STICHTING RAAD VOOR HET BEJAARDENWERK Vrijwilligers: Te veel betalen is niet nodig Telefooncirkels brengen mensen met elkaar in contact S Van Esch en van Esch KNALLEN van der laan Verticale Jaloezieën Nieuwe medewerkster voor de wijkpost Schiedam-Oost Doen ouderen niet mee? aar VAN HERK RIOOLSERVICE EEN KADO VAN PEL DAT DOET HET WEL Prettige Kerstdagen en een fleurig 1983 Autorijschool „Nieuwland" ƒ613.' ƒ122.- ƒ491.- ALUMINIUM JAL0EZIEEN ƒ142.- ROLGORDIJNEN ƒ194.. ƒ20.- ƒ174.. SANDUX Katholieke Bond van Ouderen in de Bisdommen Haarlem en Rotterdam Prettig Kerstfeest Sl£M- Ook geopend op donderdagavond. _H2I5 prettige kerstdagen gelukkig 1983 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 PAGINA 26 Tuinlaan 94, 3111 AX Schiedam Tel. 010-731976 De vrijwillig(st)ers die op huisbezoek gaan bij mensen die daar om hebben gevraagd, waren tot voor kort georganiseerd vanuit de diensten centra „De 4-Molens" voor wat betreft de wijk Nieuwland en de „Woudhoek" voor wat betreft de wijk Schiedam-Noord. Nu er sinds enige tijd de wijkposten in Schie- dam-Zuid en Schiedam-Oost zijn bijgekomen, leek het ons niet meer dan logisch dan dat die vrijwillig(st)ers die in deze wijken wonen bij de wijkposten zouden worden betrokken. Sinds 1 december jongstleden is dit dan ook het geval. Mocht u een beroep willen doen op een vrijwil- lig(st)er, dan kunt u nu kontakt opnemen met de wijkpost of dienstencentrum welke bij u in de wijk is gevestigd. Voor Schiedam-Zuid: Voor Schiedam-Oost: Voor Schiedam-Nieuwland: Voor Schiedam-Noord: Nadrukkelijk maken wij u er op attent dat u ook voor andere zaken een beroep kunt doen op de diensten van de vrijwilligers. Zo worden zij geregeld gevraagd voor begeleiding naar het ziekenhuis, of een wandeling met iemand die in een rolstoel zit. Kunt u met een kleine reparatie niet bij een monteur of bedrijf terecht, ook dan kunt u kon- takt met ons opnemen. Lorentzlaan 32, 3112 KL Schiedam Tel.: 010-623733 Bij de wijkpost in Schiedam-Zuid zijn klachten binnenge komen over een te hoog bedrag dat alleenstaande oude ren voor de „milieubelasting" betalen. Deze belasting, officieel wordt dit verontreinigingshef fing 'genoemd, is de heffing die betaald wordt op afval stoffen die in het milieu terecht komen via het toilet, de gootsteen en de wasmachine. Dit geld betaalt u aan het Hoogheemraadschap Delfland, die daar de waterzuive ringsinstallatie van laat draaien. Als alleenstaande moet u 5,80 per twee maanden beta len, betaalt u het bedrag van 17,40 dan is dat te veel. De bewonersvereniging en de wijkpost in Schiedam-Zuid hebben gezamenlijk uitgezocht wat hier tegen te doen is. U moet zelf een schriftelijk verzoek indienen bij Delf land, waarin u vraagt om een verlaging van de verontrei nigingsheffing als alleenstaande, tevens kunt u het in het verleden te veel betaalde geld terug vragen. In Schiedam- Zuid hebben enkele ouderen het te veel betaalde geld over 1981 en 1982 al terug ontvangen. Op de wijkposten, de dienstencentra en bij de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid liggen formulieren klaar voor het aanvragen van verlaging van deze heffing. U kunt op deze plaatsen ook terecht voor meer informatie over deze zaak. Met ingang van 1983 wordt de milieubelasting verhoogd, het tarief voor alleenstaanden wordt dan 6,40 per twee maanden. ■O V C PP Wat is een telefoonketen en voor wie is het bedoeld? o <P >c 0 0 Heerlijke kersttaart o 7 R Kerstkrans A 0 Boterstaaf m Roomboterspritskransjes Q Roomboteramandelkransjes Q. Fondantkransjes 9 o r Luxe kerstbanket 9 or Kerstbanket a