Nieuwe VANDAAG in deze krant Zijdeveld lanceert alternatief voor busdienst Graveland A Kans op betaling oude schuld niet denkbeeldig Schiedam op tv h Deze zomer poffertjes aan Maasboulevard ■■HlP «SS#**" Stadsblad Polderweg tijdelijk afgesloten State over AVR-miljoenen Uur zendtijd voor radio Boemerang Ruzie splijt bewoners Bachplein Tien jaar zingen bij Happy Generation Carnaval in voorbereiding ff t I yu 1 I VJurth* Mi—1 Afscheids receptie Meebetalen Nutsbedrijven i 1 i «Hl wêmsmÊmBÊm Ondernemers Bandstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan- huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Jinx in QT Schaken met Mario v. Kleef V $y>v' - - - H't* 1.11 H 1 l'l P|;. Naar de Polder? Dan te voet. De dichtstbijzijnde bushaltes zijn bij het station, of rond Plein 40-45. Een pendelbus kan daarin verandering brengen. Chris Zijdeveld: energie- bewust. T.V. DEFEKT? Wij helpen direktii! RADIO ABA De Volvo en Daf specialist SCHIEDAM Een pendeldienst, onderhouden door kleine personenbusjes, is volgens wethouder Chris Zijdeveld (verkeer en vervoer) de enig res terende mogelijkheid om het industriegebied 's Gravelandsepolder te ontsluiten voor mensen die afhankelijk zijn van het openbaar vervoer. GROTE MEUBELVERKOQP FALKARB «Pim Uk Hans Visser aan de Maasboulevard: leuk etablissement f§|mrievea PEBIT STUK J. VERINGMEIER Uw BMW-dealer: Kalfsbeek b.v. EEN AUTO HUREN ZONDER KUREN it Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 21 JANUARI 1983 - NR. 6 OPLAGE 37.500, 35e JAARGANG SCHIEDAM Als gevolg van herstelwerkzaamheden die moeten worden uitgevoerd aan de oeververbinding van de Pol derwatering is er vanaf maan dag 31 januari 1983 dagelijks van 8.00-16.00 uur geen door gaand verkeer via de Polder weg mogelijk. Bromfietsers, fietsers en voetgangers kunnen wel gebruik maken van deze route. De werkzaamheden zullen plaatsvinden ongeveer ter hoogte van huisnummer 144 en zullen afhankelijk van de weersomstandigheden naar verwachting 3 tot 5 dagen du ren. Verkeer met bestemming Kerkweg, Groeneweg, Joppe- laan, Broekkade en Poderweg ten noordwesten van de afslui ting, wordt geadviseerd via Groenoord en dorp Kethel te rijden. Verkeer met bestemming het gedeelte Polderweg tussen de Rolbrug en de afsluiting, kan hier via de Overschieseweg en de Rolbrug of via het Industrie terrein 's Graveland komen. Pendeltaxi naar industrie in 's Gravelandse polder - S fey": ■m.iBWóSsSaWSWr' ''Veie^jojeiaia^' ■VctoSoW-'AS* «S888» J i -.-1' SCHIEDAM De kans, dat Schiedam een oude schuld van twee miljoen gulden moet betalen aan de Afvalverbranding Rijnmond, is nog steeds levensgroot aanwezig. Over een beroepsschrift, dat donderdagmorgen voor de Raad van State diende, is nog geen uitspraak gedaan. Die uitspraak wordt op zijn vroegst over enkele' maanden ver wacht. De kwestie dateert van 1977, toen Schiedam als aandeelhou der van de AVR werd verzocht vier miljoen gulden te storten in het vergrote aandelenkapitaal van de toen enorme verliezen lijdende vuilverbrandingsbe- drijf op Rozenburg. Aangezien Schiedam zijn huis vuil levert aan de VAM in Wijs ter, werd met de provincie overeengekomen dat Schiedam „slechts' twee miljoen zou af dragen. De andere helft zou door overige belanghebbenden worden opgebracht. De provincie kwam later op die belofte terug en sommeerde Schiedam alsnog tot betaling over te gaan, wat geweigerd werd. Daarna