Eerste thuispunt voor HBSS in semi-derby tegen DSS'26 Pover handbal in Westwijkhal Hollandiaan dames overklassen UVG WALDO Geringe belangstelling voor jeugd-spelregelwedstrijden Ver. Huisvrouwen viert haar 65-jarig- bestaan Sportieve wedstrijd in Harga GEBIT STUK Tafeltennis DE WITTE VLOOIENMARKT WITTE BOERDERIJ Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Opstellingen* Stand vierde klas C J. VERINGMEIER RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILIOEN. Boksen Zaalkorfbal Protest Klaverjassen Strandwandeling Lid van verdienste Winterprogramma Sektievergadering Grote voorsprong plaaetshbezeta'SeleCtie UVG d'6 dit zaalseizoen bijzonder slecht draait en de onderste Opstellingen Frieda Keyzer gaat hier scoren dwars door de UVG verdediging heen. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar bij Waldo Karin ten Wolde is uitgebroken maar dit schot zal naast gaan. Goed keeperswerk Leen Dijkshoorn (I) bracht nogal eens onrust in de DSS verdediging, maar hier kan Sjaak Tuwanakotta opruimen. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 8 DECEMBER 1982 PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad In een uitwedstrijd, tegen Pitt'75 1, hebben de tafelten nissers van de Schiedamse In validen Sportvereniging De Ooievaars de najaarskompetitie besloten met een 6-4 nederlaag. Mare Chomette schreef weer twee overwinningen op zijn naam, terwijl Wout Peeman en Ria Zwanenvelt dit éénmaal de den. Ondanks dat de Schiedammers reeds gedegradeerd zijn en dus niets meer op het spel stond, kregen de tegenstanders de zege niet kado. Dit blijkt vooral uit de tien partijen, waarvan er vijf nodig waren voor een extra verlenging. Door gebrek aan routine wisten De Ooievaars hiervan slechts twee te winnen. Met een beetje meer geluk, hadden zij zelfs deze wedstrijd met dezelfde cij fers kunnen winnen. Mare Chomette kreeg in de be slissende derde game van het dubbelspel, bij een 19-19 stand, een ongelukkige kantbal tegen zich, terwijl deze situatie zich ook herhaalde in de partij van Ria Zwanenvelt tegen De Loos. Door die twee partijen ongeluk kig te verliezen, kwam de 6-4 nederlaag hard aan. De Ooie vaars plaatsten zich hiermede op de laatste plaats en degra deert nu naar de vierde klasse. geopend elke zaterdag vanaf 8 uur op de te Blaaksedijk (snelweg Rotterdam-Vlissin- gen afslag 's-Gravendeel, in- dust. terrein Boonsweg) WA T IS ER ALLEMAAL TE ZIEN? 2e-handskleding, antiek, cu riosa, oude platen, munten, strips, gebruiksvoorwerpen, enz. enz. Inlichtingen ook voor standhouders, telefoon 01862-2000 of 01865-3818, entree 1- SCHIEDAM De jeugds- pelregelwedstrijden, die elk jaar door de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging worden georganiseerd, lij ken dit jaar op een fiasco uit te lopen vanwege de geringe belangstelling. „Ja, dat moet helaas op dit mo ment toch geconstateerd wor den", zegt Peter Broekhof van de SSV, die dit jaar voor het eerst de spelregelavonden voor de jeugd verzorgt. Bij het sluiten van de markt (1 december) hebben van de totaal 18 Schiedamse voetbalvereni gingen er slechts zes ingeschre ven, met totaal 79 jeugdleden, te weten: WK met vier teams, SVV met vier teams, HBSS met drie teams, SV HV Schiedam met drie teams, SFC met drie teams en Demos met drie teams. „En dan te weten dat we het juist doen voor de jeugd om het plezier en de sportiviteit te verhogen. Als we zelfs al bij de jeugd een duidelijke toename zien in schorsingen en strafzaken, dan is er toch iets mis in de discipline. Zeker op het gebied van kennis voor de spelregels kan nog wel het een en ander bijgeschaafd worden. Als we dan de moeite zien die wij, overigens graag doen, juist voor de jeugd, dan wordt het hoog tijd eens na te gaan of we op deze manier nog wel door moeten gaan. De te maken kosten spelen ook een hartig woordje mee. In dit verband is het fijn te weten dat de Bondsspaarbank voor dit jaar de prijzen beschikbaar heeft gesteld", aldus Peter Broekhof. De