dubbele zelf-klevers en som migen ook met het album bij zich. Soms waande men zich in een busstation, voor het loket, zo als dat vroeger was, „mag ik twee Moerkapelle en één Bleiswijk" of in een schoollo kaal waar aardrijkskunde overhoord werd, „Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis...", maar het ging toch steeds over gemeentewapens die men nog moest hebben. Bij de Randstad-bemanning kon geruild worden, je kon er ook de zelf-klevers kopen, maar dubbele stickers werden niet teruggekocht. Onderling werd er echter ook nog vlijtig geruild en in een hoekje van de zaal van „De Trefterp" verkocht iemand haar overcomplete zelf-kle vers voor vijf cent per exem plaar aan de liefhebbers, een heel dubbeltje onder het offi ciële tarief van Randstad-Edi ties... Op dezelfde plaats en tijd werd ook 'n postzegelruilbeurs, ge organiseerd door I.V. Philate- lica afdeling Rotterdam en IJssel- en Lekstreek gehouden en verzamelaars van al of niet gebruikte postzegels dwaalden wel eens af naar de sticker stand van Randstad-Edities. Niet zo zeer aangelokt door de vaste prijzen die daar gehan teerd werden (en worden, maar dit is een verslag van een ruilbeurs en geen adver- tentie-promotieverhaal) doch door de ook aan postzegelver zamelaars niet onbekende menselijke nieuwsgierigheid, het is daar zo druk, zou daar wat zijn? En, het is een bekend ver schijnsel, kijkers zijn vaak ko pers en dan kochten ze een sticker van Waddinxveen niet voor 't album, maar voor óp de auto te plakken, zoals ze dan bereidwillig vertelden. „Ach, je bent toch allemaal een beet je chauvinistisch", werd er dan verontschuldigend en onge vraagd aan toegevoegd. ,,'t Is niet voor meielf hoor", zegt dan een stevige kerel, met drie lijstjes voor zich, twee met ontbrekende stickers en één met de dubbele zelf-klevers, ,,'t is voor m'n kleinkinderen". Zelf spaart hij vogelplaatjes, zo vertelt hij en uit zijn over hemdzakje haalt hij een bank biljet van honderd gulden met een vogel er op. „Erg hard gaat het nog niet" zucht hij, „maar je kan er wel meer mee doen dan met die ouwe postze gels". Dat laatste is voor zijn buurman bedoeld, die alle stic kers met dieren er op wil heb ben omdat hij ook alleen maar postzegels met dieren er op verzamelt. Een ander wil alleen maar de zelf-klevers hebben van ge meenten die door de herinde ling van de Krimpener- en Hoeksewaard opgeheven drei gen te worden. „Want je zal zien, als dat eenmaal gebeurd is, er geen kwis of ander spel letje is, waarbij ze niet willen weten hoe het daar heette voordat het dan heet en welk gemeentewapen ze hadden". Schoonhoven is op dat mo ment al niet meer voorhanden in de Randstadstand, maar dat wordt ook niet opgeheven, netzomin als Rotterdam, dat ook niet meer uit voorraad le verbaar is, maar er zullen wel een paar Rotterdammers zijn die hun gemeentewapen ook al op 't autootje geplakt heb ben. Gelukkig kan de voorraad in eens weer gecompleteerd wor den als een verzamelaar dub bele inruilt en daardoor kan nagenoeg iedereen van het door hem of haar gewenste voorzien worden. Het is niet uitgesloten dat sommigen nog met witte plekken in hun Provincie- Verzamelalbum zitten. Zij doen er goed aan de publica ties in hun Randstad-Editie in de gaten te houden, want er komt nog een mogelijk heid om schriftelijk de ont brekende exemplaren te be machtigen. Door Randstad- Edities georganiseerde ruil beurzen voor deze gemeente wapens komen er echter niet meer. de letter „R"; 1 ring met 4 