Strafschoppen beslissen slechte wedstrijd Overwinning door knock-out a Niet tornen aan tweemaal ophalen van huisvuil" Snoeicursus Thurlede ten einde r\\ 6.95 RANDSTAD-EDITIES VERSCHIJNEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. SCHIEDAM sportief bekeken Supportersbus Bekerwedstrijd Tafeltennis Schaken School- judo-toernooi Rolstoelbasketbal SCHIEDAM In de competitie voor de KNVB beker van district West II heeft FC Nieuwland'66 de volgende ronde niet gehaald. De Schiedam mers hadden in sportpark Harga bezoek van de derde klasser SSW (Steeds Sterker Worden) uit Dordrecht. Bij het einde van de wedstrijd was de stand 1-1 gelijk. Ook in de twee maal een kwartier verlen ging was er nog geen winnaar, zodat strafschop pen de uiteindelijke beslissing moesten brengen. Achterstand bleef SSW voorstaan. Opstellingen De doelpuntenmaker van SSW De selectie van FCN'66, die door strafschoppen niet verder gaat in de bekercompetitie. |jiiiiiiilliiiiiilllilliillliiiiiiiiliiiiliilllliiiiiiiiiilliiiiiiliiliiiiiillllllliiiiliiiilliiiiiiillliiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||,|||||||,l|>|,llllllllllllll,lllllllllllllll,llllllllllllllllllll"ll"llll,lllllllll,lll,ll"lll,lllllllllllllll"| Holland's delicatessenzaak in Spaland BE AU JOL AIS PRIMEUR1 Zeer elegant van smaak Per fles Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Waterpolo Serieus il\ BEHO Pieter Mulder krijgt van trainer Wim de Haan nog enige aanwijzingen voordat de finale begint. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 PAGINA 17 Nieuwe Stadsblad FCN'66 voor beker gewipt Het eerste jongensteam van de tafeltennisvereniging de Korenbeurs speelde zaterdag in eigen huis tegen streekge noot FVT uit Rotterdam. In de eerste partij verloor Hans Zuyderwijk met 23-25 in de derde game van Lubbelink- hof maar hierna was het de Korenbeurs die het initiatief nam en zodoende werd de stand na 5 partijen 4-1. Deze voorsprong kwam echter toch nog in gevaar doordat FVT goed tegenstand bleef bieden en door de volgende vier partijen; waarvan er drie pas in de derde game beslist werden, te winnen kwamen ze zelfs terug tot 'n 4-5 voorsprong. Hierna was voor Hans Zuyder wijk; die tot op dat moment nog niets had gewonnen, de moei lijke taak weggelegd om toch tenminste nog een punt veilig te stellen. Hierin slaagde hij op grandioze wijze door Marco Storm met tweemaal 21-18 aan de kant te zetten. Hans Meijer kwam eveneens tot een overwinning; Patrick Bar- key won twee partijen en sa men wonnen ze ook het dubbel. Het eerste meisjesteam moest in de thuiswedstrijd tegen Ho- tak'68, wegens ziekte van Ma- rie-José de Beer aantreden met 'n invalster uit het tweede team: Ruby Besteman. In haar eerste partij zorgde ze al direct voor 'n grote verrassing door in twee games van Appels te winnen. Hierna brachten de andere twee leden van het team er ech ter weinig van terecht zodat er na vijf partijen al 'n 1-4 achter stand kon worden genoteerd. De Korenbeurs kon wederom tegen scoren via Ruby Beste man die nu in twee games van Heest wist te verslaan. Pascale Barkey volgde dit goede voorbeeld door eveneens 'n partij te winnen. Bij deze twee overwinningen van Ruby Besteman en de ene winstpartij van Pascale Barkey bleef het echter en de volgende partijen eindigden dan ook allemaal in het voordeel van Hotak'68 die hiermee 'n 3-7 overwinning in de wacht sleepte. Op zaterdag 20 november speelt SVV in het gemeentelijk sport park in Leeuwarden tegen Sport 61ub Cambuur. De weds trijd begint om half acht. De supportersvereniging „Vrien den van SVV" zal weer een busreis organiseren. Aangezien de trip nogal wat tijd