Van oud naar nieuw, woonlasten veranderen Buiten- trimmen Kennismakingskursus tafeltennis Algemeen Kursus rekreatiesport verenigingskader Sport- en spelinstuif voor dames Wordt verwacht Verleende bouw vergunningen Publikatie van de Gemeente Schiedam 'el-OTO 26 OS 00 Sportraad voor de Gemeente Schiedam Bureau Voorlichting Receptie J. van Heerde Het streven is er op gericht om voor 184 minimum-energie woningen, waarvoor wethouder Chr. Zijdeveld op 26 oktober de eerste paal heeft geslagen, deze een half jaar voor de ople vering in principe toe te wijzen aan de toekomstige bewoners. Op deze manier kunnen de toekomstige bewoners ruim voor het tijdstip waarop zij hun nieuwe woning betrekken goed worden wegwijs gemaakt in de juiste wijze van bewoning van hun minimum-energie woning. Wonen in een gerenoveerde woning of nieuwe woning, een hele verbetering! Zodra u in uw verbeterde woning bent ingetrokken maakt u mogelijk al gauw vergelijkingen met de oude woonsituatie. U bemerkt dat in het oude huis geen geiser of douche was, in de kamer stond alleen maar een olie- of gaskachel en de overige woonruimten waren in de winter onverwarmd, het huis was niet geïsoleerd. De woonruimten waren misschien wat klei ner, het was er heel anders. Maar in de nieuwe woning heeft u wel een geiser en douche, één of twee wastafels en er is ook een centrale verwarming geplaatst. Het huis is geïsoleerd. U heeft veel meer comfort gekregen. Het leef- en woongenot is daardoor sterk toegeno men. Maar comfort betekent meestal wel een toename van de lasten. Gasrekening Problemen Nu (opnieuw) opgeven De aanmelding sluit per 1 maart 1982 Een A.B.O.-kursus (Algemene Basis Opleiding) die waar schijnlijk in het voorjaar van start gaat. Een kennismakingskursus SQUASH voor jong en oud. Wandelen voor ouderen. Sport- en spelinstuif voor de jeugd in de gymzaal Lange Singelstraat. Het uitlenen van kant en klaarspelen op het gebied van de rekreatiesport. Al deze nieuwe evenementen worden, na goed te zijn door gesproken, bekendgemaakt via de plaatselijke pers. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 NOVEMBER 1982 PAGINA 23 Stadskantoor Emmastraat 1 Gebruik makende van de daarvoor be staande regeling (V.U.T.), zal de heer J. van Heerde, chef van de afdeling Openba re Werken van de gemeente-secretarie met ingang van 1 december 1982, de ge meentedienst verlaten. In verband hier mede bieden wij hem een afscheidsrecep tie aan op j 'f vrijdag 26 november a.s., des middags van vier uur tot half zes, in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1, Schiedam. Er zal geen gelegenheid zijn tot het houden van toespraken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, de burgemeester, G. J. te Loo de secretaris, M. J. Blok Nu opgeven voor minimum energie woningen Reeds in mei 1983 zouden de toewijzingen kunnen plaatsvinden. Bij het Bureau Huisvesting kunt u zich opgeven als be langstellende voor een principe-toewijzing van een voor uw huishouden passend te achten minimum-energie woning in Woudhoek-Noord, deelplan 4 B 1. Dit gaat als volgt in zijn werk. Bij het Bureau Huisvesting zijn formulie ren verkrijgbaar: de aanvraag principe toewijzing minimum-energie woning 4 B 1. Bent u nog niet niet als woningzoeken de geregistreerd, dan vraagt u ook om een formulier aanvraag tot registratie als wo ningzoekende. U kunt namelijk alleen voor een woning in Schiedam in aanmer king komen, als u bent ingeschreven als woningzoekenden. Bent u al wèl als wo ningzoekende geregistreerd, dan wordt aan de hand van het inschrijfformulier dat u op de aanvraag principe toewijzing vermeldt uitgezocht, of u reeds in het au tomatische bestand van Bureau Huisves ting bent opgenomen. Is dit het geval, dan Woningtype Aantal kamers Aantal woningen Verwachte netto huur portiek begane grond 2 54 358,- portiek 2e verdieping 3 v* 18 ƒ380,- portiek le verdieping 3 18 ƒ393,- portiek 2e verdieping 4 9 422,- portiek le verdieping 4 9 465,- B eengezins-, tussenwoning 4 22 ƒ524,- B eengezins-, hoekwoning 4 6 ƒ543,- A eengezins-, tussenwoning 5 44 ƒ662,- A eengezins-, hoekwoning 5 4 