CURSUS IBLOEMENSCHIKKENI Schiedamsen klopten Were Di met 14-5 Nieuwe b.v. van de grond DE TEGEIMAKT !EI§ ZAKE Direkteur Hans Elzerman geeft opening van zaken Gun u zelfde beste tegels Teerstoot programma Gebit stuk? Scheidsrechter Opgegeven Landstraat 8l,VIaaidingen. Wand- en vloertegels per heie m2 vanaf 1 9 DWS trainer Nol Verhoeff: „Ze zijn allemaal op de trai ning en dat moet wel, zo niet dan ben ik er niet meer". Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERINGMEIJER lie 'Witte* Markt SCHIEDAM In de landelijke tweede divi sie van het Nederlands Handbal Verbond heb ben de dames van DWS zich tot een goede mid denmoter opgewerkt door Were Di met een 14-5 nederlaag naar Eindhoven terug te stu ren. *ieHet handbalteam van DWS dat door een overwinning op Were Di vrij komt van degrada- Lenie Zandbergen probeert hier tussen twee verdedigers toch tot een schot te komen. Autorijschool AA0 VAN LEEUWEN Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. ZO BEREIKTU DETEGELMART. Soms kunnen ronde getallen de aanleiding zijn er niet aan voorbij te gaan. Ook al staan ze, zoals bijvoorbeeld 25 of 50, niet officieel te boek als de bekende mijlpalen. Nu evenwel „de nieuwe" Gerard de Lange dezer dagen met de opening van het 35e filiaal bijna op de beoogde sterkte is gekomen, hadden wij bij het halen van dit ronde cijfer, gescoord bin nen drie weken na terugkomst op de Neder landse markt van deze witgoed-naam, een ge sprek met de algemeen direkteur. We praatten met Hans El zerman (46 jaar) van Ge rard de Lange Witgoed B.V., zoals de naam thans luidt, enige jaren commer cieel direkteur bij het be trokken bedrijf, daarvoor soortgelijke funkties be kledend bij Maxis, wit goed-groothandel Reesink én zoon van een winkelier in elektro-technische arti kelen. Bui hangen? Vertrouwen De direkteur van Gerard de Lange Witgoed B.V., de heer H. Elzerman, temidden van dat witgoed in het nieuwe hoofdkantoor/distributiecentrum te Berkel en Roden rijs. Bloemen Gerard zelf Geen baaldagen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 PAGINA 13 Nieuwe Stadsblad Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Dl QIZILUQSTB VLOOIINMARKT VAN NIDIRLANO Gelagen vlak naaat de Witte Boerderij in Blaaksedijk («helweg Rotterdam-Vliasingen afalag 'a-Gravendeel induatrieterrein Boon «weg) Geopend: zaterdags van 8.00 tot 16.00 uur (entree 1.-) Inlichtingen; (ook om zolf een kraam ta huran) Tal.01865-3818 of 01882-2000 De ploeg van trainer/coach Nol Verhoeff kan nu niet meer bedreigd worden nu zij dertien punten hebben be haald en niet meer in te ha len zijn door de Eindhovense ploeg, die enkele jaren terug nog in de hoofdklasse speel den en het volgend seizoen zal afzakken naar de derde divisie. Nol Verhoeff, die voor het eerste jaar bij DWS de trai ningen verzorgt bij de dames, blijft er erg rustig onder. „Natuurlijk is het leuk voor de ploeg dat zij ook volgend jaar weer in deze divisie uitkomen. In drie jaar tijd van afdelings eerste klas opklimmen naar de tweede landelijke divisie is na tuurlijk mooi. Het is een vrij jonge ploeg en ze willen niet verliezen dat vind je wekelijks terug in hun hele spel. Er wordt ook hard voor getraint, tweemaal en om de veertien dagen drie maal per week. Ze zijn er dan ook alle maal en dat moet wel, want an ders ben ik er niet meer" zegt Nol Verhoeff nuchter. Het is de bedoeling dat Nol Ver hoeff ook volgend jaar bij de Schiedamse ploeg blijft. „Ik wil wel maar of het bestuur daar mee accoord gaat dat weet ik natuurlijk niet. Ik sluit ook geen contracten af, het moet al lemaal leuk blijven. Ik werk er leuk en DWS is een goed geleide vereniging, dus dan stap ik niet op en zeker niet halverwege een seizoen zoals hier al eens is gebeurd met een trainer". In de sporthal Margriet had de wedstrijd zondag om één uur moeten aanvangen. Van het scheidrechterskoppel was echter alleen Ruud Adema uit Gouda aanwezig. Zijn partner Jan van der Pluym uit Rotterdam was er tien mi nuten na de officiële aanvang nog niet en toen besloot Adema om maar alleen te starten. Hij moest dan wel van beide verenigingen een doelrechter hebben en dat was niet zo'n probleem. Na wat aftasten van beide teams was het DWS dat na ze ven minuten een voorsprong nam. Een aanval van Were Di werd door Janet Eggelmeyer onderschept en uit de break-out bracht zij 1-0 op het scorebord. Vijf minuten later wa£ het de zelfde speelster