Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Sociaal-medisch centrum Zuid voorlopig van de baan Maandag opening jeugdhonk Noord K& 11 Koe oud is r Band van 40 jaar AUTORIJSCHOLEN AAD BLOK N. VERBOOM Verlaging waterstand Stadsblad Geen ontheffing voor taxi's rond Koemarkt SW-stoeltjes In de verkoop «fe Teerstoef Energieprijs üt woningbouw voor S'tfam e*i adidos Excelsior verzorger heet 't prima naar de zin Verbonden Uw BMW-dealer: Kalfsbeek b.v. Argwaan De Volvo en Daf specialist >Nurth&, RADIO ABA VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren m m SCHIEDAM Als za terdag de carnavalss toet door de Schie damse binnenstad naar het stadhuis trekt, zul len in de optocht aan merkelijk minder wa gens mee rijden dan tij dens de carnavalsvie ringen in voorgaande jaren. Dit bekende carnavalsbeeld zal zich zaterdagmiddag herhalen: burgemeester Te Loo die de stadssleutel tijdelijk afstaat aan de feestprins. EEN AUTO HUREN ZONDER KUREN SCHIEDAM Maan dagmiddag 14 februari zal deel twee van het experiment voor „rand groepjongeren" in Schiedam officieel van start gaan met de ope ning van het jeugdhonk aan de Churchillweg in iet noorden van de stad. C. Willemse: onderscheiding. T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! UDA.N.V.C. Edgar Kerssenberg: „We zullen het tegendeel bewijzen van wat de mensen over ons be weren". A Op woensdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 11 FEBRUARI 1983 - NR. 12 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM De jaarlijkse al gemene ledenvergadering van Wijkvereniging Groenoord e wordt gehouden op donderdag 17 februari in boerderij Land vreugd aan de Sweelincksingel aanvang acht uur. Tijdens de bijeenkomst worden drie nieuwe leden van het hoofdbestuur geinstalleerd, te weten de dames R. v.d. Slot en R. Immerzeel en de heer J Schaverbeke. H. de Ruiter volgt de scheidende penningmeester mevrouw S. Groeneweg op. De Schiedamse Vrouwenraad organiseerd op donderdag 17 fe bruari om half tien in diensten centrum De Vier Molens aan de Nw. Damlaan een bijeenkomst over energievraagstukken. De discussie staat in het teken van de BMD over het landelijk energiebeleid. Voor kinderop pas wordt gezorgd. Op zaterdag 12 februari is het carnaval in boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingel. De zaal gaat open om half ne gen. Kaartverkoop telefonisch na zes uur onder de nummers 706776, 710312 en 702363. Het feest wordt georganiseerd door de afdeling sociëteit van de wijkvereniging Groenoord. Dinsdafg 22 februari spreken twee deskundigen van de rijks belastingen over tal van fiscale onderwerpen tijdens een bij eenkomst van de WAO-werk groep van de FNV. Deze „belas tingmiddag" wordt gehouden in De Vier Molens aan de Nw Damlaan en begint om twee uur. Iedereen is welkom. Ook in de Vier Molens, op don derdag 17 februari, een bingo avond, georganiseerd door de wijkvereniging Nieuwland. De eerste nummers worden afge roepen om acht uur. De toegang is voor iedereen vrij. In Huize Frankeland aan de St Liduinastraat worden sinds 4 februari wandpanelen geëxpo seerd van Nans van Pelt. Deze Schiedamse had al op diverse plaatsen drukbezochte ten toonstellingen. Voor haar panelen maakt zij ge bruik van hout, touw en grofge- sponnen schapewol. De exposi tie is dagelijks te bezichtigen tot begin maart. Vereniging Het Singelkwartier organiseert speciaal voor de kinderen een carnavalsfeest in zaal Marijke aan het Broers- veld. Dit feest vindt plaats op zondag 13 februari. De toegangsprijs bedraagt 1,50. Het feest begint om twee uur. Het bestuur van Het Sin gelkwartier heeft de kinder bingo van 20 februari afgelast. De eerstvolgende bingo-avond bij Lentefeest wordt gespeeld op dinsdag 15 februari, aanvang acht uur. Adres: Broersvest 101 SCHIEDAM De Schiedamse politie ziet vooralsnog geen re den, plaatselijke taxi-chauf feurs ontheffing te verlenen voor het gebruik van de mini- busbaan aan de Koemarkt. De blokkade door een 15-tal ta xi's van de Koemarkt en de daarop volgende verkeerschaos afgelopen maandagavond heeft geen verandering gebracht in het verkeersbeleid van de poli tie. Hoofdinspecteur Van den Hen gel zei donderdagmorgen: „Er is een regel dat alleen het open baar vervoer gebruik mag ma ken van de busbanen. Taxi's mogen er niet komen, net zo min als ze over de Hoogstraat mogen