Progress met 2-0 geklopt ORANJE Gemeente leent 15 miljoen RANDSTAD-EDITIES VERSCHIJNEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Tafeltennis Uitslagen pupillenvoetbal Supportersbus Winst voor Succes SCHIEDAM Op pre cies de helft van de competitie in de afde- lings eerste klas B heeft Olympus zich na een 2- 0 overwinning op Pro gress van een zevende naar de vijfde plaats op gewerkt. Debuut Stand eerste klas B Volleybal Gedegradeerd Klaverjasconcours U belt, wij bezorgen Kleurwedstrije Biljarten Nieuwe Stadsblad Olympus telt weer mee na spannend duel man maakte in vijf beurten korte metten met zijn clubge noot Jan van de Bie. Henk Dijkshoorn sluipt dichter naar de kop door in 14 beurten Ge rard Pronk het rode licht te la ten zien. Dijkshoorn was nu afhankelijk van de finalepartij tussen Brinkman en Struyk. Brink man maakte in de vijfde beurt de partij uit met een hoge serie van 282. De eindstand is: 1. Wim Brink man 14 punten en een moyenne van 38.18. 2. Henk Dijkshoorn 10 punten en een moyenne van 8.42. 3. Hans Struyk 10 punten en een moyenne van 28.73. 4. Jan van de Bie 8 punten en een moyenne van 7.36. 5. Gerard Pronk met 4 punten en een moyenne van 6.47. 6. Co van Sweeden 4 punten en een moyenne van 7.84. 7. Bart de Groot 2 punten en een moyenne van 5.34 en 8. Ben van Reeven 2 punten en een moyenne van 5.73. De heer en mevrouw Knol ver zorgden de prijsuitreiking van dit goed geslaagde biljarttoer- nooi. Het afgelopen weekend werden de laatste wedstrijden in de na- jaars-tafeltenniscompetitie ge speeld. De beide eerste jeugd- teams van de tafeltennisvereni ging de Korenbeurs konden ook nu niet tot winst komen. In de Koopmansbeurs leed het eerste meisjesteam z'n negende nederlaag op rij. Tegen het Markiezaat uit Bergen op Zoom werd het 3-7 waarbij Pascale Barkey tweemaal'wist te win nen en Marie-José de Beer voor het derde tegenpunt zorgde. Het eerste jonlensteam speelde tegen Vitac uit Vinkeveen. Ook hier werd het 'n 7-3 nederlaag voor de Korenbeurs waarbij zo wel Hans Meijer als Patrick Barkey en Hans Zuyderwijk een partij in winst wisten om te zetten. Veel beter deee het tweede jon gensteam het, dat door 'n 6-4 overwinning in de laatste weds trijd kampioen werd. Door dit resultaat promoveert dit team; bestaande uit Robert Riemens, Edwin Oostrum en Paul Rie mens, naar de hoogste klasse van de afdeling Rotterdam. Excelsior d 1 -Zwervers Cd 10-3 DVO'32 dl-Hermes DVS dl,. 6-2 SVV dlBarendrecht dl,... 3-0 Hermes DVS d2- Schiedam dl0-2 Sparta d2PPSC dl,4-0 Excelsior d2DKSdl,0-6 Sparta d3HBSSdl,2-2 UrsusdDemos d,2-4 VVKd—DHSd2,3-3 Olympus S dl—SVDPWd,. 2-2 DHS d3SVV d2,0-6 Excelsior d4Schiedam d2,. 4-1 HBSS d2Olympus S d21-2 SVV d3—Hermes DVS d3„. 1-1 Sparta d5DHS d413-0 Excelsior el Excelsior M el,0-5 Demos eDHS e,1-3 Hermes DVS e-Schiedam e,. 5-1 Sparta e2WK e,1-2 PPSC eExcelsior e2,0-7 Olympus SeUrsuse,2-2 SFC eSparta e3,0-6 MartiniteGTB e,4-1 SVV e2Excelsior e3,0-0 Ondanks de minder goede pre staties van SVV in de laatste weken, vier grote nederlagen op rij, blijft de supportersver eniging „Vrienden van SVV" de ploeg volgen bij uitwedstrij den. Zondag voor de wedstrijd bij en in Wageningen vertrekt de bus om half één vanaf het terrein in sportpark Harga. Leden van de supportersvereniging betalen tien gulden en niet leden vijf tien gulden. Opgave is mogelijk voor donderdagavond bij de voorzitter John van der Heiden telefoon 730943. In de zaalkorfbalcompetitie heeft Succes zich goed hersteld van de