Spanning in sporthal Margriet Schiedam schaakt GEBIT STUK RANDSTAD-EDITIES VERSCHENEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Bingo Olympus loterij Giel de Krom stopt Pupillenvoetbal De selectie van SSC Harga SCHIEDAM Het zaalteam van de korfbalver eniging SSC Harga behaalde zondagmiddag in de sporthal Margriet de tweede overwinning in deze competitie door Keep Fit met een 8-7 nederlaag naar Roosendaal terug te sturen. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN J. VERINGMEIER iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1 Een actie uit de wedstrijd SSC Harga— Keep Fit De selectie van de SSV Demos met hun nieuwe out-fit. Shirtreclame Zaalvoetbal Schaken Gelijke strijd Opstelling Volleybal Zaalkorfbal Eind december verschijnt het EVENEMENTEN PASPOORT '83 Het pakket reductie coupons omvat niet minder dan 126 mogelijkheden om extra korting te ontvangen. Voor slechts vijf gulden hebt u het Evenementen Paspoort '83 in handen. Toezending volgt na overschrijving ad f.5(- op gironummer 11.000 of na toezending van een girobetaalkaart aan het Rotterdams Nieuwsblad. Inlichtingen bij Bespreekburo tel. 010—128231 SSC Harga trainer Wim Roggeveen: „Het benutten van doelrijpe kansen is bij ons een groot prooieem Nieuwe Stadsblad Zaalkorfbal team SSC Harga boekt tweede overwinning De opbrengst van dit toernooi zal ten goede komen aan de ZOS Ziekenomroep Schiedam. Het toernooi zal geheel in het teken staan van het tien-jarig jubileum en zal opgeluisterd worden met bekende artiesten. Mede organisator Henk van der Veer heeft ook de televisie hiervoor benaderd. In de eerste week van maart zal een vergadering belegd worden met alle deelnemende horeca bedrijven en moet de inschrij ving vanzelfsprekend al hele maal rond zijn. Vanaf 1 januari is inschrijving mogelijk bij Dick van Gelderen of bij Henk van der Veer tele foon 735308. Uiteraard geldt ook hier wie het eerst komt het eerst maalt. Vanavond wordt in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven een kerstbingo gehouden. De opbrengst voor deze bingo komt geheel ten goede aan SIS De Ooievaars. De zaal gaat open om zeven uur en precies om acht uur wordt het eerste nummer afgeroepen. De trekking van de grote loterij van de voetbalvereniging Olympus zal op 30 december 1982 geschieden door notaris van der Valk in het clubgebouw van de vereniging. De penningmeester van de ■voetbalvereniging Olympus 'Giel de Krom zal op de jaarver gadering van juli zijn funktie als penningmeester van de ver eniging beëindigen. De Krom heeft deze funktie ne gen jaar volbracht en daarvoor had hij twintig jaar zitting in het jeugdbestuur. Privé omstan digheden hebben hem genood zaakt zijn funktie neer te leg gen;. 9-3, PPSCVoorwaarts 3-10 en SPSV—GAS 2-3. Het programma voor maandag 27 december is: VIDCMR, 21'25 uur, sporthal Pr. Alexander. UrsusExcelsior'20, 19.00 uur, sporthal Margriet. SVDPWFCN'66, 19.45 uur, sporthal Margriet. SVVActivitas, 20.30 uur, sporthal Margriet' BFC—MSV'871, 21.25 uur, sporthal Margriet. SFCGSS, 22.10 uur, sporthal Margriet. Hermes DVSDe Stappers, 20.30 uur, sporthal Margriet. OlympusGTB, 22.10 uur, sporthal Margriet. DRZBlijdorp (dames), 19.00 uur, sporthal Margriet. WCRDRZ, 20.30 uur, sporthal Margriet. Maandag 27 december is de sporthal Margriet de gehele dag ter beschikking voor het Schie- damse Pupillen Voetbal. In to taal zullen 16 ploegen gebruik maken van de beide velden. Tevens zal op deze dag de prijs winnaars bekend gemaakt wor den van de kleurwedstrijd die door de SPV in samenwerking met de Bondsspaarbank is ge houden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Schie- damse Pupillen Voetbal. Uit de clubs WK, Demos, HBSS en Schiedam zijn door de heren Van der Geest en Roodie de winnaars uitgeloot. De betref fende pupillen, welke thuis daarvan