Woudhoek benadert alle bewonersverenigingen VVV kantoor nu echt compleet WALDO Stadsblad-Hengeltrof ee voor Rini Martijn Schiedam verliest 179 inwoners Albert Pieters (26) fietste naar de Noordkaap Huldiging sport- kampioenen CITROËIM Twee auto's total loss Stadsblad HELP DE POLEN DE WINTER DOOR Matroos gewond na ongeval bij Tankercleaning PRA AT MEE OVER ENERGIE RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. SCHIEDAM Maandagmiddag, enkele maanden na de officiële opening, is het Schie damse VVV kantoor pas echt voltooid. Met de onthulling van het stadswapen van Oud- en Nieuw Mathenesse kreeg het toeristi sche bureau aan de Buitenhavenweg zijn definitieve „gezicht". Het wapen hangt boven de ingang ter herinnering aan het feit dat de gemeente Mathenesse weliswaar niet meer bestaat, maar dat de geest ervan nog rondwaart in het enige pand dat zij ooit bezat. Het schild werd vervaardigd door schildersbedrijf Smits uit de Tuinlaan. GEBIT STUK J. VERINGMEIER Stommetje Ontoelaatbaar U koopt een accuWaldo loopt uw auto na. (gratis) SCHIEDAM Het serie- hengeltoernooi met als in zet de Nieuwe Stadsblad trofee is gewonnen door de sportvisser Rini Mar tijn. Cock Verboom (midden) reikte de prijzen uit aan de beste vissers VLAARDINGEN/SCHIEDAM Nauwelijks was hij terug, of Albert Pieters zat alweer in de atlas te bladeren. Tot ontsteltenis van zijn moe der, die blij was haar zoon gezond weer te zien na ruim vijf maanden afwezigheid. In die tijd heeft Albert 13.000 kilometer afgelegd, op de fiets heen en terug naar de Noordkaap, lange omwegen niet schuwend. Elementen Rectificatie MAANDAG OPEN 's maandags open. Aanpassen Het doel bereikt: in het uiterste noorden van Noorwegen geeft een stalen bol „het einde van de wereld" aan. P m&m Albert Pieters, pauzerend langs de weg ergens in Noor wegen: „Ik hou van de natuur. Van eenzaamheid heb ik ge lukkig geen last". Nieuwe Protest tegen hoge OGB en erfpachtstarieven SCHIEDAM De Vereniging van. Huiseigenaren in Woudhoek wil op korte termijn met alle bewonersvereni gingen in Schiedam rond de tafel gaan zitten om een vuist te maken tegen de hoog oplopende tarieven voor onroerend goed belasting en erfpacht. POLEN,5398 Dit nummer geldt zowel voor bank als giro. Giften storten tn.v. de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen', Den Haag. SCHIEDAM Op maandag 13 december zullen de Schiedamse sportkampioenen door het ge meentebestuur worden gehul digd in de recreatiezaal van het stadskantoor aan de Emma- straat. Zoals bekend komen voor de huldiging alleen in aanmerking standaardteams van Schie damse sportvereXgingen uitko mende in een door de desbe treffende sportbond te houden districts- dan wel landelijke competitie. Daarnaast worden in de huldi ging betrokken individuele sportkampioenen voorzover zij inwoners zijn van de gemeente Schiedam. De kampioensherinneringen worden uitgereikt door burge meester John te Loo en wet houder Luub Hafkamp. In totaal zullen worden gehul digd 15 individuele kampioenen en 12 teams. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak 's zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. Nieuwe Haven 131, L telefoon 010-261417 SCHIEDAM Bij een be drijfsongeval bij Tankcleaning in Schiedam Zuid is een Joego slaaf zondagmorgen aan het oog gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde aan boord van de Al chimist, een onder Zwitserse vlag varende tanker uit Lud- wigshafen. Tijdens een schoonmaakbeurt vergat de bemanning een afs luiter open te draaien. Door deze nalatigheid barstte een rubberslang met een doorsnede van 30 centimeter open. De Joegoslaaf, een van de opva renden, kreeg daardoor een hoeveelheid