VANDAAG in deze krant Ziekenfondsen fuseren In 't kort Het Nieuwe Mandarijnen als prijs r Stadsblad Sprookje Een voetballer van 63 jaar Gewijzigde diensten gemeente rond de feestdagen Dierenboerderij geplunderd De Volvo en Daf specialist Om* Willem In Passage T.V. DEFEKT? RADIO ABA 010-733426 VJurfh&_*» Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren SCHIEDAM Begin volgend jaar zal het Schieland Ziekenhuis, het fusiekind tussen het voormalig Nolet en Gemeenteziekenhuis in Schiedam, over één EHBO post in één van de beide ziekenhuizen beschikken. Nu is het nog zo dat de EHBO klanten, met name in de weekeinds, eerst in de krant moe ten kijken (of informeren) bij wat voor twee van de lokaties (Stadshouderslaan of BK-laan) men terecht kan voor eerste hulp. Is dit tenminste één toon baar iets binnen de Schie damse ziekenhuisfusie, een tweede is het feit dat ook begin volgend jaar de bezoekuren in de beide ziekenhuislokaties op het zelfde uur zullen plaats vinden. Momenteel is dat verschil lend en dat schept soms grote verwarring. Vervolg op pagina 3 DELFT Ten kantore van het Regionaal Ziekenfonds Delft is een intentieverklaring getekend tussen ge noemd ziekenfonds en het Algemeen Ziekenfonds Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Deze overeen komst houdt in dat men op zo kort mogelijke termijn wil gaan fuseren. Het gehele werkgebied zal bestaan uit de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Delft, het gehele Westland alsrriede Nootdorp en Pijn- acker. In totaal zal men 250.000 verzekerden kunnen tellen. Wij helpen direkt!!! Controle „3fn bc fèoutoe @eit" Aito^-Goroge-Rcfcreotte De besturen van de ziekenfondsen tekenen de fusie-overeenkomst. Voor de St. Nicolaaswedstrijd hadden de winkeliers uit Spaland enkele kisten mandarijnen beschikbaar gesteld. Ook levering en reparatie alle merken In Moskou is gisteren het Polit bureau in spoedzitting bijeen gekomen. Na afloop verklaarde Sowjet-leider Joeri Andropow voor de Russische Staatstelevi sie het volgende: ..Naar aanleiding van berichten dat de stad Schiedam overweegt aan haar grenzen alsnog bordjes te plaatsen met de tekst Kern- wapenvrije Gemeente, heeft de USSR besloten, af te zien van deelname aan de derde wereld oorlog. Diep getroffen door de onbaat zuchtigheid van het Schie- damse vredescomité, dat met haar initiatief een beslissende stap heeft gezet op weg naar de wereldvrede, zal de Sowjet- Unie met ingang van heden al haar atoomwapens ontmantel den. Het zou getuigen van een mis dadige inslag als wij de vreed zame bedoelingen van dit Hol landse dorp op enige andere wijze tegemoet traden Vrijwel gelijktijdig onderte kende in Washington president Ronald Reagan een „Aktie van Berouw". Met een door tranen verstikte stem zei de president in een speciale radiouitzending dat de Nederlandse pogingen tot wereldwijde ontwapening niet langer mogen worden ge negeerd. Wij zien onze dwaling in al dus Reagan. „Het heeft lang ge duurd, maar Schiedam heeft ons tot inkeer gebracht. Alle kernkoppen worden morgen in zee gedumpt". De verklaringen van beide staatshoofden betekenen een drastische wijziging van de in ternationale situatie. Op het Schiedamse stadskantoor stroomden vanmorgen vroeg vele duizenden gelukstelegram men binnen, afkomstig uit de hele wereld. Officiële woordvoerders in Stockholm lieten gisteravond laat doorschemeren dat nog dit jaar een bijzondere toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede mag worden verwacht. De prijs wordt verdeeld over Reagan en Andropow. Derde kandidaat is Jolie Hakkert, woordvoerster van het Schie damse Anti-Kernwapen Co mité. Premier Lubbers sprak na het vernemen van deze berichten over „de mooiste kerstbood schap aller tijden Lubbers wil dat de Raad voor de Heraldiek Schiedam een nieuw stadswa pen toekent. De premier denkt daarbij aan een afbeelding waarop een leeuw met zijn ene poot de ogen bedekt en met de andere een giftige paddestoel vermorzelt. Aan het wapen wordt de tekst toegevoegd: „Waarin een klein dorp groot kan zijn Peter de Lange Schieland ziekenhuisfusie krijgt langzaam gestalte De papieren fusie tussen het Nolet en Gemeenteziekenhuis kwam op 1 augustus tot stand. Het einddoel is te komen tot één goed geoutilleerd, modern en efficiënt Schieland Zieken huis, gevestigd in de lokatie B.K.