sw S^' vanWOERKOM vanWOERKOM BRIEKS Het Nieuwe Stadsblad VLAARDINGEN ml Voordelig klassiek" op vrijdag 5 november en zaterdag 6 november a.s. je gaat er nü breeduit voor zitten ƒ5,20 ƒ0,31 Plaatsingsopdracht op rekening: Tarief 20 woorden ƒ9,88 incl. btw Postbus 257 3100 AG Schiedam occco KOELKASTEN WASAUTOMATEN 149.- GASHAARDEN ZUINIGER! ROMANTIEK EN SFEER 370.- tot 2480-- MUURKACHELS Gaskookplaten GASFORNUIZEN HANDIGER! ELECTRISCH KOKEN, BRADEN, BAKKEN EN GRILLEREN KOOKPLATEN erkend ORANJESTRAAT 13 vakkundige donderdag installateur SCHIEDAM, TEL. 010-265673 voorlichting koopavond Basis-discotheek Mozart (II) 1^ een rubriek J van nieuwe I Mozart (I) Tsjaikowsky Wiener bonbons RANDSTAD EDITIES AutorijdGn wordt weer leuk Maar u kunt zich de hoge administratiekosten van een factuur, een enveloppe, een postzegel, arbeids- en in- ningskosten besparen door onderstaande bon in te vullen tesamen met een ondertekende betaalcheque of girobetaalkaart het geheel in een enveloppe te doen, frankeren met een postzegel van 70 cent, sluit de enveloppe en stuur het geheel naar RANDSTAD Het Nieuwe Stadsblad Plaats in elk vakje slechts één letter of leesteken. Tussen twee woorden een vakje openlaten. Knip dit formuliertje na invullen uit advertentie-tekst LET OP: advertenties met toezending van brieven onder nummer ƒ3,35 extra. AdresPlaats HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 27 OKTOBER 1982 PAGINA 23 in onze zaak lepelaarsingel 236, Vlaardingen Holy U kunt daar ook skikleding, ski-schoenen en ski's ter verkoop aanbieden. Inlevering is van 1 t/m 4 november. Spelregels: Inschrijfgeld: 2.50 per artikel. Ski's en skischoenen moeten veiig zijn en worden door ons getest. Kleding moet gestoomd zijn. Alle artikelen moeten van naam en gewenste prijs voorzien zijn. Bij eventuele verkoop ontvangt u van ons tegoedbonnen t.w.v. het verkochte artikel Goederen worden niet geruild en zijn zonder garantie. Veerplein 10 (Centrum) tel. 349353. Lepelaarsingel 236-238 (Holy-wijk), tel. 749983 Jonge kanaries, prima zangers v.a. 22,50. Tel. 709845. COÖO L KOLEN AARDGAS Wij hebben alle merken van huis, tuin- en keu kenkoelkasten, diepvrieskombinaties tot de meest luxe en uitgebreide. Fraai uitgevoerd, zui nig, diverse kleuren, solide en praktisch ingericht o.a. BOSCH 16S LT totale netto inhoud 153 liter, inhoud vriesvak 22 liter. Volautomatische ontdooiing. Leverbaar met links en rechts draaiende deur. Afmeting 85x55x60 cm. Van 888.- voor BOSCH 268 Z/L totale netto inhoud 256 liter, inhoud vriesvak 67 liter. Volautomatische ontdooiing. Draairichting deuren verwisselbaar. Afmeting 144x606x60. Van 1168.- voor TAFELMODELLEN Grote keus. Diverse afmetingen en indelingen vanaf Ook in wasautomaten hebben wij een uitge kiende collectie van bekende merken t.w. A.E.G., Bosch, Erres, Électrolux, Marijnen, Ma- tura enz. Reeds vanaf Het absolute summum in wasau tomaten is de Matura Respecta TURBO SOS De beste, de zuinigste en de snelste was- droogautomaat van Europa. Tijdsduur en ver bruik voor het drogen per kilo. Witte was, dus in het ongunstigste geval. Tijd 19.11 minuten. Stroomverbruik 0.65 Kwh. Waterverbruik 9.96 li- van 2695.- voor2198.- Deskundige voorlichting en installatie Op wasautomaten kortingen tot 30%. Centrifuges vanaf Drogers vanaf Nieuws van Benraad: 20% gasbesparing met het nieuwe B.R. systeem. 5 nieuwe modellen, klassiek, modern en rustiek, beige, bruin en grijs. Wij hebben keus uit 12 Ben- raads, in Barok. o o Reeds van 1395.- voor8 9 Ook DRU heeft 2 nieuwe modellen. Rustieke en gezellige haarden met houten lijsten en sokkels, t.w. de „Wildenborch" en de „Linaeus". Ook gastechnisch beter. Wij hebben keuze uit 12 verschillende DRU gashaarden Q reeds van 1344.