Scheids rechter bedreigd SSV naar kampioenschap van Nederland VOORWERPEN Oefenwedstrijden Ouderentoernooi SW loterij Testtraining Overige bestuursleden Geen lid van SSV N ieu wjaar s vier ing Naar Beilen EVENEMENTEN PASPOORT '83 RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. SCHIEDAM De Schiedamse Scheids rechters Vereniging neemt in het grote arse naal van verenigingen die onze stad rijk is, een belangrijke plaats in en is door de jaren heen in Schiedam en ver daar buiten een begrip ge worden. door Adri Boer jaMjitl GEBIT STUK J. VERINGMEIER Eind december verschijnt het Het pakket reductie coupons omvat niet minder dan 126 mogelijkheden om extra korting te ontvangen. Voor slechts vijf gulden hebt u het Evenementen Paspoort '83 in handen. Toezending volgt na overschrijving ad f.5(- op gironummer 11.000 of na toezending van een girobetaalkaart aan het Rotterdams Nieuwsblad. Inlichtingen bij Bespreekburo tel. 010—128231 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 31 DECEMBER 1982 PAGINA 9 Nieuwe Stadsblad Op dinsdag 4 januari, tijdens de nieuwjaarsreceptie, zal bij de Schiedamse Invaliden Sport vereniging De Ooievaars de overdracht plaatsvinden van de bus voor gehandicapte sporters. De familie Wolthuis, die een groot gedeelte van de kosten heeft binnengehaald met het organiseren van bingo-avonden ten bate van SIS De Ooievaars, zal de bus aan het bestuur over handigen. De bus die van alle gemakken is voorzien, er is o.a. een rolstoel- lift in aangebracht, is een grote aanwinst voor de vereniging die met de rolstoelbasketbal- ploeg en de tafeltennissers vrij grote reizen moeten maken om hun competitiewedstrijden te spélen. Ter voorbereiding van de tweede helft van de competitie heeft SVV trainer Nol de Ruiter het nodig geacht om tijdens de winterstop een viertal oefen wedstrijden te spelen. Op dinsdag 4 januari, aanvang half acht, komt de ere-divisie- ploeg Willem II op bezoek in het sportpark Harga. Op don derdag 6 januari speelt SVV bij en tegen DHS in sportpark Ket- hel, aanvang eveneens half acht. Op zondag 9 januari gaat SVV op bezoek bij Blauw Zwart in Wassenaar en op dinsdag 11 januari zijn de Schiedammers op bezoek bij VDL in Maassluis. Op zondag 16 januari begint het tweede gedeelte van de compe titie met de thuiswedstrijd te gen MVV uit Maastricht, aan vang half drie. Het ouderen-biljart-toernooi dat wordt afgewerkt in het bil jartcentrum De Griffioen in de le van Ley den Gaelstraat in Vlaardingen, is dinsdagmiddag de wedstrijd gespeeld tussen de twee Schiedamse teams van De 4 Molens A en St. Jozef A. Het team van de 4 Molens bleek ui teindelijk de sterkste te zijn en won met 12-4. De totale uitslag was: Van der LindenJ. Col- lignon 2-0, ElswijkDris 0-2, Het Evenementen Paspoort '83 verschijnt eind december. Stuur een ingevulde girobetaalkaart of Euro-bankcheque in met vermel ding: Evenementen Paspoort '83 ad 5,- t.n.v. Rotterdams Nieuwblad. U kunt ook het Paspoort afhalen bij ons bespreekburo. Coupon 15 Ahoy, zondag 16 januari RN Zesdaagse Zondag, van 11.00-18.00 uur Toegangsprijs 25,-. Korting 10,- (max. 2 personen) op de volwassenen prijs. Plaatsbespreken bij Bespreekburo Rotterdams Nieuwsblad Coupon 120 .St. Laurenskerk, 3 januari 1983 aanvang 19.30 uur Zang-Improvisatie- en orgelavond (The New Years Prom). Toegangsprijs 5.