Sport-showbizz-kwis voor herhaling vatbaar DBGC wint met 2-0 GEBIT STUK HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1982 PAGINA 17 Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak 's zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. J. VERINGMEIER Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILIOEN. Tafeltennis Trainingsdemo stratie Wandeltocht Rolstoelbasketbal Dammen De selectie van DHS, die nu triest de onderste plaats bezet in de tweede klasse B. Judo toernooi Zaalkorfbal Na de wedstrijden poseren de winnaressen jnet hun verworven prijs. Uitslagen Jette Oescher neemt hier Diana Vroegh in de houdgreep en wint de partij. Forse nederlaag Volleybal SCHIEDAM In de KNVB tweede klasse B heeft DHS de onderste plaats overgenomen van het Vlaardingse VFC. De ploeg van trainer Henk Könemann verloor in sportpark Kethel met 0-2 van DBGC uit Oude Tonge. VFC won ruim schoots met 4-0 van DRL. Op karakter DHS trainer Henk Köne mann: „We zitten duidelijk in de hoek waar de klappen vallen". Opstellingen Stand tweede klas svw Ruud Kloppers schiet de bal tegen het lichaam van de DBGC doelman aan. Hans Stolk als zanger in Passage Theater Hans Stolk, de Schie damse zanger die een suc cesvolle bijdrage leverde aan de sport-showbizz-kwis. Nieuwe Stadsblad Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prol. Kam. Onnetlaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 DHS op onderste plaats na vierde nederlaag op rij Evenals in voorgaande jaren willen de Schiedamse schaakverenigingen in fe bruari de scholen in de gele genheid stellen deel te nemen aan het school-schaak-kam- pioenschap van Schiedam. Ieder team moet uit vijf spe lers bestaan en per school mag met meerdere teams wor den deelgenomen. Het is een landelijk kampioenschap. De eerste fase is het kampioen schap van Schiedam. Af hankelijk van het aantal deel nemende teams zullen zich één of meer teams plaatsen voor het kampioenschap van het district Rotterdam. Er zal op een wtensdagmid- dag in februari geschaakt worden. Later kan niet in verband net de wedstrijd in Rotterdam. De scholen die aan dit schaakkampioen schap willen deelnemen moe ten zich uiterlijk voor 31 de cember bij de sportraad voor de gemeente Schiedam, Emmastraat 1 opgeven. In Leiden speelde het eerste jongensteam van de tafelten nisvereniging De Korenbeurs afgelopen zaterdag de voor laatste competitiewedstrijd te gen de koploper, Scylla. Even als in de thuiswedstrijd werd het tegen dit sterke team 'n 10-0 nederlaag. Het eerste meisaesteam deed het in Hazerswoude tegen Avanti, de vereniging waar on der andere ook Bettine Vriese- koop speelt, niet veel beter. Doordat Marie-José op het laatste moment moest afzeggen wegens ziekte, begon het Schie damse team de wedstrijd al met 'n 3-0 achterstand. Maar ook de twee overgebleven speelsters konden weinig ui trichten tegen het Avanti-ge- weld. De eer werd tenslotte ge red door Pascale Barkey waar door de einduitslag 9-1 werd. Op maandagavond 29 novem ber houdt de WON afdeling Rijnmond een trainingsde monstratie op het terrein Var kenoord in Rotterdam. Werd in oktober het onderwerp „doors troming junioren naar de senio ren" behandeld, nu is als thema gekozen „selektievoetbal in de puberjaren". Opnieuw zal Wim Advocaat als docent optreden. De wandelsportvereniging Le venslust De Put houdt op zater dag 27 november een St. Nico- laas-wandeltocht. Men kan kie zen uit de afstanden 5-10-15 en 25 kilometer. De deelneming is opengesteld voor een ieder die wil wandelen, zowel indivi dueel als in groepen. De inschrijfgelden zijn drie gul den en vijftig cent per persoon. De startplaats is