twaalf verenigingen die nog geen aanmelding hebben ge daan, zijn nog in de gelegenheid om zich op te geven, maar dit moet dan wel snel gebeuren. Per team zijn vier spelers nodig. SCHIEDAM De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Schiedam heeft vorige week het 65-jarig bestaan ge vierd. In het Passage theater werd een speciaal feestpro gramma afgewerkt. Hoogtepunt was het zingen van liedjes van onder anderen Koos Speenhoff en Louis Davids, waarin het tijdperk 1900-1940 herleefde. De drukbezochte avond werd besloten met een geanimeerd samenzijn in de foyer van het theater. Wie meer wil weten over de ak- tiviteiten van de vereniging kan kontakt opnemen met me vrouw Keuzenkamp-Van der Steen, H. Dunantlaan 4 in Vlaardingen. Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onnealaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 der Linden vervangen door Ka- rel van der Berg en bij DSS'26 moest Nico Nasri plaats maken voor Martin Bos. Het mocht al lemaal niet baten het bleef 0-0. De opstellingen waren: HBSS. Cees Verdam, Henny Pieroen, Rob Meeldijk, Ton Günter, Henk Scharloo, Tonnie van der Linden (Karei van der Berg), Leen Rademaker, André van der Berg, Rob Bosman, Leen Dijkshoorn en Jan Keimpema. DSS'26. Leo wverduyn, Johan van Aken, Leen Bongers, Jan Groeneveld, John Klein, Nico Nasri (Martin Bos), René van Oudheusden, Ronald van Rossum, Ronald Schotel, Eguine Sordam en Sjaak Tuwanakotta. DVO'3210 13 Alexandria'6610 13 DSS'2610 12 ZBVH10 12 Den Bommel10 12 Herkingen10 11 VVOR9 10 Satelliet9 9 Melissant10 9 WFB10 6 HBSS9 5 Hermandad9 4 Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak 's zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. Nieuwe Haven 131, l telefoon 010-261417 VLAARDINGEN In de regionale derde klasse G werd in de Vlaardingse Westwijkhal de dameshandbalwedstrijd gespeeld tussen de teams van de Hollandiaan en UVG uit Schiedam. Er was verwacht dat deze wedstrijd een topper zou worden, maar het handjevol toeschouwers wat hiervoor was opgekomen werd zwaar teleurgesteld. een beetje lucht. Veilig zijn we echter in ieder geval nog niet, maar ik heb het volste vertrou wen in deze ploeg". Van spanning of enige sensatie was totaal geen sprake en al spoedig werd duidelijk dat de Vlaardingse dames huizenhoog favoriet waren. Zij speelden snel en doeltreffend en schuw den geen enkele aktie. De Schiedamse dames echter kwa men ongemotiveerd het veld in en van enig samenspel was in dit team totaal geen sprake. Het is dan ook niet verwonderlijk dat deze ploeg de onderste plaats van de ranglijst inneemt met twee punten uit acht weds trijden. FCN'66 en Ursus schitterden door afwezigheid en ook de zaalvoetbalverenigingen Groe- noord en BFC waren niet aan wezig, al heeft laatstgenoemde schriftelijk kennis van verhin dering gezonden. De vergadering had een,gezel lig verloop en tal van proble men die nog bij de voetbalver enigingen heersen werden aan het sektiebestuur kenbaar ge maakt om deze door te spelen aan de sportraad. Tijdens de vergadering werd de vice-voorzitter van de sportraad Arie Verlinde in het zonnetje gezet. Op 6 oktober is Verlinde met pensioen gegaan en de sek- tie voetbal heeft gemeend dit niet ongemerkt voorbij te moe ten laten gaan. Jo van der Touw memoreerde: „De voetbalverenigingen zijn dankbaar voor het vele werk wat je in tal van jaren gedaan hebt en nog zal doen". Namens sektie I mocht Arie Verlinde een cadeau onder couvert ont vangen in de hoop dat hij daar voor wat blijvends zal kopen. De verraste vice-voorzitter van de sportraad op bescheiden toon: „Als ik dit geweten had, was ik vanavond niet geko men". Na de notulen, ingekomen stuk ken en mededelingen kwam het punt voorstel kandidaat voor benoeming voor een nieuw lid van het dagelijks be stuur van de sportraad aan de orde. Met algemene stemmen zal Jo van der Touw worden voorgedragen. De volgende vergadering van sektie I zal gehouden worden bij de voetbalvereniging Schie damse