muesli tCc'escbon Geen uitverkoop toch f 25.- korting bij Groeneveld KNN V-programma vol lezingen en excursies i Hoogerboord weg bij ONS !^^NAUT0=ÏTsl r luraerliike ORANJE RANDSTAD EDITIES met veel zuidvruchten 500 gram van 450 voor Ellende Tot en met zaterdag 29 januari a.s. krijgt CJ f 25.- korting op een montuur. Onze collectie is altijd up-to- date, daarom kunnen wij geen uitverkoop houden! Toch 'n voordeel... Voor 't eind van de maand uw montuur gekocht, later (evt. na een bezoek aan de oogarts) uw glazen er bij uit gezocht. f Kortingscoupon Schiedam, Hoogstraat 73 Fotografie Samen op stap ■5' CTTJÏ Gevaar Aantrekkelijk HET NIEUWE STADSBLAD De raadscommissie bekijkt in West één van de „gerenoveerde" woningen. Hoogstraat 180, Schiedam Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM/VLAARDINGEN De K.N.N.V. afd. Waterweg Noord houdt vrijdag 25 februari de jaarlijkse algemene ledenvergadering, tegen over bad Groenoord. VERLOREN/GEVONDEN Vlaardingen, tel. 691318/746974; UD: gevoel voor thrillende vertolking. W. Hoogerboord I 010 - iouiyy -260199 SCHIEDAM De toneelgroep Utile Dulci presenteer de zich zaterdag in het Passage theater met de thriller „Valstrik voor een man alleen" van Robert Thomas, een voortreffelijke „evergreen" uit de toneel-liturgie met een boeiende intrige, die dan ook leidde tot een verfilming onder regie van de legendarische Alfred Hitchcock. KLACHTEN BEZORGING U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 mijn dut. gefnaakt o wordl bijWCC Onthutsende taferelen in woonwijk S'dam-West SCHIEDAM De Raads commissie Stadsvernieu- wing, zaterdag op bezoek in Schiedam West, is in die wijk op tal van problemen gestuit. Onvrede over nieuwbouw maar vooral re novatie beheersen grote de len van deze oude stadswijk, waar een grootscheepse stadsvernieuwing, uitge voerd met geld van de rijksoverheid, enige maan den geleden op gang kwam De raadsleden werden direkt na de inleidende koffie in buurtcentrum De Bever ver gast op de troosteloze aanblik die een complex van 213 wo ningen van de woningcorpo ratie St. Jozef biedt. Deze huizen werden vorig jaar gerenoveerd door de firma Kui pers (inmiddels failliet), maar al pieteen na afloop van deze opk napbeurt bestond er grote onte vredenheid onder de bewoners. Een rapport van de Stichting Bouwhulp uit Eindhoven toont de gebreken, voorzover die met het blote oog niet zijn waar te nemen, overduidelijk aan: er is sprake van enorme vochtover- last („behangen hoef je hier niet te doen, het papier komt me teen weer van dë muur"), de isolatie laat te wensen over, schimmels waren rond. De Bewonersvereniging West eist dat de verhuiskosten a 3000 gulden per woning alsnog wor den uitbetaald. „Ergens liggen nog 626.000 gulden in een lade, terwijl de renovatie al een jaar geleden gereed kwam," aldus het commentaar van de bewo nersvereniging. alleen donderdag, vrijdag en zaterdag? 'N RANDSTAD EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979. 