rijden. Zo'n regel kan natuurlijk altijd worden gewijzigd, maar mo menteel zien wij daar geen aan leiding voor". Het ongenoegen van de taxi chauffeurs is gebaseerd op het feit dat zij thans, om vanaf de Buitenhavenweg de Koemarkt over te steken, een flinke om weg moeten maken via de Rot- terdamsedijk. Daardoor ontstaat vaak ruzie met passagiers, die een hoger bedrag op de taximeter zien verschijnen dan zij hadden be groot. «ÉiliS «st Carnaval doet stapje terug Voor de optocht hebben zich bij „De Rietzeilers" tussen de 30 en 35 deelnemers aange meld, 10 tot 20 minder dus dan voor de stoet van 1982. Die verminderde belangstel ling schrijven „De Rietzei lers" geheel en al op het conto van de economische recessie. Piet Dries, voorzitter van de op tocht-commissie: „De bedrijven hebben er duidelijk minder geld voor over dan vroeger. Dat is onder de huidige omstandig heden niet verwonderlijk en we nemen het dan ook niemand kwalijk. Jammer is wel dat ook het car naval een stapje terug moet doen, want dat betekent dat we straks minder overhouden om aan de Schiedamse gehandicap ten te schenken." Dries verwijst Sleutel daarmee naar de traditionele gift van „De Rietzeilers" aan het Goede Doel. Om de Schiedamse bevolking tot deelname aan het feestge woel op te wekken, rijden za terdag al vanaf negen uur 's morgens geluidwagens door de stad. Ondanks het kleinere budget blijven de „Rietzeilers" geloven in een groeiende Schiedamse verbondenheid met het carna val. Dries: „Dat er steeds meer car navalsverenigingen bijkomen vinden wij een goed teken. Mis schien kost het ons zaterdag weinig moeite om vanaf het stadhuisbordes iets los te bran den onder de toeschouwers. Prins Bas de Eerste en zijn raad van elf zullen in elk geval hun best doen de carnavalsgeest er meteen in te brengen". De „Rietzeilers", met hun 12 „dienstjaren" de oudste carna valsvereniging van Schiedam, zien er blijkens het motto van dit jaar „nog steeds een gat in". Omstreeks twaalf uur vertrekt de grote optocht vanaf de Burg. Honnerlage Grethelaan rich ting binnenstad. Via het Broersveld, de Baan- straat en de Nieuwstraat maakt de stoet rond één uur de eerste voorbijgang aan het stadhuis op de Grote Markt, om tien voor half twee gevolgd door een tweede passage. Om tien voor één verschijnen Prins Bas en burgemeester Te Loo op het bordes voor de ge bruikelijke toespraken, waarbij de burgemeester de prins de stadssleutel zal overhandigen. Daarna is de Prins gemach tigd, tot en met dinsdagavond het bewind te voeren over „carnaval-minded" Schie dam. Op het slotbal in zaal Irene aan de Nieuwe Haven komt burgemeester Te Loo dinsdagavond weer opeisen. Schiedam, Nieuwe Haven 233, telefoon 010-731155 Maassluis P C. Hooftlaan 11 telefoon 01899-19588 ,Meer doen dan pils drinken" SCHIEDAM Het stichten van een sociaal-medisch cen trum in Schiedam Zuid, op de plaats waar vroeger de Bet- helkerk stond, is voorgoed van de baan. Voor drie van de vier deelnemers is het huren van werkruimte in het cen trum te duur. De huurprijs komt op 181 gulden per vier kante meter per jaar. Alleen de Kruisvereniging Schiedam is bereid dit bedrag op tafel te leggen. De Stichting Raad voor Bejaardenwerk, de Stichting Maatschappelijk Werk en twee fysiotherapeuten de overige deelnemers aan het centrum kunnen dit geld niet opbrengen. Over de bouw van het centrum is jarenlang vergaderd, maar naarmate de tijd vorderde kwam het projekt steeds meer op losse schroeven te staan. Tot ongenoegen van velen in de wijk, die zegt, grote behoefte te hebben aan vooral medische voorzieningen. Ondanks de inspanningen van ook de gemeente Schiedam bleek de meerderheid van de deelnemers echter er geen heil in te zien. De gemeente heeft becijferd dat zij jaarlijks 30.000 gulden subsi die op de huur zou moeten leg gen, wat zij onder het huidige bezuinigingsklimaat niet ver antwoord vindt. Tijd om alsnog eigens op de be groting dit geld vrij te maken heeft de gemeente evenmin, omdat de SSSW (Sticht. Samen werkende Schiedamse Woning corporaties) haast wil maken met de bouw van een aantal be jaardenwoningen die gelijktij dig met het sociaal medisch centrum opgetrokken zouden worden. De gemeente gaat nu samen met een werkgroep uit de wijk bekijken in hoeverre het moge lijk is, elders in Schiedam Zuid een sociaal-medisch centrum te bouwen. Daarbij wordt