Ere-medaille voor brandweerlieden ADDY HAAR Eo^c^ibaHiettölploeg itrftibtevaars Moploper Zorg voor Rijnmond-milieu nog lang niet optimaal svv-sc Grote aktie Amnesty aangekondigd Sportagenda Antilope met 41-32 verslagen Amersfoort gaat zondag niet door Snelle voorsprong Schaaktoernooi Bouw GSS Hengelconcours Stedenontmoeting Klaverjassen Schoolbasketbal Diplomazwemmen HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 DECEMBER 1982 PAGINA 17 De rolstoelbasketbalploeg van SIS De Ooievaars dat door een overwinning op Antilope weer aan de kop van de ranglijst is gekomen. De Ooievaars trainer/- coach Huub Nelisse: „Deze wedstrijd moeten we maar snel vergeten, alleen de pun ten zullen we onthouden". Prijsbrekers Novotel Schiedam Hoofdgerechten WEET JE WEL Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Kees Keus onder de basket gaat hier één van zijn vijftien punten scoren. Voetbal zaterdag Voetbal zondag Zaalvoetbal maandag Zaalvoetbal woensdag Volleybal zaterdag Basketbal zaterdag Zaalhandbal zondag Zaalkorfbal zaterdag Zaalkorfbal zondag Passage 16, tel. 266120 RANDSTAD-EDITIES VERSCHIJNEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Nieuwe Stadsblad Jan Oudijn moest vanwege een griep verstek laten gaan en ook Henk van Vliet is er nog steeds niet bij. Het is de vraag of deze speler in deze competitie nog wel in actie kan komen. Van wege een operatie aan zijn arm lijkt hij voor dit seizoen uitge schakeld. De Ooievaars namen al snel een voorsprong van vier punten door gave treffers van topscorer Kees Keus. Na een tegentreffer van Antilope was het Bart van der Molen die 6-2 liet aanteke nen, en de zeer goed spelende Ayhan Car maakte er in de zesde minuut zelfs 8-2 van. Daarna dacht De Ooievaars kennelijk dat zij er al waren, maar kwamen daar wel bedro gen mee uit. Eerst kon Eddy Pieterse slechts één van de drie toegekende strafworpen benut ten en de stand daarmee op 9-2 bepalen. De gevaarlijkste man van Anti lope Arie Klaass n werd te veel vrij gelaten en zo kon deze spe ler in korte tijd de achterstand omzetten in een 9-10 voors prong. Trainer/coach Huub Ne lisse vroeg daarna een time-out aan om zijn spelers de nodige instructies te geven. Toen het 9- 12 was geworden was het op nieuw Kees Keus die de achter stand wat kon inlopen doordat hij ongehinderd positie kon kie zen en zuiver scoorde, 11-12. Het was weer Keus die voor een voorsprong van 13-12 zorgde, maar weer kwamen de mannen uit Leersum terug en bij de rust hadden de Schiedammers weer een achterstand van 15-16. In de tweede helft werd er agressiever gespeeld en nadat Kees Croone zijn ploeg op 17-16 had gezet kon Antilope nog éénmaal terug komen tot 17-18. Toen ging de doelpuntenma- chine van De Ooievaars op volle toeren draaien en het was vooral Ayhan Car die steeds met gave treffers de voorsprong vergrootte. Toen er nog vijf minuten waren te spelen, bij een stand van 35- 30, kwam de ploeg uit Leersum nog even gevaarlijk dichtbij door twee strafworpen te be nutten: 35-32. Kees Keus twee maal en Eddy Pieterse zorgden echter voor een eindstand van 41-32. De wedstrijd werd voor treffelijk geleid door de scheids rechters Henk Bloem en Ronald van Beek. De opstellingen van De Ooie vaars was: Kees Keus, Kees Croone, Eddy Pieterse, Ayhan Car en Bart van der Molen. Door deze overwinning is De Ooievaars weer aan de kop van de ranglijst gekomen. SCHIEDAM Vijf leden van het Schiedamse brand weerkorps zijn woensdag middag door burgemeester Te Loo met een medaille be dacht. De brandweerlieden kregen deze onderscheiding wegens hun langdurig