PPSC en HBSS samen verder? Mm Wilton klaart lastig karwei Schiedamse wijnambassadrice in Zd-Afrika 1 Gehandicapten kunnen zelfstandig op vakantie DE BESTE TEGELSZIJN N001T TE DUUR. DE TE6EIMART «Él! Engels koor te gast bij „Orpheus" Open huis Natuurgenot PPR-blad: „Frustraties je gaat er nü breeduit voor zitten Algemeen Koopcentrum urgerliike tand 699.- Wethouder Negatief Kelder Voorvaderen Nachtelijk onderzoek naar lekken in waterleiding Landstraat 81,Vlaardingen. I Marijnen koelkast Marijnen f wasauto- 1 maat 598.- Kenwood wasdroger 398." Donderdag koopavond Eigen technische dienst PPSC secretaris Henny Ottenhof: „Ik hoop dat we slagen, maar wat ik bij de leden heb gehoord, is deze kans maar erg klein". Ondanks de moeilijkheden waarin het Rijn-Schelde-Verolme concern zich bevindt, komen bij Wilton Fijenoord in Schiedam nog regelmatig nieuwe reparatieorders binnen. Éjyl Ook in Zuid Afrika wordt goede wijn gemaakt. Wijnambassadrice Evelyn Melchers ging ter plaatse proeven en maakte kennis met zowel het produkt als de makers daarvan. Bemiddeling Informatie RANDSTAD EDITIES Speciale aanbieding: Achter het postkantoor Wfesthavenbade. Geopend van 8.30-18.00 uur. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 MAART 1983 PAGINA 19 Besturen willen fusie, veel leden aarzelen nog vp** SCHIEDAM Bij de twee verenigingen in Schiedam die in de KNVB spelen in het zaterdagvoetbal name lijk PPSC (le klas) en HBSS (4e klas), is al geruime tijd op bestuurlijk niveau een fusie mogelijkheid besproken. In eerste instantie zijn de voorzitters Rien Klink van HBSS en Arie Bel van PPSC met de besprekingen begon nen. Zij waren van mening dat een fusie tussen de beide clubs een goede stap zou zijn voor Schiedam. Er is toen een afspraak gemaakt dat de beide dagelijkse besturen bij elkaar zouden komen. Dat is vorige week gebeurd in het Deltahotel in Vlaardingen. PPSC secretaris Henny Otten- hof: „Wij hebben toen met z'n zessen een diepgaand en open gesprek gehad en waren una niem van mening dat fusie voor beide verenigingen de oplossing zou zijn. beige nu nu 3 kg nu Dam 9-11, Schiedam-265136 SCHIEDAM Het Konink lijk Schiedams Mannenkoor Orpheus" ontvangt op zater dag 2 april een gastkoor uit Schiedams partnerstad Neath in Zuid Wales (Engeland). Dit 48 leden tellende mannen koor, dat beroemd is om zijn volle, serene zang, zal om twee uur 's-middags een concert ge ven in de aula van het Stede lijk Museum. Daaraan voorafgaand vindt een officiële ontvangst plaats, met lunch, door burgemeester Te Loo. Het Engelse koor, dat volgens kenners nog „piepjong" is met ?ijn vijfjarig bestaan, reist na het optreden in Schiedam met- ieen door naar Den Haag voor een concert op zondag 3 april ïn de kerk waar Orpheusdiri- gent Richard Ram de vaste or ganist is. Voordat de gasten vertrekken hopen de leden van „Orpheus" een tegenuitnodiging te ont vangen, zodat zij op hun beurt eens hun muzikale kwaliteiten aan de overzijde van het ka naal ten gehore kunnen bren gen. Enkele maanden later ont vangt Orpheus opnieuw een gastkoor, en wel een gezel schap van Hongaarse dames, dat tussen 28 juni en 5 juli in Nederland is om deel te ne men aan het Internationaal Korenfestival dat dan gehou den wordt in het Haagse Con gresgebouw. Over het programma dat dit koor in Schiedam zal verzor-, gen zijn nog geen nadere bij zonderheden bekend. De kwaliteit van PPSC en de accommodatie van HBSS zou een ideale combinatie kunnen zijn. Er is op die avond een con cept gemaakt voor een eisen pakket wat bij de gemeente be spreekbaar moet worden ge maakt. Toen wij diep in de nacht uit el kaar gingen werd afgesproken het volledig stil te houden en de