-laan, waar dan in de tuin gedeeltelijk nieuwbouw moet komen. Daarvoor bestaan reeds plannen, maar op de uit voering daarvan zal, zeker ge zien de huidige ekonomische omstandigheden, nog wel een reeks van jaren gewacht moe ten worden. Dat betekent niet dat, alvorens iets te doen, gewacht wordt op een ekonomische opleving. In de tussenliggende periode gaat het erom, met een beperkte portemonnee en met gebruik van de thans bestaande gebou wen, het Schieland Ziekenhuis zo goed mogelijk in te richten. Voor het beantwoorden van de vraag hoe dat dan moet ge beuren werd een werkgroep geformeerd. Deze werkgroep, gevormd uit eigen gelederen en aangevuld met twee exter ne adviseurs, heeft dezer da gen een eerste rapportage uit gebracht. De verschillende mogelijkheden die daarin naar voren komen zullen worden afgewogen en begin volgend jaar zal een keuze worden ge maakt. De uitwerking tot een definitief plan met bijbehoren de begroting zal een half jaar vergen. Het uitgewerkte plan gaat dan voor goedkeuring naar het ministerie. De goed keuringsprocedure zal onge veer een jaar in beslag nemen. Direkt daarna zal het werk be ginnen. Omdat de verschillen de onderdelen niet tegelijk kunnen worden uitgevoerd zal het geheel geruime tijd kosten. Men hoopt dat eind 1985, be gin 1986 het plan zal zijn uit gevoerd. Intussen is wel het één en an der gebeurd. Kort na de fusie zijn de ekonomische en admi nistratieve diensten en de af delingen personeel en organi satie tot één geheel samenge voegd. Hoewel daarvan voor de buitenstaander weinig te merken is, heeft dat intern een belangrijke efficiëncy-ver- betering teweeg gebracht. In middels zijn ook de kinderaf delingen op één lokatie sa mengebracht, wat binnenkort ook met de eerst hulp zal ge beuren. Voorts wordt overwo gen de kraamafdelingen en mogelijk de afdelingen gynae cologie samen te voegen. Hier over wordt binnen de organi satie nu overleg gevoerd. Ove rige maatregelen waarbij afde lingen zullen worden samen gevoegd zullen pas worden ge realiseerd bij de uitvoering van het interimplan. Tot dan zal er voor de gebruikers van het ziekenhuis weinig veran deren. Lichtpuntjes op Koemarkt SCHIEDAM Ondanks de sombere tijden die ook Schiedam in sociaal-econo misch opzicht doormaakt, zijn er toch nog lichtpuntjes. Niet in de vorm van opbeu rende berichten -helaas maar in de gedaante van de traditionele kerstboom, die sinds gisteravond de Koe markt opsiert met zijn pin kende lichtjes als een baken het hart van de stad aan geeft. De woudreus, askomstig uit Zweden, symboliseert na tuurlijk het naderende kerstfeest en doet met zijn ruim elf meter tevens een imponerend beroep op ge voelens van verbroedering die tegen het einde van het jaar in de mens opwellen. Hoewel de blinde klok in de Koemarkt plantsoen niet de juiste tijd kon aangeven - het uurwerk is in de revisie - draaide burgemeester Te Loo toch rond half acht de knop om, en sprongen de lampjes aan. De boom is ook dit jaar ge schonken door de (Zweedse) firma Sandvik. De heer Nel len, direkteur van de Schie damse Sandvik-vestiging, assisteerde de burgemeester bij het ontsteken van de lichtjes. Harpe Davids blies er on danks het gure weer vrolijke tonen bij. De besturen zijn van mening dat, omdat in dit werkgebied alle gewenste en noodzakelijke voorzieningen met betrekking tot de gezondheidszorg aanwe zig zijn, aansluiting bij de be- Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting lendende grootschalige stads- fondsen niet gewenst is. Door het samengaan van beide fondsen zal de controle op de doelmatigheid en de financiële beheersbaarheid van de ge zondheidsvoorzieningen in het werkgebied verder kunnen worden uitgebouwd. Zo nodig in samenwerking met de om ringende fondsen. De fusie zal voor de betrok ken werknemers geen nade lige economische of sociale gevolgen hebben. Een beslissing inzake de plaats van vestiging van het hoofd- a la carte restaurant beide kerstdagen v.a. 3 uur geopend vrij keuze menu met o.a. div. wildgerechten reserveer tijdig 's-gravelandseweg 622 Schiedam Nieuw Mathenessestraat 11-13, Schiedam, tel. 010-260012 SCHIEDAM Rond de feest dagen hebben enkele ge meentelijke diensten andere sluitingstijden dan normaal. Zo zal het bureau Burgerzaken op vrijdag 24 december reeds om 15.00 uur gesloten zijn. Op vrijdag 31 december is Burger zaken om 13.00 uur dicht. Het Vuiloverlaadstation aan de Parallelweg is op zaterdag 25 december en zaterdag 1 januari gesloten. In overleg met de wa renmarktcommissie is besloten de markt in het centrum op vrijdag 24 en 31 december één uur eerder te beëindigen en wel om 15.00 uur in plaats van 16.00 uur. De Openbare Nutsbedrijven blijven tijdens de feestdagen be reikbaar voor storingen in de levering van gas, drinkwater, elektriciteit en radio- en t.v.sig nalen. De Algemene Begraaf plaats