Boys. De Schiedamse boksvereniging De Haan hield maandagavond in de zaal aan de Lange Haven bokswedstrijden. Bewondering bij het publiek was er vooral voor Peter de Ruiter voor de wijze waarop hij zijn tegenstan der, Lodewijks, toch een gere- nomeerde bokser, overwon. In de tweede ronde werd de Ruiter winnaar door opgave van zijn tegenstander. John Vergouwe bokste onbe slist tegen Huveneers en won tevens de stijlprijs. Alex Fran ken verloor op punten van Ki- taman na een boeiend gevecht. Aad Vergouwe bezondigde zich verschillende malen aan laag duiken en verloor in de derde ronde door diskwalificatie. René Fhotril, René Braad en Jos van Geloven wonnen als nieuwelingen allen hun partij. De twee Turkse boksers van SBV De Haan Tanriverdi en Cedik wilden niet achterblijven en wonnen hun wedstrijd op punten. Pieter Mulder bokste niet, maar werd wel door de boksschool gehuldigd voor zijn behaalde Nederlandse junior-kampioen schap. De korfbalclub Succes heeft de grote vorm nog niet te pakken. Aanvallend zijn er goede spelpa- tronen, maar met de afwerking wordt nog te slordig omgespron gen. Tegen Bermen 4 behaalden de Schiedammers een 7-3 over winning. Bij de rust was de stand 3-1. De doelpunten kwa men op naam van Kees Gouwe leeuw (2x), Ed Kooiman, Ed de Jongh, Paula de Geus, Marga Bijl en Jolanda van der Kuil. Het eerste team van de Schaakvereniging Schiedam is weer volledig gaan meedraaien in de strijd in de eerste klasse van de Rotterdamse Schaakbond. Nadat de afgebro ken partijen tegen Papendrecht waren gewonnen, zodat de eindstand op 5 1/2-4 1/2 voor Schiedam kon worden be paald, volgde afgelopen maandag een verrassend gelijkspel tegen Overschie 2. Dit team was van te voren als een te sterke tegenstander be schouwd, maar reeds na een uur spelen werd aan de ver schillende borden duidelijk dat dit alleszins meeviel. Zo wist Frans Groeneweg aan bord 7 al snel de veilige remisehaven te bereiken, terwijl Rob van Vel- zen aan bord 9 via listig spel zelfs een vol punt in de wacht sleepte. In deze voorsprong kwam pas aan het eind van de avond ver andering. Eerst gaf aanvoerder Mario van Kleef een stuk weg en moest opgeven. Vervolgens verloor de aan bord 10 inval lende Van de Akker op tijd. De overige zes partijen werden aanvankelijk afgebroken, maar de uitslag ervan was in de meeste gevallen zo duidelijk, dat een voor beide partijen be vredigende 5-5 kon worden „geregeld". Dit leverde winst op voor Peter Schotman, die met fraai aan- valsspel een pion had gewon nen. Peter Weitering, die in een eindspel zelfs twee pionnen voorstond en Michel Hockx, die zijn tegenstander in tijdnood twee stukken ontfutselde. De partijen van Jacques van Oijen en Cees-Jan de Groot, die bei den een pion waren achterge raakt, werden verloren gege ven. Tenslotte werd de partij van Theo van Zessen aan bord twee remise verklaard, nadat de Schiedammer, ondanks een formidabel stukoffer inderdaad niet het verwachte en gehoopte voordeel had kunnen bereiken. Schiedam 1 heeft nu 3 punten uit 3 wedstrijden. Op 27 januari volgt de zware ontmoeting met koploper Charlois 4, die tot nu toe alle wedstrijden met grote cijfers heeft gewonnen. De klaverjasvereniging Ons Genoegen West houdt op vrij dag 10 december een kerstkla- veijasconcours in het gebouw van Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 per persoon en de aanvang is acht uur. Men kan zich opgeven bij mevr. W. Holleman, telefoon 701154 en bij de heer G. van de Berg, telefoon 708203, of even tueel, als er nog plaats is, aan de zaal op vrijdag 10 december. De supportersvereniging van Hermes DVS houdt eveneens op vrijdag 10 december een kla- veijasavond. Het inschrijfgeld is f 2,50 per persoon en de kof fie is gratis. Dit evenement vindt plaats in het clubgebouw van Hermes DVS in sportpark Harga. De zwemvereniging De Water vrienden houden ook dit jaar weer de traditionele Kerst strandwandeling. Dit even ement zal plaatsvinden op zon dag 26 december. Er wordt