volledige besturen gelijktijdig in te lichten. Dit is vorige week maandag gebeurd. De beide besturen, PPSC met zeven man en HBSS met negen man, stonden positief tegen het onderzoek van een fusie", aldus PPSC secretaris Henny Otten- hof. De beide voorzitters hebben via de sportraad een gesprek aan gevraagd met de wethouder van sport en recreatie, Luub Hafkamp. In die tussentijd wer den het kader inclusief de trai ners ingelicht (waarmee het be stuur nog bezig is). „De hele linie bij PPSC was daar positief over en dan praat ik uitsluitend over het kader, en niet over de leden", vervolgt Henny Ottenhof „Wij hadden al ingecalcu leerd dat het niet meer ge heim kon blijven. De leden hebben heel verschillend ge reageerd. Een buitengewone ledenvergadering zal moeten worden uitgeschreven daar zal uitgemaakt worden wat er gaat gebeuren. Als het eventueel mocht door gaan dan zal de nieuwe naam zeker niet herkenbaar moeten worden voor beide verenigin gen en ook de clubkleuren zul len dan moeten veranderen. Maar dit is allemaal van later zorg", merkt Ottenhof op. zien naar een andere vereni ging". Als er dus een buitengewone le denvergadering uitgeschreven zal worden bij PPSC zal deze zeer zeker druk bezocht wor den. Henny Ottenhof tot slot: „Als het geheel afspringt om wat voor reden dan ook zullen wij als bestuur van PPSC de schouders er onder zetten om met PPSC verder te gaan. Dan zullen we wel kijken waar we terecht komen". PPSC heeft momenteel een le dental van 250 en PPSC zal niet ver van de 400 afliggen. Henny Ottenhof, die dag en nacht bij de club te vinden is, heeft al veel reacties opgevan gen. Zijn eigen mening: „Ik hoop dat we slagen, maar wat ik bij de leden heb gehoord, is deze kans maar erg klein. Veel meer dan de helft heeft negatief ge reageerd, en de leden hebben uiteindelijk het laatste woord. Jongens uit de selectie hebben nu al verklaard dat als de fusie eventueel doorgaat zij uit gaan SCHIEDAM In het kader van de herdenking van 45 jaar Aquarium- en Terrariumvereniging „Natuurgenot in Huis", wil het bestuur belangstellenden een kijkje gunnen achter de schermen van deze thuis te beoefenen liefhebbe rij. Beter was het geweest een tentoonstelling in te richten, maar dit is momenteel geen haalbare kaart gezien de kos ten. Nu houdt de vereniging in het eigen hobbycentrum, gevestigd aan de Singel 120, twee keer „open huis" en wel op donder dagavond 24 maart van 19 tot 22 uur en op de daarop volgende zaterdag (26 maart) vanaf 10.30 tot 16.00 uur. Aangetoond zal worden dat het met bescheiden middelen in richten van een aquarium of terrarium voor iedereen moge lijk is en bovendien een zin volle vrijetijdsbesteding bete kent. In het centrum zijn hier voor een aantal kleine aquaria ingericht, bevolkt met tropische visjes afkomstig o.m. uit Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Ook te bezichtigen zijn speciaalbak- jes met o.a. Afrikaanse cichli- den, Amerikaanse dwergcichli- den en z.g. seizoenvisjes, de kil- livissen. Voor het „open huis" is er ook een groot gezelschapsaquaria, zoals die bij diverse leden thuis zijn aan te treffen. Ook de nodige terraria staan opgesteld met als bewoners ha gedissen, boomkikkertjes en kiewsalamanders. Alle inlich tingen over deze liefhebberij zijn in het centrum mondeling of via literatuur te verkrijgen. Rijnmond Alarm Komité geen hecht front SCHIEDAM Alle aktivi- teiten van het Rijnmond Alarm Komité zijn vruchte loos zolang bij politieke par tijen de wil ontbreekt, een breed front te vormen. Het werk van het Komité dat zich inzet voor behoud van arbeidsplaatsen bij de diverse vestigingen van het Rijn Schelde Verolme con- SCHIEDAM