die goed aange speeld werd door Christa Neer voort en de Were Di keepster kon voor de tweede maal de bal uit het net halen. De Eindhovense ploeg bleef verwoed aanvallen en kwam naast de Schiedamsen te staan. De tweede treffer kwam uit een straf worp, doordat Elly Vierge ver te hardhandig was opgetre den. Vijf minuten voor rust was het Marian Eggelmeyer die uit een langdurige aanval 3-2 liet aan tekenen en nog voor het rustsignaal was het weer zus Ja- net die de ruststand op 4-2 bracht. Trainer Nol Verhoeff had zijn pupillen in de rust de opdracht gegeven om wat rustiger te spe len en dat gehaaste te vermij den. De ploeg heeft deze op dracht uitstekend uitgevoerd en dat kwam ook het spel duidelijk ten goede. Were Di kwam er dan in de tweede helft nauwelijks meer aan te pas en er was nog geen volle minuut gespeeld toen het al 5-2 werd. De uitstekend in vorm zijnde Schiedamse keeps ter Geja Lubbers speelde Leny Zandbergen goed aan en uit de JarealwNi^coorctezi^^^^^^^^ De Eindhovense dames hadden het toen feitelijk al opgegeven en voor hun was het alleen zaak om de nederlaag zo klein moge lijk te houden. DWS wilde daar echter niets van weten en met de regelmaat van de klok scoorden Janet Eg gelmeyer (3x), Carolien Hij mans, Marian Eggelmeyer, Be linda Toth, Christa Neervoort (2x) en Jolanda Marlissa tot een eindstand van 14-5 was bereikt. De opstelling van DWS was: Geja Lubbers, Inge Kornet, Janet Eggelmeyer, Marian Eggelmeyer, Caroline Hij mans, Jolanda Marlissa, Christa Neervoort, Simone Steenbergen, Elly Viergever, Lenie Zandbergen, Lenie van der Windt en Belinda Toth. Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneilaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 SCHIEDAM Het programma voor theater de Teerstoof luidt deze week als volgt: Vrijdag en zaterdagavond 11 en 12 februari 1983: Peter Faber met „Wonderen", toegang 12,50, CJP/Pas 65 plus10, Zaterdagmiddag 12 februari: Clown Woudi met „Clowns pro gramma I" voor kinderen van 4-10 jaar, toegang/3,50. Volgende week vrijdag- en za terdagavond: Cabaret Vangrail met „Ach laat mij niet sterven op het station van Etten-Leur". Reserveringen: via het VVV (kantooruren), tel. 733000, vrij dagavond en zaterdagmiddag via het theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455 (geldig tot 15 min. voor aanvang). Voorstelling: avond 21.00 uur, foyer open 20.00 uur. Middag 14.30 uur, zaal open: 14.00 uur. In uw omgeving te: SCHIEDAM In de School voor LHNO „Lledewljde" Parkweg 212 Aanvang: maandag 14 maan 1983 VLAARDINGEN In de Openbare Scholengemeenschap ,,De Vaart", Gr. van Prlnstererstraat 67 Aanvang: dinsdag 15 maart 1983 De wekelijkse cursus bloemenschikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedere les van 19.30-21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 156,-, inclusief bloemen en het materiaal, alsmede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschikken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen dooreen (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchillweg 2, 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Handbaldames DWS vrij van degradatie Gerard de Lange Achter het postkantoor Vfesthavenkade. Geopend van 8.30 18.00 uur. terug met 35 vestigingen Indruk van Hans Elzerman: Iemand die je open tegemoet treedt, geen vraag uit de weg gaat, tot op de bodem wil uit spitten, zijn blik niet laat wegdwalen en de kaarten op tafel durft te leggen. Dit dan (bij wijze van spreken) naast een rijtje afkoelende pij pen, want hij had de afgelopen maanden wat je noemt wél de vlam in de pijpekop. Begin van 't gesprek: hoe kon Gerard de Lange zo het schip in gaan en voor de consu ment zo onverwacht. „Veel te hoge kosten. Een ont zettend duur hoofdkantoor in Utrecht op een niet goedkoop stuk grond. Veel te zware top in datzelfde hoofdkantoor, de hoge rentestand en niet te ver geten de werkelijk geld ver slindende automatisering". Maar zie je zo'n bui als com mercieel direkteur dan niet hangen. ,,'t Klinkt gek, maar pas de al lerlaatste tijd. Ik had mijn cij fertjes wel voor elkaar, ik kende de omzet en die was goed. We waren prima bezig, alleen de hoogte van die kos ten waren me onbekend". We hebben in voorjaar '82 in uw Utrechtse hoofdkantoor dat computersysteem zelf ge zien. Het leek me de trots en glorie van de heer De Lange. Mijn lekenverstand zegt: één druk op de knop van zoiets ge