buurthuis De Put aan de Pinkstraat (hoek Franselaan) in Rotterdam, va naf tien uur voor recreatief wandelen en vanaf één uur voor groepen. Inlichtingen bij mevrouw A. den Dekker, Suisestraat 6b, Rotterdam. Het rolstoelbasketbalteam van SIS de Ooievaars heeft zaterdag in Amsterdam tegen ISA weer een knappe overwinning be haald. ISA was voor de Schie dammers een onbekende ploeg en men begon dan ook wat on zeker. Ook de Amsterdammers keken eerst de kat uit de boom en zo gebeurde het dat halver wege de eerste helft de stand nog maar 9-6 voor de Ooievaars was. Daarna bleef de strijd gelijk op gaan met steeds een kleine voorsprong voor De Ooievaars. Bij de rust was de stand 22-18. In de tweede helft bleven de ploegen aan elkaar gewaagd en er werd om beurten gescoord. De Amsterdammers zagen zelfs kans om op gelijke hoogte te ko men, 30-30. De laatste vijf mi nuten zette de ploeg van trai ner/coach Huub Nelisse een ge weldig offensief in wat ui teindelijk een 36-32 overwin ning opleverde. Zaterdag speelde Damclub Schiedam in Monster tegen de vereniging van dezelfde naam. Het 60-jarige Monster in degra datiegevaar verkerende vocht voor haar laatste kans, echter zonder resultaat. Reeds binnen een uur kwam Schiedam op voorsprong door Wim Vrijland. Deze voorsprong werd nog ver groot door Leen Lijklema, die een schijnbaar verloren stand door een combinatie besliste. Hierdoor was de spanning uit de strijd, mede doordat zowel Piet Bastiaanse en Ron Heus- dens op winst stonden. Door het nonchalante spel van Ron moesten de Schiedanmers lang wachten voordat de punten verzilverd werden. Naast deze winstpartijen moes ten twee nederlagen worden geïncasseerd. Aad Prins, die in het middenspel een goede stand had opgebouwd, moest in tijd nood een kwaal waaraan ook zijn broer Sjaak lijdt zijn voordeel prijsgeven. Ook Peter Lansbergen moest de meerdere erkennen in zijn tegenstander. In een vijf om vijfstand miste hij de voor de handliggende remisevariant, zodat hij gedwongen was nog een uur achter het bord te blij ven zitten. De overige partijen werden remise, waarvan die van Sjaak Prins gememoreerd moet worden. Nadat zijn tegen stander de winst verzuimde kon Sjaak op simpele wijze de pun ten bemachtigen. Toen ook hij een gulle bui bleek te hebben werd tot remise be sloten. De concurrentie won eveneens hun partij, zodat bij het ingaan van de laatste ronde Schiedam haar voorsprong van twee punten behoudt. Zaterdag valt de beslissing in de weds trijd tegen De Lier. De gehele competitie heeft De Lier niet kunnen spelen in de sterkste formatie, waardoor zij nu een der degradatiekandida ten zijn. Verschillende judoka's van sportschool Lagerwaard hebben deelgenomen aan toernooien In Heenvliet was er een eerste plaats voor Nicolet Schaper in de meisjes-klasse tot 29 kg. Pa trick de Lobel en Arthur, Amado behaalden bij de jon gens beiden een derde prijs. In het Shell toernooi was er voor Patrick Lagerwaard een tweede prijs in de klasse tot 31 kg. en voor Giano Somohardjo was er een tweede plaats in de klasse tot 25 kg. Op het internationaal toernoo in Eindhoven voor seniorer kwam Peter Priester aan eer derde prijs in de klasse tot 86 kg Succes is de zaalkorfbalcompe- titie met een nederlaag gestart. Tegen het fysiek sterkere de Kapellen kon Succes aanval lend onvoldoende een vuist ma ken. De uitslag 4-2 voor de Ka pellen geeft aan dat beide ver dedigingen de baas waren. Toch was het een aantrekke lijke wedstrijd. De Kapellen was duidelijk op revanche uit en schuwde fors spel niet. Dat haalde Succes uit het spelritme. De dynamiek en creativiteit le den daaronder. Op belangrijke momenten werd