stoon en benzol in de ogen. In het Rotterdamse oogzieken huis bleek de schade nogal mee te vallen. Na een behandeling mocht de matroos naar zijn schip terug. In een rondschrijven aan de bewonersverenigingen stel len de huiseigenaren in Woudhoek dat de gemeente middels deze tarieven ten on rechte een inkomenspolitiek voert ten nadele van eige naar-gebruikers van huizen. In Woudhoek verbaast men zich over in het oog lopende verschillen in de erfpachtsom men. In sommige gevallen wordt 1600 gulden erfpacht per jaar betaald, in andere meer dan 6000 gulden, terwijl de per celen nagenoeg even groot zijn. Pogingen om op het stadskan toor de filosofie voor dit beleid te achterhalen, zijn op niets uit gelopen. „Verzoeken om het cij fermateriaal in te zien zijn ge weigerd". „De gemeente speelt ook stom metje als het gaat om uitleg over de onroerend goed belas ting", zeggen de huiseigenaren in Woudhoek verder, naar aan leiding van hun poging om op heldering te krijgen over de op handen zijnde verhoging met maar liefst 24 procent van de OGB. Met deze drastische aanpassing van het tarief zou de gemeente een fout in de computer, die vele miljoenen guldens kostte, willen herstellen. Volgens de eigenaren in Woud hoek behoren de Schiedamse OGB tarieven samen met die van het Drentse Emmen tot de hoogste van Nederland. In Woudhoek heeft men sterk de indruk dat de gemeente door middel van deze tarieven on rechtmatig een inkomen-nivel- leringspolitiek bedrijft, waarbij er van wordt uitgegaan dat de gene die in een koophuis woont, zwaarder wordt belast dan de- geen die een huis huurt. Uit een enquête onder bewo ners in Woudhoek bleek dat de economische waarden van de huizen willekeurig waren vastgesteld, nagenoeg gelijk waardige woningen werden ge waardeerd met een verschil van soms 20.000 gulden, zo staat in het rondschrijven te lezen. Ruim 70 aanslagen van rond de 500 gulden werden niet betaald. Na protest van de vereniging werden deze aanslagen door de gemeente weer ingetrokken. De voorgenomen verhoging van de OGB noemen de huisei genaren in Woudhoek „ontoe laatbaar". „Een zichzelf respec terende volksvertegenwoordi ger mag zoiets niet doen," vin den zij. Zo mogelijk nog in decenber wil de vereniging in Woud hoek overleg plegen met de bewonersverenigingen in de oude stadsdelen van Schie dam. Afspraak: Accu dood? Dan kan er méér loos zijn. Dus bij Waldo lopen wij in zo'n geval meteen uw hele auto na. Gratis! Banden, schok- brekers, licht, electriciteit, alles. Vreemde zaak? Welnee. Van accu's weten wij ook alles af. Die zijn dus ook bij ons voordelig. Maar als Citroën-dealer wil je je graag helemaal waar maken. A Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010 - 26 24 30 SCHIEDAM Twee persone nauto's raakten zondagavond total loss toen een 50-jarige Schiedammer op de kruising van de Gerrit Verboonstraat, de Lange Nieuwstraat en de Oranjestraat door een rood licht reed. Hij botste op de auto van een 69-jarige stadgenoot die juist de Lange Nieuwstraat wilde in slaan. Volgens de politie had de ver oorzaker van het ongeluk, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden, ge dronken. De man weigerde de blaastest en wilde in het bureau ook de bloedproef niet onder- Voor de finale van afgelopen zaterdag wist hij zich met nog 19 andere deelnemers te plaat sen. Zijn vangst bedroeg 6.7 kg vis tegen nummer twee, Cock Verboom die ruim 5.1 kg ter weging kon aanbieden. In deze week weren nog twee serie-wedstrijden met een fi nale afgesloten. De serie van Hengelsport „De Schie" die hiervoor een fraaie sierstand- aard beschikbaar stelde. Win naar hiervan werd Jan de Ou den. De standaard voor de grootste voorn kreeg