Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Af d. Schiedam organiseert tocht voor zieken en gehandicapten Minister verleent toestemming Politie vangt 450 kg. marihuana „Gemeente mist begrip voor verenigingsleven" 195,- p.p. Stadsblad Jaar vergadering Natuurgenot Hulp voor grotere huishoudens Voetbal praat over fusie RANDSTAD JUBILEUM-REIS GÖTEBORG/ ZWEDEN S'damse Boys bestaan halve eeuw Historie Boottocht RADIO ABA Rijnmondband: tranen Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren EEN AUTO HUREN ZONDER KUREN De Volvo en Daf specialist Ook levering en reparatie alle me\ken LET OP! Texclean Chemisch Reinigen Rotterdamsedijk 246 VJu1h& Serum-festival in Verre Westen Brandweer oefent in theater Radiouitzending gaat door Schiedam schaakt DINSDAG 5 APRIL a.s. BOEKEN UITSLUITEND: RANDSTAD-EDITIES, SCHIEDAM Zonder de eigen identiteit aan te tasten, hebben zich enkele belangrijke wij zigingen voltrokken bij de plaatselijke afde ling van de Katholieke Nationale Vereniging tot Bevordering van het Welzijn der Zieken van alle gezindten. Een hele mond vol, van daar dat deze vereniging zichzelf liever aan duidt als „De Zonnebloem". SCHIEDAM VLAARDIN GEN De onthulling van het Geuzenmonument op 12 maart door koningin Beatrix zal toch op de ka belnetten van Vlaardin gen en Schiedam worden uitgezonden. In deze ste den kunnen de luisteraars hun radiotoestel afstem men op de 93,7 Mhz. In Maassluis zal de reportage enkel te beluisteren zijn via de kerktelefoon. Eén van de zeven verdachten die woensdagmiddag werden gearresteerd, wordt hier door agenten en een rechercheur in burger naar de politie-auto gevoerd. Drie verdachten zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld T.V. DEFEKT? VRIJDAG 4 MAART 1983 - NR. 18 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Op woensdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 >a£Mw: •'•'-•'•j: vlaardingen 010-349082 \rotterdam 010-253746 r SCHIEDAM De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum organiseert op zaterdag 26 maart een excursie naar de Ma- tisse-tentoonstelling in Düssel- dorf. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om ook een bezoek te brengen aan het in drukwekkende Stedelijk Mu seum van Mönchen-Gladbach. Het filiaal van gevestigd aan de Broersveld (in de Supermarkt van Bas v.d. Heyden) is per 1 maart verplaatst naar de (telefoon 010-731175) AutoH-Gcroge-Befcreotte 9 Nieuw Mathenessestr. 11-13 I Schiedam, tel. 010-260012 SCHIEDAM De nu 45 jaar oude Schiedamse Aquarium- en Terrariumvereniging „Na tuurgenot in Huis" houdt maandag 7 maart haar jaar vergadering in zaal Sociale Be langen, aanvang 20.00 uur. In het huishoudelijke pro gramma staat de bestuursver kiezing centraal. De periodiek aftredende bestuursleden stel len zich herkiesbaar. Enkele bestuursfunkties zoals een 2e secretaris en 2e pen ningmeester zijn al een jaar vakant. Het bestuur hoopt deze na de vergadering ver vuld te zien. De vergadering wordt besloten met een spelletje bingo. Cor van Sliedregt duikt in z'n ver- Kosten van dit uitstapje: 35 gul den per persoon. Gereisd wordt per touringcar. Inlichtingen: mevrouw C. Zuid geest, Prof. Kamerlingh Onne- slaan 159b, telefoon 264438.De bus zal om acht uur vertrekken. Op zaterdag 19 maart wordt in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat het orgel bespeeld door Geert Bierling. Nancy Posman begeleidt op blokfluit. Gespeeld worden werken van 17e eeuwse componisten. Aan vang drie uur, toegang