C.K0K BETER HOREN Nederlands voor A. C. de Graaf erevoorzitter K.M.T.P. buitenlanders Paaskoe blijft traditie HUNG EDAM DIJKSHOORN Modehuis Bezige Bij Onderzoek naar drugs zit vast Dangraden voor karateka's Vredescomité Vakwerk WEET JE WEL ^AMRLTOING "1 Intensie irren, Verosol plissé Geheel nieuwe kollektie donker tin Melkbussen vanaf 68.25 ZAKEN-(3) VIZIER T' p^èrtHirööirïirdï Kwaliteit Service novotel Prijsbrekers van Novotel Schiedam SUPERSTUNT 298-- 4 oe Algemeen Koopcentrum Slager Poot en zijn paasbeste koe: ouderwetse traditie SCHIEDAM De ABC taalcursus heeft een groot aan bod van Nederlandse lessen voor buitenlanders. Er zijn cursussen voor analfabeten, beginners en gevorderden. In totaal maken ongeveer 70 buitenlanders gebruik van de cursus. De ABC taalcursus helpt niet alleen bij het leren van de Nederlandse taal, maar geeft ook voorlichting over allerlei zaken die voor buitenlanders van belang zijn. Het Nieuwe Stadsblad In juni 1979 zou de dierenbescherming opdracht hebben gegeven, zeven jonge bouviers af te maken. Volgens Wim Haslinghuis waren de dieren kerngezond. De dieren kregen alle een baasje. Een ervan staat op de foto. 010 - 260199 Boterstraat 8-10 (achter de Hema) telefoon 267215. kiezen, zonneschermen, rolgordijnen, gordijnjaloezieën, rol luiken HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 25 MAART 1983 PAGINA 3 monstraties bloemschikken en het geven van voorlich ting over het samenstellen van bloembakken. Zijn die dag de belangrijkste bezig heden van de K.M.T.P. SCHIEDAM Het onder zoek naar de herkomst van de partij marihuana die de Schiedamse politie op woens dag 2 maart buitmaakte is zo goed als vastgelopen. De vier verdachten die werden gear resteerd bij deze drugvangst van 450 kilo zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Volgens hoofdinspecteur Jan van Hoff is de politie nog op zoek naar enkele personen van wie men feitelijk nauwelijks weet of zij echt bestaan. broersvest 93 telef26 79 37 Van Hoff zegt dat de organisatie die bij de smokkel betrokken is,' dermate gesloten is, dat het niet meevalt, de contactlijnen „door! te prikken". In opdracht van de officier van! justitie is de partij inmiddels' vernietigd. De politie wacht nu! op de uitslag van het laborato-' riumonderzoek, dat wellicht! wat meer duidelijkheid kan! verschaffen over de vraag, uit welke streek de marihuana af-' komstig is. Onze krant mikt vandaag op Dijkshoorn heeft een vertrouwde naam opgebouwd. De Dijkshoorn hoorspecialisten geven u betrouwbaar en vakkundig advies en hebben nog alle aandacht en tijd voor U.Goed horen is tenslotte belangrijk genoeg' DDII I CM van horen Ul IILhIhLhI^I en zien de beste Schiedam, st Liduinastraal 1. tel 01026.76.49 Schiedam, Hol van Spaland 5. tel. 010-70.17.30 V. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73. tel. 01077.25.45 Maassluis, Noordvliet 25. tel 01899-1.22.88. -■■«OUII yyn !)raag bij u thuis na telefonische afsnee Speciaalzaak in Zaterdag 26 maart Varkensoester met roomsaus Zondag 27 maart BoeufBourguignonne (in rode wijn gestoofd rundvlees) Maandag 28 maart Boerenkool met worst Dinsdag 29 maart Kerry lamsragout Woensdag 30 maart VarkenskoteletBonne Femme" Donderdag 31 maart Nasi schotel Vrijdag 1 april Gepaneerde kabeljauw met remouladesaus Koude schotels vanaf15." p.p. Minimaal 4 personen Hargalaan 2, Schiedam telefoon 010-713322 van voor Dam 9-11, Schiedam Telefoon 265136 Donderdag koopavond