Koor bestaat Jubileumuitvoering 10 jaar Tbp YnHllfr VfllPPS» I Sultana rozijnen 1.95 Feest bon BETER HOREN Man (26) gewond bij schietpartij Stijging werkloosheid Waterweg Noord: 2,8% Wachten op de winter OPRUIMINGS-FINALE Restanten winterkollektie mantels japonnen I1U blouses HALVE pantalons nni IC bonneterie rnluw eiNKE 4 TAPIJT Lange reeks inbraken DIJKSHOORN BRILLEN Uitbreiding wijkcentrum Nieuwland Ouderavond scoutgroep Nijinski in De Teer stoof ORANJE Gebit stuk? ABOT Ander spreekuur Belastingwinkel Ambtsjubileum Toch bordjes met tekst anti-kernwapens? RANDSTAD EDITIES NIEUWE AUTO Voorstellingen iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii -SL KJLVx -M- VfitAAb v VflVVU The Young Voices, in de samenstelling van enige jaren geleden. Aan de uitvoering van „De Kleine Profeet" is lang en hard gewerkt. Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERINGMEIJER Alle merktapijten Vakbekwaam gelegd Laag in prijs Politie rapport Het Nieuwe Stadsblad Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag van 2.75 vl Hoogstraat 180, Schiedam Wijkcentrum Nieuwland: hard toe aan vernieuwing. 010 - 260199 Voor een zomerhuisje wacht theatergroep Nijinski op de winter. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 JANUARI 1983 rMOIINM «J nl Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur MEUBELEN OOSTHAVENKADE 56. VLAARDINGEN Bij een aanrijding op de Koe markt is vrijdagmiddag een 65- jarige vrouw uit Rotterdam ge wond geraakt. Zij werd opgeno men in het ziekenhuis met een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding. De vrouw stak een zebra over zonder zich afdoende te hebben overtuigd van de mogelijkheid, veilig de overzijde te bereiken. Na een bezoek aan een voetbal wedstrijd in sportpark Thurlede is een 44-jarige supporter zon dagmiddag in botsing gekomen met een politieauto. Na de wedstrijd had de man diverse glazen drank genuttigd. Niet geheel een rechte koers fietsend, raakte de man een juist passerende surveillance auto. Hij mocht meteen instap pen om in het bureau de bloed proef te ondergaan. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30-07-79 nr. 78/1979. 1-12-82 SCHIEDAM Het her vormd Jeugdkoor „The Young Voices" zal ter gele genheid van haar tienjarig bestaan, op 4 februari, een muziekstuk opvoeren onder de titel „De kleine profeet". Deze uitvoering vindt plaats in de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerlage Gret- helaan en begint om acht uur precies. „The Young Voices" bestaan uit circa 35 jongeren. Deze vo calisten worden aangevuld door een zeskoppig combo, bestaande uit pianist, drum mer, twee fluitisten en twee trompettisten. Evenals het koor, staan deze muzikale begeleiders onder lei ding van de uit Oud-Beyerland afkomstige dirigent Hans van Winsen. Aan „De Kleine profeet" is door koor en combo lang en hard ge werkt. De opvoering zal geken merkt worden door een musica lachtige stijl, met licht, geluid en dia's. Gezongen wordt af wisselend door koor en solisten. De toegang tot dit concert is gratis. Ieder is van harte wel kom om na afloop onder genot van een hapje of een drankje het koor te feliciteren met haar tweede lustrum. SCHIEDAM Met ingang van 1 februari worden de ope ningstijden van de Schie- damse Belastingwinkel tijde lijk gewijzigd. Tot en met 3 mei houdt de Belastingwin kel (Broersveld 