Nieuwe Receptie VANDAAG deze krant Onthulling Geuzenmonument via cai-net Koningin onthult Geuzen monument PRIMEUR! In't kort in Duton verovert het hart van het Stadsblad op 22 december Stadsblad Ooievaars rolstoel basketbal Eremedailles voor brand weer Kleuter school bestaat 50 jaar 0010-268220 MEDEDELING Andere dienst postkantoren Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren ÏWÖ25 appelmaikt 2a schledam Kunstzinnige kerstmis SCHIEDAM VLAARDINGEN Op 12 maart 1983 zal koningin Beatrix in Vlaardingen het Geuzenmonument onthullen. Dit bericht, al ge publiceerd medio juli in Het Nieuwe Stadsblad /- Groot Vlaardingen, is deze week officieel beves tigd door de gemeente Schiedam. De naam van Hare Majesteit prijkt op een voors tel aan de gemeenteraad om de Ziekenomroep Schiedam aan te wijzen als enige kandidaat voor het verzorgen van een radioprogramma over de onthulling. Vorstelijk bezoek op 12 maart 1983 Ingeblikt Imperium Uit Groot Vlaardingen/Het van donderdag 22 juli Nieuwe Stadsblad Draaiboek Vrijdag 24 december zal i.v.m. Kerstavond ons blad niet verschijnen Alle advertenties zullen worden geplaatst in onze uitgave van WOENSDAG 22 DECEMBER a.s. en dienen uiterlijk dinsdag 21 december om 16.00 uur in ons bezit te zijn. Het Nieuwe Stadsblad [autoservice De Volvo en Daf specialist NNur1h& René Fons dirigeerde woensdag het Pelgrims Mannenkoor in een overvolle kerk in Rotterdam Charlois zachte contactlenzen... 't andere kerstcadeau! in veler B ZACHTE Uw BMW-dealer: Kalfsbeek b.v. T.V. Wij helpen direktü! RADIO ABA i Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kef hel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 17 DECEMBER 1982 - NR. 100 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Een jarenlange traditie in Schiedam wil dat de burgerij op de middag van nieuwjaarsdag op het stadhuis (vroeger in de aula van het Stedelijk museum om elkaar, maar vooral het ge meentebestuur een gelukkig en/of zalig (doorhalen wat niet gewenst is) nieuwjaar te wensen. Dat ging rond de jaren 60 bij zonder stijfjes in de aula van het stedelijk museum aan de Hoog straat. De toenmalige burgemeester Peek (wiens voornaam wij nooit geweten hebben) nam dan met echtgenote plaats onder het spreekgestoelte en liet de me nigte aan zich voorbij draven. Braaf werden de wensen uitge wisseld en nog braver werd het Schiedamse borreltje gedron ken' want de jeneverbaronnen behoorden toen nog tot de nota belen van de stad. Naast het burgemeestersecht paar stond altijd een ambtenaar van kabinetszaken van de ge- meen te Schiedam (dergelijke nuttiqe lieden houden zich oa, bezig met het organiseren van feestjes). De man deed dat zonder een plooi en of glimlach op zijn ge zicht. Een van onze toenmalige collega's, die in bladen schreef voor het bedrag van vijf cent per gedrukte regel, liet zich in die jaren bij de brave ambte naar aankondigen als de ver tegenwoordiger van Neues Deutsland, de communistische partijkrant in de DDR en tot grote vreugde van iedereen gaf de „feestjesambtenaar" dit braaf door aan de toenmalige burgemeester Peek, die ook al geen spier vertrok. In 1965 kwam burgemeester Harm Roelfsema uit het noor den des lands naar Schiedam en de traditie zette zich voort in de aula. Na de pensionering van de heer Roelfsema kwam uit Rotterdam de meer dan brave Arie Lems als burgemeester naar Schie dam. Deze voelde zeer terecht niets voor al dat formele gedoe. Het stadhuis was toen beschikbaar voor dergelijke ontvangsten en was (en is) daar uitermate ge schikt voor. Op naar het stadhuis dus op de middag van nieuwjaarsdag en iedereen wenst iedereen op nieuw veel heil en zegen wel of niet begoten door enkele ste vige borrels. In 1979 Arie Lems op naar Zaanstad en John te Loo van Winschoten naar Schiedam en opnieuw herhaalde zich de nieuwjaarsontvangst op het stadhuis. Dit jaar zal het echter anders zijn, want uitgerekend in een stad waar de jenever