Meer dan verliefd" Het hondencircus van Grace Maddy Sterk concert van,Orpheus' Zestig jaar trouw 29! P.J. v. Winterswijk huisarts Stakings comité blijft alert progranma De Teerstoof urgerlijke jtand Spelen Tunnel Politienieuws ""Stadsblad 11 Bruidskleren Sprong Psalmen AANRIJDING Grace Maddy (links) met assistente: gelukkig werden er dit keer geen karbonaadjes op het podium gegooid, üiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiimm iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii „Wat je net dierenliefde kunt bereiken, dat is mijn bood- I mijn hondjes schap aan de kinderen". Mededeling: voor bezoekers van het door Peter de Lange „Wat heb jij nou aan?" 'N RANDSTAD EDITIE Met Sinterklaas en Oud en Nieuw hoeft U zelf niet te kokkerellen Wilt u genieten van een koude schotel, dan moet U toch het Novotel eens bellen. Novotel Schiedam Programma SCHIEDAM/ROTTERDAM De tegeltjes met spreuken, in de vensterbank uitgestald, geven al aan dat hier een moralist woont: Het is beter rijk te leven dan rijk te sterven. Van het concert des levens krijgt niemand een program. En: Wees goed voor dieren. - Koemarkt 1Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam 1 I^AA^ 010 - 260199 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 PAGINA 3 i UIT 'N MERK KOI I SCHITTERENDE dan is 't nog de vraag of-ie dat wat-ie geleerd heeft ook wil doen in 't publiek, want het is in zo'n zaal vol kinde ren allicht rumoeriger dan hier, er lopen fotografen rond met blitslicht en soms is er een orkest bij dat nogal wat. lawaai maakt". Sommige hondjes, geconfron teerd met dergelijke omstandig heden, kruipen weg met de staart tussen de beentjes. An dere trekken zich er niets van aan. Ze laten met zich sollen, komen het toneel opwaggelen in bruidskledij alsof dat de ge woonste zaak van de wereld is. Niets is Grace te dol: ze voert haar beesten op in Sinter klaasuitmonstering, stopt ze nu eens in een wiegje, dan in een schommeltje, ze ontwerpt een wip, een huifkar, een poppewa- gentje, en al dat speelgoed wordt bemand door honden: met brillen op en de mutsjes scheef over de kop getrokken. „In Dordrecht waar ik tijdens een kattenshow optrad, kwam een verontwaardigde meneer naar me toe. Hij had het idee dat ik mijn dieren mishandelde. Ik ben toen verschrikkelijk boos geworden. Ik zei dat hij maar eens om zich heen moest kijken, naar al die katten in een kooi. Ik ben heel goed voor mijn beestjes, ze staan in de rij om te worden aangekleed". „Ik spéél met mijn hondjes. Africhten is iets heel anders. Ik doe dit met liefde. Ik vind het ook niet erg als er iets mis gaat, dat kan gebeuren, want je werkt tenslotte met levend ma teriaal. Feitelijk is de hele show be gonnen om maar één bood schap: dat je iets kunt berei ken als je goed en lief bent voor dieren. Ze verwennen met snoepjes, dat is geen die renliefde, en de hele dag met je beesten op schoot zitten ook niet". Grace's poedels en chihuaua's schijnen instinctief aan te voe len dat de bazin het beste met hen voor heeft. Ze laten zich zonder protesten alles welge vallen, ze zijn stil als Grace zegt: stil. Oorverdovend rumoer is er al leen als Grace in de achterka mer verschijnt met achttien voerbakjes, en het is pas weer rustig als ook het laatste dier aan haar schoteltje zit. Daarna is het tijd voor een om metje. Eén voor één trippelen ze via de tunnel, die als een overdekte loopplank van het