bericht hebben ont vangen, zullen na de wedstrij den op maandag aanstaande hun prijs uitgereikt krijgen. Het programma voor maandag is: 09.00 uur DHSExcelsior'20 en OlympusSVV 09.30 uur HBSSHermes DVS en Sparta WK 10.00 uur SVV—DHS en Ex celsior'20Olympus 10.30 uur Hermes DVSWK en HBSSSparta. De Schiedamse ploeg had van de vier voorgaande wedstrijden er drie verloren en slechts één gewonnen. Tegenstander Keep Fit stond er nog slechter voor, want die hadden nog geen enkele wedstrijd gewonnen. „In deze vierpunten weds trijd mochten we geen miss tap maken en daarom hadden we ons goed voorbereid op dit treffen", was de reactie na af loop van de wedstrijd van de dolgelukkige trainer Wim Roggeveen. Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 „De puntjes hadden we erg hard nodig en nu we er vier binnen hebben zullen er onge twijfeld nog wel meer volgen. We hebben de sterkere ploegen gehad en van de mindere goe den moeten we dus de punten verzamelen". De Schiedammers kwamen al snel op een achterstand, maar deze werd weer gelijk getrok ken door een benutte strafMorp van Karei van der Linden. Toen daarna ook Keep Fit een strafworp kreeg toegewezen en deze wist te benutten was het weer Harga dat op achterstand kwam. Na tien minuten strafte Gien Pak een verdedigingsfout goed af en weer was het gelijk 2-2. De ploeg uit broosendaal was net iets fanatieker dan de Harga formatie en ook schoten zij sneller. Dit bracht hen halver wege de eerste helft op een 2-4 voorsprong. De goed leidende scheidsrech ter Nijhof had de geraffineerde truckjes van Keep Fit snel door en zodoende kon Koos van Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak 's zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 PAGINA 17 Toen het echtpaar de Zwart binnekwam had mijnheer de Wit de stukken al opgesteld op het tafeltje dat hij altijd re serveerde voor de wekelijkse confrontatie met zijn oppo nent. Hoewel het Kerstmis was en beide families, al jaren lang vrienden, de Kerstdagen doorgaans samen doorbrach ten moest de schaakpartij doorgang vinden, vooral omdat mijnheer de Wit een punt op mijnheer de Zwart achter stond, iets wat hij nog voor de jaarwisseling recht wilde trekken. Na het genot van koffie en een drankje togen de beide he ren dan ook richting studeerkamer. Zonder enige emancipa tiewroeging lieten zij hun wederhelften achter om het Kerstmaal te bereiden. Mijnheer de Wit plaatste zich gewoontegetrouw achter de witte stukken. Zij speelden altijd met dezelfde kleur, want mijnheer de Wit vond dat hij met zijn naam natuurlijk niet met de zwarte stukken kon spelen. Bovendien voelde zijn tegenstander, die op werkdagen in de rechtszaal het ambt van advokaat uitoefende, zich wel thuis achter de zwarte stukken. Deze laatste drukte de klok van de witspeler in ten teken dat de partij was begonnen. Nu moet gezegd worden dat beiden meer enthousiaste dan goede schakers waren. Omdat zij echter geen van beiden wilden verliezen werden de stukken aarzelend en pas na langdurig denken voorwaarts geschoven. Zij hadden dan ook pas enkele zetten gespeeld toen zij voor het diner wer den geroepen... ...Uren later, na een werkelijk voortreffelijke maaltijd, -„een koningsmaal", merkte mijnheer de Wit nog op -, namen bei den weer achter de stukken plaats. Mijnheer de Wit strekte zijn hand uit om zijn damepion op te spelen, maar werd tegengehouden door mijnheer de Zwart, die beweerde dat het zijn beurt was. Hij toonde zijn notatieformulier om zijn bewering kracht bij te zetten maar dit bleef volkomen onleesbaar. Hij was in het dagelijks le ven namelijk dokter. Mijnheer de Wit kon ook al geen licht in duistere zaken brengen. Hij noteerde immers nooit omdat zijn tegenstander dat tóch al deed. Dubbelwerk vond hij overbodig. Uit het notatieformulier was nog wel op te maken dat er vier