sleutels en daaraan 1 flesseno- pener, 1 musketonhaak en een plastic brilletje; 6 sleutels aan een leren label met daarop het sterrenbeeld Schorpioen; 1 sleutelbos met 3 sleutels en een label met daarop „Maria- straat 40a"; 1 sleutel met label „slagboom Vijfsluizen"; 1 mus ketonhaak met opdruk (tur nen) met 1 sleutel; 1 ring met zwart leertje en 5 sleutels; 1 grote ring met 3 huissleutels en 3 kleine sleutels; 6 sleutels aan een leren voetje met letter „B"; 1 bruine etui met 9 sleu tels; 1 rood/bruin etui met 2 sleutels; 1 bruine etui met rits met 2 sleutels; 1 rood/bruine etui met 1 musketonhaak en 4 kleine sleutels, w.o. 1 fietssleu- tel en een bruin leertje; 1 rode etui met 3 kleine sleutels, 1 fietssleutel en 2 tramkaarten; 2 sleutels aan een paperclip; 2 huissleutels en 1 kleine sleutel aan een sleutelhanger met de letter; „R" met een groen en een rood rubbertje; 1 muske tonhaak met 4 sleutels; 1 mus ketonhaak met 1 sleutel en 1 kleine musketonhaak en 1 flessenopener; 1 grote ring met 12 sleutels; 1 musketonhaak met de letter „K" en 1 huis sleutel en 2 kleine sleutels. Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinder 1 ring met 7 sleutels, Mw. Ze venbergen, Mariastraat 58b, tel. 264881. 1 zwarte etui met 10 sleutels en 1 nagelknipper, Mw. Bos, Prins Frederik Hendrikstraat 3b, tel. 731176. 3 sleutels aan een ring met leer labeltje, Mw. Menstee, Dr. Kuyperlaan 28, tel. 739088. „De Alkmaar" wordt vergroot bij Wilton Fijenoord SCHIEDAM Met het plaatsen van het midden schip is het verlengingswerk aan het containerschip „Al kmaar" van de Koninklijke Nedlloyd Groep aan de werf van Wilton-Fijenoord te Schiedam in een belangrijke eindfase aangeland. Van dezelfde rederij zal te vens het zusterschip „Amers foort" een gelijksoortige in greep ondergaan. Het nieuwe middenschip voor de „Al kmaar" ging op 15 september jl. bij de NSM in Ansterdam te water om daarna naar Schiedam te worden getrans porteerd. Daar arriveerde op 22 septem ber de „Alkmaar" om onmid dellijk in twee delen te worden doorgesneden, waarna het nieuwe middendeel in een drij vend reparatie-dok voor het in het dok gebleven achterschip 1 bos sleutels, 8 stuks, w.o. 1 Yamaha-sleutel, Hr. Heyboer, Aleidstraat 34c, tel. 265156. 1 ring met 3 sleutels w.o. 1 au tosleutel, Hr. Hannewijk, Parkweg 303, tel. 736360. 1 bos sleutels met sleutelhan ger, waaraan plastic geld, Mw. Krabbendam, Wingerdlaan 13, tel. 704965. 3 sleutels aan een BMW label, Mw. Kinders, Rembrandtlaan 62a, tel. 735135. 1 zwart leren portemonnee, Bobbie Nolet, Smetanalaan 17, tel. 708139. 1 bruine herenportemonnee met daarin de naam J. P. J. Schlarmann, 1 sleutel, M. den Herder, Heinsiusstraat 48 te Schiedam. 1 grote zwarte portemonnee (portefeuille-model) A. E. Zuurbier, Hoogstraat 44, tel. 262900. 1 portemonnee met Indiaans borduursel, Mw. Voets, Lange Haven 40a, tel. 264865. 1 zwarte herenportemonnee, inhoud 2 postzegels en 1 foto, Schielandziekenhuis (receptie), Stadhouderslaan 98, tel. 733733 tst 500. 1 zwart/bruine platte porte feuille (klein formaat), Dhr. Branders, M. Verschuurstraat 28 te Vlaardingen, tel. 347805. 1 goudkleurig kettinkje, Mw. Drost, Chopinplein 70, tel. 709025. 1 gouden kettinkje met han gertje, Hr. v.d. Doorn, Broers- veld 156, tel. 267979. 1 zilveren broche, Mw. Hof man, Louis Raemaekerstraal 117, tel. 733329. 1 gladde zilverkleurige arm band, Hr. Plaisir, p/a kanton gerecht, Lange Haven 65

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 19