- voor898.— ook nog 10 jaar garantie. Op alle gashaarden hoge kortingen op ca talogus-prijzen tot 36% en ook nog leuke wruilprijzen Alle types muurkachels voorradig. LET 0P1 Plaatsing onder keur Gemeente Gasbedrijf. Wij inspecteren tevens gratis uw gehele gasinstallatie. in verwarming. Antiaka modellen, oude roman tiek, gaat hand in hand met modern stookkom- fort (aardgas). Vind u aardgas te duur worden dan hebben wij ook kachels voor hout, kolen of olie. Prijzen vanaf KORTIMOEN TOT 30% uit voorraad reeds vanaf vanaf.. Met electrische ontsteking eventueel gecombi neerd met electrische oven voor volmaakte bak- resultaten en grills met diverse lekkere mogelijk heden. Atag - Etna - Pelgrim - Sauter - Koch - Seppel- fricke, Technogas, diverse uitvoeringen en kleu ren reeds vanaf Er is een groot assortiment in electrische fornui zen, kookplaten en losse ovens met alle moderne mogelijkheden. Bij ons Inventum - Atag - Etna - Seppelfricke - Pelgrim en Bosch met hoge kortin gen. ■•n pracht fornuis geheel compleet reeds voor in 4 kleuren met automaat en snelkookplaat 4 plaats Erkend opkoper geeft 50,tot 150,voor uw gave bankstel of kast. Te vens inboedels. Tel. 815663. Zoekt u een mondorgel, gitaar of slagwerk? Van Krogten levert uw merk! Rot- terdamsedijk 148. Tel. 267026. BEWAAR!! Rits reparatie van broeken, rok ken en jassen e.d. Gez. Te koop: bankstel t.e.a.b. L. mhet Warnde 16e, tel. 263874. Wij kunnen u iedere dag ontvangen in Lokaliteit De Mallemolen v.a. 17Y 17.00 uur en 's zaterdags en 's zon dags v.a. 2.00 uur. De Bar tenders Leo en Piet. Verloren! Herenbril bij Bushalte v.'t Hofplein. Wie heeft hem gevonden? Tel. 378419. Te koop: 2 pers. ledikant kastjes opbouw, matras, toi lettafel, bankje ƒ400,Tel. 739470. - Te koop: dames bromfiets met helm i.pr.st. 250, Tel. 354623 b.g.g. 701008. - Te koop gevraagd: boe ken, pockets, strips, science fiction. Dam 38, Schiedam, tel. 730846. Partij ligbaden 1e en 2e keus div. kleuren NU f 69, bad mengkraan f 44,25; par tij zitbaden 1e en 2e keus div. kleuren NU f 69,Ver schuren, Rembrandtlaan 103, Schiedam, tel. 261904. Te koop: kinderfiets leef tijd plm. 7 jaar; manou 2 zits- bank 1 1/2 jaar oud; eethoek, rond 1 1/2 jaar oud. Tel. 010- 709598. Te koop: diverse playmo- bile auto's t.e.a.b. Na 18.00 uur 700719. Richard houdt van poppe- kindjes en die drinkt hij in de Mallemolen. Te koop: nieuw vlot,lang harig bontjasje met capu chon maat 40 gekost f 1400,— voor f 500,Ge vraagd: garageruimte voor auto tot maart. Tel. 157768. Te koop: kinderfietsje 6-9 jaar 35,kinderwagen 3 in 1 75,—. Tel. 263042. Woningruil: aangeboden: 4 kamerflat Bachplein 1e etage. Gevraagd: 4 kamerflat Nieuwland ben. of 1e etage. Tel. 711119. Meubelmaker: kasten op maat (ook rep.). Timmer werk-verbouwingen. Leveren en/of plaatsen keukens, ko zijnen en div. soorten pla fonds, gratis prijsopgave. A. Lacroix-A. Bijleveld. Tel. 261266 of 01880-31562. Autorijschool „Groe- noord" Schiedam op een na de beste. Tel. 707794 of 740643. Voor bruiloften, partijen en familiefeestjes tot 60 man, pr.n.o.t.k. Het Wagenwiel, tel. 269525. |l||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllMIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIfllllllllllllllllimilllll^ 11 W i \ygrammofoonplaten onder redaktie van Wim Souwens en Jacques van Rijk Inf postbus 85. Leidschendam Tel (070) 272844 99 Vooral in deze tijd kwam „inle veren", die helaas de werkgele genheid in de grammofoonplate nindustrie ook niet onberoerd laat, doet het