- p.p. Korting 1,50 p.p. (max. 2 personen). Boeken Coupon 110 De Kaap, Hans Soeters .128 pagina's binnenwerk met veel oude foto's, formaat 21x29.7 cm. Prijs/26,50. Tegen inlevering van coupon 110 7,50 korting Gratis reproduktie van de Eerste Katendrechtse Haven, formaat 45x64 cm, verkrijgbaar uitsluitend bij het afhalen. ^Coupon 118 Wie Wat Waar, de populaire almanak voor f 13.50. Tegen inlevering van coupon 118 1 2,-korting. Op vertoon van evenementen paspoort '82: Delven in Delfshaven, Herman Romer van 32,50 voor 22,50 Onder de rook van een stad, Overschie, van 1900-1970, van ■f 17,50 voor 10,- Herinnering blijft, Henk de Beeld, van 17,50 voor 10,- Boeken etc., af te halen bij: Bespreekburo Rotterdams Nieuwsblad, Coolsingel 67, Rotterdam. Voor verzending per post: tel. 010-128231 Dagelijks geopend van 9.00- '17.00 uur, zaterdags van 9.00-13.00 uur Van de WaterG. Collignon 2- 0, PlooyVan Soest 2-0, Lans bergenVan Duikeren 0-2, TroostCrama 2-0, Lau rensOudenaarde 2-0 en Schil- teJanse 2-0. Bij de voetbalvereniging SVV wordt een loterij gehouden met als hoofdprijs een reis naar keuze ter waarde van 2000 gul den en te besteden bij reibureafi De Beer aan de Appelmarkt. De verkoop van de loten start op 1 januari. Er zijn 5000 loten die voor twee gulden per stuk van de hand gaan. Op woensdag 5 januari organi seert de tafeltennisvereniging de Korenbeurs in de Koop mansbeurs aan de Lange Haven 145 een speciale testtraining voor jeugdspelers vanaf 7 jaar. Iedereen die zin heeft om mee te trainen wordt verwacht om 14.00 uur. Eventuele verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij: Robert Oostrum tel. 010- 736436. Voor de voorjaarscompetitie van de Nederlandse tafeltennis- bond zijn de eerste jeugdteams van de Korenbeurs als volgt in gedeeld: Meisjes landelijk A: Rhenus1 Hotak'68 1 Huizen 1 De Korenbeurs 1 Treffers (A) 1 De Kroon 1 Jongens landelijk B: Spirit 1 Treffers (B) 1 Noad 2 De Korenbeurs 1 Ilac 1 Smash (M) 1 Men schrijft ons: „Maandag was de sporthal Mar griet in gebruik door de pupil len voetballers in verband met het 25-jarig bestaan van de SPV. Ik was getuige van de finale wedstrijd tussen SVV dl en Sparta Dl welke door Sparta met beter voetbal werd gewon nen, 4-2. Wie schertst mijn verbazing toen de scheidsrechter het laatste fluitsignaal liet horen. Twee personen, behorende bij de SVV pupillen konden hun teleurstelling niet verwerken en sprongen over de afrastering het veld in om de scheidsreGh- ter eens duidelijk te maken, met scheldwoorden en bedreigin gen, hoe slecht hij had gefloten. Gelukkig werd deze door an dere personen beschermd en kon erger worden voorkomen. Ik vraag mij dan af, waar zijn deze mensen mee bezig? Het or ganiseren van zo'n toernooi vergt veel tijd en inspanning. De scheidsrechters geven hun tijd belangeloos aan de jeugd. Is dit dan hun dank? Tel eerst tot tien als u wilt rea geren op een fout van de scheidsrechter. Maar laten we ook niet vergeten dat er nog nooit een foutloze scheidsrech ter is geweest en spelers ook fouten maken. Men moet als ouders en begelei ders bedenken dat zij een voor beeld dienen te zijn voor hun pupillen, en probeert in de sport te incasseren. Laten we blij zijn voor onze jeugd, dat zo'n pupil- lentoernooi mogelijk is in Schiedam". Harry Lakwijk scheidsrechters docent Arbitersvereniging