Nieuwe dansvloer in Passage-foyer ingewijd I? Eerste paal 242 huizen in Woudhoek-Noord grandioze OPRUIMING 30% - 40% 50% ^22203 Verkeer BK-laan gestremd Lindenhof bedreigd door schimmels tSikerej(aersje Gift voor Senectute SG nieuwe kandidaat radio programma Houdt Groeneveld voor ogen Gebit stuk? Dansvloer Persiflage Een met kortingen vanaf Geen beletsels Laaiende ruzie, auto te water NIEUWE AUTO 010 - 260199 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 JANUARI 1983 AUTOBANDEN UITLATEN, ACCU'S SCHOKBREKERS Raam 26, Schiedam, tel. 265555 liilllllmiiliumml J. VERINGMEIER •N RANDSTAD EDITIE SCHIEDAM Voor de premiere van de klucht „Geen sex in Sussex", in repertoire genomen door de Toneelvereniging Othello, was eerder de Vlaardingse Stadsgehoor zaal totaal uitverkocht. Bij de heropvoering zaterdag in het Passagge Theater was dit ook het geval. Hier moesten de nodige mensen teleurgesteld wor den. Ze misten een gezel lige avond. Ja, zelfs minder dan de helft van de prijs! BROERSVEST 135 - TEL. 268492 SCHIEDAM De nationale Dansgroep Feerie Africaine uit Senegal geeft op donderdag 13 januari een eenmalige voorstelling in het Passage Theater, aanvang kwart over acht. Het ensemble telt veertig artiesten, onder wie twaalf danseressen. Sinds 1961 reist dit gezelschap onafgebroken de wereld rond onder de bezielende leiding van Maurice Sonar Senghor. De voorstelling is oorspronkelijk opgezet voor Afrikanen, maar weet keer op keer de ge hele wereld op uitzonderlijke wijze te boeien. Plaatsen voor deze show kosten 25, 20 en 15 gulden. De al sinds jaren dichtgeplankte Lindenhof wordt van binnen uit aangevreten door zwam men. Een knipoog van verstandhouding. Want wat is 65,- voor een mcdern montuur van perfekte kwaliteit? Watis 65,- vooreen dames-, heren- of kinder model waar u ook nog eens 1 jaar garantie op breuk krijgt? MODIEUS DAMESMONTUUR Stap snel eens binnen. U herkent ze in één oogopslag. Aan.... de knipoog natuurlijk. Wat anders? ROBUUST HERENMONTUUR Aangesloten bij het STOEI STERKE KINDERBRIL Voor zekerheid en service de Gilde-Opticien Schiedam, Hoogstraat 73, tel. 010-267665 PAfilNA 3 Succesvolle toneelavond Othello |iilllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ SCHIEDAM De Schie-1 damse Gemeenschap is de nieuwe gegadigde om op 12 maart 1983 via het ka- E belnet een radio-uitzen- E ding te verzorgen over de E onthulling van het Geu- E E zenmonument op de E E Vlaardingse Markt. E E De kandidatuur van de E E SG is geschied op voor- E E dracht Van burgemeester E E en wethouders. In eerste E E inst.=tie werd gedacht, de E E Ziekenomroep Schiedam E E voor het programma in te E E schakelen. E E De ZOS viel echter uit de E boot toen de Stichting Ra- E E dio Boemerang de ge- E meente er van wist te overtuigen dat de minis- E ter van Welzijn Volksge- zondheid en Cultuur deze organisatie beslist geen E E toestemming zou verle- E E nen. E E Volgens Boemerang heeft E E de ZOS geen enkele so- E E ciaal-culturele binding E E met het verenigingsleven E in Schiedam. De Schie- E damse Gemeenschap heeft dat wel, en zou der- halve veel eerder voor een zendvergunning in H aanmerking komen. E Volgens SG direkteur E E Ruud Pillard staat nog E E niet vast wie de uitzen- E E ding daadwerkelijk gaat E E verzorgen. Weliswaar E wordt de vergunning aan- E E gevraagd op naam van de E E SG, maar deze organisatie E E beschikt niet over de ver- E E eiste kennis en appara- E E tuur voor een radiouit- E E zending. E E Mogelijk zal daarom als- E E nog de Ziekenomroep E E worden gevraagd, haar E E technische medewerking E E te verlenen aan het pro- E gramma. E Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Nieuwe Stadsblad KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979. 15-11-82 Het was de eerste avondvul lende voorstelling van Othello, gebracht op het Passagepodi um sinds de verenging 27 jaar geleden werd opgericht. Voordien was men aangewe zen op zaal Arcade tot daar voorlopig het doek viel. Met medewerking van de af deling toneel S.G. en de Stich ting Passage Theater werd het financieel mogelijk in het theater een voorstelling te ge- Als een extra publiektrekker besloot Othello steeds de uit voeringen met een groot bal te besluiten. Al eerder is geble ken, dat ook in het Passage Theater mogelijkheden aan wezig zijn voor het geven van zo'n slotbal. Deze mogelijkheid is nu geper fectioneerd met leggen van een parketvloer in de bene- denfoyer. Hier zijn bovendien kleine ruimte