Een krant om te bewaren 'Mensen waarderen vakantie nu meer dan ooit' p O I Een aanwinst: parkeerruimte bij de achteringang le prijs: Weekend Parijs*voor 2 personen, t.w.v. 350,—. 2e prijs: 200,korting op een te boeken vakantiereis"" 3e prijs: Pocket camera, t.w.v. 149,- I N NIEUWJAARSRECEPTIE 8 JANUAR11983 10.00-17.00 UUR U KOMT TOCH OOK?! 1 E 1 R Z E L De heer A.F.J. van Doorn Uitgave: Reisburo Duton b.v. Bijlage van Het Nieuwe Stadsblad 22 december 1982. Duton dlrekteur J. den Duik gematigd optimistisch 'De reiswereld vertoont een minder schokkend beeld dan een paar jaar geleden, wel halen vele touroperators en bureaus de buikriem aan, maar schrijnende gevallen zoals destijds Christoffel, Ad Latjes en Metro hebben zich het afgelopen jaar niet voorgedaan. wat er ook gebeurt, de mensen laten zich het plezier van op-vakantie-gaan niet ontnemen. Je ziet het bij ons zelfs aan de vliegvakanties. Die zijn in 1982 maar een ietsje teruggelopen ten opzichte van het jaar ervoor. De töüï^ operators doen er bovendien alles aan om de prijzen be- taalbaar te houden. De sterke koers van de Nederlandse gulden helpt een handje: Peseta's, francs, lires, piasters zijn wéér gdëcT koper geworden. Dat geeft de zonnige landen nog meer glans. Zijn we over 1982 bepaald niet ontevreden; vöör 1983 beluisteren we aanhoudende positieve geluiden.' De heer J. den Duik, juist terug van een verkenningsreis door de Volksrepubliek China, wijst op de extra zorg en overleg waarmee de Nederlanders hun vakan tiebestemming kiezen. 'Iedereen heeft wel een ideaal. Eenmaal in z'n leven Indië (terug)zien. Of echt tussen de Amerikanen op Broadway te lopen. De hoogconjunc tuur maakte het wel erg gemakkelijk. Nu gaat het niet meer vanzelf. Er wordt gespaard, soms jaren vooruit. Om ein delijk te verwezenlijken.' 'Is er bij verre reizen het streven de prij zen op het niveau van 1982 te houden?' Den Duik: 'Absoluut. Dat geldt over de hele linie. Verre reizen niet uitgezon derd. Neem de U.S.A. Er zijn nu weekend retours voor 799,--. Met twee nacht jes hotel erbij, ben je voor nog geen duizend gulden over de Atlantische Oceaan. Om de sfeer te proeven. Een paar honderd gulden meer en je hebt een midweek-retour naar Florida.' 'Praat u nu over de crisis heen? Kan de gewone man zich dergelijke reizen ver oorloven?' Den Duik: 'U zult mij niet horen juichen. Maar er heerst bij Duton wel een onder toon van optimisme. Zoals gezegd neemt de vakantie nog steeds een hoge piaats.in op het gezinsbudget. Wie ge spaard heeft of het zich anderszins kan permitteren, grijpt met beide handen de kans aan om voor een redelijk bedrag de reis van zijn leven te maken. De voorpret, de prachtige herinneringen tot in lengte van jaren. Het is zoveel meer dan een routineverlofje naar een vaste plaats. Wat die crisis betreft, zie je bijvoor beeld problemen met benzine voor eigen vervoer in Joegoslavië. De You- go's staan op rantsoen. Automobilisten hebben recht op 40 liter per maand. De toeristen kunnen wel bonnen krijgen, maar het is de vraag of je in dorp X of in stad Y wel voldoende in de pomp vindt!' 'Spanje, Portugal en Griekenland ston den nog niet zo lang geleden in een kwade reuk omdat het dictaturen waren. Heeft de democratisering gevol gen gehad op het Nederlandse reis gedrag?' Den Duik: 'Franco, Salazar en Papa- dopoulos zijn gelukkig fini. Iedereen kan er met goed fatsoen heen. Dat mer ken wij beslist. Spanje is vakantieland nr. 1. Portugal trekt steeds meer mensen; ook in de winter. En Griekenland is een ware magneet, met al die verrukkelijke zonne-eilandjes en die bekende sporen van Westerse beschaving. De mensen beginnen ook de voordelen van vliegen auto te ontdekken. In plaats van stoffig en bek-af aan de Algarve of in Arcadië te belanden, neemt men nu prinsheerlijk de 'plane' en voor een redelijke prijs een auto ter plaatse. Ja, dat zijn altijd nieuwe of zeer jonge auto's. Pikant om met een buitenlands nummerbord rond te rij den. Eén met de Grieken. Thuis in Sevilla! 