balkon naar de betegelde tuin is neergelaten, naar beneden. Ze doen een poepje en klitten ver volgens samen als een troepje kouwelijke dametjes dat graag weer de behaaglijke warmte zou opzoeken. Grace kan over elk van haar honden een verhaal vertellen. De een kreeg ze uit het asiel, de ander nam ze over van een baas die het beest wilde wegdoen. Eén hondje eet moeilijk, een an der wil eerst naar buiten en dan pas aan de maaltijd. In die dierenliefde gaat ont zettend veel geld zitten, en bijna al haar tijd. Haar show, die één uur duurt, vergt drie uur voorbereiding. Ze heeft slechts één assis tente, en die is niet altijd be schikbaar. Haar vijf grootste honden gaat ze 's avonds nog even uitlaten. Er moet bouil lon worden gekookt, en eten gekocht. Alle kleertjes maakt ze zelf. Waarom geeft één mens zich zoveel moeite? „Ach, ik heb meer lol van tevo ren dan de mensen in de zaal, denk ik wel eens. Ik heb ver schrikkelijk veel plezier in mijn poedeltjes. En het gaat om de boodschap, de boodschap voor de kinderen". Vorige week zaterdag gaf Grace Maddy een voorstelling van haar hondenshow in de kan- tine van de Bedrijfsge- meenschap Schiemond in Schiedam. Ze bracht daar het pu- bliek in verbazing met een troepje zonderling uitgedoste hondjes die karretjes trokken, op wipjes zaten of zich in een schommeltje heen en weer lieten wiegen. Anders dan tijdens die voorstelling voor stu- denten, toen het pu- bliek karbonaadjes op de bühne gooide om de artiesten in verwarring te brengen, ging het er in Schiedam gemoede- lijk aan toe. Een hele geruststelling 1 voor Grace, die een nieuw nummer kwam uitproberen met nieuwe hondjes. Want niet ieder dier doet wat hem is opgedragen. Toch zijn er honden bij voor wie een opvoering van de Lohengrin bijna dagelijks werk is. In bijgaand verhaal vertelt Grace Maddy g over een geldverslin- dende hobby. „Alles in mijn leven draait om iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiillilliiiiiiiiiiiiiiillliiliiiiiiiillllllllliiiliiiililiftiiililillllllllliiiiiililiiiiiliiiilllllllllliilllilittl SCHIEDAM Op de week markt aan de Lange Kerkstraat zijn vrijdagmiddag twee porte- monnee's gerold met daarin achtereenvolgens 17 en 80 gul den aan boodschappengeld. Bij de EDAH supermarkt aan het Nieuwlandplein verdween een beurs met 25 gulden. Bij een inbraak in een woning aan de Jan Oudegeeststraat werd vijftig gulden en een gou den ketting buitgemaakt. De schade in het van onder tot bo ven doorzochte huis bedroeg 150 gulden. Kort na de bezorging door de melkslijter verdwenen zater dagmorgen bij de EDAH aan de 's Gravelandseweg zeven dozen roomboter met elk een inhoud van 20 pakjes. De supermarkt leed een schadepost van 350 gulden. Uit een winkel in porcelein en huishoudelijke artikelen aan de G. Verboonstraat verdween dit weekeinde voor ruim 1750 gul den aan serviesgogd en bazarar- tikelen. In de winkel werd bovendien een schade van rond de 1300 gulden aangericht. Ook sneu velde een vitrine van 500 gul den. Deze winkel is regelmatig slachtoffer van vernielingen en plunderingen. Vrijdagavond heeft een 60-ja- rige Schiedamner bij de politie aangifte gedaan van het feit dat zijn Opel Ascona ter waarde van 18.000 gulden was gestoleij, De auto stond geparkeerd in de Louis Ramaekerstraat. Het ken teken van de roodkleurige auto is HD 94 NN. Bij Rovato in winkelcentrum Hof van Spaland is een onbe kend aantal videorecorders