JosSloots voorzitter van de w Woudhoek bereikbaar per openbaar vervoer Bereikbaarheid, herkenbaarheid en sfeer annex gezelligheid Buslijn 58 van start nieuws uit uw woon-winkel wijk Klaverjassen Oprichting Kennis-overdracht Bloemschikken in Hoevenbuurt Nieuw plan Kinderkamp Geen gezeur meer van waar staat de afdeling Prisma werkelijk het belang van de wijkbewoners voor ogen hebben. VLAARDINGEN HO- LY /SCHIEDAM NOORD De Vlaar- dingse wijk Holy en de Schiedamse wijken ten noorden van de spoor lijn RotterdamHoek van Holland worden dan algemeen als slaap wijken aangeduid, een onderzoek heeft aange duid dat niets minder waar is. De wijken hebben een rijk geschakeerd ver enigingsleven, terwijl er wijk verenigingen aktief zijn die daad- is nu de opstelling van de bussen op het Schiedamse Sta tionsplein. Jos Sloots voor „De Deel' „De Hoofdstedenbuurt. dat de Hoevenbuurt nu in gebruik heeft, met als onderhuurder -CV.*::: STATION INGANG STATIONS Verschijnt 1 x per maand in Vlaardin- gen en Schiedam Redaktie: Westhavenkade 14, 3130 AB Vlaardingen Advertenties: GrootVlaardingen, West havenkade 14, 3130 AB Vlaardingen, Telefoon 010-344022 SCHIEDAM-NOORD Sinds kort is er wat veranderd bij Prisma. Dit is goed te zien bij boekhandel Mercurius Hof van Spaland en een van de eerste boekhandelaren die gebruik maakt van de schitte rende Prisma boekenmolen. Dit is echter niet het enige; Prisma is weer de enige betaal bare pocket geworden, net zoals in de jaren vijftig. Geen scala van prijzen, maar gewoon ƒ7,90, ƒ8,90 en ƒ9,90 en voor de hele dikke een uitzondering; 12,50. Dit maakt dat voor een ieder het boek van zijn of haar keuze uit de molen te pakken is zonder dat het een vermo gen kost. r „Er is genoeg te doen en er zijn allerlei nieuwe vragen" In de kampweek gaat men in ieder geval naar een schaaps kooi en zwemmen. Ook staat een tocht naar Giethoorn op het programma. Bij de kampeer boerderij is een groot speelter rein en 's avonds kan er pony worden gereden. Men heeft geprobeerd het kamp zo goedkoop mogelijk te hou den. De kosten zijn 130,per kind. Opgaves woensdag tussen 13 en 16 uur bij wijkcentrum De Heipaal. Tel. 745142 vraag naar Aletta of Bart. VLAARDINGEN Elke vrij dagavond is er in het wijkcen trum De Heipaal een klaverja- sinstuif. Aanvang 20.00 uur. En tree 2,50. SCHIEDAM WOUDHOEK Onder het lijnnummer 58 heeft de RET maandagmorgen een nieuwe buslijn in gebruik geno men tussen het NS-station Schiedam - Rotterdam West en de Schiedamse wijk Woudhoek. De route van buslijn 58 is als volgt. Station Schiedam (Stations plein), Horvathweg, Branders- brug, Burg. van Haarenlaan, Plein 1940-1945, 's -Grave- landseweg, Broersvest, Koe markt, Gerrit Verboonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven, Nieuwe Damlaan, Churchill- weg, Laan van Boll'Es, Eduard van Beinumlaan, Vivaldilaan, Borodinlaan, Mozartlaan, Van Dalsumlaan, Scheepvaartweg, Schiedam Woudhoek (Scheep&vaartweg bij Buis). In de richting Station Schiedam wordt dezelfde route in omge keerde volgorde gereden. Daar waar het traject van lijn 58 parallel loopt aan dat van de buslijnen 52 of 53 wordt gebruik gemaakt van de reeds be staande haltes van deze lijnen. Nieuwe haltes voor buslijn 58 komen er in de richting Woud hoek op de Van Dalsumlaan voorbij de Brederoweg, op de Scheepvaartweg voorbij de Bouwmeesterweg, op de Scheepvaartweg vóór de Boeier en op de Scheepvaartweg ter hoogte van de Buis (eind/begin punt). Nieuwe haltes voor lijn 58 in de richting Station Schiedam wor den geplaatst op de Scheep vaartweg ter hoogte van de Buis (eind/beginpunt), op de Scheepvaartweg vóór de Boeier en op de Scheepvaartweg voor bij de Bouwmeesterweg. Buslijn 58 gaat om het half uur rijden. In de ochtend- en mid- dagspits is de frequentie iets ho ger (20 a 25 minuten). De diens tregeling van buslijn 53 (Station Schiedam - Schiedam Kethel) wordt aangepast op die van lijn 58. De dienstregelingen van de lijnen 52 (Station Schiedam - Vlaardingen), 53 en 58 zijn dan zodanig op elkaar afgestemd dat in principe elke tien minuten een bus vanaf het Stationsplein in Schiedam vertrekt. Dienstre gelingbladen zijn gratis ver krijgbaar bij de RET en bij de chauffeurs van de betreffende lijnen. De volgende Holy Groe- noord pagina zal ver schijnen op dinsdag 22 februari in Groot Vlaar dingen en op woensdag 23 februari in Het Nieuwe Stadsblad. Re- daktionele kopy voor deze pagina moet uiter lijk vrijdag 18 februari in ons bezit zijn. Adres: Rijnmond redaktie Randstad Edities, Post bus 52. 