zetten waren gedaan. Wit zou dus aan zet zijn. Het bleek echter onmogelijk de partij te recontrueren. Mevrouw de Zwart kwam binnen met de koffie. Haar map, die zich herinnerde haar wel eens de spelregels te hebben uitgelegd zei: „Wij proberen een studie op te lossen. Hoe kan deze stand na vier zetten zijn bereikt?" Zij keek peinzend naar het bord. „Vier zetten? O, ik zie het als.,, Zij plaatste de stukken in de beginstand en speelde: 1. Pgl-f3, d7-d5; 2. Pf3- e5, Pg8-f6; 3. Pe5-c6, Pf6-d7; 4. Pc6b8, Pd7xb8. „Warempel zeiden de beide heren en mevrouw de Zwart verliet de kamer weer. Zij maakte nog een opmerking over hun spelniveau, maar beiden waren al weer te zeer in het spel verdiept om daar nog aandacht aan te besteden. Na enkele uren spelen hadden-zij de volgende stand bereikt: Mijnheer de Wit wreef zich in de handen, en terecht. Op slinkse wijze had hij de dame van zijn tegenstander buitge maakt. Toch zag hij nog problemen want mijnheer de Zwart was niet alleen in de rechtszaal een taai verdediger. Hij zat over zijn volgende zet na te denken toen zijn vrouw binnen kwam. Zij keek enkele ogenblikken naar de stelling en zei: „Wit geeft mat in twee. Komen jullie nu gezellig binnenzit ten?" „Ja natuurlijk, wit geeft mat in twee", zei haar man aarze lend. „Ja, ja"... zei mijnheer de Zwart en begon de stukken op te bergen. Toen zij de warme, gezellige verlicht huiskamer binnen kwamen begon het buiten net te sneeuwen. Mevrouw de Zwart klapte haar leesboekje „Het Koningsgambiet Dl. 2" dicht en zei: „Krijgen we toch nog een witte Kerst." De oplossing van het vorge probleem was: 1. Tb7,alD (1. ...,Kf8 ;2. h7, alD 3. Tb8+ en wit wint in alle varianten het eindspel.) 2. h7,Da2+ ;3. Kg3,Da3+ ;4. Kg4,Da4+ ;5. Kg5+ ;6. Kg6 en wint bv. 6. ...De5, ;7. h8(D), Dx8 ;8. Tb8+ gevolgd door Txh8. De winnaar is de heer A. van Soest. Hij kan zijn prijs ophalen bij het Stadsblad aan de Broersvest. Als U ook 25,- wil verdienen met U net zo slim zij als me vrouw de Wit. Alleen de sleutelzet is voldoende. Oplossin gen vóór 3 januari naar ondergetekende, Joh. Straussplein 82, 3122 ZB Schiedam. Alle lezers prettige feestdagen toege wenst. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIimilllllllll IIIIIIIMIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIII lllllllllllllllll lllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllll IIIIIIIIIIIIIIHII Zondag zijn bij de voetbalver eniging Demos trainingspakken en een nieuw out-fit door twee sponsors aangeboden. De trai ningspakken zijn een geschenk van haarmode Derby en de out fit werd beschikbaar gesteld door Snackbar Martien. Met deze geste is de SSV Demos de zoveelste amateurvereniging die door het bedrijfsleven ge holpen wordt. Voorzitter Dam- mej Witter was dan ook bijzon der in zijn schik en bedankte de heren van de Waal en Huis in 't Veld bijzonder voor deze geste. „Het is niet onze bedoeling dat we aan sponsors dik verdienen maar de uitgaven van de ver eniging worden hierdoor weer wat ruimer en vooral in deze huidige tijd is dat een weelde". De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie zijn: SFC—GTB 3-2, SVDPW—GSS 1-4, MartinitGLZ 2-3, Ursus—FCN'66 5-3, DCMR—DRZ 4-5, WK—DHS 11.00 uur Excelsior'20—SVV en DHSOlympus' 11.30 uur DHSExcelsior'20 en HBSSSparta' 12.30 uur finale E om le en 2e plaats en 3e en 4e plaats. 13.10 uur SVVSparta en Her mes DVSSchiedam. 13.40 uur SpartaDHS en Ex celsior'20—HBSS 14.10 uur SchiedamSVV en SpartaHermes DVS 14.40 uur Excelsior'20Sparta en DHS—HBSS 15.10 uur SVVHermes DVS en SpartaSchiedam. 