werd een beroepsproce dure aangespannen. Verantwoordelijk wethouder Reinier Scheeres vertrouwt erop dat Schiedam deze lijdens weg met goed gevolg zal afleg gen. Scheeres, die donderdag bij de Raad van State aanwezig was om het Schiedamse stand punt toe te lichten, heeft daar de indruk gekregen „dat alle hoop nog niet verloren is". Een beslissing in het nadeel van Schiedam zou betekenen dat er opnieuw een forse aanslag wordt gepleegd op de zeer krappe gemeentelijke len. midde- 1: Door het verlies van 7 miljoen aan verkeerd berekende OGB opbrengsten zijn de gemeente lijke reserves al drastisch ge slonken. Bovendien staat de ge meente aan de vooravond van een andere kostbare operatie, namelijk de sanering van het verontreinigde GTB-terrein, die naar schatting tussen de 1 en 2 miljoen zal kosten. Overigens is de kans niet denk beeldig dat Schiedam behalve de oude schuld van 2 miljoen ook de rente over dat bedrag sinds 1977 moet opbrengen. Die rente bedraagt momenteel al ruim één miljoen gulden. SCHIEDAM Schiedam zal woensdag 26 januari langdurig en nadrukkelijk op de televisie zijn. Dan wordt namelijk op Ne derland 2 het programma Ener gie in overvloed uitgezonden. Een programma, gepresenteerd door Koos Postema, dat zal du ren van 20.10 tot 22.00 uur. Doel van het programma is, lijn te brengen in verschillende as- pekten van de energiediscussie, en belangrijke delen van deze discussie ook daadwerkelijk te voeren. Omdat Schiedam voorop loopt als het gaat om energiebesparende maatregelen (onlangs kreeg Schiedam de Snelle Ambtelijke Molenprijs van de stichting Energie An ders) is aan wethouder Chris Zijdeveld gevraagd aan de dis cussie deel te nemen. Het programma op de televisie wordt opgedeeld in drie the ma's: wonen, reizen en werken. Per thema wordt eerst een filmpje van 10 minuten uitge zonden, dat de stand van zaken van vandaag laat zien. Bij het onderwerp, wonen ligt de nadruk op verwarming en elektriciteitsgebruik in het huis. Schiedam, dat verschillende energiezuinige woningbouw- projekten op stapel heeft staan Vldeospeclallsten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting" Nieuw Mathenessestraat 11-13, Schiedam, tel. 010-260012 Auto's-Garage-Rek reotte Ook levering en reparatie alle merken of reeds in uitvoering heeft, komt nadrukkelijk in beeld. De discussie spitst zich vooral toe op mogelijkheden voor energiebesparing en de vraag in welk tempo je de verschillende energiebesparingstechnieken als het bouwen van energie arme huizen kunt invoeren. Bij dit onderwerp komt wet houder Zijdeveld volledig aan zijn trekken en worden de energiezuinige maatregelen die Schiedam toepast, in de verdere discussies als een goed voor beeld gezien. SCHIEDAM Na een dienst verband van ruim 39 jaar ver laat de hoofdwerkmeester van de afdeling Onderhoud Instal laties van de hoofdafdeling Ci viele werken, de heer J. P. Cor- veleijn per 1 februari 1983 de gemeentedienst. In verband hiermede zal de heer Corveleijn recipiëren op vrijdag 28 januari 1983 van 16.15 tot 17.15 uur' in de recrea tiezaal van het Stadskantoor Emmastraat 1 te Schiedam. Enige tijd geleden werd be kend dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat geen geld beschikbaar wilde stel len voor een gewone lijnbus op deze industriepolder. Daarop zag de RET af van het instellen van deze in ve ler ogen onontbeerlijke ver binding met het drukbe zochte gebied. AANSTAANDE ZATERDAG van 10.00 lot 5.00 uur zal particulier wor den verkocht een aantal schitterende lederen/stoffen bankstellen. De partijen beslaan onder meer uit eiken met leder, geheel leder, hoek- kombinaties in leder, klassieke lederen bankstellen, waar onder zeer dure originele Engelse Chesterfields Prijsindikatie 3-, 2- en 1-zitscom- binaties van ca. 3.200,- voor 1.690,- Tevens wordt verkocht aan aantal maaaiaf eiken kaaien, aikan toogkaaten an maaaiaf aiken eet- hoeken Diverse typen. 