Eigen Techn. dienst Dierenbescherming (slot) BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tof dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer SCHIEDAM Begin deze maand opende de heer Ter- meulen op de Broersvest 56 zijn modehuis „De Bezige Bij". Hij steunt hierbij op een 40- jarige ervaring op modege bied, opgedaan in Rotter dam, gericht op het beter middengenre met een breed assortiment voor dames in de leeftijd van 20 tot 80 jaar Ons artikel over de Dieren bescherming (woensdag 16 maart) heeft heel wat tongen losgemaakt. Vandaag op nieuw enkele ingezonden brieven. De eerste is af komstig van Marjan Pruijssers, sinds drie jaar vrijwilligster in asiel „De Hargahoeve". Men schrijft ons: „Naar aanleiding van uw arti kel wil ik graag het volgende opmerken. Ten eerste staat er (ik citeer): „In dierenasiel de Hargahoeve aan de Sportlaan zijn misstan den aan de orde van de dag". Ik bestrijd in de eerste plaats dat er misstanden zijn, maar kom daar later op terug. Ik mis echter voornamelijk in dit verband het kommentaar over de dagelijkse gang van za ken van de nieuwe beheerder die er nu ongeveer een jaar is. Het lijkt me prettig om via een krant te horen dat je je werk niet goed doet en dat er niet om je mening is gevraagd. Ten tweede staat er (ik citeer): „honden en katten zijn op grote schaal afgemaakt, omdat ver zorging te duur was en er plaats gemaakt moest worden voor pensiondieren". Hoe zou het dan komen dat de dierenarts zo vaak in de Hargahoeve ver schijnt om dieren te onderzoe ken en te behandelen? Hoe komt het dan dat er elke dag een lijst is van dieren die behandeld moeten worden met medicijnen, dat dieren na bin nenkomst en voor het weggaan worden nagekeken door de die renarts, dat er elke dag van elk dier wordt opgeschreven of het gegeten heeft, hoe de ontlasting is, hoe de urine eruit ziet, hoe de algemene konditie is? Som mige honden krijgen zelfs een apart dieet, omdat zij bepaald voedsel niet verdragen en ga zo maar door. Iedereen die wel eens in de Hargahoeve is geweest weet dat er een aparte asielafdeling is en een aparte pensionafdeling. Deze afdelingen zijn strikt ge scheiden, geen asielhond komt in het pensiongedeelte en geen pensionhond komt in het asiel gedeelte. Deze opmerking is je reinste flauwekul. Komt u maar eens kijken als u het niet ge looft. Ten derde staat er in uw stuk dat geld dat opgehaald wordt op de bank wordt gezet en niet wordt gebruikt. Ik denk dat iedereen tegenwoordig weet hoe de prijzen liggen en dat als je iets duurs aan wil schaffen je er voor moet sparen. Zo ook bij ons. Dit jaar hopen we over igens de speelweide te realise ren. Dan een reaktie op de aantallen die genoemd worden in ver band met euthanasie. Of de aantallen juist zijn weet ik niet, ik heb geen inzage in de boe ken, maar voor een leek lijken deze aantallen hoog. Weet u echter hoe het in de praktijk is? In het geval van de katten kan het gaan om het volgende: 1. Eendagsnestjes die bij ons ge bracht worden (soms 6 stuks in 1 nest); 2. 