RK 6kersttimpen 9 OR 6 kruittimpen 3.25 Caketulband, kerststollen CHINEES INDISCH TOKO WOO HING" voor al uw rijsttafel artikelen en de Chinese keuken. CENTRALE VERWARMING J. van der Kolk Diverse Hifi inruilapparatuur met garantie Hifi en T.V. onderdelen Algemeen Koopcentrum Heeftu problemen met verstopte afvoeren c.q. riolering Bel dan 010-347134, 344096, 347375 Wij werken met modern materieel en personeel met jarenlange ervaring. Pieker niet langer maar kom eens in ons mini- warenhuis kijken wat wij u te bieden hebben: Mantels Japonnen Rokken Jumpers Blouses Schoenen Laarzen Vesten Jacks Bodywarmers Overhemden Pantalons Truien Zelfbinders Donsdekens Dekens Bedden Lakens Gordijnstof Meubels Dessotapijt Stofzuigers Centrifuges Koffiezetapp. Vrieskisten Koelkasten Wasautomaten Pannensets Hoge kwaliteit en lage prijzen vindt u bij: Singel 125-129 Mm £t Ml mr E Msm Telefoon 267972 Vrouwenbond F.N.V. Afd. Schiedam wenst haar leden en bekenden en een Het bestuur Bloemen en Plantencentrum wenst al onze klanten Parkweg 365 - Schiedam Dit jaar nog moeten de volgenden panden eruit Sla Uw slag Zeer lage maandlasten 110% hypotheek mogelijk PERNISSESTRAAT 20 kk Maandlast 110,- RHOONSESTRAAT12 Maandlast circa 170,- DALTONSTRAAT 35 Maandlast slechts 100,- Als U jong bent en U wilt zelfstandig wonen, dan moet U zich realiseren of U nog langer op een huurwoning wilt wachten als U bovenstaande adverten ties leest. U moet dan tot het besef komen, dat kopen voordeliger is dan huren en neemt U maar aan, dat dit geen ver koop verhaaltje is, maar de pure waar heid. Velen slaagden bij lest in Datsun Sunny altijd dezelfde instrukteur Telefoon 735 731 Wij zijn weer met onze winter- korting gestart. Kijk eens aan in vele kleuren en stof- dikten. Altijd op maat gemaakt incl. verende ophanging. Prijsvoorbeeld: 285 breed x 180 hoog Korting U BETAALT NU ongeacht stofdikte Weer een winterknaller zowel in breed en smal leverbaar. Voorbeeld in breed 260 breed x 180 hoog /170«b Korting 34.- Z2 Z z U BETAALT nu met ketting of veersysteem. Voorbeeld 300 breed x 190 hoog Korting U BETAALT" SLECHTS Wij meten gratis op en bezorgen gratis thuis. Bei eens op of kom eens langs. Prijzen geldig t/m dec. ZONWERINGFABRIEK (het stadsdeel ten zuiden van de B.K.Laan en ten westen van de Bui tenhavenweg) is dit: Wijkpost Schiedam-Zuid Groenelaan 31, 3114 CA Schiedam. Tel.: 010-735764. (Elke dinsdagochtend telefonisch en voor bezoek van 9.00 tot 11.30 uur bereikbaar). (het stadsdeel ten oosten van de Langehaven en 's-Gravelandseweg en ten oosten van de Buitenhaven weg.) Wijkpost Schiedam-Oost Lorentzlaan 32, 3112 KL Schiedam. Tel.: 010-623733. (Elke dinsdagochtend telefonisch en voor bezoek van 8.30 tot 10.00 uur bereikbaar). Dienstencentrum „De 4-Molens" Nieuwe Damlaan 766, Tel.: 010-705500. Dienstencentrum „De Woudhoek" Heyermansplein 36, Tel.: 010-709555. (het stadsdeel ten noorden van de spoorlijn) Sinds 15 oktober jongstleden heeft de wijkpost Schiedam-Oost een nieuwe medewerkster. Dit is mevrouw A. van GurprVerkaaik. Mevrouw van Gurp zal elke dinsdagochtend van 9.30 tot 10.00 uur op de wijkpost aanwezig zijn voor het ontvangen van oude ren uit Schiedam-Oost. U kunt daar met alle mogelijke vragen terecht. Telefonisch is mevrouw van Gurp onder nummer 010-623733 op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag tussen 8.30 en 9.30 uur bereikbaar. Onze stichting heeft de vaste overtuiging dat er een goede werkrelatie tussen mevrouw van Gurp, de oudere wijkbewo ners en andere organisaties zal ontstaan. Sekretariaat Dhr. J. Ooms