1-12-82 De Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW), opdrachtgever van deze renovatie, krijgt er ook in zake 87 hoofdzakelijk aan het Fabriplein gelegen woningen nogal van langs. Hier wordt als sinds 1979 over het verrichten van achterstallig onderhoud gepraat, maar vol gens de bewonersvereniging bestaat ook hier onvrede met de renovatieplannen, en is mins tens de helft van de bewoners tegen die plannen gekant. In sommige straten rond de Ma- riastraat, waar flink gesloopt is om ruimte te maken voor nieuwbouwwoningen die vaak zulke hoge huur doen dat de toekomstige bewoners finan cieel in de knoei dreigen te ko men is „een broodje west, met stof" een vliegende uit drukking geworden, dit naar aanleiding van de klachten dat het bij sloop vrijkomende stof door alle kieren en gaten drong, tot pardoes op de ontbijttafel. In de Brugmanstraat woont de invalide heer Simons, in een huis dat naar de mening van de Bewonersvereniging „tot de slechtste in west" behoort. Deze gehandicapte bewoner kan nauwelijks nog uit de voe ten maar officieel moet hij wachten tot zijn huis wordt ge sloopt (in 1985). Allerwegen wordt al geruime tijd gezocht naar een nieuw onderkomen, tot nu toe zonder succes. Een soortgelijk geval doet zich voor in de Anth. Muijsstraat waar een vrouw die aan reuma lijdt, in een huis woont waarvan de kelder vol water staat. Ook deze huizen, een twintigtal in totaal, zijn hard aan renovatie toe. De raadscommissie die al deze ellende in ogenschouw nam, heeft toegezegd, tijdens een van haar komende vergaderingen de stadsvernieuwing in Schie dam West onder de loep te ne men. Bij de bewonersvereniging bestaat volgens woordvoer der René de Jongh de indruk dat de commissieleden zater dag danig geschrokken zijn van de woonsituatie in West. Bij inlevering van deze bon ontvangt u f 25.- korting op een nieuw montuur. m Slechts 1 bon per montuur, alle andere ,m jgLkoitings afspraken vervallen t/m29- nisme is verzameld wordt op 26 januari gedetermineerd tijdens de dan te houden werkgroep bijeenkomst. Belangrijk wordt het agendapunt bestuursverkie zingen. Door het zich niet meer herkiesbaar te stellen van voorzitter Herman Jan Dijkerman zijn belangrijke vacatures in het bestuur ontstaan, mede omdat ook vice-voorzitter Hans Eiken broek zijn funktie niet kan voortzetten. Een oproep van andere aard doet de vogelwerkgroep aan vrijwilligers die mee willen werken aan de vogelinventari satie in het Staelduinse Bos te 's Gravenzande en het Beatrix- park te Schiedam. Een ieder met belangstelling voor vogels, die hieraan willen meewerken, zowel leden als ook cursisten van „Natuur Dichtbij" kunnen zich aanmel den op de bijeenkomst van de vogelwerkgroep (21 januari) of telefonisch bij Ben van As en Michel Don, resp. onder de nummers 702944 en 242690. Deze inventarisaties zijn trou wens een ideale manier om vo gelgeluiden, zoals alarmroep en zang alsmede de gedragingen van onze zangvogels te leren kennen. Ook de Insektenwerkgroep sloeg eind vorig jaar aan het in ventariseren in de waterpartij van het Beatrixpark. Hetgeen hier aan levend orga- De afdeling gevonden- en verloren voorwerpen is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en is telefonisch bereikbaar onder nummer 260760 (toestel 119). Gevonden voorwerpen af te halen op het hoofdbureau (Lange Nieuwstraat 55) Ring met 5 sleutels; ring met 3 sleutels; ring met Fiatsleutel hanger en 2 Lipssleutels; ring met zwart plastic en 6 sleutels, w.v. 1 koperen met rood rand je; ring met goudkleurig schoentje met 2 sleutels; zwar te platte plastic hanger met letter R en 1 sleutel merk Queen; zwarte etui inhouden de 1 nagelknipper en 1 sleutel; musketonhaak met 2 Volkswa gensleutels, 4 sleutels en 1 Ho- genboomsleutelhanger; zwarte etui met 2 Audi-autosleutels en 1 kleine sleutel; 4 Volkswa gensleutels en 4 sleutels aan een ring; musketonhaak met 1 lange sleutel, 3 sleutels en 1 Yamahasleutel; zwart laktasje met inhoud; bruine tas inhou dende sportkleding; witte tas inhoudende o.a. zwarte hand schoenen en 1 spijkerbroek; bruin/wit gestreepte kinder wagen; zwarte bromfietshelm. Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinder Bruine etui met 4 sleutels en 1 mini-baco, Fam. Ooms, Rotter- damsedijk 30 c, tel. 370269; Bruine etui met 1 lange sleu tel, 2 Lipssleutels, 1 kelders leutel en 1 kleine sleutel, Hr. Offerman, Parkweg 116; Bos Fiatsleutels, v. Raay, van Karnebeekstraat 70; ring met 3 Lips-, 1 auto- en 2 kleinesleutels, Mevr. de Wit, Huijsmanstraat 19, tel. 262563; Ring met koperen plaatje op schrift Bank of America en 3 sleutels, Hr. v.d. Zouwen, Dr. Wibautplein 64; Lipssleutel aan plastic Argus- label, Fam. de Goederen, Burg. Knappertlaan 8b, tel. 265112; 2 Datsun-autosleutels aan ring waaraan 1 blauwe en 1 bruine plastic ring, Mevr. v. Asten, A. Thijmstraat 36a, tel. 267925; 5 sleutels aan een sleutelhan ger voorstellende 2 leeuwen, Hr. Stolk, Bolswardhoeve 13 te Paar damesschoenen, suède, zwart met bandje en hoge hak, Postkantoor, Mgr. Nolenslaan; Plastic tas met 6 boekjes, Mevr. de Vuist, Schuttersveld 14, tel. 737307; Blauwe linnen tas inhoudende sportschoenen en sokken, Hr. Scheers, Bachplein 557, tel. 701681; Termeulen tas inhoudende gele tas en lederen tas, Mevr. M. Flik, Boylestraat 24b, tel. 377206; Donkerblauwe enveloppetas, Mevr. Elshof, Dam 40, tel. 268598; Quartz herenhorloge, merk Leduc, Mevr. Boelrijk, Nieuwe Damlaan 533, tel. 705454; Horloge met zwart bandje, Fam. de Goederen, Burg. Knappertlaan 8b, tel. 265112; Rekenmachine, Mevr. Westra, Schielandziekenhuis, tel. 733733 toestel 617; Blauwe etui met zonnebril, Hr. Speksnijder, Oosterstraat 39, tel. 267153; Polyester roeiboot, R. Roeters, Buitenhavenweg 5a; Grijze schooletui met inhoud, Fam. Boeren, Rotterdamsedijk 427, tel. 264211; Gouden ring met steen, Fam. Borgstrom, H. Bosmansplein 111, tel. 709302; Plastic zak met 3 manchetkno pen, Mevr. van der Geer, Westvest 84b, tel. 261698; Zwarte gouden oorring, Fam. van Riel, Stadhouderslaan 36, tel. 264134; Gouden oorring, Mevr. in 't Veld, van Heuven Goedhart straat 35, tel. 736463; Trouwring, inschriptie Jan en datum, Fam. Dame, Slacht huislaan 3b, tel. 734319; Naamplaatarmband met meis jesnaam, Fam. Snelders, Klaas Katerstraat 33, tel. 735596; Gouden oorbel met blaadjes, M. 't Hart, C. v.d. Lindelaan 74, tel. 706651; Zilveren naamplaatarmband zonder naam, Hr. v. Holten, Mackaystraat 50, tel. 707617; Ketting met muntjes, Fam. Meenderts, J. Oudegeeststraat 69, tel. 736411; Rode portemonnee met in houd, Fam. Verwaal, H. Du- nantstraat 21 te Bergambacht, tel. 01825-2610; Zwarte Suède damesporte monnee, Van Dongen, Burg. v. Haarenlaan 412, tel. 737341. Deze bijeenkomst wordt met die van de andere werkgroepen gehouden in het eigen zaaltje van de flat Stricklede aan de Nieuwe Damlaan, hoek Vlaar- dingerdijk. Ze zijn ook toe gankelijk voor buitenstaanders met interesse voor de natuur. Belangstellenden voor vogelfo tografie zijn welkom op vrijdag 21 januari als vogelfotograaf Bert de Vette gaat vertellen aan de hand van kleurendia's over zijn ervaringen bij het met de lens bespieden van vogels. Te vens geeft hij de nodige advie zen waarmee op dit gebied goede resultaten zijn te berei ken. De maand wordt besloten op 28 januari met een bijeenkomst van de Standwerkgroep. Gasts preker is Jan Willem Broe- kema, verbonden aan het Rijks museum voor Natuurlijke His torie te Leiden. Zijn onderwerp wordt de groep „zeezoogdieren" en welke soor ten daarvan in ons land waar genomen kunnen worden. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Op zondag 23 januari organi seert de V.W.G. de traditionele Ganzenexcursie voor leden en belangstellenden. Onder leiding van Frans v.d. Loo gaat het richting Den Bommel, Stad aan 't Haringvliet op Goeree. Hier aan te treffen zijn de Kolgans, Rietgans, Brandgans, Grauwe- en Rotgans en mogelijk ook een Roodhalsgansje. Vertrokken wordt om 8 uur va naf station Vlaardingen-Oost. Voor aanmelden bij Frans v.d. Loo, tel. 264260, die tevens alle gewenste informatie verstrekt. SCHIEDAM Technisch Hoofdambtenaar W. Hooger boord, werkzaam bij de Open bare Nutsbedrijven (Hoofdafde ling Gas en Water) zet eind ja nuari een punt achter zijn carrière. Een carrière die op 23 augustus 1948 bij de v.m. G.T.B. aan de Dwarsstraat begon. Eén van de belangrijkste werk zaamheden die hij verrichtte was stadsgas maken, enige mil joenen m3 stadsgas per jaar. W. Hoogerboord beschouwt zijn bijdrage aan de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van de trambaan als het sluits tuk van zijn 34-jarig dienstver band bij de O.N.S. Deze werk zaamheden zijn geconcentreerd op het gedeelte tussen de Nieuwe Damlaan en de Chur- chillweg. Het echte sluitstuk van zijn dienstverband met de O.N.S. vindt plaats op woensdag 26 ja nuari in het bedrijfsrestaurant van de O.N.S. aan de Van Heekstraat. Vanaf 15.45 uur neemt hij tij dens een receptie officieel af scheid van directie, collega's, ju bileumcommissie en verdere genodigden en bekenden. By WCC krjjgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeilijk kunt missen. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Schiedam LID- FOCWA Matnenesse- im m A Boeiend toneel Utile Dulci De inhoud: het spoorloos ver dwijnen van een jonge vrouw in de Franse Alpen. Haar echtgenoot, Daniel Corban, doet hiervan aangifte bij de streekpolitie, wat de met de opsporing belaste commissaris aanvankelijk doet denken zich geplaatst te zien voor een rou tineklus. Als echter het lijk van me vrouw Corban wordt aange troffen in een bergstroom, weet hij dat hij te maken heeft met een moordzaak. Een bezoek aan de treurende echtgenoot die er vast op re kent dat zijn vrouw weer te rug zal komen geeft hem geen enkel aanknopingspunt. Zijn wordt 2x per week huis aan huis bezorgd in een oplage van 37.500 ex. in Schiedam en oud-Mathenesse. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om HET NIEUWE STADSBLAD zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u onze krant niet hebt ontvangen. Bij zo'n oplage kan dit voorkomen; daar zult u begrip voor hebben. Vriendelijk verzoek van ons: BEL UW KLACHTEN ALLEEN DOOR OP MAANDAG EN VRIJDAG TUSSEN 10.00 EN 12.00 UUR TELEFOON 267368 Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. nasporingen geven echter aan leiding Daniel Corban op het lijstje van verdachten te plaat sen. Dit temeer daar zijn vrouw op het punt staat een rijke erfenis te bekomen. Met behulp van mensen van de opsporingsdienst zet hij een klucht in elkaar en laat een mevrouw Corban bij haar