gratis. Zeventien jubilarissen worden vrijdag 11 maart gehuldigd door de bouwbond van het FNV. Dit gebeurt 's avonds om acht uur in gebouw Chr. Soc. Belangen' aan de Lange Haven. Van de 17 zijn er twee al 70 jaar lid van de vakbond. Ook de overige jubila rissen hebben met 60, 50 of 25 jaren er een respectabele ver bintenis met de bouwbond op zitten. De jaarvergadering van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst (afdeling Schie- l dam) zal plaats vinden op dins dag 8 maart, eveneens in Geb. voor Chr. en Soc. Belangen aan de Lange Haven, aanvang acht uur. De Reumapatiëntenvereniging Nieuwe Waterweg Noord komt weer bijeen op dinsdag 15 maart, 's avonds om half acht in dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan. Voor de pauze wordt bingo ge- speeld. Daarna voert de Ned. Vereniging van Huisvrouwen het toneelstuk „Tussen vijf uur en half zes" op. Leden die niet op eigen gele genheid kunnen komen, wor den verzocht te bellen met me vrouw HoogdalemBergkotte, telefoon 702029. Om inzicht te krijgen in de plaats van de vrouw in de sa menleving organiseert de PVV een kursus politieke vorming voor vrouwen, die zes ochten den zal duren, waarna de moge lijkheid bestaat, een vervolg cursus bij te wonen. Over dit onderwerp wordt op 14 maart een informatie-och tend gehouden in buurthuis Nieuwland aan de Albarda- straat 65, aanvang kwart over zeven. Inlichtingen: Anneke Meijer, 708112, of Riet de Kievith, tel. 262057. Hoe kijken christenen tegen Jo den aan? Op 16 maart stellen de vrouwen van de NCVB elkaar deze vraag in zaal De Rank aan de Schiedamseweg, aanvang kwart voor acht. Ds. Beijersber- gen uit Rotterdam leidt het on derwerp in. Belangstellenden welkom. 3-daagse De belangstelling voor deze, vorige week gepubli ceerde, reis was zo over stelpend groot waardoor wij snel waren uitverkocht. In overleg met Stena-Line hebben wij nog een datum voor onze lezers kunnen vastleggen, n.l. vertrek Vanaf Dordrecht 7.15 uur Vanaf Rotterdam 8.00 uur Voor uitvoerige inlichtin gen, zie deze krant van vo rige week. Straatweg 30, Rotterdam-Hillegersberg (nabij station R'dam Noord) Alle werkdagen van 9 tot 5 uur. Alléén zaterdag 5 maart ook nog van 10 tot 16 uur. Telefoon 010-223400 Als haantje de vlugste" hebt U meer kans! Varen met „De Zonnebloem" SCHIEDAM Na een tip van de Rotterdamse douane heeft de Schiedamse politie woensdagmiddag een partij van 450 kilo marihuana in be slag genomen. De zending was verpakt in 32 kartonnen dozen en stond op geslagen in een bedrijfspand aan de Nieuwe Haven. De partij vertegenwoordigt een waarde van ruim anderhalf miljoen gulden. Tijdens en kort na de inval verrichtte de politie zeven ar restaties. Drie verdachten werden weldra weer op vrije voeten gesteld omdat zij niets met de zaak bleken te hebben uitstaan. De overige vier zouden van daag worden voorgeleid voor de Rotterdamse Officier van Justitie. Deze verdachten, al len mannen van rond de 30, jaar oud, zijn afkomstig uit Rotterdam en Amsterdam. Donderdagmiddag wilde de politie nog geen mededelin gen doen omtrent de her komst van de partij verdo vende middelen. De mari huana zou per schip naar Ne derland zijn gebracht, en in. de Rotterdamse haven aan land zijn gesmokkeld. Niet uitgesloten wordt geacht dat bij deze zaak dezelfde personen zijn betrokken als bij de vangst van 2000 kilo hasjiesj die de Rotterdamse politie woensdag deed. Niet bekend is of de mari huana voor de Nederlandse markt was bestemd, of door gevoerd