Nutsbedrijven nemen proef van half jaar Ambulancedienst kampt met groot ruimtegebrek VANDAAG deze krant „Klachten tegen politie onafhankelijk behandelen" in Stadsblad Grote reünie van Vlaarl „Vakbondsaktie te vroeg aangekondigd" Bus voor Ooievaars: sporters van 't jaar Kethel noord graaft de strijdbijl op mmgm De Volvo en Daf specialist Vka1h& Uw BMW-dealer: Kalfsbeek b.v. GGGD wacht op betere tijden Rechtswinkel wil andere regeling «010-268220 Scholenmarkt Data RADIO ABA Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan- huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren g-van werkéï Het SCHIEDAM Met ingang van woensdag 26 ja nuari gaat het Reinigingsbedrijf van de O.N.S., bij wijze van proef, oud papier en karton apart inza melen. De proef duurt 6 maanden en is van toe passing op huisvuilwijken in Schiedam Oost en Schiedam Zuid. Op elke laatste woensdag van de maand, gedu rende deze periode, rijdt een papierwagen door de straten. Het oud papier/karton kan gebundeld en/of in kartonnen dozen aan het personeel van deze wagen aangeboden worden. SCHIEDAM/VLAARDINGEN Door een re cente verhuizing is het momenteel nogal behel pen geblazen voor de personeelsleden van de am bulancedienst GGGD Nieuwe Waterweg Noord, die in afwachting van ministeriële goedkeuring voor de nieuwbouw aan de Hargalaan in Schie dam, moet bivakkeren op twee adressen. Twee ambulances startklaar in de garage; voor de rest van het wagenpark is geen plaats. Onrust Inschikken Aan de Hoflaan moet het personeel zich omkleden in de gang. appelmarkt 2a Schiedam Ophaaltijden Ulferd Bruseker: onrust onder ambulancepersoneel Parkeren T.V. Wij helpen direktü! Slaapzitkamer in het ziekenhuis voor het ambulancepersoneel. te weinig ruimte Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. Nieuwe VRIJDAG 7 JANUARI 1983 - NR. 2 OPLAGE 37.500, 35e JAARGANG SCHIEDAM Op vrijdag 7 ja nuari (vanavond) houdt de Schiedamse Turkse Werkne mers Vereniging nieuwjaarsre ceptie in de Blauwe Brug aan het Bachplein. De receptie duurt van half zeven tot half één. In het teken van het nieuwe jaar staat ook de ledenvergade ring die de Ned- Christ. Vrou wenbond houdt op 11 januari in de benedenzaal van de Opstan dingskerk (Nieuwland). De da mes zijn vanaf acht uur creatief bezig onder leiding van me vrouw Wijnhorst. Gasten ook welkom. De wijkvereniging Bijdorp houdt op zaterdag 8 januari in zaal het Trefpunt aan de Schiet baanstraat een bingoavond. Om acht uur wordt de eerste ronde gespeeld. Onder de 16 jaar al leen toegang met geleide. Muziekvereniging St. Radboud uit Kethel geeft op zondag 9 ja nuari een koffieconcert in de Blauwe Brug aan het Bach plein. Het harmonieorkest staat onder leiding van J. Seegers, de drumband wordt aangevoerd door W. v.d. Drift. Het concert begint om half één, de toegang is gratis. Op het pro gramma staan werken van on der andere Schubert en Offen bach. Het Rode Kruis verzorgt al ja renlang aangepaste vakanties voor langdurig zieken en ge handicapten in tehuizen in Rhede en Wezep. Inlichtingen hierover zijn ver krijgbaar onder telefoonnum mer 268013 op dinsdag, woens dag en donderdagmorgen tussen 9 en 12, of aan de vesti ging aan de Warande 95. De sluitingsdatum voor deze vorm van vakantie, waaraan over igens wel kosten zijn verbon den, is op 1 februari aanstaande. Voor de maand januari heeft de Ned. Vereniging van Huisvrou wen het volgende programma opgesteld. Contactpersoon van de afdeling Schiedam is me vrouw E. Keuzenkamp, H. Du- nantlaan 4, Vlaardingen, tele foon 704705. Woensdag 12 januari 14.00 uur. Films van EVAG in zaal Irene. Dinsdag 18 januari 10.00 uur v.m. in Gebouw Christelijk-So- ciale Belangen vertoning van de film „Slechthorend", een portret van 5 personen, regie Jacq. van den Noordt en Riemko Haanstra. Vrijdag 21 januari Parenbridge drive in de Margriethal. Donderdag 27 januari 14.00 uur. Discussie „Kiezen voor je leven, wat doe je er mee" in gebouw C.hr. Soc. Belangen. SCHIEDAM Van café het Sterretje aan de Buitenhaven weg is woensdagavond een ruit van ruim één meter in het vier kant vernield. De politie hield een 36-jarige Rotterdammer aan die zich zo balorig gedroeg dat hij naar het hoofdbureau werd afgevoerd. Volgens de po litie verkeerde de man onder invloed van drank, en was hij volledig over zijn toeren. V'.v. Av-.vV-w Oud papier voortaan