140) spreek uur op iedere dinsdagavond van zes tot negen uur. Mensen die hun belastingfor mulier willen laten invullen worden verzocht de volgende bescheiden mee te nemen: - loonopgave, overige jaaropga ven van pensioen, huursubsidie en andere uitkeringen; renteaf schriften van bank of giro, en het laatste dagafschrift van 1982; doktersrekeningen, en re keningen van tandarts, opticiën e.d.; en alles wat men verder denkt nodig te hebben voor een juiste belastingopgave. Met de Belastingwinkel hoeven geen afspraken vooraf te wor den gemaakt. SCHIEDAM Veel woonhui zen, winkels en bedrijfspanden zijn dit weekeinde het slacht offer geworden van inbraak. Vrijdag noteerde de politie de volgende aangiften: diefstal van i drie racefietsen (waarde 2150 gulden) uit een stalling in de Prinsensteeg, plus een inbraak in een winkel/woonhuis aan de St. Liduinastraat. Tussen de 150 en 200 gulden aan losgeld verdween daar uit de kassa. Nadat ook de woning was doorzocht probeerde de da der een vuurtje te stoken onder de tafel. Omdat het vuur spon taan doofde, viel de brand schade mee. Zaterdag noteerde de politie de diefstal van 6 luchtbuksen, 4 flightjacks en 2 holsters (waarde 3300 gulden) uit een dump aan de Hoogstraat. Die dag werd uit een huis' aan de Singel een portemonnee met 315 gulden gestolen, en stal een onbekende een tas met 4 pas poorten en een gouden aanste ker van 900 gulden uit een café aan het Broersveld. Twee vrachtauto's aan de Ad miraal de Ruyterweg werden opengebroken. Uit de één ver dween een steekwagen, uit de ander lichtte men 5 pallets met chocolade. Munten en juwelen met een waarde van 50.000 gulden ver dwenen uit een huis aan de Boerhaavelaan, waar men het hele huis doorzocht en alle kas ten openbrak. Andere meldingen van inbraak kwamen van een bedrijf in de Callandstraat (24 elektrische wekkertjes en 4 zakcalculators gestolen) en van een winkel aan het Lorentzplein, waar twee ra dio's werden ontvreemd nadat de etalageruit aan diggelen was gegooid. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 250 gram i Dijkshoorn heeft een vertrouwde naam opgebouwd. De Dijkshoorn hoorspecialisten geven u betrouwbaar en vakkundig advies en hebben nog alle aandacht en tijd voor U. Goed horen is tenslotte belangrijk genoeg! Levering ook via de ziekenfondsen Wij k 9raag bij u thuis na van horen Lig'efonische afsi I en zien de beste Schiedam, SI Liduinastraat 1, tel 010-26.76.49 Schiedam, Hof van Spaland 5, tel. 010-70.17 30 Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 01077.25.45 Maassluis, Noordvliet 25, tel. 01899-1 22 88 SCHIEDAM Tijdens een schietpartij op het Broers veld in de nacht van maan dag op dinsdag, waarbij een 26-jarige Schiedammer le vensgevaarlijk in de buik werd gewond, heeft de poli tie twee mannen van 17 en Nieuwe Waterweg Noord De werkloosheid is in het ray on Nieuwe Waterweg Noord in de maand december geste gen met 2,8%. Een stijging vol ledig voor rekening van de mannen: de werkloosheid on der de vrouwen daalde met 1%. Naar beroepsgroep gaat het sterk bergafwaarts met het metaalpersoneel, een stijging van werklozen met 10% en een daling van het aantal geregis treerde vakatures van 27%. De uitstroom van schoolverlaters heeft zich ook in de maand de cember doorgezet. In december steeg de werk loosheid in het rayon Nieuwe Waterweg Noord tot een totaal