's zomers nestjes van 2 a 3 weken die op sterven na dood zijn door de niesziekte en die niet meer te genezen zijn (aantal zie punt 1); 3. slachtof fers van verkeersongelukken die zwaar gewond zijn; 4. ver wilderde katten die gebracht worden door mensen die er last van hebben i.v.m. hun tuin, ge- miauw in de nacht, zeuren om voedsel enz. Deze katten zijn vaak niet meer te plaatsen, want ze vernielen je hele huis en zijn soms niet eens te benaderen. Bent u al een beetje aan het tellen? Reken dit eens over 365 dagen van het jaar. Dan wat betreft de hon den; 1. verkeersslachtoffers die te zwaar gewond zijn; 2. een dagsnestjes; 3. honden die weg gehaald worden bij mensen die er soms 9 of 10 hebben, allemaal familie van elkaar. Deze honden fokken maar door, er is sprake van inteelt en wij komen te zitten met honden die geestelijke of lichamelijke afwijkingen hebben en die niet meer te plaatsen zijn. Weer het opruimen van de rommel van een ander en wij krijgen de schuld. Dit zijn nog maar en kele voorbeelden. Dan over het steriliseren en castreren van zwerfkatten en het terugzetten ervan. Dit is een goed idee, maar je moet er wel geld voor hebben. De mensen zeggen altijd: „Dat is een taak voor de Dierenbescherming maar ze zijn geen lid, kopen nooit een kalender of iets der gelijks en doen verder op geen enkele wijze iets om geld bin nen te krijgen. Wel eisen, maar niet geven. Misschien komt er ooit een mogelijkheid, maar het is gemakkelijker gezegd dan ge daan. Over de heer Klaasse kan ik niets zeggen, ik ken hem niet en was in die tijd niet in het asiel. De heer Haslinghuis ken ik echter wel en ik vind het treurig dat hij bepaalde fouten in zijn beleid afwentelt op een ander. Hij zegt dat hij vieze honden mee moest geven bij gebrek aan een wasgelegenheid. Dit was het gevolg van zijn gemakzucht, hij vergat wanneer er dieren naar huis moesten en dan was er geen tijd meer om ze te wassen. Onder de nieuwe beheerder gaan de honden gewassen, geföhnd, gekamd en geborsteld de deur uit, er wordt naar de nagels en oren gekeken en on danks het ontbreken van een wasgelegenheid zien de honden er piekfijn uit. Je kan veel bereiken als er goede wil en grote inzet is. De honden worden tevens uitgela ten en er wordt ook mee ge speeld en gerend op een stukje grasveld binnen de Harga hoeve. De omstandigheden zijn nog niet optimaal, maar dankzij goede wil en ijver worden er re sultaten bereikt die onder de heer Haslinghuis ontbraken. Dan nog dit, een siertuin ont breekt bij ons, er staan wat ro zenstruiken en bomen, maar een siertuin heb ik nooit gezien. De heer Haslinghuis is met ru zie vertrokken en heeft volgens zijn zeggen een blanke ziel. Dat is dan een unicum in deze we reld. Ik ben bang dat u gebruikt bent door een rancuneus n\an. Ik hoop dat de schade die het stuk in uw krant heeft aange- 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Poetbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 richt beperkt blijft. Als er min der geld binnen komt kunnen we nog minder doen en kunnen sommige mensen nog harder schreeuwen: „Dat is een taak van de Dierenbescherming en ze doen het niet". Mensen, laat zien dat u om dieren geeft en kom gerust eens kijken in de Hargahoeve als u een huisdier aan wilt schaffen". Riet Banen, initiatiefneems ter van de Stichting Ombuds- beest te Amsterdam, schrijft: „Geachte redaktie, Ten eerste mijn complimenten voor het goede artikel, het geeft namelijk zeer helder weer wat er in de Dierenbescherming omgaat. Veel mensen hebben mij gebeld en daar blijven zeer waardevolle kontakten van over, mensen die geschokt zijn en zich in de toekomst zeer kri tisch zullen opstellen. Op het slappe verweer en de kinderachtige uitspraken van de heer J. A. van Eek, voorzit ter van de Afd. Schiedam van de Dierenbescherming wil ik niet eens ingaan, maar één ding wil ik het toch