is uitge vonden wordt geen druppel al cohol meer geschonken op de nieuwjaarsreceptie. Omdat er teveel burgers, volgens de me dedelingen, kwamen die zich op gemeentekosten vol lieten lo pen. Nu volgen wij de nieuwjaarsre ceptie al bijna 25 jaar en het ls weieens, vooral de laatste twee jaar, voorgekomen dat er één of twee loslopende burgers kwa men die erg veel dorst hadden. Nu dat moet dan maar, maar waarom lost men dit gewoon niet op door iedere bezoeker ge woon twee of meerdeëe consumptiebonnen te verstrek ken. Schiedammers zijn geen kleine kinderen. Trouwens, de hele nieuwjaars receptie van de gemeente Schiedam moet nodig eens op de helling. Laat men eenM voorbeeld nemen aan buurstad Vlaardingen. Daar is op maan dag 3 januari de jaarlijkse ge meentelijke nieuwjaarsreceptie in vrijwel alle ruimten van het stadhuis. Drie plaatselijke amateurzang- en toneelverenigingen zijn uit genodigd om even op te treden, terwijl een plaatselijke jazz band, uiteraard ook geheel gra tis, het geheel muzikaal omlijst. Dorstige en hongerige burgers kunnen daar ruimschoots aan hun trekken komen. In Schiedam is het nu dubbel „zoutloos" alleen maar gedwon gen handjes schudden en weg wezen. Er komen ongetwijfeld alleen burgers die iets uit de gemeen telijke subsidiekas te verwach ten hebben. De rest blijft gewoon thuis ge zellig voor de buis waar uitgere kend op gemeentelijke recep tieuren de Belgische t.v. (BRT) het filmspektakel „The Tower Inferno" uitzendt. Van harte aanbevolen. Ruud van Houwelingen a la carte restaurant gespecialiseerd in vis-, vlees-, en grill-gerechten geopend: di. t/m vr. v.a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur ZOSmiktop live-reportage Dit raadsvoorstel is enkel een formaliteit, nodig om bij het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur een vergunning aan te vra gen voor een eenmalig ge bruik van het Vlaardingse en Schiedamse kabelnet. Burgemeester en wethouders van Schiedam vinden de ge beurtenis op 12 maart van groot belang voor alle Schie dammers die de Tweede Wereldoorlog bewust hebben meegemaakt. B en w steunen daarom van harte de pogin gen om de onthulling rechts treeks via de cai-radio uit te zenden. Volgens b en w is de ziekenom roep de aangewezen instelling om dit programma in elkaar te zetten. Schiedam deed in juni dit jaar al gunstige ervaringen op met de ZOS, die tijdens de campagne rond de gemeente raadsverkiezingen een week live-programma's uitzond. Als de minister zijn toestem ming verleent, kunnen luiste- Miument, vervaardigd bevestigd, U b.j het Geuzen- lefaterd om d^oratin op waar Vlaardingse kunsten» - ontvanaen, dige wijzee^^welkom te circuleert al wel op het bereiri^j^- raars in Schiedam en Vlaardin gen de gebeurtenissen op de markt in Vlaardingen rechts treeks via de radio volgen. Blijft de ministeriële goedkeu ring onverhoopt uit, dan wil de ZOS diezelfde avond een „inge blikte" reportage verzorgen via haar gewone kanalen. Dit pro gramma zal dan enkel te beluis teren zijn in de Schiedamse zie ken- bejaarden en verzorgings huizen. Schiedammer verovert Maasstad SCHIEDAM „Onge hoord", voor een mannen koor eerst met de onder gang worden bedreigd en vervolgens een ledenstop moeten invoeren. Terwijl vrijwel alle koren lang zaam „doodbloeden" bij gebrek aan jonge leden, zit het Christe lijk Pelgrims Mannenkoor uit Rotterdam-IJsselmonde plotse ling zo ruim in de zangers dat de repetitiebanken uitpuilen. „Een grote zeldzaamheid", be nadrukt A. Apon van dit koor, „dat wij zo rijk bedeeld zijn, we hebben zelfs een overvloed aan eerste tenoren". Waarbij hij het accent legt op éérste. Volgens Apon komen velen van de 103 leden „van ver achter de horizon". „Ze rijden 20 kilome ter of meer voor de repetities". Het Pelgrims Mannenkoor dankt deze grote belangstelling enkel en alleen aan haar nieuwe dirigent, die de harten van de Rotterdamse zangers spoedig na de eerste kennisma king wist te