Boemerang krijgt uur zendtijd op Hilversum II Aan Willem Beukelszoonstraat in Vlaardingen met de Randstad-edities naar Brabants grootste carnavalsfeest 2 1 Gemeente kan niets doen met Gusto- terrein 1 Schiedam schaakt 11.999, 6 2 PIZZA'S tl 5 tl tl X ti Vechtpartij bij controle verlichting Sü m 's-Werelds goedkoopste automaat. Zo mooi... zo verrassend. Propagandafilmpje verontrust CPN Bezuinigingen li 6 s 2 DE ELLUF STERUREN VAN KNOTWILG EN DAM RISTORANTE TOSCA RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILIOEN. VLAARDINGEN De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord heeft de beschik king over een (ver nieuwde) hoofdvesti ging aan de Willem Beukelszoonstraat 62 in Vlaardingen. Het gaat om een uit 1920 date rend schoolgebouw dat door de dagelijkse leer lingen is verlaten, maar geheel is opgetrokken uit de stevige bouwstijl van die jaren. Het ge bouw wordt vrijdag en zaterdag geopend. Vrij dagavond is er een do centenconcert in de Stadsgehoorzaal en za terdag het traditionele open huis tussen 10.30 uur en 12 uur in de school zelf. Direkteur Hans Mulder van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord voor de vernieuwde huisvesting aan de Vlaardingse Willem Beukelszoonstraat. ZATERDAG 29 JANUARI 1983 Dit mag U niet missen!! Dit keer eens een programma voor feestvierende en vrolijke Randstad-lezers en lezeressen. Zaterdag 29 januari 1983 er eens helemaal uit. Feestvieren en vrolijk zijn is het parool voor dit speciale Randstad-evenement. Hat programma ziat ar als volgt uit: Zaterdag 29 januari om 13.15 uur vertrekken de bussen vanaf halte LL voor het Districtspostkantoor bij het Centraal Station te Rotterdam. Via een leuke route arriveren wij omstreeks 14.45 uur in het plaatsje Nieuw Kuijk waar om 15.00 uur door elf carnavalsverenigingen om de Vergulde Knotwilg gestreden wordt. Om 16.00 uur start van de blaaskapellenrodeo (11 blaaskapellen). Om 17.30 uur tijd voor de inwendige mens: U ontvangt bonnen voor een kop stevige erwtensoep, portie zuurkool met worst, 2 belegde broodjes en een huzarenslaatje. Om 20.00 uur groots carnavalsbal met diverse blaaskapellen, drie-orkesten en vele artiesten, o.a. Corry Konings, Arie Ribbens, The Guvs en Dolls en The New Four. Tegen 23.00 uur vertrekken wij weer, voldaan en vrolijk, naar Rotterdam, waar wij tegen 24.00 uur aankomen bij het Centraal Station. De prijs voor dit speciale Randstad-arrangement bedraagt 60.- p.p. inclusief alles als boven omschreven. Kaarten ad. 60.- kunt u vanaf heden verkrijgen bij Randstad-Edities, Straatweg 30, Rotterdam-Hillegersberg, nabij station Rotterdam-Noord. Dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur (dinsdags tot 19.00 uur). Telefoon 010-22.34.00. KNIPTIP Er komt een nieuwe Te- leac-cursus 'Fotograferen en filmen' op de beeld buis. Die cursus start op 6 februari 1983. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN ook afhalen bij HET NIEUWE STADSBLAD - /RIJDAG 21 JANUARI 1983 PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM De Stichting Lokale Schiedamse Radio Omroep Boemerang, zal op 14 maart van acht tot negen uur 's avonds een rechts treekse radio uitzending verzorgen voor Veronica. Boemerang is één van de „om roepen" dit tussen aanha lingstekens omdat de stichting niet over een zendmachtiging SCHIEDAM De Stichting Passage Theater zal er in het vervolg nauwlettend op toezien dat er geen discriminerende filmpjes meer worden vertoond tijdens de kindervoorstellingen in de voormalige Bio-zaal van het theater. Dit beloofde Herman Posthoorn (wethouder cultuur) dinsdag avond tijdens de begrotingsde batten, in antwoord op vragen van Ulferd Bruseker, CPN. Het was Bruseker ter ore geko men, dat tijdens de kerstvakan tie een voorfilmpje was ver toond dat propaganda zou heb ben gemaakt voor het Apart heids-regime in Zuid-Afrika. Daarmee werd bij de CPN een oude wond opengereten, name lijk de herinnering aan de zwarte musical Ipi Tombi, die twee jaar geleden veel stof deed opwaaien in progressief Schie dam omdat ook die produktie de Apartheidspolitiek zou pro- paganderen. De voorstelling vond indertijd doorgang in het theater