Yokahama's van Chris de Vos malsovit 't ©etjtscb Dwergkonijntjes, speelgoed voor kinderen Disco Count Down Magneet Drukkerij in het goud VACCINATIE Nieuwe broodsoort Blij slank met Engelse mode op Broersveld Angora's Druktemakers Ambachtelijk brood bij: Sierduiven Voordeeltjes voor autorijders Stroomversnelling V.H.B.-leden opgelet! «ma SCHIEDAM/VLAARDINGEN Van 11 tot en met 13 november houdt de Vlaardingse Pluimvee- en konijnenvereniging de jaarlijkse keuring van rasdieren met de daaraan ver- 'bonden show. nijnen en sierhoenders als De V.P.K.V. bestaat in huis- en tuindieren gaan .1983 zestig jaar, in een houden: ouderen, gepen- tijdperk dat steeds meer sioneerden, maar ook Jensen kleine rassen ko- mensen die gedwongen over veel vrije tijd be schikken. Schiedam: Borodinlaan 62, telefoon 708581 Delft: Vrijheidslaan 8, telefoon 563187 Molslaan 43, telefoon 134916 Doelenstraat 22-24, telefoon 134241 v.d. Helmstraat 1, telefoon 120559 De Magneet beschikt over moderne druk- en litho apparatuur. De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de V.H.B. wordt gehouden op vrijdag 5 november a.s. in gebouw Triangel aan de Fransestraat te Vlaardingen, aanvang 20.00 uur. Het bestuur DONDERDAG 11 november 1982 27 november 1982 fflgawawK SCHIEDAM Voorzitter Chris de Vos van V.P.K.V. kan bogen op het bezit van een kippen- ras waarvan verder in ons land geen exemplaren meer voorkomen. Hij kwam hier achter bij het zoeken naar bloedver- nieuwing voor zijn stam. Yokahama's behoren tot de middelgrote hoender rassen, de zg. langstaarten met als oorsprong Japan. Ze zijn roodgezadeld en de prachtige staartveren kunnen een lengte berei ken van 90 cm. De hanen zijn erg agressief en gaan voor geen mens uit de weg. Ook de echtgenote van Chris de Vos fokt hoen ders, maar houdt het op krielen, opingtons en o.m. Antwerpse baardkrielen. Een groot deel van de verzorging van het hoen derpark, ingericht in de tuin van hun woning en het souterrain, komt voor haar rekening. Dat is een dagelijkse be zigheid waarmee enkele uren zijn gemoeid. Bij el kaar bezitten man en vrouw honderd kippetjes. „Mijn beesten praten met me. Als ik er mee begin geven ze op hun manier antwoord, een knorrend geluid als uiting van te vredenheid", zegt me vrouw de Vos. Alle twee weten ze al pre cies welke kippen in Vlaardingen naar de keu ring en show gaan. Het komt aan op conditie en schoonheid. Valt bij een van de hoen ders de rui in, dan kunnen ze het wel vergeten. Wiens favorieten de hoog ste predikaten van de keurmeester krijgen, daar gaat het ook nu weer om! Het verzorgen is een recreatie ve bezigheid, ook voor de jeugd. Een konijntje en een ca via zijn ware troeteldieren ge worden. Sterven ze, dan wor den ze betreurd als een huis vriend. Het aantal leden van V.P.K.V., uitgegroeid tot een regionale vereniging, groeit gestaag. Momenteel zijn er 113, waarvan tien procent jongens en meisjes. Op de maandelijkse leden bijeenkomsten krijgen ze alle gewenste voorlichting over huisvesting en voeding. De lidmaatschapkosten zijn bij zonder laag gehouden. Voor ouderen 12.50 per jaar. Jeugdleden tot 16 jaar betalen met 65-plussers 10.-. Ook Nederlandse hoogvlie gers, duiven die bij dag en nacht uren achter een in de lucht kunnen cirkelen, wor den getoond. Als noviteit is er ook de Poolse lijnx, een prachtig getekende duif met witte of zwarte pen nen. De tentoonstelling wordt don derdag 11 november om acht uur door Vlaardings burge meester Fred van Lier, offi cieel voor het publiek openge steld. De zaal Harmonie is vrijdag 12 november geopend van 10.00 tot 22.00 uur. De sluitingsdag, de zaterdag daarop van 10.00 tot 16.00 uur. In de loop van deze midag worden de prijzen en door de keurmeesters toe gekende predikaten uitgereikt. De toegangsprijs voor volwas senen is twee gulden, voor jeugd tot en met 14 jaar één gulden. Om de dieren bij soort en naam te