winnende wijzi gingen aangebracht en enkele zitjes geplaatst. Volgens wethouder Herman Posthoorn liggen hier ook voor andere toneelverenigin gen die tot nog toe niet van het theater gebruik maken de zelfde kansen, mits er kontakt wordt opgenomen met de af deling toneel S.G. en de Stich ting Passage Theater. Met de keuze van de klucht „Geen sex in Sussex" door SCHIEDAM Op vrijdag 14 januari 's middags om vier uur zal Chris Zijdeveld, wet houder stadsontwikkeling, de eerste paal slaan van 242 woningen die het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in Woudhoek Noord gaat neer zetten. Het projekt bestaat uit eenge zinswoningen en kleinere wooneenheden, sommige met tuin en terras, andere in de vorm van een patiobungalow. De eerste fase van 66 woningen, waarvoor nu de eerste paal ge slagen gaat worden, bestaat uit eengezinswoningen die reeds allemaal verkocht zijn. Ontwerper van zowel de wijken als de woningen is het Archi- tektenbureau Frans van Dillen en Rien Ogier te Rosmalen. De woningen worden in opdracht van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten gebouwd door het bouwbedrijf Gebr. Verschoor te Pernis. Bij de bouw zal veel aandacht worden besteed aan soliditeit, zorgvuldige afwerking en woonlastenverlagende isola tie. De woningen vallen onder de zg. premie-A-regeling, wat betekent dat afhankelijk van het inkomen van kopers een zeer hoge subsidie mogelijk is. Anthony Marriot en Alister Foot in een vertaling van Karei Bosheim heeft Othel lo een goede greep gedaan. Het is een persiflage op de oorspronkelijke Engelse ti tel: „No sex please, we're Britisch" waarin uiteinde lijk de hypocrisie aan de kaak wordt gesteld. Onmogelijke situaties ontstaan voor het echtpaar Hunter, wanneer de vrouwelijke kant een bijverdienste zoekt om in staat te zijn een eigen huis te kopen. Het te door Francis te verko pen artikel blijkt porno in ver schillende vormen te zijn. Turbulente dingen gebeuren in het flatje alvorens de lucht opklaart. Deze geven aanlei ding tot ware lachsalvo's in de zaal en gniffelen om gelan ceerde dubbelzinnige woord spelingen. Leuke grappen bedachten bo vendien de auteurs van de klucht zoals het neerklappen van het keuken doorgeefluik en het bij herhaling vernielen van een boeket bloemen. Othello wist met een goede rolbezetting uit het stuk te ha len wat er aan kijkplezier in voorkomwam. Opvallend goed was het de cor waarin dit porno-drama uiteindelijk een goede af loop kreeg. Ook voor regis seur Koos Huibers was de voorstelling daarom een suc ces. W.B. SCHIEDAM Het gemengd koor Senectute heeft van het Anjerfonds Zuid-Holland be richt ontvangen dat het koor een gift van 1900 gulden is toe gekend voor de aanschaf van koorkleding voor de vrouwe lijke leden. In de nieuwe uitmonstering is Senectute te horen en uiteraard te zien op zondag 20 februari in de kerk van de H.H. Martelaren aan de Stadhouderslaan 15 in Den Haag. In Schiedam treedt het koor op op zondag 6 maart in De Woud- hoek aan het Heijermansplein, 's middags van twee tot vier. Het koor staat onder leiding van mevrouw E. Mekes-Ros- man. De piano wordt bespeeld door mejuffrouw L. Kemp. Schiedams crematorium voor hele regio SCHIEDAM Wanneer Schiedam besluit, over te gaan tot de bouw van een crematorium, zal deze in richting al binnen enkele ja ren met een sluitende begro ting kunnen werken. Voor een toegevoegd cremato rium zoals Schiedam dat wil aanleggen op de Algemene Begraafplaats, ligt de maxi male capaciteit op 1600 ver assingen per jaar. Gemiddeld is de „bezettingsgraad" 80 procent, oftewel 1200 crema ties per jaar. Berekeningen van de dienst ge meentewerken wijzen echter uit, dat er al sprake kan zijn van een sluitende exploitatie als er jaarlijks 960 crematies plaats vinden. Het aantal personen dat zich niet laat begraven, maar ver assen, stijgt nog steeds. Op het stadskantoor heeft men er dan ook ruim vertrouwen in de financiële toekomst van het crematorium. Daarbij gaat men er van uit, dat niet alleen Schiedammers, maar ook inwoners van Vlaardingen en Maassluis van de voorzie ning gebruik zullen maken. Wanneer de prognoses van ge meentewerken worden gehaald zal vanaf het begin van de inbe- drijfstelling de bezettingsgraad zodanig zijn dat de gemeente geen verlies lijdt. Bovendien hoeft de gemeente na de bouw van het cremato rium minder geld uit te trekken voor het inrichten van nieuwe en het instandhouden van be staande grafvelden. Wanneer Schiedam een begin zal maken met de