ge stolen. De etalageruit werd ver nield. Ook een bloemenzaak in de Gerrit Verboonstraat zat na het weekeinde met een gebroken ruit. Uit de winkel verdween een schrijfmachine. De schade bedroeg 700 gulden. middagspreekuur m.i.v. 1-12-'82 afspraakspreekuur op dinsdagmiddag en donderdagmiddag. Maandag, woensdag, vrijdagmiddag blijft vrij spreekuur. De afspraakspreekuren zijn m.n. bedoeld voor herhalings consulten. Bellen voor afspraken dagelijks 10.00 tot 11.00 uur. Liefde is de boodschap SCHIEDAM Het aktie- comité van de ABOP dat de staking in het Schiedamse on derwijs van twee weken gele den begeleidde, denkt er voor lopig nog niet aan zichzelf op heffen. Het comité wil „al ert blijven" en, indien daar Aanleiding voor bestaat, nieuwe akties organiseren. Nieuwe i KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 *3100 AG Schiedam .Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: Groeneveld Telefoon 010-732877 "Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Pnvé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS- ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: I3. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZ INDTERMIJN REI AKTIE-KOPIJ: Tot laandag- en woensdagavond op 1 at kantoor ,UIT( IEEFSTER: ,iDruk :erij v. d. Drift BV, Postl us 5825, 2280 HV Rijswijk, t telefc on 070 190222, i inges Dhreven K.v.K nr. 4793 -v JrlgcT iene verkoopvoorwaarden, j gede x>neerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank ,4e 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 ijnr. 78/1979. 15-11-82 Wij bieden U verschillende keuzes al vanaf 15.- per persoon minimaal 4 personen. Gelieve één dag van te voren Uw bestelling op te geven. Voor uw bestellingen of informatie Hargalaan 2 3118 JA Schiedam Tel. 010-713322, toestel 115 SCHIEDAM In een ver taling van Joost Sternheim en Paul Beudel zet het thea ter Hollands Diep op vrijdag en zaterdagavond „Meer dan verliefd" op de planken, een stuk van de Amerikaanse auteur David Mamet. Mamet wordt gezien als een van de belangrijkste Amerikaanse toneelschrijvers van dit mo ment. Hij ontving voor zijn werk diverse prijzen. „The Woods", zoals de oors pronkelijke titel luidt van de produktie die dit weekeinde te zien is in De Teerstoof aan de Nieuwstraat, ging in 1977 in Chicago in premiere. Korte inhoud van het stuk: Is het gevecht van Niek en Judy om het behouden van hun liefde? Om dichter bij elkaar te zijn, hebben ze besloten om naar een eenvoudig buiten huisje te gaan, dat vroeger aan zijn ouders behoorde. „Hier buiten kun je als geliefde dingen doen, die je in stad niet meer kunt doen. Daarom houd ik van het buitenleven. In de stad leer je elkaar nooit echt kennen." Zo verwoordt Judy haar gevoe lens en verwachtingen over de dagen die ze er sanen zullen doorbrengen. Maar haar idééën over „dichter bij elkaar zijn" blijken duidelijk te verschillen met die van Niek. Vrijdag- en zaterdagavond 3 en 4 december: Theater Hollands Diep met: „Meer dan verliefd". Toegang 10,CJP/Pas 65 f 7,50. Zaterdagmiddag 4 december: geen poppentheater. 