Alfa vernieuwde haar sportieve versies Visa met open kap rolstoel- en kampeerauto Renault 4 nu ook als Renault heet Renault 11 Rialto opvolger voor Reliant Robin Nieuwe middenklasser van EXCLUSIEF m VOOR \wr RANDSTAD li^ EDITIES llMSIJ; Computer bewaakt Vredestein-band De Sprint 1.5 Quadrifoglio Verde De Sprint 1.5 De Renault 4, welke a] meer dan 20 jaar in pro- duktie is, was bij zijn in- troduktie voor velen hel ideale vervoermiddel. Ruim en zeer praktisch. Logrisch, dat Renault daarom ook een bestel wagen-serie uitbracht. Voor velen is echter hel hoge dak van de Re nault 4 bestel nog niel hoog genoeg. Men wen ste meer ruimte in de hoogte. Renault brengt een nieu we middenklasser op de markt, genaamd de Re nault 11. Zoals de cijfe raanduiding al aangeeft moet deze wagen in de klasse na de Renault 9 ge plaatst worden, maar toch nog voor de Renault 18, al kruipt hij daar duidelijk tegenaan. De moderne Spider y/Mvt HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 11 MAART 1983 PAGINA 12 Alfa Romeo heeft haar sportieve versies, te weten de Alfa Sprint, de Alfa GTV en de Alfa Spider, vernieuwd. Aan deze mo dellen zijn zowel een groot aantal technische wijzigingen als wijzigin gen aan exterieur en inte rieur doorgevoerd. De nieuwe Sprint De Sprint coupé is door zijn to tale konsept, door zijn stijl, door zijn lijn en door zijn hoog technisch niveau een moderne auto. Hij beantwoordt exact aan de eisen van een hoog ge kwalificeerd publiek in het sportieve marktsegment. Vandaag de dag is de konsu- ment zich terdege bewust van aanschaffingen die gedaan worden, ook als het gaat om een sportieve auto. Men is niet meer tevreden met alleen maar briljante prestaties. Voorbeelden genoeg: Men ac cepteert geen „Spartaanse" op lossingen meer die enige tijd geleden bij auto's voor sportief gebruik weer ingevoerd wer den. Integendeel, men ver wacht nu komfort dat kwalita tief gelijk is aan dat van de Berlina's of zelfs nog beter. Om in dit veeleisende markt segment te kunnen opereren hebben de ontwerpers dan ook geen van deze hedendaagse wensen en verlangens verge ten. Bovenstaande analyses hebben Alfa Romeo doen be sluiten de Sprint uit te bren gen in twee verschillende uit voeringen: Deze wordt vooral geken merkt door het hoge prestatie niveau als gevolg van de 1.5 motor in 105 PK uitvoering met overbrengingsverhoudin gen die zo gekozen zijn dat het acceleratievermogen en top snelheid volledig tot hun recht komen. In esthetisch opzicht vertoont deze auto een afwer king die geheel in dezelfde stijl is en die past in dit markt segment door b.v. toepassing van een reeks sportieve extra's die bij een sportieve rijstijl ho ren (speciale stoelen, lederen sportstuur etc.). Deze is voorzien van dezelfde 105 PK motor maar met een andere overbrengingsverhou ding, die het beste kompromis is van eisen zoals briljante prestaties, komfort maar ook van laag benzineverbruik, be antwoordt aan de aktuele ei sen van de moderne klant. De prijzen zijn vastgesteld op: Sprint 1.5 Quadrifoglio Verde 28.990.-, incl. B.T.W., Sprint 1.5/ 27.790.-, incl. B.T.W. De vernieuwde GTV De GTV 2.0 en GTV 6 2.5 van Alfa Romeo zijn niet onge moeid gelaten door vernieu wingen die het hele modellen- gamma van Alfa Romeo on dergaat en nog zal ondergaan. Vernieuwingen en verande ringen die getuigen van een intense aandacht voor het marktgebeuren. Het werk van de ontwerpers heeft de GTV Citroën Frankrijk zal in de loop van april 1983 een Visa met open kap op de markt brengen. Het is een model afge leid van de Visa Super E (4 cilinder - 1124 cm3 - 50 pk). De kap met flexibele achterruit kan hetzij in zijn geheel, hetzij alleen voor wat het voorste gedeelte betreft, worden geopend. Het ontgrendelen van de achterbank is uitsluitend mogelijk vanuit de kofferruimte, waardoor de bank bij open parkeren te gen diefstal is beveiligd. De wagen is leverbaar in de volgende kleuren: rouge vallelunga, gris perlé (met zwarte kap) en brun vison (met beige kap). Er zijn momenteel nog geen verdere bij zonderheden bekend. 