'Gaat er voor Duton meer tijd inzitten, nu de vakantie zoveel meer gewaar deerd wordt?' Den Duik: 'Begrijpelijk. Vakantie is geen kwestie van in een rij achter een loket gaan staan en een foldertje vra gen. De vakantieganger heeft recht op advies. Op een zo breed mogelijk keuze'. Wij bieden alle touroperators die je maar denken kunt. Plus elke speciale bestemming. Iemand die naar zijn zuster in gehucht A op het schiereiland B wil, kan bij Duton terecht om op voordelige manier en zonder hoofdbre kens op de plaats van bestemming te belanden. Dienstverlening is belangrijker daiTo^it tevoren. Zoals de trouwe Duton-klanten weten, hebben wij écht plezier in dienstbetoon. Het vormt een hechte band. Wij wensen iedereen de beste vakantie toe. In over eenstemming met zijn budget èn zijn interesse.' et belooft een plezierig treffen van alle Duton-bekenden te worden. vele reisgenoten zullen elkaar weer eens ontmoeten en nieuwtjes uitwisselen over komende vakantieplannen. Er zal volop reisnieuws te genieten zijn: via films, diaprojektie en (waar veien speciaal voor komen) de zomergidsen 83. De Dutontraditie getrouw zal het geheel opgeluisterd worden met levende muziekT zó goed bereikbaar. Aan de voorkant, op de Rotter- damsedijk, voor 1 kwartje in de parkeermeter. Maar nu ook aan de achterkant: aan de Buitenhavenweg. Gratis. Een zee van ruimte. tm-m De achteringang van Duton - via de tuin - is goed en opvallend verlicht. Benut 'm! DUTON I ACHTER INGANG eze vakantiekrant van Duton bevat veel informatie van blijvende aard. Het is goed die te bewaren. Al was het als geheugensteuntje. Of om de puzzel af te maken. En later de goede oplossing te controleren! Duton heeft al een beetje de vroege lente in de bol en onthaalt de prijswinnaars op een weekend Parijs, voor twee personen èn op datum naar keuze. Let er overigens wel op dat de mëëstgevraagde vakaïv tiebestemmingen snel zijn volgeboekt, zorg dat u er bij- tijds bij bent, veel plezier! O N 4v u Ter beschikking gesteld door De betreffende reizen worden samengesteld door Duton. jr0t0 Niestadt Duton heeft een particuliere kant, maar ook een volledig op de zakenman afgestemde afdeling. Met alle eiectronische verbindingen die daarbij horen, nou ja, zakenman. ook alle mogelijke instellingen en groepen maken gebruik van deze reisafdeling: van advocaten tot dartclubs, van congresgangers tot wielersupporters. De heer A.F.J. van Doorn zwaait er de scepter. Hij onderhandelt wereldwijd. En brengt met zijn team medewerkers, de reizigers op soepele wijze naar iedere locatie op deze aardbol. Met alle moge lijke maatschappijen en agenten voeren zij onderhandelingen om de laagst mogelijke tarieven te krijgen. Plus alle toegespitste urgentie-facilitei ten. De monteur die halsoverkop naar een installatie in Nigeria of op Borneo moet, dient geen seconde te verliezen. Het gezelschap dat door Canada reist en obsta_kels ontmoet, moet op ieder uur van de dag èn de nacht Duton kun- \pen bereiken. Dat klopt dan ook. Voor deze categorie gaan er 7x24 uur Duton- ureit in één week. Naast de inhouse-computer, de beeld schermfaciliteiten, telex etc. beschikt de afdeling over een Corda met de KLM. Nieuw is hierbij het systeem van 40.000 verbindingen dat thans operationeel is. Eerst moest men volstaan met 'slechts' 6.000 verbindingen. Nieuw is voorts de ticket printer die weldra de KLM-tickets ter plaatse aan de Rotterdamsedijk uit de machine doet komen. Nieuw is ook de uitbreiding van de ser vice in Toerkoopverband van Holland Handling op Schiphol. Met last minute tickets, een eigen balie in Hal Noord, persoonlijke begeleiding, oproepservice etc. De heer Van Doorn: 'Het hoeven niet allemaal wereldreizen te zijn. Ook in eigen land of net over de grens zijn wij aktief. Ik noem bijvoorbeeld het off shore-gebeuren in de Noordzee en de City Hopper vluchten vanuit Schiphol en Rotterdam naar Engeland, Basel, Parijs, Hamburg etc. Wij verzorgen desgewenst inklusief dag- en avondpro gramma's. Id eel vormgeving/ illustraties: Pepijn reklamestudio, Schiedam. (Tel. 010 73 42 32) Fotografie: Martin van der Burgh, Schiedam. Tekst: Cees Spaans, Schiedam. Nieuws voor de zakenwereld 4 N.B. KLM komt in 1983 met sleeper stoelen voor de eersteklas. Nóg meer comfort voor de zaken man! c Tweemaandelijks zendt Duton haar relaties een map met up to-date informatie over reizen en reis- bestemmingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 7