11 decem ber: Jorinde en Joringel (pop pentheater: leeftijd 4-9). Volgende week vrijdag- en za terdagavond: Adele Bloemen- daal met Adèle's Keus. Reserveringen: via het VVV (kantooruren) tel. 733000. Vrij dagavond en zaterdagmiddag via het theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455 (geldig tot 15 min. voor aanvang van de voorstelling). Voorstelling: avond 21.00 uur, foyer open: 20.00 uur. Middag 14.30 uur, zaal open 14.00 uur. „Dat is vanwege die sexclub een paar huizen verder, ik wil niet dat de mensen den ken dat hier ook van die da mes zitten". Grace Maddy heeft zich een beetje afgeschermd; de bel staat alleen aan als ze ie mand verwacht, en een bordje op de deur zegt dat be zoekers eerst maar eens moe ten opbellen. Over de telefoon meldt ze zich kortweg met „honden show". Grace Maddy, dat zou sommigen misschien weer aan „die dames" doen den ken. Tbch leeft ze in haar woning in Rotterdam-West niet als een k{uizenaar, al doet het interieur nogal bizar aan. twee vertrekken op de be gane grond zijn van elkaar ge scheiden door een wand van dtevig, doorzichtig gaas. Vanuit <i£ woonkamer, volgepropt met |derenrekjes, kleedjes, foto's, einzen en koffertjes vol snuiste rijen, koekoeksklokken en speelgoedachtige dingsigheidjes, kun je de honden in de achter kamer zien, en vaak ook horen. Achttien zijn het er, en allemaal W.ijfjes, „anders heb ik er straks jjmnstens nog eens achttien bij". &lles in Grace's huishouden draait om haar beesten. Zelfs op de koffiekopjes en op de lepelt jes komt het honden-motief te rug. Haar blauw-gele parkiet die lustig door de kamer fladdert, weet er letterlijk van mee te praten. „Je bent stout hoor!" roept het vogeltje en als de tele foon rinkelt hoor je het diertje krijsen: hondenshow, hondens how! Grace heeft bandjes waarop je de parkiet kunt ho ren blaffen. Jaren geleden, toen Grace nog een gevierd operette zangeres was, kreeg het idee gestalte om met honden het toneel op te gaan. Dat kwam zo: „Tijdens een optreden in het buitenland kwam opeens mijn hondje de bühne opwandelen. Dat vonden de mensen zo gek dat ze in la chen uitbarstten. Toen dacht ik: als ze dat zo leuk vinden moet ik er mee doorgaan". Dat hondje, dat Grace 20 jaar heeft gehad, is inmiddels dood. En een tiental beesten waarmee ze sindsdien op het podium ver scheen is óók dood. Daarna duurde het heel lang voordat ze een nieuwe genera tie artiesten had opgeleid. „Je hebt zeker een half jaar nodig voor een hondje iets kan. En SCHIEDAM Dat zij op de kop af zestig jaar getrouwd waren, vierden maandag 29 november de heer en me vrouw Van Knotsenburg van het Heijermansplein. In 1922 gaf Anna Margarithe Polet haar jawoord aan Cor nells Teunis van Knotsen burg. Dat gebeurde in het stadhuis van Schiedam. De bruid is van een oors prong een Schiedamse; zij werd hier geboren op 3 april 1902. Haar echtgenoot komt uit Culemborg. Hij zag daar het levenslicht op 15 septem ber 1899. Hun huwelijk werd geze gend met drie zoons en één dochter. De heer Van Knotsenburg heeft ongeveer veertig jaar gewerkt bij de Gusto werf. Zijn vrouw verzorgde tijdens hun lange huwelijk het huis houden. Onder de vele felicitaties die het diamanten echtpaar maandag in ontvangst nam, waren ook die van burge meester Te Loo en diens echtgenote, die namens de gemeente Schiedam een klein geschenk kwamen aanbieden. Zeynep, d.v. Arzuman-Arzu- man. Ingeborg M. M. d.v. Sjoer-van Kranenburg. Pascal, z.v. Spanjersbergh-van der Velde. Christine, d.v. Boerdam- Kraak. Chantal M. d.v. Draer-van den Berg. Iara, d.v. Fontijn-de Rooij. Remco, z.v. Witberg-Touw. Ayse, d.v. Yigit-Demirkurt. ONDERTROUWD J. A. O. Dekker, 25 jr. en C. W. van Lieshout, 21 jr.; J. de Groot, 21 jr. en H. M. Holthuij- sen, 23 