van 7.367. Dit betekende een stijging van 201 t.o.v. novem ber. Deze stijging kwam volle dig voor rekening van de mannen, waarvan de werk loosheid steeg met 225. De werkloosheid onder de vrou wen daalde met 24. Het aantal inschrijvingen van alle werk zoekenden bedroeg in de maand december 921 (novem ber 1036) het aantal uitschrij vingen 637 (november 1055). In procenten van de afhanke lijke beroepsbevolking is het aantal werkloze mannen nu 9.2% (was 8.8%) en vrouwen 17.1% (was 17.3%). Het aantal bij het arbeidsbureau geregis treerd staande vakatures steeg van 88 naar 99 in de maand december. Het aantal werkloze man nen in de Bouwnijverheid steeg in december van 622 naar 652. Het aantal vakatu res steeg van 3 naar 8. Het aanbod van werkloos me- taaalpersoneel steeg het meest van alle beroepsgroepen, t.w. van 916 naar 1008. Ook de va katures blijven dalen, t.w. van SCHIEDAM Op 1 februari 1983 is de heer L. A. Nobel hoofdcommies A bij de afdeling Grondbedrijf/landmeten van de hoofdafdeling Stadsontwik keling 40 jaar werkzaam bij de overheid. In verband hiermede zal de heer Nobel recipiëren op vrij dag 4 februari 1983 van 16.15 tot 17.15 uur, in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emma- straat 1 te Schiedam. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Mogelijk wordt Schiedam alsnog voorzien van bordjes met het opschrift „Kernwapenvrije gemeente". Nadat de raad in november 1982 weigerde in te gaan op een voorstel van die strekking, aan gekaart door het plaatselijke Vredescomité, heeft Yvonne Siljee (PvdA) maandagavond de raad met klem geadviseerd, dit standpunt te herzien. De socialistische afgevaardigde zei dit naar aanleiding van een brief van het (landelijk) comité anti-kernwapenwedloop/anti N-bom. Yvonne Siljee werd gesteund door Herman Noordegraaf (PPR/PSP) en Eef Collé (CPN). Het college heeft toegezegd de zaak nog eens te willen afwe gen, in ieder geval voor de maand mei, wanneer er een landelijk burgemeestersoverleg plaatsvindt. Thema van die bestuurlijke vergadering, mede georgani seerd door het IKV, wordt de houding van gemeentebesturen inzake de plaatsing van atoom wapens op hun grondgebied. B en w hebben zich tot nu tegen anti-kernwapenbordjes verzet omdat plaatsing ervan niet ga randeert dat er inderdaad geen atoomwapens op Schiedams grondgebied zullen verschijnen. Met name de PvdA, met 14 ze tels vertegenwoordigd in de raad, zou bereid zijn, van me ning te veranderen. SCHIEDAM Vrijdag 4 fe bruari 1983 zal wethouder Luub Hafkamp om 14.30 uur het startsein geven voor de verbouwing en uitbreiding van het wijkcentrum Nieuwland op het Dr. Wi- bautplein. Het project omvat het maken van een kelder, het uitbrei den van de begane grond en een totale verbouwing van het bestaande gebouw. Het ontwerp is gemaakt door de Dienst Gemeentewerken, in overleg met de toekomstige ge bruikers. Na de verbouwing zal het wijkcentrum over de vol gende ruimten beschikken: een wijkontmoetingscentrum met bar en keuken; een grote zaal; een kléine zaal; een creativi- teitsruimte; een omvangrijk fi liaal van de gemeentebibliot heek; een consultatiebureau van de kruisvereniging. Het gebouw wordt toegankelijk gemaakt voor mindervaliden door het aanbrengen van een lift en een aangepast toilet. Een aannemingsbedrijf uit Vlaardingen voert de werk zaamheden uit, onder directie van de dienst gemeentewerken. Naar verwachting zal de aanne mer tien maanden nodig heb- ben, zodat in het najaar van 1983 de opening kan plaatsvin den. Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Woermeyeb'Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Af f I Schiedam m k LID FOCWA SCHIEDAM Vorige week vrijdag hield het stichtingsbe stuur van de Burgemeester van Haaren groep in haar groepsgebouw 't Raadhuis aan de Schiedamseweg 200 een ou deravond. Hierbij was ook het leidersteam aanwezig. De bedoeling was de ouders meer inzicht te geven in de fi nanciële en materiele zaken van de groep. Uitvoerig werd ingegaan op de besteding van de kontributie en andere inkomsten van de groep. Het bleek dat de kontri butie bij langena niet voldoen de was om alle onkosten, zoals huisvesting en aanschaffing en ouderhoud van groepshuis, schepen, kampeermaterialen etc. te dekken. Toch wordt de kontributie niet verhoogd om het lidmaatschap ook voor de minder draag- krachtigen mogelijk te maken. Het is de taak van het stich tingsbestuur zo goed mogelijk voor aanvulling van de tekor ten te zorgen. Hierbij acht de stichting het meeleven en meedenken van de ouders van groot belang. 33 in november naar 24 in de cember. Het aantal werkloze binnen deze beroepsgroep steeg in de cember van 856 naar 885, ter wijl het aantal vakantures op 5 bleef staan. Wederom daalde het aanbod in zeer lichte mate bij het kan toorpersoneel; een daling van 3, zodat het totale aanbod op 1147 kwam. De vakatures voor kantoorpersoneel stegen in aantal t.w. van 13 naar 27. Wederom een daling van de jeugdwerkloosheid in de cember, een daling met 34 jongeren tot een totaal van 2833. Ook deze maand waren het weer de schoolverlates waar de daling plaats vond; een totale uitstroom van 103. Voor deze groep overige jeugdwerklozen gold een uitstroom van 103. Voor de groep overige jeugdwerklo zen gold een stijging van 69. De jeugdwerkloosheid vormt nu per december 38.5% van de totale werk loosheid binnen het rayon, dit was in december '81 - 38%. Voor de schoolverlaters zijn deze cijfers resp. 15.5% en 12.7%. 22 jaar afkomstig uit Zut- phen, gearresteerd. Een der de verdachte, die vermoede lijk de schoten heeft gelost, is nog voortvluchtig. Een Vlaardinger van 27 jaar, die nog dezelfde nacht van zijn bed werd gelicht in een woon huis in Schiedam-Oost, werd in de loop van dinsdag weer op vrije voeten gesteld, even als een andere verdachte, die bij nader inzien ook niets met de schietpartij bleek te hebben uitstaan. De schoten vielen omstreeks één uur, nadat het tweetal Zutphenaren ruzie had gekre gen met een voorbijganger. Ia een mum van tijd escaleerde deze ruzie tot een vechtpartij, waarbij naar schatting tien mensen waren betrokken. Ijl dit gewoel trok een onbekende*' een pistool, en verwondde de Schiedammer. Een dgent loste vervolgens een waarschuwingsschot om de vluchtende dader tot staan te brengen, maar slaagde niet in deze opzet. Het slachtoffer werd overge bracht naar het Dijkzigtzie- kenhuis. De man is sinds giste ren buiten levensgevaar. De twee Zutphenaren zijn in ver zekerde bewaring gesteld. Mariëlle, d.v. Dorsman-Boon. Ali, z.v. Bouhannouche-El Ha- zmioui. Jacoba Geertje, d.v. Knibbe- Blenk. Maarten-Jan, z.v. Hoekstra- Dijcks. Jasper M. z.v. van de Staaij- Janse. Ali H. z.vV Kaya-Yetgin. Talat, z.v. Büyük