Ant. Muysstraat 39b 3117 LB Schiedam Tel. 262047 Deze vraag zou men kunnen stellen als men zo 'ns luistert in deze woelige tijd, die vol is van inleveren en protesten daarte gen. Het heeft er dan wel 'ns de schijn van dat ouderen niet meedoen en maar gelaten ondergaan en over zich laten komen wat onze overheden menen te moeten doen. Toch is dat niet waar, de ouderen en dan bedoelen wij ook degenen die nog geen 65 maar wel de 55 gepasseerd zijn, protesteren wel en slikken niet alles wat men van plan is te doen. Alleen worden zij niet zo duidelijk gehoord omdat zij niet zo aaneen gesloten en georganiseerd zijn als zij zouden moeten zijn. Nog teveel ouderen zijn niet aangesloten bij een van de oude renbonden. Onlangs nog werden door de drie bonden K.B.O.; A.N.B.O. en P.C.O.B. 20.000 handtekeningen aangeboden aan de minister van volksgezondheid mevr. Gardeniers, van leden die daarmee nog eens hun onvrede betuigden over de bejaarden- ziekenfondsverzekering. En daar waren er ook bij van Schie- damse leden van de K.B.O. Nu mag 20.000 'n heel getal lijken maar het had toch het dubbele kunnen zijn, dan had dat méér indruk gemaakt. Voort-durend worden er maatregelen voorgesteld of genomen die de positie en vooral de financiële positie van de ouderen aantasten. Denk maar aan de eigen bijdrage-regelingen bij op name in verpleeghuis en doktersrecepten, de bezuinigingen op de gezinsverzorging, de verlaging van de z.g. overlijdens uitke ring van 5 naar 2 maanden. Daartegen moeten wij ons kunnen verzetten en teweer stellen. En dat kunnen wij ook. Hier in Schiedam bestaan ook de oude renbonden en daar hoort ook de K.B.O. bij die 'n goede samen werking heeft met de A.N.B.O. en P.C.O.B. Er wonen in Schie dam zo'n 14.000 mensen van 65 jaar en ouder en als we tellen vanaf 55 jaar en ouder dan zijn het er nog 'n paar duizend meer. ogelijk en telt. Daar zijn ook katholieken bij en rüim 650 van hen zijn lid van de K.B.O. Dat kunnen er veel meer zijn. Het moet to( zijn dat de Katholieke Bond hier in Schiedam 1.000 leden Dat kan ook wel maar dan moeten de katholieke ouderen niet afzijdig blijven staan maar zich als lid aanmelden. Willen wij als katholieken onze eigen identiteit blijven bewaren dan is 'n sterke bond en plaatselijke afdeling zeker nodig. De K.B.O. heeft inbreng in tal van inspraakorganen, door en met de stede lijke raad voor het bejaardenwerk waar zij bij aangesloten is. Ook in Schiedam kan nog wel wat verbeterd worden aan het ouderenbeleid. Zijn er wel genoeg woningen voor ouderen en staan of komen die wel op de juiste plaats, en hoe staat het met de bejaardenhulp en de verkeersveiligheid? Deze en nog vele andere zaken ko men aan de orde in de gezamenlijke commissie ouderenbelan- gen, het samenwerkings-verband tussen A.N.B.O., K.B.O. en P.C.O.B. De K.B.O. heeft uw lidmaatschap nodig want er liggen nog vele activiteiten te wachten, die alle gericht zijn op het welzijn van de oudere mens en daar bent u zelf bij betrokken. Verder heb ben wij u via onze soos ook nog wel wat gezelligheid te bieden zoals biljarten, kaarten, dammen en schaken. Daarnaast worden ook de geestelijke belangen niet vergeten; denk maar aan de be- zinningsochtend die wij kortgeleden nog hebben gehouden. De conbtributie kan voor niemand een bezwaar zijn want die is afgestemd op uw A.O.W. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met het be stuur tel. 262047. Een telefoonketen is kontakt met elkaar onderhouden door middel van de telefoon. De telefoonketen wordt gevormd door ongeveer 8 personen en of 2 leid(st)ers. De leid(st)er belt de eerste deelnemer, deze belt vervolgens d» volgende deelnemer enzovoort. Als de laatste deelnemer is gebeld, belt deze de leid(st)er wee' op met de mededeling dat de cirkel rond is. Mocht er bij één van de deelnemers niet worden opgenomen, dan wordt dit gemeld bij de leid(st)er, die dan poolshoogte gaa nemen om te zien wat er eventueel gebeurd kan zijn. De leid(st)er beschikt over de verschillende adressen van d« huisartsen en eventuele kinderen van de deelnemers, zodat deze indien nodig gewaarschuwd kunnen worden. Op welk tijdstip men elkaar belt, wordt per cirkel afgesproken De telefooncirkel kan op deze wijze in zekere mate een gevoe van veiligheid verschaffen. Daarnaast is het een vorm van sociaal kontakt, waaraan no( steeds veel behoefte is. De telefooncirkel is bedoeld voor die mensen die behoefte heb ben om elke dag even een stem van een ander te horen. Of voor diegene welke niet zo vaak bezocht worden en angsti; zijn dat hen 's-nachts iets overkomt, zonder dat er dan 's-mor gens iemand komt om eventueel hulp te bieden. Er zijn er ook die deelnemen gewoon voor de gezelligheid. Wanneer u wilt deelnemen aan de telefoonketen, (als deelne mer of vrijwilliger) dan kunt u zich wenden tot „Wijkpost Schiedam-Oost, Lorentzlaan 32, 3112 KL Schie dam. Spreekuur op elke dinsdagochtend van 9.00 tot 10.01 uur. Telefonisch is de wijkpost eveneens op dinsdagoch tend bereikbaar, maar dan van 9.00 tot 11.30 uur. Op de maandag, woensdag en donderdag is de wijkpos! meestal telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 9.30 uur. Het telefoonnummer van de wijkpost is: 010-623733. O, - i bt O 0 0 <i 0 CO 4 0 2 Nov 80 St. Liduinastraat 49, Schiedam, telefoon 267586 van 10.00 voora O voor■■ÖO voorviwO 250 gram 250 gramWiöO 150 gramfcaöO 150 gram 250 gram«WW (verpakt) Wij wensen een ieder een 99 Korte Singelstraat 18a I 3112 GB Schiedam Tel.: 010-265154 Storingen en onderhoud van al uw gastoestellen. Bel nu en laat u voorlichten over ons Jaarabonnement. Warmte Technisch Bureau Vlaardlngen Telefoon 010-355224 ot 705360 bij geen gehoor 352857 Voor eon vertrouwde dag en nachtservice Vermaas „het bonthuis van vertrouwen" koopt uw bontjas bij de man die hem ook repareren kan. Alb. Ag- neslaan 362, Vlaardingen. Tel. 743620. voor de doe het zeiver. Dam 9,13 en 18, tel. 265136 Tussen station en stadskantoor Gratis parkeren Voor behang en witwerk, schilderwerk, het leggen van plastic en zachtboard pla fonds, vrijblijvend prijsopga ve. Nu ook van tegelwerk, stucadoorswerk, metselwerk. VERBOOM, Boerhavelaan 98a, tel. 261972. Wij repareren van scheer- apparaat tot wasautomaat. ELECTRIC-SERVICE, Groot Visserijstraat 104, Rotter dam, tel. 010-760351. Sauna Vihta, een gezon de kleur voor de feestdagen en vakantie? 13 keer zonne bank 100,-. Van Vianden- straat 10-12, Vlaardingen, tel. 357047. Sauna Vlhta voor heren, 's maandags van 12.00-17.00 uur. Conditietraining, volley bal, sauna voor 15,-. Van Viandenstraat 10-12, Vlaar dingen. Tel. 357047. heel pand, waarvan de benedenwoning leeg is (moet opgeknapt worden). Voor de bespottelijke prijs van 22.000,- Gedeeltelijk verbouwde benedenwoning, boven verhuurd (parketvloer, schrotenpla fond met inbouw spots, douche, toilet) plaats aan achterzijde, nieuwe schuur Prijs 29.500,- k.k. Heel pand, waarvan de bovenwoning ver huurd is voor 300,- per jaar. Benedenwo ning goed onderhouden Koopsom 39.000,- k.k. bi OOSTHAVENKADE 87 VLAARDINGEN. TEL. 010-346260 Wij zijn geopend van ma.- vrij. 9-17 uur, zat. 9-16 uur vrij. koopavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 26