3-, 2-zits slof Alicante van 1 850,- voor 850, Eiken halkastjes voor de helft van de prijs. 8-persoons lederen elementgroepen, adviesprijs 8 100.- nu 4 300 - Partij electroniache orgelt 990.- per stuk splinternieuw Voorts zullen wordsn verkocht ankala beperkte partijen slaap kamer! waar onder complets alaapkamera in aikan, noten, moderne slaapkamers wit, losse kasten, toilettafels, een gedeelte van deze slaapkamers wordt voor da helft van da prijs verkocht. Goederen die nen zo spoedig mogelijk Ie worden afgenomen Vervoer kan ter plaatse worde geregeld Falkar B.V. in- en verkoopkantoor van liquidatie- en. faillismentspar- tijen. Shuwacht 152. Lekkerkerk. vanaf Lekkerkerk onder de 2e hoog spanningsmast a d. dijk achter de klompenfabriek Als „troostprijs" kreeg Schie dam wel een nieuwe busver binding met Woud hoek Noord, lijn 58, die op maan dag 24 januari in gebruik wordt genomen. Zijdeveld kwam met deze pen deldienst op de proppen tijdens de begrotingsdebatten, dinsdag avond in de gemeenteraad. Vol gens de wethouder is met een dergelijke voorziening niet meer dan 80.000 tot 90.000 gul den per jaar gemoeid, bus en personeelskosten inbegrepen. In principe is de gemeente be reid geld in deze onderneming te steken, op voorwaarde dat ook bedrijven er aan willen meebetalen, met name die be drijven die in de 's Grave landsepolder zijn gevestigd en personeel in dienst hebben dat van de taxibus gebruik wil ma ken. Zijdeveld sluit overigens ook piet uit dat er een overeen komst wordt gesloten met plaatselijke taxibedrijven. Ge sprekken met gegadigden zul len eerdaags van start gaan. Ook zal dan besproken worden of, en zo ja hoeveel, de passa giers voor een ritje moeten be talen. Zijdevelds idee is overigens niet origineel in die zin dat Schie dam met een dergelijke pendel dienst een primeur zou lance ren. De wethouder kwam op het idee tijdens het lezen van een vakblad, waarin melding werd gemaakt van een soortge lijke, al bestaande pendeldienst in een voorstadje van het Zwitserse Bazel. Als het plan voldoende steun vindt in politieke en industriële kringen, wordt de frequentie Van de bus aangepast aan de ge middelde werktijden van de be drijven in de polder. Dat wil zeggen dat deze „taxi" .enkel in de spitsuren rijdt, pak weg tussen zeven en negen uur 's morgens en vier en zes uur 7s avonds. Vertrekpunt zou dan NS station Schiedam/Rotter dam west worden. Tussen de middag zou de bus wellicht tussen de polder en het centrum heen en weer kunnen rijden. Met het ingebruiknemen van een dergelijke dienst zouden niet alleen werknemers uit de polder gebaat zijn. Ook zouden dan eindelijk de problemen zijn opgelost van mensen die een bezoek willen brengen aan de Openbare Nutsbedrijven, bij voorbeeld om hun rekeningen 'te betalen. RIJNMOND De Stichting Europoort/Botlek Belangen (EBB), de organisatie van de 66 grootste industriële en haven gebonden