Hoogstraat van Museum tot Stadhuis staat zaterdag 26 maart op z'n kop SCHIEDAM De winkeliersvereniging „Van Museum tot Stadhuis" treft momenteel de laatste voorbereidin gen om dit (achterste) gedeelte van de Hoogstraat vol ledig op z'n kop te zetten. Dit gaat op zaterdag 26 maart gebeuren met een grootse Paas-braderie die als motto meekrijgt „Uw complete Warenhuis". Waaraan wij zo vrij zijn, toe te voegen: „voor een deel in de open lucht". Vanaf de Grote Markt ver trekt regelmatig de ouderwet se paardentram voor een gratis rondritje in de omgeving. Een ballonnenman gaat rond wandelen in het braderie-ge- woel. De onverwoestbare sui kerspin zal wederom zijn zoete hap te koop aanbieden. Het vooruitstrevende be stuur van „Museum tot Stad huis", hecht overigens grote waarde aan samenwerking met de gemeente. SCHIEDAM Zoals veel steden in ons land kampt ook Schiedam met een lastig probleem: het scheppen van parkeermo- gelijkheden, vooral in het oude centrum. Ook leden van de winke liersvereniging: „Van Mu seum tot Stadhuis" zijn zich van dit probleem be wust. Hoewel niet met cij fers aanwijsbaar, wijken veel mensen voor het doen van hun inkopen uit naar elders in de stad en zelfs daar buiten, waar wel gelegenheid bestaat de auto te parkeren. parkeerplaatsen in een bin nenstad die steeds maar voller wordt. Enkele suggesties voor een op lossing, indien realiseerbaar, zijn volgens het bestuur: de aanleg van een parkeerplaats aan de invalsweg uit westelij ke en oostelijke richting cen trum binnenstad; het lager lig gende terrein omringd door Vellevest/Kethel- en Vlaar- dingerstraat. In het bestemmingsplan was deze driehoek aanvankelijk gereserveerd voor de bouw van een nieuw Internaat voor Schipperskinderen dat al jaren op de Hoogstraat functioneert. Hier is plaats voor honderd auto's. Bij een eventuele bouw van een parkeergarage(?) kan dit aantal nog belangrijk toe nemen. Als Pluvius, de God van de Regen, zaterdag de winkeliers goed gezind is, gaan dezen op ongekende wijze uitpakken met barstensvolle kramen om dit motto dik te onderstrepen. Aan deze paasbraderie nemen ook de nodige dienstverlende bedrijven deel die zich even eens duidelijk gaan manideste- ren. Met die dienstverleningh bedoelen we lekker eten onder internationale vlag... Want de houders van eethuisjes, bistro's en dergelijke etablissementen gaan de bezoekers van de bra derie op culinair terrein be hoorlijk prikkelen. Met een blik in de (open) keuken bij voorbeeld. Dit naar buitentreden zal dit gedeelte van de Hoogstraat met Korte Dam en Grote Markt bezwangeren met de eetlust opwekkende geuren. Ook de hier gevestigde speci aalzaken treden naar buiten en aan proeven van producten zal geen gebrek zijn. Voor de fleur zorgen de bloemenhan delaren op een grotere schaal dan ze plegen te doen. Het belooft bijna een ware happening te gaan worden voor kritische en prijsbewuste kopers op wel gebied dan ook! Muziek Het geheel gaat zich natuurlijk weer afspelen in een omlijs ting van grootdeels levende muziek. Optredens van het Schiedamse Top 40 orkest; de house band van Partycentrum Sitton en verder muziek van instrumentale solisten of groepjes staan op het program ma. Disco komt er ook aan te pas en wel tijdens de grote mode show, te beginnen om 11 uur op een podium op de hoek Hoogstraat en Korte Dam. Kleding voor kleuters en ou deren met presentaties van gangbare kleding, nu de lente is begonnen, plus een verte rende bruidsshow, complete ren deze braderie. Attracties Aan attracties gaat het ook niet ontbreken. Voor het am- bachtellijke werk zorgen mas kers van sieraden, graveurs, pottenbakkers en ook nu weer de eerder hier aanwezige kunstsmit, Lodewijk Frits Pil len. Al met al zal men zaterdag tij dens deze braderie over de hoofden kunnen lopen. Te meer nog daar in het stedelijke museum een expositie is opge steld van schilderijen, wand kleden etc., welke vervaardigd zijn door kunstenaars, geïnspi reerd door de verhalen van de schrijver Tolkien. Bovendien organiseert die dag de gymnastiekvereniging THOR op het museumplein een grote rommelmarkt ter aanvulling van de clubkas. Crossen Op de Grote Markt krijgt de Parkeren op het Spinhuispad. Is er voldoende plaats voor auto's, als hier straks huizen worden gebouwd? „Schienoko-planmogelijk het Schiedamse parkeerpro- voor wat opluchting zorgen in bleem. Door die samenwerking werden al eerder goede re sultaten geboekt, zoals vorig jaar, toen de herinrichting van de Hoogstraat pas tot stand kwam na inspraak van de middenstand. Het bestuur van de winke liersvereniging denkt dus zo'n beetje mee met het stadsbe stuur als het gaat om nieuwe Samenwerking Ook bij de invalsweg, vanuit de richting Parkweg, kan het De kuil in de driehoek Vellevest/Kethel- en Vlaardingerstraat. Als alternatief voor een Internaat wordt genoemd een parkeergarage. jeugd kennis te maken met het fietscrossen. Ze mag een ritje maken op met materi aal, hiervoor beschikbaar gesteld door het Tweewieler- paleis uit Schiedam Oost. Tevens is er een demonstra tie met de eerste tweewieler als verre voorloper van de huidige fiets. Wel ging het indertijd niet zo snel als nu. Dat er flinke smakken vie len te maken zal die middag duidelijk worden! Het fiets- gebeuren begint om 13.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Als eerste bouwfase namelijk zijn woningen gepland aan het Spinhuispad. Aan de overzijde ligt een stuk terrein braak, voor hetzelfde doel. In beide gevallen, zo menen de winkeliers, is het wellicht mogelijk, hier wat extra par keerruimte te scheppen. (Vol gens de eerste gegevens zijn hier 1600 bewoners te ver wachten). 8IUHQAT?, TOT MU38UM F.AV PAGINA 3 :l'-. VAN MUSEUM TOT STADHUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 27