veroveren. Deze dirigent is de Schiedam mer René Fons, die vanuit zijn woonhuis aan de Lange Haven een waar muzikaal imperium beheert. De toonkunstenaar maakt be halve zijn wekelijkse tochtje naar de Pelgrimskerk in IJssel monde ook zeer regelmatig reis jes naar Zuidland, waar hij een groot interkerkelijk koor (Vaya Con Dios) onder zijn hoede heeft, en naar Hoek van Hol land, om daar leiding te geven aan een gemengd koor, dat zich de ingewikkelde technieken van het oratorium zingen tracht eigen te maken. Ook in zijn woonplaats is René Fons op muzikaal gebied bijzon der aktief. Wippy Genera tion koor uit Ketel, dat op 28 ja nuari haar tienjarig bestaan viert met een concert in de Dorpskerk, heeft veel aan deze leermeester te danken. Les geeft Fons ook aan de Re- hoboth mavo aan de Tuinlaan, waar hij tracht de leerlingen de muzikale grondbeginselen bij te brengen. In de Schiedamse parochie St. Jan de Doper ten slotte assis teert Fons regelmatig tijdens huwelijks- en uitvaartplechtig heden. „Met de muziek ga ik door tot ik van de orgelbank afrol", aldus de 36-jarige dirigent-or ganist, die zijn opleiding kreeg aan het Rotterdamse conservatorium onder docen ten als Edo de Waard en Adriaan Schuurman, en al ge durende twaalf jaren ijvert om zijn verworvenheden aan steeds nieuwe generaties mu ziekbeoefenaren verder te ge ven. Mocht de minister roet in het eten gooien, dan zal dat volgens ZOS woordvoerder Hans Boom enkel zijn om financiële rede nen. De ZOS, die hoopt dat Vlaar dingen en Schiedam samen de kosten van de uitzending op zich willen nemen, is wel bereid geld bij te dragen, maar niet van plan het benodigde bedrag van enkele duizenden guldens in haar eentje op tafel te leggen. Hans Boom: „Het leggen van speciale muzieklijnen die wij van de PIT moeten huren, kost kapitalen, Als ZOS trekken we probleemloos een dag voor dit werk uit, maar met het geld ligt dat anders". Ofschoon het nog wel tot fe bruari kan duren voordat Den Haag akkoord gaat met het idee, wil de ZOS binnenkort al beginnen met het opstellen van een draaiboek. Boom: „We willen op het laatste moment liever niet gedwongen worden tot paniekvoetbal. We bereiden ons degelijk voor. Gaat de live-uitzending niet door, dan gaan we gewoon met een bandrecorder naar Vlaar dingen om opnamen te maken voor een programma dat we la ter uitzenden". De ZOS rekent op een zendtijd van tussen de 2 1/2 en 3 uur, die gevuld wordt met achtergron den die leidden tot het tot standkomen van het monu ment, een interview met voor malige verzetsstrijders en na tuurlijk een verslag van de ont hulling zelf. Voorlopig zijn daarvoor drie lo- katies aangewezen, te weten het stadhuis, de Grote Kerk en het monument, dat een plaats krijgt tussen beide gebouwen. Nog niet bekend is hoe laat de onthulling zal plaatsvinden. De gemeente Vlaardingen wil geen officiële mededelingen doen over het koninklijk be zoek zolang dit niet in de staatscourant staat afgekon digd. Ook het Geuzencomité, dat geld voor het monument heeft ingezameld, reageert ui terst terughoudend op verzoe ken om nadere inlichtingen. Het monument, een ontwerp van de Vlaardingse kunstenaar Leen Droppert, moet de nagea- dachtenis levend houden aan de Geuzen, de eerste verzetsgroep in Nederland die al kort na de bezetting in mei 1940 onder grondse aktiviteiten ontwik kelde. De groep bestond uit inwoners van Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Met dank voor uw mede werking. Advertentie expl. De allernieuwste Alfa Sud ti "Quadrifoglio Verde" bij E.A.S. in Schiedam. 