2.0 en GTV 6 2.5 geperfektio- neerd; ze zijn funktioneler en exclusiever geworden. Exterieur: Hier is het de tijdloze lijn die opvalt en die onaangetast is gebleven. Het geheel is harmo nischer geworden door de donkergrijze antisteenslaglaag over de zijkanten. Dit donker grijs vinden wij ook terug in de lijsten om de zijruiten. De radio-antenne is in de voorruit geïntegreerd. In de grille be vindt zich het nieuwe grotere Alfa Romeo embleem. Dit em bleem vinden wij ook terug op de achterklep. De twee GTV versies onderscheiden zich door de type-aanduidingen op de achterkant. Deze zijn nu in dezelfde stijl als van de andere modellen van Alfa Romeo. Interieur: De veranderingen die doorge voerd zijn in het interieur hebben vooral betrekking op de bekleding en op de stoelen en achterbank. De stoelen zijn in anatomisch opzicht geper- fektioneerd; ze geven meer zij delingse steun en ondersteu nen het lichaam op de juiste plaatsen. Het uitgekiende stik sel geeft een groter komfort en accentueert de sensatie van een goede „zit" ook als er snel le bochten wordèn genomen. Nieuwe hoofdsteunen met een centraal netwerk verbeteren het uitzicht. De profilering van de achterbank werd aan die van de stoelen aangepast. Welnu, dat is nu mogelijk!. W F. Vermeulen verkoopkantoor EC Carrosseriebouw, brengt een uit Duitsland (TUV ge keurd) afkomstig polyester dak op de Nederlandse markt waardoor de Renault 4F6 com pleet geleverd kan worden als: Bestelauto met verhoogd dak. Hierdoor wordt de laadruimte met 650 dm3 verhoogd. Ideaal voor bloemisterijen en andere volume-vervoerders. Renault R4F6 rolstoel-uit voering. Bij de rolstoeluitvoering wordt gebruik gemaakt van het ver hoogde dak, dat voorzien is van glas, zodat de gehandicap te uitzicht rondom heeft, ver der wordt de auto geheel com pleet geleverd met oprijbaan, elektrische lier met afstandbe diening, benodigde materialen om de rolstoel vast te zetten en veiligheidsgordel. Verwar ming achterin is extra lever baar. Deze combinatie R4F6 met ombouw is een van de scherpst geprijsde rolstoeluit voeringen hier te lande te koop. Renault R4F6 als kampeer auto. Kampeerauto Vagabond met normaal dak, geheel compleet met keuken, bedden, legkas- De verkeersveiligheid stelt steeds hogere eisen aan de bandenkwaliteit. Terecht, want een automobilist is voor een belangrijk deel af hankelijk van zijn banden. Slippen, aquaplaning, scheeft- rekken; het heeft, behalve met het weer vaak te maken met de kwaliteit van de banden. Bandenfabrikanten kunnen de „wedloop" met de verkeers veiligheid maar op één manier volhouden: doorlopend probe ren, het aantal „fouten" in hun produktie te verminde ren. Onder het motto: „Alleen con stante kwaliteit schept be trouwbaarheid", is Vredestein al jarenlang druk doende het produktieproces te optimalise ren. Op dit moment kan de fabriek zich meten met de beste van Europa. Wat betekent, dat het vrijwel niet meer voorkomt, dat er bij Vredestein een band de „deur" uitgaat, die beneden de vastgestelde kwaliteitsnor men ligt. Een veel voorkomend euvel in de bandenindustrie is, dat ban den uit één serie en van één fabriek verschillende eigen schappen vertonen. De ene band is te licht, de andere te zwaar. Of, het rubbermengsel is niet goed verdeeld over de band, zodat er in de band zelf al gewichtsverschillen optre den. Het gevolg hiervan is, dat au tomobilisten in een trillend, schokkend, onrustig rijdend voertuig zitten. En vindt maar eens uit, dat het aan de ban den ligt... Dergelijke verschijnselen zijn taboe voor een kwaliteitsmerk als Vredestein. Specialisten van de fabriek zijn dag in dag uit bezig het produktieproces maximaal te „beheersen". Dit betekent, dat ze, daarbij geholpen door de automatise ring, er alles aan doen, om elke band uit een serie precies hetzelfde te laten worden, als de vorige en de volgende. Er mag geen gram gewichts- verschil in zitten en geen mil limeter verschil in de maat. De Vredestein computers hou den met uiterste precisie in de gaten, of het rubbermengsel waaruit iedere band wordt op gebouwd, telkens weer even veel ingrediënten bevat. Te veel of te weinig? Dan wordt het produktieproces onmiddel lijk stopgezet. tjes, gordijnen en alles