SllKM Leen Schotting De op 17 oktober 1949 opge richte vereniging is er alles aan gelegen om die verwor ven positie binnen de Schie damse sportwereld op de eerste plaats te handhaven, en indien mogelijk zelfs uit te breiden. Ook buiten Schiedam en dan met name bij de KNVB, RVB en COVS staat de SSV goed aangeschreven dienend als voorbeeld voor de vele scheidsrechtersverenigingen in het land. Laten we eens binnen de muren van deze vereniging kijken om te be speuren hoe één en ander tot stand gekomen is, en van daaruit de huidige aktivitei- ten de revue laten passeren. Vanaf 1949 heeft de SSV vijf voorzitters versleten met zeker voor Schiedam geen onbekende namen. Dit zijn in willekeurige volgorde: Jan Bergeijk, Goof van 't Geloof, Leen van Sijl, Joop van der Klink en last but not least Lou van Ravens. De voorzittershamer wordt thans gehanteerd door Leen Schotting die dit werk al sinds 1962 met veel plezier doet. Een man die met de overige be stuursleden de touwtjes goed in handen houdt en zeker niet te rugschrikt om intern te corrige ren waar dat nodig is. Extern, dus naar buiten, een zeer aktief man die, waar moge lijk ls, zal zorgen aanwezig te zijn in eigen persoon, of regelt dat vanuit bestuur acte de pre sence gegeven wordt Op die plaatsen, die in het belang zijn of kunnen zijn van de vereni ging' We mogen dan stellen, als we de huidige stand van zaken zien, met succes. Als we daarnaast over het be stuur spraken, dan lijkt het goed ook de overige leden voor het daglicht te halen. Op de eerste plaats hebben we dan de secretaris Jan de Koster. Bestuurslid sinds 1975 en vanaf 1977 beheert hij het secreta riaat, dus de papierman waar de vereniging om draait. Ondanks zijn zeer drukke privé werkzaamheden en de aktieve scheidsrechter in groep I van de KNVB, een man die dit werk met volle overgave en precisie doet. De penningmeester is Aad Gudde, bestuurslid vanaf 1971 en beheerder van de geldmid delen sinds 1975. Gudde is een topper als scheidsrechter in de hoogste klasse van het amateur voetbal. Dan hebben we Henk van der Veer. Wie kent deze kleurrijke Schiedammer niet? Hij verzorgt i Jan de Koster thans de clubavonden van de vereniging. Het is vooral zijn verdienste dat toch vele promi nenten in de sportwereld deze avonden opluisteren. Peter Broekhof Henk van der Veer staat al 32 jaar ingeschreven als lid en is met een kleine onderbreking van drie jaar al zo'n 27 jaar be stuurslid. Actief is Van der Veer nog als waarnemer van d6 scheidsrechter in het betaalde voetbal. Als laatste bestuurslid hebben we Peter Broekhof, die de opengevallen plaats, door het verdwijnen van Gerard van Deuzen naar de KNVB afdeling Rotterdam, heeft ingenomen in maart 1982. Deze weet zich belast met de spelregelavonden voor de jeugd (weer te houden in januari en februari 1983) en het coördine ren van werkzaamheden ron dom bijzondere gebeurtenissen. Broekhof blaast aktief in de RVB sinds twee jaar. De SSV telt op dit moment 91 leden, waarvan 50 aktief Een eerste optreden van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging als voetbalelftal in 1950 op Boshoek Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak 's zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 De afdeling gevonden- en verloren voorwerpen is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en is telefonisch bereikbaar onder nummer 260760 (toestel 119). Gevonden voorwerpen af te halen op het hoofdbureau (Lange Nieuwstraat 55). 