gezinnen stromen door 34.50 C.K0K c Serum-festival in Verre Westen Brandweer oefent in theater Humor en hartstocht met Mar jol Flore Mozartkrant jubileert Orpheus sSSSSSS Om bouw 85 bejaardenwoningen te vieren KRISTAL FIGUREN Schiedamse huisartsen Longdrink wedstrijd Ruilbeurs modelauto's Patiënten over baarmoeder operaties Nieuw pand Wereldwinkel In 1982 weer meer glas ingezameld SCHIEDAM De gemeente gaat extra aandacht besteden aan het probleem grote huishoudens. Voor deze categorie inwoners is het dikwijls moeilijk een passende woning te vinden. Samen voegen van (kleinere) huizen tot één groot wordt op het stadskantoor als één van de mogelijkheden gezien. Verder kan de „doorstroming" worden bevorderd van betrekkelijk kleine gezinnen die thans te ruim behuisd zijn, naar woningen van bescheidener afmetingen. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM ROTTER DAM - Op zaterdag 5 maart vieren Oud Mat- henesse en Het Witte Dorp groot feest. Voor naamste aanleiding: de bouw van 85 bejaarden woningen rond het Se rum-instituut aan de Prof. Poelslaan. Van daar de naam van het gebeuren: Serum-festi val. Programma Inderdaad, voor dit soort balletoefeningen is het Passage theater uitermate geschikt M WK Wegens nascholing zijn alle praktijken van de op 10 maart en 11 maart gesloten. ij 010 - 260199 V L'TJ'J CURSUS^* BLOEMENSCHIKKEN HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 MAART 1983 PAGINA 3 Hulp voor grote huishoudens In de stadsvernieuwingsge bieden (Oost, West en Zuid) kan voorts gebruik worden gemaakt van wisselwonin gen, dit om te voorkomen dat het her-huisvesten van grote gezinnen leidt tot ver traging in de werkzaamhe den. Het pakket maatregelen wordt afgerond met het in stellen van een ambtelijke projektgroep die onder meer tot taak krijgt om met het Rijk en het Openbaar Li chaam Rijnmond te praten over financiële ondersteu ning van dit nieuwe beleid. In de Schiedamse woningvoor raad doet zich momenteel een ernstig tekort voor aan grote huurwoningen, dat wil zeggen huizen met vijf, zes of meer ka mers. Grote woningen, die sporadisch leeg komen, zijn niet altijd be schikbaar voor de grote gezin nen. Belangrijkste struikelblok is de hoge huur. SCHIEDAM Café The Pub aan de Rotterdamsedijk houdt op 9 april een regionale weds trijd in het maken van cocktails en longdrinks. Deelnemers kunnen tot 27 maart hun recept inleveren in The Pub, of die opsturen aan initiatiefnemer Henk van Vessem, die dan met een des kundige jury zal beoordelen of het meedingende recept niet een copie is van een al be staande cocktail- of longdrink. „Het gaat er allemaal vrij offi cieel aan toe", aldus Van Vessem. „De jury zal bestaan uit mensen van Bols, de Kuyper en andere gerenommeerde stoke rijen. Mensen die in de horeca werken zijn uitgesloten van deelneming, het is een gelegen heid voor amateurs". Formulieren kunnen in The Pub worden afgehaald. Van Vessem is van plan, alle ge slaagde recepten op te nemen in een boekje dat eind dit jaar moet verschijnen. Twee jongens uit Rotterdam van 11 jaar oud zijn zaterdag door een voorbijganger aan de politie uitgeleverd toen zij aan de Schiekade twee ruiten bij een scheepswerf ingooiden. De jongens konden op het politie bureau nauwelijks een verkla ring voor hun gedrag geven. Uit een winkel annex woning aan de Groenelaan is zaterdag nacht voor 2800 gulden aan contanten gestolen. Tevens ver dwenen 500 cassettebandjes, een draagbare radio en een paar manchetknopen. Bij een inbraak in een woon huis aan de Anna van Buren- straat maakten onbekenden twee kinderfietsen, wat fotoap paratuur en enkele sieraden van onbepaalde waarde buit. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKS ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE Adn Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. f. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 Grote gezinnen komen vooral voor onder de buitenlandse in woners van Schiedam, die over het algemeen niet tot de bestbe- taalde inkomensgroepen beho ren. Derhalve blijven de mogelijk heden om voor de grote huis houdens met hun beperkte financiële draagkracht een passende woning te vinden, be perkt. Nieuwbouw lost meestal ook niets op, omdat er dan weer veel te hoge huren uit de bus rollen. Verbouwen of samen voegen van al bestaande huizen stuitte tot nu toe op gebrek aan geld. Met een subsidie van het minis terie van Volkshuisvesting groot 248.000 gulden heeft de gemeente nu de eerste succes volle stap gedaan. Dit geld is be stemd voor het stimuleren van de doorstroming van één- en tweepersoonshuishoudens naar kleine woningen. De huizen die dan vrijkomen worden met het geld uit Den Haag verbouwd en vervolgens aan de grote gezinnen uitgege ven. SCHIEDAM Vanuit een woonhuis aan de Aleidastraat zijn woensdagmiddag een foto camera, een verrekijker en een diaprojektor gestolen. De bewo ner was niet thuis toen een on bekende inbreker zich toegang verschafte door middel van een valse sleutel. De optische in strumenten hadden een geza menlijke waarde van rond de duizend gulden. Vanaf M M JUWELIER broersvest 93 telef26 79 37 SCHIEDAM Op zaterdag 12 maart wordt in zaal Sitton aan de Hoogstraat een ruilbeurs ge houden voor verzamelaars van modelauto's. Tussen half elf en half vijf kun nen liefhebbers en belangstel lenden hier terecht voor vijf gulden entree (kinderen tot 12 jaar hoeven geen toengangsgeld te betalen). De beurs wordt georganiseerd door de NAM AC regio Rotter dam. Handelaren of verzame laars kunnen voor tien gulden een tafel huren. Voor hen gaat de zaal om tien uur open. Aangezien het diergenees kundig instituut eerdaags zal verhuizen naar de Flevo-pol- der, wordt een deel van het kapitale pand gesloopt. Het hoofdgebouw blijft overeind en wordt gerenoveerd, in de portierswoningen worden welzijnsvoorzieningen voor de wijkbewoners onderge bracht en aan de zijkanten van het hoofdgebouw verrij zen in twee bouwlagen de bejaardenwoningen. Dit laatste wordt een zoge naamd beschermd woonpro- jekt, wat wil zeggen dat het om service-woningen gaat die voor honderd procent be stemd zijn voor oudere bewo ners van deze twee afgelegen Rotterdamse wijken. Maar het Verre Westen heeft nog andere redenen om feest te vieren. Allereerst is daar nog het feit dat de gemeente Rotter dam toestemming heeft gege ven voor de aanleg van een buurtpark waar jong en oud zich kunnen vermaken. Tweedens zijn er besprekingen met diezelfde gemeente achter de rug over de mogelijkheid, een tweede buurthuis in te rich ten, en naar het zich laat aan zien zit er ook schot in dat pro- jekt. Het Serum-festival wordt ge houden in het onderkomen van de Bewonersorganisatie Oud Mathenesse Het Witte Dorp aan de Bulgaarse straat 4. Het programma begint al om tien uur met een optreden van het Gastvrouwenorkest. Om elf uur kunnen belangstellenden voorlichtingsbijeenkomsten bij wonen over het beschermde woonprojekt, waar tevens be kend wordt gemaakt hoe men voor een van de 85 huizen in aanmerking kan komen. Eigen filmprodukties over wo nen in het Verre Westen wor den vertoond tussen twaalf en vijf uur onder de titel „Cinema in Het Verre Westen". Ook van twaalf tot vijf uur toe gankelijk zijn tal van informa- tiekramen, waar nieuws wordt verstrekt over de komst van het dienstencentrum dat de Rotter damse wethouder Van der Have de wijk min of meer heeft beloofd. Om twee uur ka de jeugd deel nemen aan een tekenwedstrijd en ook hier is de eigen wijk het belangrijkste onderwerp. Voor de volwassenen speelt theater groep „Diskus" de voorstelling „Morgen komt Mira". Het Serum-festival wordt beslo ten met een disco-avond voor de oudere jeugd, die om acht uur begint. SCHIEDAM Rook noch vuur kwam er aan te pas toen woensdag en donder- L Nog geen exemplaar besteld? Stuur dan een ingevulde giro betaalkaart ol Eurobankche que in met vermelding van: Evenementen Paspoort'83, ad f. 5,-, t.n.v. het Rotterdams Nieuwsblad of al te halen (ad f. 5,-) bij ons bespreekbureau. 4" ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Coupon 7 Ahoy - 14-20 maart ABN WERELDTENNISTOERNOOI 1983 met o.a. Jimmy Connors, Peter McNamara en Gene Mayer. 50% korting op middagsessies (max. 2 pers.) van maandag t/m vrijdag. Coupon 8 Ahoy - 24-29 maart VISMA AHOY De nationale hengelsportbeurs met als extra: caravan- en tentenshow. Korting van 2,50 op de normale toegangsprijs (max. 2 pers.) Coupon 9 Ahoy - 2 april INTERNATIONALE COUNTRY EN WESTERN FESTIVAL Korting van 5,- op de rangen van 65,-, 60,-, 50,- en 40,- (max. 2 pers.), niet van 25,- Coupon 17 Ahoy - 10 maart MINIVOETBALSHOW F C. Twente-Excelsior Sparta-Ajax Als extra: spectaculaire wielersport. Korting van 2,50 op de normale toegangsprijs (max. 2 pers.) Coupon 109 De Doelen - 5 maart van 20.00-24.00 uur MISS PANORAMA VERKIEZING 1983 Korting van 3,50 op de prijs van 13,50 Kaarten verkrijgbaar bij Bespreekburo Rotterdams Nieuwsblad. BOEKEN OP VERTOON VAN EVENEMENTEN PASPOORT '83: Wie Wat Waar - de populaire almanak van 13,50 voor 11,50 Delven in Delfshaven - Herman Romer van 32,50 voor 22,50 Onder de rook van een stad, Overschie van 1900-1970 - van 17,50 voor 10,- Herinnering blijft - Henk de Beeld van 17,50 voor 10,- Boeken etc. af te halen bij: Bespreekburo Rotterdams Nieuwsblad Coolsingel 67, Rotterdam Voor verzending per post: tel. 010-128231 Dagelijks geopend van 9.00-17.00 uur, zaterdags van 9.00-13.00 uur. dagmorgen vroeg een zestal brandweerlieden in volle bepakking in het lege Passage Theater verschenen. Geblust werd er niet, en de slangen bleven opgerold. Wel was het een druk geloop door gangen, foyer, zalen en kleed kamers, waar de met maskers uitgeruste spuitgasten een spookachtige en onwezenlijke indruk maakten. „Die maskers zijn voorzien van matglas. Heb je het voor, dan krijg je de indruk dat je door de rook loopt", legde Hoofdbrand meester Eerste Klasse A. P. M. van Leeuwen uit. De brandmeester verklaarde de aanwezigheid van zijn collega's als volgt: „Het gaat hier om een persluch toefening. Dat is een techniek die je als brandweerman volle dig moet beheersen. Zo leer je onder zware omstandigheden met een zuurstofmasker voor je werk doen. We willen dat onze mannen dit verrekte goed bij houden, die techniek is van le vensbelang". Telkens andere spuitgasten die eenmaal per drie dagen de vie rentwintig uursdienst mee draaien en gedurende die tijd permanent paraat zijn, houden regelmatig soortgelijke oefenin gen op telkens andere lokaties in Schiedam. Vooral bedrijven zijn een ge liefd oefenterrein. Van Leeu wen: „Dat is om bekend te ra ken met die objecten, zodat je als brandweerman bij een even tuele inzet bij dat bedrijf weet waar je je bevindt en er ook de weg weet. Veel bedrijven stellen onze komst op hoge prijs en geven ons alle medewerking, wat ui teraard ook weer in hun eigen belang is. We hebben in Schiedam al heel wat terreinen afgewerkt: Wilton, scheepswerf De Hoop, Bingham, Kappa, noem maar op. Deze keer was het Passage Theater aan de beurt". SCHIEDAM De Patiënten Belangen Vereniging Schiedam (PBVS) houdt op dinsdagmid dag 8 maart een bijeenkomst met als thema „Moet mijn baar moeder eruit". De spreekster op deze middag is de huisarts Ineke Vink. Zij zal vragen behandelen over baar moederoperaties die bij het „spreekuur" van de PBVS zijn gesteld. Ineke Vink, die ook voor de Rutger stichting werkt, zal on der andere aan de orde stellen waarom een baarmoeder wordt weggehaald wat de sympto men kunnen zijn, hoe lang een patiënt normaal in het zieken huis moet blijven en hoe de symptomen na de operatie zijn. Zij zal ook vragen uit het pu bliek willen beantwoorden. Deze bijeenkomst vindt plaats in het dienstencentrum De Vier Molens, Nieuwe Damlaan, van twee tot vier uur. De toegang is gratis. psaWIMr Marjol Flore: veelzijdig humoristisch. SCHIEDAM Haar moe der was