jr.; H. ter Hoeve, 22 jr. en C. M. C. Vermeer, 19 jr.; A. Liekendiek, 18 jr. en R. M. Guijarro Vila, 18 jr.; G. Noord zij, 28 jr. en A. A. Blanken, 21 jr.; A. D. Rodi, 26 jr. en C. G. Bartelse, 23 jr.; J. C. Simons, 25 jr. en C. E. van Deijk, 21 jr.; J. Slappendel, 31 jr. en E. C. van Doorn, 27 jr. GEHUWD A. F. C. Blok, 21 jr. en E. C. Lawalata, 24 jr.; S. Gajadin, 29 jr. en N. U. Haripersad, 21 jr.; J. M. J. Zandbergen, 24 jr. en M. L. Mellema, 23 jr.; O. A. A. Staats, 18 jr. en A. Roos, 19 jr.; W. J. Sluimer, 23 jr. en K. Weeda, 19 jr.; P. Gahar, 23 jr. en D. K. Bhagwandin, 19 jr. SCHIEDAM Een tot de laatste plaats uitverkocht kerkgebouw „De Ark" trof vrijdagavond een uitste kend gedisponeerd mannenkoor Orpheus binnen zijn muren, dat met veel elan zijn publiek een bloemlezing uit vier eeuwen Nederlandse komposities aanbood. Opnieuw is hierbij gebleken, dat het niveau, waarop in ons land in de amateur-koor zang wordt beoefend, veelal verrassend hoog is en een initiatief als dit volledig rechtvaardgt. den we Di Lasso's „Gallans qui parter" graag iets lichtvoetiger gehoord, zijn „Fette Gans" was ronduit een juweeltje! Begonnen werd met enige nummers a capella van Cle mens noon Papa, des Prez en Di Lasso, melodieuze motetten en liederen uit de jaren 1500, die echter voor de toehoorder uit de 20e eeuw nog niets aan warmte en zeggingskracht in geboet bleken te hebben. Had- Er is moed voor nodig om na het romantische en weemoedi ge „Verwandlungen" van Juli us Röntgen de sprong te wa gen naar de experimentele klanken van een eigentijdse komponist en terecht vroeg presentatrice Corry Scheffers de toehoorders om uiterste stil te en aandacht voor David Porcelijn's „Rhythm Song". Immers in dit merkwaardige werk is geen sprake van 'song', daarentegen des te meer van rhytme. Fluisterzacht ingezet werden de klanknabootsingen door de mannen van Orpheus met ogenschijnlijk gemak en gede gen technische beheersing tot een opzwepend crescendo op gevoerd. Men kan erover den ken zo men wil, boeiend was het in ieder geval. Voor een virtuoos vraag-en- antwoordspel zorgden de pia nisten Ariane Karres en Peter Beijersbergen van Henegou wen in een Passacaglia voor twee piano's van Leander Schlegel. De beste wijn werd voor het laatste bewaard met het magi strale werk „Canticum Psal- morum" van de verleden jaar overleden komponist Oscar van Hemel. Begeleid door twee vleugels en met een funktioneel gebruik van vier pauken kreeg deze kompositie op teksten uit vijf psalmen een geïnspireerde vertolking. De sopraanpartij werd expres sief en overtuigend gezongen door Rita Dams, die over vol doende volume bleek te be schikken om tegen de fortissi mo's van het koor opgewassen te zijn. Het is te begrijpen, dat in het kader van deze avond dirigent Richard Ram zich tot dit werk aangetrokken gevoelde en het publiek gaf door ovationeel applaus blijk deze keus te ap preciëren. Een sterk slot van een sterk concert. met ruches en veel versiering diverse kleuren en modellen MODISCHE CLOCHARD PANTALONS in aktuele opa-streep inch maten 28/34 MET VLEERMUISMOUWEN 3 kleuren kombinaties N MERK KOLLEKTIE PULLOVERS AKTUELE INDIA KATOENEN BLOESES bekend merk 36/42 14'/, O.Z. BLUE DENIM ROKKEN Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Af f Schiedam LT-D-FOCWA WCC MAAKT 'M WEER ALS NIEUW en u krjjgt 'n gratis leenauto mee.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3