wat u wenst. (Zelfs een tent, die pre cies op de auto aansluit, is le verbaar). Kampeerauto Super Vaga bond, uitvoering met verhoogd dak, waardoor extra hoofd- en bergruimte ontstaat, verder eveneens geheel compleet. Beide uitvoeringen zijn op eenvoudige wijze weer tot be stelauto te veranderen. De di verse ombouwmogelijkheden en funktioneel opzicht, passen bij een selekt publiek met zeer preciese eisen op het gebied van komfort en uiterlijk van hun auto. Van de andere kant mocht er geen afbreuk gedaan worden aan de stilistisch nog steeds aktuele lijn van de auto, 17 jaar na introduktie in zijn eerste uitvoering. Om dit complex van redenen zijn de belangrijkste modifika- ties in de exterieur uitgevoerd op een dusdanige wijze dat de hoofdlijnen van deze door Pi- ninfarina ontworpen auto niet worden aangetast. Het aantal veranderingen in de binnenuitrusting is niet groot. Dit echter mag niet worden uitgelegd als „slecht werk" van de stilisten, maar integendeel als een demonstra tie van nauwgezetheid van de ontwerpers om niet te wijzigen aan de traditie van de „open sportwagen cultuur". Niette genstaande deze subtiele aan passingen van de uitrusting is het doel ervan, het accentue ren van zijn karakter door eenvoudig de details aan de veranderde smaak en wensen op het gebied van komfort en veiligheid aan te passen, ge slaagd. In de lange geschiedenis van Alfa Romeo waarin open sportwagens werden gebouwd, wordt nu een nieuw hoofdstuk geopend na een inleiding met de Duetto en daarna met de gewijzigde uitvoering met rechte achterkant, de „coda tronca". Een nieuw hoofdstuk voor die elite van automobilis ten die zich bekeerd heeft tot het rijden in een open auto; een open auto met een motor en een mechanische uitrusting die iedereen enthousiast maakt door zijn levendigheid, snel heid, wegligging en stuurei- genschappen. De prijs is vastgesteld op 36.990.-, incl. B.T.W. worden door W. F. Vermeulen verkoopkantoor EC Carros seriebouw geleverd en gemon teerd. Nadere informatie kunt u krij gen bij W. F. Vermeulen Ver koopkantoor EC Carrosse riebouw, Archimedesstraat 12, 3316 AB Dordrecht. Telefoon: 078-147000 telex 29049 AD- BOU of bij de Renault-dealers. Tevens introduceert W. F. Vermeulen een ombouw van Direct rijst dan de vraag, hoe zit het met de Renault 14, zit de nieuwe 11 nog voor de Renault 14. Cijfermatig wel, maar omdat Renault zelf daar niet over uitwijdt, dacht ik dat de 11 wel na de 14 geplaatst kon worden en in feite min of meer als op volger van de 14 gezien kon worden. Want zowel de nieuwe 11 als de 14 hoort thuis in de serie Hatch Back wagens of te wel 3- en 5-deurs auto's met neer- klapbare achterbank. De nieu we 11 is verkrijgbaar in 3 en 5-deurs uitvoering. Hij is ver krijgbaar in 2 motor versies een 1108 cc en een 1397 cc mo tor, later komt daar nog een motor met turbo en een diesel motor bij, het scala loopt dan van 1100 tot 1600 cc. De 14 is leverbaar met een 1218 cc of 1360 cc motor. De lxbrxh van de Renault 11 is 3.98 x 1.66 x 1.41 m, de 14 meet 4.05 x 1.62 x 1.41 m. Kortom gelijkwaardige auto's nagenoeg gelijke maten, gelijk motoren, vergelijkbare modellen. De 11 is duidelijk ei gentijdser, moderner, strakker. De Renault 9 is de conventio nele auto, het klassieke sedan- moden, de nieuwe 11 is het Hatch-Backmodel, de 3/5- deursauto met vele gebruiks mogelijkheden, de nieuwe 11 vult de 9 duidelijk op. De 14 deed dat ook, maar deze raak te wat in onmin. De nieuwe Renault 11 heeft naast twee carrosserievormen, namelijk 3 en 5 deurs en de di verse motortypen, voorlopig dus de 1108 cc. met 48 PK en de 1397 cc met resp. 60 of 72 PK, ook 4 modellen/uitrus tingsniveaus, dit dan in min of meer luxe en een vergeavan- ceerde elektronische versie. Verder is de 11 verkrijgbaar met 4 of 5 bak en weer later in tijd ook met een automaat. De carrosserie kenmerkt zich door: De voorzijde die overeenkomt met die van de Renault 9 Alli ance (auto van het jaar 1983 in de Verenigde Staten). In de grille bevinden zich 4 halo geen koplampen. Een achterzijde in de stijl van de Renault Fuego. De achter klep, waarvan een panorami sche achterruit