Francaise, en onder andere leading lady in de Folies Bergère te Parijs. Haar vader was violist, af komstig uit Casablanca. Tot haar achttiende woonde zij afwisselend in Frankrijk, Duitsland en Engeland. Na een jaar al verliet zij de to neelschool om samen met Ramses Shaffy op te treden in diens „Shaffy Cantate". De veelzijdige en ervaren ar tieste Marjol Flore staat op vrij dag 4 en zaterdag 5 maart op de planken van het Teerstoof thea ter aan de Nieuwstraat, met haar show „Humor en Harts tocht", een programma dat op diverse plaatsen volle zalen trok en precies dat bevat wat de titel aangeeft, namelijk cabaret waarbij de toeschouwer schatert om vinnig vuurwerk. Voor de jeugd brengt de Teers toof op zaterdagmiddag 5 maart Valery Preston met haar jeugd - show, waarin Jan Klaasen en SCHIEDAM Een klein deel van Groenoord viert deze maand een bescheiden jubileum, namelijk het vijfjarig be staan van de „Mozartkrant". Onlangs viel bij de 90 abon nees het veertigste nummer in de bus van dit geheel door enthousiaste amateurs gemaakte blad. Sinds Wilco de Vlieger en Leo Immerzeel in november 1979 het eerste nummer uitbrachten heeft de krant, vooral waar het de redaktie betreft, heel wat wijzigingen ondergaan. Deson danks bleef het gestencilde krantje regelmatig verschijnen. Van een drastische uitbreiding van de lezerskring is het nooit gekomen. Er bestonden wel plannen om meer abonnees in het Groenoordse te werven, maar de redaktie, die groten deels uit scholieren bestaat, kon geen tijd vrijmaken voor de ac quisitie. Dus wordt de krant nog altijd gelezen in slechts twee flats, één aan het Bachplein, en één aan de Mozartlaan. „We hebben er nog steeds lol in", meldt Ronald Westerdijk namens de vijfkoppige redaktie (naast Ronald zijn dat Hans v.d. Knaap, Jos Verver, Max Rade maker en Arno Jansen). „We komen eens per week bij elkaar, en verzinnen dan iets voor het volgende nummer". Over het geheel genomen bevat de Mozartkrant weinig echt wijknieuws. Vanwege de nogal aan wisselingen onderhevige verschijningsdata heeft dat vol gens Ronald ook weinig zin. Doel van de veelal met verha len, tekeningen en puzzels ge vulde krant is volgens Ronald vooral, leren hoe je een krant maakt, welke (technische) pro blemen daar bij komen kijken, hoe je door kort en bondig for muleren een leesbaar bericht opstelt, enzovoorts. De abonnees beklagen zich zel den of nooit over de inhoud, in tegendeel, de waardering voor de Mozartkrant is groot. „Sommige mensen zeggen, goh wat leuk, dat jullie daar mee be zig zijn, het geeft jullie wat te doen, en wij hebben er plezier van", aldus Ronald Westerdijk. Schoolexamens hebben een deel van de redaktie tijdelijk op non-aktief gesteld. Nu die be slommeringen bijna achter de rug zijn, is er weer tijd voor de krant: „We gaan er voorlopig nog wel mee door", zo stelt Ro nald zijn lezers gerust. Voor wie kennis wil maken met de krant volgt hier het redak- tieadres: Mozartlaan 39, tele foon 705363. Het abonnements geld is ongekend laag: één gul den per kwartaal. Alleen voor dringende gevallen kunt u terecht tot zondagochtend 13 maart 9.00 uur bij de waarnemers, die aanwezig zijn in het Schieland Ziekenhuis, lokatie Stadhouderslaan, tel. 733733 Spreektijden 8.00-10.00 uur en 13.00-15.00 uur (alleen donderdag en vrijdag). Na zondagochtend 9.00 uur weekend waarneming via boodschappendienst. Telefoon 206611. Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. U krijgt 'n leenauto mee. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A T T f J Schiedam LID- FOCWA SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus komt de volgende weken tweemaal op de radio. Het mannenkoor toog op 23 ja nuari met de bus naar Hil versum om voor de NOS, in de KRO studio, gedeelten van het najaarsconcert'82 op te laten ne- De opname zal op twee zaterda gen ten gehore gebracht wof- den in het programma „Ak koord" op Hilversum 4. Aai}- vang uitzending 15.00 uur. De uitzenddata zijn: zaterdag 5 maart, uitvoering van: Verwan- dungen van Julius Röntgen, Rhytm Song van David Porce- lijn. Zaterdag 12 maart, uitzending van: Canticum Psalmorum, vah Oscar van Hemel, dit stuk wordt uitgevoerd met twqe vleugels, drie pauken en een mezzo-sopraan. Aan dit programma werkten mee: Peter Beijersbergen van Henegouwen en Ariane Karres - piano, Rita Dams - mezzo-so praan en Peppie Wiersma -i pauken. Het geheel staat onder leiding van Richard Ram. SCHIEDAM In d« School voor LHNO, L ledewei Parkweg 212 Aanvang: maandag 14 maart 1083 VLAAMMNQEN In de Openbare Scho lengemeenschap „De Vaart", Groen van Prlnstererstraat 67 Aanvang dins dag 15 maart 1983 De wekelijkse cursus bloemen schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht De cursus bestaai uit 8 lesavonden Na iedere les van 19 30 21 30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis Het Cursusgeld bedraagt f 156 -. in clusief bloemen en het materiaal als mede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier) Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill weg 2. 2251 CX VOORSCHOTEN Gaarne duidelijk uw naam adres en cursusplaats vermelden Na opgave ontvangt u een bevestiging Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010' SCHIEDAM De Schie damse Wereldwinkel heeft een nieuw pand. Het adres is voortaan Hoogstraat 76h (in het voormalige Vrije Volk pandje). Nadat de Wereldwinkel het va rige onderkomen aan de Lange Kerkstraat/Oude Kerkhof moest verlaten, kostte het ve£l moeite een nieuwe ruimte te vinden. Volgens wereldwinkel-mede werker Franck den Dulck girl- gen hier maanden van „konke len, aan jassen en bellen trek ken, brieven schrijven en ge spannen afwachten" mee heeni. Uiteindelijk werd een akkoofd. bereikt met wethouder Chris- Zijdeveld, die met de Wereld winkel een verbruikerscontract afsloot, met een opzegtermijn van een maand. Het pand aan de Hoogstraat is voorlopig beschikbaar voor rhi-/ nimaal één jaar. Na een gron dige verbouwing hoopt de wereldwinkel eind maart te verhuizen. zijn knappe hond Jodocus de hoofdrol spelen. Volgende week in het zoldert heater: Electric Alex met „De Haaienplaneet". Reserveringen via het VVV (kantooruren), tel. 733000, vrij dagavond en zaterdagmiddag via het theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455 (geldig tot 15 min. voor aanvang van de voorstelling). Voorstelling avond 21.00 uur, foyer open 20.00 uur, middag 14.30 uur, zaal open 14.00 uur. SCHIEDAM Schiedammers hebben in het afgelopen jaar meer van de glasbakken ge bruik gemaakt dan het jaar daarvoor. In 1982 (606 ton) werd liefst 136 ton meer afvalglas ingezameld dan in 1981 (470 ton). Velen hebben beseft dat afvalg las niet in de grijze afvalzak thuishoort. Dit blijkt niet alleen uit de Schiedamse cijfers maar ook uit cijfers van het resultaat van sorteerproeven. Het percentage glas dat in het huisvuil voorkomt is gezakt van 12 naar 8%. In 1982 is 18.700 ton huisvuil in Schiedam ingeza meld. Dit betekent dat, lande lijk gezien, nog zo'n 1496 ton glas in het huisvuil achterblijft. Een reden voor de Openbare Nutsbedrijven om bij de Schie dammers te blijven aandringen gebruik te maken van de 25 glasbakken die in verschillende stadsdelen verspreid staan. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam hebben een aantal re denen om het bij d,e bron schei den van glas te stimuleren. Al lereerst worden, door het her gebruik van glas door de glasfa brieken, de afvalbergen in ons land minder groot. Andere be langrijke redenen zijn het mi lieu en energiebesparing. Gebruikte auto's van Otohome zijn kioinpeprijsd en groot van klasse Logisch. Bij Otoh L isj^urjgekarren, die nog |ong Bovendie onder/ Turbo Bovag-ga ree order,Üak' waar u def '2.000 km h„ me>alen Ve,n 0/casserte. n kunt. borii 7982 sterh,~ slechts «UiXi X S'Ar o- WÉ5* James Wattweg 12 14 3133 KK Vlaardingen Tel 010 353533

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3