bouw van deze langbevochten voorzie ning, staat nog niet vast. Wel zijn sinds eind mei alle ambte lijke beletsels om aan de slag te gaan opgeheven doordat op die datum de schorsing van de Kroon afliep. Het gemeenteraadsbesluit om op de Algemene Begraafplaats ook een klein crematorium in te richten is jarenlang door hogere overheden aangehouden, opge schort en geblokkeerd. Aangenomen werd dat Den Haag de positie van de aangren zende twee crematoria in Rot terdam niet in gevaar wilde brengen. In Schiedam hebben tal van groepen zich sindsdien middels allerlei akties beijverd, de landelijke overheid op andere gedachten te brengen. Vooral de plaatselijke bejaarden bon den toonden zich een warm pleitbezorger van een Schie dams crematorium. De aanleg van dit centrum voor lijkverbranding gaat tussen de 3,5 en 4 miljoen gul den kosten. SCHIEDAM Zaterdag 15 januari om ongeveer 8.00 uur begint de Dienst Gemeentewerken met het leggen van een rioolpersleiding vanuit de Aleidastraat door de Burg. Knappertlaan naar de Penninglaan. Hierdoor zal er geen doorgaand verkeer mogelijk zijn via de Burg. Knappertlaan van en naar het centrum van Schiedam en naar Vlaardingen. Afhanke lijk van de weersomstandighe den zullen de werkzaamheden tot zondagavond duren. Het autoverkeer wordt omge leid via de Nieuwe Haven, Nieuwe Damlaan, Nieuwland- plein, en Burg. van Haarenlaan v.v. Deze route zal met borden worden aangegeven. De omleidingsroute naar het Schielandziekenhuis wordt apart aangegeven. Fietsers en bromfietsers zullen ook enige hinder van de werk zaamheden ondervinden, maar kunnen hun route via het trot toir blijven vervolgen. Inlichtingen over de werk zaamheden bij Gemeentewer ken afdeling Rioleren, de heer J. J. Antes, telefoon 377300. SCHIEDAM Tijdens een echtelijke ruzie heeft een man zondagmorgen een auto in het water van de Buitenhaven ge duwd. Het voertuig was ver moedelijk eigendom van zijn vrouw. Tijdens de ruzie liepen de ge moederen zo hoog op dat de man allereerst een bos bloemen in de haven smeet, en vervol gens de handtas van zijn vrouw aan de golven prijsgaf. De Ci troen Deux Chevaux ging als laatste over de kadewand. De brandweer viste kort daarna de handtas weer op. Uit de pa pieren die zich daarin bevon den bleek dat het echtpaar af komstig was uit St. Annaland op het Zeeuwse Tholen. Maandag werd de auto op het droge getakeld. Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, if Tf T X I Schiedam m iilt LID-FOCWA SCHIEDAM Het voorma lige weeshuis aan de Lange Achterweg, de uit 1779 date rende Lindenhof, wordt aangetast door zwammen. Deze zwamvorming heeft zulke ernstige vormen aan genomen dat met spoed maatregelen getroffen moe ten worden wil het histori sche pand behouden blijven. Grote delen van het houtwerk zijn al door schimmels zo goed als vernield, zo bleek toen de dienst gemeentewerken on langs enkele balken aan een na der onderzoek onderwierp. Om deze schimmelvorming te kunnen bestrijden is een bedrag van vijftigduizend gulden no dig. Op 24 januari zal de ge meenteraad gevraagd worden dit geld ter beschikking te stel len. Dit bedrag geldt dan als aanvulling van de 150.000 gul den die de gemeenteraad in april 1982 al voor de Lindenhof uittrok. Met dat geld werden in juli, au gustus en september conserve rende werkzaamheden ver richt. Bedoeling daarvan was, het pand in redelijke conditie te houden totdat begonnen zou worden met de verbouwing tot 23 eengezinswoninkjes alias Van Dam-eenheden, waarvoor de plannen al klaar liggen. De schimmels die deze plannet jes voorgoed ongedaan dreigen te maken, werden pas na sep tember gesignaleerd. Ook ver tegenwoordigers van de minis teries voor Volkshuisvesting en voor Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (waaronder monu mentenzorg valt) hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de aantasting van het binnen werk. De Lindenhof heeft vele jaren leeg gestaan voordat de ge meente het vorig jaar eens werd over de bestemming van het pand. Toen eenmaal bleek dat ver bouwing tot een cultureel cen trum financieel niet haalbaar zou zijn, werd besloten er soortgelijke woninkjes in aan te brengen als thans in een ander waardevol monument, het Pro veniershuis, zijn gebouwd. Bij Groeneveld geven speciaal geprijsde brillen een knii Dat is de Knipoog kollektie. Die vindt u alleen bij de Gilde Opticiens. 200 Vlotte, zakelijke, sportieve en leuke monturen voor per stuk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3