aan de Laan van Spie- ringshoek is op 25 december en op 1 januari van 12.00-16.00 uur geopend zoals normaal op zon dagen het geval is. Het Stedelijk Museum in de Hoogstraat is op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten. Tweede kerstdag is het museum 's middags geopend. SCHIEDAM Tussen 9 de cember en 7 januari vindt in de galerie van het Schielandzie- kenhuis een dubbel-expositie plaats. Getoond wordt werk van Jacqueline Henderickx (wandkleden) en Maaike Thijssen (keramiek). De ten toonstelling is gratis te bezichti gen. Ingang: voormalig Nolet- ziekenhuis, Stadhouderslaan. Op dinsdag 14 december houdt de wijkvereniging Nieuwland haar maandelijkse bingo-avond in dc De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Aanvang acht uur, iedereen welkom. De laatste open-deur dienst van dit jaar wordt gehouden op 12 december in de Martinuskerk. Als thema is gekozen „voortbe staan na de dood". De heer G. A. Bruin uit Rijswijk gaat in deze dienst voor. Het Rotter damse Leger des Heils verleent haar muzikale medewerking. In de Jeugdhaven Nieuwland aan het Albardastraat wordt op dinsdag 14 december een ruil beurs gehouden voor jong en oud. Aanvang half zeven. En tree: volwassenen twee kwart jes, kinderen vijfentwintig cent. De Rehoboth Mavo aan de Tuinlaan geeft op donderdag 16 december haar jaarlijkse kers tuitvoering. Medewerking ver lenen het Rehobothkoor o.l.v. René Fons en de organist Cor van Heusden. Uitgevoerd wor den werken van Bach, Handel en Mendelssohn. Aanvang acht uur, toegang gratis. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. SCHIEDAM Het kinderdag verblijf Zonnehof heeft vorige week uit handen van de heren Thijssenbaard en Bosman, pen ningmeester en secretaris van de winkeliersvereniging Spa- land, een kist mandarijnen ont vangen. Deze versnaperingen vormden één van de prijzen van de St. Nicolaasaktie die deze winke liersvereniging had uitgeschre ven. Ook de Koningin Wilhelmina- school uit de Zalmstraat be hoorde tot de gelukkige win naars. Voorzitter Krijger was speciaal uit Groenoord overge komen om ook in Zuid een kist mandarijnen te bezorgen. Ook op de Wilhelminaschool hadden de kinderen zich met groot enthousiasme gewijd aan het vervaardigen van een origi nele St. Nicolaas. De wedstrijd is zo aangeslagen dat de winkeliersvereniging overweegt, ook volgend jaar een soortgelijk gebeuren te or ganiseren. De Bewonersvereniging Schie dam Oost vergadert op woens dag 15 december in Clubhuis Oost aan de Gallileistraat; aan vang acht uur. Enkele nieuwe bestuursleden zullen worden voorgesteld aan de vergaderde bewoners. Ook aanwezig zijn enkele bewoners deskundigen, met wie op deze avond kan worden kennisge maakt. De Katholieke Bond voor Ou deren houdt op dinsdag 14 no vember een bezuinigingsoch tend, die om tien uur begint met een eucharistie-viering in de kapel van Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat. Nadien, omstreeks 11 uur, wordt koffie geserveerd en kan onder leiding van pastor Van Diepen van gedachten worden gewisseld over het op handen zijnde kerstfeest. Einde om streeks 12.15 uur. VRIJDAG 10 DECEMBER 1982 - NR. 98 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG kantoor is nog niet genomen. Uiteraard zal worden gelet op de goede bereikbaarheid, voor zowel de verzekerden als het personeel. Zowel het personeel, de vakor ganisaties als andere instanties zijn, overeenkomstig de fusie gedragsregels van de S.E.R., van de voorgenomen fusie in kennis gesteld. De fusie zal behoudens on voorziene omstandigheden van overheidswege, in twee fasen verlopen. De eerste fase loopt vanaf 1 oktober 1982, en zal naar verwachting ongeveer twaalf maanden duren. Gedu rende deze fase zullen de werkzaamheden van de Medi sche Dienst, de A.W.B.Z. en Het Zilveren Kruis worden ondergebracht voor in de voor gezamenlijke rekening wer kende Stichting Delfland, Schieland, Westland (D.S.W.). Tevens zullen in dit verband nieuwe werkzaamheden wor den ontwikkeld. De tweede fase, die op zijn vroegst 1 januari 1985 zal aan vangen, bestaat uit de volledi ge integratie. Deze fase zal eerst in kunnen gaan als er een vestigingsplaats bekend is. Bij de totstandkoming van de fusie en bij de voorbereidingen zullen beide fondsen een ge lijkwaardige positie ten op zichte van elkaar innemen. De Stichting D.S.W. werd op gericht om een aantal taken op zich te nemen. Ook hiervan werd door de betrokken bestu ren een verklaring van ak koord ondertekend. Voorzitter van de Stichting is de heer J. Kerkhof.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1