16.15 uur finale D om le en 2e plaats en 3e en 4e plaats Om 15.40 uur zullen de meisjes pupillen van HBSS en Hermes DVS tegen elkaar uitkomen en op het andere veld de meisjes junioren van beide verenigin gen. Ook dit jaar organiseert schaakvereniging Groenoord het inmiddels traditioneel ge worden Oliebollentoernooi en wel op dinsdag 28 december. Dit snelschaaktoernooi vindt plaats in Boerderij Landvreu^gd' Leeuwen met twee strafworpen de stand op 4-4 brengen. In de laatste aanval voor de rust werd het toch nog 4-5. Ook in de tweede helft ging de strijd gelijk op al kwam in de tweede minuut Harga weer op twee punten achter stand te staan. Gien en Ed Pak zorgden echter weer voor 6-5 via een schot van afstand en een doorloopbal. Met nog vijf' minuten te gaan werd het 6-7 en Harga zag maar geen kans om op voorsprong te ko men. Ook de vierde strafworp die Harga kreeg toegewezen werd door Karei van der Linden in een doelpunt omgezet en was het 7-7. Toen vond trainer Wim Roggeveen het nodig om een wissel in het team toe te passen. Gien Pak werd ingewisseld voor Astrid van de Bos en on der de korf van Keep Fit onts tonden toen spannende mo- Tnenten. Vijf minuten voor tijd kwamen de Schiedammers voor de eerste keer op voorsprong. Met een zuiver gericht schot liet Koos van Leeuwen 8-7 aante kenen' Keep Fit begon toen aan een heftig offensief, maar de zenu wen speelden hierin een grote rol en onzuiver schieten hiel den hun van de gelijkmaker af. De spanning steeg tot een hoogtepunt toen drie minuten voor tijd de ploeg uit Roosen daal een strafworp kreeg toege wezen en de kans op de gelijk maker was dus aanwezig. De strafworp werd echter ge mist tot grote vreugde van alles wat Harga was. Met 8-7 bleef de volle winst in Schiedam. Van de acht doelpunten werden er vier vanuit een strafworp geno teerd. Wim Roggeveen hierover: „Het benutten van doelrijpe kansen is bij ons een groot probleem. Op de training schieten ze ze er allemaal in, maar in een weds trijd lukt het gewoon niet". De opstelling van SSC Harga was: Nicolette Risseman, Le- nie Alblas, Karei van der Linden, René de Goede, Re- gien van Dongen, Gien Pak, Koos van Leeuwen, Ed Pak, Freek Veer, Astrid van de Bos, Daan van Nielen en Pau- lien Meier. Sweelincksingel 7 te Schiedam. De boerderij ligt vlakbij de afs lag Schiedam-Noord van de rijksweg RotterdamHoek van Holland. De aanvang is 19.45 precies. Alle deelnemers moeten zich voor 19.30 gemeld hebben. De zaal is om 19.00 reeds open. De deelnemers worden achtereen volgens ingedeeld in twee maal 18 groepen van 6 spelers. De eerste ronde: 7 minuten per partij, de volgende 5 minuten. Er worden weer vele aan trekkelijke prijzen voor de groepen beschikbaar gesteld en natuurlijk zijn de oliebollen gratis. Het maximum aantal deelne mers is 108. Men wordt dus aan geraden zich zo spoedig moge lijk op te geven bij: J. B. Rens- kers, Obrechtstraat 3, 3122 AG Schiedam, tel. 010-709604. Dit kan zowel schriftelijk als telefo nisch. Het inschrijfgeld be draagt 7,50 en kan op de speel avond worden betaald. Slechts een week hebben de heren van de volleybal verenig ging Both Partners nodig ge had om de wanprestatie van vo rige week tegen Donitas weer recht te zetten. Verloor men in Groningen zeer onnodig en zonder enige inzet van de on derste, nu liet men het publiek tegen het hooggeplaatste Brot her/Martinus een aantrekkelijk duel zien, dat na veel spanning en sensatie in een 3-0 zege ein digde. Both Partners startte sterk en had al direkt het beste van het spel door de prima pass, de 4-1 voorsprong was dan ook volko men verdiend. Slechts één spe- londerdeel was slecht verzorgd;, nl. de service. Liefst vijf maal achtereen werd fout geserveerd en ook in het verdere verloop van de strijd zou dit euvel het B P team onnodig in moeilijk heden brengen, want zonder service kan men in het volley bal nu eenmaal geen punten scoren. Brother Martinus greep deze kans met beide handen en kwam door enkele stopfouten zelfs met 11-8 voor, wat tegen de verhouding was. Gelukkig voor Both Partners wisten de buitenaanvallers steeds de