kunnen herken nen is een uitgebreide catalo gus te koop. De kampioenen van de keu ring zijn herkenbaar aan de aan hun kooi bevestigde ere- rozet. De Harmonie is nu ook toe- gangkelijk gemaakt voor mensen in rolstoelen. Malsovit is de naam van een nieuwe broodsoort, die is ontdekt, ontwikkeld door Peter van Tiel. Peter van Tiel is een man die (erg) veel van voeding weet, er al enige honderden lezingen over heeft gehouden voor huisvrouwen- en sportvereni gingen, auteur is van enige boeken over voeding en krui den en redactiemedewerker van verschillende gezond heids- en reformbladen. Hij zegt: „Ik ben maanden en nog eens maanden aan het experi menteren geweest om een mengsel te maken van granen en andere toevoegingen dat alle voedingsstoffen bevat die een mens nodig heeft, dus vol waardige eiwitten, mineralen, sporenelementen en allerlei vitamines (inklusief B12, B15 en B17). Het is nu eindelijk ge lukt door een menging, in een heel bepaalde verhouding, van tarwe, haver, rogge, gerstepel- meel, boekweit, algen, soja en nog extra tarwekiemen en zonnebloempitolie tot zo'n to taalvoeding te komen". „Nog een grote moeilijkheid was: hoe bak je van zo'n mengsel een smakelijk brood? Ook dat is na weer veel expe rimenten gelukt". Malsovit is een, tamelijk stevig Wat men weet te bereiken met het fokken en rasverbetering van de dieren, daarvan is de show een goede afspiegeling. Niet minder dan 350 dieren van zuiver ras verschijnen voor de keurmeesters. Zwij gende meerderheid vormen de konijnen van grote en middel grote rassen. Vertegenwoor digd zijn ook kleine rassen, zo als kleurdwergen, pooltjes en de kleine hangoordwergen, soorten die er geliefd zijn bij de kinderen. Bijzonder aan dacht gaan de angora's vragen een langhaar waarvan wordt aangenomen dat ze uit de Turkse streek Angora stam men. Hun wol wordt steeds meer gebruikt voor het breien van luxe kledingstukken. Waard om te worden bekeken is het Rex-konijn, een kort haar mutatie, in 1924 voor het eerst in Parijs geëxposeerd. Zijn fluweelachtige huid deed in de tijd de bonthandel schok ken. De van zijn pels gemaak te kleding was niet alleen mooier dat het wildbont, maar bovendien goedkoper. Geluk kig voor dit mutatiekonijn trad na het prepareren van de vellen een sterke haaruitval op. Druktemakers van de show zijn de sierhoeders, waarvan vooral de hanen zich doen gel den. Bij de grote rassen zijn vetegenwoordigd het Franse Flèche-hoen, Welsummers en het Hollandse-hoen. Veelzijdig is de inzending krielen en dwerghoenders. De zeer zeldzame Yokahama, bijna uitgestorven, Phoenix en onder meer verschillende vechtkrielen, Orpingtons en Antwerpse Baardkrielen. Ze wedijveren onderling wat be treft de schoonheid van hun verenpak. brood dat lekker smaakt en zó goed voedt, dat men er vanzelf minder van eet. Ondanks de veel grotere voedingswaarde bevat het minder calorieën dan „gewoon" brood!!! Omdat de sneetjes aanmerkelijk klei ner zijn, smeert men eveneens vanzelf minder boter en ge bruikt men minder beleg, ook al minder calorieën dus en... ondanks de hogere prijs van het brood, hierdoor in de praktijk goedkoper in gebruik. Het aantal sierduiven wordt met het jaar groter. Om enkele te noemen: Norwich en andere rassen kroppers, Oosterse rol lers, Modena's, in velerlei kleurslagen, zitten hier te pronk. SCHIEDAM/VLAAR DINGEN Dat in steeds meer huisgezinnen het dwergkonijntje als speel goed voor kinderen, een vaste plaats heeft verwor ven is een bewezen feit. De dieren laten zich het vertroetelen lekker aan leunen: mits zij niet al te veel in de knel komen tij dens al te vurige omar mingen. Het is dan ook niet vreemd, dat steeds meer konijnenfokkers zich gaan toeleggen op de kleine rassen. Deze dreumesen in de ko nijnenwereld vragen maar weinig leefruimte en zijn goedkoop in on derhoud. Een van deze kleine rassen is de hangoord werg waarvan er al de no dige mutaties