er door Succes te royaal met kansen omgesprongen, waar door per saldo de Kapellen een SCHIEDAM Zaterdag wer den in de sportschool van Ge rard Vroegh aan de Jacob Bij sterstraat in Groenoord de judo-kampioenschappen van Schiedam gehouden voor da mes tot en met 16 jaar. Onder het toeziend oog van ou ders en belangstellenden brach ten in totaal 59 judo-dames een goed stuk judo op de mat. Ge rard Vroegh en Rien Bosman, die de organisatie van dit even ement op zich hadden genomen, konden na afloop terugzien op een bijzonder geslaagd judoge- beuren. De 59 judoka's die afkomstig waren van de sportschool van Peter Lagerwaard en de budo- sport Schiedam, waren inge deeld in drie leeftijdsgroepen net in iedere groep de verdeling van drie gewichtsklassen. Bij de allerkleinsten, de groep tot en- met tien jaar, werd er fel gestreden om de beschikbare prijzen binnen bereik te krijgen. In de finale in de klasse tot 27 kilogram, was het Jette Oescher die in een spannende strijd Diana Vroegh via een keurig uitgevoerde heupworp naar de mat bracht waarna zij een houdgreep aanlegde dat haar na 20 seconden een eerste prijs opleverde. In de klasse tot en met tien jaar boven de 33 kilogram moest Pa tricia Vorstenbos haar meer dere erkennen in haar clubge note Marielle van Haaften. De beide judoka's, die ruim vijf jaar de budosport beoefenen, brach ten een bijzonder l"euk kijkspel op de mat. Bij de dames tot en met 16 jaar kwam duidelijk naar voren dat er velen waren die al een stuk judo ervaring bezitten. Tevens stonden er een groot aantal da mes op de mat die hun tegen standers van vorige kampioen schappen nog duidelijk konden herinneren. Bij de lichtgewichten werd Des- iree Langebach als winnares aangewezen na een spannende finale tegen de goed judoënde Sonja Harms. In de zwaarste groep kwam My- lene Smit net als voorgaande ja ren weer als eerste naar voren. In de finale tegen Jeanine Fete- ris was het Mylene die met een heuptechniek en een houdgreep direct daar achter aan, Jeanine op een tweede plaats zette. Tot en met 10 jaar, tot 27 kilo: 1. Jette Oescher, 2. Diana Vroegh, 3. Christine de Wilde. Klasse tot 33 kilo: 1. Nicolet Schaper, 2 Claudia Franken, 3. Debby Groeneweg. Klasse boven 33 kilo: 1. Marielle van Haaften, Patricia Vorstenbos, 3. Wendy de Jager. Tot en met 12 jaar, klasse licht: 1. Patricia van Schie, 2. Wilma van Diejen, 3. Eleonora Geve arts. Klasse midden: 1. Fatima Amado, 2. José Harms, 3. Marjo lein Ollefers. Klasse zwaar: 1. Kenny Toekomin, 2. Sandra v.d Lubben, 3. Deborah Klootwijk. Tot en met 16 jaar, licht ge wicht: 1. Desiree Langebach, 2. Sonja Harms, 3. Astrid Bobel- dijk. Klasse midden: 1. Miranda van Schie, 2. Marga van Dappe ren, 3. Angelique Schriek. Klasse zwaar: 1. Mylene Snit, 2. Jeanine Feteris, 3. Renate v.d. Bosch. verdiende overwinning be haalde. Doelpunten: Kees Gou weleeuw en Jolanda v.d. Kuil. In een thuiswedstrijd, tegen T.O.G.B. 3, hebben de tafelten nissers van de Schiedamse In validen Sportvereniging De Ooievaars een forse 2-8 neder laag geleden. Hierdoor zijn de Schiedammers, met nog twee wedstrijden voor de boeg, naar de vierde klas gedegradeerd. Zowel Ria Zwanenvelt als Mare Chomette wonnen ieder één partij van tegenstander Vijver berg. Wout Peeman zag alles weer met grote cijfers verloren gaan. Ook het koppel, Mare Chomette met Wout Peeman, had tegen Planken en Vijver berg niets in te brengen. De derde klas is dus opnieuw voor De Ooievaars te sterk ge bleken. Ze degraderen voor de vierde maal naar de vierde klas om waarschijnlijk het volgend jaar weer terug te keren, zoals in voorgaande jaren. De heren van Both Partners speelden