man wederkeren. Deze ontkent te recht dat het zijn echtgenote niet is. Wel moet hij bewijzen dat hij met de blonde fee is ge trouwd en niet een brunette. De snelle huwelijksvoltrek king geschiedde met een twee tal zwervers waarvan er één op de proppen komt, evenals een kapelaan die verklaarde zijn vrouw te kennen. Ook verschijnt een verpleeg ster in het vakantiechalet. Tot wanhoop van Corban wordt zijn huwelijksgetuige neergeschoten en verklaart de verpleegster dat de bru nette in werkelijkheid de verdwenen vrouw is. Het past allemaal in de psy chologische methode, door de commissaris opgezet. Hij gaat zelfs zover dat hij Corban doet geloven dat zijn eigen leven in gevaar is. Op dat moment gaat hij door de knieën en bekent zijn misdaad. Onder raamregie van Guido Jonker, met assistentie van Jan Lieuwen, bracht Utile Dulci een gave vertolking van deze thriller. Vooral het mo ment van de ontknoping gaf sterk toneelspel te zien waar voor het publiek de adem in hield. Als Daniel Corban vertolkte Roelant ten Kate een levens echte figuur van een misdadi ge genie die blijkbaar geloofde in een volmaakte misdaad. Dit in tegenstelling tot de com missaris, op het oog een wat zonderlinge figuur, uitgebeeld door Leonaard Verburg. Fijne trekjes kwamen voor in zijn spel die Corban in feite in de waan bracht dat hij het spelle tje tot een goed einde zou brengen. Hij bracht hem op de elektri sche stoel of guillotine. Ook Robert Nolet zette een pseudo- kapelaan op de planken op een wijze die in hem aanvankelijk het misdadige type deed ver moeden. Aan het spel van Christine Arcari viel op te ma ken dat Corban werkelijk te genover de commissaris een potje stond te liegen. Voor Reine Kleipool was de rol van chanteuse weggelegd. Nieuw in de rolbezetting was Pieter van Traa in zijn rol van zwerver, een soort artistieke jongeling, die als zodanig in de Alpen zijn kunst beoefende, een vrolijke noot in dit drama, leuk gebracht. De thriller kenmerkte zich met ingespeeld ensembles- pel, gebracht in een aantrek kelijk decor. Dit zou overi gens nog beter tot zijn recht gekomen zijn indien het Passage theater op technisch gebied over betere middelen had beschikt dan nu. W.d.B. GEBOREN Manuel, z.v. Parreira da Silva- van Schijndel. Muhammet, z.v. Baskaya-Ak- kaya. Patrick, z.v. Bunte-van Rutten Cansel, d.v. Car-Tan. Johannes N., z.v. Seesink- Roks. Ivar, V.E., z.v. Steijlen-Kleij- zen. Marco L„ z.v. Clarijs-van Zet ten. ONDERTROUWD R. Lugtigheid, 26 jr. en A. Vlietstra, 25 jr.; L. A. M. Rens- man, 26 jr. en J. de Bruijne, 21 jr.; C. van der Tuijn, 32 jr. en Y. L. P. Wendrich, 26 jr.; P. A. Venzelaar, 21 jr. en E. de Loo- ze, 21 jr.; C. H. Heeze, 27 jr. en R. E. van der Vlist, 26 jr. GETROUWD J. R. van Dijen, 24 jr. en J. Lemson, 24 jr.; H. J. van Nop pen, 22 jr. en J. Regensburg, 22 jr.; J. C. Meerts, 21 jr. en J. W. Kwarten, 18 jr. OVERLEDEN M. P. Roersma, vr. geh. gew met P. J. F. Rotgans, 85 jr.; H. J. Aben, man, 86 jr.; C. A. Pij nen, man, 75 jr.; G. Ooster man, vr. e.v. A. H. van Waas, 56 jr.; A. M. Dekkers, vr. geh. gew. met C. Stijger, 58 jr.; J. M. Cendré, vr. geh. gew. met R. W. Asmuss, 62 jr.; M. de Roo, man, 73 jr.; J. P. Spoel, man, 63 jr.; G. van der Most, man, 80 jr.; G. van Toor, man, 77 jr. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 JANUARI 1983 PAGINA 3 V.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3