onder zware protesten. Overigens ging het volgens Posthoorn ditmaal om een „zeer oud" filmpje, dat door de mede werkers van het Passage thea ter als onschuldig was beoor deeld voordat het werd ver toond. Voortaan zal het theater was kieser te werk gaan, zo beloofde Posthoorn, die behalve wethou der ook voorzitter is van de Stichting Passage Theater. beschikt die door Veronica zijn uitgenodigd, hun radio ca paciteiten te tonen in het pro gramma „De Grote Verwar ring". Daarin krijgen radioamateurs uit het hele land van tijd tot tijd gelegenheid tot een uurtje le gaal radio-maken. Het pro gramma wordt uitgezonden via Hilversum II. Burgemeester en wethouders hebben Boemerang toegestaan, de uitzending te verzorgen va nuit het Stadskantoor. „Dit on danks de schijn dat het gemeen tebestuur hardnekkig probeert het bestaan van een lokale om- roepstichting te onttrekken", aldus Boemerang in een verkla ring. Daarmee doelt Boemrang op de onenigheid tussen enerzijds de Stichting en anderzijds de ge meente en de Ziekenomroep Schiedam. Tussen deze partijen bestaat verschil van mening over de vraag, wie op 12 maart 1983 de reportage mag verzorgen van de onthulling van het Geuzen- monument in Vlaardingen. Aardig detail is voorts dat de Ziekenomroep al eens te beluis teren was in „De Grote Ver warring", en dat indertijd Boemrang aan die uitzending zou .meewerken, maar niet met de ZOS tot overeenstemming te komen. Veronica besloot toen, beide organisaties een uur zend tijd toe te staan. Boemerang is van plan, deze ge legenheid met beide handen aan te grijpen om wat meer over Schiedam te vertellen dan „de eeuwige jenever". Zoals het er nu uitziet, zal Boe merang haar zendtijd gebrui ken voor interviews met Schie dammers „uit de straat" en ver tegenwoordigers van verenigin gen en organisaties die door Boemerang zijn uitgenodigd, te zijner tijd deel uit te maken van een legale Schiedamse omroep. Verder zal het programma „bol staan van aktualiteiten". Uiter aard staan die onderwerpen nu nog niet vast. v/untcrt en upcn nuib in vernieuwde Bil stedËmuziekschooaL"' Volgens de VQLAAR- DINGSE PvdA cultuurwet houder Arie Maarleveld, die secretaris van het schoolbe stuur is, kan men er vanuit gaan dat de school voor de eerst komende vijf jaar „on der dak" is. Tot voor kort had de streek muziekschool als hoofdvesti ging een oud schoolgebouw in de Da Costastraat, dat schoolgebouw moest worden afgebroken omdat er op die plaats een nieuw schoolge bouw zal verrijzen. In de vernieuwde huisvesting heeft de streekmuziekschool de beschikking gekregen over 12 lokalen zodat thans alle Vlaardingse leerlingen hun wekelijkse lessen in Vlaardingen kunnen volgen en niet meer aangewezen zijn op de dependances in Maassluis en Schiedam. Dit laatste was noodzakelijk toen binnen een jaar de school aan de Da Costastraat te klein bleek te zijn voor het Vlaardingse aanbod. De school heeft thans een be stand van 2000 leerlingen, verdeeld over 45 docenten, waarvan ruim 700 leerlingen uit Vlaardingen afkomstig zijn. Aangezien de beschikbare les ruimte ruim 2 1/2 maal groter is dan in de Da Costastraat, bleek het mogelijk het bestaande on derwijspakket uit te breiden. Koorleden kunnen thans deel nemen aan kursussen zang- en stemvorming. Recentelijk werd gestart met een kursus muzi kale vorming voor volwassenen evenals een speciale kursus voor peuterspeelzaalleidsters terwijl een kursus „Klank en beweging" op stapel staat. Voorts kunnen u ook een aantal wensen van direkteur Hans Mulder gestalte gaan krijgen, t.w. een muzieukursus voor be jaarden alsmede een kursus voor buitenlandse kinderen zo dat de doelstelling van de school, muziek onder alle lagen van de bevolking, steeds dichter benaderd wordt. Dankzij de ook wat grotere ruimten is het thans mogelijk om klasseavonden in Vlaardingen te houden en be hoeven Vlaardingse leerlingen voor dit soort aktiviteiten niet meer uit te wijken naar Maass luis of Schiedam. Ditzelfde geldt trouwens voor de repeti ties van de verschillende ensembles. Dat ook de Streekmuziekschool niet ontkomt aan het spook der bezuinigingen is inmiddels al gebleken. Het groeiproces dat