Binnen de gestelde tijd van achttien da gen heeft de Afdeling Repa ratie van Wilton Fijenoord in Schiedam de boegschade aan de Bulgaarse vracht vaarder „Lovech" hersteld. Deze reparatie vergde het ver nieuwen van een stuk steun- plaat en de bakboord beplating van het voorschip. Hierbij wa ren inbegrepen de benodigde versterkingen en een gedeelte van de dekbeplating. Aantrekkelijk voor de rederij was, dat de werkzaamheden konden worden uitgevoerd zon der de stukgoed lading te moe ten verwijderen.Het schip liep bij een aanvaring in de Noord zee de schade op. Met de Bulgaarse rederij heeft Wilton-Fijenoord al sinds het begin van de zeventiger jaren een goede vertrouwensrelatie opgebouwd. Zonder aarzeling en ondanks sterke concurrentie verleenden de Bulgaren Wil ton-Fijenoord de opdracht in de wetenschap, dat de werf binnen de gestelde tijd het schip weer op een kwalitatief niveau ge reed zou hebben. cern in de Rijnmond, wordl ernstig gefrustreerd door on derlinge oneinigheid, waar door weer geruchten op gang komen die het werk nog eens extra bemoeilijken. Het feit dat de Partij van de Arbeid geen zitting meer wil hebben in het Komité, plus beschuldigingen dat de Com munistische Partij Neder land het Komité zou mis bruiken voor propaganda doeleinden, doen de naam van het RAK geen goed. Dit schrijft Jos Poolman, se cretaris van de afdeling Schiedam van de Politieke Partij Radikalen in het blad van die partij. Het RAK werd in januari dit jaar opgericht door Vlaardingse en Schiedamse raadsleden van de PPR, CPN, D'66 en PvdA, uit on gerustheid over dreigende massaontslagen bij RSV (in deze regio o.a. Verolme Elek tra, Wilton Fijenoord en de Rotterdamse Droogdok Maatschappij). De PvdA haakte later af. De bedoeling was om vanuit politieke, kerkelijke en maatschappelijke hoek de bevolking te mobiliseren en die te bewegen, steun te ver lenen aan akties die de werkgelegenheid bij de RSV onderdelen in de Rijnmond veilig moesten stellen. Deze doelstelling is maar ten dele van de grond geko men. Eén van de belangrijk ste oorzaken is volgens Poolman de boycot van de PvdA: „Deze partij onder houdt nauwe kontakten met de ondernemingsraad van Wilton Fijenoord, die akties voorbarig vindt omdat die nieuwe onrust zouden ver oorzaken." „Het vreemde geval doet zich nu voor dat een vanuit Schiedam opererend Komité voor de hele regio aktief is. behalve voor Schiedam (is Wilton Fijenoord) zelf. Een aktie van het Vrouwen en Werkerskomité om een fakkeloptocht te houden door de Schiedamse binnen stad vond bijvoorbeeld on voldoende ondersteuning, al dus Poolman. „Op aandrang van de ondernemingsraad en de bedrijfsledengroep van WF moest de vakcentra le FNV zijn eerder gedane toezegging voor steun weer intrekken." Volgens Poolman is daar door de indruk gewekt dat de ondernemingsraad bij Wilton enkel uit is op be houd van de werkgelegen heid bij die werf, en zich daarom afzet tegen aktivi- teiten in regionaal verband. Poolman: „De keerzijde is dan dat vrouwen en arbei ders van WF die zich daad werkelijk willen inzetten, in de kou blijven staan." Vol gens Poolman heeft die tak- tiek van de ondernemings raad weinig zin: „Eenzijdige lokale onder steuning van de werkgele genheid zal in Schiedam weinig effekt hebben op de stijging van de werkeloos heid c.q. de gemeentekas. Zich koncentreren op be houd van lokale werkgele genheid zal ten koste gaan van werkgelegenheid bij an dere R.S.V.-bedrijven en zal ook in Schiedam te merken zijn, omdat R.S.V.