Sterren schitteren f van 23 t/m 28 november in Ahoy' te Rotterdam Shirley-Marie, Hugh en Reg Forgie spelen een ongelo felijke badmintonwedstrijd. Wilde Russische dansen bij het Kozakkenfeest Ditmaal zijn het statige zwa nen die zich in een sierlijke cadans over het ijs bewegen. In de toiletten en veren zijn onzichtbaar lampjes verwerkt die aan het eind van de show als één slinger van licht op gloeien. De Holiday on Ice show wordt geproduceerd door Madison Square garden in New York. Choreograaf en ideeënman is Ted Shuffle, eens partner van de legendarische ijsprinses Sonja Henie. De 750 kostuums zijn ontwor pen door de befaamde Franse couturier André Lévasseur, een specialist die talloze spek- takulaire kostuumfilms en Pa- rijse operaprodukties op zijn naam heeft staan. André Mus cat komponeerde en arran geerde de muziek. In Rotterdam De ijsshow Cinderella van Holiday on Ice komt van dinsdag 23 november t/m 28 november naar het sportpa leis Ahoy' te Rotterdam. De voorstellingen beginnen 's avonds om 20.00 uur, be halve op zondag. Matinees zijn er op zaterdag om 15.30 en op zondag om 12.30 en 16.15 uur. De toegangsprijzen bedra gen respektievelijk ƒ12,- ƒ16,- ƒ24,- en ƒ28,-; kinderen tot vijftien jaar half geld en 65-plussers half geld tijdens LUIK, BELGIE Het jaarlijkse bezoek, half oktober j.l. door één van de vijf ensembles van Holiday on Ice aan deze stad, leverde avond aan avond een goed bezet sportpaleis op. Genoten hebben onze zuiderburen van de splinternieuwe en zeer verrassende ijsshow Cinderella. De shows van Holiday on Ice zijn doorgaans gebaseerd op sprookjes- en dieren- figuren. Zo ook nu. geland tijdens het vrolijke feest in de Barbary Coast sa loon waarin iedereen alle sho- wregisters opentrekt, komt het slotstuk. Alle ingrediënten zijn ruimschoots aanwezig om de kijkers van alle leeftij den een voortreffelijk brok amusement voor te schotelen,' welke de toets der kritiek kan doorstaan. Heel indrukwekkend is de grote aardbeving in San Fran cisco, welke zo knap wordt weergegeven dat het gewoon wat beklemmend is, zo echt lijkt alles. Ondrej Nepala legt hier zijn hart via zijn schaat sen op het ijs. Ademloos kijkt het publiek toe wanneer langzaam alle lamp jes gaan branden op het enor me décor en stukje bij beetje de brug The Golden Gate zichtbaar wordt met op het midden, bewegend verkeer. Dit is zo mooi en hierin zit zo veel langdurige en kunstzinni ge arbeid dat men er stil van wordt. Het afscheid van de sterren en het corps de ballet geschiedt als altijd met een heleboel glit ters, veren en show van de eerste orde. Aan de ijsshow Cinderella, zeg maar Assepoester, werken ijs- sterren mee, afkomstig uit de gehele wereld. Onder hen be vindt zich de grootste kam pioen aller tijden, de Tsjech Ondrej Nepala. Hij was maar liefst vijfmaal Europees, drie keer wereld- en olympisch kampioen. In dit goede gezel schap treft men ook aan de su- perslanke, uiterst bescheiden Susan Firth. Susan Firth bracht viermaal achtereen het Britse kampioenschap op haar naam. Dit vriendelijke vrouw tje is dol op dansen. Het fasci neert haar. Het liefst doet ze aan ballet; vandaar ook dat ze het Russische nummer zo fijn vindt om te doen. Susan begon met schaatsen toen ze nog een heel klein meisje was en met haar oudste broer bond ze re gelmatig de gladde ijzers onder om rondjes te rijden op het meer. De grootste kampioen aller tijden, de Tsjech On drej Nepala. *De Hongaarse kampioene Agnes Eros. de matinees. Kaartverkoop bij het sportpaleis (niet op zondag) van 10.00-16.00 uur en bij de bekende voorver koopadressen. Telefonisch plaatsbespreken kan ook, telefoon 010-812144. Badminton In deze ijsshow is zonder meer JÉiiiffl sensationeel het optreden van Shirley-Marie, Hugh en Reg Jrfg^B Forgie. Hugh, die uit Canada jfl naar Engeland