aanvankelijk voor ogen stond moest drastisch afslanken. In tern moest worden gereorgani seerd teneinde lange wachtlijs ten te voorkomen. Ook in de school is dit te mer ken. Nadat de lokalen waren opgeknapt bleek de koek te zijn verdeeld bij de eigenaresse van het gebouw, dus de gemeente Vlaardingen. De hoop wordt echter niet opgegeven dat el ders nog middelen gevonden kunnen worden om ook entree, gangen en trappenhuis nog op te knappen, temeer daar de mo numentale trap zich uitstekend leent voor uitvoeringen van dubbelkorige muziek of samen zang. Nu al vinden wekelijks repetities plaats in het trappen huis omdat dit zo geweldig klinkt. Aan het docentenoconcert (vrijdag 21 januari a.s. in de Stadsgehoorzaal om 20.00 uur) werken mee een koperk wintet o.l.v. Johan v.d. Berg; Astrid Vahl (zang) en Mar lies van Gent (piano); blaaskwintet o.l.v. Marten Hemminga; Marieke v.d. Horst (dwarsfluit) en Marco Kreiken (gitaar); Kees Bak en Han Remmerswaal (bei den piano) terwijl werken vertolkt worden van o.a. Jo han Pezel, Claude Debussy, Serge Rachmaninoff en Ma nuel de Falla. Kaarten voor dit concert zijn vanaf 17 januari a 2,50 ver krijgbaar aan de school tussen 14.00 en 17.00 uur en voor zover voorradig 's a- vonds aan de zaal. RANDSTAD i SCHIEDAM Zevenentwintig fietsers en drie bromfietsers zijn woensdagmorgen bekeurd we gens het rijden met gebrekkige verlichting. Tijdens een gerichte controle op de Schiedamseweg nabij Bij dorp verbaliseerde de politie ook twee bromfietsers die on danks een verbod gebruik maakten van een fietspad. De controle vond plaats tussen zeven uur en half acht 's mor gens. Eén fietser wond zich dermate op over de bon die hem werd uitgereikt, dat hij na een scheldkanonnade slaags raakte met de agenten. Tijdens dit handgemeen vielen rake klap pen. De fietser, een 50-jarige man uit Delft, heeft een aan klacht ingediend wegens mis handeling. Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 Broersveld 178, telefoon 730088 30 meter vanaf de Hema woensdag gesloten SCHIEDAM Verwerving van het Gusto-terrein aan de kop van de Buitenhavenweg door de gemeente zit er voorlopig niet in. Ook is het niet waarschijnlijk dat eer daags een ondernemer de grond van de voormalige scheepswerf zal aankopen om daar woningen of in dustriële opstallen te bou wen. Dit lieten de wethouders Rei- nier Scheeres (economische za ken) en Chris Zijdeveld (ruimtelijke ordening) dinsdag avond weten naar aanleiding van vragen van de raadsleden Van Lingen (CDA) en Gerard Verhulsdonk (VVD). Zowel Van Lingen als Verhuls donk zagen wel iets in het ooit in deze krant door de middens tander Jan Crama uit Schiedam Zuid geopperde plan, huizen te bouwen op het braakliggende Gusto-terrein, en de Buitenha ven deels in te richten als aan legplaats voor plezierjachten. Scheeres deelde mee, al diverse malen met de minister van eco nomische zaken contact te heb ben gehad over de verwerving van het terrein, dit tegen een vriendenprijsje. Maar de eigenaar van de Gusto- opstallen, de IHC, waarvan Gusto indertijd deel uitmaakte, voelt daar niets voor. Zijdeveld voegde daar aan toe dat hij in het verleden heel wat gesprekken heeft gevoerd met gegadigden voor het terrein, „grote bouwbedrijven, zeker niet de eerste de beste". De wethouder zelf zou geen bezwaar hebben tegen een an dere bestemming van het Gusto-terrein. Alle kandidaten vielen echter af omdat zij nog „één hobbeltje" moesten ne men, namelijk eigenaar IHC. „Blijkbaar zijn al die ge sprekken op niets uigelopen, want geen van de gegadigden heeft zich ooit bij mij terug gemeld", aldus Zijdeveld. A'/AAy. ///S/A' 77/0*; '4'üiX/A |llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll£ E Hopelijk heeft het vorige probleem u geen slapeloze nachten E bezorgd. Het was namelijk niet oplosbaar, omdat ik bij de analyse een „kleinigheidje" over het hoofd had gezien. Wit E kon weliswaar beter voortzetten maar bleef beslist zonder winstkansen. Om uw geheugen nog even op te frissen eerst het diagram. De betere voortzetting was natuurlijk 1. f3xg4. Nu had ik berekend dat wit na 1. ..,Lf5xe4; 2. Dc2-c3,Le4xbl; 3. Lg7-f6 kon winnen. Immers, na 