ƒ680,- Ondanks de geïsoleerde woning kan het gebeuren dat uw gasrekening hoger is dan in het vorige huis. U heeft nu een centrale verwarming. Elke ruimte, kamer of ver trek kan in principe verwarmd worden. Het energieverbruik komt op een ander niveau te liggen. In het begin is dat wen nen. Vooral in een tijd dat ook andere dingen het leven duurder maken. De hu ren gaan omhoog, de krant, de kruidenier, de bakker, de wegenbelasting, alles wordt duurder. Iedereen moet met minder ge noegen nemen in een tijd waarin de kos ten van levensonderhoud nog steeds helaas stijgen. Uw CV-installatie verbruikt ca. 75% van alle energie die uw huis binnenkomt. Op uw gasrekening is dit eveneens merkbaar. Woont u in een geïsoleerde woning dan heeft dat een gunstige invloed op de ener gienota. U spaart energie en geld. Er zijn veel meer mogelijkheden om energie te besparen. Een graadje lager stoken of 's a- vonds gordijnen sluiten zijn voor u moge lijk bekende kreten. Als u deze in praktijk brengt, levert dat een energiebesparing op die merkbaar is in de huishoudbeurs, di- rekt of indirect. Natuurlijk zijn er meer dere tips voor u bruikbaar en toepasbaar. De O.N.S. beschikken over informatiema teriaal. Neemt u eens contact op, telefoon 622222. Heeft u een elektrische boiler in huis dan betekent dat bijna altijd dat u daarvoor een elektriciteitsverbruik heeft van meer dan 1000 kWh per jaar. Het laten plaatsen van een dubbeltariefmeter is dan zinvol. Op verzoek wordt een dubbeltariefmeter geplaatst, waarbij dan de geregistreerde afname van nacht c.q. weekendstroom. te gen een lagere prijs dan de dagstroom wordt berekend. De O.N.S. leveren deze elektriciteit 's a- vonds van 22.30 uur tot 's morgens 08.00 uur en verder de gehele zaterdag en zon dag. Door het stijgen van de kosten van le vensonderhoud en energiekosten raken een toenemend aantal verbruikers helaas in de financiële problemen. Tot nu toe hebben wij in de meeste gevallen, na goed overleg, één en ander kunnen oplossen. Wij vinden dat wij er goed aan doen u te vertellen dat de woonlasten zich gaan wij zigen in uw nieuwe woonsituatie. Zoals gezegd: meer comfort, toename van woon lasten. In uw situatie zou het prettig zijn tijdig, vóór dat u weet dat er veranderin gen komen hiermede rekening te houden. U komt dan in uw nieuwe of gerenoveer de woning niet voor verrassingen te staan. sportieve rekreatie De winter staat weer voor de deur en veel aktiviteiten verplaatsen zich naar binnen. Voor liefhebbers die niet bang zijn voor een koude neus en die een ijzeren menta liteit hebben is de mogelijkheid om in de buitenlucht onder leiding te trimmen. Deze trimaktiviteit wordt gehouden vanaf de kantine op de Wielerbaan, sportpark Harga en gaat altijd door, ongeacht de weersomstandigheden. U hoeft zich niet vooraf op te geven. Elke dinsdagavond van 20.00-21.30 uur4wordt er onder des kundige leiding getrimd; lopen, oefenin gen, diverse spelen (Wielerbaan is ver licht). De kosten bedragen 2,50 per keer. Na afloop is er gelegenheid voor een drankje. Kleed- en douchegelegenheid is ook aanwezig. Een sport die veel wordt beoefend, zowel in huiselijke kring als op de sportvereni ging. Men kan al gauw een balletje slaan. Voor degene die er toch wat meer van willen leren dan alleen maar heen en weer slaan is deze kursus bijzonder ge schikt. Spelregels, het slaan vanuit ver schillende posities, forehand- en back- handschuiven en zelfs een forehand-loop ing wordt op deskundige wijze gebracht. Materialen hebt u verder niet nodig, daar zorgen wij voor. Alleen makkelijk zitten de kleding en sportschoenen is wenselijk. Voor een gezellig samenzijn, kopje koffie en dan ook nog de tafeltennissport bedrij ven bent u welkom op deze kursus. voor wie: voor iedereen leeftijd: 18 jaar en ouder waar: Korenbeurs, hoek Dam/Lange Ha ven dag: woensdagochten tijd: 09.30-11.00 kursusdata: november 24 december 1-8-15 januari 5-12-19-26 februari 2-9 kosten: 45,- Materialen zoals bats, balletjes en andere hulpmiddelen zijn bij de kursus inbegre pen. Douche- en kleedgelegenheid is aan wezig. Al onze instuiven, lessen en