3130 AB Vlaar dingen. VLAARDINGEN Ook in deze moderne tijd is het nog mogelijk een grote groep mensen warm te laten lopen voor een buurtvereniging. De wijkvereniging „Hoevenbuurt" is daar het springlevende bewijs van. De „Hoevenbuurt" telt als wijk ongeveer 1350 wooneenhe den. De vereniging heeft een ledental dat altijd rond de 1000 schommelt, zij het dan dat er circa 150 dubbeltellingen (meer betalende leden binnen een gezin) zijn. Voorwaar een geslaagde onderneming dus, die vanaf het begin onder voorzitterschap staat van de immer aktieve Jos Sloot van de Rillandhoeve. Hij kan dan ook niet instemmen met de soms wat smalend geuite opmerking als zou Holy een slaap wijk zijn. Veel van wat er aan aktivitei- ten door de „Hoevenbuurt" wordt ondernomen, lukt name lijk erg goed. Zo noemt hij bingo, bloemschikken, straat volleybaltoernooien als dingen die erg aanslaan bij de leden, en niet-leden. Ook zaken die iet in de recrea tieve, maar in de edukatieve sfeer liggen, zoals clubs en lessen, zijn goed bezet. Wat niet overhoudt, is bijvoor beeld de belangstelling voor de inloop-avonden op woensdag; het is en blijft een klein clubje dat daar op afkomt. Terugkijkend naar de tijd van de oprichting, mag hij konklu- deren dat er in de afgelopen vier jaar enorm veel is bereikt. Na een moeizame start werd er op initiatief van het Sociaal Cultureel Opbouwwerk De Heipaal een soort buurtcomite gevormd met 8 mensen. Aan vankelijk gingen de gesprekken het meest over de groen- en verkeersvoorzieningen. Al vrij snel wilden de acht iets mw>r dan dit. en zij schreven een oproep uit voor een wijk vergadering. „Daar kwamen 75 mensen op af", vertelt Jos, die vanaf die tijd zijn meeste vrije uren in de wijkvereniging-in-oprich- ting stak. „Op die vergadering werd de opdracht gegeven om de wijkvereniging op te richten, en voor alle taken werden goeie mensen gevonden. Er kwam een penningmeester, een sekretaris en toen bleef er nog maar één taak over, die van voorzitter. Ik had er wel wat moeite mee", bekent hij, „maar ik heb toch maar ja gezegd. Binnen een jaar hebben we met ons allen dit van de grond getild en nu zijn we op diverse terrei nen aktief. Zo doen we aan be langenbehartiging van de huur ders, we organiseren recrea tieve sport, dingen voor jonge ren en edukatieve zaken". Naar de gemeentelijke overheid toe is de „Hoevenbuurt" steeds bezig. Vragen van de buurtbewo ners worden in besprekingen met de betrokken wethouders steeds doorgespeeld. Verzoe ken en smeekbeden om een eigen onderkomen als buurtvereniging, hebben tenslotte geresulteerd in een toewijzing van De Deel.Wie denkt dat de bestuurders van de vereniging na deze suksessen op hun lauweren gaan rusten heeft het mis. Er is nog genoeg te doen en bo vendien dienen zich allerlei nieuwe vragen aan. In de nabij gelegen Hoofdstedenbuurt is uit een komité dat woningklachten van de Luxemburgflatbewo- In Vlaardingen zijn dat vooral de verenigingen Hoe- ven- en Hoofdstedenbuurt, die samenwerken als wijkvereniging Holy Noord. In Schiedam zijn dat de akti- viteiten rond het prachtige wijkcentrum Blauwe Brug en het dienstencentrum De Woudhoek. In deze twee wijkcentra is iedere avond wel iets te doen voor de wijkbewoners die dan niet meer naar de „stad" moeten om uit te gaan. Goed, voor een bioscoopvoors telling kan men niet in Schie dam Noord terecht, maar dat geldt trouwens tevens voor heel Schiedam sinds dat het Passage Theater zijn dagelijkse film voorstellingen stopte. Het hele noorden van Schiedam wordt trouwens in de nabije