1 sleutel met hockey label groen; 1 Zundapp-sleutel; 1 bruin etuitje met 3 sleutels; 1 bruin etuitje met rits met 5 sleutels; 8 sleutels met 3 ringen 1 Ford Escort label; 1 bruin etuitje met 4 sleutels; 1 zwart etuitje met opschr. Evag B.V., met fietssleutel, 1 huissleutel en 1 loper; 1 roodbruin etuitje met 3 sleutels; 1 kleine Abuss- leutel; 1 musketonhaak met 1 huissleutel en 1 autosleutel; 1 zwart etuitje met 5 sleutels en geld; 1 grote ring met 4 sleu tels en 1 kleine ring; 1 fiets sleutel; 3 sleutels aan een mus ketonhaak (Zundapp) en na gelknipper; 1 ring met 1 fiets sleutel en 1 kleine sleutel; 1 fietssleutel; 1 bruin etuitje met 5 sleutels; 3 sleutels waar on der 1 gebroken en een Opels- leutelhanger; 5 sleutels aan een ring met zwart label waar onder 1 Fiatsleutel en 1 Ci- troën autosleutel; 1 fietssleutel aan een ring; 1 ring met 8 sleutels; 1 bordeaux etuitje met 6 sleutels; 2 fietssleutels aan een zwart label met opschrift Tweewieler centrum K. v.d. Burg; 1 linker suede wolge- verfde herenhandschoen; 2 rood/blauwe sokken; 1 paar beige handschoenen; 1 beige centuur; 1 make-up tasje, ge streept; 1 bruine tas met in houd; 1 rechter zwarte dames handschoen; 1 wieldop; 1 zwart Volvomapje met inhoud; 1 bromfietsverz. plaatje FZX- 927; 1 armbandje met op schrift: Je...; 1 beige portemon nee (dames); 1 rode knipporte- monnee. AF TE HALEN BIJ DE VINDER: 1 bruin etui en monogram B en 4 sleutels, mevr. Hollander, W. Pastoorstr. 22, Schiedam, tel. 736876. 1 sleutel aan een label met wit plaatje waarop Janny, mevr. Hoogenboom, Talmalaan 62, Schiedam, tel. 707537. 1 zwart etuitje Audi en 4 sleu tels, mevr. Walsmit, Linden- dreef 63, Vlaardingen, tel. 740566. 1 bruin etuitje met 6 sleutels, mevr. v. Houten, Oosterstr. 40, Schiedam, tel. 265059. 1 bruin etuitje met 9 sleutels, R. de Groot, Piersonstr. 16, Schiedam, tel. 704097. 1 ring met 11 sleutels, zwart etui, Overheul, le Tuinsingel, Keet fa. Burggraaf, tel. 734767. 1 ring, 1 huissleutel, 1 kelders leutel, 1 fietssleutel, mevr. Schoenmakers, Iedenbrug- straat 32, Schiedam, tel. 738854. 1 ring, 2 lips, 1 huissleutel, mevr. v. Beers, Delflandsweg 510, Schiedam, tel. 730064. 1 bruin etuitje met 2 sleutels, J. Westra, Meeuwensingel 108, Schiedam, tel. 708539. 1 ring met 5 sleutels, w.o. 1 Hondasleutel, mevr. Laat, Jo- zelf Oreliosingel 17, Schiedam, tel. 711261. 1 ring met 4 sleutels, w.o. naam v.d. Seijp, mevr. Roeters, Da Costastraat 26a, Schiedam, tel. 264060. 1 musketonhaak met opschr. Bungalowp. met 10 sleutels, mevr. Hokke, Hoppersingel 20, Schiedam, tel. 707717. 1 musketonhaak met 4 sleu tels, mevr. Nieuwstraten, Pun ter 4, Schiedam, tel. 701731. 1 polstasje met inh. en rijbe wijs, mevr. de Waard, Lange Nieuwstraat 26, Schiedam. 1 plastic tas inh. werkkleding, etc., mevr. Stoop, Boerhaave- laan 110b, Schiedam, zeildoektas „Brook", regenpak en overall, L. Grobben, Smeta- nalaan 82, Schiedam. 1 schooltas, bruin met Havo Boeken, mevr. Meerhof, Alb. Thijmstr. 22a, Schiedam. 1 goudkl. dameshorl. hr. Doe- ven, Obrechtstr. 25, Schiedam, tel. 704509. 1 herenhorloge, goudkl. leren bandje, mevr. Scholte, Ed. v. Beinumlaan 21, Schiedam, tel. 715308. 