-werkers over heel Rijnmond ver spreid wonen dus ook in Schiedam. De situatie bij W.F. is niet zo rooskleurig, als wordt voorgesteld. De werf zal weliswaar niet ten onder gaan, maar een af slanking, waarbij honder den banen moeten verdwij nen, zal zeker doorgang vin den," aldus Jos Poolman in het partijblad van de PPR. GEBOREN Sylvia, d.v. Scheer-Hurkmans. Proeven van 'n glas Allesverloren Er bestaan diverse vakantiemogelijkheden voor lichamelijk en zintuiglijk gehandicapten, deze vinden meestal in groepsverband plaats. Doordat er de laatste tijd steeds meer akkomodaties zijn aangepast, kunnen lichamelijk en zintuiglijk gehandicapten ook alleen of met familie of vrienden met vakantie gaan. Naast groepsvakanties is er dus de mogelijkheid tot indivi duele rekreatie, variërend van dagjes-uit tot één of meerdere weken vakantie. Veel gehan dicapten zouden wel zelfstan dig met vakantie willen, maar kunnen dit moeilijk zonder enige begeleiding. Het vakantiebemiddelingsburo van de Stichting Werken stelt zich ten doel bemiddeling te verlenen bij het verkrijgen van een geschikte begeleid- (st)er, die zich vrijwillig be schikbaar stelt samen met de gehandicapte mee op vakantie te gaan. Daarbij wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met leeftijd, woonplaats, even tuele ervaring, periode e.d. Vrijwilligers uit het hele land hebben zich bij de Stichting Werken opgegeven, dus ge handicapten uit iedere streek of stad in Nederland kunnen bij ons vakantiebegeleiding aanvragen. Formulieren en aanvullende informatie kunt u vragen bij de Stichting Werken, afd. va kantiebemiddelingsburo, Lan ge Voorhout 48, 2514 EG 's- Gravenhage, tel. 070-649920. Dit kan zijn zowel voor licha melijk en zintuiglijk gehandi capten die begeleiding zoeken voor een individuele vakantie, als voor iemand, die als vrij williger mee wil werken (in het hoogseizoen en daarbui ten). SCHIEDAM Evelyn Mel chers, de uit Schiedam afkoms tige Wijnambassadrice voor 1982-1983, is zojuist terugge keerd van een enerverende reis door Zuid-Afrika. Evelyn, die gedurende een jaar bij officiële gelegenheden de Nederlandse slijterij-wijnhan delaren vertegenwoordigt was daar op uitnodiging van oeno- loog (wijnkenner) Dr. Julius Laszlo. Tijdens deze studiereis werd één feit nog eens duidelijk on derstreept: dat veel zaken in dit land met zijn Apartheidspoli tiek omstreden mogen zijn, maar dat de kwaliteit van de wijn er boven elke kritiek ver heven is. De wijnambassadrice, bijzonder verheven met de invitatie voor deze reis naar de Kaap, had al eerder kennis gemaakt met de Zuid-Afrikaanse wijnen en wel tijdens een proeverij in Amster dam, eind vorig jaar. Evelyns relaas: „Johannesburg is een moderne stad met hoge wolkenkrabbers en een groot ondergronds winkelcentrum. We brachten hier een bezoek aan de grootste slijterij-wijn- handel ter wereld. Benny Gold berg Liquor Store, verkoop ruimte 10.000 m2! We ontdek ten hier ook vele Nederlandse artikelen. Het bedrijf telt maar liefst 20 check outs". „Zondags vertrokken we naar Kaapstad, een landschap wat ons deed denken aan Zuid Frankrijk. Voor het eerst zag ik hier beroemde Zuid Afrikaanse bloemen in het wild groeien; de Prothea. 's Maandags begon het officiële gedeelte van de reis, we bezoch ten de Bergkelder en het Rem brandt van Rijn Museum. „Je reist 15.000 km de wereld rond en je treft daar een stukje Nederlandse historie aan waar we toch wel even stil van wer den. Maar uiteindelijk waren we hier gekomen om wijn te proeven en vooral iets meer te weten te komen over de Kaapse wijnen. Dr. Julius Laszlo ont ving ons in een unieke kelder in een berg, de Bergkelder ge heten, en exportbedrijf van de in ons land bekende Fleur du Cap wijnen en de boerderij wij nen Allesverloren, Goede Hoop, Meerlust enz." „We proefden die ochtend een 14 tal wijnen en merkten al