Sinterklaas over het gangboord van de stoomboot zetten in het kader van „zuinig-aan-met-z'n allen?" Vergeet het maar... Als je lijf je lief is... roeien tegen de vetlaagjes op 't Wordt kinderwerk met zo'n kurketrekker De sieraden met het brandende kaarsje Nü gegeven, die stolp op de voorgrond), bij de eindejaarsfeesten ook welkom Die zo Hollandse datum van de vijfde december met dat scheutje Spanje er door heen blijven we met chocoladeletters op de Ne derlandse kalender zetten, want laten we het alsje blieft een beetje gezellig houden zo onder elkaar. Twee-in-één De aqualiseur voor optimale huidverzorging Nee, laten we nou eens niet over de stropdassen, zak doeken, sokken, shawls of pantoffels hebben, die door velen nog steeds worden beschouwd als de mannenka- do's bij uitstek. We hebben er geen kwaad woord voor over, daar niet van, want een mooie stropdas is nooit weg, maar er is natuurlijk veel meer te kiezen. Daar bij kunnen hobby's vaak een duw in de goede rich ting geven. Ontkurken De schildersföhn voor oude verflagen makkelijk weghalen van 't Lieve lijf Handig: tectyl in een spuitbus Doordacht Traptrimmer, ook prima voor de rikketik Net echt, zo'n „porseleinen" isoleerkan De Deense koeler voor altijd smeerbare boter Té gek Mooi op de koffie Strijk strass op je kleren <4%i k/\nA/v HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 PAGINA 19 Geschenk-ideeën voor uitpakjes-avond Wél bestaat er duidelijk de tendens naar weloverwogen, vaak praktische of nuttige Sint-inkopen, maar omdat niet iedereen van tevoren weet wat het worden moet in de beken de jute zak, geven we met een knipoog naar die vijfde wat geschenk-ideeën door. Het gaat hier veelal om nieuwe dingen, die (vrij) recent het in trede hebben gedaan in heel wat zaken. We beginnen wat ongebruike lijk niet met het oog op de donkere dagen voor kerst, maar de blik op een minder koude toekomst gericht. Na melijk met een „Fietsgids voor Nederland". Dit voor mensen, die een rijwiel naast de schoor steen vinden en voor nog geen zeven gulden zo'n kleine vijf tig fietstochten door ons mooie vaderland kompakt, duidelijk en toch enthousiasmerend zien beschreven en geïllustreerd. Nog kompleet met tips voor onderhoud. Het is een initiatief van de Hema, dit handzame boekje en nou net zo'n kadootje, dat het net kan zijn. Twee-in-één krijgt of geeft men via een gerechtenstolp (rond of rechthoekig) met een doorkijk dekmantel, waarin men de surprises kan stoppen. Voor verdere december-dagen is deze Cyrver-stolp prima ge schikt om er allerlei lekkere dingen zichtbaar op gezellige eindejaarsfeesten onder te be waren. De ronde kost 14.95, de rechthoekige 25.95. Tefal, ook een bekende naam, brengt vrij vaak nieuwe din gen. Wij lichten de zogenaam de aqualiseur er even uit, een apparaat voor een uitstekende huidverzorging via aqua (dus water). Geen zwetend stoom bad meer voor dë intensieve reiniging van poriën, het ver wijderen van meeëters en de behandeling van acné, het pre pareren van de huid voor een masker daarna en wat er nog meer na zo'n prima opknap beurt kan worden onderno men. Voor heel wat mannen lijkt ons, ongeacht hun leeftijd, dat nieuwe Valvoline-produkt best een leuk kadootje. Het is tectyl in een spuitbus. Wat doe je daar nou mee? Wel, veel dat maar roesten kan, een preventieve behande ling geven. Zoals daar zijn: tuingereedschappen, autode- len, fiets, motor, brommer, stukje boot, stukje caravan. De tectyl 395 (want zo is de naam) zorgt voor een roestwe- rende matblanke film. Valvo- line zit aan de Wieldrechtse- weg 39, 3316 BG Dordrecht. Flessen openen met een kur ketrekker is mannenwerk, lijkt het soms. Maar niet meer sinds de Kariba er is, een Franse vinding, die door een hijsblok-mechanisme de kracht op de kurk vervijfvou digd. Dat betekent dus met één vinger zo licht als een veertje hup die kurk uit die fles. De Kariba is er in acht kleu ren, de prijs 27.50 en het kon- taktadres Lokenberg Agentu ren, Postbus 115, 4920 AC Made. Zelf schilderen? Best leuk. Al leen die voorbereidingen. Afbrander, afbijten... nee