bedrijven ten westen van het Beneluxtunneltracé heeft bij het Rotterdamse Ener giebedrijf heftig geprotesteerd tegen de nieuwe elektriciteits tarieven voor het bedrijfsleven. De Stichting is met name onts temd over het gebrek aan vooroverleg en informatie. Zij dringt aan op onmiddellijke afschaffing van de vervroegde inningsprocedure, die inhoudt dat de verbruiker al aan het be gin van een maand een reke ning krijgt voor het geraamde verbruik in die maand. Met deze procedure worden de be drijven ineens geconfronteerd met een tariefsverhoging (ver kapte) van 3/4%. Daarnaast vindt de Stichting de verhoging van de basistarieven voor de grote verbruikers met ruim 11% onjuist, misplaatst en nutte 111 ffjfHf H S: - -.'.v.V SCHIEDAM Naar alle waarschijnlijkheid zullen recreë^ rende Schiedammers deze zomer koffie of andere verver singen kunnen gebruiken op een terras aan de Maasboule vard. De gemeente staat op het punt, de toekomstige exploi tant van de nieuwe, langverwachte horecavoorziening op de Maasboulevard een bouwvergunning te geven. Dit deelde wethouder Chris Zij develd dinsdagavond mee tij dens de begrotingsdebatten, naar aanleiding van vragen van Gerard Verhulsdonk (VVD). De poffertjeskraam moet het „gat" opvullen dat ontstond toen enkele jaren geleden het café aan de boulevard werd om gebouwd tot exclusief restau rant (nu „La Duchesse") Wandelaars die zich sindsdien op het havenhoofd vertoonden, moesten zelf hun consumpties en klapstoeltjes meenemen. Deze situatie was diverse orga nisaties een doorn in het oog. Zowel de VVV als de Ouderen bonden drong bij de gemeente aan op het in ere herstellen van „een zitje", dat een verblijf op dit stukje Schiedamse grond met zijn unieke uitzicht moest veraangenamen De Nutsbedrijven, vroeger ge vestigd in de binnenstad, heb ben enkele jaren geleden een nieuw bedrijfspand aan de Van Heekstraat betrokken. Sindsdien is door de bevol king regelmatig geklaagd over de grote afstand die men moest afleggen om iemand van de kis, water of elektrici teitsbedrijven te spreken te krijgen. in strijd met de richtlijnen van de Regering. Bovendien is gebleken dat het Rotterdamse energiebedrijf de bedrijven zelf laat betalen voor korting waarop zij recht heb ben, namelijk door de basista rieven exceptioneel te verho gen. Aangezien de Stichting van me ning is, dat het Rotterdamse Energiebedrijf door deze tarie venpolitiek het bedrijfslen ernstig schaadt heeft zij de Mi nister van Economische Zaken van haar bezwaren en opvattin gen in kennis gesteld. Enige gegadigde voor deze pof- ferkraam is Hans Visser, ook ei genaar van het Pannekoekhuis in het Beatrixpark. Feitelijk had diens „filiaal" aan de Maasboulevard onderhand al klaar moeten zijn, maar de me gemeente wierp op het laatste moment roet in het eten door Vissers eerste ontwerp af te keuren. Het was „te chaletachtig", en paste niet „in de grootschalige opzet van de Maasboulevard". Vissers nieuwe ontwerp oogt volgens Chris Zijdeveld stuk ken prettiger. „Het wordt een leuk etablissement", aldus de wethouder. Reparatie klaar terwijPu wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak 's zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Schiedam, Nieuwe Haven 233, telefoon 010-731155 Maassluis P. C. Hooftlaan 11, telefoon 01899-19588. vlanrdjpgorl 010-349082 rotterdam 010-2.53746 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1