gauw dat de Zuid Afrikaanse wijnen beslist niet onder doen voor de Franse. Denk maar eens aan het klimaat dat vrij constant is, gemiddeld 8 1/2 uur zon per dag, toevoeging van sui ker is hier niet nodig en ook de hoeveelheid sulfiet is bedui dend minder dan bij de Euro pese wijnen het geval is. In de navolgende dagen hebben we verschillende estates be zocht. Deze zijn te vergelijken met de Franse chateaux. De manier waarop hier wijn ge maakt wordt, is een combinatie van ouderwetse degelijkheid met de modernste vinificatie methodes". De gastvrijheid waarmee we ontvangen werden, doet ons terug verlangen naar dit wijngebeuren en naar dit land, door onze voorvaderen ontdekt, en vooral niet te ver geten: het was Jan van Rie- beeck die de eerste wijnstok ken plantte". SCHIEDAM De O.N.S. gaan wederom een onderzoek instellen naar de lekverliezen die optreden in de drinkwa terleidingen in Schiedam. Hiertoe zullen vanaf 5 april twee deskundige medewerkers in de nachtelijke uren op pad gaan om te trachten optredende lekkages te lokaliseren. In voorkomende gevallen wordt spoedig daarna overgegaan tot reparatie, dit om verder onno dig waterverlies te voorkomen. De onderzoekingen, die in de nachtelijke uren van 22.00 uur tot 06.00 uur plaatsvinden ne men ongeveer twee maanden in beslag. De werkzaamheden moeten uiterst nauwkeurig uit gevoerd worden; geluidoverlast van autoverkeer kan daarbij erg storend werken. Naar schatting wordt per nacht 5 km waterleiding gecontroleerd. De twee medewerkers, die de onderzoekingen verrichten, zullen zich met hun meetappa ratuur op een voorzichtige en aftastende wijze voortbewegen. Bij het publiek zou dit als „ver dacht" over kunnen komen, maar dit is gezien de aard van de werkzaamheden geenszins het geval. De ervaring heeft geleerd dat de meeste lekken zich onder gronds voordoen bij gevels van woningen, zodat het onderzoek zich vooral in deze richting voortbeweegt. Ook zullen de onderzoekers, in voorkomende gevallen, in de voortuinen ko men om hun werk te kunnen uitoefenen. Tevens is het moge lijk dat zij, op terreinen tussen de woningblokken in, op onder zoek uitgaan. Adrianus B. B. z.v. Avezaat- Splinter. Chantal V. d.v. Bakker-Visser. Edwinus J. z.v. van Vugt- Schuurmans. .->» Astrid S. d.v. Kortland-Sijts- ma. Ronald J. J. z.v. van de Water van Evelingen. Theodorus M. z.v. in 't Hout-El Kart. Anita, d.v. Ouwendijk-Noord- hoek. Sarista, d.v. Soekhai-Bajnath. Yunus, z.v. Sarikaya-Gtiner. Cherish, d.v. Herbach-Jansen. Tamara P. d.v. Rademaker- Groen. Sophia L. d.v. Wildeboer-Bij- devaate. Jet, d.v. Stolk-van Troost. Oscar I. G. z.v. Kervezee- Schoop. ONDERTROUWD A. Agterberg, 24 jr. en C. Huij- gen, 18 jr.; P. J. van den Berg, 23 jr. en A. Schiffers, 21 jr.; R. den Boer, 22 jr. en M. Donker, 19 jr.; F. C. A. van Deursen, 25 jr. en M. Hagen, 22 jr.; J. P. C. Melles, 34 jr. en L. A. Dijk, 23 jr.; W. van Raalte, 25 jr. en J. M. Ram, 23 jr.; C. C. M. Volle- breg't, 26 jr. en M. J. A. van Schie, 28 jr. GETROUWD J. W. van Vessem, Zaal, 21 jr. 21 jr. en A. OVERLEDEN A. J. Vellekoop, vr. geh. gew. met P. J. van den Berg, 86 jr.; H. N. Weiland, man, 80 jr.; B. H. Löke, man, 75 jr.; J. H. J. Wittkampf, man, 71 jr.; J. Ver- wiel, man, 65 jr.; G. C. Nooij- en, man, 74 jr.; J. P. Vermeij, 82 jr.; C. G. van Dolder, 53 jr.; J. van der Huizen, man, 37 jr.; A. J. Kalkman, man, 79 jr.; C. H. Degeling, vr. geh. gew. met J. Uijttenbroek, 73 jr.; J. van Egmond, man, 88 jr. O o Wand-en vloertegels per hele m 2 vanaf 19,- Wand-en vloertegel 15x20, beige met bruine rand nu: bijpassend decor zie afb. OVER 12KM -iOLY I* LINKS

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 19