in beslag neemt vertrekt de bus al om drie uur vanaf het SVV terrein in sportpark Harga. Het reisbedrag voor leden van de supportersvereniging is 25 gul den en niet leden betalen vijf gulden meer. Men kan zich opgeven voor donderdagavond bij de voorzit ter van de supportersvereniging John van der Heiden, telefoon 730943. Het tweede elftal van SVV heeft zich voor de derde ronde in de bekercompetitie geplaatst door een 5-1 overwinning op DEVJO. Bij de rust was de stand al 4-0 door doelpunten van Edwin Bleiksloot (3x) en Jos Wenne- kes. In de tweede helft werd het eerst 4-1 voordat Eric Kol- meijer de eindstand op 5-1 kon brengen. dam die in de sportschool Groe- noord worden gehouden. Uitslagen: Klasse t/m 10 jaar; tot 24 kilo. 1. Machiel Kostense, 2. Leon den Ouden, 3. Tom Bakker. Tot 27 kilo. 1. Eric Olsthoorn, 2. Koen van Schooten, 3. Jim Scholsberg. Tot 31 kilo 1. Etienne Collé, 2. Raoel Wijdenbosch, 3. Rene Zoetmulder. Tot 35 kilo. 1. Ralf Tigges, 2. Bas Westdijk, 3. Mar tin Vroegh. Tot 40 kilo. 1. Danny Veldhuyzen, 2. Coscum Lafti, 3. Ali Agil. Klasse t/m 12 jaar: tot 30 kilo. 1. Michael Spruit, 2. Dimitri No bel, 3. Dion van Scheindelen. Tot 35 kilo. 1. Herman Zoetmul der, 2. Casper van Papendrecht, 3. Robert Jan Schell. Tot 40 kilo. 1. Remco Mulder, 2. Eric Zoetmulder, 3. Marc van Win terswijk. Tot 45 kilo. 1. Arthur Rommers, 2. Dennis van Rossem, 3. Peter Elsendoorn. Na de uitschieter van de vorige week, de enige overwinning in deze kompetitie, hebben de ta feltennissers van de Schie- damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars opnieuw flink van zich af laten weten. In een thuiswedstrijd, tegen Fa voriet 2, werd er met grote cij fers verloren, 2-8. Alleen Ria Zwanenvelt kwam tot één overwinning. In de beslissende derde game, tegen Hofland, won zij deze met 21-15. Ook tegen Claveaux en Overduin dwong zij een derde game af, maar ondanks haar spel, dat wekelijks zienderogen vooruit gaat, was zij toch niet bij machte deze partijen in winst om te zetten. Mare Chomette en Wout Pee man zagen alles in twee ga mes, met grote cijfers verloren gaan. Als dubbel wonnen zij weliswaar ook in drie games, van het duo, Claveaux en Over duin. Door deze nederlaag nemen de Schiedammers de laatste plaats van de ranglijst in, waarbij de degradatie, met nog drie weds trijden voor de boeg, nauwelijks te ontlopen valt. Afgelopen zaterdag organi seerde het Budo Instituut Schie dam in de sportschool van Ge rard Vroegh in Groenoord een judo-toernooi voor jongens tot en met 12 jaar. De ruim honderd jeugdige judo ka's, die zich voor dit even ement hadden ingeschreven en ingedeeld in twee leeftijdsgroe pen brachten een leuk judospel naar voren. Voor veel judoka's in de groep tot en met 10 jaar was het een bijzondere spannende dag daar velen voor het eerst aan een judo-toernooi deelnamen. De vele ouders en belangstellenden zorgden voor de nodige sfeer. De twee beschikbare stijlprijzen die werden aangeboden door Herenkapsalon Gerard Collé gingen naar Raoel Wijdenbosch in de groep tot en met 10 jaar en naar Peter van Marsbergen in de groep tot en met 12 jaar, dit voor hun verrichtingen die tot de beste zes in hun gewichts klasse zijn gekomen gaan half, januari deelnemen aan de judo-^ kampioenschappen van Schie- Het schaakteam van SV. Het Zwarte Paard stuitte in de tweede ronde tegen Spangen- Ommoord 3 op heftige tegen stand. Afgelopen dinsdag kwa men in Ommoord alleen de zwartspelers Ron Heusdens en Dik van der Pluijn tot winst. Dik Roggeveen verloor, door een misrekening in het einds pel. De overige partijen werden af gebroken. Maurice Smits, Aad Juijn, Jeroen v/d