avanceerds en je weet toch, datje een tientje vangt, twaalf gulden uitgeeft, dus centen te kort komt. „Dat was nou net de kneep. Die mooiste, beste en weet ik veel computer gaf gewoon die antwoorden niet". Verkeerd geprogrammeerd? Bij mij gaat er altijd een lichtje branden als iemand zich „ach ter de techniek" wil verschui len. „Klopt, maar ik herhaal: dat ding deugde van geen kant. Daarnaast kregen we gewoon geen in- of overzicht van die kosten, ook niet als we er om vroegen. En toen ging de geld kraan dicht". En ging de zaak failliet. Einde Gerard de Lange. En nu weer: Gerard de Lange? „Nee en ja. Nee als we denken aan de onderneming in de hui dige vorm, Gerard de Lange Witgoed B.V., die geen enkele juridische binding heeft met de vroegere winkelketen van 44 zaken en geen enkele juri dische, verplichting heeft over genomen van de gefailleerde onderneming. Dan hebben we om weer over eind te komen aandeelhouders moeten zoeken in de particu liere sektor, waarbij ik zonder meer wil stellen, dat een van de commissarissen van de vroegere B.V., de heer T. Stuyvers, daar keihard voor heeft gewerkt. En 't is gelukt, men had vertrouwen; grote le veranciers hebben dus niet ge participeerd". getroffen voor de garantiecer tificaten, die men vroeger bij een apparaat bij Gerard de Lange kon kopen. Met aftrek Dat klinkt nou allemaal wel aardig, maar wij hebben voor de tévé een teleurgestelde klant gezien, die bij Gerard de Lange een wasautomaat had gekocht en nou naar haar cen tjes kon fluiten. Dan is het gauw gezegd: geen juridische verplichtingen. En zij zal de enige niet zijn geweest. „Ho ho, niet té zwart wit. In de eerste plaats zijn heel wat gedupeerde klanten door leve ranciers van apparatuur tevre den gesteld. Zij die nog proble men hebben, zullen we zo goed mogelijk helpen. Daar naast hebben we een regeling van ieder verstreken jaar, ge ven we daar tegoedbonnen voor". Dat klinkt allemaal al wat be ter. het „Gelukkig wel. Ik zal nog sterker vertellen. We hebben zelfs bij de ope ning van een filiaal bloem stukken gekregen van klan ten. Ze waren gewoon blij, dat we er weer waren. Wij geven tenslotte nu werkgelegenheid aan 138 man/vrouw personeel en het publiek ziet zaken niet graag kapot gaan. Deze eerste weken is ons al gebleken, dat Gerard de Lange van nü toch het vertrouwen van de men sen weer heeft en gaat krijgen. De cijfers zijn goed". Hoe zit het met de garantie en de service op wat je koopt? „Fabriekservice, geen eigen technische dienst. Monteurs van merken hebben nu een maal bijna altijd alles bij zich voor de apparatuur van hun merk. Is voor de klant goedko per, want twee keer voorrij den is er weinig bij". Die merken zijn weer met u in zee gegaan? „Ja, allemaal. We hebben trouwens als nieuwe b.v. eerst al onze oude relaties benaderd op velerlei gebied, de bank, reklameburo, noem maar op. Als we elkaar niet konden vinden zijn we pas naar ande ren gestapt. Een voorbeeld van dat laatste is de AMRO bank. We zitten nu bij de NMB, een bank met feeling voor de detaillist, zo had ik binnen de kortste ke ren in de gaten". Hamvraag 1: is de heer Gerard de Lange nog op enigerlei wij ze aan het bedrijf verbonden? „Alleen extern. Hij was nu eenmaal inventief op het ge bied van reklame en publici teit (baaldagen, schaamknop, zuinig met wasmiddelen, red.) en daar willen we nog graag gebruik van blijven maken". De achterdeur op een kier? „Nee, zo mag u dat beslist niet stellen". Waarom bent u zich Gerard de Lange blijven noemen, zij het dan met witgoed er nu bij. „Wij hadden een prima naam, gaven en geven nog uitsteken de voorlichting in onze zaken, waren de grootste in Neder land en de laagste in prijs. Dat willen we gewoon zo houden, dat gooi je niet weg als een ouwe schoen". U denkt het te redden. „In de toekomst kijken kan geen mens, maar we werken keihard, houden de kosten zo laag mogelijk, hebben een zui nig hoofdkantoor, gezellige, maar geen luxe winkels, goede apparatuur én: geen dubbele bodem. Dan is vooruitbetaling er niet meer bij, wel een handteke ning bij aankoop. Ook en vooral de inzet van mensen, die hun baan kwijt waren net zoals ik, doch nu weer op 38 na aan de slag zijn, geeft je een morele steun in de rug". Geen baaldagen meer bij Ge rard de Lange Witgoed B.V. zou een voorzichtige konklu- sie kunnen zijn... Even.. Ank Hovingh-Krayo Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 13