nederlaag van vorige week. Tegen Actief 3 bereikten de Schiedammers een 11-3 overwinning. In de eerste helft wisten zij reeds een voorsprong te nemen van 8-2. Via direct, beweeglijk aanvalsspel en attent verdedi gen kwam deze voorsprong tot stand. In de tweede helft speelde de ploeg wat minder ge concentreerd, er werd slordig gespeeld en de bal ging in de aanval over te veel schijven. Het duurde dan ook twintig mi nuten voordat er van vak ge wisseld kon worden. De doel puntenmakers waren: Marga Bijl (2x), Paula de Geus (4x), Het verschil met leider DRC blijft weliswaar vijf punten, maar als zondag deze ploeg naar Schiedam komt kan het team van trainer Wim Poulus het verschil tot drie punten terugbrengen. De ambitieuze trainer zelf is er heilig van overtuigd dat dit zeker haalbaar moet zijn. „Als er zo gewerkt wordt zoals vanmiddag, met zoveel overtuiging en geconcen treerd spel, verliezen we geen pot meer. Trouwens we hezben er pas één verloren, en dat kwam nog door een ongelukkig eigen doelpunt ook. Van de zeven wedstrijden die we tot nu toe gelijk gespeeld hebben hadden we er zonder te overdrijven minstens vier moe ten winnen". Wat was dan de oorzaak van die gelijke spelen? Wim Pou lus fel: „Ze hebben de voor gaande wedstrijden met te weinig overtuiging gespeeld en ze waren bang on op achterstand te komen. Wil je wat bereiken in de afdeling dan moet je er keihard tegen aan. Vanmiddag hebben ze dat gedaan. Je ziet het resul taat". Nu had Olympus de pech dat Feet den Hartog al na de tweede wedstrijd in de conpeti- tie moest afhaken net een blessure. „Zo'n man heb je no dig voorin en daarom heb ik hem het laatste half uur ook in gezet. Peet heeft het verdienstelijk ge daan. Het tweede doelpunt kwam toch mooi na zijn voorbe reiding tot stand", glunderde Poulus nog na. Ook over het debuut van Hel- mer Zandbergen was de Schie- damse trainer tevreden. „Hij heeft volkomen aan mijn ver wachting voldaan. Dat ik hem tegen het einde gewisseld heb was niet omdat hij slecht ge speeld heeft, maar hij was doodop en dan moet je het niet forceren", zegt Wim Poulus. In de eerste helft had Olynpus nogal wat moeite met het tech nisch toch wel goede spel van Progress. Achterin en op het middenveld waren ze erg sterk, maar eenmaal voor het Olym- pusdoel gekomen, was er geen afwerker. De Schiedammers kregen en kele goede kansen maar wisten daarvan niet te profiteren, zo dat de rust in ging met een dub- belblanke stand. In de zevende minuut van de tweede helft kreeg Olympus dan eindelijk loon naar werken. Doorzetten van Henny de Gids was er de aanleiding van dat de meegekomen aanvoerder Jan Boccz Bockkum kon worden aangespeeld. Deze bedacht zich geen moment en liet het leer onhoudbaar in het net verdwij nen, 1-0. Henny de Gids haalde hard uit, maar zijn schot zou geen succes opleveren. De selectie van Oljnpus die met veel inzet aan een verdiende overwinning kwam. Na twintig minuten in de tweede helft paste trainer Pou lus een wissel toe. Henny Plugge ging er uit en in zijn plaats mocht Peet den Hartog het gaan proberen. Wim Poulus later: „Ik was bang dat we het zoveelste gelijke spel zouden halen. Door Peet den Hartog in te zetten kon ik ver wachten dat het voorin wat fel ler zou gaan". De Olympus trainer had het goed gezien. Den Hartog was nauwelijks vier minuten in de ploeg toen hij op rechts een gave voorzet gaf. De Progress doelman kon er nog wel bij, maar liet de bal los. Toen was het voor debutant Helmer Zandbergen niet