de muziekliefheb ber natuurlijk deugd als hij of zij van tijd tot tijd voordelig zijn slag kan slaan en dan uiteraard het liefst met splinternieuwe op namen. Aan die behoefte komt EMI tege moet met Mozarts pianoconcerten nr. 12 in A (KV 414) en 14 in Es (KV 449), die op deze uitgave ver tolkt worden door de van „zijn" Scarlatti-sonates bekend geworden pianist Christian Zacharias. Nu moet ons van het hart, dat in het algemeen gesproken de behoef te aan alwéér pianoconcerten van Mozart niet zo groot zal zijn, maar de voorliggende digitale opname met het Pools Kamerorkest o.l.v. Jerzy Maksymiuk, die door EMI als „plaat van de maand" (EMI IC 067- 46437) voordelig wordt aangeboden, verdient zeker een plaatsje naast die van andere coryfeeën. De beide werken stammen uit Mo zart's tijd als prille bruidegom. In nr. 12 (dat merkwaardig genoeg op de B-kant staat) weten solist en or kest uitstekend de sfeer van de in Wenen nog gangbare galante stijl te treffen, waarmee Mozart wellicht het publiek voor zich wilde innne- men, nadat hij in Salzburg letterlijk de deur was uitgetrapt. In nr. 14, dat Mozart schreef voor zijn leerlinge Barbara Plooyer ver loochent Mozart zijn artistieke „ik" niet meer en neemt hij de draad, die hij in Salzburg aan het spinnen was, weer op. Zijn aanpak is meer symfonisch, de harmonieën zijn weer wat ingewikkelder en hij schuwt zelfs geen chromatiek (de veelvuldige toepassing van niet „laddereigen" tonen), terwijl er meer nadruk ligt op de dynamische contrasten. Toevalligerwijs bevat Phono gram's „meevaller van de maand" eveneens muziek uit dit tijdperk van Mozarts leven, zij het dan dat zijn genialiteit in dit geval gestalte krijgt in twee symfonieën, die op authentieke instrumenten Worden uitgevoerd. De muziekliefhebber zal ongetwij feld bekend zijn, dat The Academy of Ancient Music onder leiding van onze eigen Jaap Schroder, de con certmeester van het zeer gewaar deerde ensemble, en de fameuze clavecinist Christopher Hogwood, met Philips het ambitieuze projekt om alle symfonieën van Mozart in authentieke uitvoerig op de plaat te zetten, inmiddels hebben voltooid op het „oude-muzieklabel" L'Oi- seau Lyre, in de zogenaamde Flori- legium Series. De uitgave van deze plaat (L'Oiseau Lyre 6594412) met daarop de sym fonieën nr. 35 en 36 („Haffner" en Linzer) is dan ook bedoeld als pro- motiestuntje; wie dit „snoepje" lek ker vindt verlangt wellicht naar meer en daarvoor heeft Phonogram liefst zeven cassettes met uitgebrei de tekstboeken beschikbaar. Hoewel deze opname dus niet meer gloednieuw is, valt dat in de weer gave van de muziek niet te merken. Wel stoorde het dat de perskwali teit van ons recensieexemplaat be neden het peil was, dat we van Phonogram gewend zijn. Dus waar schijnlijk „exemplarisch". Daarnaast dringt zich onvermijde lijk een vergelijking op met de „au- tenthieke" ideeën van Nikolaus Harnoncourt, die nog niet zo lang geleden met het Concertgebouw- Orkest de „Haffner"-symfonie voor Telefunken opnam. Wie „winnaar" is valt moeilijk te zeggen. Harnon court kiest met een gewoon orkest voor een theatrale, lichtelijk gedra matiseerde aanpak (die ons erg aan spreekt), terwijl Schroder en Hog wood juist laten horen dat zelfs met een ensemble met authentiek in strumenten (of copieën ervan) een ongekende klankschoonheid moge lijk is! Bij CBS ziet men alles wat rui mer in de tijd, vandaar het ver schijnsel „Kwartaaltroef". Daar in treft men ditmaal (op CBS 36660) het bekende Eerste Piano concert van Tsjaikowsky aan, vertoltkt door Emil Gilels met de New York Philharmonic o.l.v. Zubin Mehta. De opname is „live" gemaakt, tij dens een concert dat in november 1979 in de Avery Fisher Hall, in Lincoln Center, werd gegeven. Dat betekent, dat er met de opname niet meer „gerommeld" kon wor den; zoals dat in de studio's gaat: er geen rotte plekken uit de muzikale vrucht gesneden kunnen worden en door gave vervangen. Het is dus hoorbaar dat de samen werking tussen de solist en het or kest vooral in het begin niet optimaal is, maar verder weet Gi lels uitstekend raad met dit piano stuk, dat het toch vooral moet heb ben van een briljante voordracht. Daarbij kan worden opgemerkt, dat het publiek kennelijk hoestbonbons vooraf heeft gehad, want het is prij zenswaardig stil. De microfoonop stelling had wellicht wat beter ge kund, want de balans is niet 100 procent. Maar dat is wellicht juist de charme van het niet oneindig gepolijste. Merkwaardig is overigens de „toe gift" waarmee CBS deze plaat vult: de Prélude nr. 10 (BWV 855) in b uit Bach's Wohltemperierte Kla vier! Door Alexander Siloti (1863- 1945) voor de concertvleugel be werkt. Dezer dagen waren Willi Bos- kovsky en zijn Wiener Johann Strausz Orchester voor een kort bezoek in ons land en van diver se concertpodia klonken weer eens „Die schönsten Wiener Me lodieën". Doordat de publiciteit o.i. niet al te ruim was hebben wellicht meerde re liefhebbers van dit genre, dat vooral door de jaarlijkse Nieuwjaar concerten vanuit Wenen, via radio en televisie bekendheid heeft ge kregen, zo'n muzikale ontmoeting met de huidige vader van de Ween- se wals gemist. Dat gemis valt echter in te halen; voor de prijs van slechts een toe gangsbewijs (denken we) heeft EMI een drieplaatsbox op de markt ge bracht, waarin deze typisch-weense muziek van een voorbij époque alle aandacht krijgt. Walsen en polka's van de Strauszen, alsmede van Karl Komzak (Vater) en Carl Millöcker, knallen uit de luidsprekers en krij gen van het orkest net dat vleugje spiritualiteit mee, waardoor ze niet tot straatorgeldeuntjes vervlakken. Ook voor degenen, die er wel „bij" waren en een herinnering aan dit concert willen bewaren, lijkt deze box ons geen gekke uitgave en dat bedoelen we van twee zijden. De opnamen dateren van 1972 en 1973, maar dat hoor je er nauwelijks aan af. Hoogstens zou je kunnen zeggen dat het frequentiespectrum wat minder ruim is, maar verder valt er op de kwaliteit weinig af te dingen. (EMI IC 197-54210/12). Tot slot willen we nog eens CBS' serie „Great Performances" on- der de aandacht van vooral het aankomend muziekpu- bliek brengen. Vorig jaar verscheen in die serie 1 uitgelezen oude opnamen reeds een vijftiental platen, welke onlangs met nog tien platen werd aange- vuld. Zoals we toen reeds schreven, dé kans om voor weinig geld een jE basis-discotheek van allure in te richten, want deze platen kosten stuk voor stuk nog geen tientje. Met als voornaamste uiterlijk kenmerk: de zeer eenvoudige hoes. THA We laten de „nieuwelingen" hier ss op nummer volgen: CBS 60116: Carmina Burana van Orff door het Philidelphia Orkest o.l.v. Eugene Ormandy (zeer goede, soms zelfs overweldigende uitvoe- ring, van deze suite van middel- eeuwse „studenliedereri,,; frequen- tiespectrum wat beperkt). CBS 60117: 5e Symfonie van Dimi- tri Sjostakovisch door de New York Philharmonic o.l.v. Leonard Ber- E nstein (prachtige, diepdoorleefde uitvoering; om vele malen opnieuw te beluisteren). CBS 60118: Pianosonates van Van Beethoven (Moonlight, Appassiona- ta en Pethetique) door Rudolf Ser- ken (ongeromantiseerde opvatting; Serkin speelt voornaam, maar neemt een loopje met de tempi). CBS 60119: Mozart, Symfonieën nr. 40 en 41 („Jupiter") door het