dienstverband bij het Korps. De uitreiking vond plaats in het oude stadhuis aan de Grote Markt. De korpsleden die het lintje van verdienste op hun revers kre gen gespeld, zijn: H. J. Bouman, brandwacht eerste klasse in vrijwillige dienst en al 25 jaar paraat; W. van Dijk, voor een even lang dienstverband in dezelfde rang; H. J. Edelenbos, hoofd brand wacht en plaatsvervangend be velvoerder, in beroepsdienst; G. C. A. van Geene, hoofd brandwacht in vrijwillige dienst; M. J. Klarenbeek, hoofd brand wacht in beroepsdienst. De laatste drie brandweerlie den hebben er allen al 12 en een half jaar dienst bij het korps op zitten. inklusief drie dagverse groenten, gebakken aardappelen en /of fri tes en gemengde salade. zaterdag 18 december Stoofgerecht van lams- en varkensvlees met tomaten en proven^aalse kruiden zondag 19 december Schnitzel met zigeunersaus maandag 20 december Boerenkool met worst dinsdag 21 december Gefrituurde scholfilets met remouladesaus woensdag 22 december Varkensrib met rode wijnsaus donderdag 23 december Kipfilet gevuld met ham. kaas en paprikasaus vrijdag 24 december Gepocheerde stukjes kabeljauw met Hollandaise saus Hargalaan 2, Schiedam telefoon 010-713322 SCHIEDAM Amnesty In ternational start begin ja nuari volgend jaar een grote wervingscampagne. Door de op handen zijnde verhuizing van een belangrijke Amnesty medewerkster valt een groot gat in de organisatie van de Schiedamse afdeling. Door een brede aktie op touw te zetten wil de beweging, die zich inzet voor vrijlating van poli tieke gevangenen waar ook te wereld, niet alleen aandacht vestigen op haar werk, maar te vens nieuwe medewerkers aan trekken. Alles in deze eerste campagne van 1983 draait om een 14-ja- rige jongen in Zuid Amerika die op 14-jarige leeftijd door mili tairen van school werd gehaald en sindsdien spoorloos is. Amnesty International Schie dam biedt op 17 januari haar jaarverslag aan aan burgemees ter Te Loo; daarna zullen op di verse plaatsen tentoonstellin gen worden gehouden. Via de ziekenomroep zal een live-Amnesty uitzending de lucht ingaan, terwijl ook vanaf de kansel in diverse kerken Amnesty haar boodschap zal uitdragen. Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prol. Kam. Onneslaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 PPSCHeerjansdam, 14.30 uur, sportpark Thurlede. VlaardingenHoekse Boys, 14.30 uur, Broekpolder. BolnesTSB VVOR—DVO'32 ZBVH—Satelliet HBSSMelissant, 14.30 uur, sportpark Harga. DSS'26—Hermandad, 14.30 uur, Marathonweg. HVO=-Schoonhoven, 14.30 uur, Zwanensingel. SV RijnmondGSS OFBGTB WK—Flakkee, 14.00 uur, sportpark Bijdorp. DSS'26—PFC, 10.30 uur, Marat honweg. VFC—DBGC, 14.30 uur, Sport- laan. HVVFortuna (beker) SFCDJS, 14.30 uur, sportpark Thurlede. DemosDilettant, 14.30 uur, sportpark Harga OlympusNP'81, 14.00 uur, sportpark Bijdorp. Swift Boys—.Ursus Zwamt WitDRZ SVDPWAfrikaander Boys, 14.30 uur, sportpark Harga. Schied. BoysSteeds Hooger, 14.30 uur, sportpark Harga DemosKreek Boys (dames), 12.00 uur, sportpark Harga. ActivitasHermes DVS (da mes) SchiedamVDL (dames), 14.30 uur, sportpark Harga. VIOlympus, 19.45 uur, sport hal Pr. Alexander. Schied. BoysHBSS, 21.30 uur, Energiehal. SchiedamOACN Boys, 22.15 uur, Energiehal. SFCGTB, 19.00 uur, sporthal Margriet. SVDPW—GSS, 19.45 uur, sporthal Margriet. MartinitGLZ, 20.30 uur, sporthal Margriet. Ursus—FCN'66, 21.25 uur, sporthal Margriet. DCMRDRZ, 22.10 uur, sport hal Margriet. WKDHS, 19.45 uur, sporthal Margriet. PPSCVoorwaarts, 20.30 uur, sporthal Margriet. SPSV—GAS, 22.10 uur, sport hal