over hebben en dat is het volgende; op de dag dat Han Klaasse voor het laatst in dienst was op de Hargahoeve, verbleef daar al een paar we ken een moederbouvier met zes jongen. De moederbouvier was in be slag genomen door de politie en had de jongen in de Hargahoeve geworpen maar moest de uits praak afwachten van de officier van justitie of ze wel of niet naar haar baas terugging. De volgende dag, dit was de dag dat Wim Haslinghuis als be heerder begon, kreeg deze nieuwbakken beheerder de op dracht de moederhond en de jongen (dus 7 niet zieke en ze ker geen oude dieren) af te la ten maken door de dierenarts. Reden van dit afmaken was, dat officieel door de officier van justitie besloten was de hond niet naar haar baas terug te la ten gaan. Vanaf dit moment kwamen de kosten van onderhoud voor de rekening van het asiel De Har gahoeve. Voor die tijd kwamen die voor rekening van de voedselcommissaris van de Pro vincie. Doordat Han Klaasse bij horen van dit besluit tot afmaken een zeer luid protest liet horen en iedereen ging opbellen van wie hij dacht dat zij enige invloed zouden kunnen uitoefenen op dit besluit, heeft hij dit voorko men. Alle honden zijn later ge plaatst. Wanneer mijnheer v. Eek kan bewijzen dat dit verhaal niet op waarheid berust en hij wil blij ven beweren dat alleen zieke, gebrekkige en oude dieren wer den afgemaakt wil ik dit graag van hem vernemen. En dan graag in deze krant, openbaar zodat iedereen het kan lezen. Want als antwoord hebben we nog wel een paar van deze voorbeelden. Waren er geen alternatieven, speelde het kostenaspect niet mee, is dit dierenbescherming? Neen dit is geen dierenbescher ming". Hoogachtend: Riet Banen Stichting het Ombudsbeest Cort v.d. Lindenkade 108 1067 LM Amsterdam. Tenslotte een inzending van mevrouw Winkelman-Vos uit WCC MAAKT 'M WEER ALS NIEUW en u krijgt 'n gratis leenauto mee Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15 4 f f 7-A Schiedam IIjb-FOCWA. Mode trouwens in elke prijs klasse. In „De Bezige Bij" staat nu de complete voorjaarscollec tie klaar in een anatrekke- lijke show- en verkoopruim te, die verdeeld is over drie compartimenten. Lichte kleuren werden ge hanteerd bij de inrichting, die een zomerse sfeer op roept. De etalages zijn op een bijna speelse wijze gear rangeerd. Het geheel staat onder in vloed van de huidige mode- tinten, hetgeen de zaak een prettig aanblik geeft. Wie even binnenwipt kan rustig rondkijken om een eventuele keuze te bepalen. Voor het geven van adviezen is ervaren personeel aanwe zig. De modezaak past goed in het winkelcentrum van de Broersvest, als onderdeel van Schiedam koopstad! SCHIEDAM Het Comité Schiedam Tegen Kernbewape ning organiseert regelmatig thema-avonden. Na „dienstweigeren/totaal- weigeren" komt nu de Geweld loze Weerbaarheid aan de orde, en wel op dinsdag 29 maart om acht uur, aan boord van De Rode Valk, het schip van de ge lijknamige organisatie dat voor deze gelegenheid afmeert in de Lange Haven (ter hoogte van café Quibus). Het Comité zal ook medewer ken aan de landelijke demons tratie tegen atoomwapens op 29 oktober in Den Haag. Overwo gen wordt om in september in Schiedam een soortgelijke ma nifestatie te houden, zij het van wat bescheidener omvang. Bovendien is het Comité elke derde zaterdag van de maand present op de Hoogstraat met een speciale Vredeskraam. SCHIEDAM Het Budo-in- stituut is deze week uitgebreid met het korps dan-graad hou ders