kursussen staan onder bevoegde, deskundige en en thousiaste leiding. Wij zorgen ook voor voldoende en goed bruikbaar sport- en spelmateriaal. Wij willen u er reeds nu op wijzen dat wij geen vervolgkursussen organiseren. Onze wens is om de deelnemers na de introduk- tiekursus door te laten stromen naar de sportverenigingen. Na elke kursus krijgt u van ons informatie omtrent speel- en les- mogelijkheden bij onze sportverenigingen in Schiedam. INLICHTINGEN, AANMELDINGEN OF INFORMATIE: Sportraad voor de gemeente Schiedam Emmastraat 1 (Stadskantoor) 3111 GA Schiedam Telefoon 260500 toestel 155, 158 of 247. Voor suggesties van uw kant staan wij al tijd open, u bent welkom van 09.00 tot 17.00 uur bij de Sportraad op de 7e etage. wordt uw aanvraag in de computer gere gistreerd. Is dit niet het geval, dan wordt u opgeroepen voor herinschrijving in ver band met de automatisering. Nadat de herinschrijving plaats heeft gevonden, worden uw gegevens samen met uw aan vraag van een woning in deelplan 4 B 1 in het geautomatiseerde bestand opgenomen. Bij dit alles geldt: ook als u zich vóór 1 no vember 1982 a: eens hebt aangemeld als belangstellende voor een woning in deel plan 4 B 1, moet u toch het formulier „aanvraag principe toewijzing minimum energie woning 4 B 1" ophalen en weer inleveren bij het Bureau Huisvesting. Door het Bureau Huisvesting zal in sa menwerking met de toekomstige beheer der van het complex uit de aanvragen om een principe toewijzing een selectie wor den gemaakt van aanvragers, die gempten naar de maatstaven vervat in de woon ruimteverordening en het woonruimte reglement voor een principetoewijzing in aanmerking kunnen komen. Aan deze mensen Zal gevraagd worden, of zij alsnog in aanmerking willen komen. Afhankelijk van de reacties zullen per 1 mei 1983 de definitieve principe toewijzingen van de individuele woningen (dus met straat en huisnummer) worden verzonden. Aan deze principe toewijzingen is een tweezijdig voorbehoud verbonden: de be trokkenen kan tot het moment van het te kenen van het huurcontract van zijn optie afzien, maar ook de gemeente kan, als zich met name in de inkomens- en/of ge zinssituatie aanzienlijke veranderingen hebben voorgedaan, de principe toewij zing vervallen verklaren. Zo kan worden voorkomen dat bijvoorbeeld een vijf-ka merwoning door twee personen wordt be trokken. Wèl zal altijd worden gepro beerd, de betrokkenen een wel passende woning in het complex toe te wijzen. Tot slot: met vragen over de toewijzing kunt u altijd terecht bij het Bureau Huis vesting: geopend alle werkdagen van 08.30 tot 12.00 uur. Steeds meer verenigingen en instellingen organiseren voor hun jeugdleden een kampweek of een sportdag met de bedoe ling om ze op een fijne en sportieve ma nier bezig te houden. De oorzaak hiervan is dat er een toenemende belangstelling bestaat voor de rekreatiesport. Veel kader wordt daarom belast met het organiseren en uitdenken van allerlei rekreatieve vor men. Dit vergt veel tijd en inzet en vraagt ook veel vindingrijkheid om elke keer op nieuw een leuker en uitgebreider pro gramma te bedenken. Onbekendheid met het gebruik van diverse materialen en moeilijkheden bij het vinden van de juiste vorm en inhoud van rekreatiesportaktivi- teiten vormen voor ons aanleiding tot het starten van een kursus bijscholing rekrea- tiesportaktiviteiten verenigingskader. De kursus zal uit 10 bijeenkomsten bestaan en is zeker niet bedoeld als opleiding re- kreatie-sportleider of iets dergelijks. Na afloop ontvangt men dan ook geen diplo ma. Enkele voorbeelden die in deze kursus aan de orde kunnen komen zijn: - wat kan een leider doen, wanneer de kompetitie is afgelast; - hoe zou ik een kampweek kunnen orga niseren en wat doe ik daar; - hoe kan ik voor weinig geld aan mijn spullen komen; - hoe maak ik een goed draaiboek; - wat kan ik in een kleine ruimte doen; - enz. enz. dag: nog nader te bepalen (wordt maan dag-, dinsdag- of donderdagavond) tijd: 20.00-22.00 uur kursusdata: januari - februari - maart (juiste data worden nog bekend gemaakt) kosten: 10,- per deelnemer, te voldoen aan het eind van