Margriet. Spartaan'20Groenoord, 20.30 uur, sporthal Asterlo WCR—Excelsior'20, 20.30 uur, sporthal Hoogvliet. VlaardingenDe Stappers, 21.30 uur, sporthal Westwijk. RKWIK—Demos, 22.20 uur, sporthal Westwijk. heren Both PartnersBrot her/Martinus, 15.30 uur, sport hal Margriet, heren Schippers 2Holy dames AllidesBroleco heren BrolecoEAVV, 14.45 uur, sporthal Westwijk heren JuventusBinnenland, 21.30 uur, sporthal Margriet, dames JuventusBinnenla.d, 20.00 uur, sporthal Margriet. dames WestlandiaUVG heren WestlandiaUVG heren Meeuwen 3HVK, 15.30 uur, sporthal Schiebroek. dames ADOWilton, 12.10 uur, sporthal Kralingen, dames HVKAtomium, 12.20 uur, Energiehal. dames De Hollandiaan—VELO, 14.10 uur, sporthal Westwijk. heren De HollandiaanSatur- nus, 15.30 uur, sporthal West wijk. heren WIKVires et Celeritas, 13.30 uur, sporthal Westwijk. dames DWSHermes, 13.00 uur, sporthal Margriet, heren DWSRijnstreek, 14.10 uur, sporthal Margriet, heren WiltonDES, 18.00 uur, sporthal Margriet. dam8s OliveoWIK, 13.00 uur, sporthal Pijnacker. Oranje NassauKVR, 20.00 uur, sporthal Westwijk. SpiritIJsselvogels 2, 19.00 uur, sporthal Westwijk. SSC-Harga—Keep Fit, 14.00 uur, sporthal Margriet. Eureka 2Succes, 12.45 uur, sporthal IJsselmonde. Wij brengen de nieuwste haarmode uit Parijs! SCHIED AM/VLAARDINGEN De rolstoelbasketbalploeg van de Invaliden Sportvereniging De Ooievaars heeft in de sporthal Margriet een 41-32 overwinning behaald op Antilope uit Leersum. Na de onverwachte nederlaag van vorige week heeft de ploeg van trainer/coach Huub Nelisse zich goed hersteld, al stond de wedstrijd niet op een hoog peil. Trainer Nelisse: ,,Het was geen beste wedstrijd en we moeten deze maar snel vergeten, alleen de punten zullen we onthouden. We hebben nu twaalf punten uit zeven wedstrijden en dat is natuurlijk niet slecht. Er zit in ieder geval een stijgende lijn in de ploeg. Er wordt met systeem gespeeld en dat vergt de nodige tijd. „Het tempo in de wedstrijd was niet hoog en er werd ook ner veus gespeeld, al was daar hele maal geen reden toe. Over een eventueel kampioen schap praten we nog niet. We streven er uiteraard allemaal naar, maar het is nog een lange weg". De Ooievaars moesten wel aan treden met een gehavend team. RIJNMOND De zorg voor het milieu in het Rijnmond gebied is nog lang niet opti maal. Tot nu toe zijn de meeste maatregelen tegen stank, geluidshinder of wa tervervuiling voortgekomen uit incidenten. Van een echt milieubeleid was weinig te merken. Dit schrijft H. Boerma in het artikel „Terugblik op 10 jaar milieu in Rijnmond" in het decembernummer van „Mi- lieu-Aktief". Boerma is voor zitter van de Vereniging te gen Milieubederf, uitgeefster van het blad. Hoewel de overheid in de loop van het laatste decennium de beschikking kreeg over meer instrumenten om de vervuiling in te perken, zal het nog zeker tussen de 5 en 10 jaar duren voordat Rijnmond kan spreken van een echt schoon milteu. Zo is de waterverontreiniging in de afgelopen tien jaar maar weinig afgenomen, en blijft ook de geluidshinder voor velen een bron van ergernis. Bij de luchtverontreiniging is inderdaad sprake van een ze kere afname, maar de oorzaak daarvan kan slechts voor een deel worden gezocht bij betere saneringsvoorzieningen in de industrie. Het is voornamelijk de econo mische neergang, waardoor vervuilende fabrieken op halve kracht draaien, die de luchtve rontreiniging beperkt. Smog en stank zijn in het verle den hier en daar aan maatrege len onderhevig geweest, maar afgewacht moet worden of dat in de nabije toekomst ook het geval zal zijn. Volgens