zijn in tal van kleurslagen. Laura en Thet Roelfsema fokken hangoordwergen. Hij is tentoonstellingsse cretaris van de V.P.K.V. en tevens vurig propagan dist. Volgens Thee is het voor houders van konijntjes en kleine hoederrassen, plus cavia's gewenst om lid te zijn van deze V.P.K.V. Hier kunnen ze alle mogelijke voorlichting krijgen over het houden van en fokken met deze dieren. Laura en Theo Roelfsena bezitten beide afzonder lijk een stam dwerglango ren. Het ras is ontstaan door kruising tussen de grote Franse langoor en het Thüringer konijn. Later is hier bloed aan toegevoegd van het be kende allerkleinste pels- dragertje, het Pooltje. Zo ontstond een mutatie met de grote kop en hangende oortjes, kenmerkend voor het Franse konijn. Het voorgeschreven keu ringsgewicht bedraagt slechts maximaal 750 gram. Theo heeft als mu taties madagascar en wit; zijn vrouw blauwbonten en marterachtigen. Ze beschikken elk over een batterij hokken waar voor ze dagelijks het no dige werk dienen te ver richten om de dieren te voederen en hun behui zing schoon te houden. Zindelijkheid is een eerste vereiste bij het houden van welk dier ook, zo meent dit echtpaar. Veel hoge predikaten en ere-prijzen wisten Theo en Laura al in de wacht te slepen. Daarvan getuigt de goed gevulde prijzen- kast. Hoewel het geen splijtzwam is in hun huwelijk zijn Theo en SCHIEDAM De gezamen lijke Nefkens-bedrijven, goed voor een groot deel van de ver kopen van Peugeot en Talbot in Nederland, houden dit jaar een grote herfst- en winteraktie. Alle Peugeot en Talbot rijders kunnen bij Nefkens terecht voor een gratis technisch on derzoek van een half uur aan hun auto. Het belang van een dergelijk onderzoek is groot. De politie autoriteiten en de BOVAG heb ben recent nog waarschuwende geluiden laten horen over de konditie van het Nederlandse wagenpark. Er wordt bezuinigd op het onderhoud aan de auto. Het gratis onderzoek van Nef kens kan de rijders van een Peugeot of Talbot (of een Simca) tijdig waarschuwen voor zaken die nauw samenhangen met de veiligheid. De resultaten uit het onderzoek nemen de technische mensen van Nef kens met de autobezitter door. Hij of zij krijgt advies over pun ten die eventueel uitgevoerd moeten worden. Nefkens verbindt er ook nog een speciale kortingsaktie aan. Wie reparaties die voortvloeien uit het onderzoek bij Nefkens laat uitvoeren krijgt bij con tante betaling 15% korting op onderdelen en uurloon en komt dan in aanmerking voor een zgn. startgarantie. Bij onver hoopte pech in de wintermaan den, wordt dan gratis bijstand verleend. De aktie loopt tot en met 10 no vember 1982. Nefkens Schie dam is te vinden aan de Fok kerstraat 576. SCHIEDAM: Op de Broers- vest is onder het Restaurant „De Amstelbron" de Disco „Count Down" geopend van de gebroeders Post, een oord van ontspanning en gezellig heid, toegankelijk voor per sonen boven de 18 jaar. Het interieur is uniek te noemen. In de ruimte is een heel apart sfeertje ontstaan, en alle ruimte is bovendien, naar eigen ontwerp, uitste kend benut.. In het verhoogde plafond is een verlichting aangebracht met gekleurde glasplaten. Hieruit bestaat tevens het intieme dansvloertje, dat daarenboven is uitgerust met een waterorgel. De wandversiering bestaat uit spiegelsterrebeelden die tijdens de „blitz" een roman tisch effect geven. Twee houten buffetten bo ven elkaar, de bovenste als coctailbar, gemaakt van stemmig hout, geven het ge heel de aanblik van een klei ne muziektempel. Een professionele installatie levert muziek van afwisse lend ritme soft zowel als hard. Dit hangt af van de be zoekers. Ook ouderen kri;' gen de gelegenheid eens daadwerkelijk kennis te ma ken met het disco gebeuren De toegang is gratis. Openingstijden zijn dage lijks van 8 tot 01 uur, in de weekeinden tot 02 uur. SCHIEDAM Vrijdag 29 oktober was het precies een halve eeuw geleden dat de heer J. J. Levens, als