service terug te halen, waarbij vooral Gerard den Boer zich steeds duidelijker als matchwinner ging ontpoppen. Een goed blok bracht de eerste set toch nog met 15-13. De tegenstanders uit Amstelveen verwerkten deze nederlaag op de valreep erg slecht, want in de tweede set kon een ongewij zigd Both Partners al snel naar 9-1 doorlopen. Goede tweebloks van Ron van Lubeck en Bert van Delden en een veel moeilijker service wa ren hier debet aan. Toch bezit het Both team nog niet de kwa liteit om het goede spel constant vast te houden. Verlies van con centratie leidde tot knoeiwerk en bracht Martinus onnodig dichterbij. De voor Frank Til- man ingewisselde Jilles Dege- ling bracht de pass vlekkeloos aan het net en zo kon de B P aanval tot 15-8 doorstoten' De in het volleybal altijd ge vreesde derde set had in het be gin een desastreus verloop voor de Both heren. Al bij 3-0 moest coach Paul Eikelenboom zijn toevlucht tot een time out ne men, deze had even effekt, want bij 5-5 was het weer gelijk. Toch bouwde Martinus weer een voorsprong op, die bij 12-8 haast onoverkomelijk leek. Het inbrengen van weer Jilles De- geling voor de moegestreden Paul Dekker en van aanvoer der Peter van der Gugten leek een goede greep, want bij 13-13 kwam men weer langszij. Weer ging men serverend in de fout, maar weer was het aan de subliem scorende Gerard de Boer te danken dat dit niet fa taal werd. Toch kwam men met 15-14 achter en bereikte de spanning een hoogtepunt. Bert van Delden maakte zijn fout goed en serveerde driemaal achtereen zeer scherp. Gehol pen door een schitterende red ding van Ron van Lubeck in het achterveld werd het toch nog 17-15, waardoor het Both team nu 14 punten heeft en wat ruimer kan ademhalen gezien de onderstaande stand na 10 wedstrijden. 1. Dynamo Apeldoorn 26, 2. Re flex Kampen 25, 3. Lod. Geveke Hoogezand 22, 4' Brother/Mar tinus 20, 5. Ovra Haarlem 16, 6. Sudosa Assen 15, 7. Both Partners 14, 8. Molenwiek Zaandam 14, 9. Zwovock Zwolle 10,10. Robey Sport Goor 7, 11. Donitas Groningen 6, 12. The Smash Castricum 5. Op 29 december organiseert Both Partners weer het tradi tionele oliebollen toernooi voor leden en introducees. Plaats van handeling is de Margriethal van 19 tot 21 uur. Opgeven van half zeven tot vijf voor zeven in de kantine van de sporthal. Het korfbalteam van Succes kreeg zondag een flinke te leurstelling te verwerken. Winst was geboden tegen Eu reka 2 om aansluiting met de top te behouden. Het pakte ech ter anders uit. Na een voorspoe dig begin, 4-1 voor de Schie dammers, ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd. Eureka verdedigde van afstand, maar de schoten van Succes misten de scherpte om van die vrijheid gebruik te maken. Er kwam daardoor wat onzekerheid in de ploeg en Eureka kwam bij de rust op 4-4. Na een 6-4 achterstand wist Leo Kruining, ingevallen voor de geblesseerde Cees Jonkman, tot 6-5 te komen. Succes veerde even op en met 6-6 kon er weer van vak gewisseld worden. De spanning was te snijden waarbij Eureka het hoofd iets koeler hield dan Succes. Met nog vijftien minuten te spe len en een stand van 8-6 voor Eureka wisten de Schiedam mers terug te komen tot 8-8. Eureka wist via een mooie doorloopbal in de laatste mi nuut toch nog de volle winst te pakken, 9-8. Vanaf 1 januari 1983 bestaat de gelegenheid om in te schrij ven voor het Randstad Edities Horeca Toernooi. Dit toer nooi wordt op eerste pinksterdag 22 mei op vier velden van SVV in het sportpark Harga gespeeld. Vorig jaar waren vijf velden beschikbaar en konden 25 elftallen deelnemen. Dit jaar heeft de commissie het aantal deelnemende ploegen te rug moeten brengen naar twintig. De vergunningen van respectievelijk SVV, Gemeentelijke sportraad en de KNVB afdeling Rotterdam zijn reeds binnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17