bij de afdeling karate. De Schiedamse karateka's Dion van Almen (23 jaar) en Andre Vermeulen (19 jaar) hebben het afgelopen week end uit handen van de voorzit ter en tevens coach van de ka- ra te-bond Nederland Rob Zwartjens de eerste dan (zwar te band) uitgereikt gekregen. De beide Schièdammers die de laatste maanden bijna dage lijks met hun technische vaar digheid zich voorbereid heb ben op dit examen zagen dit ruimschoots beloond daar zij zich duidelijk door de examen eisen heen kwamen. Dion en Andre die ruim zes jaar karate sport beoefenen, zijn buiten hun technische vaardigheid ook de laatste pe riode bij de wedstrijden zeer goed naar voren gekomen, bij de all-style kampioenschappen die twee weken geleden in Sliedrecht werden gehouden pakte Andre Vermeulen de eerste plaats en Dion van Al- men de tweede plaats. Het Budo-instituut Schiedam heeft met dit sukses het dan graden korps op zeven karate ka's gebracht, waarbij twee spoters de tweede dangraad bezitten. SCHIEDAM Tijdens de on langs gehouden jaarvergade ring van de K.M.T.P. afdeling Schiedam is voorzitter A. C. de Graaf als zodanig afgetreden. In zijn plaats is benoemd Wout van Bekkum, van beroep ho venier, die tevens de functie van penningmeester gaat be kleden. Het bestuur is verder uitgebreid met mevrouw J. T. van Bekkum-Benner. Niet alleen om huiselijke om standigheden stelde de heer de Graaf zich niet herkiesbaar. Naar zijn mening dient een voorzitter na meer dan zeven jaar functioneren, zijn plaats aan een ander af te staan. Met als woordvoerder/vice- voorzitter A. de Bruijn, is de scheidende voorzitter gehul digd wegens zijn grote ver diensten voor de K.M.T.P.-af deling, waarvan hij overigens wel lid blijft. Spreker spelde hem de „Gouden Speld" of be horende bij de benoeming ere voorzitter. Bij de behandeling van het punt aktiviteiten voor het nieuwe afdelingsjaar kwam een voorlopig programma tot stand, bestaande uit het maken van dagreizen naar natuurge bieden. Op 14 mei wordt we derom een geraniummarkt ge houden op het Hemaplein met enkele attracties zoals tuindie- ren. In samenwerking met de afde ling Plantsoenen wordt propa ganda gemaakt voor de weer uit te schrijven wedstrijd in balkon- en gevelversieringen. Ter ondersteuning zijn hier over nu al instructieve folders verkrijgbaar. De reeds bestaande samenwer king met Volkstuindersvereni- ging „Thurlede" zal verder worden uitgediept op het ge beid van bloemsierkunst en het organiseren yan snoeicur- sussen en voor algemeen tui nonderhoud. Tijdens de op handen zijnde beurs „Adam en Eva" in sporthal Margriet gaat de K.M.T.P. zich manifesteren in een educatieve stand. De- Schiedam, die terugkomt op de ingezonden brief van I. A. Kreber van vrijdag 18 maart: „De heer Kreber schrijft dat de keren dat hij in het asiel kwam, het hem opviel dat de dieren er fris en verzorgd uitzagen. Dat is dus de verdienste van de be heerder. Verder verbaast het de heer Kreber dat de vroegere beheer ders het niet eens waren met het beleid. Zo ook de Stichting Ombudsbeest. We moeten zeggen dat het er niet zo fris meer aan toe gaat. Honderden dieren zijn er de laatste jaren afgemaakt. On langs vertelde een asielhoudster uit Velp nog dat haar asiel praktisch leeg was; konden er dan niet wat dieren worden overgeheveld? De dierenbe scherming is toch een landelijke organisatie? Weet de heer Kreber wel wat hij zegt als hij beweert dat de Dierenbescherming er fout aan gedaan