moeilijk meer om de stand op 2-0 te tillen. In het laatste kwartier speelde Progress alles op alles en de verdediging van Olympus, met aanvoerder Jan Bockkum aan het hoofd, kon de situatie mees ter blijven. Wel moest He ny de Gids en Ron Koevermans beiden de bal een keer van de doellijn weg werken, maar in de stand kwam geen wijziging meer. In de laatste tien minuten mocht Siem van Loenen de moe gestreden Helmer Zandbergen nog vervangen. De opstelling van Olympus was: Henny van Buren, Dick Bal, Jan Bockkum. Arie Borgstijn, Henny de Gids, Piet van 't Hof, Ron Koevermans, Menny Plugge (Peet den Hartog), Ro- bemt Post, Helmer Zandbergen (Siem van Loenen) en Peter van der Werff. Dat de wedstrijd een uiterst sportief verloop had was mede te danken aan de uitste kende leiding van scheids rechter Piet van der Hoek uit Oostvoorne die met een goede conditie het spel op de voet volgde en dat is in het afde- lincsvoetbal wel eens anders geweest. DRC10 16 Portugues10 13 Germinal10 12 The Harvards10 12 Olympus10 11 Schiebroek10 10 Dilettant10 10 Progress10 9 OHVV10 7 NP'8110 5 Demos10 5 SCHIEDAM De Postduiven- hovdersvereniging „De Vrij heid" gaat voortaan in een an der vliegverband aan de jaar lijkse wedvluchten deelnemen. Een reeks van jaren was dat in de Concours combinatie Rotter dam van de Nederlandse Alge mene Bond van Postduiven- houders. In 1983 gaat men vliegen in de afdeling „De Kuststrook" van de Rotterdamse Bond. Het systeem van hokopmetin- John de Bus, Ed Kooiman, Kees Gouweleeuw, Jolanda van der Kuil en Ed de Jong. Hebben de volleyzalheren van Both en Partners de impasse waarin men na twee onnodige nederlagen verkeerde doorbro ken of is het een incidenteel succes, waartoe men qua positie op de ranglijst eigenlijk wel verplicht was? Dat is de vraag die pas over twee weken zal kunnen worden beantwoord als in Groningen tegen Donitas wordt aangetreden. Het was duidelijk dat de Both heren voelden dat er iets moest gebeu ren, want het verlies tegen The Smash uit Castricum zou het Schiedamse team dichtbij de onderste plaats brengen. The Smash daarentegen was extra gemotiveerd, omdat men juist vorige week de eerste winst punten had binnengehaald. Daarom kwamen er twee gela den teams binnen de lijnen, maar het was juist het enthou siasme dat Both Partners naar een ruime poorsprong tilde in de eerste set, die dan ook bin nen een kwartier met 15-8 winst kon worden besloten. Dat spel leek zich in de tweede set voort te zetten. The Smash, dat het voormamelijk van zijn harde aanval moest hebben profiteerde nog wel van het zwakke B P buitenblok en nam een 7-5 voorsprong, maar middels een rustig scorende Ge rard den Boer pakte Both het initiatief en liep uit tot 13-9. Plotseling echter stokte de aan valsdrift en sloeg Paul Dekker enkele malen in het blok. The Smash kroop punt voor punt dichterbij en tot hun eigen ver bazing behaalden ze met 15-13 de setwinst. Het Both team leek nauwelijks aangeslagen, slechts Paul Dek ker ruimde het veld voor Jilles Degeling. Voor het overige hield coach Paul Eikelenboom de ploeg intact. Met name de beide middenblokkeerders Ron van Lubeck en Frank Tilman bewe zen hun talenten. In de derde set kwam The Smash het B P blok nog nauwelijks voorbij, ge zien de score van 15-5. Ook leek het in de vierde set aanvankelijk dezelfde kant op te gaan gezien de 8-4 voors prong. Een Schiedamse inzin king bracht the Smash toch weer bij 11-11 langszij en had men zelfs het arbitrale geluk, nodig om de service