gedacht aan een stuk grond bij de Hagastraat/ Willemskade/ Groenelaan. Hoe dit alternatieve centrum gefi nancierd moet worden is nog niet bekend. vjaardingeii 010-34908? Voftcrdan) 010-253746 SCHIEDAM Op 1 februari was de heer C. Willemse precies veertig jaar in dienst bij Banden Centrum BV aan de Kommie- zenlaan. Hij trad in 1943 in dienst als jongste bediende/loopjongen. Momenteel bekleedt hij de funktie van hoofd-administra- tie. Tijdens de viering van zijn jubi leum op 2 februari j.l. werd hem door de heer H. de Bruijn (dir. Banden Centrum) de ere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau opgespeld. Met geld van het voormalig ministerie van CRM mocht Schiedam Zuid enkele maanden geleden al een soortgelijk onderkomen ope nen aan de Westfranke- andsedijk; werkende en werkloze jongeren maken er druk gebruik van. Het jeugdhonk aan de Chur chillweg mikt op dezelfde doelgroep. Jongerenwerker Edgar Kerssenberg, in dienst bij de stichting Samenle vingsopbouw Schiedam Noord, schat dat hij kan reke nen op een vaste bezoekers kring van 80 man. „Vijfentwintig procent van hen is werkloos. We gaan daarom meer doen dan de jongens enkel opvangen. Hopelijk komen er wat alternatieve werkprojekten van de grond of kunnen we hier en daar klusjes opknappen. Het gaat er om, de jongeren die nu uit verveling de Blauwe Brug lopen te terroriseren, een zinvolle bezigheid te geven". Die laatste opmerking is koren op de molen van verontruste in woners van Groenoord, die een concentratie van jongeren rond een nieuw eigen onderkomen met enig wantrouwen aanzien. Het bericht dat ook Noord een opvang-experiment te wachten stond, viel indertijd niet bij iedereen in goede aarde. Om aan bezwaren als bijvoorbeeld die over geluidshinder tege moet te komen, stelde de ge meente de plannen wat bij, maar volgens Edgar Kerssen berg heeft dat niet bij iedereen de argwaan weggenomen. Kerssenberg: „Regelmatig hoor je dat de mensen het over „dat tuig" hebben, en sommigen zeggen dat ze een honkbalknuppel achter de deur hebben staan en die ook zullen gebruiken als dat no dig is". De jongerenwerker zelf is ech ter onbevreesd in de omgang met „dat tuig": „Ik weet ook wel dat die jongens geen lie verdjes zijn, maar we respecte ren elkaar. Het is hier na schooltijd dikwijls een gezellige boel. We hebben afgesproken dat wij het tegendeel zullen be wijzen van wat de mensen alle maal over ons beweren". De opvang van de schaloos lo- SIBELIUSPLEIN 233 BACHPLEIN 443 SCHIEDAM SCHIEDAM TEL. 010-709252 TEL. 01 0 - 711 493 SCHAKEL EN AUTOMAAT UW THEORIELESSEN VERZORGEN WIJ UITERAARD OOK pende jongeren stelt Edgar Kerssenberg zich dan ook niet voor als een passief gebeuren; „iets opbouwen" blijft motto nummer één. „Je moet niet denken dat we hier dag in dag uit discomuziek draaien, al zal dat best een keer voorkomen. Als 't aan mij ligt wordt er niet de hele dag aan de bar gehangen met een pilsje". De opening maandagmiddag gaat met veel feestvertoon gep aard. Collega-instellingen uit het jongerenwerk zijn uitgeno digd om de ingebruikneming bij te wonen. Welke bestuurder het startsein zal geven is nog niet bekend. Verantwoordelijk wethouder Luub Hafkamp zal er in ieder geval niet bij zijn; hij heeft afge beld. Diens voorganger op wijk en jeugdaangelegen heden Her man Posthoorn indertijd de in itiatiefnemer van het experi ment, heeft nog niet laten weten of hij wel of niet komt. In elk geval gaan de deuren om twee uur open. Tot vijf uur kunnen de genodigden hun consumptiebonnen in wisselen. 's Avonds vanaf ze ven uur nemen de eigenlijke gebruikers bezit van het jeugdhonk. Autol-Gcrage-Rcfcreotte Nieuw Mathenessestraat 11-13, Schiedam, tel. 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Pommetje Horlepiep in 't nauw Donderdag 17 februari (i.p.v. woensdag 16) Aanvang 2 uur Toegang 3.50 Telefoonnummer 269563 SCHIEDAM Op vrijdag 11 februari en zo nodig op dinsdag 15 februari is/wordt de waters tand in de Buitenhaven, Lange Haven, Nieuwe Haven, en Wes terhaven met 20 cm. verlaagd tot 0,70 m beneden N.A.P. De aanleiding hiertoe zijn herstel werkzaamheden aan de kade langs de Buitenhaven te Schie dam. Nadere informatie is te verkrij gen bij de Openbare Nutsbedrij ven Schiedam, afdeling Haven dienst, telefoon 622222 toestel 168 of 169. Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1