apart opgehaald ngen zal op 12 maart de grootate reü- nie van oud verzetsstr ders üÉilde tweede wereldoorlog worden gehouden. lijk J»et Geuzenmonu- ment door Koning Beatrix op de Viiks dingse Markt onthuld Dit monument moet i gedachte levend houdt*, aan de Geuzemde eerste verzetsgroep in Neder- land die in rii* ooerio Koi dingse zaterdag staat in grote lijnen al vast. Na de onthulling zal er eek bijeenkomst plaaÜ vinden in de SS Grote Kerk, waarbij ook Ko- zig zal zijn. Daarna ver plaatst het hele gezel schap zich naar de Lijn baanhallen aan de Vlaardingse Baan- Het is nog niet bekend of Koningin Beatrix deze bijeenkomst mm gaat bijwonen. Ado's-Garage-Rek reertte Nieuw Mathenessestraai 11-13, Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Dankzij de inspanningen van Schiedamse verenigin gen en scholen wordt een redelijk aandeel van het pa pier reeds opgehaald. Ón danks deze oud papierakties verdwijnt er toch nog heel wat papier in de huisvuilzak. In de circa 18.000 ton huis houdelijk afval, dat het Rei nigingsbedrijf jaarlijks inza melt, zit nog circa 20% oud papier/karton. Dit betekent dat circa 3600 ton per jaar wordt afgevoerd naar één van de afvalbergen die ons land kent. Eén van de mogelijkheden om deze afvalberg te „kleineren" is onder meer de afvalstroom te beperken dus nog meer oud pa pier/karton scheiden aan de bron. De algemene opvatting is dat op zijn minst de helft van het aan deel van oud papier en karton, dat nu in de vuilnisbak ver dwijnt, apart gehouden en aan het Reinigingsbedrijf of vereni gingen aangeboden zou kunnen worden. Schiedam, Nieuwe Haven 233, telefoon 010-731155 Maassluis I" P. C. Hooft;aan 11, telefoon 01899-19588. SCHIEDAM De Stichting Rechtswinkel Schiedam wil dat er alsnog wijzigingen komen in het Reglement Klach tenbehandeling Politieoptreden, dat onlangs werd behan deld door de (raads) Commissie voor Advies Openbare Orde. In het ontwerp zou hooguit één enkele kleine veradz ver andering zijn aangebracht, namelijk het woord advocaat dat vervangen werd door „een derde". De Rechtswinekel vindt dat het niet meer mag voorko men dat de politie weigert een vertrouwensman van de klager toe te laten als deze zijn klacht indient. De klager verkeert momenteel in een bijzonder onzekere posi tie, aldus de Rechtswinkel, om dat hij in het ongewisse blijft of zijn klacht in behandeling ge nomen zal worden. „De klachtenprocedure die het ontwerp-reglement voorsch rijft, heeft als grootste bezwaar dat. het onderzoek plaatsvindt door personen binnen het poli tiekorps. Het is twijfelachtig of een on derzoek, uitgevoerd door een collega van de aangeklaagde agent, ondanks alle goede be doelingen, wel objectief kan zijn", zo schrijft de Rechtswirt» kei aan het gemeentebestuur, dat het Reglement moet goed keuren. De rechtswinkel geeft derhalve de voorkeur aan een onaf hankelijk orgaan dat bevoegd is tot oordelen over klachten in zake politieoptreden. De rechtswinkel onderschrijft het uitgangspunt, dat het Regle ment moet leiden tot een betere vertrouwensrelatie tussen bur gers en politie. Een goede verstandhouding tussen deze twee partijen is vol gens de Rechtswinkel ondenk baar zonder een basis van be trouwbaarheid en integriteit. Wanneer die ontbreken is dat niet bepaald bevorderlijk voor het funktioneren van de politie. De grootste van die twee posten is die aan de Hoflaan in Vlaardingen, bij de brand weerkazerne. In Schiedam verblijft één ambulanceploeg sinds deze week in het zus terhuis van het Schieland- ziekenhuis, waar men met ruimtegebrek kampt. Reden voor deze verhuizing waren de al te hoog oplopende kosten van de vestiging aan de Tuinlaan, een tamelijk ver waarloosd pand dat nauwe lijks aan de eisen voldeed. In de winter was dit pand nau welijks warm te stoken -van al- lerwege moesten elektrische kacheltjes worden opgetrom meld om de broeders in een redelijk warm vertrek te laten verblijven. De verwarming in het zieken huis levert geen reden tot kla gen op. Maar volgens het Schie damse CPN-raadslid Ulferd Bruseker heeft men des te meer bezwaren tegen de krapte van deze nieuwe accommodatie. Volgens Bruseker, die over deze zaak schriftelijk vragen stelde aan burgemeester en wethou ders, heeft deze verhuizing ge leid „tot grote onrust onder het personeel". Bruseker is van mening dat het beschikbaar stellen van