emigreerde, is ,JB al zeventig jaar en nog steeds Mtjjk m is hij de sterke man van deze akt. Het drietal „speelt" een tIL jK JH ongelofelijke badmintonwed- strijd op de schaats, een wed strijd die ware lachorkanen en WïÊÊB ovaties veroorzaakt. Het num- mer van de familie Forgie be- hoort tot de absolute varièté- top. Hugh Forgie en zijn zoon let. Een spektukulair precies Reg behoren tot dë beste bad- en elegant geheel, wat gestalte mintonspelers van Engeland. geeft aan de indrukwekkende showscènes. Even belangrijk als de solisten In de nieuwe Holiday on Ice- zijn de Holiday-girls en boys. show zijn dat onder meer een Deze 36 meisjes en jonge man- Regenboog-scène, opgedragen nen, afkomstig uit twintig lan- aan Judy Garland, de Betove- den, vormen het corps de bal- rende speelgoedwinkel, het Uit Amerika komt de ster schaatser Tim Zink, wiens grootouders van Europese af komst zijn. Tot het verdere sterrengezelschap behoren Ka- rena Richardson; zij vertegen woordigde Engeland op de Eu ropese- wereld- en olympische kampioenschappen; de Tsje chische meesterschaatser Milos Man; de in Boedapest geboren Hongaarse kampioene Agnes Eros en het acrobatische ijs- danspaar Irene Hanisch en David Sutton. Kozakkenfestival en een ro mantische Love Story in „24 uur uit het leven van een •man". met de zwaartekracht op een fiets met één wiel, bestaat uit Peggi en David Cousans. In het dagelijks leven zijn zij moeder en zoon. Ongelofelijk maar waar. Levensgrote dieren Wanneer voor de eerste keer het doek opgaat en het corps de ballet het ijs opglijdt in werkelijk schitterende kos tuums, krijgt het van het pu bliek een warm applaus toege meten. Verrukt zijn de kijkers wanneer even later levensgro te katten, beren, muizen, pop pen en tinnen soldaaljes op het ijs tot leven komen. Het is dan ook een enig gezicht om deze figuren uit de Betoverde die renwinkel met speelse precisie bezig te zien. Het is ook me neer de muis die daarna als di rigent optreedt tijdens de ouverture met de belletjes. De danseressen van het corps de ballet zijn hierbij gestoken in rose pakjes, met op hun hoofd witte kapjes van bont. De rin kelende en twinkelende belle tjes zijn overal zeer melodieus hoorbaar aanwezig. In het sprooWe over Assepoes ter is Agnes Eros in een rafelig werktenue, de hoofdpersoon. Als goede fee treedt op de to partieste Susan Firth, die zo en passant nog wat dubbele cher- ryflipjes springt om haar to verkunsten kracht bij te zet ten. Assepoester en haar droomprins Milos Man leveren een knappe prestatie na hun ontmoeting in de balzaal. Het hele verhaal, wordt in de fraaiste kostuums zeer sugges tief uitgebeeld. In deze ijsshow treedt ook het komische duo op de schaats Dominique Guglielmetti en Jim Murphy voor het voetlicht met doldwaze kunsten. Zij worden ook wel de schaatsen de Stan Laurel en Olivier Har dy genoemd. Dit is zeker van toepassing als zij het nummer met de vioolkast opvoeren. Het corps de ballet laat tijdens het groot Kozakkendansfeest het publiek kennismaken met de wilde Russische dansen in alle facetten. Susan Firth en Ondrej Nepala nemen op voor beeldige wijze de hoofdrollen voor hun rekening. Warm... Wanneer het leger van de tin nen soldaatjes inrukt, komt er warm Zuid-Amerikaans tem perament op de koude ijsvloer. Even vurig zijn ook- Los Tor nados als ze met grote, zwarte sombrero's gaan jonglerên en in volle vaart met kegels wer ken. Dit duo, wat nog veel meer vakwerk laat zien zoals schaatsend jongleren met brandende toortsen en spelend Slotstuk Nadat Karena Richardson weer veilig op haar benen is In de Barbara Coast Saloon wordt een vrolijk (ijs)feest gevierd Levensgrote dieren komen op het ijs tot leven in de Betoverde dierenwinkel RANDSTAD-EDITIES V SSiSS-fiJ

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 20