Slik en Jan Brand braken allen af in een gecompliceerde stelling. Ruud Kruijs zal een nederlaag waar schijnlijk niet meer kunnen ontlopen, maar Jos v/d Dool be schikt over goede winstkansen. Herman Keetbaas zorgde voor enige opschudding, door in een remisestelling een onreglemen taire zet af te geven. (De partij zou bij hervatting verloren voor hem zijn verklaard). Herman besloot remise aan te bieden en zijn tegenstander (niet bewust van deze toegeworpen kans) nam dit gelukkig voor HZP aan. De stand is hierdoor voorlopig 2 1/2 - 1 1/2 in het voordeel van HZP. Over de einduitslag is men echter niet bijzonder opti mistisch gestemd. Het rolstoelbasketbalteam van SIS De Ooievaars heeft in de sporthal Hoensbroek voor de beker gespeeld tegen Raalte. Omdat dit team een klasse ho ger speelt kregen de Schiedam mers een reglementaire voors prong van tien punten. De eerste helft ging gelijk op en de tien punten voorsprong werd zelfs vergroot. Bij de rust had den de Schiedammers een voorsprong van 24-15. In de tweede helft werd het moeilij ker voor de ploeg van trainer/- coach Huub Nelissen en Raalte liep geleidelijk aan de achter stand in. De Ooievaars hielden tot aan de laatste fasen van de wedstrijd een voorsprong maar in de slot minuten kwam Raalte sterk te rug en wist toch nog een 38-35 overwinning te behalen. De wedstrijd stond op een laag peil en de kleine hon derd bezoekers hebben be slist geen waar voor hun geld gehad. In de eerste helft waren de gas ten sterker maar de routine van de Dordtenaren gaf toch niet de doorslag met een doelpunt. In de tiende minuut was er een ha chelijk moment voor het doel van FCN toen doelman Rob Hoogerwerf een hoge voorzet niet voldoende onder controle kon krijgen. Aanvoerder prans Fiers kon nog net op tijd de bal over de achterlijn werken ten koste van een hoekschop die niets opleverde voor SSW. Na een half uur spelen de monstreerde de FCN doel man zijn grote klasse door een harde inzet van Wil Heu- verling keurig te stoppen. Kort voor het rustsignaal van de uitstekend leidende scheidsrechter G. Bogaards moest Frans Stal met een hoofdblessure de wedstrijd verlaten en werd zijn plaats ingenomen door Bertus Ger ritsen. In de achtste minuut van de tweede helft werd de vemdedi- ging van FCN uitgespeeld en kon Johan den Otter met een onhoudbaar schot de Schiedam mers op achterstand zetten, 0-1. Van deze weelde hebben de Dordtenaren naar slechts zeven minuten plezier gehad want toen bracht Jeffrey Stewart, die totaal nog niet was opgevallen, de stand weer in evenwicht. Een vrije schop genonen door Dick Schaap ging over alles heen. De vrijstaande Stewart liet de bal in de uiterste hoek belanden. Daarna werd FCN sterker en SSW kreeg het erg moeilijk. Maar in het spel van de Schie dammers zat totaal geen lijn, de aanvallen werden slordig opgebouwd. In de 20-ste minuut van de tweede helft mocht Dick Schaap een vrije schop nemen. Frans Fiers kwam achter twee spelers vandaan en kopte keu rig in. Scheidsrechter Booz Bo gaards keurde echter onterecht dit doelpunt af wegens buitens pel. Met nog een kwartier te gaan werd Martin van der Lely inge wisseld voor René Koetsenrui- ter. Het mocht allemaal niet ba ten het bleef 1-1 en men kon aan de verlenging beginnen. Ook in de verlenging was FCN weer sterker en vooral Ruud Kapteyn was de uitblinker in de verdediging. Het enigste ver meldenswaardige was dat Jef frey Stewart de bal op de bo venlat liet belanden na een vrije schop van Dick Schaap. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll In het tweede kwartier van de aan alle onzekerheid een einde verlenging hadden beide ploe- en schoot de vierde strafschop gen moeite met de conditie en feilloos in. de wedstrijd ging als de be- Winnen door het nemen van kende nachtkaars uit. strafschoppen is geen bevredi- Nadat Frans Jacobs raak had gende zaak maar SSW gaat geschoten was het René hiermee wel door naar de vol- Koetsenruiter die voor FCN gende ronde en FCN'66 is voor miste. Ook de beste man van verdere deelname uitgescha- het veld Ruud Kapteyn miste keld. zijn strafschop en daardoor Johan den Otter miste ook, De opstellingen waren: FCN'66 maar Wil Heuverling maakte Rob Hoogerwerf, Ruud Kap teyn, Leen Kooyman, Frans I Fiers, Jeffrey Stewart, Henny Kuyl, Arie van der Windt, Henk van der Lely, Hans van Gogh, Martin van der Lely (René Koetsenruiter) en Dick Schaap. SSW. Dick Wouters, Nico Kuy- terick, Frans Jacobs, prans Stal I (Bertus Gerritsen), Martin Stal, Lodewijk Stal, Wil Heuverling, Johan den Otter, John Pruym- boom, Willem Pruymboom en Martin Holzken. Pieter Mulder bokst zich! junior kampioen Bij Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prol. Kam. Onnatlaan 18S Telefoon 264174 b.g.g. 375516 Na vorige week een nipte over winning van 9-8 te öebben be haald tegen SVW heeft de wa- terpoloploeg van SZC zaterdag een 12-2 overwinning behaald op WIK uit Wassenaar. Een op permachtig Schiedams team walste in korte tijd over de Wassenaarse ploeg heen. Paul Gast opende de score met een achterwaarts schot, waarna Willem Jan Looman drie maal op rij scoorde voordat WIK wat terug kon doen. Goed keeperswerk van Leen van Noortwijk en Ard Wilde boer zorgde er voor dat WIK in de rest van de wedstrijd nog maar één keer kon scoren. SZC is met deze overwinning weer koploper geworden en hebben nu 12 punten uit wedstrijden. De Schiedammers moeten in de komende weken afrekenen met de nummers twee, drie en vier van de rang lijst en zaterdag gaat de ploeg naar Zeist om het op te nemen tegen Laga. SCHIEDAM Bij de boks kampioenschappen van Ne derland voor junioren (tot 19 jaar) heeft Pieter Mulder (17) lid van de Schiedamse boksvereniging De Haan, za terdag in de sporthal te Nieuwengein de titel be haald in de klasse zwaarwel- ter-gewicht. De Schiedammer moest uit komen tegen de één jaar ou dere Dick Suurbach van de boksvereniging Crooswijk uit Rotterdam. Suurbach was voor velen de getipte kam pioen maar, Mulder begon met veel zelfvertrouwen aan de wedstrijd. Al in de eerste ronde was de titel binnen voor de Schiedammer door een vol knock-out van Dick Suurbach. De jeugdige Pieter Mulder: „Ik was uiterst zenuwachtig toen ik aan de wedstrijd begon. Maar toen ik in de ring stond kreeg ik moed. Ik moest winnen, want een tweede plaats telt natuur lijk niet. Na een volle minuut aftasten plaatste ik een linkse hoek en werd mijn tegenstan der uitgeteld". Pieter Mulder is twee jaar terug met boksen begonnen en heeft vorig jaar april zijn eerste weds trijd gebokst. Zaterdag was het zijn 16e wedstrijd en zijn 15e overwinning. „Die partij die ik verloren heb, dat was geloof ik mijn zevende, was ik niet goed voorbereid. Trainen is namelijk erg belang rijk", zegt de wat bescheiden kampioen. Trainer Wim de Haan: „Na tuurlijk is trainen erg belang rijk. Ik kan het niet maken om ongetrainde mensen in de ring te zetten. Ik neem geen enkel risico. Kunnen ze door werk e.d. niet trainen, dan kunnen ze ook niet aan weds trijden deelnemen en moeten ze zich maar met recreatie- boksen bezig houden". Pieter Mulder traint drie maal in de week in de boksschool aan de Lange Haven. Hij doet dit ui terst serieus. „Als je topsport wil bedrijven moet je er veel voor over hebben. Ik moet het in de ring wel ma ken, maar de begeleiding