zou worden naar een buitenlandse verbruikers- markt. Het Nieuwe Onthulling toch op radio Deze week heeft het Ministe rie van Volksgezondheid, Welzijn en Cultuur tegen ve ler verwachting in toch toe stemming gegeven voor het eenmalig gebruik van het kabelnet. De zendmachtiging is uitgege ven op naam van Stichting Schiedamse Gemeenschap. Deze culturele instelling is 'weliswaar als voldoende re presentatief aangemerkt door de minister, maar bezit niet voldoende representativiteit om als permanent zendge machtigde in aanmerking te komen. Vermoedelijk heeft het unieke karakter van de gebeurtenis sen op 12 maart voor de minis ter de doorslag gegeven om bij wijze van uitzondering van de strenge voorschriften af te wij ken. De voorbereidingen voor het dagvullende programma zijn inmiddels in volle gang. Omdat de Schiedamse Ge meenschap zelf niet over de technische kennis noch over de benodigde apparatuur be schikt, zal de reportage wor den verzorgd door de Zieke nomroep in Schiedam, die nauw samenwerkt met de Vlaardingse Zieken- en Be- jaardenomroep. Het programma begint tegen tien uur met korte impressies uit de Grote Kerk in Vlaar dingen, waar een half uur la ter koningin Beatrix arriveert voor de herdenkingsbijeen komst. Omstreeks kwart over elf wordt overgeschakeld naar de Markt. Dan volgt de ont hulling van het verzetsmonu- ment ter nagedachtenis van de Geuzen. De ochtend-uitzending wordt beëindigd met impressies uit Schiedam-Noord, waar on langs een aantal straten naar leden van de verzetsgroep is vernoemd, 's Middags worden er intervieuws gehouden met ex-Geuzen in de Lijnbaanhal len te Vlaardingen. De hoogte punten van deze bijzonderde dag zijn tenslotte 's avonds nog eens te beluisteren. In november vorig jaar ontstond de regionale af deling voor Schiedam waarin vier kleine plaat selijke afdelingen werden ondergebracht. Daarna kwamen gesprekken op gang met De Zonnebloem in Vlaardingen en Maas sluis. Doel van deze „fusie": het beter op elkaar afstemmen van aktiviteiten, die de sa menwerkende afdelingen dan voortaan in groter ver band kunnen ondernemen. Het eerste resultaat is wel sprekend: een boottocht voor zieken en gehandicapten op 9 april. In 1946 begon Alex van Way- enburg, bij radio Herrijzend Nederland met het uitzenden van op zieken gerichte radio programma's. Een jaar later trad Van Wayenburg in dienst van de KRO, waar hij deze uitzendingen voortzette onder de naam Radioziekenbezoek „De Zonnebloem". De allengs aan populariteit winnende uitzendingen riepen een stijgend aantal reakties op. In januari 1949 namen Alex van Wayenburg samen met radio-collega Wim Quint het initiatief tot de oprichting van de Stichting „De Zonne bloem". In april 1964 werd officieel de huidige vereniging „De Zon nebloem" in het leven geroe pen met afdelingen in het gan se land. Was er toen reeds gestart met aktiviteiten zoals ziekenbezoek en welfarewerk, deze werden uitgebreid met het plaatselijk bieden van ontspanning, ge meenschappelijk winkelen voor gehandicapten en ver eenzaamde ouderen, kortom een handreiking bieden aan patiënten met problemen. Bo vendien was De Zonnebloem aktief met het organiseren van vakanties en akties om dit al les te kunnen bekostigen. Met andere afdelingen moet ook de regio Schiedam zichzelf financieel bedruipen en berust hulp en bijstand vanuit de be volking geheel op vrijwillige basis. De jaarlijkse eendags-boot- tocht wordt nu voor de eerste keer vanuit Schiedam gehou den en wel op zaterdag 9 