een teleurstellende wedstrijd tegen Molenwiek en konden daardoor voor de tweede maal in successie geen winstpunten behalen. Duidelijk werd dat wedstrijden op dit ni veau voornamelijk beslist wor den door serve en pass en juist daarin schoten de Schiedam mers schromelijk tekort. Het volleybal wordt er daardoor als kijkspel niet aantrekkelijker op, temeer daar de onbegrijpelijk zwak leidende scheidsrechter Werner ook in de ralley veel te weinig toeliet. Vooral het begin van de weds trijd leek wel een solopartij voor fluitist uit een klassiek meester werk. Eerst profiteerde Both hiervan en nam door de sterk serverende Bert van Delden een 3-0 voorsprong, maar de referee vond dat ook Molenwiek recht had op enkele surprises en liet de Zaandammers op een 9-3 voorsprong komen. Inniddels was Frank Tilman al vervangen docr Peter van der Gugten en nam Jilles Degeling de aanvals- plaats van Paul Dekker in. Both kon nog tot 13-9 terugko nen, maar moest de set toch met 15-7 inleveren. In de tweede set nam het Zaanse team weer een flinke voorsprong, maar goed verdedigen van Gerard de Boer brachten B P bij 8-8 weer te rug in de strijd. Pas in de derde set kwam Both goed los, vooral de blokkering was beter verzorgd en na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd was het Gerard de Boer, die met een moeilijke service serie de stand van 10-9 op 13-9 bracht en daarna de setzege met 15-9 veilig stelde. Het bleek echter een korte opleving te zijn geweest, want in de vierde set vochten de Schiedammers meer tegen zich zelf en tegen de arbitrage dan tegen Molenwiek. Deze profi teerden zeer geroutineerd en nadat de scheidsrechter nog de gele kaart had getoond aan twee Both spelers maakte Mo lenwiek koel een eind aan de set en de wedstrijd. Na twee achtereenvolgende nederlagen zullen de volleyballers van Both Partners er goed aan doen zo snel mogelijk punten te verzamelen. De gelegenheid is daartoe zeker aanwezig, want zaterdag ont vangt men in de Margriethal het nog puntloze The Smash uit Castricum. Aanvang 19.00 uur. Beide ploegen hebben weliswaar vijf punten, maar de Vlaardingers hebben een wedstrijd minder gespeeld. Een teleurgestelde DHS trai- ner na afloop: „We zitten in de hoek waar de klappen val len. We hebben vanmiddag duidelijk de kansen laten lig gen. We zijn sterk in de aan val en dan krijg je een coun ter en dan is het gebeurd. De instelling van de ploeg is goed en er wordt ook goed ge voetbald, maar ja, je moet ook een beetje geluk hebben". DHS wilde en was vooral de eerste helft de betere ploeg. Het duurde wel ruim een kwartier toen de Schiedammers pas echt gevaarlijk werden. Een fraaie kopbal van Joop Koster en een harde inzet van dezelfde speler, waar de DBGC doelman Kees van de Velde alle moeite mee had, hadden zeker een beter lot verdiend. De counters va de gasten waren echter erg gevaarlijk. Toen hal verwege de eerste helft Nol Roozen ook nog een foutje maakte was het bijna fataal voor DHS. Gelukkig voor de Schiedammers schoot Rob Karsbergen voorlangs het doel. Nadat Danny Molendijk eerst naast geschoten had mocht hij kort daarna een vrije schop ne men. Deze werd van richting veranderd, maar de DBGC doelman kon de bal toch nog onder controle krijgen. Het zat in die periode DHS niet mee, en gezien de veldverhou- ding hadden zij het meeste recht om met een voorsprong te gaan rusten. Ook in het begin van de tweede helft kon DHS de geboden kansen niet benutten. Het was weer Danny Molendijk die net naast kopte en in de tiende ni- nuut van het tweede bedrijf kreeg Ruud Kloppers wel de mooiste kans van de gehele wedstrijd, maar DBGC doelman Kees van der Velde