Cleve- land Orchestra o.l.v. George Szell (lezing die nog altijd maatgevend is, de tand des tijds heeft kunnen doorstaan; prima!). CBS 60120: Stravinsky, Vuurvogel- suite en de complete balletmuziek bij Petroeschka (let vooral op de blazersgroep en de percussie-instru- men ten; buitengewoon!). CBS 60121: Beethoven, Derde Sym- fonie (Eroica) door het Cleveland Orchestra o.l.v. George Szell (dra- 5 matische dodenmars, indrukwek- kende en meeslepende finale; A- kant „spekbakkerij"). CBS 60122: Beethoven, Pianocon- s cert nr. 5 (Keizerconcert) door Ru- dolf Serkin met The New York Philharmonic o.l.v. Leonard Ber- nstein (gewoon goed). CBS 60123: Beethoven, Vioolcon- E cert door. Isaac Stern met The New York Philharmonic o.l.v. Leonard Bernstein (Prima! Stern op zijn best en een orkest zoals men zich slechts kan wensen). CBS 60124: Mahler, vierde symfo- nie door het Cleveland Orchestra o.l.v. George Szell; Judith Raskin, mezzosopraan. (Goede, niet over- weldigende lezing). CBS 60125: Holst, The Planets door H The New York Philharmonic o.l.v. Leonard Bernstein (voor de muzi- kale astronoom, die het niet nodig vindt te profiteren van de digitale techniek, welke dit stuk wellicht waf meer recht kan doen). ^illilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljlllllllllllir Te koop gevraagd: „DE VORMER' vraagt te koop, en geeft als enige garantie-prijzen voor uw in goede staat verke rende spullen. Bankstellen 50.- tot 750.- Grote koelkasten 30.- tot 175.- Kleine koelkasten 20.- tot 100.- Gasfornuizen 25.- tot 250.- Eethoeken 25.- tot 350.- Gashaarden 20.- tot 350.- Wandmeubels 30.-tot 500.- Onyx tafels 30.- tot 125.- Onyx minisets 30.- tot 125.- Tevens vragen wij: kom- plete inboedels, slaapka mers, radio-instalalties, schilderijen, platteel, tapij ten, antiek.' En alles wat u nog meer heeft, tegen kontante beta ling. Telefoon 702122,332680 Bewaar deze advertentie a.u.b. DE LANGE LIJSTENMA KER voor vakkundig inlijsten van schilderijen, prenten en borduurwerk. Mgr. Nolens- laan 199. Specialist in het passe-partout snijden; 34 kleuren in voorraad. Te koop: gashaard merk Dru f 150,keukenkachel gas en afvoer 125,Na 18.00 uur tel. 715112. Gevraagd: slaapkamer, iefst compleet: recent gasfor nuis; bankstel, eethoek, event, gehele inboedels; dub- beld. koelkast; links open gaande koelkast. Tel. 010- 134676. kamer huur met gebruik van keuken en douche. Tel. 266959. bij: to ha tor kennismaking gratis - 1 les duurt 60 minuten - steeds dezelfde instrukteur - groepslessen en individueel - caravaninstruktie - audiovisuele theoriebegeleiding Wij lessen met Honda Accord schakel en automaat. Bel nu 261951 Te koop: boiler 80 liter merk Daalderop i.pr.st.; 15 antieke traploper roeden erg breed. P.v.d. Hoeven, Lo- rentzplein 12a, Schiedam. Te koop: Schiedam New- tonstraat 23a, tel. 620263: vrijw bovenetage met c.v. 1e etage woonkamer, keuken met inb.app. 2e et. 3 slaap kamers en balkon, prijs f 55.000,—kk. Te koop: kookplaat 4 f 50,—. Tel. 738837. pits Te koop: Datsun coupe, tel. 010731958. 140Y U heeft in de herfstvakan tie natuurlijk mooie foto's ge maakt. Breng ze naar de echte vakman voor een goede maar niet dure behan deling. Foto's v.a. 89 cent, en bij inleveren van uw volle kleurenfilm gratis een nieuwe. Fotostudio Hans Hill, Boterstraat 89, Schiedam (achter het Stadhuis), tel. 269968. RU Te koop: Brabantse plat te buiskachel, 1,5 jaar oud op gas, vraagprijs 500, oliegevulde radiator 1000 en 2000 watt, vraagprijs 75, Tel. na 18.00 uur prijs tot 20 woorden incl. btw ieder woord meer incl. btw

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23