april aan boord van het motorschip „Geulvallei", dat plaats biedt aan 220 gasten. De akkomoda- tie is geheel afgestemd op het vervoer van rolstoel- en bed- patiënten. Voor medische en geestelijke begeleiding zorgt een team deskundigen, samengesteld uit een huisarts, verpleegkundi gen, een pastoor en een domi nee. Verder is er een staf voor de huishoudelijke dienst en zijn er mensen die zorgen voor het vervoer en ontspanning aan boord. De Ziekenomroep Schiedam maakt de tocht mee en zorgt bovendien voor gezellige mu ziek tijdens de reis. Bij de tota le organisatie, voor wat een fesstelijke tocht belooft te wor den, zijn 45 mensen betrok ken. Indien mogelijk zal ook burgemeester John te Loo bij het vertrek van „De Geulval lei" aanwezig zijn. Over het doel van de vaartocht, alsmede de vertrektijd volgen nog na dere publikaties. Het dagelijks bestuur van regio Schiedam van Stich ting „De Zonnebloem", be staat uit: Els Hellwig, voor zitter; Broeder Jac. Lipman, sekretaris; de heer J. Oomen, penningmeester en als lid mevrouw C. F. van Leeu wen. Adres sekretariaat: Warande 155, 3116 CE Schie dam, telefoon 264870. zameling dia's om hiervan een aantal te vertonen. Op 24 en 26 maart is er weer „Ópen Huis" in het eigen hob bycentrum aan de Singel met het doel propaganda te maken voor de liefhebberij: het hou den en kweken van tropische vissen. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting van 28-2 tot 4-3 WEGENS VAKANTIE GESLOTEN SCHIEDAM Burgemeester en wethouders van Schie dam hebben er geen idee van, wat verenigingsleven eigen lijk is. „Elke vereniging heeft alleen maar kans van bestaan indien zij over een zodanige accommodatie beschikt dat het uitoefenen van een hobby, of dat nu muziekmaken is of to neelspelen, geen ergernis wordt maar een plezier. Dat het een vasthouden wordt van sociaal kontakt, en een fijne op vulling van vrije tijd". Deze uitlatingen doet de Rijn mondband in haar verenigings blad Nexus" naar aanleiding van herhaaldelijke verzoeken aan het stadsbestuur om een ge schikte oefenruimte toegewe zen te krijgen. De Rijnmondband heeft de ge meente al meermaals attent ge maakt op leegstaande panden die als repetitieruimte dienst zouden kunnen doen, maar al die aanwijzingen werden door het college op zij geschoven De druppel die voor de Rijn mondband de emmer deed Overlopen was het collegebe- sluit, de Mastenbroekschool in Nieuwland de bestemming als jeugdhonk te geven. De Rijnmondband had al lang een oogje op dat leegstaande ge bouw, dat echter door de Nieuwlandjeugd werd ge kraakt, vervolgens door de ge meente ontruimd en daarna als nog aan de jeugd werd terugge geven. „Kraken is blijkbaar de enige manier om ruimte toegewezen te krijgen, concludeert de Rijn mondband. „Onbegrijpelijk is ook dat indien men eerst kraakt, dan voor duizenden guldens schade aanricht, het ge bouw alsnog, opgeknapt met ge meenschapsgeld keurig opgele verd krijgt." Zolang het college niet bereid is, vervangende repetitieruimte te zoeken, moet de Rijnmond band blijven oefenen in een zaaltje van het Blauwhuis aan de lange Nieuwstraat, een situa tie die ronduit erbarmelijk ge noemd wordt. „Onze vereniging, Tamboer- en Trompetterkorps Rijnmond band, eens door een oud-burge meester „ambassadeur van Schiedam" genoemd, heeft een goede naam op het gebied van musiceren", aldus Nexus. „Vraag echter niet hoe wij moe ten instuderen. U zou er tranen van in uw ogen krijgen".

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1