terug te krijgen. Toen was het ook snel afgelo pen en smaakte Jilles Degeling het genoegen de wedstrijd met enkele knappe akties uit te ma ken. Door deze drie punten zege is het Both team op de zevende plaats gekomen. De tafeltennissers van de Schie damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars hebben van Twenty One Up 8 met 7-3 ver loren. In deze uitwedstrijd, waarin niets meer op het spel stond, omdat de Schiedammers inmiddels al gedegradeerd zijn, schreef Mare Chomette twee overwinningen op zijn naam, terwijl Wout Peeman dit één maal deed. De nog steeds in vorm groeiende Ria Zwanenvelt zag alles, weliswaar na drie games, verloren gaan. Anders dan dat de uitslag doet vermoeden, hebben De Ooie vaars geducht tegenstand gebo den. Van de tien partijen waren er zeven bij, die een extra ver lenging nodig hadden. Door gebrek aan routine wer den hiervan slechts twee in winst omgezet. De start van de Schiedammers was veelbelo vend. In twee games rekende Mare Chomette met Hamwijk af en na drie games had Wout Peeman zijn tegenstander, Kor- ver, verslagen. Na deze ongekende weelde van een 0-2 voorsprong, waren De Ooievaars niet bij machte deze voorsprong uit te bouwen. Hoofdzakelijk door gebrek aan routine, gingen de overige par tijen allemaal verloren. Alleen in de slotfase zegevierde Mare Chomette nog over Korver in drie games, waarmee de einds tand op 7-3 kwam. SCHIEDAM In een uitver kocht Passage Theater zijn zaterdag de verkiezingen ge houden voor Mister Miss Rijnmond Body-Building 1982. De organisatie was in handen van Fitnesscentre Schiedam. Ook leden van soortgelijke verenigingen en clubs namen aan de verkiezingen deel. Voor het merendeel heren, maar ook tien dames dongen mee naar de begeerde titel. De presentaties waren inge deeld in verschillende ge wichtsklassen. Bij de dames ging in de „small Class" de ti tel naar Meie Bergman. In de „tall class" werd Lia Wijzen- broek kampioene. Kampioenen bij de heren zijn geworden: In de „Small Class" Ruud van Haarlem, „medium class" Ramon Smaal; half zwaar, de Schie dammer Marcel Klei en in de „tall class" Peep Soek. De avond werd verder opge luisterd door prominente fi guren uit de wereld van de body-building, zoals guest posé's van Berry de Mey en Erika Mess (ex wereldkam pioene). Dit duo behaalde het Europese kampioenschap „duo pose". Ook Bob Esprit als „mister universe" liet zich bewonde ren, samen met Nederlands oudste nog aktieve body-buil- der, Leon van Veelen (58). Dit alles en onder veel ap plaus speelde zich af in een muzikale omlijsting met een optreden van de Rotterdamse zanger Wim Koopman. Het rolstoelbasketbaltean van SIS De Ooievaars heeft zater dag in de sporthal Margriet een 45-28 overwinning behaald cp naaste concurrent DOV uit Leeuwarden. Beide teams stonden met ti^n punten in vijf wedstrijden op de eerste plaats. Door deze knappe overwinning van de Schiedam mers hebben zij nu afstand ge nomen van de ploeg uit Leeu warden. De Ooievaars voert nu alleen de ranglijst aan in de eerste divisie. De wedstrijd begon rustig. Beide teams namen geen enkel risico. Halverwege de eerste helft namen de Schiedammers het heft in handen en met snel samenspel kwamen zij aan een 22-11 voorsprong. De rust ging in met een 28-17 stand. In de tweede helft kwam DOV nog verrassend terug, maar De Ooievaars bleven hun voors prong behouden. In de slotfase van de wedstrijd kwam de (6-ja- rige Eddy Pieterse goed los en scoorde achter elkaar zes pun ten, zonder