H. Lup- ker Sr. Ook Hengelsportzaak „De Harpoen" in Schiedam-Zuid liet een toernooi vervissen met een bokaal als hoofdprijs. In de finale ging deze naar J. de Ouden. De prijs voor de groot ste voorn werd gewonnen door H. Veldhoven. Zaterdagavond vierde de H.S.V. „De Alfer" het 45 jarig bestaan. Tijdens de feestavond werd tevens de kampioen ge huldigd van het kas-toernooi over tien viswedstrijden. Overtuigend winnaar hiervan is Jaap Roelfsema geworden met een totaalgewicht aan vis van maar even 63 kg. Over het verloop van de open wedstrijden met diverse series is organisator Cock Verboom dik tevreden. Steeds meer lief hebbers van hengelsport maakte van de gelegenheid gebruik dicht bij huis te vissen en de bijbehorende kans op een prijsje. „Een nuttige tijdpassering voor mensen die, om welke re den dan ook tot nietsdoen zijn genoodzaakt! Zolang een ijs vloer uitblijft gaan we door met vissen," aldus Cock Ver boom. Wel moeten andere stekken worden betrokken langs die per water waar de vissen ge leidelijk heen trekken om te kunnen overwinteren. Een speciale kerstserie start zaterdag 4 december met een wedstrijd in het water langs de Buitenhavenweg. Inzet is een kerstbokaal en voor alle deelnemers een kip als kerstprijs. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 PAGINA 31 Ofschoon de tocht, zoals hij zelf zegt, een kalmerende in vloed op hem heeft gehad, blijven verre horizonten hem roepen. Datum en doel van zijn volgende reis staan al vast: volgend jaar septem ber vertrekt hij naar Aus tralië. „Want het mooiste in je leven is reizen en andere werelden zien". Tel je al zijn tochten bij el kaar op, dan heeft Albert in middels 40.000 kilometer ach ter de wielen. Foto's van deze zwaar bepakte solo-fietser verschenen in Amerikaanse, Noorse, Zweedse en Finse kranten. Overal waar hij kwam oogstte hij verbazing en bewondering. Voor hem zelf is dat toeren evenwel de gewoonste zaak van de wereld: „Op een fiets heb je de ideale snelheid. Lopen gaat net te langzaam om te genieten van het landschap, en met de auto of de motor ga je zo snel dat je je voor alle indrukken afsluit. Met de fiets blijf je in de natuur, en wat ligt er dan meer voor de hand dan kamperen in een bos of langs een rivier?" „Het eerste wat mensen vragen is of je je tijdens zulke onderne mingen niet eenzaam voelt. Daar heb ik gelukkig geen last van. Ik kan heel goed tegen al leen zijn. Ik kan weken door de bossen fietsen, en als 't vriest deert me dat niet. Ik mag graag een beetje afzien. Ik hou er van mezelf af te beu len. Aan gezelschap heb ik op zulke ogenblikken geen be hoefte. Wel ga je na verloop van tijd meer en meer in jezelf pra ten". „Prettig is ook datje na zo'n reis zelfstandiger bent geworden. Je gaat steeds makkelijker je drempelvrees voor allerlei din gen overwinnen. Je voelt je nergens vreemd, want je moet je voortdurend aanpassen aan nieuwe situaties en andere Alberts laatste reis heeft weinig avontuurlijks opgeleverd. In het dunbevolkte noorden had hij van geen aens iets te vrezen. Hoogstens werd hij wat argwa nend bekeken door de nuchtere Noren die over dat fietsen wat verbijsterd hun schouders op haalden. SCHIEDAM Het aantal in woners van Schiedam is in oktober verder teruggelopen. Aan het einde van die maand telde de stad nog 71.639 inwo ners, een verschil ten op zichte van september met 179 personen. In september ver trokken ook al 160 mannen en vrouwen naar elders. Schiedam heeft in de loop van dit jaar al ruim 12UU stadgeno ten verloren. In 1981 waren dat er over het hele jaar 1330. Ver wacht wordt dat de balans over 1982 dit dieptepunt met enkele tientallen zal overtreffen. Ofschoon op diverse plaatsen in