van groot belang. Ook krijg ik van mijn werkgever (Pieter Mulder is dameskapper bij Jos van Brenkelen in Vlaardingen) alle gelegenheid om te trainen, en daar ben ik wel gelukkig mee, want ik heb veel over voor mijn sport". Als Pieter Mulder voor een wedstrijd moet uitkomen is al tijd zijn hele familie aanwezig. „Alleen mijn moeder niet, die durft niet te kijken en die blijft dan ook thuis. Zodra een partij is afgelopen bel ik ze ook direct op", zegt Pieter lachend. Met dit kampioenschap van Ne derland heeft Pieter Mulder zich geplaatst voor jong Oranje. Op 11 december speelt deze se lectie tegen Denemarken. Ziet hij hier weer kans om als over winnaar te voorschijn te ko men, dan gaat Mulder in fe bruari deelnemen aan het vijf- landen-toernooi dat in Dene marken gehouden wordt. „Dan wordt het moeilijker want dat duurt een hele week en of ik daarvoor vrij kan krijgen moet ik alleen maar hopen", laat Pieter Mulder tot slot weten. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMMIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIII SCHIEDAM Een voorstel van CDA-fraktievoorzitter Aad van Lingen om met in gang van 1983 het Schiedamse huisvuil voortaan één keer per week op te halen in plaats van de huidige twee maal, heeft het maandag niet gehaald in de gemeenteraad. Van Lingen lanceerde zijn idee toen de verholing van de de trainer is natuurlijk ook van reinigingsrechten (met elf procent) ter sprake kwam. Hij vroeg zich af of dit geen betere oplossing zou zijn voor de stijgende vuilverwer- kingskosten, dan eenvoudig de tarieven te verhogen en de burger op kosten te jagen. Reinier Scheeres (wethouder Nutsbedrijven, PvdA) on tried een dergelijk idee ten stelligste. „Die gedachte is hier al meer maals ter sprake gebracht. We hebben berekend dat één keer vuil ophalen inderdaad goedkoper is, maar je ver dient er als gemeente zo wei nig aan dat je de bevolking die overlast niet kunt aan doen. De besparingen staan in geen verhouding met de proble men die deze maatregel met zich meebrengt". Eén van die problemen is ruintegebrek. Lang niet iedere Schiedammer beschikt namelijk over een tuin, schuurtje of balkon om zijn volle afvalzak te stallen tot de volgende komst van de vuilnisman. Twee jaar geleden ging I Vlaardingen over tot het één maal per week inzamelen van het afval. Dat leidde on der de bevolking tot felle pro-1 testen. Zelfs de Vlaardingse huisartsen kantten zich tegen de nieuwe regeling omdat die uit een oogpunt van hygiëne niet acceptabel was. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Zaterdag vond de laatste praktijkles plaats van de door de KMTP en de V.V. Thurlede (gastheer) ge houden snoeicursus. Niet min der dan 52 amateurtuiniers in het bezit van een eigen of volkstuin volgden deze cursus. Het resultaat zal in het ko mend jaar merkbaar zijn in de vorm van een betere groei en bloei. Wat betreft fruitbomen en heesters verwacht men een betere oogst dan voorheen. Cursusleiders de heren Hen driks en Fortuin, verbonden aan de Rotterdamse Tuin bouwschool, hadden zich hier voor belangeloos beschikbaar gesteld. Bij het afscheid kregen beide heren uit handen van de heer M. Slavenburg een presentje aangeboden. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Op vrijdag 26 november tussen vier en half zes bestaat er gelegenheid af scheid te nemen van J. van Heerde, chef afdeling Openbare Werken van de gemeente-se cretarie. Het gemeentebestuur biedt de heer Van Heerde een receptie aan in het stadskantoor. Met in gang van 1 december gaat de functionaris met VUT (ver vroegde uittreding).

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17