had al het geluk van de wereld toen hij de bal tegen zijn lichaam aan over de achterlijn zag belanden. Beste man in de DHS ploeg was ongetwijfeld Hans Schop. Zui ver op karakter spelend, maakte hij het de DBGC verde diging uiterst lastig, maar ook hij kon toch geen bres slaan. Na 25 minuten werd het nood loot voor DHS geveld. Na wat blunderen in de verdediging kreeg Hans Teyn een goede kans. Hij faalde niet en joeg het leer onhoudbaar achter doel man Jos Sparla. Direct daarna wisselde DHS twee spelers. Joop van Gulik en John Könemann werden er uit gehaald en in hun plaatsen mochten Joop Molendijk en Sjaak Koster opdraven. Het mocht allemaal niet baten. In blessuretijd werd het zelfs nog 0-2. DHS was ver opge drongen en ook doelman Jos Sparla was tot de middenlijn meegekomen. Toen de aanval afgeslagen was, ontving Aad de Vos de bal. Scheidsrechter Hans Melser uit Rijswijk negeerde de opgesto ken vlag van de grensrechter voor buitenspel en nadat De eerst Sparla omspeeld had kon hij de bal in het lege doel depo neren. Heftige discussies van DHS zijde wegens de buitenspelposi tie werden door de scheidsrech ter afgedaan en zo kwam DHS tegen de verhouding in aan de vierde nederlaag op rij. DHS. Jos Sparla, Henny Sla, Jan Viergever, Nol Roozen, Jan Kersemeyer, John Könemann (Sjaak Koster), Hans Schop, Joop Koster, Danny Molendijk, Ruud Kloppers, Joop van Gulik (Joop Molendijk). DBGC. Kees van der Velde, Piet de Koning, Eric de Wit, Kees Moerenhout, Rinie Beyer, Aad de Vos, Ar ie Har tog, Hans Teyn, Rob Karsbergen, Remco van Niekerk en Teun van Noort. DpC Zwijndrecht Fortuna Oud Beijerland.. Overmaas ODS Hellevoetsluis... DBGC Slikkerveer DRL VFC DHS SCHIEDAM Voor de eerste keer is zaterdag de sport-showbizz-kwis in Schiedam gehouden. Het Passage Theater was tot de laatste plaats bezet. Organi satoren Wim Brauns en Pe ter Lagerwaard kunnen op een succesvol evenement te rugzien. Buiten de acht deelnemers(s- ters) die uit de zaal werden ge kozen om mee te spelen, werd het programma afgewisseld met bekende artiesten zoals de dans groep Maddies act Dancers, Guys Dolls, Denise, Lisa Mackeag en Scott Fitzgerald. Ook de Schiedammer Hans Stolk, alias Jerry Mc. Lean, oogstte veel bijval van het publiek. Zijn tweede optre den na de pauze werd hij bij gestaan door twee aanko mende Schiedamse zangeres jes Marie Janssen en Sylvia van de Heuvel. De kwis werd gespeeld door vier koppels die in zes ronden moesten uitmaken wie de ui teindelijke winnaar zou wor den. De jury was samengesteld uit: Piet Romeijn, Thea van Krieken en John van Ree. In de tweede ronde viel het eerste koppel af. Na de pauze werd met drie koppels doorge gaan en in de vierde ronde moest het koppel Thea War- nawa en Lex Boers eveneens afhaken. De finale ging tussen Rina Pasztjerik-Hans den Ouden en Appie Rensen-Joop Adelmund. Eerstgenoemde koppel behaalde 16 punten. Appie Rensen en Joop Adelmund werden glans rijk winnaar met 23 punten. Voor de driedaagse trip naar Londen of Parijs moest het win nende koppel elk drie vragen beantwoorden. De hoofdprijs was beschikbaar gesteld door de Bondsspaarbank Schiedam. Joop Adelmund wist op alle drie de vragen het juiste ant woord te geven, Appie Rensen bleef op één vraag steken. Bei den werden overladen met prij zen, beschikbaar gesteld door de Schiedamse middenstand. Appie Rensen kreeg een ca deaubon van 250 gulden. Medeorganisator Peter La gerwaard na afloop: „Je ziet dat er in Schiedam heus nog wel wat kan. Als je op de reacties van het publiek af gaat, is deze sport-showbizz- kwis zeker voor herhaling vatbaar". l

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17