de stad nieuwe huizen verrij zen, lijkt Schiedam met de dag een minder aantrekkelijke woonstad te worden. Opnieuw werden de verliescij fers veroorzaakt doordat meer mensen vertrokken dan zich nieuwkomers vestigden (res pectievelijk 325 tegen 146 perso nen). Het aantal geboorten en overlij- densgevallen hield elkaar pre cies in evenwicht. Zeventig stadgenoten stierven, 70 nieuwe Schiedammers werden geboren. Het aantal echtscheidingen bleek in oktober onverwacht laag. „Slechts" 13 huwelijken werden ontbonden, terwijl 39 echtparen voor de ambtenaar van de burgerlijke stand elkaar eeuwige trouw beloofden. Wol- en handwerkspeciaalzaak de Regenboog, Rubensplein 15 is Abusievelijk schreef onze verslaggever in zijn zakenvizier vorige week dat deze zaak gesloten zou zijn. Onjuist dus. Ook de dieren lieten hem met rust. Het waren vooral de ele menten die hem parten speel den: winden van orkaankracht, strenge vorst, zware regens. En dikwijls waren de wegen onbe gaanbaar. Van dat laatste had zijn fiets zo nu en dan zwaar te lijden: op steenslagwegen knapten de spa ken als luciferhoutjes en ook moest regelmatig de ketting worden hersteld. Maar dankzij de speciale Batavus constructie bleef de schade beperkt tot kleine ongemakken. Tot Alberts niet geringe verba zing doorstond de fiets de barre tocht glansrijk. Tenslotte moes ten er 95 kilo lichaamsgewicht en 25 kilo bagage worden ge torst... Terug in Nederland had de 26- jarige Zwollenaar enige noeite met zich aanpassen aan "de com fortabele levensomstandighe den thuis. „Na zo'n tocht voel je je geweldig fit en gezond. Je bent gewend buiten te slapen en dan beland je opeens in kamers met centrale verwarming. Dat is buitengewoon onbehaaglijk. Ik moest enorm wennen aan de warmte, en als iemand een siga ret opstak deed de rook pijn aan mijn ogen". Dergelijke kleinigheden zitten hem meer dwars dan een onze kere toekomst. „Ik heb speciaal voor deze tocht mijn baan in Vlaardingen opgezegd. Niet al mijn vrienden hier in Vlaardin gen en Schiedam waren daar even enthousiast over. Maar ik maak me geen zorgen. Ik weet zeker dat ik snel weer aan de slag kom, is het niet in de me taal, dan wel als chauffeur of zoiets." „Ik probeer zoveel mogelijk geld te verdienen zodat ik volgend jaar weer weg kan. Twee dagen nadat ik thuis In het kader van de Brede Maatschappelijke Discussie over Energie, organiseert de VVD, regio Vlaardingen, Schiedam, Maassluis een openbare bijeenkomst op woensdag 1 december a.s. in de bovenzaal van „Trian gel", Fransenstraat 12 te Vlaardingen; aanvang 20.15 uur. Na inleidingen door de heren K. Lievense en drs. G. A. de Vrij, volgt een discussie aan de hand van een aantal stellingen. IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM Voor inlichtingen: Vlaardingen, telefoon 010-342738 Schiedam, telefoon 010-735543 Maassluis, telefoon 01899-21583 Ik mag graag afzien" Tussen half juni en be gin november fietste Al- bert Pieters, afkomstig uit Zwolle en werkzaam in Vlaardingen, op een speciale racefiets naar de Noordkaap en weer te rug. Van zijn reis deed hij verslag in brieven aan Het Nieuwe Stadsblad v - ''Jfc- Z'hi:*' kwam kreeg ik alweer de kriebels. Ik ben hard van plan nog wat meer kilome ters aan die 40.000 toe te voe gen. Zolang ik gezond ben en niet getrouwd, blijf ik fietsen. Ik pak wat ik pakken kan, totdat de reislust me voorgoed is vergaan en ik geen zin meer heb om me af te beulen". en Groot Vlaardingen. Op die manier werden zijn talrijke kennissen in de regio op de hoogte ge houden van zijn weder waardigheden. Bijgaand de epiloog: hoe het is om terug te zijn in de beschaafde wereld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 31