zegt Black Decker, wij hebben een elektrische verfstripper, een soort föhn, die gemakke lijk, schoon en veilig werkt. De hete luchtstroom uit de verfstripper (350o) maakt de oude verflagen zo zacht, dat ze daarna met een simpele krab ber kunnen worden wegge haald. Naschuren is meestal niet nodig. Nog andere mogelijkheden van deze schildersföhn zijn het ontdooien van een bevoren waterleiding, uitharden van tweecompenentenlijm en er natte spullen snel mee droog blazen. Het adres van Black Decker is Industrieweg 167, 3044 AS te Rotterdam. Deze schoonheidsbehandeling thuis met de aqualiseur komt als kado op een adviesprijs van f 125.-. Zeg Black Decker en tien tegen één, dat we dan aan de boor denken, 't Liefst aan die van de buren, want die maakt 't meeste herrie... thee zijn ze wat genoemd wordt „een sieraad op de ta fel" en dat is nog waar ook. Met of zonder bloemetjes, men kiest uit zes modellen. Kwa prijs liggend tussen de dertig en de vijftig gulden, is Warradijnn b.v., Hermesweg 6 te Baarn. Wie zou denken, dat er op het gebied van koffiezetapparaten nu alles wel gezegd is, moet de volgende regels toch nog even lezen. Die gaan over een half jaar geleden door Melitta in de handel gebrachte, kompakte automaat met een water-reser voir, dat afneembaar is. Dus geen water in het appa raat schenken, gewoon dat re servoir onder de kraan hou den. Verder is het geval voor zien van een speciaal aroma filter, dus koffie naar smaak en verder mag nog even wor den vermeld, dat de automaat gewoon door het deksel filtert. Kortom: een doordacht ding en dat vanaf 79.-. Zeg maar Black Decker te gen twee nieuwe trimappara- ten, gemaakt om onze konditie op peil te brengen en te hou den, mits je natuurlijk de ijze ren discipline hebt dagelijks wel even van de nieuwe aan schaf gebruik te maken. Beide trimtoestellen zijn licht in gewicht, op het ene wordt geroeid, waarbij de spieren van voeten, kuiten, bovenbe nen, rug, buik, schouders en armen aan bod komen. Ook een prima warming-up voor tal van sporten. De prijs van het op vier standen in te stel len roeigeval is 249.-. Nieuw lijkt ons de gedachte een traptrimmer te ontwikke len, waarbij de beenspieren, „Hardstikke leuk" zullen veel tieners zeggen, het predikaat mooi gaat ook op voor de op- strijktransfers van zilver kris tal, uitgebracht door Swarovs- ki, een negentig jaar bestaand Oostenrijk bedrijf. Er zijn talloze figuren in, be staande uit strass-steentjes, die Nog een mooimaker? Pas uit is „candlelight", het sieraad in zilver of double met daarin een brandend kaarsje als mo tief. Hangertjes, broches, oor knopjes, ringen, sieraden: fa brikant Eduard Goudsmit, Conradstraat 18, 3013 AP Rot terdam laat er verder zijn licht over schijnen. maar ook die van de buik, knieën, heupen en enkels wor den getraind. Tegelijkertijd stimuleren we, al traptrim- mend, ademhaling en bloeds omloop. Dat is „joggen" thuis met toestel, kado te geven a raison van 229.-. Welke stijl men ook kiest: de klassieke of de moderne: ze zien er prima uit die nieuwe isoleerkannen (thermos- schenkflessen) in een geheel nieuwe porseleinstijl. Voor het warmhouden van koffie en We blijven nog even in de ge schenk-sfeer met een huise lijke inslag dor de Deense bo- terkoeler op tafel te zetten. Die koeler heeft een ronde terracotta schaal, aan de bin nenkant bruin geglazuurd, daarop een ronde ongeglazuur de terracotta deksel. Mooie, Scandinavische vormgeving voor altijd de juiste smeerbaar heid van boter, of het nu zo mer is of winter. Men telt er twintig gulden voor neer, het kontaktadres is Faassen Im port-Export, Stalbergweg 348, 5913 BX Venlo. glinsterend en wel van alles en nog meer opsieren. Ze zijn op nylon, zijde, katoen, jersey, spijkergoed en noem maar op heel gemakkelijk aan te bren gen en die glinsterende strass- jes gaan er in de was niet uit. Voor een eenvoudig figuurtje begint zo'n opstrijktransfer bij drie gulden, Kontaktadres: Spiekerman b.v., Spoorstraat 76, 1781 JJ Den Helder.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 19