deel uitmaakt, verschaft toegang tot een grote kofferruimte. Bovendien be staat bij sommige uitvoeringen de mogelijkheid de achterbank in gedeelten neer te klappen (40 - 60 verhouding), waardoor de gebruiksmogelijkheden nog worden vergroot. Dat de zelfdragende carrosse rie van de Renault 11 ook op het technische vlak modern is, blijkt uit: De structuur van de carrosse rie, die geheel is gebaseerd op computerberekeningen. De meervoudige bescherming tegen corrosie door de toepas sing van de voorbehandeld plaatwerk, een dompelbad vol gens de kataforesemethode en het aanbrengen van verschil lende extra beschermlagen. De aërodynamisch gevormde carrosserie met een Cx-coëffi- cient van 0,35 tot 0,385. Die uitgekiende constructie, waarbij in het bijzonder is ge let op gewichtsbesparing. Rij klaar brengt de Renault 11 een gewicht tussen 800 en 861 kg op de weegschaal, zonder dat aan de veiligheidsaspecten of uitrusting afbreuk is gedaan. Renault hecht grote waarde aan de veiligheid. Daarom is bijzondere zorg besteed aan de dynamische eigenschappen van de wagen, de actieve vei ligheid. De passieve veiligheid is ingebouwd in de constructie van de carrosserie door toepas sing van kreukelzones, een kooiconstructie en schildbum- pers. Het brandstofverbruik, een fundamentele factor, is een sterk punt van de Renault 11: Het verbruik per 100 kilome ter, volgens de ECE-normen, variëeert afhankelijk van de uitvoering tussen: 5,1 en 5,4 1 bij 90 km/h (tussen 1 op 19,6 en 1 op 18,5), 6,9 en 7,4 1 bij 120 km/h (tussen 1 op 14,5 en 1 op 13,5), 7,1 en 8,8 1 in stadsverkeer (tussen 1 op 14,1 en 1 op 11,4). de onderhoudskosten zijn door de vereenvoudigde onder houdswerkzaamheden en het aangepaste onderhoudspro- gramma bijzonder laag. De prestaties van de diverse uitvoeringen zijn: Topsnelheid variërend tussen 138 en 165 km/h, de 1000 m met staande start in 39,8 tot 35,1 s. Door lagere plaatsing van stoe len en bank won de auto aan zithoogte. De luidsprekerroos- ters zijn opgenomen in de ach terste zijpanelen. Hierin be vinden zich ook de oprolauto- maten van de veiligheidsgor dels en de asbakken. Het kon- taktslot wordt automatisch verlicht bij het instappen. Deze verlichting dooft 30 se conden na het sluiten van de deur. Ook de binnenverlich- ting wordt op deze manier in- en uitgeschakeld. Een nieuw type schutbord tenslotte ver betert de isolatie van het inte rieur. De prijzen zijn vastgesteld op: GTV 2.0 36.490 -, incl. B.T.W., GTV 6 2.5 43.590.-, incl. B.T.W. In het kader van vernieuwin gen van de gehele sportieve modellenrange kon Alfa Ro meo de Spider niet ongemoeid laten. Zeker niet in een tijd waarin de cabriolet modellen opnieuw ontdekt worden door mensen die houden van puur autorijden. De problemen bij dit model waarmee ontwerpers werden gekonfronteerd in esthetisch Rialto is de naam van het nieuwste model van de Reli ant autofabrieken dat met ingang van 1 februari in Ne derland verkrijgbaar is. Als opvolger van de legendari sche Reliant Robin, een geheel in polyester uitgevoerde 3- wielige auto (rijbewijs A of BE) zal de verschijning van de Rialto ongetwijfeld een verras sing zijn voor de fervente aan hangers van dit merk. Verge leken met zijn voorganger biedt de Rialto naast een aan trekkelijke, moderne, carros serie een groot aantal wijzigin gen en verbeteringen die het beproefde concept aanmerke lijk hebben verjongd. Belang rijk is ook dat het onderhoud verder is verminderd, het rij- comfort merkbaar is verbeterd en de standaarduitrusting be langrijk is uitgebreid. Boven dien is de bagageruimte ver groot en aanzienlijk gemakke lijker toegankelijk geworden. De modelvernieuwing is ge paard gegaan met een prijsver hoging tot 21500,- gulden. de Renault Trafic T1000D, tot een gecombineerde rolstoel- personenvervoerder. Het aan tal te vervoeren rolstoelen en personen kan naar behoefte worden aangepast. Door de unieke vergrendeling staat de rolstoel muurvast, hetgeen eenvoudig en snel is te doen. De afwerking is geheel com pleet en door gebruik van de Renault Trafic T1000D is er zelfs stahoogte.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 6