DUTON WANDELDE VOOR U OP DE CHINESE MUUR 1 Onder veilige vlag reis- en passageburo i r»T\,, Rotterdamsedijk 403 Schiedam Telefoon: OIO. 73ÏO11* specialisten in: rekreatie-verzekeringen zoals •reisongevallen, bagage •annuleringskosten internationale autamobilistenhulp (iav) goed voor service van onze sxxsrcentrale en ook in alle andere verzekeringen Duton biedt zekerheid Een 0 iW5-vefzekeriiig hoort erbij V in de reeks verkenningen van Studiebestemmingen: China opent haar poorten. De onverbiddelijke houding jegens westelijke bezoekers heeft plaats gemaakt voor een hartveroverend glimlachoffensief. Steeds meer tip jes van de sluier die dit reusachtige rijk meer dan dertig Jaar bedekte, worden opgelicht. De ongeveer 800 Neder- landers die in 1982 de volksrepubliek hebben bezocht, zwierven uit naar vele kanten. Maar wie krap in zijn tijd zit, mag natuurlijk de hoog tepunten niet missen. Vandaar ook dat de heer Den Pulk bij zijn verkenningsreis door deze nieuwe vakantie- en studiebestemming gretig op de Grote Muur, de tombe van Chin met het terracotta-leger en de Keizerstad Beijing toestapte. 'Een kompleet andere wereld. Overwel digend. Nooit zoiets beleefd!' Den Duik is nog duidelijk onder de indruk van zijn belevenissen. De schat ten van de keizers, de ochtendlijke gymnasten op de straat (iedereen van 18 tot 80 doet onverplicht mee!), de mil joenen fietsen zonder licht en vier, vijf rijen dik. Een Nederlands sprekende gids stal aller hart en karaktiseerde zijn land aldus: 'Niets in China is zeker, dat is zeker.' Maar dat neemt men graag voor lief als men de reis Zürich-Peking met wide-bodies aanvangt of via Hong kong de grens overschrijdt. Een wonderwereld ontsluit zich. Het was bitter koud in Beijing. Een paar graden onder nul, maar 's zomers is dat wel anders. Shanghai ligt wat gunstiger; het is een typische havenstad. Reusachtig groot met 11 Vi miljoen mensen en een skyline van grote gebouwen. Veel doen er aan het oude Parijs denken. Vooral de ko lossale hotels. Beijing (8Vï miljoen) biedt meer aan cultuurschatten. Soms waan je je daar in een museumwereld. Maar ja, de Chinezen waren ons in alle stilte eeuwen vóór. Zij hadden het bus kruit al vóór het jaar nul. Zij kenden toen ook ai het papier. Zij wisten de mooiste produkten uit brons en aar dewerk te maken. En... zij bouwden een muur tegen de vijand uit het noorden. Meer dan 2.500 jaar geleden. Nu, in de twintigste eeuw, is dat het enige men selijke bouwwerk dat de ruimtevaarders op onze globe kunnen onderscheiden. Meer dan 8.000 kilometer lang, heuvel op heuvel af. De heer Den Duik: We zijn overspoeld met interessante belevenissen. Behalve de vriendelijkheid, ervaar je ook de vei ligheid als een verademing. En je mag voluit fotograferen. Alles en iedereen. De enige keer dat we geen dia's moch ten nemen was bij het graf van Keizer Chin (naar wie China genoemd is). Dat is pas enkele jaren geleden bij toeval ontdekt. Bij landbouwboringen in een heuvel stootte men op een reusachtig leger van manshoge terra-cotta soldaten en hun paarden. Men heeft er een hal overheen gebouwd en ze voorzichtig uitgegraven. Nog steeds zijn er delen bedekt. De tombe van de keizer zelf, met alle fantastische versieringen, heeft men inmiddels wel ontsloten. De vermaarde Chinese keuken laat zich uitstekend smaken. Ook het busvervoer waar het gezelschap gebruik van maak te, verdient lof. Wie China-aspiraties heeft, kan het beste kontakt opnemen met de heer Den Duik. Hij beschikt over een keur aan brochures en ervaringen. Bovendien zal hij u ook letterlijk op weg kunnen hel pen. O.W.J. SCH LENCKER BV/ASSU RADEUREN/ROKJN 75/AM STERDAM Duton is dubbel veilig. Lid van de ANVR, met haar solide ga rantiefonds. Bovendien voor aanstaand lid van Toerkoop, de krachtige bundeling van selekte reisbureaus. In uw belang als het ooit eens tegen zit, maar ook om nog gunstiger prijzen, voorwaar den en bestemmingen te verwer ven. TOERKOOP ^^REISADVISEUR Er is iets vreemds aan de ruime lichte zaak op de Rotterdamsedijk. De brede lichtreklame wijst op één groot reisburo. Toch telt u goed. Twee afdelingen. Toeristische afdeling: Dat zit zo: u kiest normaal de rechter af deling, het dichtst bij het stadscentrum. Want u komt om een van de vele zomer- gidsen te halen. Of voor inlichtingen over uw favoriete vakantiebestemming. Of om uw reservering te maken. IATA-afdeling: De linkerhelft van Duton kiest u als u een heel bijzondere reis wilt. Naar een plaats of een land dat niet in de zomer- gidsen staat. Bijvoorbeeld: naar uw verre neef op Vuurland of naar uw suikeroom in Vancouver. Aan die kant van Duton ontmoet u ook zakenlieden, kongresgangers of groepslei ders. Steeds betreft het wik-en-weeg- werk. Onderhandelen met relaties, over tarieven, doorverbindingen enzovoort. Vandaar die ratelende telex, die zoemen de Corda, die computeraansluitingen. Een burcht van electronica. Waarmee Duton overal toegang heeft. Tot in de meest afgelegen oorden. A. F. J. van Doorn Karin Notenboom Zakenreizen/lijnvluchten Caroline Kiela-Romijn J. den Duik Aad Mak Rob van der Stel Zakenreizen/lijnvluchten Jorien Moerman mevr. J. J. den Duik Margreet Sprik Annette van den Worm Zakenreizen/lijnvluchten Monique van Laar Advertentie OWJS LLOYD'S OF LONDON 020-264722" Duton: twee afdelingen mm asm adj. Direkteur lATA-Sales Reisadviseuse Vakantiereizen Direkteur Assistent Manager Zakenreizen/lijnvluchten Senior lATA-Sales Reisadviseuse Vakantiereizen Reisadviseuse Vakantiereizen Hoofd Toeristische afdeling Vakantiereizen lATA-Sales Receptioniste/Telefoniste duton,

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 10