toekomst ontsloten als de nieuwe sneltram 1 het Rotter damse stadshart rechtstreeks met het noorden van Schiedam verbindt. Men vraagt zich wel af wat dat voor effect zal hebben op dit Schiedamse stadsdeel, maar ze ker is nu al dat men voor klein schalige aktiviteiten, ook dan nog het beste in eigen wijk te recht kan. In Vlaardingen liggen de zaken wat anders. Het noordelijk stadsgedeelte van Vlaardingen beter bekend als Holy, krijgt dadelijk geen sneltram en hoe in Schiedam en Vlaardingen noord zich daar in de nabije toekomst het openbaar RET vervoer gaat ontwikkelen weet nog nie mand. Toch kan ook van dit stadsdeel worden gezegd dat met name de leden van de wijkverenigingen Hoeven- en Hoofdstedenbuurt er alles aan doen om voor (kleinschalige wijk) aktiviteiten de bewoners in eigen wijk ie houden. Ook wil men, nu men samen werkt als wijkvereniging Holy Noord, er alles aan doen om ook de bewoners van de Dreven- buurt bij alle aktiviteiten te be trekken. Wie zijn typische wijknieuws op deze pagina kwijt wil kan dit inzenden aan de Rijnmond Re daktie van de Randstad Edities, postbus 52, 3130 AB Vlaardin gen. VLAARDINGEN De voornaamste knelpunten inzake het voor 100% goed functioneren van het winkelcentrum Holiërhoek in Vlaardingen zijn de bereikbaarheid, de her kenbaarheid en de sfeer annex gezelligheid. Dit blijkt uit een rapport dat is opgesteld door het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf in opdracht van de win keliersvereniging Holiërhoek Om deze knelpunten te verbe teren, zijn in het rapport de volgende voorstellen gedaan: herinrichting van het knel punt Lepelaarsingel/Reiger laan, zodat dubbele opstelstro ken gerealiseerd kunnen wor den. Links afslaand verkeer krijgt dan een eigen baan. Het aantal verbindingen tus sen Holy-Noord en Holy-Zuid zal vergroot moeten worden. De „busbaan" kan opengesteld worden voor ander verkeer. Een alternatieve fietsroute over het water van de Aal scholverlaan, is een (goede) aanvulling voor het langzaam verkeer. Bewegwijzeringsborden naar het winkelcentrum op de wijk- en buurt-ontsluitingswe- gen zullen eveneens de bereik baarheid vergroten. Het winkelcentrum zelf zal over beter gesitueerde par keergelegenheid moeten be schikken. Inrichting van het plein als een soort winkelerf met enkele parkeerplaatsen, bomen, bloembakken, water partij, etc., zal het centrum verlevendigen. De aanwezigheid van bomen en bosjes aan de Reigerlaan ontneemt zicht op het winkel centrum. Een uitdunning of verplaatsing van deze groen voorzieningen zal een oplos sing zijn. De herkenbaarheid van het centrum zal ook ver hoogd worden, als er sprake is van een duidelijke hoofd-en- tree. De sfeer en gezelligheid in het winkelcentrum wordt mede bepaald door het winkelcen trum als totaal, de aankleding ervan en de recreatie-waarde. De aankleding van het plein met een waterpartij, sierbe strating, zitelementen, bloem bakken, kiosk en sfeerverlich ting en het aanleggen van een winkelerf, zullen de sfeer- en gezelligheid aanmerkelijk ver hogen. In het rapport is voor deze knelpunten naar een oplossing gezocht, zodat winkeliers, ei genaren, gemeentelijke dien sten enz. bij werkzaamheden in en aan het winkelcentrum het rapport als handleiding kunnen gebruiken. Met dit rapport willen de aan gesloten leden een verlanglijs tje op tafel leggen voor de her inrichting van het winkelcen trum. Bij de aanstaande opho ging van de wijk kan hiermee rekening gehouden worden. Er wordt evenwel meer ge vraagd dan alleen bij zo'n op hoging aangepakt kan worden, er zal nog wel wat meer moe ten gebeuren, aldus het rap port. De aanbieding van het rapport geschiedde door ir. P. J. Don kelaar, die als ruimtelijke or deningspecialist van het NCOV de leden-winkeliers terzijde staat. Het rapport is in eerste instan tie bestemd voor het college van burgemeester en wethou- VLAARDINGEN HOLY De wijkvereniging Hoofdsteden buurt organiseert een cursus bloemschikken in zaal De Deel aan de Baarnhoeve in Holy- Noord. De kosten van deze cursus van zes