Boerma moet die toe komst met het oog op omscha keling op olie- of kolenstook, met weinig vertrouwen tege moet worden gezien. Daarbij komt nog dat de accen ten van de vervuiling in de laatste tien jaar zijn verschoven. Terwijl de overheid zich bezig hield met het saneren van de luchtvervuiling, ontsnapten grote stortingen van chemisch afval aan de aandacht. Boerma concludeert daarom dat voor het milieubeleid in Rijnmond te veel het gezegde geldt dat zachte heelmeesters stinkende wonden maken. De wijkvereniging Nieuw- land organiseert ook dit jaar weer het traditionele kerst- klaverjas-koppelconcours. iDit concours wordt gehouden op zaterdag 18 december in het Dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Dam- laan. Het inschrijfgeld voor leden van de wijkvereniging bedraagt twee gulden en vijf tig cent, niet leden betalen vijftig cent meer. Men kiest zelf een koppelge- noot, is dit niet mogelijk dan zorgt de organisatie voor een partner. I Op maandag 20 december a.s. houdt de Schaakvereniging Schiedam weer haar jaarlijkse kersttoernooi voor zowel senio ren als jeugdspelers. Ook huis- schakers, die wel eens een ■„echt" toernooi willen spelen, kunnen hier volledig aan hun trekken komen en zijn dan ook van harte welkom! Bang voor een „afgang" hoeven zij zeker niet te zijn, want de indeling ge schiedt geheel volgens speels- 'terkte. Het toernooi begint voor de se nioren om 20.00 uur in het club gebouw Wilton-Fijenoord, in gang Rubenslaan. Een ieder kan zich op de avond zelf nog opgeven, onder betaling van Slechts 1 gulden. Er wordt ge speeld met een bedenktijd van 8 minuten per persoon per partij en er zijn voor alle deelnemers prijzen te winnen, voornamelijk in de consumptieve sfeer. De jeugdspelers spelen om fraaie bekertjes. In verband met de aanschaf van deze prij zen wordt de junioren verzocht om zich van te voren aan te melden bij onderstaand adres, waar ook nadere informatie over speeltempo, aanvangstijd e.d. te verkrijgen is. Het adres luidt: Frans Groeneweg, Praam 5, Schiedam, tel' 701215. Gezien de grote belangstelling is de schoolbasketbalcommissie het bestuur van de sporthal zeer erkentelijk voor het feit, dat zij wederom de sporthal drie da gen tot hun beschikking heeft gesteld. De basketbalvereniging Juventus, heeft evenals vorige jaren, weer alle medewerking toegezegd. Door de grote deelname zullen veel jongeren naar de sporthal komen. De commissie verzoekt de leiders en leidsters er op toe te zien dat de hal en neven ruimten gebruikt worden voor het doel waarvoor zij bestemd zijn. De schoolbasketbalcommissie bestaat uit: Jeanette Roest, H. Brand, J. F. A. Quadt, J. Beyer, J. Tjassens, M. Witsel en P. Snel. De stenenaktie, voor de bouw van de nieuwe accommodatie bij de voetbalvereniging GSS, loopt als een trein. Er zijn al 9000 stenen geschonken en dat is al voldoende voor twee schei dingswanden voor de kleedka mers. De redactie van het club blad stelt de leden in de gele genheid om een nieuwjaars wens in het blad op te nemen. Zo'n advertentie kost vijf gul den en daar kunnen weer 20 stenen voor gekocht worden. Aan alle GSS'ers de taak om er een dikke uitgave van te ma ken. De uitslag van de tweede ronde om de kerstbokaal, organisatie Cock Verboom, en vervist in de Vlaardingse haven is: 1. Ver boom met 4500 gram, 2. F. Broertjes met 3750 gram, 3. J. de Wolf met 3100 gram, 4. Flipse met 3000 gram en 5. Flipse sr. met 2350 gram vis. De grootste voorn werd gevangen door H. Veldhoven. In het bowlingcentrum Musis Sacrum aan de Lange Haven, waren 18 bowlingteams bij el kaar om te