typo graaf werkzaam geweest bij de Schiedamse drukkerij Aboremus, de sprong naar zelfstandigheid waagde. Het begon in het pand Boyle- straat hoek van Marumstraat, aanvankelijk als een drieman schap. Later ging hij samen met zijn vrouw verder. Het was meer een familiedrukkerij (ge boorte-, trouw- en rouwdruk- werken) waarmee in feite de basis is gelegd voor wat nu is Magneet Drukkerij, offset boekdruk thermoprint. Vier jaar later werd de drukke rij verplaatst naar de Rotter- damsedijk waar de evolutie van het bedrijf eerst goed op gang kwam. De Magneet begon naam te ma ken in Schiedam tevens als uit gever parochiebladen en Dubli- katies van verenigingen, jubi leumbladen en het mededelin genblad „Noorder Akkoorden" van wijkvereniging „Groe- noord". Ook de eerste „Gids voor Schiedam" rolde van de pers in drukkerij de Magneet. Om aan de kostendrukkende advertenties te komen zorgde de heer Levens voor een groot deel zelf met medewerking van zijn vrouw. Deze werkmethode is in de loop der jaren veel ver enigingen te stade gekomen. De verdere uitbouw naar een handelsdrukkerij in 1945 kwam in een stroomversnelling. In 1974 nam zoon John het bedrijf over en weldra bleek expansie noodzakelijk. In 1980 werd daarom de nieuw bouw in de Alegerastraat 12 ('s Gravenlandsepolder) betrok ken. Een oppervlakte van 200 m2 stelde de Magneet de gele genheid om tot volle ont plooiing te komen. Het bedrijf speelt volledig in op de ontwik keling van elektronika en bezit moderne apparaturen, voor zo wel complete kleurendruk als voor drukwerk en boek- en fol- derdruk. Als een van de eerste in ons land draait nu sinds korte tijd de Amerikaanse foto-print ma chine, een revolutionaire ont wikkeling die tijd en kosten spaart. De hierop vervaardigde brochure „Magneet in de Prak tijk" is hiervoor de beste pro moting. Het jubileum werd vrijdag gevierd met een „Open dag" als kennismaking met be drijf en de staf van dertien medewerkers. De bezoekers, waaronder veel relaties, ken nissen en familie, zagen de drukkerij in vol bedrijf. Niet alleen stichter Jan Levens en diens echtgenote werden ge- fetteerd. Ook de huidige di recteur John Levens en me vrouw Lucie Levens-Hipke werden in de hulde betrok ken. SCHIEDAM „Buckingham Modes of Londen" vestigde enkele weken geleden een fili aal in het pand Broersveld 90 (hoek Herenpad). De bedrijfsvoering is in han den van Sonja en Aad Schel. De kollektie bevat naast da meskleding voor jong en oud diverse exklusieve merken ge legenheidskleding, voor partij en het uitgaan. De inrichting is vrij sober ge houden wat de prijzen tengoe- de komt. Men beschikt over twee, geheel gesepareerde pas kamers. Gespecialiseerd is het filiaal in grote maten dames kleding. Indien niet in de kol lektie aanwezig kunnen deze worden nabesteld. Naast originele Engelse mode sieraden voert Buckingham Modes of London ook op deze dames gerichte winterartike- len. De populair aan het wor den beenwarmers in alle kleu ren en dessins worden tegen zeer scherpe prijzen aangebo den. Daarnaast voorradig zijn de z.g. oorknoppen, in tal van kleuren die overeenstemmen met de kleur van jas en hoofd deksel. Het modehuis geldt als een wip-in waar men rustig kan rondkijken, door alles zeer zichtbaar is geëtaleerd. van 17.30 - 19.00 uur Wijkgebouw van SWINDENSINGEL VRIJDAG 19 november 1982 van 17.30-19.00 uur Wijkgebouw WESTERKADE ZATERDAG DINSDAG van 9.00-12.30 uur Wijkgebouw BACHPLEIN 30 november 1982 van 17-00-20.00 uur Dienstencentrum DE 4 MOLENS Burg. Hon. Gretelaan De kosten bedragen f 10,-- per persoon. Met een medische verklaring is de inenting kosteloos. U dient dan wel de doktersverklaring tesamen mét de ziekenfondspapieren mede te brengen. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 3 NOVEMBER 1982 PAGINA 19 Drie dagen schone rasdieren kijken in de Harmonie

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 19