1 herenhorl. digitaal, mevr. v. Dorp, Bouwmeesterweg 28, Schiedam, tel. 712250. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onnetlaan 185 Talafoon 264174 b.g.g. 375516 1 herenhorl. goudkl., mevr. Rigters, Cartesiusstr. 17a, Schiedam. 1 herenhorl. met metalen band, hr. Zuydgeest, Parkweg 3, Schiedam, tel. 737352. 1 polyeter roeiboot, R. Roeters, Buitenhavenweg 5a, Schie dam. 1 schooletui met hollyhobby, Boeren, Rotterdamsedijk 427, Schiedam, tel. 264211. 1 bruin leren etuitje met shag en geld, mevr. Koogje, Fa- bristr. 19, Schiedam, tel. 737963. 1 plastic zak met plant en be stek, H. Beenen, v. Hoffplein, Schiedam, tel. 152063. 1 zwarte kat met vrij dunne staart, v.d. Klooster, Snellius- singel 48b, Schiedam, tel. 735649. 1 groene parkiet, mevr. Pie- ters, Buis 3, Schiedam, tel. 708259. 1 bruine portm. met geldinh., Postkantoor, Nolenslaan te Schiedam. 1 roodbruine damesportm. geld en foto's, Postkantoor, Nolenslaan, Schiedam. 1 blauwe portm. met inhoud, hr. v.d. Kraan, Puttershoek- sestr. 4, Schiedam, tel. 735772. 1 sleutelbos met 8 sleutels, w.o. 2 autosleutels, Loket Station, Schiedam. 1 bos sleutels, Juwelier Kok, Broersvest 92, Schiedam. 1 leren etui met sleutels, opschr. EVAG, v.d. Heuvel, P.K.O.-laan 86b, Schiedam, na 14.00 uur, tel. 152533. 1 bruin etui met 3 huissleutels, Batenburg, Chopinplein 159, Schiedam, tel. 701968. 1 bruin etuitje met 7 sleutels, mevr. v. Tienen, Schiedamse- scheidsrechter zijn, te weten 39 in de RVB en 11 in de KNVB. De vereniging kent vier ere-le- den en één lid van verdienste. Om dit maar meteen af te ron den, slechts (of toch nog) vier scheidsrechters uit Schiedam zijn geen lid van de SSV. Na de wekelijkse gezamenlijke trainingsarbeid op donderdag avond, onder leiding van Dick van Ham, wordt er in het hui dige onderkomen bij de SV HV Schiedam clubavond ge houden. Alhoewel een rode draad als spelregelkennis, steeds op emi nente wijze door Harry Lak wijk gebracht, door alles heen loopt, er wordt zoveel mogelijk gedaan om het, als het dan kan, het een ieder naar de zin te ma ken. Er zijn spreekbeurten. In het afgelopen jaar waren dat o.a. Theo Westen van het bondsbu- reau van de KNVB, Joop Schop ex-trainer van Martinit, Gerard Houtbraken internationaal handbalscheidsrechter, Arnold De nieuwjaarsviering is weer zoiets „eigens" van deze kleine Aad Gudde Lobman ex-trainer van PPSC, Piet Roomer voorzitter van de scheidsrechterscommissie ama teurvoetbal en Ignace van Swieten, bekend ere-divisie scheidsrechter die nog deze maand zijn visie over kwam brengen over het wel en wee van Spanje WK 1982 en de scheidsrechters. Daarnaast zijn er klaveijas-dis- cussie- en bowlingavonden als mede avonden waar voorzitter Schotting zelfs de „bingo kre ten" laat horen. Op zaterdag 8 januari zal het zaalvoetbalkampioenschap voor scheldsrechtersteams in Beilen worden gehouden. Dit voetbal festijn dat jaarlijks wordt ge houden en waar die teams/- groepen/afdelingen in uitko men die winnaar zijn geworden in het eigen district. Voor wat betreft de SSV is dat KNVB dis trict West II. Als het aan het bestuur ligt en gelet op de belangstelling van de leden, een evenement wat z'n weerga in de zo rijke ge schiedenis van deze vereniging niet kent. Het SSV team bestaande uit coach Cor Heeze en spelers Dolf de Ruiter, John Banffer, Ruud Slavenburg, Henk