3. ..,g6-g5; 4. g2-g3,Dh4-h3; 5. Lf6- h8! wint wit in alle varianten. Een mooi, afgerond probleem. Dacht ik. Helaas heeft zwart ook nog 3. ..,Te8-3e! en wit kan opgeven. Naarstige analyse bracht aan het licht dat wit wel beter heeft, maar in het meest gunstige geval toch alleen op re- mise mag hopen. Bijvoorbeeld 3. Lh8 en nu heeft zwart drie interessante voortzettingen: I: 3. ..,Kf8?! (riskant) 4. Lg7,Ke7 5. Lb5 en wit beschikt over tal van dreigingen. II: 3. ..,Te5; 4. Lxe5,dxe5; 5. d6! en wit heeft een gevaarlijke vrijpion. III: 3. ..,f6 (het beste) 4. Lxf6,Te3; 5. Dcl,Dxf6; 6. Dxe3,L- xa2 met een beter eindspel voor zwart. Slechts door één inzender genoemd, maar zeker interessant was 2. Db2. Na 2. .„Lxbl; 3. Lh6!, Del; 4. Lfl,f6! (4. ,.,Te5; 5. Db8,Kh7??; 6. Df8 en wit wint); 5. Dxf6,De7; 6. Db2 staat zwart weliswaar een volle kwaliteit voor, maar heeft tegen het loperpaar nog heel wat te bewijzen. E Een aantal inzenders drukte mij met de neus op mijn infe- E fieure analyse. Tussen hen, die hun nek durfden uit te ste- E ken en hun oordeel tegenover het mijne stelden is geloot. E Daarbij deed iedereen die Te3 gevonden had mee, ongeacht E de verdere analyses. Als winnaar kwam Jos van de Dool uit E de bus. Hij kan zijn prijs bij het Stadsblad ophalen. E Uit dit alles blijkt maar weer hoe moeilijk de analyse is van E een praktische partij. Eén zetje over het hoofd zien kan E winst in verlies doen veranderen. Een merkwaardig geval E maakte ikzelf enkele maanden geleden mee tijdens een E RSB-wedstrijd. E Mijn tegenstander had in lichte tijdnood een gewonnen E stand enigszins verprutst en het was niet zeker meer of hij E nog op winst stond. E Omdat de uitslag niet meer belangrijk was voor de wedstrijd E bood ik Temise aan, wat werd geweigerd. Wij besloten de .ÏIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIF partij te laten arbitreren. Een onafhankelijk persoon beoor- E deelt dan de stelling, zonder de namen van de spelers te E kennen natuurlijk. Het team dat zijn claim verliest moet E f 10,betalen aan de arbiter. E Welnu, mijn tegenstander claimde natuurlijk winst en ik re- E mise. Vluchtige analyse bevestigde mijn vermoeden dat E mijn claim waarschijnlijk gehonoreerd zou worden. Groot E was echter mijn verbijstering toen de brief van de arbitrage- E commissie terugkwam. De partij was voor mij gewonnen E verklaard! Pittig detail: ik stond in de afgebroken stand een E volle kwaliteit achter. Grappig is ook het verhaal over de partij Flohr-Grob. In on- E derstaand diagram gaf Flohr op omdat hij meende het mat E met Df 1 niet meer te kunnen pareren. E Zijn tegenstander maakte hem erop attent dat hij Khl had kunnen spelen om na Dfl de loper op gl tussen te plaatsen. E Het leek alsof Flohr te vroeg had opgegeven, maar zes jaar S later vond Bronstein dat Grob toch had kunnen winnen. Hij E vertelde dit aan Flohr waarop deze antwoordde: „U hebt E hier nu zes jaar over kunnen denken, maar ik heb toen on- E middellijk opgegeven." De opgave voor de volgende keer is natuurlijk hoe Grob had E kunnen winnen. Hopelijk analyseert Bronstein beter dan ik. E Hoewel, hij had tenslotte zes jaar de tijd en ik maar één avond. Onder de goede inzenders wordt weer een waarde- E bon van 25,verloot. Oplossingen voor 30 januari naar ondergetekende, Joh. Straussplein 82, 3122 ZB Schiedam. Mario van Kleef. Alto Automaat Rijklaar, inklusief aüeveringskosten M.L. behandeling én radio. Meerprijs Metallic 220,- waai SCHIEDAM De Nijverheidstraat 14 (Spaanse Polder) grens Rotterdam/Schiedam, tel. 624922* VLAARDINGEN Taanderijstraat 5, tel. 342175* SCHIEDAM Uit de 1001-Ba- zar aan het Broersveld is woensdag een partij vuurwerk ter waarde van 800 gulden ge stolen. Ook verdween een oude munt met een waarde van 200 gulden. Om zijn slag te kunnen slaan vernielde de dader een ruit. Van het voormalige terrein van verzendbedrijf Van Gend Loos aan de Celsiusstraat ver dween woensdag een aanhang wagen. Het voertuig was gepar keerd achter een stevig hek en bovendien aan de ketting ge legd. De aanhanger was eigen dom van een particulier.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 13