slechts één kamer leidt tot verslechte ring van de werkomstandighe den, aangezien het personeel moet slapen, roken en tv kijken in één en hetzelfde vertrek. Afgezien daarvan is ook het pu bliek niet gebaat met de verhui zing, vindt Bruseker. De ambu lance moet telkens met enkele minuten vertraging vertrek ken, omdat het personeel eerst de hele ziekenhuistuin moet oversteken om de wagen te be reiken. Bovendien zijn er te weinig ontspanningsmogelijkheden voor de ploeg, vindt het raads lid, dat b en w dan ook advi seert een tennistafel of een bil jart aan te schaffen. Uiteraard komt daar pas plaats voor vrij, als het nieuwe adres wordt uitgebreid met tenminste één vertrek. Ook C. W. Ligtvoet, hoofd am bulancedienst van de GGGD Nieuwe Waterweg Noord, heeft het moeilijk met de nieuwe situatie in Schiedam. Hij verwacht evenwel dat er op zeer korte termijn een kamer aan het wachtlokaal in het zus terhuis wordt toegevoegd - waarbij hij overigens aantekent dat men daar nu al de beschik king over twee vertrekken heeft, ook al zijn die klein en naar zijn zeggen ruim onvol doende. a la carte restaurant gespecialiseerd in vis-, vlees-, en grill-gerechten geopend: di. t/m vr. v.a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur SCHIEDAM In navolging van een goed geslaagde scho lenmarkt te Vlaardingen wordt dit jaar door de Prot. Chr. Toe latingscommissie te Schiedam op twee plaatsen nl. in „de Rank" op 12 januari en in „Irene" op 20 januari een scho lenmarkt gehouden. Op deze markt zijn alle scholen van het prot. Chr. Onderwijs in de Regio Nieuwe Waterweg aanwezig. Het is voor a.s. leer lingen voor het voortgezet on derwijs altijd moeilijk om een keuze te maken! De bedoeling is dat leerlingen en ouders zich daar laten voor lichten en zich oriënteren om als het ware een voorselektie te maken van hun keuze. Na deze scholenmarkt is het mogelijk op de open dagen van de scholen, ter plaatse nog eens een duidelijk beeld van de be treffende school te krijgen om dan definitief te beslissen. Het regelmatig ophalen van oud papier heeft het voordeel dat men zich op eenvoudige wijze van overtollig papier kan ont doen. Oude kranten en derge lijke worden gewoon opgesp aard tot de volgende komst van de reinigingsdienst. Hoewel de nutsbedrijven aan nemen dat de bereidheid onder de bevolking om zich op deze wijze van oud papier te ontdoen zonder meer groot is, wil men eerst een half jaar proefdraaien met deze nieuwe methode van vuil inzamelen. Pas na die periode wordt beke ken in hoeverre er sprake is van een gunstig (financieel) re sultaat. In Schiedam-Zuid gaat het Reinigingsbedrijf in het ge deelte begrensd door de Maasboulevard, Hoofdstraat, Nieuwe Haven, Willemskade en de Jachthavenlaan oud pa pier/karton inzamelen. In Schiedam-Oost gaat het Rei nigingsbedrijf in het gedeelte begrensd door de Broersvest, Overschiesestraat, Horvathweg, Hogebanweg, Lorentzlaan, Van Swindenstraat, Marconiweg en de Lange Singelstraat oud pa pier/karton inzamelen. de De proef vindt plaats in maanden januari 1983 tot en met juni 1983. Zowel in Schie dam-Oost als Schiedam-Zuid geschiedt dit op iedere laatste woensdag van de maand. Schiedam-Oost, woensdagen tussen 8.00 en 10.00 uur. Schie dam-Zuid, woensdagen tussen 13.00 en 15.00 uur. Ondanks dit initiatief blijven de nutsbedrijven ook het in zamelen van oud papier door particulieren, scholen of ver enigingen van harte onders teunen. „Iedere bijdrage is welkom", aldus de nutsbe drijven. Het wachtlokaal aan de Hoflaan is al evenmin riant te noemen. Ligtvoet: ,,'t Is een beetje in schikken, in afwachting van betere tijden. We hopen maar dat het nieuwe gebouw er snel komt. Hoe krap de overheid het ook heeft, ze zullen toch ées toestemiming moeten verle nen?" Heeft het ambulancepersoneel al nauwelijks ruimte om zich te keren, nog droeviger is het ge steld met het wagenpark, waar beslist onvoldoende parkeerge legenheid voor is. Ligtvoet: „Zeker bij koud weer is het eigenlijk niet verant woord zulke dure auto's zomaar buiten te laten staan. Die din gen kosten al gauw tussen de 130.000 en 150.000 gulden." De GGGD heeft zeven van deze ambulances tot haar be schikking. Voor de meeste wagens is geen plaats in de garage. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatio Ook voor uw vorlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1