Offenberg, Wout van Vuuren, Theo Beze- mer, Ger Droog, en Cor Heeze jr., weet zich vergezeld van twee autobussen en een totaal gezelschap van 84 personen, die tegen betaling van een wel zeer laag bedrag, gezien de tijd waarin we leven, een volledig verzorgde dag meemaken. In dit verband is het goed te weten dat een bijdrage van een paar bedrijven, te weten, Nico- verken, All Print drukkerij en GOM schoonmaakbedrijven, de financiële last van deze dag duidelijk verlicht. Spandoeken, toeters en bellen worden nu reeds in stelling ge bracht. De achterliggende pe riode van oefenwedstrijden geeft veel vertrouwen in, naar men hoopt, een goede afloop. weg 63, Schiedam, tel. 714378. 1 bruin mapje met 7 sleutels, mevr. den Uijl, Burg, v. Haarnlaan 1163, Schiedam, tel. 704152. 1 sleutelbos met 7 sleutels en kaart Pietersen, mevr. Schol ten, Faassenplein 98, Schie dam, tel. 715483. 1 paar motorhandschoenen, zwart met blauw/wit, den Bra bander, Julianalaan 92b, Schiedam, tel. 263438. 1 dameshandschoen buin wol- kunstleer, 't Hart, v.d. Duin v. Maasdamstr., Schiedam, tel. 711912. 1 zwarte lange dameshand schoen, 1 leren etui met lip penstift, mevr. Pauw, tel. 263626. 1 linker buine dameshand schoen, Hopman, L. Raemae- kerstr. 117, Schiedam, tel. 733329. 1 kinderschoentje, donker blauw, hr. Korpel, Puccinistr. 38, Schiedam, tel. 715228. 1 zwarte rechter dameshand schoen, mevr. Schaftenaar, Stadhouderslaan 93, Schiedam, tel. 737176. Henk van der Veer vereniging. Waarom moet dat ook nog op 14 januari, de maand is dan al haast om. Bestuurslid Peter Broekhof hierover: „Wel, eigenlijk zou het dit jaar op 8 januari gehou den moeten zijn. Maar de zaal voetballers gooiden door hun prestaties roet in het feesteten, vandaar dus nu een week later. Ook op het waarom kunnen we denk ik een passend antwoord vinden. Nagenoeg alle vereni gingen houden hun eigen nieuwjaarsreceptie meestal de eerste, tweede en zelfs nog de derde dag van het nieuwe jaar. Het is gelet de goede kontakten nodig maar ondoenlijk om alle vrienden de hand te gaan schudden in zo'n kort tijdsbe stek. „De SSV doet het dan dus ge woon wat later zodat alle ver enigingen ook acte de presence kunnen geven. Men stelt er ge woon prijs op tenminste één keer per jaar bijeen te komen met deputaties van de besturen van alle Schiedamse voet balverenigingen, met bevriende relaties zoals hoofd- en dis- trictsbestuur van de COVS Centrale Organisatie van Voet bal Scheidsrechters), sportraad Schiedam, bestuur ABC (Alge mene Bedrijfsvoetbal Competi tie), bestuur en scheidsrechters commissie van de RVB, enzo voorts. En laten we duidelijk zijn, dit alles met de dames. Want onder het genot van een drankje en een hapje wordt deze avond doorgebracht, waarbij de kon takten onderling weer eens ver stevigd worden en een ieder de gelegenheid heeft anderen op een zeer gezellige manier te ontmoeten. Zo'n avond is het tegenwicht voor alle narigheid die er som tijds bestaat tussen „de man in het zwart" en de voetballende leden van de verenigingen". Het zal dan ook wel weer bij zonder druk worden op vrijdag 14 januari in de kantine van Schiekarton aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. „Hoe kan het ook anders als je zo aan de weg timmert", zegt Peter Broek hof tot slot.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 9