Duran-Avci. Leila, d.v. Blom-de Wit. Naoual, d.v. El-Bouzidi-Bouab- dellaoui. Jeroen L. z.v. Jongepier-Geer- des. Shalini A. D. d.v. Sjambar-Bi- hari. Jordie, z.v. van der Kruit- Koevermans. Zeliha, d.v. Yigit-Bozkir. Ayhan, z.v. Tas-Akin. Janneke W. d.v. den Boer- Middelburg. Nicoline J. d.v. Kijkuit-Huijs- man. Natascha, d.v. van Gurp-Böde- ker. ONDERTROUWD A. Baart, 25 jr. en M. J. L. Voorwald, 22 jr.; B. O. van Ee, 24 jr. en J. H. Stedehouder, 20 jr.; J. A. Mackaij, 25 jr. en C. Huijzer, 21 jr.; J. Scheenhart, 29 jr. en H. C. van der Heiden, 25 jr.; C. Veldboer, 23 jr. en G. S. Vlasveld, 19 jr. GETROUWD A. W. M. Maas, 27 jr. en G. Spittje, 31 jr.; J. L. A. van de Water, 47 jr. en C. M. A. Brök- ling, 49 jr. OVERLEDEN H. J. Heggelman, man, 66 jr.; K. B. M. Heggelman, man, 28 jr.; A. P. H. Daemen, vr. geh. gew. met W. H. van Alphen, 78 jr.; J. C. Polet, vr. geh. gew. met J. J. A. Feelders, 85 jr.; J. M. van der Burgh, vr. e.v. R. Dijkshoorn, 80 jr.; A. K. Sluis, vr. geh. gew. met K. Bijker, 73 jr.; F. van Leeuwen, man, 7-8. jr.; C. K. de Groot, vr. geh. gew. met G. C. Veringmeier, 93 jr.; T. van der Mark, vr. geh. gew. met J. van der Schaft, 78 jr.; A. M. C. de Vet te, vr. geh. gew. met M. P. Ruigrok, 88 jr.; C. A. H. C. Ma- quiné, vr. geh. gew. met J. van 't Vlie, 86 jr.; F. Meerhof, man, 73 jr.; P. Blok, man, 86 jr.; H. C. Jacobs, vr. geh. gew. met P. G. van Wiik van Brievingh, 81, jr.; D. Hoftijzer, vr. geh. gew. met C. A. de Zeeuw, 90 jr.; W Schornagel, man, 82 jr.; W. Ekelmans, vr. e.v. J. Wols, 83 jr.; M. C. van Bergen Walra ven, geh. gew. met J. Kreber,' 77 jr.; A. M. Brökling, vr. geh. gew. met Q. Dries, 86 jr.; J» Stad, man, 81 jr.; G. Braham, man, 53 jr.; M. J. Thöring, vr; geh. gew. met J. F. Huisman, 77 jr.; J. Nagtzaam, man, 87 jr.* W. Hoogerwerf, vr. geh. gew. met J. Snijders, 77 jr. SCHIEDAM De zomerva kantie, maar dan wel op bij zondere wijze belicht, vormt dit weekeinde het voor naamste thema in zoldert heater De Teerstoof, waar Theatergroep Nijinski op vrijdag en zaterdagavond „Reis naar de winter" op de planken zet. Vier mensen zitten voor hun vakantiehokjes, het is nazo mer. Het belangrijkste ge sprek is het weerbericht. Zo lang hun gezondheid en de weergoden het toelaten, ge ven ze de moed niet op. On derkoeld zijn hun emoties, oppervlakkig hun gesprek ken. Optimistisch wachten zij op de zonsondergang... Zaterdagmiddag wordt gewooh- tegetrouw in de Teerstoof een programma voor de kinderén verzorgd. Ditmaal speelt het poppentheater van Lucas Goudzwaard de voorstelling „Verboden te niezen". 213 De aanvangstijden zijn als volgt,: avondvoorstelling negen uiir, prijs tien gulden (CJP/Pas 65 7,50). Kindervoorstelling aah- vang half drie, toegang ƒ3,50. Volgende week brengt de Teerstoof Miel Cools met „Tot het licht uitgaat". Reserveringen: via het VVV (kantooruren), tel. 733000, vrij.avond en zat.middag via het theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455 (geldig tot 15 min. voor aanvang van de voors telling). Voorstelling: avond 21.00 uur, foyer open: 20.00 uur. Middag 14.30 uur, zaal open: 14.30 uur. Delft: Leidschendam: Binnenwatersloot 24-28 Hillegeraberg: Schiedam-Kethel: Winkelcentrum Winkelcentrum „In de Veste" Weissenbruchlaan 104 Winkelcentrum „Spaland" „Leidsenhage" (naast Paagman)

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3