om twaalf uur vertrokken vanaf het clubgebouw naar Hoek van Holland of Kijkduin, dit is af hankelijk van de windrichting. Gezellig wandelend wordt dan het strand onveilig gemaakt. Bij de voetbalvereniging DHS is Arie Struik benoemd tot lid van verdienste. Hij kreeg deze on derscheiding na vele jaren be stuurder, waarvan 15 jaar pen ningmeester, leider van het eerste en tweede elftal en ani mator van diverse jubileum commissies, op de algemene le denvergadering uitgereikt. De afdeling tafeltennis van de Schiedamse Invaliden Sport vereniging De Ooievaars heeft een protest ingediend bij de Ne derlandse Tafel Tennis Bond (NTTB) betreffende de schei ding van de dames/heren tafel- tenniscompetitie voor het sei zoen 1983-1984. Het protest houdt de volgende punten in: 1. Dames, die na 1950 geboren zijn en te kennen geven bij onze vereniging te willen spelen, mogen wij, door uw besluit, in kompetitieverband niet meer opstellen. 2. Dames, die deze sport met een rolstoel beoefenen en na 1950 geboren zijn, kunnen en mogen wij niet naar een andere vereniging doorsturen. 3. Dat deze regel, o.i. dan leden verlies tot gevolg heeft. 4. Dat vele dames er niet van gediend zijn om in een geschei den kompetitie te willen spelen. 5. Dat de vrije keuze, van een nieuw lid, tot toetreding bij een vereniging, hierdoor beperkt en belemmerd wordt. 6. Dat het o.i. voor de dames een discriminerende regel is. Voor de maanden december en januari, als het pupillenvoetbal stil ligt, heeft de jeugdcom missie van de SV HV Schie dam een aktiviteitenpro- gramma samengesteld. Dit programma is zodanig afge steld dat ook de juniorenm bij eventuele afkeuring, hieraan kunnen deelnemen. Het pro gramma is: zaterdag 11 decem ber zwemmen, zaterdag 18 de cember schaatsen, zaterdag 8 ja nuari strand-instuif, zaterdag 15 januari filmvoorstelling in het clubhuis, zaterdag 22 januari speurtocht en zaterdag 29 ja nuari oefenwedstrijden. Maandagavond heeft sektie I van de sportraad (voetbal) een vergadering gehouden in het clubgebouw van SFC in sport park Thurlede. Zeventien voetbalverenigingen waren vertegenwoordigd, als mede de ABC en de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Halverwege deze competitie gaat het er dus moeilijk uitzien voor het team van trainer Ruud Bierhoff. Zijn commentaar na de wedstrijd: „het zit helemaal vast bij ons en dat er niet wordt gescoord is het grootste pro bleem. Ik moet er niet aan den ken dat we terug naar de afde ling moeten, want dan kom je niet zo gauw meer terug". Hollandiaan trainer Theo van der Water zag het allemaal veel rooskleuriger. „Hoewel wij nu ook nog maar zes punten heb ben, krijgen we nu tenminste In de eerste helft kwam De Hollandiaan al bij de rust op een comfortabele 6-0 voors prong. Nadat Frieda Keyzer, de uitblinkster in het Vlaardingse team, op de bovenlat had ge schoten werd het in de zevende minuut 1-0. Na een slim geno men vrije worp van Frieda Keyzer was het Cora Vollebregt die voor het doelpunt zorgde. In de tiende en vijftiende mi nuut was het Frieda Keyzer die de stand naar 3-0 tilde. UVG deed wel wat terug, maar de in prima vorm stekende keepster Marleen Bakker keerde de schoten op voortreffelijke wijze. Helma Salomons en Cora Volle bregt (2x) brachten de ruststand op 6-0. In de tweede helft had Cora Vollebregt de stand al op 7-0 ge bracht uit een strafworp, voor dat Karin ten Wolde het eerste Schiedamse doelpunt kon laten aantekenen. Toen kwam er even wat vuur in de Schie damse ploeg en kreeg de ploeg direct na het doelpunt een strafworp te nemen. Onzuiver gericht van Vallie Kolditz was dit geen probleem voor de Vlaardingse keepster en stopte het schot op gemakkelijke wijze. strijd was het Karin Bisschop die de eindstand op 10-4 be paalde. De opstellingen van de beide teams waren: De Hollandiaan. Marleen Bakker, Frieda Key zer, Margo Vogel, Marleen Paalman, Nel Vogel, Henny van Mill, Cora Vollebregt, Ca- rola Mertens, Helma Salomons, Wilma van Buuren en