strijden voor het af delingskampioenschap, wat te vens een plaats betekent voor de landelijke finale. Tot de laatste serie stond de BB Musis Sacrum op de eerste plaats met een pinfall van 70.20' wat gezien de pinfall van an dere jaren winnend zou kunnen zijn. Er waren echter meer kan didaten zoals BB Hofplein, BB Vlaardingen en BB De Walvis, respectievelijk één, twee en drie van vorig jaar. Vlaardingen en Hofplein kwa men er niet zo goed uit en moesten tevreden zijn met een vijfde en zesde plaats. Schie- dam-De Walvis draaide als een trein en behaalden de eerste plaats, met 15 pins boven Helle- voetsluis die de laatste games sterk terug kwamen. Door deze overwinning gaat het team van De Walvis op 6 maart deelnemen aan de landelijke fi nale die gespeeld wordt in Ams terdam. De totale eindstand was: 1. BB Schiedam De Walvis, 7080 pinfalls. 2. BB Hellevoetsluis, 7065 pin falls. 3. BB Schiedam Musis Sacrum, 7020 pinfalls. 4. BB Dordrecht, 6800 pinfalls. 5. BB Vlaardingen De Kange- roe, 6754 pinfalls 6. BB Rotterdam Hofplein, 6605 pinfalls. 7. BB Kralingen, 6504 pinfalls. 8. BB Zwijnarecht, 6410 pin falls. 9. BB Ridderkerk,,6384 pinfalls. 10. BB Krimpen 'ahn de Lek, 6376 pinfalls. 11. BB Lommerijk, 6358 pin falls. 12. BB Spijkenisse, 6337 pin falls. 13. BB Puttershoek, 6308 pin falls. 14. BB Brielle, 6298 pinfalls. 15. BB Maassluis, 6263 pinfalls. 16. BB Gorinchem, 5927 pin falls. 17. BB Papendrecht, 5835 pin falls. 18. BB Groot Ammers, 5079 pin falls. De hoogste game van De Walvis was 1843. De score kwam tot stand door in de eerste game 1795 punten te scoren, de tweede 1843, de derde 1712 en de vierde 1730 punten. Op maandag 20, dinsdag 21 en woensdag 22 december wordt in de sporthal Margriet het school- basketbaltoernooi gehouden voor scholieren van het voort gezet onderwijs. Voor het toer nooi hebben totaal 150 teams in geschreven, te weten 84 jon gens- en 66 meisjesteams. Op dinsdag 21 december wordt in de grote zaal van het diens tencentrum De 4 Molens een kerst-klaverjas-concours ge houden. Er worden drie par tijen gespeeld van 1500 punten per partij. De aanvang is half twee. Kaarten a drie gulden zijn verkrijgbaar bij de klaverjas- commissie de heren Boon en Houting. In zwembad Zuid aan de West- frankelandsedijk hebben 42 kandidaten weer hun diploma behaald voor het zwemmen. Als commissie van het bad waren aanwezig Frieda Keijzer en In eke van Leeuwen en van de KNZB de heer van Vessem. De geslaagden waren: Diploma A: John Holleman, Desmond Buijk, Daniël de Boer, Maaike Majoor, Angelique Prein, Dechen Champatsang, Rowena Nijman, Ivo Peters, Alex Steenhoek, Kim Bakker, Herman de Heer, Sharon Jonk man, Jean-Pierre Broeren. Diploma B: Mevr. v.d. Wal, Berry Klaris, Gilbert Rommin- ger, Hans Bol, Jacques v.d. Tuin, Bart Bos, Ronnie Harte, Joyce de Vries, Robert van Al phen, Fanny Tettelaar, Patrick Eenhuizen, Pieter Lekkerkerk, Wayne Hill, Angelique de Ja ger, Daphne van Brenkelen, Hans van Dam, Wendy Beer man, Mariska Buldeorai,, Jarno Onderdelinden, Danielle v.d. Marei, Ivo Borstlap, Claudia Boon, Martijn Kap, Diploma C: Dhr. S. Kucukba- rutcu, Dick Koens, Pascal Wes- terholt, Bert Korpel, Ralph Mo- ret. SCHIEDAM De voor zon dagmiddag vastgestelde eerste divisie voetbalwed strijd SVV-SC Amersfoort gaat niet door. Een en ander is het gevolg van een uitspraak van de president van de Utrechtse rechtbank die woensdagmid dag SC Amersfoort failliet verklaarde. Alle wedstrijden van SC Amersfoort voor deze com petitie zijn door de KNVB geschrapt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17