lessen bedragen in totaal 60,waarin tevens alle materiaalkosten zijn begre pen. De cursus start op woensdag 2 februari 's avonds om 8.00 uur. Aanmeldingen telefonisch bij Wil van Grondel, tel. nr. 741694 of Marijke van Klink tel. 740485. ders en de leden van de ge meenteraad. Namens hem kwam het rap port in handen van wethouder Cees Bot, die binnen het ge meentebestuur economische aangelegenheden beheert. Aanbieder Donkelaar sprak daarbij de wens uit dat het rapport aanleiding kan zijn voor een aantal besprekingen tussen ondernemers en ge meente over de wijze van rea lisering. Eerst dient de com missie (economische aangele genheden) zich in de materie te verdiepen, maar wethouder Bot verklaarde wel, binnen niet lange termijn, op het rap port terug te komen. ners behartigde, een nieuwe wijkvereniging voortgekomen: de „Hoofdstedenbuurtvereniging". In de totstanduoming is de kennis en ervaring van de „Hoevenbuurt" voor deze ver eniging van veel waarde ge weest. Deze hulp is met genoegen ge geven, en ook is de afspraak ge maakt voor een gezamenlijke aanpak van sommige dingen, maar het blijven wel twee aparte verenigingen. Ook als het in de Drevenbuurt tot oprichting van een wijkver eniging zou komen, waar al wel plannen voor bestaan, dan moet dat een zelfstandige vereniging worden. In de visie van Jos Sloot is dat noodzakelijk, omdat de belangen in de drie buurten anders liggen. In de Hoofdsteden ligt de na druk op de doorstroming, bij de Hoevenbuurt op het feit dat het huurwoningen zijn en in de Drevenbuurt koopwo ningen. „Bovendien", is zijn stellige mening „we moeten buurtge richt bezig zijn. Dat willen we persé vasthouden. Dat is veel gezelliger, en we willen beslist niet toe naar één grote vereniging". Afgevaardigden van de wijkvereniging zijn ook betrok ken bij het thema-overleg waar een advies aan kollege over de verdere invulling van de wijk uit moet rollen. Het geld dat nog steeds beschikbaar is voor het neerzetten van een multi- funktioneel gebouw zou vol gens de „Hoevenbuurt" anders besteed kunnen worden. Een verbouwing van de Deel zou voor de Hoevenwijk een ge- schikt onderkomen opleveren; in een ander deel van Holy- Noord zou dan een club- en buurtgebouw gezet kunnen worden van het resterende geld. Het is nieuw plan waar Jos Sloot helemaal achter staat. Het vorige plan was te groot schalig, de ervaring heeft in middels geleerd dat een buurt gebouw alleen de bezoekers kan rekenen als het bij wijze van spreken om de hoek is. „Je moet het buurthuis bij de mensen brengen" vindt Jos. Zo blijft het hele gebeuren rond de wijkvereniging in beweging, en dat kost de voorzitter al zijn vrije tijd. Dat gaat wel eens ten koste van zijn gezin, maar hij weet van zichzelf dat als hij er gens ja op gezegd heeft, hij niet anders kan dan het voor de volle honderd procent waarma ken. „Ergens is het absurd", konsta- teert hij, „eind 1982 was ik al bezig met het programma van de vereniging voor 1984." Toch blijft hij nog even door gaan, met zijn enthousiaste team van medebesturen. Over igens weet hij voor zichzelf dat hij er onmiddellijk mee zou stoppen als zou blijken dat de belangstelling ging tanen. „Het is geen club voor ons zelf. Hij wordt gedragen door de leden, die moet je mee heb ben. Ook mag het geen kliek wor den. Zoals het nu is, is het goed. Nieuwe mensen voelen zich bij ons in een mum van tijd thuis". Een persoonlijke wens van Jos Sloots is dat voor de Dre venbuurt en het Centrumge bied van Holy-Noord soortge lijke verenigingen van de grond zullen komen. Alle er varing en kennis die de Hoe- venbuurtvereniging in de af gelopen vier jaar heeft opge daan staat daarbij ter be schikking. En dat is niet wei nig! Wijkcentrum De Heipaal orga niseert van 15 tot en met 20 au gustus voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar een kinderkamp. Men gaat naar Havelte waar een goede kampeerboerderij is. De kampeerboerderij ligt vlak bij bossen, zandverstuivingen en hunnebedden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 21