dat er een tegen stander aan te pas kwam. Pieterse werd tevens topscorer van de wedstrijd en dat is voor een jeugdige basketballer toch wel een prima prestatie. Met 45- 28 bleef de volle winst in Schie dam en trainer/coach Huub Ne- lisse ziet het kampioenschap nu wel heel dichtbij komen. Dit jaar houdt de parochie O.L.Vr. Visitatie een kerstkla- veijastoernooi voor liefhebbers. Zoals elk jaar is er ook nu weer een goed doel gekozen waar de netto opbrengst naar toe zal gaaNz gaan. Dit keer is het de Zonnebloem afdeling Schie dam. De kaartavonden zij 3-10 en 17 december en worden gehouden in het parochiecentrum aan de Dr. Schaepmansingel. De inschrijfkosten zijn drie gul den per avond, als men voor drie avonden tegelijk inschrijft betaalt men maar zeven gulden en vijftig cent. Informatie over dit klaverjasconcours zijn te verkrijgen bij: A. Woutersen te lefoon 708950 en A. Snijder te lefoon 261206. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prol. Kam. Onneslaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 gen gehanteerd in „De Kusts trook" komt voor de duiven op weg naar Schiedam heel wat voordeliger uit, vandaar het be sluit voor deze overstap. In dit teken stonden trouwens ook de jaarlijkse onderlinge tentoonstellingen in het eigen clublokaal. Jonge- en oudere duiven werden hier afzonder lijk gekeurd en daarna voor iedereen te kijk gesteld. Ze waren onderverdeeld in afs tandsklassen en een klas voor alleen kweekduiven. De meeste eerste prijzen be haalde de vliegstal van Chr. Zantboer en wel zes. J. J. v.d. Vijver kwam met vier hoogste klasseringen uit de keuringen tevoorschijn. Verder waren dat de leden H. P. Jansen, A. Westerholt, D. Bakker, A. paas, H. Vollebregt en de combinatie Van Diest/- Van Harmeien. In totaal namen 467 snelvliegers aan keuring en show deel. Het prijzenpakuet was kost baarder dan ooit te voren. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 SCHIEDAM De gemeente Schiedam gaat een obligatie lening uitschrijven met een rentepercentage van 9. Op de vrije kapitaalmarkt wil men aldus 15 miljoen gulden zien te lenen. De lening heeft een looptijd van 25 jaar. Het gebeurt zelden of nooit dat een gemeente een obligatiele ning uitschrijft die op de beurs wordt verhandeld. Meestal wordt geld geleend bij een han delsbank of bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Behalve het feit dat Schiedam dringend geld nodig heeft ofti de stijgende uitgaven te kunnen dekken, is de lening vooral van financieel-technische achter grond. Eén en ander heeft te maken met het vaststellen van de erf pachtsommen, die mede wor den bepaald aan de hand van het rentepercentage van de laatste lening die de gemeente heeft gedaan. In het geval Schiedam moet het gemeentebestuur daarvoor on geveer 30 jaar terug in de tijd, toen de rentevoet nog aan merkelijk lager lag dan tegen woordig. De laatste geldlening van de gemeente had een rente percentage van 4 1/2. De 9 procentslening, waarvoor op 7 december kan worden in geschreven, wordt op het stads kantoor „aantrekkelijk" ge noemd. Mocht de belangstelling van het publiek desondanks tegenvallen, dan zal de BNG het resterende bedrag volstor ten. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 PAGINA 13 Al voor de competitie werd Damclub Schiedam gedood verfd als de toekomstige kampioen van de Tweede Klasse van de KNVB. Door het vervullen van de favo- rietenrol komt een bepaalde druk op het vertoonde spel te staan. In de wedstrijd te gen RDG kwan dit reeds tot uitdrukking. Een zeker lij kende overwinning werd met moeite omgezet in een remise. De wedstrijd telen 's Graven polder bleek een ware deceptie. Geen enkele speler behaalde het niveau wat van hem te verwachten viel. Zaterdag nam men het op tegen De Lier, dat dit jaar wat minder goed draaide en daar door in degradatiegevaar ver keerde. De oorzaak was dat men maar zelden in de sterkste opstelling kon uitkomen. Tegen Schiedam was de ploeg compleet. Onze stadgenoten speelden daarintegen de gehele competitie op volle oorlogss terkte, echter zaterdag was nen gedwongen twee invallers in te zetten. Wedstrijdleider Leo Mous gaf er de voorkeur aan een beroep te doen op de geroutineerde spelers Piet Meinster en Louis Vrijland. Achteraf een geluk kige greep, want beide spelers wonnen hun partij moeiteloos. Daarvoor had Leen Lijklema reeds zijn tegenstander aan zijn zegekar gebonden. Door deze comfortabele voorsprong wis ten de overige spelers zich be vrijd van de spanning. Welis waar moest Piet Bastiaanse het onderspit delven, maar Rob van Eijk zorgde voor een fraaie overwinning, terwijl Leo Mous met remise genoegen moest ne- nen. Door de overwinning van Peter Lansbergen werd het kampioenschap definitief be haald. De resterende drie par tijen waren alleen nog belang rijk voor de statistiek. Ron Heusdens won zijn partij, terwijl Tiny Mous en Wim Vrij land - de topscorer van de club - niet verder kwamen dan remise. Schiedam is met het zehalen van het kampioenschap weer terug op het hoge niveau van de vaderlandse damwereld, waar het volgens de kenners thuis hoort. Voor de vereniling is het nu zaak het reserveteam zo snel mogelijk aansluiting te doen vinden. Het behoort zeker tot de mogelijkheden binnen af zienbare tijd het tweede team te doen promoveren naar de klasse, die het eerste nu heeft verlaten. Voor de kleurwedstrijd, uitge schreven door het Schiedams Pupillen Voetbal, waarvan de sluitingsdatum van inzenden 2 december was, is deze verlengt tot 11 december. Door een misverstand bij enkele verenigingen konden de pupil len hun kleurvlaggen niet op tijd klaar hebben. De prijsuitrei king zal dan ook niet zaterdag 4 decenber plaats vinden maar op de pupillensportdag op maan dag 27 december. Tot en met 11 december kunnen de kleurpla ten dus nog ingeleverd worden bij een der kantoren van de Bondsspaarbank Schiedam. Het afgeltpen weekend werd in het biljartcentrum De Griffioen de Harm Knol finale gespeeld. Bekerhouder Henk Dijkshoorn liep in zijn eerste partij tegen Mans Struyk op, die hem in zes beurten het nakijken gaf. De meest constante speler van het toernooi, Wim Brinkman, deed hetzelfde al was het dan in acht beurten. Zonder punten bleven op vrijdagavond Co van Swee den, Gerard Pronk en Henk Dijkshoorn. Zaterdag wisselden de beide koplopers van plaats met in de vierde ronde een hoogtepunt voor Hans Struyk, die voor de eerste maal in zijn biljartloop baan een partij van 350 caram boles in één beurt uitmaakte, het slachtoffer was Co van Sweeden. Struyk kwam hier door aan de kop. In de vijfde rtnde was Wim Brinkman goed op weg om het huzarenstukje van Struyk te evenaren. Hij brak op 256 zijn serie af maar wist in de vol gende beurt het ontbrekende aantal te maken. Ben van Reeven blijft op tien caramboles staan en bekerhou der Dijkshoorn wint op de tweede dag alle drie zijn par tijen. Zondag werd gestart met de voorlaatste wedstrijden. Brink-

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13