Marjo de Kok. UVG. Elly van Leeuwen, El- leke Bierhoff, Vallie Kolditz, Ans van der Meer, Marian Schaap, Jacqueline ten Wolde, Karin ten Wolde, Xaveria Flrentinus, Bab Holzktn en Ka rin Bisschop. De wedstrijd werd wat harder en dat leidde ook tot een straf worp voor De Hollandiaan. Wilma van Buuren verzilverde deze voortreffelijk. Elleke Bier hoff scoorde het tweede UVG doelpunt en na 9-2 door Frieda Keyzer was het Vallie Kolditz die 9-3 op het scorebord bracht. De tien voor De Hollandiaan kwam op naam van Nel Vogel en in de laatste fase van de beloofdTI Telefoon 010 - 263705 (makkelijk nummer!). Nu even bellen, dan staat over 5 minuten elke wagen, van comfortabele middenklasser tot ruime bestel (BE rijbewijs), tot in de puntjes opgepoetst voor u gereed. Asbakjes leeg. Kleedjes geborsteld. Tank vol. Ramen gezeemd. Vraag onze prijslijst met alle typen huurauto's eens aan (even bellen!). Ook dat wordt een plezierige verrassing. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 3705 was veel inzet van beide ploe gen en dan kan een wedstrijd ook aantrekkelijk worden. Ik ben tevreden met de uitslag. Uitgesproken kansen hebben we geen van beiden gehad en dan vallen er ook geen doel punten". DSS'26 trainer Dirk Hoogen- boom was niet zo best ge stemd. „Het was van onze zijde een slechte wedstrijd. Tegen de agressie die HBSS op de mat legde waren wij niet opgewassen. Ik wil dan ook een compliment maken voor hun speelwijze. Als ze zo blijven spelen zullen zij spoe dig de onderste plaats verla ten. Maar één punt is toch mooi meegenomen". Toen de wedstrijd een kwartier oud was, werd het al duidelijk dat de beide doelverdedigers, Cees Verdam bij HBSS en Leo Verduyn bij DSS'26, in goede vorm waren. Beiden hadden al snel hun visitekaartje afgege ven op schoten van respectieve lijk Konald Schotel en Ton Günter. Het spel ging snel op en neer, maar werkelijk gevaarlijk konden beide ploegen niet wor den. In de eerste minuut van de tweede helft kreeg HBSS de mooiste kans van de gehele wedstrijd. 'Het schot van Tor Günter verdween echter in het zijnet. De tweede helft was ech ter van een lager gehalte dan het eerste bedrijf. De anders zo gevaarlijke spits van DSS'26 Ronald Schotel werd goed op afstand gehouden door de goed spelende Henk Scharloo, die de Vlaardinger geen enkele kans gaf. Halverwege de tweede helft pasten beide trainers een wissel toe. Bij HBSS werd Tonnie van SCHIEDAM De (semi)-derby in de vierde klas C tussen HBSS en DSS'26 is zaterdag in het sportpark Harga een doel puntloze wedstrijd geworden. De sportiviteit en de grote in zet van beide ploegen maakten echter veel goed bij de paar honderd toeschouwers, die ondanks het gure en koude weer toch nog een leuke partij voetbal hebben gezien. Dat de wedstrijd geen moment uit de hand is gelopen, was in eerste instantie een verdienste van scheidsrechter Adri Letter man uit OudM Beijerland. Deze nog jonge scheidsrechter diri geerde zo goed, dat het aantal overtredingen op één hand was te tellen. De gehele wedstrijd is er dan ook geen verzorger in het veld geweest en met de agressie die de laatste tijd meer en meer toe neemt op de voetbalvelden is dit wel een uitzondering. Bij HBSS heeft het bestuur zich enkele weken terug gemengd in de technische leiding. Er werd aan trainer Roel den Hartog voorgesteld om Leen Dijks hoorn weer in het team terug te halen. Na zeven wedstrijden stonden de Schiedammers nog maar op twee winstpunten. Na de terug keer van Dijkshoorn is er niet meer verloren. Vorige week de volle winst op WFB en nu weer een puntje op het Vlaardingse DSS'26. Is dit een verdienste van Leen Dijkshoorn? Trainer Roel den Hartog: „Leen heeft natuurlijk niet alleen voor deze drie punten uit de laatste twee wedstrijden gezorgd. Maar niet temin is er wel weer een man met routine bijgekomen". Over de wedstrijd van zaterdag zegt Den Hartog: „Het was geen hoogstaand voetbal, maar er

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13