de eerste avond (tevens informatiebijeenkomst) aanmelden: aanmeldingsformulier zijn te verkrijgen bij de Sportraad De dames die het op de sport- en spelin stuif op de woensdagavond wat te druk of te laat vinden kunnen vanaf heden te recht op onze wekelijkse sport- en spelin stuif, speciaal voor dames, op de dinsdag morgen van 09.00-10.30 uur, in de Sport hal Margriet. Er is een gratis kinderoppas aanwezig. U kunt uw kinderen vertrouwd onder en thousiaste oppasleiding laten ravotten en spelen. Dan kunt u zelf met een gerust ge voel eens heerlijk sporten op een speelse manier. Wat kunt u zoals verwachten: Tij dens de afgelopen instuiven op de dins dagmorgen zijn we tot een programma ge komen waar alle dames zeggenschap in hebben gehad zóals: 09.00-09.15: lekker warmdraaien met ma terialen die u zelf mag bepalen en uitzoe ken. 0.15-09.30: warming-up die op muziek wordt uitgevoerd en toch pittig is. 09.30-09.50: keuze uit, - onder leiding de beginselen van het vol leybal leren; - onder leiding een" spelletje korfballen of een ander balspel - of zomaar iets doen waar u zin in hebt 09.50-10.20: - bewegen op muziek, (natuur lijk onder leiding) waarbij verschillende oefeningetjes worden geleerd, zo, dat ie dereen die nieuw komt daar ook aan mee kan doen. - badmintonregels en technieken onder leiding. - of zomaar iets doen waar u zin in hebt. 10.20-10.30: - voor de liefhebbers nog een extra pittige konditietraining ter afslui ting - of zomaar iets doen waar u zin in hebt. Het zomaar iets doen waar u zin in hebt houdt in dat u kunt tafeltennissen, bad mintonnen, trimmen op trim- en trai ningstoestellen, spelen met diverse kleine speelmaterialen. Voor de kosten hoeft u het niet te laten: ƒ2,50 per keer. U kunt natuurlijk ook een keertje zomaar eens komen kijken of het u bevalt, u bent altijd van harte welkom. Door de gemeerite Schiedam zijn in de maanden september en oktober de onder staande bouwvergunningen verleend. Be langhebbenden die nadere informatie wil len hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 08.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. Openbare Nutsbedrijven Schiedam, voor het plaatsen van een prefab-transforma torhuisje op een terrein aan de Nieuwe W aterwegstraat. Openbaar Lichaam Rijnmond, voor het plaatsen van een berging voor gasflessen achter het kantoorpand 's Gravelandse- weg 565. J. J. M. van Rutte, voor het inwendig ver bouwen, alsmede het plaatsen van een berging achter de woning Graaf Floris- straat 52. A. F. de Vette, voor het plaatsen van een schuur voor een kasverwarmingsinstalla- tie behorende bij het warenhuis, gelegen op het terrein aan de Groene weg 42. M. L. v.d. Graaf, voor het verbouwen van een voormalige winkel tot snackbar, als mede het wijzigen van de voorgevel van het pand Broersveld 10a. H. S. A. Verheyden, voor het vervangen en vernieuwen van 2 voordeuren tot 1 voordeur in de voorgevel van de woning van Smaleveltstraat 9. Makelaardij Ris, voor het gedeeltelijk in wendig verbouwen, alsmede het plaatsen van een berging achter de woning, gele gen aan de Jac. van Lennepstraat 4. P. van Santbrink, voor het vernieuwen van raamkozijnen in de voorgevel van de woning Jan van Zutphenstraat 4. A. M. Fredriks, voor het plaatsen van een poortdeur, naast het pand Villastraat 55. H. J. Post, voor het inwendig verbouwen van de discotheek, gelegen aan de Broers- vest 13. Handbalvereniging UVG, voor het op richten van een kantine met kleedkamers op het sportterrein van UVG aan de Sportlaan in Sportpark Harga. A. Rip, voor het verbouwen van een voor malig terras tot serre, achter de woning Bosrand 34. B. Bentum, voor het gedeeltelijk inwendig verbouwen van de woning Bilderdijk- straat 49a. Van Vliet, Radio ABA, voor het vervan gen van een berging aan de Groenelaan 97. Woningbouwvereniging Volkshuisvesting, voor het bouwen van 45 woningen en een kerkelijk centrum op het terrein aan de Nieuwe Maasstraat/hoek Oude Maas straat. Drukkerij van Rossum, voor het vergro ten van de drukkerij, gelegen aan de Van Heekstraat 8. V

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23