105 PK met een topsnel heid van boven de 180 km p.u. Standaard lichtmetalen velgen met 190-55 TRX-banden. Kom langs voor een spectaculaire oroefrtt. f EXCLUSIEVE Exclusieve auto service 's-Gravelandseweg 408, Schiedam Tel. 010-378444 i Mi M ML M 'Ml. llllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIUIIIIIIIIHIIIIIIIIIUIIIIII SCHIEDAM Alle kinderen zijn van harte welkom bij wijkvereniging Het Singelk wartier, die op zondag 19 de cember een speciale bingo-mid dag voor de jeugd organiseert in zaal Marijke aan het Broersveld 121. Aanvang twee uur. De FNV-WAO-werkgroep or ganiseert op woensdag 22 de cember een kerst-inn met bingo in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Dam- laan. Alle WAO-ers en hun huisgenoten kunnen deze bij eenkomst, die om twee uur be gint, bijwonen. Het Trio Mustang verkeert ook in kerstsfeer. In café de rug aan de Rozenburgstraat speelt dit/B/ drietal Schiedamse mu sici op vrijdag 24 december 's a- vonds vanaf negen uur, toegang gratis. De vierde zondag van de ad vent wordt op 19 december in de Magnalia Dei Kerk aan de Albardastraat gevierd met een speciale dienst die als thema heeft „Als God bij ons komt wo nen". Auto's-Garage - Rckrcatte Nieuw Mathenessestraat 11-13, Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reperalie alle merken Predikant is Ds. P. R. Everaars. Aanvang vijf uur 's middags. Een kwartier voor aanvang is er samenzang met adventsliede- ren. In Clubhuis Oost aan de Galli- leistraat wordt iedere maandag avond tussen half negen en half elf volksdansles gegeven. De laatste les van dit jaar vindt plaats op 20 december. Op 3 ja nuari wordt de cursus vervolgd. Op zaterdag 19 december doet muziekvereniging OBK (Oefe ning Baart Kunst) weer van zich spreken. In de laatste maand van dit jaar gaat OBK gewoontegetrouw weer oliebol len aan de man brengen. De vereniging opereert in het hart van Schiedam, waar zij haar warme waren op straat uitvent. De opbrengst is be stemd voor de vereniging. Ze.en eeuwen scheepsbouw en scheepvaart in het Stedelijk Museum. Onder de titel „Schip Ahoy, schip Adieu", laat het Stedelijk tot 30 januari 1983 zien welke rol de scheepsbouw speelde en speelt in Schiedam. Op dinsdag 21 december wordt deze expositie geopend door P. van Empelen, direkteur van het Maritiem Museum Prins Hen drik in Rotterdam. Het Stedelijk is op eerste kerst dag gesloten. In jongeren sociëteit QT aan de Nieuwstraat treedt zaterdag avond de formatie The Spivs op. Deze band uit Alkmaar speelt originele muziek, en dat bovendien op ontspannen wijze. Het optreden begint omstreeks tien uur. Toegang voor niet-le- den vijf gulden. QT is gevestigd in het Teerstoof-gebouw. perfecte lenzen met een zéér korte gewenningstijd. Uw contactlens specialist contactlenzen Oranjestraat 19, Schiedam telefoon 266431 SCHIEDAM Op vrijdag 24 december sluiten alle post kantoren in Schiedam cm 16.00 uur. Het sluitingstijds tip voor vrijdag 31 december 1982 is voor alle postkantoren bepaald op 14.00 uur. De kantoren Schiedam-Wilhel- minaplein en Schiedam-West- frankelandsestraat die tussen de middag gesloten zijn en nor maal weer vóór 14.00 uur open gaan, blijven op vrijdagmiddag 31 december gesloten. Ter informatie aan het publiek worden de gewijzigde openstel lingstijden op de kantoren voor gehangen. De postbestelling op vrijdag 24 en 31 december wordt uitge voerd als op andere vrijdagen. Rouwcirculaires die vóór de laatste buslichting op 23 en 30 december 1982 ter post worden bezorgd, alsmede die op vrijdag 24 en 31 december vóór een be paald tijdstip aan het loket van een aantal postkantoren wor den aangeboden, worden voor zover mogelijk bij de gea dresseerden besteld. Zaterdag 25 december 1982 en zaterdag 1 januari 1983 worden uitsluitend telegrammen be steld. SCHIEDAM Een 61-jarige man uit Schiedam is woensdag avond met zijn fiets veronge lukt op de Nieuwe Damlaan. Op een kruising stak de fietser de weg over, blijkbaar zonder goed op te letten. De man werd door een auto aangereden, viel op het wegdek, en werd vervol gens door een tweede auto overreden. Het slachtoffer werd met onbe kend letsel in het Schielandzie- kenhuis opgenomen. Schiedam, Nieuwe Haven 233, telefoon 010-731155 Maassluis P. C. Hooftlaan 11 telefoon 01899-19588 Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1