heeft om deze beheer ders aan te stellen? Ik juich het toe dat er mensen zijn die het voor dieren opnemen. De heer Haslinghuis heeft veel meer ge daan dan waar hij voor aange nomen was. Maar we mogen ook niet alle schuld geven aan de Dierenbe scherming. Al te gemakkelijk doen mensen afstand van hun huisdier en de verantwoorde lijkheid schuiven ze dan af op de schouders van een ander". Er is een gemengde groep cur sisten, die op woensdagavond les krijgt, en er zijn drie vrou wengroepen, op maandag- en woensdagmorgen en op don derdagavond. Op deze cursus sen kunnen nog leerlingen ge plaatst worden. Ook mensen die willen lesge ven zijn van harte welkom. Het lesgeven door vrijwilligers gebeurt individueel. Nieuwe vrijwilligers woren uitgeno digd om eens te komen kijken. Sinds kort is er een intensieve cursus Nederlands. Deze wordt vier ochtenden per week gege ven. De cursus loopt nog tot eind december en wordt daar na weer voor een jaar velengd. Deze cursus probeert in korte tijd de leerlingen de Neder landse taal eigen te maken. Omdat met een vrij kleine groep gewerkt wordt, kan re kening worden gehouden met de specifieke taalproblemen van elke leerling. Er wordt met verschillende methoden gewerkt en regel matig komen er thema's aan de orde, zoals huisvesting, ar beidsmarkt en gezondheids zorg. De cursus draagt een sterk nationaal karakter, er zijn leerlingen uit Polen, Rus land, Turkije, Engeland en Zuid-Afrika. Voor deze cursus kunnen nog leerlingen geplaatst worden. Informatie: Cees van Giezen (tel. 266005) voor wat betreft de intensieve taalcursus en de vrijwilli gers. Voor de leerlingen is de Recep Aluc (tel. 712034) de contactpersoon. SCHIEDAM Vol trots be keek en betastte Koos Poot don derdagmiddag zijn paasbeste koe, die een veewagen zojuist voor de deur van zijn slagerij aan het Broersveld had uitgela den. Het commentaar van de slager was kort en krachtig: „Beter vlees is er niet". Poot schatte zijn aankoop ge slacht op zo'n 675 pond. Hij kocht het vetgemeste dier di- rekt van een boer in Schiplui den, waar hij kon kiezen uit 62 exemplaren. Poots oogmerk: rond de Paasda gen extra goed vlees in de vitri nes. Wat voor deze slager, die zichzelf beschouwt als ouder wets vakman, een jaarlijks te rugkerende traditie is. „Het liefst zou ik ook zelf slach ten, maar daar heb ik helaas geen tijd voor". Vroeger werd de paaskoe ook versierd. Met sinaasappels op de hoorns gestoken werd het dier dan door de stad geleid. Maar dat deel van de traditie behoort op last van de dierenbescher ming tot het verleden. Daarom bleef het donderdag middag bij een wat korte show. Nadat de koe voldoende was be wonderd, werd het dier weer in de veewagen geladen, en ging het linea recta naar het abattoir. „Toch wel 'n beetje zonde", vond een toeschouwer. Waarop de slager reageerde: „Waarom? U houdt toch ook wel van 'n lekker lendestukje?" Aangezien onze lezers nu ruimschoots aan het woord zijn geweest over de plaatse lijke dierenbescherming, wordt de discussie over dit onderwerp bij deze gesloten. Reeds 17 jaar uw vertrouwde adres voor uw zonweringen Wij beschikken over 2000 m' werkruimte, eigen naaiatelier en 200 m' showroom Wij repareren en renoveren ook bestaande zonweringen Voorts brengen wij een uitgebreide kollektie onverwoestbare tuinmecrielen Kom vrijblijvend onze showroom bezichtigen Geopend: van 8.30-17.30 uur donderdag tot 21.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3